TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сампрас се извади против Кањас, Клистерс загуби од Среботник

Утрински - 08.08.2002

Тениски турнири во Синсинати (мажи) и Лос Анѓелес (жени) Американецот Пит Сампрас едвај извади жива глава во дуелот против Гиљермо Кањас во првата рунда на Мастерсот во Сонсинати. Сампрас го загуби првиот сет со 5:7, а во вториот сет Кањас, кој минатата седмица го освои својот прв мастерс во ...

Финалињата за Гиљермо Кањас и Венус Вилијамс

Утрински - 06.08.2002

Тениски турнири во Торонто и Сан Диего Аргентинецот Гиљермо Кањас, е изненадувачки победник на меѓународниот тениски турнир кој се играше за награден фонд од 2,95 милиони долари во Торонто. Аргентинскиот тенисер, кој не беше на листата на носители, во финалето го совлада 12 носител, младиот Енди ...

Тениско отворено првенство на соединетите држави

А1 - 05.08.2002

Најдобрите светски тенисери полека фаќаат ритам за отвореното првенство на соединетите држави кон крајот на месецот, на вообичаената летна турнеја на тврда подлога на северноамериканскиот континент. Аргентинецот Гиљермо Кањас и Американката Венус Вилијамс триумфално ја завршија изминатата седмица.