TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

До 1 август 4.000 нови столчиња

Утрински - 22.07.2003

"Бетон" ги почна градежните работи на Градски Тетовската градежна оператива на "Бетон" викендов стартуваше со работите околу дотерување на Градски стадион во Скопје во пресрет на квалификацискиот дуел за ЕП 2004 на 6 септември против Англија.

Почна реновирањето на Градскиот стадион во Скопје

Дневник - 21.07.2003

ЗОРАН НИКОЛОВСКИ, ПОРТПАРОЛ НА ФФМ Градежната фирма "Бетон" во саботата ги почна работите за реновирање на Градскиот стадион во Скопје, соопшти Зоран Николовски, портпаролот на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ). - Бетон почна со адаптација на трибините зад головите и направи попис на ...