TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бјанки последна жртва во трагичната низа

Дневник - 19.07.2015

Во болница во Ница по деветмесечна борба за живот почина возач во Формула 1, Жил Бјанки (25). Францускиот возач во октомври 2014 година претрпе ужасна несреќа во трката за Јапонското ГП во Сузука.

(Фото) Емотивна разделба на Алонсо од починатиот Жил Бјанки

Спортклуб - 19.07.2015

Возачот на Мекларен Фернандо Алонсо, исто така емотивно ја прими веста дека неговиот пријател, колега, другар, Жил Бјанки им подлегна на повредите заработени минатата сезона во Јапонија, на патеката Сузука, кога имаше брутално излетување од патеката ...

Погребот на Жил Бјанки ќе биде во вторник во родниот град Ница

SportMedia - 19.07.2015

Формула 1 возачот Жил Бјанки вчера почина по повредите здобиени за време на ланската трка за Големата награда на Јапонија. Неговото семејство денеска објави дека погребот ќе биде одржан во вторник во неговиот роден град Ница.

Бјанки ја загуби борбата за живот

Алсат-М - 18.07.2015

Во болница во Ница синоќа по девет месечна борба за живот почина возач во Формула 1 Жил Бјанки. Францускиот возач во октомври 2014 година, претрпе ужасна несреќа во трката за Јапонското ГП во Сузука.

Бјанки ја загуби борбата за живот

Канал5 - 18.07.2015

Во болница во Ница синоќа по девет месечна борба за живот почина возач во Формула 1 Жил Бјанки. Францускиот возач во октомври 2014 година, претрпе ужасна несреќа во трката за Јапонското ГП во Сузука.

Жил Бјанки ја загуби борбата за живот

Утрински - 18.07.2015

Францускиот пилот почина во Ница, девет месеци по тешкиот судир во Формула 1 Францускиот возач во октомври 2014 година, претрпе ужасна несреќа во трката за Јапонското ГП во Сузука. Бјанки возејќи за „Маруси“ изгуби контрола на возилото и со голема ...

Бјанки ја загуби борбата за живот, 25 жртва во Формула 1

Телма - 18.07.2015

Жил Бјанки почина синоќа во болница во Ница по девет месечна борба за живот откако францускиот возач во октомври 2014 година, претрпе ужасна несреќа во трката за Јапонското ГП во Сузука. Бјанки возејќи за „Маруси“ загуби контрола на возилото и со ...

Возачот на Ф1 Жил Бјанки ја загуби борбата за живот

+инфо - 18.07.2015

Во болница во Ница синоќа по девет месечна борба за живот почина возачот во Формула 1 Жил Бјанки. Францускиот возач во октомври 2014 година, претрпе ужасна несреќа во трката за Јапонското ГП во Сузука.

Почина Жил Бјанки

Нетпрес - 18.07.2015

Возачот во Формула 1, Жил Бјанки почина вчера во болница во Ница по деветмесечна борба за живот. Францускиот возач во октомври 2014 година, претрпе ужасна несреќа во трката за Јапонското ГП во Сузука.

Ф1 возачот Жил Бјанки по 9 месеци во кома ја загуби битката

ЗаЗабава - 18.07.2015

Францускиот возач во Формула 1 Жил Бјанки (25), им подлегна на тешките повреди задобиени на ланската трка оддржана во Јапонија. Бјанки девет месеци беше врзан за болничкиот кревет, во кои не успеа да ја поврати свеста.

Почина Жил Бјанки!

Курир - 18.07.2015

Во болница во Ница синоќа по девет месечна борба за живот почина возач во Формула 1 Жил Бјанки. Францускиот возач во октомври 2014 година, претрпе ужасна несреќа во трката за Јапонското ГП во Сузука.

Ф-1: Почина Жил Бјанки

Сител - 18.07.2015

Возачот на тимот Марусија во шампионатите на Формула 1, Жил Бјанки, почина на 25-гоидшна возраст во болницата во Нинца, објави семејството на автомобилистот во изјавата која ја пренесе фан-клуб страницата на пилотот на Facebook.

Жил Бјанки подлегна на повредите по девет месеци во кома (ВИДЕО)

Репортер - 18.07.2015

Францускиот возач на Формула 1, 25-годишниот Жил Бјанки почина од тешки повреди на главата со кои се здоби во текот на минатата година, на трката во Јапонија, потврди неговото семејство. Младиот возач, на кобниот 5-ти октомври, на трката за Големата ...

Ужасна вест: Жил Бјанки ја предаде битката, почина од повредите

Спортклуб - 18.07.2015

25 годишниот Жил Бјанки им подлегна на повредите заработени на ГП во Јапонија минатата сезона во Формула1, тоа го соопшти неговата фамилија. „ Жил како и секогаш, се бореше до самиот крај, но неговата битка сега заврши.

Црн ден во Ф1: Почина Жул Бјанки!

Дерби - 18.07.2015

Францускиот Ф1 пилот, Жул Бјанки доживеа тешка несреќа за време на ГН на Јапонија кој се возеше пред девет месеци, а за жал, рано утрово семејството на поранешниот возач на Марусија ја извести јавноста дека 25-годишниот Жул починал во болницата во ...

(Видео) Брутално откритие на таткото на Бјанки: Жил не посакуваше крај како на Шумахер

Спортклуб - 18.07.2015

Францускиот ф1 возач Жил Бјанки почина од последиците на големата несреќа која се случи минатата сезона за време на јапонското гран при кое се одржуваше на патеката „Сузука“. Младиот 25 годишен возач имаше стравична колезија, каде што буквално со ...

Жил Бјанки по девет месеци борба им подлегна на повредите

МКД - 18.07.2015

„Жил се бореше до самиот крај како и секогаш но денес неговата борба заврши" – изјави таткото на Жил Бјанки возачот на Ф1 тимот Марусија по смртта на неговиот син. Трагичната вест за прераното заминување на 25 Формула 1 возач го потресе светот и ...

ВИДЕО: Трагедија во светот на Формула 1 – почина Жил Бјанки!

А1 On - 18.07.2015

Францускиот возач на Формула 1, 25-годишниот Жил Бјанки почина од тешки повреди на главата со кои се здоби во текот на минатата година, на трката во Јапонија, потврди неговото семејство. Младиот возач, на кобниот 5-ти октомври, на трката за Големата ...

По деветмесечна „битка, почина Жил Бјанки!

Екипа - 18.07.2015

Францускиот Формула 1 возач, Жил Бјанки почина по деветмесечната „битка“ за свое опоравување по големата несреќа која се случи минатата година на патеката „Сузука“ во Јапонија. „Жил до крај се бореше за својот живот, но денеска неговата борба ...

Возачот на Формула 1 вчера ја изгуби битката со животот

Репортер - 18.07.2015

Во болница во Ница синоќа по девет месечна борба за живот почина возач во Формула 1 Жил Бјанки. Францускиот возач во октомври 2014 година, претрпе ужасна несреќа во трката за Јапонското ГП во Сузука.

Почина Жил Бјанки: Французинот им подлегна на повредите по девет месеци во кома

SportMedia - 18.07.2015

Формула 1 возачот Жил Бјанки денеска почина во болницата во Ница, откако им подлегна на повредите добиени по тешката несреќа на минатогодишното јапонско гран-при. Младиот 25-годишен Французин девет ипол месеци се наоѓаше во кома, бидејќи се здоби со ...

Почина пилотот на Формула 1, Жил Бјанки

Макфакс - 18.07.2015

Возачот на тимот Марусија во шампионатите на Формула 1, Жил Бјанки, почина на 25-гоидшна возраст во болницата во Нинца, објави семејството на автомобилистот во изјавата која ја пренесе фан-клуб страницата на пилотот на Facebook .

ТРАГЕДИЈА: Почина возач на Формула 1 (ВИДЕО)

Телеграф - 18.07.2015

Возачот починал од повредите здобиени на трката минатата година, потврдила неговата фамилија Не успеа да победи во најважната трка во животот . Францускиот возач Жил Бјанки почина 25. години , девет месеци после несреќата која ја доживеа на патеката ...

Почина францускиот возач на Формула 1 Бјанки

Р.С.Европа - 18.07.2015

Францускиот возач на Формула 1 Жил Бјанки почина синоќа во болницата во Ница каде помина 9 месеци во борб за живот. Тој возејќи за „Маруси“во октомври минатата година, во трката за јапонското Гран При во Сузука,изгуби контрола на возилото и со ...

Жил Бјанки ја загуби последната битка

Оn.net - 18.07.2015

Францускиот возач во Формула 1 Жил Бјанки(25), им подлегна на тешките повреди задобиени на ланската трка оддржана во Јапонија. Бјанки девет месеци беше врзан за болничкиот кревет, во кои не успеа да ја поврати свеста.

Жил Бјанки не ја доби најважната битка

Оff.net - 18.07.2015

Францускиот пилот Жил Бјанки почина во Ница, девет месеци по тешкиот судир во Формула ...

Жил Бјанки не издржа

Оff.net - 18.07.2015

По деветмесечна битка за живот во болницата во Ница, почина францускиот возач на Формула 1 кој имаше тежок инцидент на патеката Сузука во ...

Французинот не ја издржа битката: Почина Жил Бјанки

Хитпортал - 18.07.2015

Францускиот возач имаше само 25 години. Жил Бјанки, кој доби тежок удар на патеката „Сузука“, за Големата награда на Јапонија во 2014 година, почина во Ница. Поради тешките повреди што ги имаше на главата, цело време се наоѓаше во кома.

Оланд: Загубата на Бјанки е загуба за цела Франција

Спортклуб - 18.07.2015

Претседателот на Франција, Франсоа Оланд изјави дека смртта на Формула 1 возачот, Жил Бјанки е огромна загуба за целиот спорт во Франција. На 25. годишна возраст Бјанки почина во болницата во Ница, каде беше во последните девет месеци во кома, по ...

Ф1 во црно - После 9 месеци борба Жил Бјанки почина

СуперСпорт - 18.07.2015

Возачот на Формула 1, Жил Бјанки почина во болница во Ница, соопшти неговото семејство. 25-годишниот Французин беше 9 месеци во кома. Тој излета од патеката за време на трката во Јапонија во октомври и покрај напорите на лекарите не успеаја да се ...

Почина Формула 1 возачот Жил Бјанки

Алфа - 18.07.2015

По девет месечна битка во Ница почина Жил Бјанки. Младиот возач имаше тежок инцидент во текот на минатогодишниот Формула 1 шампионат на патеката Сузика за време на трката за ГН на Јапонија.

Рикиардо со емотивна порака се прости од својот пријател Бјанки (Фото)

Дерби - 18.07.2015

Шокантната вест за смртта на францускиот Ф1 возач Жул Бјанки ја разбуди светската спортска јавност, а веќе голем дел од актуелните пилоти ги користат социјалните мрежи за да му искажат сочувство на семејството Бјанки.

Ново име на црниот список: Бјанки е 27. жртва во Формула 1, прва по Сена

SportMedia - 18.07.2015

Љубителите на Формула 1 денеска се потресени од смртта на францускиот возач Жил Бјанки кој по деветмесечна кома, ноќеска им подлегна на повредите и ја загуби битката за својот живот. Со неговата смрт, за жал, заврши 21-годишниот период без жртви во ...

КОЛЕГИТЕ ЗА ЖИЛ: Можеше да биде во лигата на Шумахер и Сена

Телеграф - 18.07.2015

Жил имаше потенцијал да биде во нивната лига. Беше сакан и почитуван, прекрасен дечко и светски првак кој допрво требаше да дојде Тажната судбина на Жил Бјанки го потресе авто-мото спортот.

Почина Жил Бјанки, возач на Формула 1

Кајгана - 18.07.2015

Возачот на тимот Марусија во шампионатите на Формула 1, Жил Бјанки, почина на 25-годишна возраст во болницата во Ница, објави неговото семејството. „Со длабока тага објавуваме дека Жил почина на Клиничкиот центар во Ница, каде што беше префрлен по ...

Почина возачот во Формула 1 Жил Бјанки

Кирилица - 18.07.2015

Во болница во Ница синоќа по девет месечна борба за живот почина возачот во Формула 1 Жил Бјанки. Францускиот возач во октомври 2014 година, претрпе ужасна несреќа во трката за Јапонското ГП во Сузука.

Почина возачот на Формула 1, Жил Бјанки!

Република - 18.07.2015

Рано утрово семејството на поранешниот возач на Марусија ја извести јавноста дека 25-годишниот Жил Бјанки починал во болницата во Ница.Францускиот Ф1 пилот, Жил Бјанки доживеа тешка несреќа за време на ГН на Јапонија кој се возеше пред девет месеци.

Почина еден од најталентираните возачи во Формула 1!

Пулс24 - 18.07.2015

Во болница во Ница синоќа по девет месечна борба за живот почина возач во Формула 1 Жил Бјанки. Францускиот возач во октомври 2014 година, претрпе ужасна несреќа во трката за Јапонското ГП во Сузука.

Почина возачот на Формула 1 - Жил Бјанки

Канал 77 - 18.07.2015

Возачот на тимот Марусија во шампионатите на Формула 1, Жил Бјанки почина на 25-годишна возраст во болницата во Ница. Информацијата ја објави неговото семејство, во чие соопштение се наведува: „Со длабока тага објавуваме дека Жил почина на ...

Бјанки ја загуби борбата за живот

Локално - 18.07.2015

Во болница во Ница синоќа по девет месечна борба за живот почина возач во Формула 1 Жил Бјанки. Францускиот возач во октомври 2014 година, претрпе ужасна несреќа во трката за Јапонското ГП во Сузука.

Жил Бјанки ја загуби најважната трка

Вечер Прес - 18.07.2015

Францускиот пилот во Формула 1, Жил Бјанки почина по деветмесечната „битка" за живот, по големата несреќа која се случи минатата година на патеката „Сузука" во Јапонија. „Жил до крај се бореше за својот живот, но денеска неговата борба заврши" – ...

Почина познатиот возач на Формула 1 Жил Бјанки

Денешен - 18.07.2015

Во болница во Ница синоќа по девет месечна борба за живот почина возач во Формула 1 Жил Бјанки. Францускиот возач во октомври 2014 година, претрпе ужасна несреќа во трката за Јапонското ГП во Сузука.

Почина пилотот на Формула 1, Жил Бјанки

Точка - 18.07.2015

Возачот на тимот Марусија во шампионатите на Формула 1, Жил Бјанки, почина на 25-годишна возраст во болницата во Ница, објави семејството на автомобилистот во изјавата која ја пренесе фан-клуб страницата на пилотот на Facebook.

Формула 1: Бјанки им подлегна на повредите

Н.Македонија - 18.07.2015

Дваесет и петгодишниот француски возач на Формула 1 Жил Бјанки синоќа, по деветмесечна борба за живот, им подлегна на повредите во болницата во Ница, каде што беше сместен по несреќата што се случи минатата година на патеката Сузука, соопшти ...

Црн ден во Ф1: Почина Жул Бјанки

Идивиди - 18.07.2015

Францускиот Ф1 пилот, Жул Бјанки доживеа тешка несреќа за време на ГН на Јапонија кој се возеше пред девет месеци, а за жал, рано утрово семејството на поранешниот возач на Марусија ја извести јавноста дека 25-годишниот Жул починал во болницата во ...

Бјанки ја загуби борбата за живот

Lider - 18.07.2015

Во болница во Ница синоќа по девет месечна борба за живот почина возач во Формула 1 Жил Бјанки. Францускиот возач во октомври 2014 година, претрпе ужасна несреќа во трката за Јапонското ГП во Сузука.

„Надежта е се помала“

СуперСпорт - 15.07.2015

Таткото на Бјанки призна дека како поминуваат деновите, се помала му се надежите дека повторно ќе разговара со својот син. Жил и понатаму е во кома по тешката несреќа во Сузуки, а Филип и се обрати на јавноста.

Таткото на Бјанки во очај: Ова е полошо отколку Жил да почине

Курир - 14.07.2015

Возачот на Ф1 тимот Марусија, Жил Бјанки се уште е во кома и се наоѓа во болницата во Ница. Бјанки минатата сезона на патеката „Сузука“ имаше страотна несреќа кога удри во друг болид. Од тогаш е во кома и е сместен во болницата во Ница каде се бори ...

Нема напредок во состојбата на Жил Бјанки

Макфакс - 14.07.2015

Филип Бјанки, таткото на возачот на Марусија, Жил, кој пред девет месеци се здоби со тешки повреди на главата на трката во Јапонија и кој сеуште се наоѓа во кома, рекол дека нема никаков напредок во здравствената состојба на неговиот син.

Таткото на Бјанки: Син ми никогаш нема да се опорави од повредите

SportMedia - 14.07.2015

Филип Бјанки, таткото на тешко повредениот возач во Формула 1 Жил Бјанки, кој сѐ уште е во кома, вели дека неговиот син не остварил никакво значајно опоравување по инцидентот. „Во принцип, напредокот може да се забележи во првите шест месеци.

Нема напредок во состојбата на Жил Бјанки

Кајгана - 14.07.2015

Филип Бјанки, таткото на возачот на Марусија, Жил, кој пред девет месеци се здоби со тешки повреди на главата на трката во Јапонија и кој сè уште се наоѓа во кома, рекол дека нема никаков напредок во здравствената состојба на неговиот син.

Нема напредок во состојбата на Жил Бјанки

А1 On - 14.07.2015

Филип Бјанки, таткото на возачот на Марусија, Жил, кој пред девет месеци се здоби со тешки повреди на главата на трката во Јапонија и кој сеуште се наоѓа во кома, рекол дека нема никаков напредок во здравствената состојба на неговиот син.

Таткото на Бјанки има се помалку надеж за неговиот син

Нетпрес - 14.07.2015

Семејството на Жил Бјанки минува низ вистински пекол по неговата тешка несреќа за време на јапонското гран-при минатата година, кога тој со болидот на Марусија удри во сервисно возило на патеката Сузука и се здоби со тешки повреди.

Таткото на Бјанки: Ситуацијата сега е полоша отколку да умреше

SportMedia - 14.07.2015

Семејството на Жил Бјанки минува низ вистински пекол по неговата тешка несреќа за време на јапонското гран-при минатата година, кога тој со болидот на Марусија удри во сервисно возило на патеката Сузука и се здоби со тешки повреди.

Таткото на Жил Бјанки очаен: Невиден очај, ова е полошо отколку да умре Жил

Спортклуб - 13.07.2015

Таткото на Жил Бјанки, Филип, изјави дека е се поочаен и по скептичен дека нивниот син ќе се опорави од стравичната случка, кога на влажната „Сузука“ се заби во кран кој подигаше друг болид во тоа време.