TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп за емигрантите: Сакам луѓето да ни доаѓаат по заслуга, доста беше лотарија

МКД - 14.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп оцени дека програмата ДАЦА врз основа на која 690.000 млади емигранти можат сосема легално да работат и студираат во Соединетите Држави е „најверојатно мртва“.

Поранешна порно актерка добивала 130.000 долари месечно за да молчи за врската со Tрамп

Либертас - 14.01.2018

Поранешна порно актерка добивала по 130.000 долари месечно пред американските избори во ноември 2016 година за да го скрие фактот за нејзината интимна врска со Доналд Трамп во јули 2006 година.

Трамп вели дека за Африканците го кажал тоа што многумина го мислат

Слободен Печат - 14.01.2018

Извор од Белата куќа тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп во врска со неговата навредлива изјава за африканските и некои централноамерикански држави, оценил дека „едноставно го рекол тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат ...

Трамп е во одлична здравствена состојба

Бриф - 14.01.2018

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Трамп: За Африканците го кажав тоа што многумина го мислат

Локално - 14.01.2018

Извор од Белата куќа тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп во врска со неговата навредлива изјава за африканските и некои централноамерикански држави, оценил дека „едноставно го рекол тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат ...

Трамп вели дека за Африканците го кажал тоа што многумина го мислат

Мета - 14.01.2018

Извор од Белата куќа тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп во врска со неговата навредлива изјава за африканските и некои централноамерикански држави, оценил дека „едноставно го рекол тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат ...

Трамп за изјавата за Африканците: Го реков тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат

Курир - 14.01.2018

Извор од Белата куќа тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп во врска со неговата навредлива изјава за африканските и некои централноамерикански држави, оценил дека „едноставно го рекол тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат ...

Поранешна порно актерка добивала 130.000 долари за да молчи за врската со Трамп

Локално - 14.01.2018

Поранешна порно актерка добивала по 130.000 долари месечно пред американските избори во ноември 2016 година за да го скрие фактот за нејзината интимна врска со Доналд Трамп во јули 2006 година.

Втора порнозвезда тврди: Трамп ме покани во хотелска соба во 2006 година

Стандард - 14.01.2018

Втора порнозвезда тврди дека била поканета во хотелската соба на Доналд Трамп во 2006 година, за време на голф турнир, пишува денеска сајтот „Дејли Бист“, цитиран од ДПА. Вчера „Вол стрит журнал“ напиша дека адвокат на Трамп платил во 2016 година ...

Белата куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

Нова ТВ - 13.01.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, е во одлична здравствена состојба, соопшти доцна синоќа Белата куќа цитирајќи го неговиот лекар после првиот систематски преглед по доаѓањето на Трамп на власт.

Што и кој ќе биде на насловните страни во 2018?

Р.С.Европа - 13.01.2018

Каква ќе биде втората година од мандатот на американскиот претседател Доналд Трамп чиј избор е под сенка на можното руско мешање во изборите? Зошто претседателските избори во Русија не носат никакво изненадување во врска со победникот? Дали ...

Трамп е во одлична здравствена состојба

Сител - 13.01.2018

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Белата Куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

Канал5 - 13.01.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, е во одлична здравствена состојба, соопшти доцна синоќа белата куќа цитирајќи го неговиот лекар после првиот систематски преглед по доаѓањето на Трамп на власт.

Трамп е во одлична здравствена состојба

А1 On - 13.01.2018

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Трамп ѝ платил на поранешна порно актерка за да молчи за нивната врска

А1 On - 13.01.2018

Поранешна актерка во филмови за возрасни добила 130.000 долари за да не открива во јавноста детали од нејзината врска со Доналд Трамп, пишуваат светските медиуми. Според „Волстрит Џурнал“, адвокатот на Трамп, Мајкл Коен, организирал исплата за ...

Трамп за изјавата за Африканците: Го реков тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат

Сител - 13.01.2018

Извор од Белата куќа тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп во врска со неговата навредлива изјава за африканските и некои централноамерикански држави, оценил дека „едноставно го рекол тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат ...

Лекар од Белата куќа: Трамп е во одлично здравје

+инфо - 13.01.2018

Медицинскиот преглед на претседателот, спроведен денеска во националната воена болница „Волтер Рид“ минал исклучително добро. Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед ...

Ние не доаѓаме, му порачаа норвежаните на Трамп

Сакам да кажам - 13.01.2018

Голем број Норвежани го отфрлија предлогот на Доналд Трамп да се доселат во САД, откако тој се пожалил дека на неговата земја не ѝ требаат повеќе мигранти од „посрани држави“, алудирајќи на Хаити, Ел Салвадор и Африка.

Порно ѕвезда добила 130.000 долари да молчи за сексуалниот однос со Трамп

Сакам да кажам - 13.01.2018

Личниот адвокат на Доналд Трамо договорил исплата од 130.000 долари на порно актерка за да ја спречи јавно да зборува за наводен сексуален однос со американскиот претседател, објави „Вол Стрит Џурнал“.

Трамп ѝ платил на поранешна порно актерка за да молчи за нивната врска

Макфакс - 13.01.2018

Поранешна актерка во филмови за возрасни добила 130.000 долари за да не открива во јавноста детали од нејзината врска со Доналд Трамп, пишуваат светските медиуми. Според „Волстрит Џурнал“, адвокатот на Трамп, Мајкл Коен, организирал исплата за ...

Трамп искеширал 130.000 долари на порно ѕвездата за да молчи за аферата

Таратур - 13.01.2018

Адвокатот на Доналд Трамп, еден месец пред изборите во 2016 година, исплатил 130.000 долари на порно актерката Stormy Daniels за таа да молчи за наводната афера која ја имала со тогаш идниот претседател на САД, пишува The Wall Street Journal.

Трамп: Го реков тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат

А1 On - 13.01.2018

Извор од Белата куќа тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп во врска со неговата навредлива изјава за африканските и некои централноамерикански држави, оценил дека „едноставно го рекол тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат ...

Лекар од Белата куќа: Трамп е во одлично здравје

Алфа - 13.01.2018

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Порно Сторми заборавила на Трамп, откако и се платени 130.000 долари

Вечер - 13.01.2018

Трамп ја запознал Стефани Клифорд, која во филмовите за возрасни го користи името Сторми Даниелс, на еден голф настан во 2006. година. Личниот адвокат на Трамп се договорил со порно актерката да ѝ исплати 130.000 долари, за да ја спречи да проговори ...

Белата куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

Вечер - 13.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп е во одлична здравствена состојба, соопшти доцна синоќа Белата куќа цитирајќи го неговиот лекар после првиот систематски преглед по доаѓањето на Трамп на власт.

Волстрит журнал: Адвокат и платил на порно ѕвезда 130 илјади евра за да молчи за сексуален однос со Трамп

Локално - 13.01.2018

Американскиот весник Волтстрит журнал објави дека порно актерката Стефани Клифорд, позната под порно името „Stormy Daniels“, добила 130.000 долари од Мајкл Коен, адвокат на Доналд Трамп во 2016 година во тек на претседателската кампања за да молчи ...

Трамп ѝ платил на поранешна порно актерка за да молчи за нивната врска

Вечер - 13.01.2018

Поранешна актерка во филмови за возрасни добила 130.000 долари за да не открива во јавноста детали од нејзината врска со Доналд Трамп, пишуваат светските медиуми. Според „Волстрит Џурнал“, адвокатот на Трамп, Мајкл Коен, организирал исплата за ...

Евтино ја замолчал: За 130.000 долари порноактерка ништо не се сеќава на секс-аферата со Трамп

Република - 13.01.2018

Трамп ја запознал Стефани Клифорд, која во филмовите за возрасни го користи името Сторми Даниелс, на еден голф настан во 2006. година. Личниот адвокат на Трамп се договорил со порно актерката да ѝ исплати 130.000 долари, за да ја спречи да проговори ...

Белата куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

Република - 13.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп е во одлична здравствена состојба, соопшти доцна синоќа Белата куќа цитирајќи го неговиот лекар после првиот систематски преглед по доаѓањето на Трамп на власт.

Трамп за изјавата за Африканците: Го реков тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат

Стандард - 13.01.2018

Извор од Белата куќа тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп во врска со неговата навредлива изјава за африканските и некои централноамерикански држави, оценил дека „едноставно го рекол тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат ...

Африканските земји чекаат извинување од Трамп

Стандард - 13.01.2018

Амбасадорите од групата на африканските земји во ОН побараа демант и извинување од американскиот претседател Доналд Трамп поради расистичката реплика за имигрантите од „мизерни дупки“, за која беше објавено во медиумите, пренесе Франс прес.

Адвокатот на Трамп платил 130.000 долари на порно ѕвезда, за да ја спречи да зборува за сексот со американскиот ...

Точка - 13.01.2018

Трамп ја запознал Стефани Клифорд, која во филмовите за возрасни го користи името Сторми Даниелс, на еден голф настан во 2006. година. Личниот адвокат на Трамп се договорил со порно актерката да и исплати 130.000 долари, за да ја спречи да проговори ...

Весникот тврди: Трамп ја изневерил бремената Меланија со оваа жена

Press24 - 13.01.2018

Во петокот "Вол стрит џурнал" објави скандалозна вест за Доналд Трамп. Тие го пренесоа сведоштвото на Сторми Данијелс која е порно ѕвезда. Имено, весникот напиша дека адвокатот на Трамп понудил 130.000 долари на порно-актерката да молчи за тоа што ...

(ФОТО) Трамп и платил на порно ѕвезда да молчи за нивната афера, но тоа не е најлош дел од приказната

Екран - 13.01.2018

Адвокатот на Доналд Трамп еден месец пред изборите во 2016. година на порно ѕвезда и платил 130. илјади долари за молчење за наводната афера која ја имала со идниот претседател, пишува The Wall Street Journal.

Трамп и платил на порно ѕвезда за да молчи

Фактор - 13.01.2018

Нов скандал го потресе американскиот претседател Доналд Трамп откако The Wall Street Journal објави дека порно актерката Стефани Клифорд добила 130.000 долари од неговиот адвокат Мајкл Коен во 2016 една година пред да започнат претседателските ...

Трамп ѝ платил на поранешна порно актерка за да молчи за нивната врска

Sky - 13.01.2018

Поранешна актерка во филмови за возрасни добила 130.000 долари за да не открива во јавноста детали од нејзината врска со Доналд Трамп, пишуваат светските медиуми. Според „Волстрит Џурнал“, адвокатот на Трамп, Мајкл Коен, организирал исплата за ...

Трамп е здрав

еМагазин - 13.01.2018

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Нов вербален испад: Трамп зборува за земји „по...ни дупки“

Deutsche Welle - 12.01.2018

На разговори за миграцијата од Хаити и од африканските држави, американскиот претседател Донад Трамп ги нарекол овие земји „по...ни дупки“. На разговори околу миграцијата со двајца сенатори во Белата куќа, американскиот претседател Доналд Трамп, ...

Топли поздрави за Трамп од „по...те земји“

Deutsche Welle - 12.01.2018

По...ни земји? Така американскио тпретседател Трамп ги нарече Хаити, Ел Салвадор и африканските држави. Во тие земји многу луѓе мислат поинаку, но има и онакви кои се согласуваат со Трамп. Со терминот „по..

Трамп: Зошто примаме луѓе од шутрачки земји?!

24 Вести - 12.01.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп со остра антимигрантска реторика. „Зошто ни доаѓаат сите тие луѓе од шутрачки земји“, прашал Трамп за време на расправата на состанокот со членовите од конгресот.

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико

24 Вести - 12.01.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико. „Демократите изгледа се стремат луѓе и дрога да влегуваат во нашата земја од јужната граница – процес, при кој се изложува на ризик животот на илјадници ...

Трамп со навреди за Африка и за Хаити, реакција на Африканската лига

Алсат-М - 12.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави синоќа на состанок со парламентарци во Белата куќа за имиграцијата, нарекувајќи ги, според Вашингтон пост, неколку африкански нации и Хаити како „ср..е од држави“ (Shithole countries).

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико

Алсат-М - 12.01.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико. „Демократите изгледа се стремат луѓе и дрога да влегуваат во нашата земја од јужната граница – процес, при кој се изложува на ризик животот на илјадници ...

Трамп негира дека користел навредливи изрази за африканските земји и за Хаити

Р.С.Европа - 12.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска негира дека користел навредливи изрази за африканските и латиноамериканските држави. Претходно, ОН остро ја осудија и ја нарекоа „расистичка“ наводната изјава на Трамп, кој африканските земји и Хаити ги ...

Африка стаписана од ненадејното и вулгарно внимание на Трамп

МКД - 12.01.2018

Африканците се разбудија денес за да откријат дека претседателот Доналд Трамп конечно се заинтересирал за нивниот континент. Но, не е она за што се надеваа. Користејќи вулгарен говор, Трамп во четвртокот се запраша зошто САД би прифатиле уште ...

Трамп ги отфрли обвинувањата дека кажал навредливи работи за дел од африканските земји

24 Вести - 12.01.2018

Американскиот претседател не негира дека за време на состанокот посветен на имиграцијата изнел некои тешки зборови кон дел од земјите од африканскиот континент, но дека новинарите погрешно ја пренеле целата информација.

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата со Мексико

МРТ - 12.01.2018

Моја обврска е да ги бранам животите и безбедноста на Американците. Треба да изградиме голем ѕид, напиша Трамп на Твитер. Претседателот на САД, Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико.

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

А1 On - 12.01.2018

Владата на Хаити синоќа официјално го повика американскиот амбасадор во земјата да објасни зошто претседателот Доналд Трамп ги нарекол шутрачки земји Хаити, Ел Салвадор и некои африкански земји.

ОН: Трамп може да се опише со еден збор - расист

Канал5 - 12.01.2018

Обединетите нации остро ја осудија и ја нарекоа расистичка изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп кој африканскиte земји и Хаити ги нарече „дупки“. -Ако тоа се потврди, во прашање е шокантна и срамна изјава на претседателот на САД.

Трамп: Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји?

А1 On - 12.01.2018

На состанокот со членовите од Конгресот, американскиот претседател Доналд Трамп го загуби трпението за време на расправата за двостраниот договор за имиграција, пишува „Вашингтон пост“. „Зошто ни доаѓаат сите тие луѓе од шутрачки земји?“ рекол Трамп ...

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико

+инфо - 12.01.2018

Претседателот на САД прецизираше дека тој не е против прием на имигранти, но кои исполнуваат одредени критериуми. Претседателот на САД Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико.

ОН: Нема друг збор за Трамп освен расист

Либертас - 12.01.2018

Обединетите нации остро ја осудија и ја нарекоа расистичка изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп кој африканскиte земји и Хаити ги нарече „дупки“. -Ако тоа се потврди, во прашање е шокантна и срамна изјава на претседателот на САД.

Трамп: Треба да изградиме Голем ѕид на јужната граница

А1 On - 12.01.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико. „Демократите изгледа се стремат луѓе и дрога да влегуваат во нашата земја од јужната граница – процес, при кој се изложува на ризик животот на илјадници ...

Нов вербален испад: Трамп зборува за земји „по…ни дупки“

Либертас - 12.01.2018

На разговори за миграцијата од Хаити и од африканските држави, американскиот претседател Донад Трамп ги нарекол овие земји „по…ни дупки“. На разговори околу миграцијата со двајца сенатори во Белата куќа, американскиот претседател Доналд Трамп, како ...

Трамп го изненади светот со изјавата за северокорејскиот лидер

Сител - 12.01.2018

Американскит претседател Доналд Трамп денеска изјави дека веројатно има многу добар однос со северокорејскиот лидер Ким Џонг -ун. - Веројатно имам многу добар однос со него. Јас имам однос со луѓето. Мислам дека со тоа сте изненадени, изјавил Трамп.

Трамп: Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји

Макфакс - 12.01.2018

На состанокот со членовите од Конгресот, американскиот претседател Доналд Трамп го загуби трпението за време на расправата за двостраниот договор за имиграција, пишува „Вашингтон пост“. „Зошто ни доаѓаат сите тие луѓе од шутрачки земји?“ рекол Трамп ...

Трамп се повлекува : не зборував навредливо за мигрантите

Канал5 - 12.01.2018

Трамп одрекува дека на состанокот во Овалната соба ги навредувал земјите од каде што доаѓаат мигранти . Американскиот претседател сепак потврди дека користел остар речник . Тој на твитер напиша дека не користел навредливи зборови против Хаити , Ел ...

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Макфакс - 12.01.2018

Владата на Хаити синоќа официјално го повика американскиот амбасадор во земјата да објасни зошто претседателот Доналд Трамп ги нарекол шутрачки земји Хаити, Ел Салвадор и некои африкански земји.

Обединетите нации за Трамп – тој е расист

Канал5 - 12.01.2018

ОН остро ја осудија и ја нарекоа расистичка изјавата на Американскиот претседател , кој Африканските држави и Хаити ги нарекува ѓубре од држави . ,, Доколку се потврди шокантната и срамна изјава на претседателот Трамп , нема друг збор што би можел ...

„Тајм“: Трамп гори

+инфо - 12.01.2018

Насловната страна на „Тајм“ се совпаѓа со излегувањето на книгата „Оган и бес: Во Белата куќа на Трамп“. Американскиот претседател Доналд Трамп повторно е на насловната страна на весникот „Тајм“.

ЗОШТО НИ ДОАЃААТ МИГРАНТИ ОД „ПОСРАНИ ДРЖАВИ“, А НЕ ОД НОРВЕШКА, КАЖА ТРАМП

Сакам да кажам - 12.01.2018

Белата куќа не го демантираше срамниот испад на претседателот Доналд Трамп, кој на состанокот со претставниците на двете партии во Овалниот уред употреби погрдни зборови за имигрантите кои доаѓаат во САД.

Трамп: Африка и Хаити се „ср..е од држави“

+инфо - 12.01.2018

Трамп рекол на еден друг состанок за имиграцијата дека „сите жители на Хаити имаат сида“. Белата куќа тогаш демантираше. Американскиот претседател Доналд Трамп се занесе синоќа на состанок со парламентарци во Белата куќа за имиграцијата, ...

Нов гаф на Трамп: На Норвешка ѝ продава авиони од играта „Call of Duty“

Кајгана - 12.01.2018

По најновиот лапсус на американскиот претседател Доналд Трамп многумина се прашаа дали можеби тој обожава да игра видеоигри. Трамп е познат по неговите лапсуси и несмасни изјави, како и дека нема баш најбогат речник.

Волстрит журнал: Адвокат и платил на порно ѕвезда 130 илјади евра за да молчи за сексуален однос со Трамп

Либертас - 12.01.2018

Американскиот весник Волтстрит журнал објави дека порно актерката Стефани Клифорд, позната под порно името „Stormy Daniels“, добила 130.000 долари од Мајкл Коен, адвокат на Доналд Трамп во 2016 година во тек на претседателската кампања за да молчи ...

Поранешниот претседател на Мексико кон Трамп: Твојата уста е како депонија!

Канал5 - 12.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп неколку држави ги нарече “дупки“, а тоа предизвика остри осуди ширум светот. Како што пренесе „Вашингтон пост“, кој се повикува на повеќе неименувани извори, на состанокот со американските сенатори за предлогот ...

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико

Тера - 12.01.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико. „Демократите изгледа се стремат луѓе и дрога да влегуваат во нашата земја од јужната граница – процес, при кој се изложува на ризик животот на илјадници ...

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико...

Н.Македонија - 12.01.2018

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико Претседателот на САД Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико. - Демократите изгледа се стремат луѓе и дрога да влегуваат во нашата земја од ...

Реакции на Африканската унија и на ОН за изјавата на Трамп за Африка и Хаити...

Н.Македонија - 12.01.2018

Реакции на Африканската унија и на ОН за изјавата на Трамп за Африка и Хаити Африканската унија соопшти денеска дека се „искрено вознемирени“ од изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп поради вулгарниот речник кога запрашал зошто САД да ...

ОН: Нема друг збор за Трамп освен расист

iPortal - 12.01.2018

Обединетите нации остро ја осудија и ја нарекоа расистичка изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп кој африканскиte земји и Хаити ги нарече „дупки“. -Ако тоа се потврди, во прашање е шокантна и срамна изјава на претседателот на САД.

ОН: Трамп е расист

Слободен Печат - 12.01.2018

Обединетите нации остро ја осудија и ја нарекоа расистичка изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп кој африканскиte земји и Хаити ги нарече „дупки“. -Ако тоа се потврди, во прашање е шокантна и срамна изјава на претседателот на САД.

ОН: Нема друг збор за Трамп освен расист

Локално - 12.01.2018

Обединетите нации остро ја осудија и ја нарекоа расистичка изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп кој африканскиte земји и Хаити ги нарече „дупки“. -Ако тоа се потврди, во прашање е шокантна и срамна изјава на претседателот на САД.

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Точка - 12.01.2018

Владата на Хаити синоќа официјално го повика американскиот амбасадор во земјата да објасни зошто претседателот Доналд Трамп ги нарекол шутрачки земји Хаити, Ел Салвадор и некои африкански земји.

Трамп: Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји

Вечер - 12.01.2018

На состанокот со членовите од Конгресот, американскиот претседател Доналд Трамп го загуби трпението за време на расправата за двостраниот договор за имиграција, пишува „Вашингтон пост“. „Зошто ни доаѓаат сите тие луѓе од шутрачки земји?“ рекол Трамп ...

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Вечер - 12.01.2018

Владата на Хаити синоќа официјално го повика американскиот амбасадор во земјата да објасни зошто претседателот Доналд Трамп ги нарекол шутрачки земји Хаити, Ел Салвадор и некои африкански земји.

Трамп: Африка и Хаити се „ср..е од држави“

Алфа - 12.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп се занесе синоќа на состанок со парламентарци во Белата куќа за имиграцијата, нарекувајќи, според „Вашингтон пост“, неколку африкански нации и Хаити како „ср..е од држави“ (Shithole countries).

Зошто САД прифаќаат луѓе од тие пос*ани држави? Трамп повторно шокирал со изјава, а сака мигранти само од една земја

Точка - 12.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп, прашал зошто САД прифаќаат имигранти од "пос*ани земји". Претседателот на САД, Доналд Трамп прашал зошто САД прифаќаат имигранти од "пос*ани земји", на состанокот за договорот за имиграција со пратениците од ...

Трамп за навредите кон Африка и Хаити: Не користев таков јазик!

Стандард - 12.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска негираше дека тој ги дефинирал африканските земји како „мизерни дупки“ и други континенти, од кои земјата добива мигранти, објави АФП. „Тоа не беше јазикот што се користеше“, напиша Трамп во мрежата на ...

Гори Трамп (Фото)

Локално - 12.01.2018

Магазинот „Тајм“ повторно на насловната страница го стави американскиот претседател Доналд Трамп, а овојпат му направија коса од оган. Трамп на насловната на магазинот е прикажан како вика, додека косата му е претворена во пламен, со наслов „Година ...

ОН: Нема друг збор за Трамп освен расист

Мета - 12.01.2018

Обединетите нации остро ја осудија и ја нарекоа расистичка изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп кој африканскиte земји и Хаити ги нарече „дупки“. -Ако тоа се потврди, во прашање е шокантна и срамна изјава на претседателот на САД.

„Тајм“ повторно го нападна Трамп: Ја запалија неговата глава на насловната страница

Точка - 12.01.2018

Популариот магазин „Тајм“ на насловната страница го стави претседателот на САД, Доналд Трамп, но овој пат „ја запали“ неговата глава. Трамп на насловната страница на „Тајм“ е прикажан како вика и притоа очигледно е дека неговата глава гори, додека е ...

Детално ќе биде прегледан - Трамп падна во рацете на лекарите

Press24 - 12.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп пристигна на првиот систематски преглед откако ја зазема позицијата претседател на Америка. Колона возила кои го придружуваа претседателот пристигна во Мериленд, каде што тој ќе биде прегледан, пренесува АП.

Трамп прашува: Што ќе ни се имигранти од „мизерни дупки“?

Стандард - 12.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп прашал вчера за што ќе им се на САД имигранти од „мизерни дупки“ како Хаити и земјите во Африка, соопштија американските медиуми и агенциите, повикувајќи се на извори, кои посакале анонимност.

Трамп најави враќање на САД во Парискиот климатски договор

Нова ТВ - 11.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека неговата основна забелешка за Парискиот климатски договор е што неправедниот третман на САД, додавајќи дека ако биде постигнат подобар договор, Вашингтон може да биде убеден повторно да се ...

Трамп го обвини судскиот систем дека е нефункционален

Нова ТВ - 11.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го обвини американскиот судскиот систем дека е скршен и нефункционален, откако суд во Сан Франциско повторно издаде привремена забрана за одлуката на Трамп да се почитува Законот за депортирање на млади мигранти.

Трамп: Можно е САД да се вратат на парискиот климатски договор

24 Вести - 11.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата основна забелешка за парискиот климатски договор е што со него неправедено се третираат САД. Тој нагласи дека ако биде постигнат подобар договор, Вашингтон може да биде убеден повторно да ...

Трамп: Можно е САД да се вратат на Парискиот климатски договор

Алсат-М - 11.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека неговата основна забелешка за Парискиот климатски договор е што со него неправдено се третираат САД. Тој нагласи дека ако биде постигнат подобар договор, Вашингтон може да биде убеден ...

Трамп: не очекувам војна

Р.С.Европа - 11.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп запрашан за можноста за војна, изјави дека предвидува мир преку сила. Тој уште еднаш повтори дека немало некаков заговор меѓу неговиот изборен штаб и Русија.

Наближува рокот за решение за имиграционите реформи

Глас на Америка - 11.01.2018

Истекува времето за усогласување на планот за финансирање на владата и постигнување меѓупартиски договор за имиграционите реформи. Буџетската битка може да води до делумно владино затворање следната недела.

Трамп: Американскиот судски систем е неправеден и скршен

МКД - 11.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп го критикуваше американскиот судски систем велејќи дека е „неправеден“ и „скршен". Трамповите зборови следеа по одлуката на судот во Сан Франциско привремено да го блокира неговиот план за укинување на ...

Трамп го обвини судскиот систем дека е скршен и нефункционален

Алсат-М - 11.01.2018

Претседателот Доналд Трамп го обвини американскиот судскиот систем дека е скршен и нефункционален, откако суд во Сан Франциско повторно издаде привремена забрана за одлуката на Трамп да се почитува Zаконот за депортирање на млади мигранти.

Трамп сугерира вмешаност на разузнавањето на САД во неговата кампања

Глас на Америка - 11.01.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп, со нови критики поврзани со истрагите за неговата кампања во 2016-та година, сугерирајќи дека Законот за овластување на разузнавачките служби на САД се употребил за „лошо следење и злоупотреба“ на неговите изборни ...

ТРАМП: Можно е САД да се вратат на Парискиот климатски договор

Популарно - 11.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека неговата основна забелешка за Парискиот климатски договор е што со него неправдено се третираат САД. Тој нагласи дека ако биде постигнат подобар договор, Вашингтон може да биде убеден ...

Трамп: Парискиот климатски договор e лош

Макфакс - 11.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека неговата основна забелешка за Парискиот климатски договор е што со него неправдено се третираат САД. Тој нагласи дека ако биде постигнат подобар договор, Вашингтон може да биде убеден ...

Трамп: Можно е САД да се вратат на Парискиот климатски договор

+инфо - 11.01.2018

Тој нагласи дека ако биде постигнат подобар договор, Вашингтон може да биде убеден повторно да се приклучи на тој договор. Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека неговата основна забелешка за Парискиот климатски договор е што со ...

Трамп: Американскиот судски систем е неправеден

Канал5 - 11.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп го критикуваше американскиот судски систем велејќи дека тој е неправеден. Трамп ова го изјави по одлуката на судот во Сан Франциско привремено да го блокира неговиот план за укинување на програмата која ги штити ...

„Идиот, куче, свиња, бебе“: Роберт Де Ниро распали по Трамп (видео)

Таратур - 11.01.2018

Славната холивудска легенда Роберт де Ниро распали по американскиот претседател Доналд Трамп со низа жестоки вулгарни зборови и пцовки, на церемонија на доделување на наградата на Националниот одбор за рецензија на филмови во Њујорк.

Трамп: Судскиот систем е скршен и нефункционален

А1 On - 11.01.2018

Американскиот судски систем е скршен и нефункционален, изјави американскиот претседател Доналд Трамп, откако суд во Сан Франциско повторно издаде привремена забрана за одлуката на Трамп за Законот за депортирање на млади мигранти.

Трамп: Можно е САД да се вратат на Парискиот климатски договор

А1 On - 11.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека неговата основна забелешка за Парискиот климатски договор е што со него неправдено се третираат САД. Тој нагласи дека ако биде постигнат подобар договор, Вашингтон може да биде убеден ...

Трамп: Можно е да се вратиме на Парискиот климатски договор

МРТ - 11.01.2018

Трамп лани образложи дека спроведувањето на договорот ќе затвори илјадници работни места во индустријата и ќе го намали производството во многу сектори. Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Вашингтон може повторно да се вклучи во ...

Роберт де Ниро за Трамп: Луѓе, царот е гол!

Кајгана - 11.01.2018

Холивудскиот актер Роберт де Ниро не штедеше навреди против американскиот претседател Доналд Трамп во неговиот говор на доделувањето на наградите на Националниот одбор за рецензија на филмови во Њујорк.

Трамп најави можно повторно приклучување на САД кон Парискиот климатски договор

МРТ - 11.01.2018

Американскиот претседател Трамп најави можно повторно приклучување на САД кон климатскиот договор. Досега 200 земји го потпишаа Парискиот договор за клима. Велика Британија планира да го елиминира пластичниот отпад до 2042-ра година.

Трамп: Можно е САД да се вратат на Парискиот климатски договор...

Н.Македонија - 11.01.2018

Трамп: Можно е САД да се вратат на Парискиот климатски договор Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека неговата основна забелешка за Парискиот климатски договор е што со него неправдено се третираат САД.

Канада се подготвува за излегување на САД од НАФТА...

Н.Македонија - 11.01.2018

Канада се подготвува за излегување на САД од НАФТА Канада е се повеќе убедена дека претседателот Доналд Трамп наскоро ќе објави повлекување на САД од Северноамериканскиот договор за слободна трговија (НАФТА), информираат медиуми, повикувајќи се на ...

Трамп: Парискиот климатски договор e лош

Вечер - 11.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека неговата основна забелешка за Парискиот климатски договор е што со него неправдено се третираат САД. Тој нагласи дека ако биде постигнат подобар договор, Вашингтон може да биде убеден ...

Трамп: Американскиот судски систем е неправеден

Локално - 11.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп го критикуваше американскиот судски систем велејќи дека тој е неправеден. Трамп ова го изјави по одлуката на судот во Сан Франциско привремено да го блокира неговиот план за укинување на програмата која ги штити ...

Канада се подготвува за излегување на САД од НАФТА

Алфа - 11.01.2018

Најавата фрла нови сомневања во врска со перспективите на преговорите за модернизирање на трилатералниот договор, кој Трамп постојано го критикува како нефер кон САД. Канада е се повеќе убедена дека претседателот Доналд Трамп наскоро ќе објави ...

Tрамп: САД би можеле повторно да се вклучат во Климатскиот договор

Алфа - 11.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Вашингтон може повторно да се вклучи во Климатскиот договор од Париз, под услов да се подобрат условите кои тој ги содржи. Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Вашингтон може повторно ...

Роберт Де Ниро го навредуваше Трамп: Тој е главен и одговорен идиот и будала

Локално - 11.01.2018

Славниот актер и двоен добитник на Оскар, Роберт Де Ниро на доделувањето награди на Националниот одбор за рецензија на филмофи во Њујорк го искритикува американскиот претседател Доналд Трамп.

Трамп: Американскиот судски систем е неправеден

Мета - 11.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп го критикуваше американскиот судски систем велејќи дека тој е неправеден. Трамп ова го изјави по одлуката на судот во Сан Франциско привремено да го блокира неговиот план за укинување на програмата која ги штити ...

Трамп: Можно е САД да се вратат на Парискиот климатски договор

Локално - 11.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека неговата основна забелешка за Парискиот климатски договор е што со него неправдено се третираат САД. Тој нагласи дека ако биде постигнат подобар договор, Вашингтон може да биде убеден ...

Трамп не исклучува враќање на САД на Парискиот договор

Нетпрес - 11.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави во средата дека САД во принцип би можеле да се вратат на Парискиот климатски договор, иако не даде никаков конкретен сигнал дека има намера да преземе чекори во таа насока.

Американскиот претседател ја променува одлуката?: Америка би можела да се врати во Парискиот договор

Точка - 11.01.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјавил дека САД би можеле да се вратат во Парискиот климатски договор, иако не дал никаков конкретен знак дека се оди во таа насока. "Искрено, немам проблем со тоа договор, но имам проблем со тоа што е ...

Трамп: Судскиот систем е скршен и нефункционален

Вечер - 11.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп го обвини американскиот судскиот систем дека е скршен и нефункционален, откако суд во Сан Франциско повторно издаде привремена забрана за одлуката на Трамп да се почитува Законот за депортирање на млади мигранти.

Трамп: Може и да го поддржиме договорот за климата од Париз!

Стандард - 11.01.2018

САД може „на крајот да се вратат“ во договорот за климатски промени во Париз, рече американскиот претседател Доналд Трамп чера. Но, ова може да се случи само под услови кои нема да ја казнат земјата за своето богатство од фосилни горива, соопшти ...

Трамп: Парискиот климатски договор e лош

Sky - 11.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека неговата основна забелешка за Парискиот климатски договор е што со него неправдено се третираат САД. Тој нагласи дека ако биде постигнат подобар договор, Вашингтон може да биде убеден ...

Трамп: Судскиот систем е скршен и нефункционален

Sky - 11.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го обвини американскиот судски систем дека е скршен и нефункционален кога суд во Сан Франциско повторно издаде привремена забрана за одлуката на Трамп да се почитува законот за депортирање млади мигранти.

ТРАМП: Американскиот судски систем е неправеден

Кумановски м. - 11.01.2018

loading... Претседателот на САД, Доналд Трамп го критикуваше американскиот судски систем за кој вели дека е скршен и неправеден, а по одлуката на судот во Сан Франциско привремено да се блокира неговиот план за укинување на програмата која ги штити ...

Судија од Сан Франциско ја блокираше одлуката на Трамп за депортација

Нова ТВ - 10.01.2018

Американски судија ја блокираше одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го укине спроведувањето на програма, која им овозможува на младите луѓе, кои влегле илегално во САД во времето кога биле деца, да останат да работат и учат легално ...

Нов неуспех за законите за доселување на Трамп

Deutsche Welle - 10.01.2018

Американскиот претседател имаше намера да го укине статусот на заштита за мигрантите кои како деца илегално дошле во САД. Судот во Сан Франциско ваквата одлука на Трамп ја прогласи за неважечка.

Трамп го тужи порталот Базфид за клевета

Нова ТВ - 10.01.2018

Адвокатот Мајкл Коен, кој го застапува претседателот на САД, Доналд Трамп, поднесе тужба за клевета против порталот Базфид, поради објавување на непроверени информации. Базфид беше еден од најгласните портали во обвинувањето на Трамп за неговите ...

Американски судија ја блокираше одлуката на Трамп за „ДАЦА“

Алсат-М - 10.01.2018

Американски судија ја блокираше одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да прекине реализација на програмата со која се овозможува млади луѓе кои влегле незаконски во САД кога биле деца, да останат и работат и учат законски во државата.

Американски судија блокираше нова одлука на Трамп

24 Вести - 10.01.2018

Американски судија ја блокираше одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да прекине реализација на програмата со која се овозможува лицата кои влегле нелегално во САД кога биле деца, да останат законски во државата.

Судија од Калифорнија ја блокираше одлуката на Трамп да ја укине ДАКА

Глас на Америка - 10.01.2018

Тој рече дека Програмата треба да остане активна, се` додека не решат легалните предизвици околу неа ВАШИНГТОН — Федерален судија од сојузна држава Калифорнија и` нареди на администрацијата на Трамп да ја остави во сила Програмата за одложено ...

Трамп ќе потпише легислатива за ДАКА

Глас на Америка - 10.01.2018

Во невообичаено телевизиско пренесување на средба во Белата куќа, претседателот рече дека „нешто мора да се стори“ да се поправат неуставните акции на неговиот претходник. Белата куќа во среда кажа дека е „шокирана“ што американски федерален судија ...

Американски судија ја блокираше одлуката на Трамп за „ДАЦА“

А1 On - 10.01.2018

Американски судија ја блокираше одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да прекине реализација на програмата со која се овозможува млади луѓе кои влегле незаконски во САД кога биле деца, да останат и работат и учат законски во државата.

Трамп го тужи порталот Базфид за клевета

+инфо - 10.01.2018

Наводно, Трамп ангажирал проститутки да уринираат врз кревет во хотел во Москва во кој спиел поранешниот американски претседател Барак Обама. Адвокатот Мајкл Коен, кој го застапува претседателот на САД, Доналд Трамп, поднесе тужба за клевета против ...

Американски судија ја блокираше одлуката на Трамп за „ДАЦА“

Сител - 10.01.2018

Американски судија ја блокираше одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да прекине реализација на програмата со која се овозможува млади луѓе кои влегле незаконски во САД кога биле деца, да останат и работат и учат законски во државата.

Блокиран декретот на Трамп за децата бегалци

Канал5 - 10.01.2018

Американски судија ја блокираше одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го укине спроведувањето на програма, која им овозможува на младите луѓе, кои влегле илегално во САД во времето кога биле деца, да останат да работат и учат легално ...

Де Ниро го нарече Трамп идиот и будала

+инфо - 10.01.2018

Актерот на претседателските избори во 2016 година во САД застана зад кандидатурата на Хилари Клинтон и отворено го критикуваше Трамп. Популарниот холивудски глумец Роберт де Ниро упати жестоки и вулгарни зборови кон претседателот на САД, Доналд ...

Трамп го тужи порталот Базфид за клевета

Сител - 10.01.2018

Адвокатот Мајкл Коен, кој го застапува претседателот на САД, Доналд Трамп, поднесе тужба за клевета против порталот Базфид, поради објавување на непроверени информации. Базфид беше еден од најгласните портали во обвинувањето на Трамп за неговите ...

Како Доналд Трамп ја пее химната?

Panika.be - 10.01.2018

Претседателот на Америка, Доналд Трамп, е секогаш мета на шегаџиите. Овојпат тие му направија погрешно читање од уста за време на пеењето на американската ...

Нов неуспех за законите за доселување на Трамп

Либертас - 10.01.2018

Американскиот претседател имаше намера да го укине статусот на заштита за мигрантите кои како деца илегално дошле во САД. Судот во Сан Франциско ваквата одлука на Трамп ја прогласи за ...

Венчаницата на Иванка Трамп била инспирирана од онаа на Грејс Кели

Fashionel - 10.01.2018

Иванка Трамп беше невеста во 2009 година. Таа и нејзиниот сопруг Џаред Кушер, одлучија дека венчавката ќе се случи во Националниот Трамп голф клуб, што и не е некое изненадување. Нема потреба да се потенцира дека свадбата изобилувала со луксуз и ...

Постои ли шанса Twitter да го банира Трамп?

Smartportal - 10.01.2018

Фото: TheNextWeb Политиката на една од најпопуларните социјални мрежи, Twitter, овозможува максимална слобода на говор на избраните политички претставници. Ова секако се аплицира и за претседателот на САД, Доналд Трамп, кој е особено популарен на ...

Роберт де Ниро упати жестоки зборови кон Трамп

А1 On - 10.01.2018

Популарниот холивудски глумец Роберт де Ниро упати низа жестоки вулгарни зборови кон претседателот на САД, Доналд Трамп на церемонија на доделување на наградата на Националниот одбор за рецензија на филмови во Њујорк.

Американските комичари платија билборди и реклами во трка за наградите за „лажни вести“ на Трамп

Радио МОФ - 10.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп преку Твитер објави дека организира доделување награди за „лажни вести“, на кој ќе ги прогласи „најнечесните и најпристрасните медиумски лица“ за минатата година.

Трамп наскоро ќе сведочи за руската афера?...

Н.Македонија - 10.01.2018

Трамп наскоро ќе сведочи за руската афера? Тимот на истражители на специјалниот обвинител Роберт Мулер, кој ја испитува т.н. руска афера на претседателот Доналд Трамп, е заинтересиран за разговор со шефот на Белата куќа во рамките на истрагата за ...

Американски судија ја блокираше одлуката на Трамп за „ДАЦА“...

Н.Македонија - 10.01.2018

Американски судија ја блокираше одлуката на Трамп за „ДАЦА“ Американски судија ја блокираше одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да прекине реализација на програмата со која се овозможува млади луѓе кои влегле незаконски во САД кога ...

Мојот е поголем од твојот...

Н.Македонија - 10.01.2018

Јавното „мерење“ на големината на нуклеарниот арсенал на Америка на Трамп и на Северна Кореја на Ким, поттикна многумина (повторно) да го оспорат менталниот капацитет на Трамп да ја извршува функцијата претседател на САД, додека други даваат ...

Американски судија ја блокираше одлуката на Трамп за „ДАЦА“

Алфа - 10.01.2018

Програмата ги заштитува од депортирање околу 800.000 луѓе и им дозволува да работат и учат во САД. Таа беше воведена од Барак Обама во 2012 година. Американски судија ја блокираше одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да прекине ...

Американски судија ја блокираше одлуката на Трамп за „ДАЦА“

CivilMedia - 10.01.2018

Американски судија ја блокираше одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да прекине реализација на програмата со која се овозможува млади луѓе кои влегле незаконски во САД кога биле деца, да останат и работат и учат законски во државата.

Американски судија ја блокираше одлуката на Трамп за „ДАЦА“

Локално - 10.01.2018

– Американски судија ја блокираше одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да прекине реализација на програмата со која се овозможува млади луѓе кои влегле незаконски во САД кога биле деца, да останат и работат и учат законски во државата.

Судија блокираше уште еден декрет на Трамп – за децата мигранти

Стандард - 10.01.2018

Американски судија ја блокираше одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го укине спроведувањето на програма, која им овозможува на младите луѓе, кои влегле илегално во САД во времето кога биле деца, да останат да работат и учат легално ...

Мулер е заинтересиран да разговара со Трамп

Р.С.Европа - 09.01.2018

Тимот истражители на специјалниот обвинител Роберт Мулер заинтересиран е за разговор со американскиот претседател Доналд Трамп во рамките на истрагата за можната координација меѓу Русија и изборната кампања на Трамп, пренесува агенцијата Асошиетед ...

Милијардерот кој сака да го смени претседателот: Овој човек ќе вложи пари во кампања против Трамп

МКД - 09.01.2018

Американскиот милијардер и еколог Том Стејер изјави денеска дека ќе издвои 30 милиони долари за да им помогне на демократите да победат на изборите за Претставничкиот дом на Конгресот во ноември и додаде дека ќе продолжи со кампањата против ...

Трамп: Нашите земјоделци се нашата иднина

Глас на Америка - 09.01.2018

Претседателот на САД со поддршка за фармите во рурална Америка Претседателот на САД Доналд Трамп, се обидува да ја интензивира поддршката за базата симпатизери во рурална Америка, сегмент на националната економија, што заостанува зад растежот во ...

Мулер заинтересиран да го интервјуира Трамп

Глас на Америка - 09.01.2018

Двата тима веќе одржале состанок Американскиот специјален советник кој истражува за руската вмешаност во изборите во САД во 2016-та дискутирал со адвокатскиот тим на Доналд Трамп за можноста да го интервјуира претседателот во процесот.

Трамп најави потпис на меѓупартиска легислатива за имиграционата реформа

Глас на Америка - 09.01.2018

„Се` што ќе се договорат законодавците од двете партии, ќе се согласам“, истакна претседателот Американскиот претседател Доналд Трамп се сретна со клучните законодавци во креирање на имиграционата политика, но засега нема договор како да се заштитат ...

Трамп го заборави текстот на американската химна?

Кајгана - 09.01.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, неодамна присуствуваше на натпревар во американски фудбал во Атланта, помеѓу Универзитетот Џорџија и Универзитетот Алабама, кој ќе остане запаметен по еден интересен куриозитет поврзан со првиот човек на САД.

(Видео) Го заборави ли Трамп текстот на американската химна?

Макфакс - 09.01.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, неодамна присуствуваше на рагби натпревар во Атланта помеѓу Универзитетот Џорџија и Универзитетот Алабама, кој ќе остане запаметен по еден интересен куриозитет поврзан со првиот човек на САД.

Трамп поради свадбена покана може да ја откачи Британија?...

Н.Македонија - 09.01.2018

Мајкл Вулф, авторот на книгата „Оган и гнев“, изјави дека познатиот специјален однос помеѓу Вашингтон и Лондон, кој би требало да вклучи и трговски договори по брегзит, ќе биде загрозен доколку Трамп не добие покана за новата „кралска свадба“, ...

Видео: Трамп не го знае текстот од американската химна - ја отворал устата како риба

Press24 - 09.01.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, неодамна присуствуваше на натпревар во американски фудбал во Атланта, помеѓу Универзитетот Џорџија и Универзитетот Алабама, кој ќе остане запаметен по еден интересен куриозитет поврзан со првиот човек на САД.

Трамп го заборави текстот на американската химна? (ВИДЕО)

Курир - 09.01.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, неодамна присуствуваше на натпревар во американски фудбал во Атланта, помеѓу Универзитетот Џорџија и Универзитетот Алабама, кој ќе остане запаметен по еден интересен куриозитет поврзан со првиот човек на САД.

Трамп го заборави текстот на американската химна?

Република - 09.01.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, неодамна присуствуваше на натпревар во американски фудбал во Атланта, помеѓу Универзитетот Џорџија и Универзитетот Алабама, кој ќе остане запаметен по еден интересен куриозитет поврзан со првиот човек на САД.

(Видео) Го заборави ли Трамп текстот на американската химна?

Вечер - 09.01.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, неодамна присуствуваше на рагби натпревар во Атланта помеѓу Универзитетот Џорџија и Универзитетот Алабама, кој ќе остане запаметен по еден интересен куриозитет поврзан со првиот човек на САД.

Дали Доналд Трамп воопшто ги знае зборовите од американската химна?

Точка - 09.01.2018

Во Законот за знамињата не се споменува дали претседателот за време на интонирањето на химната треба да ја пее истата. Американскиот претседател Доналд Трамп предизвикал бурни реакции, за време на интонирањето на американската химна пред фудбалски ...

Советникот на Доналд Трамп исфрлен од CNN за време на интервју. (Видео)

Вечер - 09.01.2018

Трамп е милијардер кој сам себеси се создаде, направил револуција во светата на реалити-телевизија и добил пристап на нешто волшебно што се случува во самото срце на земјата" Во емисијата на телевизуја CNN - State of the Union – дошло до препукување ...

Трамп го заборави текстот на американската химна? (ВИДЕО)

Поглед - 09.01.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, неодамна присуствуваше на натпревар во американски фудбал во Атланта, помеѓу Универзитетот Џорџија и Универзитетот Алабама, кој ќе остане запаметен по еден интересен куриозитет поврзан со првиот човек на САД.

Еве како изгледаше Иванка Трамп за Нова Година (Фото)

Exclusive.mk - 09.01.2018

Иванка Трамп, попозната како прва ќерка на Америка и една дама со совршен стил, нè навикна да брилијантните комбинации на облекување и хит за шут кога станува збор за модата. Нејзиниот стил е елегантен и софистициран, а поради нејзината позиција, ...

Трамп на 17. јануари ќе доделува награди за лажни вести на медиумите

А1 On - 08.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп преку неговиот Твитер профил најави дека ќе организира доделување награди за лажни вести, но намесо како првично најавеното денеска, тоа ќе се одржи на 17 јануари.

Трамп станал спанко, повеќе гледа ТВ и виси на Твитер

Фактор - 08.01.2018

Публикацијата Аксиос тврди дека добиле увид во приватниот распоред на претседателот Доналд Трамп кој во последно време стекнал многу лоши навики и се помалку е во Овалната канцеларија во Белата куќа каде треба да одржува важни состаноци.

Трамп станал спанко, повеќе гледа ТВ и виси на Твитер

Република - 08.01.2018

Публикацијата Аксиос тврди дека добиле увид во приватниот распоред на претседателот Доналд Трамп кој во последно време стекнал многу лоши навики и се помалку е во Овалната канцеларија во Белата куќа каде треба да одржува важни состаноци.

Едноставно Доналд Трамп

Алфа - 08.01.2018

Човекот кој победи на изборите делумно благодарејќи на лобито на американски љубители на оружје и кој на нацијата замешана во сите глобални настани и вети „Америка пред се“, уште пред стапувањето во Белата куќа се судри со цела дузина вистински и ...

Трамп може да биде испрашан за можната интервенција на Русија во изборите

Стандард - 08.01.2018

Во моментов се водат прелиминарни преговори за можно испрашување на американскиот претседател Доналд Трамп во врска со истрагата за евентуална руска интервенција на изборите за шеф на државата од 2016 година.

Трамп на 17. јануари ќе доделува награди за лажни вести на медиумите

Поглед - 08.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп преку неговиот Твитер профил најави дека ќе организира доделување награди за лажни вести, но намесо како првично најавеното денеска, тоа ќе се одржи на 17 јануари.