TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Само бод за Реал на гостувањето кај Лас Палмас

Канал5 - 25.09.2016

Екипата на Реал Мадрид не ја оправда улогата на фаворит во дуелот против составот на Лас Палмас. „Кралевите“ од гостувањето кај Лас Палмас се враќаат со само еден освоен бод откако на синоќешната средба од 6.коло во шпанската Примера одиграа ...

Само бод за Реал во Лас Палмас

Сител - 25.09.2016

Реал не успеа да слави кај Лас Палмас во шестото коло во Примера, иако против домаќинот два пати имаше предност. Новиот кикс на Реал го искористи Барселона и со убедливиот триумф во Хихон на лидерот му се доблиѓи на еден бод.

Кикс на Реал против Лас Палмас

Кајгана - 25.09.2016

Реал не успеа да слави кај Лас Палмас во шестото коло во Примера, иако против домаќинот два пати имаше предност. Новиот кикс на Реал го искористи Барселона и со убедливиот триумф во Хихон на лидерот му се доближи на еден бод.

Само бод за Реал на гостувањето кај Лас Палмас

+инфо - 25.09.2016

Екипата на Реал Мадрид не ја оправда улогата на фаворит во дуелот против составот на Лас Палмас. Екипата на Реал Мадрид не ја оправда улогата на фаворит во дуелот против составот на Лас Палмас.

Кикс на Реал против Лас Палмас

А1 On - 25.09.2016

Реал не успеа да слави кај Лас Палмас во шестото коло во Примера, иако против домаќинот два пати имаше предност. Новиот кикс на Реал го искористи Барселона и со убедливиот триумф во Хихон на лидерот му се доблиѓи на еден бод.

Мората: Реал нема загубено натпревар, нема потреба од драма

Спортклуб - 25.09.2016

По тешкото и незгодно гостување на Реал Мадрид кај Лас Палмас вечерва, „Кралевите“ се враќаат дома само со бод, иако повеќе од нив планираа 3 бодови од оваа средба. Реал Мадрид два пати водеше на оваа средба, прво гол постигна младиот Асенсио, а ...

Кикс на Реал против Лас Палмас - видео

Макфакс - 25.09.2016

Реал не успеа да слави кај Лас Палмас во шестото коло во Примера, иако против домаќинот два пати имаше предност. Новиот кикс на Реал го искористи Барселона и со убедливиот триумф во Хихон на лидерот му се доблиѓи на еден бод.

Реал Мадрид со кикс во Гран Канарија

Стандард - 25.09.2016

Реал Мадрид запиша второ по ред реми во Ла Лига, откако не успеа да го победи Лас Палмас како гостин. Екипата на Зинедин Зидан поведуваше двапати во резултатот преку головите на Борха Мајорал (33) и Карим Бензема (67), но домаќините не се предадоа и ...

Карим Бензема го помина и Лионел Меси!

СуперСпорт - 25.09.2016

Бензема дуелот против Лас Палмас го започна од клупата. Натпреварот заврши 2:2, а Бензема доби шанса и постигна погодок. И покрај погодок на Бензема, Лас Палмас успеа да изедначи и да зеде бод на Реал. Сепак овој натпревар го одбележи Бензема.

Каков Меси, каков Роналдо: Бензема апсолутен голгетерски рекордер во Примера

Спортклуб - 25.09.2016

Фудбалерите на Реал, сношти ремизираа на гостувањето против Лас Палмас со 2:2. Ова беше втор кикс за кралскиот состав во низа, па сега имаат само еден бод предност во однос на Барселона. Мечот во Лас Палмас од клупата го започна, Карим Бензема, кој ...

Видео: Реал (М) ремизираше против Лас Палмас

Вечер Прес - 25.09.2016

Актуелниот шампион во Лигата на шампиони, шпанскиот Реал Мадрид, освои само со бод на гостувањето во Гран Канарија, откако одиграа 2:2 против екипата на Лас Палмас „Кралевите“ создадоа голем број на шанси, имаа предност во два наврати, па можат да ...

Само бод за Реал на гостувањето кај Лас Палмас

Идивиди - 25.09.2016

Екипата на Реал Мадрид не ја оправда улогата на фаворит во дуелот против составот на Лас Палмас. „Кралевите“ од гостувањето кај Лас Палмас се враќаат со само еден освоен бод откако на синоќешната средба од 6.коло во шпанската Примера одиграа ...

Само бод за Реал на гостувањето кај Лас Палмас

Lider - 25.09.2016

Екипата на Реал Мадрид не ја оправда улогата на фаворит во дуелот против составот на Лас Палмас. „Кралевите“ од гостувањето кај Лас Палмас се враќаат со само еден освоен бод откако на синоќешната средба од 6.коло во шпанската Примера одиграа ...

Кикс на Реал на гостувањето кај Лас Палмас (ВИДЕО)

24Фудбал - 24.09.2016

Реал Мадрид само со бод се враќа од гостувањето во Гран Канарија, „Кралевите“ одиграа 2-2 против Лас Палмас Гостите создадоа голем број на шанси, имаа предност во два наврати, па можат да жалат што без цел плен се враќаат во Мадрид.

Бетис го доби андалузиското дерби со Малага

А1 On - 24.09.2016

Екипата на Бетис славеше минимална победа 1-0 во дербито на Андалузија пртив составот на Малага. Во воведниот меч од 6. коло на шпанската Примера, Бетис до победата над Малага стигна со голот на Жоакин во 25-минута.

Кристијано го седнаа на клупата, Реал испушти победа

SportMedia - 24.09.2016

Реал Мадрид втор пат за само четири дена ремизираше во шпанското првенство. Откако на свој терен играше 1:1 против Вилјареал, сега на гости мораше да се задоволи со 2:2 против Лас Палмас. И со ова реми, Реал останува лидер на табелата со 14 бода, ...

Второ реми во низа за „кралевите“, Лас Палмас спаси бод во финишот

Екипа - 24.09.2016

Реал Мадрид влезе во резултатска криза во Примера, откако вторпат во низа одигра само реми. По дуелот со Вилјареал дома, вечерва „кралевите“ ремизираа (2-2) против Лас Палмас на гости. Тимот на Зинедин Зидан двапати имаше водство на овој меч, ...

Кризата удри во Реал: Второ реми за три дена, Лас Палмас му откина бод на "кралот" (ВИДЕО)

Спортклуб - 24.09.2016

Реал имаше 16 победи по ред, но само за три дена доживеа два неочекувани нерешени резултати. Откако во средата Виљареал на "Бернабе" извади 1-1, денеска и Лас Палмас на домашен терен му откина бод на "кралот" играјќи 2-2.

Реал Мадрид се „лизна“ и против Лас Палмас (Видео)

Дерби - 24.09.2016

Реал Мадрид второ коло по ред не успева да победи во Ла Лига и прокоцка најголем дел од предноста која ја имаше пред Барселона и останатите ривали за највисок пласман. Вечерва „кралскиот клуб“ одигра 2:2 на незгодното гостување кај Лас Палмас кој ...

Лас Палмас му откина два бода на Реал (ВИДЕО)

МКД - 24.09.2016

Реал Мадрид киксна на гостувањето во Гран Канарија, „Кралевите" во два наврати пропуштија водство и дома се враќаат само со бод Зинедин Зидан може да жали што неговите избраници одиграа 2-2 и не прокнижија нови три бода.

Прва победа и бодови за Валенсија сезонава во Примера

Канал5 - 23.09.2016

Екипата на Валенсија синоќа во рамките на последниот натпревар од 5. коло постигна победа од 2:1 над Алавес и со тоа ги освои првите три бодови сезонава. Победничкиот гол во 88.минута го постигна Даниел Парехо од пенал.

Прва победа и бодови за Валенсија сезонава во Примера

Репортер - 23.09.2016

Екипата на Валенсија синоќа во рамките на последниот натпревар од 5. коло постигна победа од 2:1 над Алавес и со тоа ги освои првите три бодови сезонава. Победничкиот гол во 88.минута го постигна Даниел Парехо од пенал.

Прва победа и бодови за Валенсија сезонава во Примера

Курир - 23.09.2016

Екипата на Валенсија синоќа во рамките на последниот натпревар од 5. коло постигна победа од 2:1 над Алавес и со тоа ги освои првите три бодови сезонава. Победничкиот гол во 88.минута го постигна Даниел Парехо од пенал.

Прва победа и бодови за Валенсија сезонава во Примера

+инфо - 23.09.2016

Екипата на Валенсија синоќа во рамките на последниот натпревар од 5. коло постигна победа од 2:1 над Алавес. Екипата на Валенсија синоќа во рамките на последниот натпревар од 5. коло постигна победа од 2:1 над Алавес и со тоа ги освои првите три ...

Прва победа и бодови за Валенсија сезонава во Примера

А1 On - 23.09.2016

Екипата на Валенсија синоќа во рамките на последниот натпревар од 5. коло постигна победа од 2:1 над Алавес и со тоа ги освои првите три бодови сезонава. Победничкиот гол во 88.минута го постигна Даниел Парехо од пенал.

Прва победа и бодови за Валенсија сезонава во Примера

Локално - 23.09.2016

Екипата на Валенсија синоќа во рамките на последниот натпревар од 5. коло постигна победа од 2:1 над Алавес и со тоа ги освои првите три бодови сезонава. Победничкиот гол во 88.минута го постигна Даниел Парехо од пенал.

Прва победа за Валенсија сезонава во Примера...

Н.Македонија - 23.09.2016

Прва победа за Валенсија сезонава во Примера Екипата на Валенсија синоќа во рамките на последниот натпревар од 5. коло постигна победа од 2:1 над Алавес и со тоа ги освои првите три бодови сезонава.

Прва победа и бодови за Валенсија сезонава во Примера

Lider - 23.09.2016

Екипата на Валенсија синоќа во рамките на последниот натпревар од 5. коло постигна победа од 2:1 над Алавес и со тоа ги освои првите три бодови сезонава. Победничкиот гол во 88.минута го постигна Даниел Парехо од пенал.

Прва победа и бодови за Валенсија сезонава во Примера

Идивиди - 23.09.2016

Екипата на Валенсија синоќа во рамките на последниот натпревар од 5. коло постигна победа од 2:1 над Алавес и со тоа ги освои првите три бодови сезонава. Победничкиот гол во 88.минута го постигна Даниел Парехо од пенал.

Без победник на дербито Барселона – Атлетико Мадрид, повреден Меси

Канал5 - 22.09.2016

Дерби натпреварот на 5.коло од Примера што синоќа се одигра на „Камп Ноу“ меѓу Барселона и Атлетико Мадрид заврши без победник 1:1. Барселона поведе со голот на Иван Ракитиќ во 41.минута, а изедначи Анхел Кореа во 61.минута.

Нерешено на Камп Ноу и Бернабеу - видео

Макфакс - 22.09.2016

Без победник и со иднетичен резулатат завршија двете дерби средби кои се одиграа во рамките на петтото коло во Пример. Реал одигра 1-1 со Виљареал, а бод освои и Атлетико во Барселона. Барселона и Атлетико одигра на сигурно, никој не рескираше ...

Симеоне со последните две години во Атлетико, од 2018 Интер ќе биде неговиот нов „спартански“ проект

Спортклуб - 22.09.2016

Заминувањето на Диего Симеоне од Атлетико Мадрид се уште е актуелно, иако самиот тренер ги смири навивачите со својата изјава околу кратењето на договорот со актуелниот клуб. Симеоне индиректно најави дека ќе си замине од Атлетико Мадрид уште по ...

Дербито Барселона – Атлетико Мадрид заврши без победник

Репортер - 22.09.2016

Дерби натпреварот на 5.коло од Примера што синоќа се одигра на „Камп Ноу“ меѓу Барселона и Атлетико Мадрид заврши без победник 1:1. Барселона поведе со голот на Иван Ракитиќ во 41.минута, а изедначи Анхел Кореа во 61.минута.

Примера: По бод за Барса и АМ

Сител - 22.09.2016

Без победник и со иднетичен резулатат завршија двете дерби средби кои се одиграа во рамките на петтото коло во Пример. Реал одигра 1-1 со Виљареал, а бод освои и Атлетико во Барселона. Барселона и Атлетико одигра на сигурно, никој не рескираше ...

Дербито Барселона – Атлетико Мадрид заврши без победник

Курир - 22.09.2016

Дерби натпреварот на 5.коло од Примера што синоќа се одигра на „Камп Ноу“ меѓу Барселона и Атлетико Мадрид заврши без победник 1:1. Барселона поведе со голот на Иван Ракитиќ во 41.минута, а изедначи Анхел Кореа во 61.минута.

Дербито Барселона – Атлетико Мадрид заврши без победник

А1 On - 22.09.2016

Дерби натпреварот на 5.коло од Примера што синоќа се одигра на „Камп Ноу“ меѓу Барселона и Атлетико Мадрид заврши без победник 1:1. Барселона поведе со голот на Иван Ракитиќ во 41.минута, а изедначи Анхел Кореа во 61.минута.

Нерешено на Камп Ноу и Сантјаго Бернабе

Кајгана - 22.09.2016

Без победник и со иднетичен резулатат завршија двете дерби средби кои се одиграа во рамките на петтото коло во Примера. Реал одигра 1-1 со Виљареал, а бод освои и Атлетико во Барселона. Барселона и Атлетико одигра на сигурно, никој не рескираше ...

Дербито Барселона – Атлетико Мадрид заврши без победник

+инфо - 22.09.2016

Претходно нерешено 1:1 на домашен терен одигра и Реал Мадрид со Виљареал. Дерби натпреварот на 5.коло од Примера што синоќа се одигра на „Камп Ноу“ меѓу Барселона и Атлетико Мадрид заврши без победник 1:1.

Дербито Барселона – Атлетико Мадрид заврши без победник

Локално - 22.09.2016

Дерби натпреварот на 5.коло од Примера што синоќа се одигра на „Камп Ноу“ меѓу Барселона и Атлетико Мадрид заврши без победник 1:1. Барселона поведе со голот на Иван Ракитиќ во 41.минута, а изедначи Анхел Кореа во 61.минута.

ФУДБАЛ: Барселона – Атлетико Мадрид заврши без победник

Канал 77 - 22.09.2016

Дерби натпреварот на 5.коло од Примера што синоќа се одигра на „Камп Ноу“ меѓу Барселона и Атлетико Мадрид заврши без победник 1:1. Барселона поведе со голот на Иван Ракитиќ во 41.минута, а изедначи Анхел Кореа во 61.минута.

Дербито Барселона – Атлетико Мадрид заврши без победник

Идивиди - 22.09.2016

Дерби натпреварот на 5.коло од Примера што синоќа се одигра на „Камп Ноу“ меѓу Барселона и Атлетико Мадрид заврши без победник 1:1. Барселона поведе со голот на Иван Ракитиќ во 41.минута, а изедначи Анхел Кореа во 61.минута.

Дербито Барселона – Атлетико Мадрид заврши без победник

Lider - 22.09.2016

Дерби натпреварот на 5.коло од Примера што синоќа се одигра на „Камп Ноу“ меѓу Барселона и Атлетико Мадрид заврши без победник 1:1. Барселона поведе со голот на Иван Ракитиќ во 41.минута, а изедначи Анхел Кореа во 61.минута.

Атлетико пак најде „лек“ за Барселона (Видео)

SportMedia - 21.09.2016

Барселона мораше да се задоволи само со еден освоен бод во првото големо дерби за оваа сезона во Примера. На „Камп Ноу“, домаќините одиграа 1:1 против Атлетико Мадрид, кој се покажува како најтежок противник во последните неколку сезони.

Градското дерби го доби Севиља

Курир - 21.09.2016

Дуелот на градските ривали од Севиља, истоимениот тим и Бетис, одигран синоќа во рамките на 5.коло од Примера го доби екипата на Севиља со 1:0. Стрелец на единствениот гол беше Габриел Меркадо во 51.минута од натпреварот.

Градското дерби го доби Севиља

А1 On - 21.09.2016

Дуелот на градските ривали од Севиља, истоимениот тим и Бетис, одигран синоќа во рамките на 5.коло од Примера го доби екипата на Севиља со 1:0. Стрелец на единствениот гол беше Габриел Меркадо во 51.минута од натпреварот.

Градското дерби го доби Севиља

+инфо - 21.09.2016

Дуелот на градските ривали од Севиља, истоимениот тим и Бетис, одигран синоќа во рамките на 5.коло од Примера го доби екипата на Севиља со 1:0. Дуелот на градските ривали од Севиља, истоимениот тим и Бетис, одигран синоќа во рамките на 5.коло од ...

Атлетико во борба против суровата традиција, Барселона во потрага по одмазда за континенталните елиминации

Спортклуб - 21.09.2016

Барселона и Атлетико Мадрид брзо излегоа од кризата и постојат сите услови за дербито да донесе врвна и обострано ефикасна претстава. „Камп Ноу“ вечерва повторно ќе биде сцената на првиот голем спектакл во новата сезона од шпанската Примера.

Во Мадрид такво нешто нема да му простат: Никогаш не заслуживме да ја победиме Барса

Спортклуб - 21.09.2016

Кормиларот на Атлетико Мадрид, отсекогаш ја почитувал Барселона, и во неговото последно интервју, истакна дека неговата екипа никогаш не заслужила да ја победи Барселона. Вечерва на „Камп Ноу“ се игра големото дерби во Примера, Барселона го ...

Градското дерби го доби Севиља

Канал 77 - 21.09.2016

Дуелот на градските ривали од Севиља, истоимениот тим и Бетис, одигран синоќа во рамките на 5.коло од Примера го доби екипата на Севиља со 1:0. Стрелец на единствениот гол беше Габриел Меркадо во 51.минута од натпреварот.

Алавес и Ла Коруња одиграа без голови

Канал5 - 20.09.2016

Последниот натпревар од 4.коло од Примера одигран синоќа меѓу Алавес и Депортиво Ла Коруња заврши без победник и без голови 0:0. За Алавес ова беше трет нерешен резултат и е во групата на пет екипи без загубен натпревар, а се наоѓа на 9.место на ...

Алавес и Ла Коруња одиграа без голови

+инфо - 20.09.2016

За Алавес ова беше трет нерешен резултат и е во групата на пет екипи без загубен натпревар. Последниот натпревар од 4.коло од Примера одигран синоќа меѓу Алавес и Депортиво Ла Коруња заврши без победник и без голови 0:0.

Алавес и Ла Коруња одиграа без голови

А1 On - 20.09.2016

Последниот натпревар од 4.коло од Примера одигран синоќа меѓу Алавес и Депортиво Ла Коруња заврши без победник и без голови 0:0. За Алавес ова беше трет нерешен резултат и е во групата на пет екипи без загубен натпревар, а се наоѓа на 9.место на ...

Алавес и Ла Коруња одиграа без голови

Идивиди - 20.09.2016

Последниот натпревар од 4.коло од Примера одигран синоќа меѓу Алавес и Депортиво Ла Коруња заврши без победник и без голови 0:0. За Алавес ова беше трет нерешен резултат и е во групата на пет екипи без загубен натпревар, а се наоѓа на 9.место на ...

Алавес и Ла Коруња одиграа без голови

Lider - 20.09.2016

Последниот натпревар од 4.коло од Примера одигран синоќа меѓу Алавес и Депортиво Ла Коруња заврши без победник и без голови 0:0. За Алавес ова беше трет нерешен резултат и е во групата на пет екипи без загубен натпревар, а се наоѓа на 9.место на ...

Реал го изедначи рекордот на Барселона

Канал5 - 19.09.2016

Реал Мадрид синоќа го победи Еспањол во Барселона со 2:0 и го стигна рекордот на Барселона од 16 последователни победи во Примера кои Каталонците го остварија под водство на Пеп Гвардиола сезоната 2010/11.

Реал го изедначи рекордот на Барселона

Репортер - 19.09.2016

Реал Мадрид синоќа го победи Еспањол во Барселона со 2:0 и го стигна рекордот на Барселона од 16 последователни победи во Примера кои Каталонците го остварија под водство на Пеп Гвардиола сезоната 2010/11.

Примера: Реал Мадрид славеше во Барселона

Сител - 19.09.2016

Реал Мадрид синоќа го победи Еспањол во Барселона со 2:0 и го стигна рекордот на Барселона од 16 последователни победи во Примера кои Каталонците го остварија под водство на Пеп Гвардиола сезоната 2010/11.

Лас Палмас е на третото место, а тренерот смета дека тоа не е заслужено?!

Екипа - 19.09.2016

Новиот шпански прволигаш, Лас Палмас, е вистинско изненадување оваа сезона во Примера и после четири одиграни натпревари се наоѓа на третото место на табелата. Звучи изненадувачки, но тренерот на овој клуб, Кике Сетиен смета дека тоа не е заслужено… ...

Реал го изедначи рекордот на Барселона

А1 On - 19.09.2016

Реал Мадрид синоќа го победи Еспањол во Барселона со 2:0 и го стигна рекордот на Барселона од 16 последователни победи во Примера кои Каталонците го остварија под водство на Пеп Гвардиола сезоната 2010/11.

Реал го изедначи рекордот на Барселона

+инфо - 19.09.2016

Реал Мадрид синоќа го победи Еспањол во Барселона со 2:0 и го стигна рекордот на Барселона од 16 последователни победи во Примера. Реал Мадрид синоќа го победи Еспањол во Барселона со 2:0 и го стигна рекордот на Барселона од 16 последователни победи ...

Реал го изедначи рекордот на Барселона

Локално - 19.09.2016

Реал Мадрид синоќа го победи Еспањол во Барселона со 2:0 и го стигна рекордот на Барселона од 16 последователни победи во Примера кои Каталонците го остварија под водство на Пеп Гвардиола сезоната 2010/11.

Реал го изедначи рекордот на Барселона...

Н.Македонија - 19.09.2016

Реал го изедначи рекордот на Барселона Реал Мадрид синоќа го победи Еспањол во Барселона со 2:0 и го стигна рекордот на Барселона од 16 последователни победи во Примера кои „Каталонците“ го остварија под водство на Пеп Гвардиола сезоната 2010/11.

Петарди во Барселона и во Мадрид...

Н.Македонија - 19.09.2016

Петарди во Барселона и во Мадрид Резултати, 4-то коло: Леганес - Барселона 1-5 (Габриел 81 - Меси 15, 55 пенал, Суарез 31, Нејмар 44, Рафиња 64), Атлетико М - Спортинг 5-0 (Гризман 2, 31, Гамеиро 5, Торес 72, 90+1 пенал), Еибар - Севилја 1-1 (Леон ...

Реал го изедначи рекордот на Барселона

Lider - 19.09.2016

Реал Мадрид синоќа го победи Еспањол во Барселона со 2:0 и го стигна рекордот на Барселона од 16 последователни победи во Примера кои Каталонците го остварија под водство на Пеп Гвардиола сезоната 2010/11.

Реал го изедначи рекордот на Барселона

Идивиди - 19.09.2016

Реал Мадрид синоќа го победи Еспањол во Барселона со 2:0 и го стигна рекордот на Барселона од 16 последователни победи во Примера кои Каталонците го остварија под водство на Пеп Гвардиола сезоната 2010/11.