TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Победа извлече реми со грчки второлигаш

Време - 13.08.2004

Фудбал Македонскиот шампион Победа играше нерешено, 1-1, со грчкиот второлигаш Левадијакос, на пријателскиот натпревар што завчера се одигра во Прилеп. Гостите, во чии редови играа довчерашните членови на Слога Југомагнат, односно Вардар, Неби Мустафи, Љубиша Савиќ и Влатко Гошев, дојдоа во водство ...

Летово одигравме само едно лошо полувреме

Време - 11.08.2004

Фудбал - Драган Христовски, тренер на Победа За време на првенственото дерби Победа - Силекс(1-0), дел од домашните навивачи негодуваа од трибината со извици, свирежи и со транспаренти, незадоволни од претходните неуспеси на прилепските фудбалери во квалификациите од Лигата на шампионите и ...

Грчкиот Левадијакос утре и гостува на Победа

Време - 10.08.2004

ФУДБАЛ Поранешниот грчки прволигаш, сега второлигаш, Левадијакос, утре ќе му биде гостин на македонскиот шампион Победа, на пријателски меѓународен меч во Прилеп. Дуелот е дел од програмата на тренерот на прилепчаните, Драган Христовски, за периодот до 22 август, до кога е паузата во првенството.