TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме насилно преземање на власта!

Фокус - 01.03.2015

Главниот орган на владејачката партија меѓу два конгреса апелира до сите членови да застанат во одбрана на државата и националните интереси, а функционерите да продолжат да работат исклучиво во интерес на граѓаните.

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ повика на одбрана на достоинството на државата

24 Вести - 01.03.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на синоќешната седница ја разгледал актуелната политичка состојба и му дал целосна и безрезервна поддршка на претседателот на партијата и премиер Никола Груевски, соопштија од партијата.

Груевски доби поддршка од Централниот комитет

Утрински - 01.03.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ги повика поддржувачите на партијата да ги збијат редовите и да застанат во одбрана на достоинството на државата. Највисокиот форум на владејачката партија заседаваше вчеравечер, по што беше испратено соопштение со ...

Нема да дозволиме дестабилизација и насилно преземање на власта

Вест - 01.03.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ му даде целосна поддршка на лидерот на партијата Никола Груевски во справување со предизвиците наметнати од неодговорното однесување на СДСМ. Во соопштението на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ се осудува недозволивото, срамно и ...

Кекеновски бара оставка на Груевски, ЦК на ВМРО-ДПМНЕ пак со поддршка за премиерот

24 Вести - 01.03.2015

По низата реакции на дел од домашната но и меѓународната јавност кои бараа државните институциите но и челните луѓе во нив да понесат одговорност за прислушуваните материјали кои ги објави опозициската СДСМ, оставка на премиерот Груевски од ...

Груевски: Нема повик за граѓанска војна во соопштение на ЦК

Телма - 01.03.2015

Повик за граѓанска војна во соопштението на Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ, нема. Ова е ставот на премиерот и претседател на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груесвки после вчерашната седница на партијата.

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ повика на одбрана на земјaта

МКД - 01.03.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ без никаква дилема упатува јасна порака до сите дека нема да дозволи спроведување на туѓи сценарија, дестабилизација на државата и насилно превземање на власта спротивно од волјата на мнозинството граѓани.

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Го поддржуваме Груевски

Нова ТВ - 01.03.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денес одржа редовна седница, при што покрај другите прашања, ја разгледа и актуелната политичка состојба во Република Македонија. На седницата беа усвоени следните заклучоци, соопштува оваа партија.

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ:Нема да дозволиме насилно превземање на власта

Р.С.Европа - 01.03.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вчера одржа седница на која покрај другото ја разгледа актуелната политичка состојба во земјава и му даде целосна и безрезервна поддршка на претседателот на партијата и премиер Никола Груевски.

ЦК на ВМРО ДПМНЕ:Нема да дозволиме насилно преземање на власта

Нова ТВ - 01.03.2015

Целосна и безрезервна поддршка на лидерот Никола Груевски му била дадена на синоќешната седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот Извршен комитет како и на Владата во справувањето со предизвиците наметнати од неодговорното однесување ...

Шилегов: Освен соопштение, нема докази дека ЦК на ВМРО-ДПМНЕ заседавал

+инфо - 01.03.2015

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, на својот Фејсбук-профил изрази сомневање дека навистина се одржала седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, откако вчера беше соопштено дека „Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ дава целосна и безрезервна ...

„Повикавме на политичка, а не граѓанска борба“

МКД - 01.03.2015

Премиерот негативно одговори на новинарското прашање дали ЦК на ВМРО-ДПМНЕ преку соопштението,всушност, повика на граѓанска војна „Вчера имавме седница на Централниот комитет, во проширен состав, на која присуствуваа градоначалници, директори и ...

Шилегов: Освен соопштение, нема докази дека ЦК на ВМРО-ДПМНЕ заседавал

А1 On - 01.03.2015

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, на својот Фејсбук-профил изрази сомневање дека навистина се одржала седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, откако вчера беше соопштено дека Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ дава целосна и безрезервна ...

ВИДЕО Груевски: Нема повик за граѓанска војна во соопштението на ЦК

+инфо - 01.03.2015

Повик за граѓанска војна во соопштението на Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ, нема. Ова е ставот на премиерот и претседател на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груесвки после вчерашната седница на Централниот комитет на партијата.

ГРУЕВСКИ: Политичка борба за зачувување на достоинството на Македонија

Телеграф - 01.03.2015

Премиерот истакна дека повикот за борба значи повик за напредок на Македонија, напредок во економијата, демократијата и сите процеси кои го прават животот подобар за сите граѓани Премиерот Никола Груевски денеска од Кавадарци ја појасни одлуката ...

Шилегов се сомнева дали воопшто бил одржан ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 01.03.2015

Кога СДСМ донесе одлука да започне ‪#‎ ВистинатаЗаМакедонија‬ , беше одржана седница на Централниот Одбор. На таа седница присуствуваа: членовите на Извршниот одбор, Централниот одбор, Пратеничката група, Претседателите на општинските организации.

ЦK на ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме насилно превземање на власта

еМагазин - 01.03.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на синоќешната седница му дал целосна и безрезервна поддршка на лидерот Никола Груевски, партискиот Извршен комитет како и на Владата во, како што соопштија од партијата, справувањето со предизвиците наметнати од ...

Била одржана седница на ЦК на ВМРО ДПМНЕ?- виде некој слика, изјава…?

Локално - 01.03.2015

Кога СДСМ донесе одлука да започне ‪#‎ ВистинатаЗаМакедонија‬ , беше одржана седница на Централниот Одбор. На таа седница присуствуваа: членовите на Извршниот одбор, Централниот одбор, Пратеничката група, Претседателите на општинските организации.

Погледнете само со какво соопштение излезе ЦК на ВМРО ДПМНЕ

Sky - 01.03.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вчера одржа редовна седница на која било одлучено да му дадат целосна и безрезервна поддршка на претседателот Никола Груевски, Извршниот Комитет на партијата и Владата на Република Македонија во справување со ...

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме спроведување на туѓи сценарија

Република - 01.03.2015

Це нтралниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ одржа редовна седница, при што покрај другите прашања, била разгледана и актуелната политичка состојба во Република Македонија. Ова се заклучоците кои биле донесени на Централниот комитет.

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ повика на одбрана на достоинството на државата

Тера - 01.03.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на синоќешната седница ја разгледал актуелната политичка состојба и му дал целосна и безрезервна поддршка на претседателот на партијата и премиер Никола Груевски, соопштија од партијата.

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ му даде поддршка на Груевски во справувањето со актуелната политичка состојба

Канал5 - 28.02.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа седница на која покрај другото ја разгледа актуелната политичка состојба во земјава и му даде целосна и безрезервна поддршка на претседателот на партијата и премиер Никола Груевски.

ВМРО ДМНЕ: На глава да застане СДСМ вистината е една, ќе се изгради модерен пазар во Охрид

OhridNews - 28.02.2015

„На глава да застанат од СДСМ- Охрид, вистината е една, ВМРО-ДПМНЕ –Охрид , успеа и ќе изгради модерен зелен пазар она што по долги години власт во градов не успеа да го направи СДСМ.“. Ова меѓу другот стои во реакцијата на ОК ВМРО ДПМНЕ на ...

Спасовски: СДСМ ќе оди до крај во објавувањето на вистината

А1 On - 28.02.2015

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, во текот на вчерашниот ден беше во Пробиштип. Спасовски имаше средби со граѓани по што имаше состанок и во општинската организација на СДСМ во Пробиштип.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да се дозволи спроведување туѓи сценарија

Телеграф - 28.02.2015

Партијата апелира до сите членови и симпатизери да не наседнуваат на провокации, а избраните функционери да продолжат да работат во интерес на граѓаните и да креираат нови проекти Упатуваме јасна порака до сите дека нема да дозволи спроведување на ...

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ ги повика граѓаните во борба за зачувување на достоинството

А1 On - 28.02.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа седница на која покрај другото ја разгледа актуелната политичка состојба во земјава и му даде целосна и безрезервна поддршка на претседателот на партијата и премиер Никола Груевски.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се надева дека со помош на странски центри ќе дојде на власт

МКД - 28.02.2015

Зоран Заев и СДСМ се единствената политичка партија која ќе останат во колективното паметење на Македонија и македонскиот народ дека работеле спротивно на државните интереси и против својот народ, соработувајќи со странски центри, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ му даде целосна поддршка на Груевски во екот на „бомбите“

+инфо - 28.02.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ дава целосна и безрезервна поддршка на претседателот Никола Груевски, Извршниот комитет на партијата и Владата на Република Македонија во справување со предизвиците наметнати од, како што велат, неодговорното ...

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме спроведување на туѓи сценарија

Курир - 28.02.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денес одржа редовна седница, при што покрај другите прашања, била разгледана и актуелната политичка состојба во Република Македонија. Ова се заклучоците кои биле донесени на Централниот комитет.

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме спроведување на туѓи сценарија

Нетпрес - 28.02.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денес одржа редовна седница, при што покрај другите прашања, била разгледана и актуелната политичка состојба во Република Македонија. Ова се заклучоците кои биле донесени на Централниот комитет: Централниот комитет ...

СДСМ: Ниту еден од ветените приоритетни проекти на ВМРО-ДПМНЕ не е реализиран

OhridNews - 28.02.2015

Општинската организација на СДСМ од Охрид, преку писмено соопштение реагира на вчерашното соопштение на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. -Од нивното соопштение дознавме дека биле особено горди што предизборните ветувања, кои им ги дале на ...

Спасовски: СДСМ ќе оди до крај во објавувањето на вистината за Македонија

+инфо - 28.02.2015

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, вчера се сретна со граѓани на Пробиштип на кои им порача дека партијата ќе оди до крај со објавување на вистината за Македонија. - СДСМ ќе оди до крај во објавувањето на вистината и секој кој направил ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонскиот народ нема да игра по сценарио на странски центри

+инфо - 28.02.2015

Зоран Заев и СДСМ се единствената политичка партија која ќе останe во колективното паметење на Македонија и македонскиот народ дека работелa спротивно на државните интереси и против својот народ, соработувајќи со странски центри, реагира ВМРО-ДПМНЕ ...

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ му даде поддршка на Груевски во справувањето со актуелната политичка состојба

Вечер Прес - 28.02.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа седница на која покрај другото ја разгледа актуелната политичка состојба во земјава и му даде целосна и безрезервна поддршка на претседателот на партијата и премиер Никола Груевски.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонскиот народ нема да игра по сценарио на странски центри

Локално - 28.02.2015

Зоран Заев и СДСМ се единствената политичка партија која ќе останe во колективното паметење на Македонија и македонскиот народ дека работелa спротивно на државните интереси и против својот народ, соработувајќи со странски центри, реагира ВМРО-ДПМНЕ ...

"Никој и ништо нема да ја спречи СДСМ во објавувањето на вистината"

Sky - 28.02.2015

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, во текот на вчерашниот ден беше во Пробиштип. Спасовски имаше средби со граѓани по што имаше состанок и во општинската организација на СДСМ во Пробиштип, извести партијата.

ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи спроведување на туѓи сценарија

Пулс24 - 28.02.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ одржа редовна седница, при што покрај другите прашања, била разгледана и актуелната политичка состојба во Република Македонија. Ова се заклучоците кои биле донесени на Централниот комитет.

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ му дал целосна и безрезервна поддршка на Груевски во справување со „бомбите“

Либертас - 28.02.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денес одржа редовна седница, при што покрај другите прашања, била разгледана и актуелната политичка состојба во Република Македонија. Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на партијата: Централниот комитет ...

Спасовски: Никој и ништо нема да ја спречи СДСМ во објавувањето на вистината

Либертас - 28.02.2015

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, во текот на вчерашниот ден беше во Пробиштип. Спасовски имаше средби со граѓани по што имаше состанок и во општинската организација на СДСМ во Пробиштип, извести партијата.

ЦК на ВМРО ДПМНЕ му даде целосна поддршка на Груевски во справувањето со „бомбите“на Заев

Бриф - 28.02.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денес одржа редовна седница, при што покрај другите прашања, била разгледана и актуелната политичка состојба во Република Македонија. Ви го пренесуваме соопштенито на ВМРО ДПМНЕ: Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...

ЦО на СДСМ одлучи со “бомби”, ЦК на ВМРО-ДПМНЕ одлучи со “патриотизам”

Локално - 28.02.2015

Откако ЦО на СДСМ одлучи на политичката сцена да настапи со бомбите, денеска заседаваше ЦК на ВМРО-ДПМНЕ. Членовите на ЦК се одлучија политичката битка да ја бијат со патриотизам. Ви го пренесуваме интегрално соопштението на ВМРО-ДПМНЕ: Централниот ...

ВМРО-ДПМНЕ секој ден со иста реакција – Заев работел за странски центри

Либертас - 28.02.2015

Зоран Заев и СДСМ се единствената политичка партија која ќе останe во колективното паметење на Македонија и македонскиот народ дека работелa спротивно на државните интереси и против својот народ, соработувајќи со странски центри, реагира ВМРО-ДПМНЕ ...

Кекеновски: Груевски, извини се и замини си од политичката сцена, спаси ја партијата од срамот!

Либертас - 28.02.2015

Го повикувам јавно Никола Груевски што побргу да ја спаси ВМРО ДПМНЕ од голем срам и политичкиот багаж кој мислам дека ќе ја потопат и уништат партијата која ја градевме сите над 25 години! Сум вложил многу во оваа партија, ја сметам и за мое чедо, ...

Нема да дозволиме дестабилизација на државата и насилно превземање на власта!

Вечер Прес - 28.02.2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ без никаква дилема упатува јасна порака до сите дека нема да дозволи спроведување на туѓи сценарија, дестабилизација на државата и насилно превземање на власта спротивно од волјата на мнозинството граѓани.

Груевски: Нема да го апсиме Заев

Н.Македонија - 28.02.2015

Владата нема намера да го уапси лидерот на опозицијата Зоран Заев, рече вчера премиерот Никола Груевски, на отворањето нова спортска сала во селото Љубанци. Тој одби да ги коментира содржините на аудио­снимките што ги објави вчера опозицискиот лидер.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ сака да предизвика дестабилизација

Вест - 27.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ сака да предизвика дестабилизација, да го наруши меѓународниот углед на државата и да создаде конфликти во нашето општество. „До денес никој од СДСМ не одговори на прашањето што за возврат треба да направат СДСМ и Зоран ...

ВМРО ДПМНЕ: Што треба да направи за возврат Заев и СДСМ за услугите кон странските центри?

Канал5 - 27.02.2015

Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори. Тој очигледно има намера да помага за остварување на целите на странски центри, а на штета на граѓаните и за државата, се вели во соопштението од ВМРО ДПМНЕ .

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува да одработува за странски центри

Утрински - 27.02.2015

Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори. Тој очигледно има намера да помага за остварување на целите на странски центри, а на штета на граѓаните и за државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува да одработува за странски центри

Алсат-М - 27.02.2015

Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори. Тој очигледно има намера да помага за остварување на целите на странски центри, а на штета на граѓаните и за државата.

ВМРО-ДПМНЕ и Груевски со најголема доверба кај граѓаните

Дневник - 27.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ е со убедлива предност пред СДСМ, покажа последната анкета на Американскиот републикански институт (ИРИ) со седиште во Вашингтон. Според последното мерење на јавното мислење во декември лани, владејачката партија води со 26 отсто доверба ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев им се заканува на сите, ама никој не му се плаши

+инфо - 27.02.2015

Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори. Тој очигледно има намера да помага за остварување на целите на странски центри, а на штета на граѓаните и за државата, реагираше ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори

Сител - 27.02.2015

Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори. Тој очигледно има намера да помага за остварување на целите на странски центри, а на штета на граѓаните и за државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е влезен во тешко сценарио од кое не може да излезе

Телеграф - 27.02.2015

СДСМ го интересира гола желба за власт, па макар таа да значела и обработка на шеми креирани од странски центри, за чии интереси подоцна ќе се очекува да ја вратат скапата услуга, се посочува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев продолжува да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ветените проекти успешно се реализираат

OhridNews - 27.02.2015

Од општинската ВМРО- ДПМНЕ велат дека се особено горди што предизборните ветувања кои им ги дале на граѓаните успешно ги реализираат, за што потврда е денешното аминување на Предлог одлуката во градскиот Совет , која се однесува на изградба на ...

Новнарите на СДСМ во спрега за остварување партиски на сметка на националните интереси

Сител - 27.02.2015

Соочен со внатрепартиското незадоволство и се помалата доверба од граѓаните, лидерот на СДСМ Зоран Заев продолжува со својата камиказа политика. На последната прес конфернеција Заев стана првиот политичар во Европа кој се дрзна да ја мери ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува да одработува за странски центри

Нетпрес - 27.02.2015

Интегрално соопштение: Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори. Тој очигледно има намера да помага за остварување на целите на странски центри, а на штета на граѓаните и за државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Што ќе треба да направат СДСМ и Заев за возврат на странските центри?

МКД - 27.02.2015

Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори. Тој очигледно има намера да помага за остварување на целите на странски центри, а на штета на граѓаните и за државата, соопшти попладнево ВМРО-ДПМНЕ, реагирајќи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува да одработува за странски центри

Р.С.Европа - 27.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакција на денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која се вели дека тој продолжува да одработува за странски центри и дека презентира креирани разговори и оти очигледно има намера да помага за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се влезени во тешко сценарио од кое не може да излезат

Макфакс - 27.02.2015

Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори. Тој очигледно има намера да помага за остварување на целите на странски центри, а на штета на граѓаните и за државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев им се заканува на сите, ама никој не му се плаши

Локално - 27.02.2015

Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори. Тој очигледно има намера да помага за остварување на целите на странски центри, а на штета на граѓаните и за државата, реагираше ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес ...

Реакција ВМРО-ДПМНЕ: „Разговорите се производ на странските служби и тешко сценарио“

Канал 77 - 27.02.2015

Владеачката партија ја обвини опозициската СДСМ, во соопштението од Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ каде велат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев продолжува да одработува за странски служби.

Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори

Вечер Прес - 27.02.2015

Секојдневните лаги, контрадикторности и дневните промени на изјавите и на Зоран Заев и на луѓето околу него говорат дека нив ниту ги интересира вистината, ниту ги интересираат граѓаните. Нив ги интересира гола желба за власт, па макар таа да значела ...

ВМРО ДПМНЕ: Заев одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори

Либертас - 27.02.2015

Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори. Тој очигледно има намера да помага за остварување на целите на странски центри, а на штета на граѓаните и за државата, реагираше ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ сака да предизвика дестабилизација

Република - 27.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ сака да предизвика дестабилизација, да го наруши меѓународниот углед на државата и да создаде конфликти во нашето општество. „До денес никој од СДСМ не одговори на прашањето што за возврат треба да направат СДСМ и Зоран ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ сака да предизвика дестабилизација

Н.Македонија - 27.02.2015

Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори. Тој очигледно има намера да помага за остварување на целите на странски центри, а на штета на граѓаните и за државата.

Социјалистите најдолго на власт

Н.Македонија - 27.02.2015

На врвот на листата според периодот поминат на власт е Социјалистичката партија, покажуваат статистичките податоци. Оваа партија од првите парламентарни избори, во 1991 година, била во коалиција и со социјалдемократите, предводени од Бранко ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри

Lider - 27.02.2015

Зоран Заев продолжува да одработува за странски центри презентирајќи креирани разговори. Тој очигледно има намера да помага за остварување на целите на странски центри, а на штета на граѓаните и за државата.

Убедлива предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ

Утрински - 26.02.2015

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ имала убедлива предност пред СДСМ во декември минатата година, според анкета на ИРИ, со седиште во Вашингтон. Испитувањето на јавното мислење, кое го пренесоа денеска дел од медиумите, било реализирано во периодот од 9 до 15 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски се гордее што неговиот претседател одработува за странски центри

Фокус - 26.02.2015

Оливер Спасовски да се запраша како на него ќе гледаат идните поколенија кога ќе знаат дека тој му бил соработник на Зоран Заев и го поддржувал во неговата намера, велат од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ попладнево реагира, откако Оливер Спасовски од СДСМ ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема кредибилитет да говори за почитување на правото

24 Вести - 26.02.2015

СДСМ нема никаков кредибилитет да говори за почитувањето на правото, институциите и граѓаните во Република Македонија, реагира ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема кредибилитет да говори за почитување на правото

Утрински - 26.02.2015

СДСМ нема никаков кредибилитет да говори за почитувањето на правото, институциите и граѓаните во Република Македонија, реагира ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема кредибилитет да говори за почитување на правото

Алсат-М - 26.02.2015

СДСМ нема никаков кредибилитет да говори за почитувањето на правото, институциите и граѓаните во Република Македонија, реагира ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски.

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ се нервозни, фатени се на очиглед на јавноста во сопственото сценарио

Канал5 - 26.02.2015

По денешната изјава на Спасовски реагираа од ВМРО-ДПМНЕ. Во реакцијата меѓудругото се вели СДСМ нема никаков кредибилитет да говори за почитувањето на правото, институциите и граѓаните во Република Македонија.

Анкета на ИРИ: ВМРО ДПМНЕ 26 % - СДСМ 10 % доверба

Канал5 - 26.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ со 26 отсто доверба кај граѓаните, а СДСМ со 10, покажуваат резултатите од последната анкета на Американскиот републикански институт со седиште во Вашингтон. Освен што владејачката партија има убедлива предност во однос на опозициската, и ...

СДСМ се налути зошто мнозинството граѓани не ја поддржува

Курир - 26.02.2015

Лутината и нервозата на СДСМ зошто мнозинството на народот не мисли како оваа партија, произлегува од бројките на ИРИ објавени денеска, каде се покажува дека премиерот Никола Груевски е дури за 6 пати повеќе популарен од Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ призна - доскорешниот претседател на опозициското ЗНМ сега е советник на Заев

+инфо - 26.02.2015

Во денешната реакција на СДСМ кон медиум се содржи целата извртена свест во таа партија. Без никој да ги прашува, сами си признаа, реагира владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ на реакцијата на СДСМ на, како што рече, нарачан текст.

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски се гордее што неговиот претседател одработува за странци

+инфо - 26.02.2015

СДСМ нема никаков кредибилитет да говори за почитувањето на правото, институциите и граѓаните во Република Македонија. Токму СДСМ е партијата чиј лидер јавно призна дека соработува со странски служби со цел креирање на криза и политичка ...

Анкета на ИРИ: ВМРО – ДПМНЕ со голема предност пред СДСМ во екот на протестите

Сител - 26.02.2015

Граѓаните имаат најголема доверба во Никола Груевски како лидер на ВМРО ДПМНЕ. Според последната анкета на ИРИ во него веруваат 18 проценти од граѓаните наспроти Заев кој има доверба кај само 3 проценти од народот.

СДСМ се налути зошто мнозинството граѓани не ја поддржува

Нетпрес - 26.02.2015

Лутината и нервозата на СДСМ зошто мнозинството на народот не мисли како оваа партија, произлегува од бројките на ИРИ објавени денеска, каде се покажува дека премиерот Никола Груевски е дури за 6 пати повеќе популарен од Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема кредибилитет да говори за почитувањето на правото

Р.С.Европа - 26.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на изјавата на генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, истакувајќи дека СДСМ нема никаков кредибилитет да говори за почитувањето на правото, институциите и граѓаните во Република Македонија.

Рејтингот на СДСМ два ипол пати помал од на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 26.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ на последната анкета на американскиот републикански институт со седиште во Вашингтон. Press24 од свои извори дојде до последната анализа на јавното мислење според која ВМРО-ДПМНЕ убедливо води со 26% доверба ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија чиј лидер јавно призна дека соработува со странски служби

МКД - 26.02.2015

СДСМ нема никаков кредибилитет да говори за почитувањето на правото, институциите и граѓаните во Република Македонија, реагира ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Оливер Спасовски , генерален секретар на социјалдемократите.

ИРИ: Груевски со шест пати поголема доверба од Заев

Сител - 26.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ на последната анкета на американскиот републикански институт со седиште во Вашингтон. Press24 од свои извори дојде до последната анализа на јавното мислење според која ВМРО-ДПМНЕ убедливо води со 26% доверба ...

ИРИ: Владејачката ВМРО-ДПМНЕ со двојно повисок рејтинг од СДСМ

Телеграф - 26.02.2015

Според последната анализа на јавното мислење, владејачката ВМРО-ДПМНЕ води со 26 отсто доверба меѓу граѓаните, наспроти политичкиот опонент СДСМ во кого веруваат 10 отсто од анкетираните Американскиот републикански институт за јавно мислење, ИРИ, ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија чиј лидер јавно призна дека соработува со странски служби

Телеграф - 26.02.2015

СДСМ нема никаков кредибилитет да говори за почитувањето на правото, се наведува во реакција на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ нема никаков кредибилитет да говори за почитувањето на правото, институциите и граѓаните во Република Македонија, реагира ВМРО-ДПМНЕ на ...

Анкета на ИРИ: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

МРТ - 26.02.2015

26 проценти за ВМРО- ДПМНЕ, 10 отсто за СДСМ – најнова анкета на Американскиот републикански институт- ИРИ. Лидерот на владеачката партија останува политичар со најголема доверба... Владејачката партија има убедлива предност пред СДСМ на последната ...

ИРИ: Груевски со шест пати поголема доверба од Заев

Курир - 26.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ на последната анкета на американскиот републикански институт со седиште во Вашингтон. Press24 од свои извори дојде до последната анализа на јавното мислење според која ВМРО-ДПМНЕ убедливо води со 26% доверба ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ треба да се срами од своето неодговорно однесување

Нова ТВ - 26.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавата на Оливер Спасовски со која тој информираше дека СДСМ поднел кривична пријава против Никола Груевски за сторено кривично дело оддавање службена тајна. Според владеачката партија "СДСМ нема никаков кредибилитет да ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема кредибилитет да говори за почитување на правото

А1 On - 26.02.2015

СДСМ нема никаков кредибилитет да говори за почитувањето на правото, институциите и граѓаните во Република Македонија, реагира ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски.

Рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ скоро три пати поголем од на СДСМ

Денешен - 26.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ на последната анкета на американскиот републикански институт со седиште во Вашингтон. Press24 од свои извори дојде до последната анализа на јавното мислење според која ВМРО-ДПМНЕ убедливо води со 26% доверба ...

СДСМ се налути зошто нема поддршка од народот!

Пулс24 - 26.02.2015

Лутината и нервозата на СДСМ зошто мнозинството на народот не мисли како оваа партија, произлегува од бројките на ИРИ објавени денеска, каде се покажува дека премиерот Никола Груевски е дури за 6 пати повеќе популарен од Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ треба да се срами од своето неодговорно однесување

Локално - 26.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавата на Оливер Спасовски со која тој информираше дека СДСМ поднел кривична пријава против Никола Груевски за сторено кривично дело оддавање службена тајна. Според владеачката партија “СДСМ нема никаков кредибилитет да ...

ВМРО ДПМНЕ: Зоран Заев е добар извршител на желбата на странските центри

Кумановски м. - 26.02.2015

Зоран Заев е добар извршител на желбата на странските центри, без притоа ниту еднаш да се запраша каква и колкава штета ѝ нанесува на сопствената држава, напиша во своето соопштение ВМРО ДПМНЕ објавено по одржаниот прес на СДСМ.

Анкета на ИРИ: ВМРО-ДПМНЕ 26% – СДСМ 10%

Република - 26.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ на последната анкета на американски от републикански институт со седиште во Вашингтон, објави „Прес 24“. Ова е последната анализа на јавното мислење според која ВМРО-ДПМНЕ убедливо води со 26% доверба меѓу ...

Анкета на Американскиот републикански институт - ИРИ: ВМРО-ДПМНЕ убедливо води со 26% доверба меѓу граѓаните, наспроти ...

Пулс24 - 26.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ на последната анкета на американскиот републикански институт со седиште во Вашингтон. ВМРО-ДПМНЕ убедливо води со 26% доверба меѓу граѓаните, наспроти политичкиот опонент СДСМ во кого веруваат само 10% од ...

Груевски со шестпати поголема доверба од Заев

Вечер Прес - 26.02.2015

Интересно е што СДСМ е на третото место според довербата во политичките партии бидејќи во ДУИ веруваат 11% граѓани, наспроти ДПА во кого доверба имаат 5% ВМРО-ДПМНЕ води со убедлива предност пред СДСМ, покажува последната анкета на американскиот ...

СДСМ се налути зошто мнозинството граѓани не ја поддржува

Lider - 26.02.2015

Лутината и нервозата на СДСМ зошто мнозинството на народот не мисли како оваа партија, произлегува од бројките на ИРИ објавени денеска, каде се покажува дека премиерот Никола Груевски е дури за 6 пати повеќе популарен од Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува со сценариото за нестабилност во Македонија

Утрински - 25.02.2015

Прес-конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање на нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува со сценариото за креирање на нестабилност во Македонија

Алсат-М - 25.02.2015

Прес-конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање на нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не кажа ништо за парите од Сорос

Фокус - 25.02.2015

ВМРО-ДМПНЕ во реакцијата прашува зошто Заев не спомнал ништо за списанијата кои, според нив, се под контрола на Сорос и СДСМ. -Нормално, во денешниот прес на Зоран Заев не слушнавме и веројатно од Заев никогаш нема да слушнеме за спрегата на Заев и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува со сценариото за креирање на нестабилност во Македонија

Канал5 - 25.02.2015

Прес-конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање на нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е добар извршител на желбата на странските центри

Press24 - 25.02.2015

Прес конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање на нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е добар извршител на желбата на странските центри

Курир - 25.02.2015

Прес конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање на нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Крајот на митот за ВМРО

Окно - 25.02.2015

Македонија слепо веруваше во ВМРО. За ВМРО се испеани епски песни, се раскажуваа убави приказни, се создаде голем мит дека ВМРО е непобедлива и ќе ја ослободи Македонија. За жал, ВМРО често се однесуваше недостојно и нехумано.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува со креирање нестабилност

+инфо - 25.02.2015

Прес конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта. Зоран Заев е добар извршител на желбата на странските центри, без при тоа ниту ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува со сценариото за креирање на нестабилност во Македонија

Сител - 25.02.2015

Прес-конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање на нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е добар извршител на странските центри, креира нестабилност

Телеграф - 25.02.2015

Заев продолжува со сценариото за креирање на нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста, се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ Прес-конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање на нестабилност во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев нека каже за неговата спрега со медиумите

Р.С.Европа - 25.02.2015

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ реагира дека на денешната прес-конференција на претседателот на СДСМ Зоран Заев јавноста не чула и оти од Заев веројатно никогаш нема да чуе за спрегата на СДСМ со опозициските новинари „дебело финансирани од негов личен џеб ...

ВМРО ДПМНЕ:Заев креира нестабилност во Македонија

Нова ТВ - 25.02.2015

Прес конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање на нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта, реагираат од владеачката ВМРО ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Планот на Заев е насилно да ја преземе власта

МКД - 25.02.2015

И денешната конференција за медиумите на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање на нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта, реагираше попладнево ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев знае дека и нанесува штета на државата и продолжува

Макфакс - 25.02.2015

Зоран Заев е добар извршител на желбата на странските центри, без при тоа ниту еднаш да се запраша каква и колкава штета и нанесува на сопствената држава. Напротив, свесен е дека нанесува штета на Македонија и продолжува.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е добар извршител на желбата на странските центри

Нетпрес - 25.02.2015

Прес конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање на нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта. Зоран Заев е добар извршител на желбата на странските центри, без при тоа ...

Ова е реакцијата на ВМРО ДПМНЕ по "бомбата" на Заев

Sky - 25.02.2015

Прес конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање на нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта, реагираат од владеачката ВМРО ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев е добар извршител на желбата на странските центри

Пулс24 - 25.02.2015

Прес конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање на нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Административците одработуваат на социјалните мрежи по наредба на ВРМО-ДПМНЕ

Sky - 25.02.2015

По објавените снимки за прислушувањето, местењето судии и за изживувањето во монтирани процеси, општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ тргнаа во бескрупулозна битка за освојување на социјалните мрежи, злоупотребувајќи ги вработените во државните и во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува со сценариото за креирање на нестабилност во Македонија

Локално - 25.02.2015

Прес-конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање на нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е извршител на желбата на странски центри

Либертас - 25.02.2015

Прес конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта. Зоран Заев е добар извршител на желбата на странските центри, без при тоа ниту ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува со сценариото за креирање на нестабилност во Македонија

Lider - 25.02.2015

Прес-конференцијата на Зоран Заев е само продолжување на сценариото за креирање на нестабилност во Македонија, за манипулирање со јавноста и за насилно преземање на власта, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Ние сме сериозен политички субјект кој нема потреба да добива гласови со притисоци

OhridNews - 24.02.2015

Манипулациите и лицемерието на СДСМ изразени на централно ниво преку објавување на снимени разговори до кои се дошло преку странски разузнавачки служби блиски на социјалдемократите, а кои се на штета на државава , денес кулминираа на локално ниво.

СДСМ: Општинската ВМРО- ДПМНЕ ги злоупотребува вработените и учениците

OhridNews - 24.02.2015

По објавувањето на скандалозните информации за прислушувањето, местењето судии и судски одлуки и изживувањето во монтирани политички процеси од страна на власта, ВМРО-ДПМНЕ панично и очајно се обидува да го оттргне вниманието на граѓаните од ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ им нареди на вработените да седат на Фејсбук и да споделуваат вести

+инфо - 24.02.2015

Општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ деновиве тргнаа во бескрупулозна битка за освојување на интернет сферата и социјалните мрежи, злоупотребувајќи ги вработените во државните и општинските институции, но и учениците во училиштата, обвини СДСМ Охрид, ...

СДСМ: Во Охрид вклучуваат учители и ученици во интернет-војна против „бомбите“

Нова ТВ - 24.02.2015

Охридскиот огранок на СДСМ денеска алармираше дека по објавувањето снимките од прислушувањето, општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ почнале битка за освојување на социјалните мрежи и како што велат опозиционерите во оваа интернет-војна биле ...

СДСМ-Охрид: Се злоупотребуваат ученици за да коментираат на Фејсбук во полза на власта!

Либертас - 24.02.2015

Соопштение за јавост на ОО СДСМ Охрид: По објавувањето на скандалозните информации за прислушувањето, местењето судии и судски одлуки и изживувањето во монтирани политички процеси од страна на власта, ВМРО-ДПМНЕ панично и очајно се обидува да го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сценариото на СДСМ и нанесува штета на државата и граѓаните

Утрински - 23.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов и наведува дека сценариото на опозициската партија е целосно неодговорно и нанесува штета на државата и на граѓаните. - Очигледно е дека раководството на СДСМ ужива да и нанесува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сценариото на СДСМ и нанесува штета на државата и граѓаните

Канал5 - 23.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов и наведува дека сценариото на опозициската партија е целосно неодговорно и нанесува штета на државата и на граѓаните. - Очигледно е дека раководството на СДСМ ужива да и нанесува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сценариото на СДСМ ѝ нанесува штета на државата

Телеграф - 23.02.2015

За СДСМ единствено е важна нивната неконтролирана желба за власт, се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов и наведува дека сценариото на опозициската партија е целосно неодговорно и ...

ВМРО ДПМНЕ: Сценариото на СДСМ и нанесува штета на државата

Нова ТВ - 23.02.2015

Сценариото на СДСМ е целосно неодговорно и нанесува штета на државата и интересите на граѓаните, се вели во краткото соопштение од ВМРО ДПМНЕ, како реакција на прес конференцијата на портпаролот на опозицијата Петре Шилегов.

ВМРО-ДПМНЕ: Раководството на СДСМ ужива да и нанесува штета на државата

Макфакс - 23.02.2015

Сценариото на СДСМ е целосно неодговорно и нанесува штета на државата и интересите на граѓаните, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, кој рече дека Груевски е политички изолиран од меѓународните ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сценариото на СДСМ и нанесува штета на државата и граѓаните

Сител - 23.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов и наведува дека сценариото на опозициската партија е целосно неодговорно и нанесува штета на државата и на граѓаните. - Очигледно е дека раководството на СДСМ ужива да и нанесува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Опозицијата и нанесува штета на државата

Р.С.Европа - 23.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакција на изјавата на портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов и наведува дека сценариото на опозициската партија е целосно неодговорно и нанесува штета на државата и на граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: Сценариото на СДСМ и нанесува штета на државата и граѓаните

А1 On - 23.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов и наведува дека сценариото на опозициската партија е целосно неодговорно и нанесува штета на државата и на граѓаните. - Очигледно е дека раководството на СДСМ ужива да и нанесува ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ужива кога ѝ наштетува на државата

МКД - 23.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов и наведува дека сценариото на опозициската партија е целосно неодговорно и нанесува штета на државата и на граѓаните. - Очигледно е дека раководството на СДСМ ужива да и нанесува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сценариото на СДСМ и нанесува штета на државата и граѓаните

Локално - 23.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов и наведува дека сценариото на опозициската партија е целосно неодговорно и нанесува штета на државата и на граѓаните. – Очигледно е дека раководството на СДСМ ужива да и нанесува ...

ВМРО: СДСМ и штети на државата

Либертас - 23.02.2015

Сценариото на СДСМ е целосно неодговорно и нанесува штета на државата и интересите на граѓаните, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, кој рече дека Груевски е политички изолиран од меѓународните ...

Сценариото на СДСМ и нанесува штета на државата и граѓаните

Вечер Прес - 23.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов и наведува дека сценариото на опозициската партија е целосно неодговорно и нанесува штета на државата и на граѓаните. - Очигледно е дека раководството на СДСМ ужива да и нанесува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сценариото на СДСМ и нанесува штета на државата и граѓаните

Lider - 23.02.2015

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов и наведува дека с ценариото на опозициската партија е целосно неодговорно и нанесува штета на државата и на граѓаните. - Очигледно е дека раководството на СДСМ ужива да и нанесува ...