TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кентерис и Тану ќе бидат повлечени од Олимписките игри

А1 - 14.08.2004

Олимписка Грција и натаму ја тресе допинг скандалот Кентерис - Тану. Двајцата атлетичари ќе бидат повлечени од игрите вели избор близок до грчкиот комитет. Олимпискиот првак на 200 метри и сребрената од Сиднеј на 100 метри во понеделник ќе мора да се појават пред дисциплинската комисија на ИОК и да ...

Грција во шок поради можен допинг-скандал

Време - 14.08.2004

ЛОИ Грчката јавност е во шок откако двајцата најпознати спринтери на нашиот јужен сосед, Костас Кентерис и Катерина Тану, имаа сообраќајна несреќа само неколку часа откако не се појавија на допинг-тест во четвртокот. Кентерис, освојувачот на златниот медал на 200 метри на ЛОИ во Сиднеј, и Тану, ...

Кентерис и Тану не се појавија на допинг-тестот, а потоа имаа сообраќајка

Утрински - 14.08.2004

Голема афера во грчкиот табор пред почетокот на 28. Летни олимписки игри во Атина На грчките спринтери им се заканува дисквалификација од Игрите Откако најпрвин беше објавена веста дека олимпискиот победник од Сиднеј на 200 м, Гркот Костас Кентерис и неговата сонародничка, сребрената на 100 м, ...

Грчките херои Кентерис и Тану пред суспензија

Дневник - 14.08.2004

АТЛЕТИКА - И ДОМАЌИНОТ ИМА ПРОБЛЕМ СО ДОПИНГОТ Олимпискиот шампион Кентерис и вицепрвенката Тану го игнорирале повикот да направат допинг-тест, а потоа доживеале сообраќајка со мотор, по што завршиле во болница Грчките атлетичарски асови, спринтерите Костас Кентерис и Катерина Тану се соочени со ...

Допинг скандалот на Кентерис и Тану ја потресува Грција

А1 - 13.08.2004

Токму на денот на свеченото отворање домашната спортска јавност страхува од допинг скандалот што се заканува да го разниша имиџот на игрите и на светскиот олимпизам и да ги уништи еуфоричните надежи на фанатичната публика за трофеи.