TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска облаци со дожд и снег

+инфо - 26.02.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои попладне и кон крајот на денот на планините и повисоките места ќе преминат во снег.

Време: Облачно и студено со врнежи од снег

Сител - 26.02.2012

Времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени локални врнежи од снег. Ќе дува умерен а наместа и силен ветер од северен правец.

И утре студ во Македонија

Сител - 26.02.2012

Времето утре ќе биде променливо облачно и студено со повремени локални врнежи од снег. Ќе дува умерен а наместа и силен ветер од северен правец.

Време: Облачно со повремени врнежи од дожд

Курир - 26.02.2012

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои попладне и кон крајот на денот на планините и повисоките места ќе преминат во снег.

Облачно време и дожд

Макфакс - 26.02.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои попладне и кон крајот на денот на планините и повисоките места ќе преминат во снег.

Повторно дожд и снег низ Македонија

Press24 - 26.02.2012

Толку од сонцето низ Македонија, денеска повторно облачно. Денеска во Македонија облачно време со повремен дожд, а на повисоките планински места ќе паѓа и снег и дожд.

Време: Облачно со повремен снег

Press24 - 26.02.2012

Утринската температура ќе се движи од минус 5 до 1 степен, а дневната од минус 3 до 3 степени. Времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени локални врнежи од снег.

И утре студ во Македонија !

Press24 - 26.02.2012

Времето утре ќе биде променливо облачно и студено со повремени локални врнежи од снег. Ќе дува умерен а наместа и силен ветер од северен правец.

Уживајте во сончевиот ден на 19 степени!

Press24 - 25.02.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло, со умерена локална облачност. Наместа ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Денеска вистински пролетен ден

+инфо - 25.02.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и малку потопло, со умерена локална облачност. Наместа ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Временска прогноза - Сончево и релативно топло време со температура до 18. степен

Inpress - 25.02.2012

Скопје, 25. февруари 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Време: Пролетно

Курир - 25.02.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло, со умерена локална облачност. Наместа ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Уживајте во пролетниот ден: Сонце и плус 19

Кирилица - 25.02.2012

Денес ќе имаме вистински пролетен ден, со многу сонце и високи температури за овој дел од годината кои некаде ќе достигнат до 19 степени Целзиусови Времето во Македонија денеска ќе биде претежно ...

После топлиот викенд од понеделник пад на температурите

Sky - 25.02.2012

Викендов не очекува пролетно време. Денеска температурата ќе се искачи до 19 степени, но во недела не очекува пад на температурата до 12 степени.

Временска прогноза: Сончево со температура до 18 степени

Sky - 25.02.2012

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во вечерните часови ќе настапи зголемување на облачноста.

Затоплувањето им донесе работа на лекарите

Н.Македонија - 25.02.2012

Големите температурни разлики, и тоа за 35 степени само за десетина дена, им отворија работа на лекарите, а го зголемија и нивото на подготвеност во Дирекцијата за заштита и спасување, поради ...

Денеска сончево со температури и до 15 степени

Дневник - 24.02.2012

Претежно сончево време, со умерен ветер, ќе имаме денеска, а температурите во текот на денот, после утринските минус четири степни, ќе се искачат до петнаесеттиот степен .

Денеска и утре пролетни температури, в недела дожд

Канал5 - 24.02.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со умерен, а долж Повардарието со засилен, северен ветер, информираат од УХМР.

Денеска сончево со температури до 15 степени

Утрински - 24.02.2012

Денеска ќе имаме претежно сончево време со умерен ветер, а температурите во текот на денот, после утринските минус четири степни, ќе се искачат до петнаесеттиот степен.

Временска прогноза - Сончево и топло време со температура до 15. степен

Inpress - 24.02.2012

Скопје, 24. февруари 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северозападен правец.

Времето денес претежно сончево

Капитал - 24.02.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево, а долж Повардарието засилен, северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната од седум до 15 степени.

Сончево време како предвесник на пролетта

+инфо - 24.02.2012

Времето денеска ќе биде сончево, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен, ветер од северозападен правец.

Време: Сончево и ветровито

Сител - 24.02.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен, а долж Повардарието засилен, северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната од седум до 15 степени.

Наутро зима, преку ден пролет

Кирилица - 24.02.2012

Времето денес ќе биде сончево и топло и покрај студеното утро Денеска не очекува сончево време со умерен до засилен северен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната ...

Пролетен ден во Македонија

Факултети - 24.02.2012

Денес не очекува пријатно и топло време кое ќе наликува на вистинска пролет. Во вечерните часови ќе има постепено зголемување на облачноста. Максималната температура ќе се движи од 12 до 20 степени.

Преку ден пролет, навечер зима

Факултети - 24.02.2012

За време на викендов не очекува пријатно и топло време кое ќе наликува на вистинска пролет. Во сабота се очекуваат температури и до 19 степени, додека во недела температурата малку ќе опадне и ќе се ...

Сончево и топло со температура до 15 степени

Sky - 24.02.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен, а долж Повардарието засилен, северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната од 7 до 15 степени.

Утре на кафе по шорцеви!

Вечер Прес - 24.02.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен, а долж Повардарието засилен, северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната од седум до 15 степени.

Викендов – пролет!

eReporter - 24.02.2012

Престојниот викенд не очекува топло време, со оглед на тоа што метеоролозите за сабота најавуваат температури и до 19 степени, додека во недела температурата малку ќе опадне и ќе се движи околу 12 ...

Време: Сончево со температура до 15 степени

Курир - 23.02.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен, а долж Повардарието засилен, северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната од седум до 15 степени.

Сончево со умерена облачност и температура до 15 степени

Нетпрес - 23.02.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а се очекува да дува умерен повремено засилен ветер од северозападен правец.

Денес сончево со температури до 14 степени

Факултети - 23.02.2012

Денес во Македонија ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Во претпладневните часови ќе има појава на магла по одделни котлини. Максималната температура ќе се движи од 6 до 14 степени.

Пролетен ден во Македонија со температура до 19 степени

Нетпрес - 23.02.2012

Викендов не’ очекува вистинска пролет. За денеска се најавуваат температури и до 19 степени, додека во недела температурата ќе опадне на 12 степени.

Подгответе се: Не’ очекува вистински пролетен викенд со температури до 19 степени!

Нетпрес - 23.02.2012

Времето во текот на викендот ќе наликува на вистинска пролет. За првиот ден од викендот се најавуваат температури и до 19 степени, додека во недела температурата малку ќе опадне и ќе изнесува околу ...

Време: Пакувајте ги капутите - доаѓа пролет

Press24 - 23.02.2012

Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната од седум до 15 степени. Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен, а долж Повардарието засилен, северен ветер.

Временска прогноза - Сончево време со умерена облачност и температура до 15. степен

Inpress - 23.02.2012

Скопје, 23. февруари 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со појава на утринска магла по одделни котлини. Максималната температура ќе се искачи до 15.

Пролет во зима: Сонце и плус 15

Кирилица - 23.02.2012

Прогнозата за времето денес вели дека ќе биде сончево со умерена облачност и покрај студеното и облачно утро Времето ќе биде сончево со умерена облачност и со појава на утринска магла по одделни ...

Не очекува вистински пролетен викенд со температури до 19 степени!

Идивиди - 23.02.2012

Времето во текот на викендот ќе наликува на вистинска пролет. За првиот ден од викендот се најавуваат температури и до 19 степени, додека во недела температурата малку ќе опадне и ќе изнесува околу ...

Времето денеска облачно

Дневник - 22.02.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Во утринските часови по одделни котлини има појава на магла.

Времето утре облачно

Дневник - 22.02.2012

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла.

Време: Утре пролет - температури до 15 степени

Press24 - 22.02.2012

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со температура до 10 степени. Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и со појава на утринска магла по одделни котлини.

Времето денес променливо облачно со слаб локален дожд

Капитал - 22.02.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла.

Утре температури до 15 степени

Сител - 22.02.2012

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со температура до 10 степени. Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и со појава на утринска магла по одделни котлини.

Време: Слаби врнежи и температури до 13 степени

Press24 - 22.02.2012

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од пет до 13 степени. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд.

Време: Облачно со температура до 13 степени

Курир - 22.02.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла.

Временска прогноза - Променливо облачно време со температура до 14. степен

Inpress - 22.02.2012

Скопје, 22. февруари 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде променливо облачно, во југозападните делови со услови за слаб локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Ништо од најавениот снег: Облачно време со повремен дожд

Кирилица - 22.02.2012

Најавуваниот последен снег дека ќе го имаме во текот на денешниот ден, ќе биде заменет со променливо облачно време со повремени врнежи од слаб дожд Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб ...

Облачно време со температури до 13 степени

+инфо - 22.02.2012

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а во југозападните делови на земјава ќе има предуслови за слаб локален дожд. Во одделни котлини, меѓу кои и скопската, утринава имаша слаба утринска магла.

Време: Сончево со температури до 15 степени

Press24 - 22.02.2012

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со температура до 10 степени Времето ќе биде сончево со умерена облачност и со појава на утринска магла по одделни котлини.

Временска прогноза: Облачно со темпратура до 13 степени

Sky - 22.02.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, во југозападните делови со услови за слаб локален дожд. Утринска магла ќе има во одделни котлини.

Временска прогноза: Вистинска пролет со температура до 15 степени

Sky - 22.02.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со појава на утринска магла по одделни котлини. Температурата ќе се движи во интервал од 6 до 15 степени.

Облачно време со повремен дожд и снег на планините

Нетпрес - 21.02.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и претежно тивко со кратки сончеви периоди и со повремен слаб дожд на пониските, а слаб снег на повисоките места.

Временска прогноза - Променливо облачно време со сончеви периоди и температура до 13. степен

Inpress - 21.02.2012

Скопје, 21. февруари 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд.

Топло денеска, со ред облаци, ред сонце, ред дожд

+инфо - 21.02.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и претежно тивко, со кратки сончеви периоди и со повремен слаб дожд на пониските, а слаб снег на повисоките места.

Денес променливо облачно, за викенд температури над +15

Факултети - 21.02.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и претежно тивко со кратки сончеви периоди и со повремен слаб дожд на пониските, а слаб снег на повисоките места.

Подгответе се за пролетен викенд

Press24 - 21.02.2012

Викендов температурата во Македонија ќе се движи меѓу 10 и 15 степени Значителен пораст на температурите и повеќе сончево периоди прогнозираат хидрометеоролозите во текот на неделава.

Време: Променливо облачно со температура до 12 степени

Курир - 21.02.2012

Времето денес ќе биде променливо облачно и претежно тивко со кратки сончеви периоди и со повремен слаб дожд на пониските, а слаб снег на повисоките места.

Време: Променливо облачно но топло

Press24 - 21.02.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и претежно тивко со кратки сончеви периоди и со повремен слаб дожд на пониските, а слаб снег на повисоките места.

Променливо време со сонце и дожд

Кирилица - 21.02.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и претежно тивко со кратки сончеви периоди и со повремен слаб дожд на пониските, а слаб снег на повисоките места.

Временска прогноза: Променливо облачно со температура до 13 степени

Sky - 21.02.2012

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. На планините се очекува слаб снег особено во западните и југозападните делови.

Подгответе се за прекрасен топол и сончев викенд

eReporter - 21.02.2012

Времето во Македонија наредните неколку дена ќе биде претежно сончево со умерена облачност, а особено пријатно време не’ очекува во текот на викендот.

Снегот бега на планините, дожд во пониските места

Дневник - 20.02.2012

Променливо облачно со појава на утринска магла во котлините ќе биде времето денеска во земјава. Во западните делови во попладневните часови ќе има повремени врнежи од дожд на пониските места и снег ...

Времето денес променливо облачно со слаба магла

Капитал - 20.02.2012

Времето ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла во котлините. Во западните делови во попладневните часови ќе има повремени врнежи од дожд на пониските места и снег на планините.

Време: Променливо облачно со температура до десет степени

Курир - 20.02.2012

Времето денес ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла во котлините. Во западните делови во попладневните часови ќе има повремени врнежи од дожд на пониските места и снег на планините.

Време: Облачно со дожд и слаба магла

Press24 - 20.02.2012

Утринските температури ќе се движат меѓу минус 12 и минус два степени, а дневните од еден од десет. Времето ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла во котлините.

Временска прогноза - Променливо облачно време со температура до 10. степени

Inpress - 20.02.2012

Скопје, 20. февруари 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла во котлините. Во западните делови во попладневните часови ќе има повремени врнежи од дожд на ...

Облачно време со температура до 10 степени

Нетпрес - 20.02.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла во котлините. Во западните делови од земјава во попладневните часови ќе има повремени врнежи од дожд на пониските ...

Време: Утре сончево

Press24 - 20.02.2012

Утринската температура ќе се движи од минус пет до два, а дневната од три до 12 степени. Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и претежно тивко со кратки сончеви периоди и со повремен ...

Временска Прогноза: Дожд и високи температури

Sky - 20.02.2012

Променливо облачно со појава на утринска магла во котлините ќе биде времето денеска во земјава. Во западните делови во попладневните часови ќе има повремени врнежи од дожд на пониските места и снег ...

Последниот снег в среда, а за викенд пролет

Вечер Прес - 20.02.2012

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно и претежно тивко со кратки сончеви периоди и со повремен слаб дожд на пониските, а слаб снег на повисоките места.