TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Магаш: Фрчковски го сопре „бизнисот“ поради атентатот на Глигоров и ме уапси

МРТ - 16.09.2012

По атентатот врз поранешниот претседател на Македонија, Киро Глигоров, Љубомир Фрчковски го сопрел “бизнисот“ со нафта и го уапсил Љубомир Периќ-Магаш, тврди белграѓанецот во седмиот последен дел од ...

Во 1995 година Американците пишале до државниот врв да не го крши ембаргото

Вечер - 16.09.2012

Тоа било сериозна причина странските дипломати да реагираат на, како што пишуваат во нивните дописи, бесрамниот шверц. Дневниот весник "Дневник", обелоденува две предупредувачки писма до македонските ...

Резиме: Кој, колку и како шверцувал нафта во 90-тите!

Курир - 16.09.2012

Во текот на минатата недела новинската агенција „Нетпрес“ во делови го објавуваше ексклузивното интервју со криминалецот Љубомир Периќ Магаш, кој призна дека шверцувал нафта за македонски функционери ...

По атентатот врз Глигоров бизнисот со нафта стопиран, Магаш уапсен

Дневник - 15.09.2012

По атентатот врз поранешниот претседател на Македонија, Киро Глигоров, Љубомир Фрчковски го сопрел “бизнисот“ со нафта и го уапсил Љубомир Периќ-Магаш, тврди белграѓанецот воседмиот последен дел од ...

Магаш: По атентатот на Глигоров престана шверцот со нафтата

+инфо - 15.09.2012

По атентатот врз поранешниот претседател на Македонија, Киро Глигоров, Љубомир Фрчковски го сопрел „бизнисот“ со нафта и го уапсил Љубомир Периќ - Магаш, тврди белграѓанецот во седмиот последен дел ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже каква е врската на Црвнковски со Магаш

+инфо - 15.09.2012

СДСМ си дозволуваат да измислат дека некој нешто кажал или направил, и потоа цела недела да спорат и дебатираат за тоа што самите го измислиле, па така и во конкретниот случај, иако му ги извртеа ...

Магаш: Павлов беше бесен на Глигоров за долг од 18 милиони марки

Канал5 - 15.09.2012

Дали претседателот Киро Глигоров бил жртва на атентат поради 18 милиони германски марки долг кон бугарската Мултигруп? Љубомир Периќ Магаш во денешното продолжение раскажува за бесот на директорот на ...

Магаш: Милионски суми црни пари се прошверцани од нафтата во деведесетите

Сител - 15.09.2012

Милионски суми германски марки и луксузни мерцедеси. Ова според Љубомир Магаш е профитот од шверцот со нафта во деведесетите кој завршил кај тогашните македонски високи државни функционери.

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ: Фрчковски го сопре “бизнисот“ со нафта поради атентатот на Глигоров и ме уапси, вели Магаш

Нетпрес - 15.09.2012

По атентатот врз поранешниот претседател на Македонија, Киро Глигоров, Љубомир Фрчковски го сопрел “бизнисот“ со нафта и го уапсил Љубомир Периќ-Магаш, тврди белграѓанецот воседмиот последен дел од ...

(ВИДЕО) Магаш: Фрчковски го сопре “бизнисот“ со нафта поради атентатот на Глигоров и ме уапси

Press24 - 15.09.2012

Во седмиот дел од интервјуто за Нетпрес, белграѓанецот Љубомир Периќ - Магаш тврди дека Фрчковски го сопрел “бизнисот“ со нафта поради атентатот на Глигоров, а него го уапсил.

Магаш: Фрчковски го сопре „бизнисот“ поради атентатот на Глигоров и ме уапси

Курир - 15.09.2012

По атентатот врз поранешниот претседател на Македонија, Киро Глигоров, Љубомир Фрчковски го сопрел “бизнисот“ со нафта и го уапсил Љубомир Периќ-Магаш, тврди белграѓанецот во седмиот последен дел од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ си спорат и дебатираат за своите измислици

Press24 - 15.09.2012

СДСМ си дозволуваат да измислат дека некој нешто кажал или направил, и потоа цела недела да спорат и дебатираат за тоа што самите го измислиле.

Магаш потврди дека бил апсен во Македонија

Курир - 15.09.2012

Љубомир Периќ Магаш во последното продолжение од ексклузивното интервју за Нетпрес потврдува дека бил уапсен во 1995 година во Македонија.

Магаш: По атентатот на Глигоров, запре „бизнисот“ со нафтата

Sky - 15.09.2012

По атентатот врз поранешниот претседател на Македонија, Киро Глигоров, Љубомир Фрчковски го сопрел „бизнисот“ со нафта и го уапсил Љубомир Периќ - Магаш, тврди белграѓанецот во седмиот дел од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ сакаат да го дефокусираат вниманието од скандалот со Магаш

Sky - 15.09.2012

СДСМ си дозволуваат да измислат дека некој нешто кажал или направил, и потоа цела недела да спорат и дебатираат за тоа што самите го измислиле, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ си спорат и дебатираат за своите измислици

Maxim - 15.09.2012

Така и во конкретниот случај, иако му ги извртеа зборовите на именуваниот бизнисмен, иако после тоа посочениот негираше дека е така како што СДСМ му ги изврте зборовите, СДСМ продолжува да си креира ...

Цистерни на „Млаз“ биле користени за шверцот, тврди Магаш

Утрински - 14.09.2012

Белграѓанецот Љубомир Периќ-Магаш, во шестото продолжение од своето интервју за „Нетпрес“, тврди дека и цистерни на „Млаз“ од Богданци биле користени за шверц со нафта во деведесеттите години.

Магаш тврди дека приватизирал фирми за Љубчо Георгиевски

Дневник - 14.09.2012

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и премиер на Република Македонија, Љубчо Георгиевски соработувал со Љубомир Периќ- Магаш во нелегална приватизација на државни претпријатија, тврди српскиот ...

Цистерни на „Млаз“ биле користени за шверцот, тврди Магаш

Дневник - 14.09.2012

Белграѓанецот Љубомир Периќ-Магаш во шестото продолжение од своето интервју за „Нетпрес“, тврди дека и цистерни на „Млаз“ од Богданци биле користени за шверц со нафта во деведесеттите години .

Цистерни на „Млаз“ биле користени за шверцот

Идивиди - 14.09.2012

Скопје, 14 септември 2012 (МИА) - Белграѓанецот Љубомир Периќ-Магаш, во шестото продолжение од своето интервју за „Нетпрес“, тврди дека и цистерни на „Млаз“ од Богданци биле користени за шверц со ...

Цистерните на „Млаз Богданци“ шверцуваа нафта, тврди Магаш

+инфо - 14.09.2012

Љубомир Периќ-Магаш во шестото продолжение од своето ексклузивно интервју за „Нетпрес“ вели дека по одредено време, откако се случил наводен проблем со шлеперите со цигари, во наводниот шверц им се ...

ВИДЕО: По налог на Фрчковски и цистерни на “Млаз Богданци“ биле вклучени во шверц на нафта

Сител - 14.09.2012

По одредено време, откако се случи тоа со шлеперите со цигари, повторно дојдовме до проблем бидејќи ни уфрлија цистерни на “Млаз“ од Богданци. Прашав зошто тоа се случува.

Магаш: По чиј налог се шверцувала владината нафта

Канал5 - 14.09.2012

Нафта се шверцувала за владата по налог на Георгиевски, во договор со Фрчковски, а во цистерните на Млаз Богданци се пренесувало оружје за терористичка организација од Тетово, тврди криминалецот ...

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ: По налог на Фрчковски и цистерни на “Млаз Богданци“ биле вклучени во шверц на нафта

Нетпрес - 14.09.2012

По одредено време, откако се случи тоа со шлеперите со цигари, повторно дојдовме до проблем бидејќи ни уфрлија цистерни на “Млаз“ од Богданци. Прашав зошто тоа се случува.

Магаш: Фрчковски ги вклучи и цистерните на „Млаз“ во шверцот (ВИДЕО)

Курир - 14.09.2012

По одредено време, откако се случи тоа со шлеперите со цигари, повторно дојдовме до проблем бидејќи ни уфрлија цистерни на “Млаз“ од Богданци. Прашав зошто тоа се случува.

(ВИДЕО) Магаш: По налог на Фрчковски и цистерни на “Млаз Богданци“ биле вклучени во шверцот на нафта

Press24 - 14.09.2012

По одредено време, откако се случи тоа со шлеперите со цигари, повторно дојдовме до проблем бидејќи ни уфрлија цистерни на “Млаз“ од Богданци. Прашав зошто тоа се случува.

Видео: Цистерни на „Млаз“ биле користени за шверцот, тврди Магаш

Денешен - 14.09.2012

Белграѓанецот Љубомир Периќ-Магаш, во шестото продолжение од своето интервју за „Нетпрес“, тврди дека и цистерни на „Млаз“ од Богданци биле користени за шверц со нафта во деведесеттите години.

(ВИДЕО) Магаш: Фрчковски давал налог и цистерните на “Млаз Богданци“ да бидат вклучени во шверцот

Maxim - 14.09.2012

По одредено време, откако се случи тоа со шлеперите со цигари, повторно дојдовме до проблем бидејќи ни уфрлија цистерни на “Млаз“ од Богданци. Прашав зошто тоа се случува.

Магаш тврди дека имал „бизнис“ врски со Љубчо Георгиевски

Утрински - 13.09.2012

Според Магаш, тој за Љубчо Георгиевски завршил две работи во врска со некои претпријатија во Македонија Љубомир Периќ-Магаш во петтото продолжение од неговото интервју за Нетпрес вели дека Љубомир ...

Магаш: Црвенковски и Фрчкоски добиле на подарок два „мерцедеса“

Дневник - 13.09.2012

Шлеперите со шверцувани цигари на македонско-српската граница имале предност пред цистерните со нафта бидејќи носеле поголема добивка, тврди Љубомир Периќ-Магаш во вчерашното продолжение од ...

(ВИДЕО) Магаш тврди дека терал „бизниси“ и со Љубчо Георгиевски

Дневник - 13.09.2012

Белграѓанецот Љубомир Периќ-Магаш во петтото продолжение од неговото интервју за порталот „Нетпрес“ вели дека Љубомир Фрчковски го запознал со тогашниот лидер на македонската опозиција Љубчо ...

Му помагав и на Љубчо Георгиевски, тврди Магаш

+инфо - 13.09.2012

Љубомир Фрчковски ме запозна со тогашниот лидер на македонската опозиција, Љубчо Георгиевски, за кого завршив две работи во врска со едни претпријатија во Македонија, раскажува белграѓанецот Љубомир ...

Магаш добивал бизнис зделки со Љубчо Георгиевски

МРТ - 13.09.2012

Љубомир Периќ-Магаш во петтото продолжение од неговото интервју за Нетпрес вели дека Љубомир Фрчковски го запознал со тогашниот лидер на македонската опозиција Љубчо Георгиевски, за кого завршил две ...

Магаш добивал бизнис зделки со Љубчо Георгиевски по препорака на Црвенковски и Фрчковски

Сител - 13.09.2012

Љубчо Георгиевски соработувал со Бранко Црвенковски и со Љубомир Фрчковски уште во деведесетите. Овој скандалозен податок, го обелоденува, Љубомор Магаш во најновото продолжение од интервјуто за Нет ...

Магаш: Црвенковски и Фрчковски беа пријатели со Георгиевски

Канал5 - 13.09.2012

Во последното продолжение од неговиот исказ за Нетпрес Магаш тој раскажува како соработувал и со Љубчо Георгиевски по препорака на Фрчковски и Црвенковски и тоа во нелегална приватизација на Млаз и ...

Магаш и бил познат на полицијата уште во 1995

Сител - 13.09.2012

Фалсификување на документи, крадење на луксузни и скапи возила. Љубомир Периќ Магаш уште од 1995 година и бил добро познат на македонската полиција.

Магаш добивал бизнис-зделки и со Љубчо Георгиевски, по препорака на Фрчковски и Црвенковски

Вечер - 13.09.2012

ЉУБОМИР МАГАШ, ЕДЕН ОД ГЛАВНИТЕ АКТЕРИ СО НАФТА, ЕКСКЛУЗИВНО ГИ ОТКРИВА СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА ЦРВЕНКОВСКИ И ФРЧКОВСКИ Љубомир Фрчковски ме запозна со тогашниот лидер на македонската опозиција, Љубчо ...

ФОТО: Мерцедесот што 21 годишниот вмровски глумец Магаш им го подарил на функционерите

Sky - 13.09.2012

Вмровскиот серијал, во кој главната улога ја има мирољубивиот и според власта интелегентен и угледен криминалец Магаш, се префрли на социјалните мрежи, па така граѓаните на шега, го пронајдоа ...

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ: Магаш добивал бизнис зделки и со Љубчо Георгиевски, по препорака на Фрчковски и Црвенковски

Нетпрес - 13.09.2012

Љубомир Фрчковски ме запозна со тогашниот лидер на македонската опозиција, Љубчо Георгиевски, за кого завршив две работи во врска со едни претпријатија во Македонија, раскажува белграѓанецот Љубомир ...

Магаш добивал бизнис зделки и со Љубчо, по препорака на Фрчковски и Црвенковски

Курир - 13.09.2012

Љубомир Фрчковски ме запозна со тогашниот лидер на македонската опозиција, Љубчо Георгиевски, за кого завршив две работи во врска со едни претпријатија во Македонија, раскажува белграѓанецот Љубомир ...

ВИДЕО: Магаш - Црвенковски и Георгиевски никогаш не биле непријатели

Press24 - 13.09.2012

„Љубомир Фрчковски ме запозна со тогашниот лидер на македонската опозиција, Љубчо Георгиевски, за кого завршив две работи околу едни претпријатија во Македонија“ Ова го раскажува Љубомир Периќ- Магаш ...

Црвенковски и Георгиевски никогаш не биле непријатели, вели Магаш

Sky - 13.09.2012

Во продолжението на интервјуто на белграѓанецот Љубомир Периќ-Магаш за `Нетпрес` тој раскажува дека Љубомир Фрчковски го запознал со тогашниот лидер на македонската опозиција, Љубчо Георгиевски.

Магаш добивал бизнис зделки со Љубчо Георгиевски по препорака на Црвенковски и Фрчковски

еВести - 13.09.2012

Љубомир Периќ-Магаш во петтото продолжение од неговото интервју за Нетпрес вели дека Љубомир Фрчковски го запознал со тогашниот лидер на македонската опозиција Љубчо Георгиевски, за кого завршил две ...

Магаш им бил познат на СДСМ уште од 1995, стои во евиденцијата на МВР

Нетпрес - 13.09.2012

Македонската полиција уште во 1995 година пред шверцот со нафтата, поднела кривична пријава против Љубомир Периќ Магаш и неколку лица со кои тој работел во тоа време.

Нетпрес: Магаш им бил познат на СДСМ уште од 1995, стои во евиденцијата на МВР

Курир - 13.09.2012

Македонската полиција уште во 1995 година пред шверцот со нафтата, поднела кривична пријава против Љубомир Периќ Магаш и неколку лица со кои тој работел во тоа време, објавува Нетпрес.

Според евиденцијата на МВР, Магаш им бил познат на СДСМ уште од 1995 година

БезПардон - 13.09.2012

Како што објавува порталот “Нетпрес“, македонската полиција уште во 1995 година пред шверцот со нафтата, поднела кривична пријава против Љубомир Периќ Магаш и неколку лица со кои тој работел во тоа ...

Магаш во 1995-та им бил познат на македонските власти

Макфакс - 13.09.2012

Контроверзниот Љубомир Магаш во евиденцијата на македонското министерство за внатрешни работи бил евидентиран уште во 1995 година, според што морал да биде познат за тогашните власти, односно на ...

Нетпрес: Магаш им бил познат на СДСМ уште од 1995 година

Денешен - 13.09.2012

Магаш не е глумец. Македонската полиција уште во 1995 година пред шверцот со нафтата, поднела кривична пријава против Љубомир Периќ Магаш и неколку лица со кои тој работел во тоа време, објавува ...

ВИДЕО: Магаш - Црвенковски и Георгиевски никогаш не биле непријатели

Maxim - 13.09.2012

„Љубомир Фрчковски ме запозна со тогашниот лидер на македонската опозиција, Љубчо Георгиевски, за кого завршив две работи околу едни претпријатија во Македонија“ Follow ...

Крунскиот сведок Магаш

Утрински - 12.09.2012

Ерол Ризаов Извесен Љубомир Магаш, криминалец и пробисвет од босанска забит, стана главен предизборен адут на преродбениците од ВМРО-ДПМНЕ.

Магаш - Луксузни „мерцедеси“ подарок за македонската врска во шверцот со нафта

Утрински - 12.09.2012

Тој споменува и средби со луѓе од Македонија, кои во тоа време биле вмешани во шверц на цигари Љубомир Периќ-Магаш во четвртото продолжение од неговото интервју за Нетпрес тврди дека двајца ...

„Шверцерската врска“ вмешана и во атентатот на Глигоров?

Дневник - 12.09.2012

Дали поединци и организации од Бугарија и од Србија што биле вмешани во шверцот или некој трет имал интерес да го убие Глигоров, не е познато, но бидејќи мотивот с` уште не е утврден, не е исклучена ...

(ВИДЕО) Магаш: Шверцот со цигарите позначаен од шверцот со нафтата

Дневник - 12.09.2012

Белграѓанецот Љубомир Периќ-Магаш, во новиот дел од разговорот со него, објавен на порталот „Нетпрес“, споменува и средби со луѓе од Македонија, кои во деведесеттите години биле вмешани во шверц на ...

„Mерцедеси“, подарок за македонската врска во шверцот со нафта

Идивиди - 12.09.2012

Скопје, 12 септември 2012 (МИА) - Љубомир Периќ-Магаш во четвртото продолжение од неговото интервју за Нетпрес тврди дека двајца македонски функционери добиле скапи и луксузни подароци од своите ...

Магаш имал 21 година кога шверцувал нафта

+инфо - 12.09.2012

Контроверзниот српски државјанин Љубомир Периќ-Магаш во четвртото продолжение од неговото интервју за „Нетпрес“ вели дека скапи и луксузни подароци добиле двајца македонски функционери од своите ...

Магаш: Два Мерцедеса S 600 дадовме како подарок

Канал5 - 12.09.2012

Ново продолжение од серијалот Мгаш за црните бизниси на Балканот. Љубомир Периќ во дел од интервјуто за агенцијата Нетпрес открива какви подароци добивале македонските функционери и дека бизнисот со ...

Магаш: Луксузни „мерцедеси“ подарок за македонската врска во шверцот со нафта

Сител - 12.09.2012

Два луксузни мерцедеса од бугарското подземје завршиле како подарок на македонските функционери, за беспрекорната соработка во шверцот со нафта.

Луксузни "мерцедеси" подарок за македонската врска во шверцот на нафта

Вечер - 12.09.2012

Скапи и луксузни подароци добиле двајца македонски функционери од своите партнери во бизнисот со шверц на нафта, како благодарност за одличната соработка, тврди белграѓанецот Љубомир Периќ-Магаш во ...

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ: Луксузни “мерцедеси“ подарок за македонската врска во шверцот со нафта

Нетпрес - 12.09.2012

Скапи и луксузни подароци добиле двајца македонски функционери од своите партнери во бизнисот со шверц на нафта, како благодарност за одличната соработка, тврди белграѓанецот Љубомир Периќ-Магаш во ...

Магаш: Македонските функционери добиваа луксузни „мерцедеси“ за подарок (ВИДЕО)

Курир - 12.09.2012

Скапи и луксузни подароци добиле двајца македонски функционери од своите партнери во бизнисот со шверц на нафта, како благодарност за одличната соработка, тврди белграѓанецот Љубомир Периќ-Магаш во ...

ВИДЕО: Магаш - Луксузни „Мерцедеси“ за македонските функционери вмешани во шверцот со нафта

Press24 - 12.09.2012

Љубомир Периќ-Магаш во четвртото продолжение од неговото интервју за Нетпрес тврди дека двајца македонски функционери добиле скапи и луксузни подароци од своите партнери во бизнисот со шверц на ...

Магаш: Македонските функционери добиваа луксузни „мерцедеси“ за подарок (ВИДЕО)

еВести - 12.09.2012

Скапи и луксузни подароци добиле двајца македонски функционери од своите партнери во бизнисот со шверц на нафта, како благодарност за одличната соработка, тврди белграѓанецот Љубомир Периќ-Магаш во ...

Магаш шверцувал нафта на 21 година?

Sky - 12.09.2012

Скапи и луксузни подароци добиле двајца македонски функционери од своите партнери во бизнисот со шверц на нафта, како благодарност за одличната соработка, тврди контроверзниот белграѓанец Љубомир ...

Магаш: Луксузни „мерцедеси“ подарок за македонската врска во шверцот со нафта

Денешен - 12.09.2012

Љубомир Периќ-Магаш во четвртото продолжение од неговото интервју за Нетпрес тврди дека двајца македонски функционери добиле скапи и луксузни подароци од своите партнери во бизнисот со шверц на ...

Шверцерската идила заврши со атентатот на Глигоров

Дневник - 11.09.2012

Парите никогаш не ги давав на рака, ниту ги оставав во контејнер. Ги ставав во црна вреќа за смет и ја носев во кафеаната „Идадија“ во Скопје вели Магаш Парите наменети за безбеден транспорт на ...

(ВИДЕО) Магаш: Приватни забави за организаторите на шверцот

Дневник - 11.09.2012

Порталот „Нетпрес“ објави и трет дел од нивниот разговор со белграѓанецот Љубомир Периѓ-Магаш, кој тврди дека бил дел од шверц со нафта кон Србија во деведесеттите години од минатиот век заедно со ...

Магаш: За последното интервју ми платија 1.000 евра

А1 On - 11.09.2012

Контроверзниот Љубомир Периќ-Магаш, за Либертас тврди дека за последното интервју во Македонија добил 1.000 евра. „Па ми дадоа 1.000 евра, ако сте заинтересирани и вие повелете, затоа што јас морам ...

Либертас и Нетпрес се препукуваат: Дали Магаш за интервјуто зел 1.000 евра?

+инфо - 11.09.2012

Љубомир Периќ-Магаш ексклузивно за Либертас тврди дека за последното интервју во Македонија, што го објави агенцијата Нетпрес, добил 1.000 евра.

Ние не пиеме нафта!

Либертас - 11.09.2012

Приказните со Љубомир Периќ – Магаш, искрено, деновиве ме забавуваа, повеќе од било што во пеколните месеци. Веднаш сфатив дека летото заврши и дека повторно, по којзнае кој пат, ќе имаме „жешка ...

Приватни и тајни ексклузивни забави за организаторите на шверцот

Сител - 11.09.2012

„Нетпрес“ го објави и третиот дел од интервјуто со актуелниот Љубомир Периѓ-Магаш, кој последниве неколку месеци во своите изјави тврди дека бил дел од шверц со нафта кон Србија во деведесеттите ...

Магаш: Се затвораше клубот „Родина” за Фрчковски и неговата екипа

Канал5 - 11.09.2012

Во третиот дел од интервјуто за Нетпрес, Љубомир Периќ Магаш раскажува за приватни забави на Љубомир Фрчковски во бугарски клуб, во време кога бил министер за внатрешни.

Магаш за забавите на македонски функционери во Бугарија

Сител - 11.09.2012

Интервјуто на Љубомир Магаш за нетпрес ја возбуди опозицијата, а про опозициските медиуми од петни жили се трдуат да го обелат образот на прозваните.

Николовски: Магаш им стави трн во око на моќниците

Канал5 - 11.09.2012

На обвинувањата од опозицијата дека агенцијата Нетпрес му платила на српскиот криминалец Љубомир Периќ – Магаш да измислува пред камера, одговара самиот уредник на Нетпрес, кој разговараше со Магаш.

Шверцот на нафта проследен со луксузни забави на македонските функционери

Вечер - 11.09.2012

ЉУБОМИР МАГАШ, ЕДЕН ОД ГЛАВНИТЕ АКТЕРИ ВО ШВЕРЦОТ СО НАФТА, ЕКСКЛУЗИВНО ГИ ОТКРИВА СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА ЦРВЕНКОВСКИ И ФРЧКОВСКИ Во една прилика, знам дека Фрчковски требаше да оди во бугарскиот хотел ...

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ: Шверцот на нафта проследен со луксузни забави на македонските функционери

Нетпрес - 11.09.2012

Во една прилика, знам дека Фрчковски требаше да оди во бугарскиот хотел Родина, каде имаше еден луксузен ноќен клуб. Во такви прилики клубот се затвораше.

Магаш: Шверцот на нафта пропратен со луксузни забави на македонските функционери

Курир - 11.09.2012

Нетпрес продолжува со објавување на делови од интервјуто со Магаш, во кое јасно се посочува кој од македонските функционери учесвувале во шверцот на нафта во 90-тите.

За Нетпрес, Магаш и баграта

Нетпрес - 11.09.2012

Очекувано. Голема врева предизвика интервјуто на Љубомир Периќ-Магаш. Очекувана е и реакцијата на опозицијата. Никој не би ни помислил дека ќе се случеше спротивното. Дека ќе имаше признание.

Николовски: Зошто СДСМ тогаш не рече дека Нетпрес му платил пари на сведокот за Нешковски

Курир - 11.09.2012

Интервјуто на Љубомир Периќ-Магаш за новинската агенција Нетпрес крена доста прашина во мaкдонскиот медиумски простор деновив.

За Нетпрес, Магаш и баграта

Курир - 11.09.2012

Очекувано. Голема врева предизвика интервјуто на Љубомир Периќ-Магаш. Очекувана е и реакцијата на опозицијата. Никој не би ни помислил дека ќе се случеше спротивното. Дека ќе имаше признание.

ВИДЕО: Приватни и тајни ексклузивни забави за организаторите на шверцот

Press24 - 11.09.2012

„Нетпрес“ го објави и третиот дел од интервјуто со актуелниот Љубомир Периѓ-Магаш, кој последниве неколку месеци во своите изјави тврди дека бил дел од шверц со нафта кон Србија во деведесеттите ...

Магаш: Шверцот на нафта пропратен со луксузни забави на македонските функционери (Видео)

еВести - 11.09.2012

Нетпрес продолжува со објавување на делови од интервјуто со Магаш, во кое јасно се посочува кој од македонските функционери учесвувале во шверцот на нафта во 90-тите.

Кој е Љубомир Периќ – Магаш!?

БезПардон - 11.09.2012

Бидејќи во јавноста се измешаа многу вистини, невистини и шпекулации за ликот и делото на Љубомир Перич – Магаш, БезПардон, реши да ве запознае со неговата кратка ...

Еве кој е Љубомир Магаш - човекот кој јавно прозборе за шверцот со нафта во 90тите

Press24 - 11.09.2012

Љубомир Перич – Магаш е роден во 1969-та година во Сплит. Таткото на Магаш работел како приватен работник на црно. Магаш со семејството се сели од Сплит во Белград, каде започнуваат неговите ...

Кој е Љубомир Периќ – Магаш?!

Курир - 11.09.2012

Го сметаат за еден од најинтелегентните српски криминалци. Неколку пати избегнал атентат од оние кои претходно го ангажирале да работи за нив.

Кој е Љубомир Периќ – Магаш?!

Нетпрес - 11.09.2012

Љубомир Периќ е роден во 1969 во Сплит, тогашна СФР Југославија. Татко му работел како приватен работник на црно, а во Сплит живеат до 1980 година. Потоа се преселуваат во Белград.

Магаш за последното интервју зел 1.000 евра?!

Sky - 11.09.2012

Контроверзниот Љубомир Периќ-Магаш, за Либертас тврди дека за последното интервју во Македонија добил 1.000 евра. „Па ми дадоа 1.000 евра, ако сте заинтересирани и вие повелете, затоа што јас морам ...

Магаш ги исмејува порталите кои објавија дека зел пари за интервјуто

Курир - 11.09.2012

Македонската јавност се разбрани по изјавата на Магаш за шверцот на нафта. И додека Магаш јасно во интервју ги повтори своите тврдења, некој се обидува да каже дека неговите тврдења се лага и ...

Кој е Љубомир Периќ – Магаш?!

Денешен - 11.09.2012

Го сметаат за еден од најинтелегентните српски криминалци. Неколку пати избегнал атентат од оние кои претходно го ангажирале да работи за нив.

ВИДЕО: Приватни и тајни ексклузивни забави за организаторите на шверцот

Maxim - 11.09.2012

„Нетпрес“ го објави и третиот дел од интервјуто со актуелниот Љубомир Периѓ-Магаш, кој последниве неколку месеци во своите изјави тврди дека бил дел од шверц со нафта кон Србија во деведесеттите ...

Еве кој е Љубомир Магаш

Maxim - 11.09.2012

Таткото на Магаш работел како приватен работник на црно. Магаш со семејството се сели од Сплит во Белград, каде започнуваат неговите криминални активности.

Магаш - Црни вреќи со пари во гепек на македонски функционер

Утрински - 10.09.2012

Љубомир Периќ – Магаш во интервју за Нетпрес открива како функционирал шверцот со нафта во Македонија во деведесетите години, како била документациски криена стоката и кои политичари го играле ...

Сведок или ангажиран балкански деликвент - актер

Телма - 10.09.2012

Балкански криминалци, шверцери, ангажирани актери или прељубници,во служба на македонската политичка сцена. За ВМРО - ДПМНЕ неприкосновен сведок за шверцот со нафта на Црвенковски и Фрчковски пред 17 ...

Магаш пак обвини за шверц со нафта

Дневник - 10.09.2012

Љубомир Периќ-Магаш, кој пред три месеци ја разбранува македонската јавност тврдејќи дека со одобрение од поранешниот премиер Бранко Црвенковски и министерот за внатрешни работи, Љубомир Фрчкоски, се ...

Магаш прозборе за шверцот со нафта со поранешни функционери

Дневник - 10.09.2012

Љубомир Периќ – Магаш, човекот кој пред извесно време длабоко ја разбранува македонската јавност со само неколку информации кои ги кажа за шверцот со нафта од Македонија во Србија, ексклузивно во ...

Црни вреќи полни со пари во гепек на возило на македонски функционер

Идивиди - 10.09.2012

Љубомир Периќ – Магаш: Скопје, 10 септември 2012 (МИА) - Љубомир Периќ – Магаш во интервју за Нетпрес открива како функционирал шверцот со нафта во Македонија во деведесетите години, како била ...

ВИДЕО: Љубомир Периќ – Магаш актер во „Прељубници“

А1 On - 10.09.2012

Љубомир Периќ – Магаш, кој изминативе месеци е актуелен со изјавите за шверц на нафта, кој наводно во времето на владеење на СДСМ се случувал во Македонија, се појавувал и во таканречени реални шоуа.

(ВИДЕО) Магаш со нови детали околу шверцот со нафтата

Дневник - 10.09.2012

Порталот „Нетпрес“ објави втор дел од разговорот со белграѓанецот Љубомир Периќ-Магаш, кој тврди дека со наши високи функционери во деведесеттите години бил вклучен во мрежа за шверц со нафта кон ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако Магаш е криминалец дали и Андов и Љубчо се криминалци?

А1 On - 10.09.2012

ВМРО-ДПМНЕ реагира на прес конференцијата на СДСМ.СДСМ , велат, два дена се мачи да најде оправдување за тврдењата на Љубомир Магаш дека Бранко Црвенковски и Љубомир Фрчковски биле директни учесници ...

ВИДЕО: Магаш ги улови македонските „прељубници“ – Црвенковски и Фрчкоски!

+инфо - 10.09.2012

Љубомир Периќ - Магаш, кој во ексклузивното интервју за македонската новинска агенција Нетпрес тврди дека шверцот на нафта во почетокот на деведесеттите години го договарал лично со Бранко ...

Љубомир Периќ – Магаш главен актер во реалното шоу „Прељубници“

Либертас - 10.09.2012

Љубомир Периќ-Магаш, кој изминативе месеци е актуелен со изјавите за шверц на нафта, кој наводно во времето на владеење на СДСМ се случувал во Македонија, се појавувал и во таканречени реални шоуа.

За шверцот со нафта Магаш исплатил 4,8 милиони марки

Канал5 - 10.09.2012

Овој српски криминалец раскажува дека парите од шверцот на нафта во црни вреќи ги ставал во багажник на автомобил на владин функционер.

Црни вреќи полни со пари во гепек на возило на македонски функционер

МРТ - 10.09.2012

Љубомир Периќ – Магаш во интервју за Нетпрес открива како функционирал шверцот со нафта во Македонија во деведесетите години, како била документациски криена стоката и кои политичари го играле ...

Магаш ги вози ВМРО-ДПМНЕ како мали деца!

Либертас - 10.09.2012

Контроверзниот лик Љубомир Периќ-Магаш, стана хумористична серија во Македонија. Секојдневно ја забавува јавноста, а најмногу ВМРО-ДПМНЕ. Сега веќе никој не е сигурен кој, што и како кажал.

Магаш: За 6 месеци плативме 4.800.000 марки рекет

Сител - 10.09.2012

Над четири милиони тогашни германски марки, завршиле во багажникот на шоферот на Љубомир Фрчковски, како рекет за транзитот на нафта низ Македонија во деведесетите.

Тврдењата на Магаш за СДСМ се обид на ВМРО-ДПМНЕ за одвлекување на вниманието

Сител - 10.09.2012

СДСМ смета дека тврдењата на Љубомир Магаш за шверц на нафта во 90-те се обид на ВМРО-ДПМНЕ за одвлекување на вниманието од резултатите од нејзиното владеење.

Црни вреќи полни со пари во гепек на возило на македонски функционер

Вечер - 10.09.2012

ЉУБОМИР МАГАШ, ЕДЕН ОД ГЛАВНИТЕ АКТЕРИ ВО ШВЕРЦОТ СО НАФТА, ЕКСКЛУЗИВНО ГИ ОТКРИВА СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА ЦРВЕНКОВСКИ И ФРЧКОВСКИ Колку пари биле давани за шверц на камиони-цистерни со нафта, како било ...

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ: Црни вреќи полни со пари во гепек на возило на македонски функционер

Нетпрес - 10.09.2012

Колку пари биле давани за шверц на камиони цистерни со нафта, како било вршено примопредавањето на парите, кој ги зимал, каде..

Магаш: Стававме црни вреќи со пари во возилото на македонски фунционер (ВИДЕО)

Курир - 10.09.2012

Колку пари биле давани за шверц на камиони цистерни со нафта, како било вршено примопредавањето на парите, кој ги зимал, каде..

Ексклузивно интервју: Црни вреќи полни со пари во гепек на возило на македонски функционер

Таратур - 10.09.2012

Колку пари биле давани за шверц на камиони цистерни со нафта, како било вршено примопредавањето на парите, кој ги зимал, каде..

ВИДЕО: Магаш ги открива деталите - Кои политичари биле главни во шверцот со нафта

Press24 - 10.09.2012

Љубомир Периќ – Магаш во интервју за Нетпрес открива како функционирал шверцот со нафта во Македонија во деведесетите години, како била документациски криена стоката и кои политичари го играле ...

Нетпрес: „Црни вреќи полни со пари во гепек на возило на македонски функционер“

БезПардон - 10.09.2012

Колку пари биле давани за шверц на камиони цистерни со нафта, како било вршено примопредавањето на парите, кој ги зимал, каде…Одговор на овие прашања дава белграѓанецот Љубомир Периќ-Магаш во вториот ...

ВИДЕО: Клучниот сведок против Црвенковски и Фрчкоски- актер во `Прељубници`

Sky - 10.09.2012

Љубомир Периќ – Магаш познат по изјавите за шверц на нафта, кој се случувал наводно во времето на владеење на СДСМ се појавувал и во таканречени реални шоуа.

ВИДЕО: Љубомир Периќ-Магаш - главен актер во серијата „Прељубници“

Press24 - 10.09.2012

Љубомир Периќ - Магаш, кој во последниве неколку месеци е актуелен со неговите изјави околу шверцот на нафта, бил дел и од таканаречени реални шоуа.

Манипулација на некои од медиумите во случајот Магаш

БезПардон - 10.09.2012

Некои медиуми го негираа ова, но овој пост на Фејсбук кажува ...

За тврдењата на Магаш не може да се поведе постапка

Курир - 10.09.2012

Функционерите кои Магаш ги посочи дека соработувале и учествувале во шверцот на нафта во 90-тите години, неможат кривично да одговараат.

(Видео) Магаш: Црни вреќи полни со пари во гепек на возило на македонски функционер

еВести - 10.09.2012

Колку пари биле давани за шверц на камиони цистерни со нафта, како било вршено примопредавањето на парите, кој ги зимал, каде.

ВМРО-ДПМНЕ: Дали и Стојан Андов и Љубчо Георгиевски лажат?

Press24 - 10.09.2012

СДСМ два дена се мачи да најде оправдување за тврдењата на Љубомир Магаш дека Бранко Црвенковски и Љубомир Фрчковски биле директни учесници во договарањето на шверц на нафта во Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Зарем и Георгиевски и Андов лажат?

Курир - 10.09.2012

СДСМ два дена се мачи да најде оправдување за тврдењата на Љубомир Магаш, дека Бранко Црвенковски и Љубомир Фрчковски биле директни учесници во договарањето на шверц на нафта во Македонија, се вели ...

Тврдењата на Магаш за СДСМ се обид на ВМРО-ДПМНЕ за одвлекување на вниманието

Курир - 10.09.2012

СДСМ смета дека тврдењата на Љубомир Магаш за шверц на нафта во 90-те се обид на ВМРО-ДПМНЕ за одвлекување на вниманието од резултатите од нејзиното владеење.

Манипулативен обид за отфрлање на тврдењата на Магаш, а тој ги повтори во интервју

Курир - 10.09.2012

Изјавата на Магаш за шверцот на нафта ја разбрани македонската јавност. Јавноста бара одговорност, а некој се обидува да каже дека неговите тврдења се лага и измислица.

ДПМНЕ до СДСМ: Колеги немојте со шегаџиски прес-конференции

Sky - 10.09.2012

- Колеги од СДСМ не се обидувајте да ја отргнете одговорноста со мачо изјави и шегаџиски прес-конференции, зошто тоа не е одговорно однесување, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на пресот на Емилијан Станковиќ ...

Контроверзниот Магаш давал интервјуа само за пари, а изјавите биле монтажа

Фама - 10.09.2012

„Интервјуа давам исклучително само на оние кои ќе ми платат, во спротивно не давам никакви изјави, затоа што и тие изјави се фотомонтажа“.

Љубомир Периќ – Магаш: Црни вреќи полни со пари во гепек на возило на македонски функционер

Maxim - 10.09.2012

Љубомир Периќ – Магаш во интервју за Нетпрес открива како функционирал шверцот со нафта во Македонија во деведесетите години, како била документациски криена стоката и кои политичари го играле ...

ВМРО ДПМНЕ: Кој лаже Магаш или Ѓеоргиевски и Андов!?

Maxim - 10.09.2012

СДСМ два дена се мачи да најде оправдување за тврдењата на Љубомир Магаш дека Бранко Црвенковски и Љубомир Фрчковски биле директни учесници во договарањето на шверц на нафта во Македонија За тоа дека ...

Тврдењата на Магаш за СДСМ се обид на ВМРО-ДПМНЕ за одвлекување на вниманието

Maxim - 10.09.2012

СДСМ смета дека тврдењата на Љубомир Магаш за шверц на нафта во 90-те се обид на ВМРО-ДПМНЕ за одвлекување на вниманието од резултатите од нејзиното владеење.