TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Времето денеска; Променливо облачно со можен дожд и грмежи

Алсат-М - 06.05.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Променливо облачно, можен дожд и грмежи

ТВ21 - 06.05.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Променливо облачно, можен дожд и грмежи

24 Вести - 06.05.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

ТВ21 - 06.05.2018

Во изминатите 24 часа најмногу дожд во земјата наврнало во Куманово 21 л/м2, во Маврово и Ѓуриште 14, во Битола 11, во Пожаране и Претор 10, во Струмица девет, во Прилеп и Скопје – Зајчев рид осум, Дојран и Тетово седум литри на метар квадратен… ...

Облачно со дожд и грмежи

Алсат-М - 06.05.2018

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а сеуште локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни.

УХМР за денес попладне најави пороен дожд

Фокус - 06.05.2018

Од Управата за хидрометеролошти работи за денес попладне најавуваат пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно време со повремен пороен дожд, особено во попладневните часови.

Невреме во Македонија и на Балканот

24 Вести - 06.05.2018

Големо невреме го погоди балканскиот полуостров. Бурата проследена со дожд и грмежи не ја одбегна ниту Македонија. Поројните врнежи предизвикаа големи проблеми во Велес каде се откорнати голем број на дрва.

Времето денеска: пороен дожд со можна појава на град

Р.С.Европа - 06.05.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Попладне нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Курир - 06.05.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Стандард - 06.05.2018

Во изминатите 24 часа најмногу дожд во земјата наврнало во Куманово 21 л/м2, во Маврово и Ѓуриште 14, во Битола 11, во Пожаране и Претор 10, во Струмица девет, во Прилеп и Скопје – Зајчев рид осум, Дојран и Тетово седум литри на метар квадратен… ...

(ФОТО) Езеро од дожд се создаде на Матка

Независен - 06.05.2018

Врнежите од дожд предизвикаа хаос во сообраќајот и во Скопје и пошироко низ земјата. На фотографиите направени вчера и денеска на Матка се гледа дека е направено мало езеро од дожд. Во изминатите 24 часа најмногу дожд во земјата наврнало во Куманово ...

Променливо облачно, можен дожд и грмежи

Кајгана - 06.05.2018

Скопје, 6 мај 2018 (МИА) - Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со ...

Облачно време со дожд и грмежи

Сител - 06.05.2018

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а сеуште локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни.

УХМР: Стабилизирање на времето од вечерва

Стандард - 06.05.2018

Во вечерните и во ноќните часови се очекува стабилизирање на временската состојба, по невремето во делови од државата со поројни врнежи од дожд, проследени со грмежи и со засилен ветер. Имаше и појава на град во кумановско подрачје за каде има ...

Нестабилното и врнежливо време продолжува

МКД - 06.05.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Облачно со дожд и грмежи

А1 On - 06.05.2018

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а сеуште локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни.

УХМР: Стабилизирање на времето од вечерва

Независен - 06.05.2018

Во вечерните и во ноќните часови се очекува стабилизирање на временската состојба, по невремето во делови од државата со поројни врнежи од дожд, проследени со грмежи и со засилен ветер. Имаше и појава на град во кумановско подрачје за каде има ...

Облачно со дожд и грмежи

Слободен Печат - 06.05.2018

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а сеуште локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни.

Сонце до пладне, попладне ќе истура

+инфо - 06.05.2018

Утре ќе биде особено нестабилно со пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер. Врмето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Продолжува влијанието на циклонот Тодор: нови врнежи и грмежи!

Скопје24 - 06.05.2018

Територијата на нашата држава и натаму продолжува да биде под влијание на циклонот Тодор. Денес (недела) времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд и услови за локални грмежи во текот на претпладнево.

УХМР: Попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Курир - 06.05.2018

Во изминатите 24 часа најмногу дожд во земјата наврнало во Куманово 21 л/м2, во Маврово и Ѓуриште 14, во Битола 11, во Пожаране и Претор 10, во Струмица девет, во Прилеп и Скопје – Зајчев рид осум, Дојран и Тетово седум литри на метар квадратен… ...

Променливо облачно, можен дожд и грмежи

Слободен Печат - 06.05.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Циклон тодор – очекувајте поголема нестабилност: повторно можно невреме со град!

Скопје24 - 06.05.2018

Во текот на попладнево како и во вечерните часови времето во државава ќе биде нестабилно облачно на многу места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ проследени со интензивен пороен дожд, значително ...

ВИДЕО: Силен дожд попладнево во Скопје

Курир - 06.05.2018

Циклонот Тодор пристигна во Македонија, каде што денеска и вчера донесе силни врнежи од дожд. Во текот на вчерашниот ден низ скоро цела Македонија имаше силни дождови, кои сепак не траеја многу долго, така и денеска попладнево заврна силен дожд во ...

Променливо облачно, можен дожд и грмежи

А1 On - 06.05.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Подгответе се: Денеска пороен дожд и грмежи- еве какво време не очекува до крајот на неделата

Курир - 06.05.2018

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а сеуште локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни.

Мала стабилизација на времето, но повторно грмежи и дожд

Макфакс - 06.05.2018

Синоптичарите за утре прогнозираат променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а сеуште локално ќе има услови ...

Променливо облачно, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд

CivilMedia - 06.05.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Вечер Прес - 06.05.2018

Во изминатите 24 часа најмногу дожд во земјата наврнало во Куманово 21 л/м2, во Маврово и Ѓуриште 14, во Битола 11, во Пожаране и Претор 10, во Струмица девет, во Прилеп и Скопје – Зајчев рид осум, Дојран и Тетово седум литри на метар квадратен… ...

Променливо облачно, можен дожд и грмежи

Бриф - 06.05.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Вонредна прогноза на УХМР

Канал 77 - 06.05.2018

Времето денеска е променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер претеќно од северен правец. Попладне од УХМР најавуваат пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјата.

Какво време не очекува попладнево?

Скопје инфо - 06.05.2018

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а сеуште локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни.

УХМР: Попладне ново невреме над Македонија – пола земја во жолта фаза

МК News - 06.05.2018

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а сеуште локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни.

Променливо облачно, можен дожд и грмежи

Локално - 06.05.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Вонредна прогноза на УХМР

Sky - 06.05.2018

Времето денеска е променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер претеќно од северен правец. Попладне од УХМР најавуваат пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјата.

Најмногу дожд наврна во Куманово, Маврово и Ѓуриште, Битола… попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Либертас - 06.05.2018

Во изминатите 24 часа најмногу дожд во земјата наврнало во Куманово 21 л/м2, во Маврово и Ѓуриште 14, во Битола 11, во Пожаране и Претор 10, во Струмица девет, во Прилеп и Скопје – Зајчев рид осум, Дојран и Тетово седум литри на метар квадратен… ...

Попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Локално - 06.05.2018

Во изминатите 24 часа најмногу дожд во земјата наврнало во Куманово 21 л/м2, во Маврово и Ѓуриште 14, во Битола 11, во Пожаране и Претор 10, во Струмица девет, во Прилеп и Скопје – Зајчев рид осум, Дојран и Тетово седум литри на метар квадратен… ...

УХМР: Стабилизирање на времето од вечерва

Локално - 06.05.2018

Во вечерните и во ноќните часови се очекува стабилизирање на временската состојба, по невремето во делови од државата со поројни врнежи од дожд, проследени со грмежи и со засилен ветер. Имаше и појава на град во кумановско подрачје за каде има ...

(ВИДЕО) Пороен дожд и грмежи го зафатија Скопје

Фактор - 06.05.2018

Скопје е зафатено од силен пороен дожд и грмежи. Сѐ уште на одредени места паѓа силен град и се очекува да продолжи ваквото нестабилно време. Сѐ уште нема информации дали е предизвикана некаква ...

УХМР: Стабилизирање на времето од вечерва

Бриф - 06.05.2018

Во вечерните и во ноќните часови се очекува стабилизирање на временската состојба, по невремето во делови од државата со поројни врнежи од дожд, проследени со грмежи и со засилен ветер. Имаше и појава на град во кумановско подрачје за каде има ...

Попладне пороен дожд и грмежи, на места можна појава на град

Либертас - 06.05.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Попладне нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Пулс24 - 06.05.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Вечерва невреме во Скопје

Sky - 06.05.2018

Невреме проследено со дожд и грмежи вечерва околу 21 часот повторно го погоди Скопје. Метеоролозите најавуваат и во наредните денови продолжување на периодот на променливо облачно време со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во ...

УХМР: Стабилизирање на времето од вечерва

Вечер Прес - 06.05.2018

Во вечерните и во ноќните часови се очекува стабилизирање на временската состојба, по невремето во делови од државата со поројни врнежи од дожд, проследени со грмежи и со засилен ветер. – Имаше и појава на град во кумановско подрачје за каде има ...

Променливо облачно време, попладне дожд и грмежи

Н.Македонија - 06.05.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Облачно време, попладне дожд и грмежи

ТВ21 - 05.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и можна ...

Времето денеска; Облачно, попладне дожд и грмежи

Алсат-М - 05.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и можна ...

Во делови од земјата услови за дожд, град и грмежи

ТВ21 - 05.05.2018

Во поширокиот регион на Скопско и особено на север попладнево имаше појава на грмежи и поројни врнежи. Претпладне зголемена облачност имаше во западните делови, а понекаде од изутрина имаше повремен дожд.

Oблачно со локални поројни дождови

МКД - 05.05.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и ...

Облачен ден со пороен дожд и грмежи

Макфакс - 05.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и можна ...

Попладне дожд и грмежи, можна појава на град

Курир - 05.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и можна ...

Циклон тодор: ПОИНТЕНЗИВНИ врнежи и грмежи – можно НЕВРЕМЕ со град! детали

Скопје24 - 05.05.2018

Во текот на претпладнево во западните и југозападните предели на државава времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи додека во источните ќе биде претежно сончево и суво без врнежи додека некаде околу ...

Времето утре – Променливо облачно, попладне пороен дожд

А1 On - 05.05.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град, вклучувајќи ја и Скопската котлина.

Во делови од земјата услови за дожд, град и грмежи

А1 On - 05.05.2018

Во поширокиот регион на Скопско и особено на север попладнево имаше појава на грмежи и поројни врнежи. Претпладне зголемена облачност имаше во западните делови, а понекаде од изутрина имаше повремен дожд.

Во живо следење на времето на метеорологот ПОПОСКИ: на многу места врне И грми!

Скопје24 - 05.05.2018

Ова попладне циклонот ТОДОР влијае на времето во Македонија а ќе влијае и натаму. На повеќе места веќе е азвиена нестабилна облачност која е проследена со пороен дожд, електрични празнења и засилен ветер вклучувајќи го и Скопскиот регион.

Топол ден, попладне врнежи и грмежи

+инфо - 05.05.2018

Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови. Времето денеска ќе биде променливо облачно, а околу пладне и попладне нестабилно со ...

Циклонот Тодор денес пристигнува во Македонија

Курир - 05.05.2018

Во текот на претпладнево во западните и југозападните предели на државава времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи додека во источните ќе биде претежно сончево и суво без врнежи додека некаде околу ...

Подгответе се за невреме: Циклонот Тодор денес пристигнува во Македонија

Сител - 05.05.2018

Во текот на претпладнево во западните и југозападните предели на државава времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи додека во источните ќе биде претежно сончево и суво без врнежи додека некаде околу ...

Пороен дожд, град и грмежи вечерва и утре

+инфо - 05.05.2018

Попладнево од југоисток нова нестабилност со грмежи и врнежи и со услови за појава на град, се проширува кон северна Пелагонија, Гевгелиско и понатаму кон Кавадаречко и сосема на југоисток кон Струмичко и Радовиш.

Во делови од земјата услови за дожд, град и грмежи

Нова ТВ - 05.05.2018

Во поширокиот регион на Скопско и особено на север попладнево имаше појава на грмежи и поројни врнежи. Претпладне зголемена облачност имаше во западните делови, а понекаде од изутрина имаше повремен дожд.

Во делови од земјата услови за дожд, град и грмежи

Независен - 05.05.2018

Во поширокиот регион на Скопско и особено на север попладнево имаше појава на грмежи и поројни врнежи. Претпладне зголемена облачност имаше во западните делови, а понекаде од изутрина имаше повремен дожд.

Во делови од земјата услови за дожд, град и грмежи

Стандард - 05.05.2018

Во поширокиот регион на Скопско и особено на север попладнево имаше појава на грмежи и поројни врнежи. Претпладне зголемена облачност имаше во западните делови, а понекаде од изутрина имаше повремен дожд.

Страшно невреме ја погоди Македонија, еве каде паѓа најмногу дожд и град со грмежи

Сител - 05.05.2018

Во поширокиот регион на Скопско и особено на север попладнево имаше појава на грмежи и поројни врнежи. Претпладне зголемена облачност имаше во западните делови, а понекаде од изутрина имаше повремен дожд.

Во делови од земјата услови за дожд, град и грмежи

Слободен Печат - 05.05.2018

Во поширокиот регион на Скопско и особено на север попладнево имаше појава на грмежи и поројни врнежи. Претпладне зголемена облачност имаше во западните делови, а понекаде од изутрина имаше повремен дожд.

Облачно, попладне дожд и грмежи

Стандард - 05.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и можна ...

Облачно, попладне дожд и грмежи

Слободен Печат - 05.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и можна ...

И утре облачно, попладне со дожд и грмежи

Вечер Прес - 05.05.2018

Времето утре ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град. УВ=6 Т-мин.

Град, грмежи и поројни дождови и утре попладне

еМагазин - 05.05.2018

Во поширокиот регион на Скопско и особено на север попладнево имаше појава на грмежи и поројни врнежи. Претпладне зголемена облачност имаше во западните делови, а понекаде од изутрина имаше повремен дожд.

Подгответе се за невреме: Циклонот Тодор денес пристигнува во Македонија

Sky - 05.05.2018

Во текот на претпладнево во западните и југозападните предели на државава времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи додека во источните ќе биде претежно сончево и суво без врнежи додека некаде околу ...

Невреме во цела Македонија

Sky - 05.05.2018

Денеска и во понеделник ќе биде особено нестабилно со пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер. Процесите ќе бидат поинтензивни на запад и на југ, каде што ќе има и почеста појава на град.

И утре облачно, попладне со дожд и грмежи

Тера - 05.05.2018

Времето утре ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град. УВ=6 Т-мин.

Невреме: Циклонот Тодор денес пристигнува во Македонија

МК News - 05.05.2018

Во текот на претпладнево во западните и југозападните предели на државава времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи додека во источните ќе биде претежно сончево и суво без врнежи додека некаде околу ...

Облачно, попладне дожд и грмежи

CivilMedia - 05.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и можна ...

Облачно, попладне со дожд и грмежи

Тера - 05.05.2018

Променливо облачно, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и можна појава на град. Т-мин.

Попладне дожд и грмежи, можна појава на град

Пулс24 - 05.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и можна ...

Во делови од земјата услови за дожд, град и грмежи

Либертас - 05.05.2018

Во поширокиот регион на Скопско и особено на север попладнево имаше појава на грмежи и поројни врнежи. Претпладне зголемена облачност имаше во западните делови, а понекаде од изутрина имаше повремен дожд.

Облачен ден со пороен дожд и грмежи

Точка - 05.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и можна ...

Синоптичарите ја соопштија најновата прогноза: Еве што се најавува за викендов

Sky - 05.05.2018

Најнова метео прогноза. Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови. Поизразена нестабилност ќе има за време на викендот, кога ...

Облачен ден со пороен дожд и грмежи

Sky - 05.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и можна ...

Циклонот Тодор денес пристигнува во Македонија

Пулс24 - 05.05.2018

Во текот на претпладнево во западните и југозападните предели на државава времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи додека во источните ќе биде претежно сончево и суво без врнежи додека некаде околу ...

Променливи временски услови во Македонија

Локално - 05.05.2018

Во поширокиот регион на Скопско и особено на север попладнево имаше појава на грмежи и поројни врнежи. Претпладне зголемена облачност имаше во западните делови, а понекаде од изутрина имаше повремен дожд.

Облачно, попладне дожд и грмежи

Н.Македонија - 05.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и можна ...

Променливо облачно, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Н.Македонија - 05.05.2018

Променливо облачно, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град, вклучувајќи ја и Скопската котлина.

Облачен ден со пороен дожд и грмежи

Денар - 05.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и можна ...

Претпладне сончево, попладне нестабилно со локален пороен дожд

Канал5 - 04.05.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Претпладне сончево, попладне нестабилно

ТВ21 - 04.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево. Попладне нè очекува локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Претпладне сончево време, попладне нестабилно

24 Вести - 04.05.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Викендов понесете си чадор- еве какво време не очекува следната недела

Курир - 04.05.2018

За време на викендот продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време. Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови.

Попладнево и вечерва поројни врнежи и грмежи во западна македонија! можно големо количество вода!

Скопје24 - 04.05.2018

Попладнево и во вечерните часови под влијание на циклонот ТОДОР особено во западната половина на нашата држава ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Вонредно – ТОДОР се интензивира: НЕВРЕМЕ доаѓа кон македонија!

Скопје24 - 04.05.2018

Циклонот ТОДОР ова попладне во западната половина на државава услови развој на нестабилност проследена со локална појава на пороен дожд, грмежи, засилен ветер и локална појава на град проследен со електрични празнења.

Најмногу дожд наврна во Маврово, Претор и Лазарополе

Макфакс - 04.05.2018

Најмногу дожд денеска наврна во Маврово, Претор, Лазарополе и Виница. Попладне најпрвин во југозападните делови имаше развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Подоцна нестабилноста се прошири и во северозападните, како и во ...

Ексклузивно: моќниот циклон ТОДОР со поглед од авион

Скопје24 - 04.05.2018

Почитувани граѓани моќниот циклон ТОДОР влијае и ќе влијае на времето во нашата држава со денови. Во продолжение погледнете како овој моќен циклон изледа со поглед од авион: За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил ...

Претпладне сончево, попладне пресврт на времето

Курир - 04.05.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Претпладне сончево, попладне врнежливо, од утре нестабилно со локални поројни врнежи

МКД - 04.05.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Претпладне сончево, попладне нестабилно

А1 On - 04.05.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Претпладне сончево, попладне нестабилно

+инфо - 04.05.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Циклонот Тодор викендов носи големо невреме

Курир - 04.05.2018

Циклонот Тодор од денес па за време на викендот ќе станува се посилен со што во целиот регион ќе условува врнежи и грмежи. Локално процесите ќе бидат интензивни проследени со интензивен пороен дожд кој може да услови локални поројни поплави во ...

Циклонот Тодор викендов носи големо невреме

Сител - 04.05.2018

Циклонот Тодор од денес па за време на викендот ќе станува се посилен со што во целиот регион ќе условува врнежи и грмежи. Локално процесите ќе бидат интензивни проследени со интензивен пороен дожд кој може да услови локални поројни поплави во ...

Циклон ТОДОР носи ново страшно невреме на Балканот овој викенд!

Скопје24 - 04.05.2018

Циклонот ТОДОР од денес па за време на викендот ќе станува се посилен со што во целиот регион ќе условува врнежи и грмежи. Локално процесите ќе бидат ИНТЕНЗИВНИ проследени со интензивен пороен дожд кој може да услови локални поројни поплави во ...

Најмногу дожд наврна во Маврово, Претор и Лазарополе

Точка - 04.05.2018

Најмногу дожд денеска наврна во Маврово, Претор, Лазарополе и Виница. Попладне најпрвин во југозападните делови имаше развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Подоцна нестабилноста се прошири и во северозападните, како и во ...

Временска за викендов: Следува пресврт со времето, подгответе се за невреме

Sky - 04.05.2018

Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови, соопшти УХМР. Поизразена нестабилност ќе има за време на деновите од викендот.

Сончево претпладне, попладне пороен дожд и грмежи

Мета - 04.05.2018

Времето претпладне ќе биде сончево, а , а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Нека не ве лаже сонцето, понесете си чадор

Скопје инфо - 04.05.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Претпладне сончево, попладне пресврт на времето

Пулс24 - 04.05.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Времето претпладне сончево, попладне нестабилно

еМагазин - 04.05.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи

Sky - 04.05.2018

Времето претпладнево ќе биде сончево, а попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Претпладне сончево, попладне нестабилно

Локално - 04.05.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Сончево со нестабилна облачност во попладневните часови

CivilMedia - 04.05.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Циклонот Тодор викендов носи големо невреме

Скопје инфо - 04.05.2018

Циклонот Тодор од денес па за време на викендот ќе станува се посилен со што во целиот регион ќе условува врнежи и грмежи. Локално процесите ќе бидат интензивни проследени со интензивен пороен дожд кој може да услови локални поројни поплави во ...

Викендов со чадор- еве какво време не очекува следната недела

Пулс24 - 04.05.2018

За време на викендот продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време. Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови.

Циклонот Тодор викендов носи големо невреме

Пулс24 - 04.05.2018

Циклонот Тодор од денес па за време на викендот ќе станува се посилен со што во целиот регион ќе условува врнежи и грмежи. Локално процесите ќе бидат интензивни проследени со интензивен пороен дожд кој може да услови локални поројни поплави во ...

Невреме ја зафати Македонија – ова се деталите

Sky - 04.05.2018

Најмногу дожд денеска наврна во Маврово, Претор, Лазарополе и Виница. Попладне најпрвин во југозападните делови имаше развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Подоцна нестабилноста се прошири и во северозападните, како и во ...

Каде наврна најмногу дожд денеска?

Фактор - 04.05.2018

Најмногу дожд денеска падна во Маврово, Претор, Лазарополе и Виница. Попладне во југозападните делови имаше нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Подоцна нестабилноста се прошири и во северозападните, како и во североисточните ...

Претпладне сончево, попладне нестабилно

Денар - 04.05.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Утре претпладне сончево, попладне краткотраен дожд и грмежи

Канал5 - 03.05.2018

Претпладне сончево, попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а во Повардарието засилен ветер од југоисточен правец. Т-мин. од 7 до 15, а т-макс. 22 до 29 степени.

Грмежи и дожд не очекуваат попладне

Фокус - 03.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, на места со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Поинтензивни врнежи ќе има во западните делови на земјава.

Внимание Доколку сте во регионот: ТОДОР ќе условува големо НЕВРЕМЕ!

Скопје24 - 03.05.2018

Доколку до крајот на овој ден како и вечерва се наоѓата во регионот поточно во соседна Албанија, Црна Гора, Босна и Херцеговина како и во Хрватска бидете КРАЈНО ПРЕТПАЗЛИВИ затоа што циклонот ТОДОР во овие држава ќе условува многу нестабилно време ...

Променливо облачно, на места со дожд и грмежи

Макфакс - 03.05.2018

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, на места со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Поинтензивни врнежи ќе има во западните делови на земјава.

Најново: рано вечерва пороен дожд и електрични празнења во југозападна македонија! – детали

Скопје24 - 03.05.2018

Како што веќе најавивме во овие рани вечерни часови веќе во југозападните како и крајните западни предели на државава има нестабилна облачност проследена со локална појава на пороен дожд, грмежи и електрични празнења како и засилен ветер.

Тешки денови пред нас - прогноза до крајот на неделава

Сител - 03.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, на места со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Поинтензивни врнежи ќе има во западните делови на земјава.

Циклон ТОДОР: застрашувачко невреме во регионот – влегуваме во прв степен на опасност!

Скопје24 - 03.05.2018

Циклонот ТОДОР веќе условува застрашувачко невреме во регионот а под негово влијание веќе сме и ние во Македонија. Регионот влегува дури и во втор степен на опасност од ново големо невреме додека ние влегуваме во прв степен што значи целата ...

Променливо облачно, на места со дожд и грмежи

Точка - 03.05.2018

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, на места со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Поинтензивни врнежи ќе има во западните делови на земјава.

Времето денеска: Прменливо облачно со повремен дожд

Канал 77 - 03.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, на места со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Поинтензивни врнежи ќе има во западните делови на земјава.

Викендов облачно време со врнежи од дожд

Точка - 03.05.2018

Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови, соопшти УХМР. Поизразена нестабилност ќе има за време на деновите од викендот.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Промена на времето, пад на температурите

Фактор - 03.05.2018

Промена на времето во Република Македонија. Денеска ќе преовладува променливо облачно време, на места со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Поинтензивни врнежи ќе има во западните делови на Македонија.

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

CivilMedia - 03.05.2018

Времето во Македонија ќе преовладува променливо облачно, на места со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Поинтензивни врнежи ќе има во западните делови на земјава.

Променливо облачно, на места со дожд и грмежи

Денар - 03.05.2018

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, на места со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Поинтензивни врнежи ќе има во западните делови на земјава.

Сончево со температура до 30 степени

ТВ21 - 02.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне во планинските предели со услови за краткотраен пороен дожд, особено на исток. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Од утре облачно со поројни дождови и ветер

24 Вести - 02.05.2018

Облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавува за утре Управата за хидрометеоролошки работи. Поинтензивни врнежи ќе има во западна Македонија. Ќе дува засилен југоисточен ветер кој на моменти ќе достигнува ...

Од утре облачно со поројни дождови и ветер

Канал5 - 02.05.2018

Облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавува за утре Управата за хидрометеоролошки работи. Поинтензивни врнежи ќе има во западна Македонија. Ќе дува засилен југоисточен ветер кој на моменти ќе достигнува ...

Од утре облачно со поројни дождови и ветер

Алсат-М - 02.05.2018

Облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавува за утре Управата за хидрометеоролошки работи. Поинтензивни врнежи ќе има во западна Македонија. Ќе дува засилен југоисточен ветер кој на моменти ќе достигнува ...

Сончево време со температура до 30 степени

24 Вести - 02.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне во планинските предели со услови за краткотраен пороен дожд, особено на исток. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Од утре облачно со поројни дождови и ветер

Стандард - 02.05.2018

Облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавува за утре Управата за хидрометеоролошки работи. Поинтензивни врнежи ќе има во западна Македонија. Ќе дува засилен југоисточен ветер кој на моменти ќе достигнува ...

Од утре облачно со поројни дождови и ветер

А1 On - 02.05.2018

Облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавува за утре Управата за хидрометеоролошки работи. Поинтензивни врнежи ќе има во западна Македонија. Ќе дува засилен југоисточен ветер кој на моменти ќе достигнува ...

Сончево со температура до 30 степени

+инфо - 03.05.2021

Во Скопје и околината сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Максимнална температура ќе достигне до 26 степени. Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од ...

Од утре очекувајте дожд - Еве какво ќе биде времето до крајот на неделата

Сител - 02.05.2018

Облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавува за утре Управата за хидрометеоролошки работи. Поинтензивни врнежи ќе има во западна Македонија. Ќе дува засилен југоисточен ветер кој на моменти ќе достигнува ...

Сончево со температура до 30 степени

Курир - 02.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне во планинските предели со услови за краткотраен пороен дожд, особено на исток. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Од утре промена на времето: Облачно со поројни дождови и ветер

Нова ТВ - 02.05.2018

Облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавува за утре Управата за хидрометеоролошки работи. Поинтензивни врнежи ќе има во западна Македонија. Ќе дува засилен југоисточен ветер кој на моменти ќе достигнува ...

Од утре облачно со поројни дождови и ветер

+инфо - 02.05.2018

Облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавува за утре Управата за хидрометеоролошки работи. Поинтензивни врнежи ќе има во западна Македонија. Ќе дува засилен југоисточен ветер кој на моменти ќе достигнува ...

Сончево и топло, од утре со попладневни врнежи од дожд

МКД - 02.05.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во планинските предели со услови за краткотраен пороен дожд особено на исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Сончево и многу топло време, попладне разладување

Сител - 02.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне во планинските предели со услови за краткотраен пороен дожд, особено на исток. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево и топло време со температури до 30 Целзиусови степени

Макфакс - 02.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во планинските предели со услови за краткотраен пороен дожд, особено на исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Циклонот ТОДОР започнува да влијае на времето кај нас: почнува да грми! – детали

Скопје24 - 02.05.2018

Циклонот ТОДОР започна да влијае на времето во нашата држава па така започнаа и грмежите и нестабилноста и тоа во североисточните предели локално на југот и северозападот на државава. Понатаму ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд, грмежи ...

Вонредно биометео на метеорологот ПОПОСКИ – временските услови се вложуваат!

Скопје24 - 02.05.2018

Циклонот ТОДОР понатаму ќе условува НЕПОВОЛНИ БИОМЕТЕОРОЛОШКИ услови што значи кај метеопатите ќе има појава на главоболка, болки во коските како и на местата од старите рани, можна е и појава на нервоза како и тежина на телото и на главата.

Целата територија на Македонија влегува во ПРЕДУПРЕДУВАШКА ФАЗА поради ТОДОР! детали

Скопје24 - 02.05.2018

Утре (четврток) целата територија на Македонија влегува во ЖОЛТА ПРЕДУПРЕДУВАШКА ФАЗА и тоа поради влијанието на циклонот ТОДОР кој ќе условува умерен до засилен ветер од југоисточен и од источен правец кој локално и повремено ќе достигнува брзина ...

Во регионот веќе има невреме - силна бура со врнежи и грмежи следува и во Македонија

Сител - 02.05.2018

Времето денеска претпладне беше сончево со мала до умерена облачност, а попладнебеше забележан дожд на планинските предели, особено на исток. Дневната температура се движеше од 24 до 30 степени. УВ-индексот изнесуваше 7.

Се менува времето: Од утре облачно со поројни дождови и ветер

Независен - 02.05.2018

Облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавува за утре Управата за хидрометеоролошки работи. Поинтензивни врнежи ќе има во западна Македонија. Ќе дува засилен југоисточен ветер кој на моменти ќе достигнува ...

Сончево со температура до 30 степени

Стандард - 02.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне во планинските предели со услови за краткотраен пороен дожд, особено на исток. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Очекувајте голема промена на времето: Невреме во Македонија

Sky - 02.05.2018

Во четврток ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, особено во западната половина на замјава, каде на места ќе има и нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи.

Од утре облачно со поројни дождови и ветер

Бриф - 02.05.2018

Облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавува за утре Управата за хидрометеоролошки работи. Поинтензивни врнежи ќе има во западна Македонија. Ќе дува засилен југоисточен ветер кој на моменти ќе достигнува ...

Времето денеска: Сончево со температура до 30 степени

Канал 77 - 02.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне во планинските предели со услови за краткотраен пороен дожд, особено на исток. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Од утре дожд: Временето денеска сончево со температура до 30 степени

еМагазин - 02.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне во планинските предели со услови за краткотраен пороен дожд, особено на исток. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево и топло време со температури до 30 степени Целзиусови

Точка - 02.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во планинските предели со услови за краткотраен пороен дожд, особено на исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Сончево и топло време со умерена облачност

Мета - 02.05.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во планинските предели со услови за краткотраен пороен дожд особено на исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Сончево со температура до 30 степени

Пулс24 - 02.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне во планинските предели со услови за краткотраен пороен дожд, особено на исток. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Од утре облачно со поројни дождови и ветер

Локално - 02.05.2018

Облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавува за утре Управата за хидрометеоролошки работи. Поинтензивни врнежи ќе има во западна Македонија. Ќе дува засилен југоисточен ветер кој на моменти ќе достигнува ...

Циклон доаѓа накај Македонија: Подгответе се за голема промена на времето

Sky - 02.05.2018

По сончевиот Први Мај, доаѓа влажен бран кон Македонија. Од денеска полека воздушниот притисок ќе започне да опаѓа и тоа поради влијанието на новиот циклон. Денеска ќе се задржи сончево со мала до умерена облачност, попладне со изолирана појава на ...

Сончево и многу топло

Н.Македонија - 02.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне во планинските предели со услови за краткотраен пороен дожд, особено на исток. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево со температура до 30 степени

Денар - 03.05.2021

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15, а максималната ќе достигне од 21 до 30 степени.

Сончево со локален дожд и температура до 31 степен

ТВ21 - 01.05.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Дневната температура ќе се движи од 21 до 31 степен.

Сончево со локален дожд и температура до 31 степен

24 Вести - 01.05.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до 31 ...

Сончево со локален дожд и температура до 31 степен

Нова ТВ - 01.05.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до 31 ...

Сончев и топол првомајски ден, влошување на времето се очекува од четврток

Макфакс - 01.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува и слаб до умерен јужен ветер.

Сончево со локален дожд и температура до 31 степен

Слободен Печат - 01.05.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до 31 ...

Сончево време со температури до 31 степен, попладне очекувајте дожд

Курир - 01.05.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до 31 ...

Детална анализа: доаѓа циклон ТОДОР – носи дожд, ветер и грмежи!

Скопје24 - 01.05.2018

Како што претходно информиравме попладнево особено на планинските места но и во оние населени места кој се во близина на планините ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Сончево со локален дожд и температура до 31 степен

Бриф - 01.05.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до 31 ...

Попладне краткотраен дожд со грмежи во планинските предели

Тера - 01.05.2018

Сончево со мала до умерена облачност, попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб до умерен дожд проследен со грмежи особено на запад и на север. Утре ќе се задржи сончево со мала до умерена облачност, попладне со изолирана појава на ...

Денеска сончев и прекрасен првомајски ден, но од четврток следува вистински пресврт

Sky - 01.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува и слаб до умерен јужен ветер.

Сончево време со температури до 31 степен, попладне очекувајте дожд

Пулс24 - 01.05.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до 31 ...

Времето сончево со локален дожд и температура до 31 степен

Н.Македонија - 01.05.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до 31 ...

Времето денеска; Сончево со локален дожд и температура до 31 степен

Алсат-М - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до 31 ...

Сончево со умерена облачност, попладне локален пороен дожд

Канал5 - 30.04.2018

Сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната дневна од 23 до 29 ...

Сончево, попладне услови за локален пороен дожд и грмежи

24 Вести - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната ...

Сончево со локален дожд и температура до 31 степен

Канал5 - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до 31 ...

Денеска топло време со температури до 31 степен

МКД - 30.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, ќе дува слаб до умерен јужен ветер, а попладне како што информираат од УХМР, во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд.

Сончево, попладне услови за локален пороен дожд и грмежи

А1 On - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната ...

За 1 Мај сончево со локален дожд и температура до 31 степен

Кајгана - 30.04.2018

Скопје, 30 април 2018 (МИА) - Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР.

Сончево време со температури до 31 степен, попладне очекувајте дожд

Сител - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до 31 ...

За 1 Мај сончево со локален дожд и температура до 31 степен

Независен - 30.04.2018

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до ...

Сончево со локален дожд и температура до 31 степен

+инфо - 30.04.2018

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 29 степени. Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Сончево, попладне услови за локален пороен дожд и грмежи

Сител - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната ...

Сончево, попладне локален пороен дожд и грмежи

МКД - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Maксималната дневна температура ќе биде во интервал од 23 до 29 Целзиусови ...

Попладне можни локален пороен дожд и грмежи

+инфо - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната ...

Еве со какво време ќе го испратиме април и пречекаме мај

Таратур - 30.04.2018

Сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната дневна од 23 до 29 ...

Сончево, попладне услови за локален пороен дожд и грмежи

Независен - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната ...

Преку ден сончево, попладне локален пороен дожд и грмежи

Курир - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната ...

За 1 Мај сончево со локален дожд и температура до 31 степен

Стандард - 30.04.2018

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до ...

Облачна маса поминува над државава – попладне развој на нестабилност!

Скопје24 - 30.04.2018

За разлика од изминатите денови во текот на денешниот понеделнички ден ќе имаме значително повеќе облаци над Македонското небо. Оваа облачност може да донесе послаб локален дожд особено на југот и истокот од државава.

Сончево со локален дожд и температура до 31 степен

А1 On - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до 31 ...

ПОПОСКИ: попладнево понестабилно со повеќе врнежи на запад! детали

Скопје24 - 30.04.2018

Ова попладне како што и беше очекувано понестабилно со почести врнежи е во западните предели на држава а послаб дожд локално има и на североистокот од државава. Локално овие врнежи беа поројни и проследени со грмежи.

Временска прогноза за Македонија

Фактор - 30.04.2018

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со умерена облачност, а во попладневните часови ќе има локален пороен дожд и грмежи.Можни се услови за нестабилност во западните и североисточните делови.

За 1. мај сончево со температура до 31 степен и локален дожд на планините

еМагазин - 30.04.2018

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до ...

Временска мајска прогноза

24Инфо - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната ...

Временска мајска прогноза

Скопје инфо - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната ...

Преку ден сончево, попладне локален пороен дожд и грмежи

Пулс24 - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната ...

Времето денеска: Сончево, со услови за локален дожд и грмежи

Канал 77 - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната ...

Временска мајска прогноза

Локално - 30.04.2018

Сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната дневна од 23 до 29 ...

За 1 Мај сончево со локален дожд и температура до 31 степен

Локално - 30.04.2018

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до ...

Лоши вести за времето

Sky - 30.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена облачност, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Попладне ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и североисточните делови.

Сончево, попладне со локален дожд и грмежи

Тера - 30.04.2018

Сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Т-мин. од 6 до 14, а т-макс. од 23 до 29 степени.

Денеска сончево, попладне услови за локален пороен дожд и грмежи

еМагазин - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната ...

Сончево и топло за утрешниот 1 мај

Тера - 30.04.2018

Времето утре сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринските температури од 6 до 13, а дневните од 24 до 31 степени.

За 1 мај топло време, попладне можна нестабилност

Н.Македонија - 30.04.2018

Топло време со температура до 31 степен најавуваат метеоролозите за празничниот ден – 1 Мај. Од УХМР информираат дека времето на 1 мај ќе биде претежно сончево со мала доумерена облачност во попладневните часови ќе има услови за локален развој на ...

Сончевои и топло со умерена облачност, попладне услови за локален пороен дожд и грмежи

Денар - 30.04.2018

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните делови. Утринската температура ќе биде во интервалот од 6 до 14, а максималната ...