TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приватното порно видео не било на Адел

Фама - 19.02.2012

Најпродаваната пејачка на Островот за 2011 година Адел, стана уште една жртва на неточни гласини за домашно порно видео.

Откриена е мистеријата зошто цел свет плаче на песната „Someone Like You”!

Попара - 19.02.2012

Откако Адел со својот хит “Someone Like You”, го освои целиот свет и оваа песна стана химна на несреќно вљубените, научниците се посветиле на проучување на мистеријата зошто сите плачат на нејзината ...

Куче тагува на песната на Адел

Курир - 19.02.2012

Светскиот хит „Someone like you“ на познатата британка, Адел успеа да го натажи и ова кученце кое не можеше да оделее на наливот на емоции.

Песната „Rolling in the Deep“ е посветена на музичарот Слинки Винфилд

Фама - 19.02.2012

Извор близок до пејачката Адел го открива идентитетот на момчето кому му е посветена популарната песна „Rolling in the Deep“. Станува збор, наводно, за музичарот и актерот Слинки Винфилд.

Адел сепак не била „главна улога“ во домашното видео

Inpress - 19.02.2012

Лос Анџелес, 19. февруари 2012 (ИНПРЕС) Поп сензацијата Адел е уште една ѕвезда од светот на музиката, која стана жртва на неточни гласини за „домашно порно видео“.

Научно утврдено зошто е популарна Адел

Н.Македонија - 18.02.2012

Иако минатиот викенд освои три награди „греми“ за песната „Rolling In The Deep“, британската пејачка Адел светската слава ја стекна со емотивната балада „Someone Like You“ Психолозите барале одговор ...

Какво изненадување: И Адел има домашно порно (фото)

Mnogoo - 18.02.2012

По многубројните вести како песните на Адел ги растажуваат луѓето, па дури и животните, странските медиуми пренесуваат дека британската пејачка се обидува да го спречи објавувањето на своето интимно ...

Француски магазин објави фотки од порничот на Адел

Интересно - 18.02.2012

Пејачката ги тужи и тврди дека на фотографиите не е таа... Во моментов една од најпопуларните пејачки во светот, Адел, ќе го тужи францускиот таблоид "Public" кој објавил дека излегол нејзиниот ...

Адел поднесе тужба поради „домашното видео“

Mnogoo - 18.02.2012

Британската пејачка Адел поднесе тужба против весник од Франција кој објави текст за постоењето на експлицитно секси видео во кое „главна улога“ е токму таа.

Француски магазин објави дека Адел има порнич, пејачката демантира и ќе тужи

+инфо - 18.02.2012

Моментално една од најпопуларните пејачки во светот, Адел ќе го тужи францускиот таблоид „Публик“ кој објавил дека се појавило нејзино порно.

Адел снимила порно клип – тврди француски таблоид

Канал5 - 18.02.2012

Една од најпопуларните пејачки, Адел, ќе го тужи францускиот таблоид „Паблик“ кој објавил текст дека наводно во јавноста кружи порно снимка во која таа е главна актерка.

Адел снимала домашно порно видео?!

Точка - 18.02.2012

Моментално најпопуларната пејачка на светот, Адел се наоѓа во средиштето на еден голем скандал. Имено, француското списание Public објавило фотографии за кои тврди дека се извадени од домашното порно ...

Кој му го скрши срцето нему?

Таратур - 18.02.2012

Францускиот булдог Роко седна пред огледало, со тажен израз на лицето и целосно се соживеа во хитот на Адел Someone like you.

Порно снимка од Адел??? Конечно ќе и го видиме “газето” :)))))

Попара - 18.02.2012

Американскиот печат пишува дека пејачката се обидува да го спречи објавувањето на “интимно” видео. Адел за своите поранешни дечковци испеа по неколку песни кои се најдоа на албумите “19″ и “21″, ...

ВИДЕО: И Адел си има домашно порно видео?

Press24 - 18.02.2012

Францускиот таблоид Public објавува дека го поседува домашното порно видео на Адел. Адел веднаш демантираше и најави тужба.

И Адел има домашно порно видео?!

Лимбо - 18.02.2012

Во најновиот број на францускиот таблоид Public биле објавени фотографии за кои истото списание тврди дека се исечоци од порно видео на британската пејачка Адел.

Фотка од приватното порно на Адел?

eReporter - 18.02.2012

Среќата околу освојувањето на шестте Греми награди на Адел и ја расипа францускиот таблоид Public, кој објави фотографии од приватно порно за кое тврди дека е нејзино.

Адел тужи француски весник поради објавена вест за „домашно видео“

Inpress - 18.02.2012

Лондон, 18. февруари 2012 (ИНПРЕС) Британската пејачка Адел поднесе тужба против весник од Франција кој објави текст за постоењето на експлицитно секси видео во кое „главна улога“ е токму таа.

Пејачката бесна на својот татко

Утрински - 17.02.2012

Британската музичарка Адел, која минатата недела доби дури шест награди „Греми“, веројатно некоја од нив би ја заменила за татковска љубов.

Адел бесна на својот татко

Кармакаша - 17.02.2012

Познатата 21 годишна пејачка e бесна на нејзиниот татко, кој минатата година продал интимна приказна на The Sun, уништувајќи го нивниот однос и изјавила дека ако некогаш повторно го види, ќе го ...

Адел има "домашно видео"

Интересно - 17.02.2012

Американскиот печат пишува дека пејачката се обидува да го забрани објавувањето на "интимната" видео снимка... Адел (23) најде нова љубов и освои 6 Греми награди, но не престанала да ги интересира ...

Адел има секс снимка?

tm.mk - 17.02.2012

На интернет се појавија шпекулации дека денес наводно ќе се појави секс снимката на Адел. Француски веб сајт вели дека папарацото Жан Клод Елфаси најавил на својот блог дека ќе објави нецензурирани ...

Ја слушаш Адел? Е, па, тогаш плачи...

Интересно - 17.02.2012

Професионалците откриле зошто плачеме кога ја слушаме песната Someone Like You. Британската пејачка Адел го покори светот со својот албум „21“ - ова е најпродаван албум на годината, албум кој ги ...

Тажен француски булдог плаче на песна од Адел (видео)

Mnogoo - 17.02.2012

Ова видео ќе ве фасцинира, речиси невозможно да се поверува, ќе го пуштите неколкупати, ќе ве насмее, но и ќе ве натажи.

Куче тажи на Адел (видео)

ЗаЗабава - 17.02.2012

Ова беше едно среќно и весело куче - се додека Адел не ја испеа "таа тажната"... Емотивното куче едноставно не можеше да оддолее на напливот на емоции и да ги сокрие своите чувства кога газдите му ја ...

Ооо, кој му го скрши срцето?

Точка - 17.02.2012

Францускиот булдог Роко седнал пред огледало, се натажил и потполжно се соживеал со хитот на Адел - Someone like you. Го мачи некоја депресија или се сетил на некоја поранешна ...

Адел повеќе не сака да живее во мали станови, па си изнајми вила

Таратур - 17.02.2012

Пејачката Адел Адкинс порасна сама, со нејзината мајка, главно живеејќи во мали станови во Лондон. И после рекордната продажба на нејзиниот албум, Адел остана да живее со нејзината мајка Пени во мало ...

Адел: Ако го сретнам некаде мојот татко, ќе го плукнам!?

Попара - 17.02.2012

Кога имала три години, таткото на Адел, Марк Еванс ја напуштил неа и нејзината мајка, така што младата пејачка со него никогаш не развила близок однос.

Видео: Дечкото кој е заслужен за хитовите на Адел!

Попара - 17.02.2012

Мистеријата конечно е откриена. Дознавме кој е мистериозниот маж кој ја инспирирал Адел за “21”. Мистериозниот маж кој ја инспирирал Адел да го напише албумот за болното љубовно искуство е 25 – ...

Откриена мистеријата зошто сите плачат на ’Someone Like You’

Таратур - 17.02.2012

Откако Адел со својот хит Someone Like You од повеќекратно наградуваниот албум "21" го освои целиот свет и песната стана химна на несреќно заљубените, научниците се посветија проучувајќи ја ...

Откриено момчето на коe Адел му ја има посветено песната “Rolling in the deep” – видео

Бумбар - 16.02.2012

Вчера пејачката обзнани дека ја става музичката кариера на стенд бај, а веќе денеска се разбуди со веста дека нејзина добра пријателка го открила идентитетот на момчето во кое Адел била страсно ...

Адел ќе прави петгодишна пауза од сцената

Дневник - 16.02.2012

По триумфот на доделувањето на наградите „Греми“, популарната пејачка Адел изјави дека планира да направи петгодишна пауза за да може да се посвети на приватниот живот и на љубовта.

Адел не може без музика 5 дена, а не 5 години

Здраво - 16.02.2012

Адел на својот блог ги негираше шпекулациите дека ќе се повлече од светот на музиката на пет години. “Вог” пред неколку дена ја објави изјавата на британската пејачка дека ќе се повлече од музиката ...

Адел нема да прави пауза од музиката

Кармакаша - 16.02.2012

Пејачката слатко се насмеала на коментарот на американскиот "Vogue" дека има намера да направи петгодишна пауза од музиката.

Зошто сите плачат на „Someone Like You“?

Кајгана - 16.02.2012

Без разлика колку (не) ви е дојдена песната преку глава сега, мора да признаете дека лани имавте зголемена влажност на очи секогаш кога ќе ја слушневте „Someone Like You“ на Адел.

Кој е човекот што го скрши срцето на Адел? (видео)

tm.mk - 16.02.2012

Не е тајна дека Адел беше инспирирана од нејзиниот љубовен живот и ги направи хитовите како Rolling in the deep и Someone like you, но од тогаш немаше никакви детали за момчето кое го скрши срцето на ...

Зошто сите плачеме на песната "Someone like you"

Рингераја - 16.02.2012

Тажната љубовна балада на британската пејачка Adele, Someone like you е песната на која најчесто се плаче. Зошто е тоа така открија стручњаците од Увинерзитетот British Columbia Утврдено е дека ...

Зошто сите плачат на Адел?

ЗаЗабава - 16.02.2012

Научниците конечно ја решија мистеријата зошто сите плачат на хитот на Адел - "Someone Like You". Откако Адел со својот хит од повеќекратно наградуваниот албум "21" го освои целиот свет и песната ...

Oткриено кому Адел ја посветила песната „Rolling in the deep“ (ВИДЕО)

+инфо - 16.02.2012

Извор близок до пејачката Адел го открил идентитетот на мажот кому му е посветена популарната песна „Rolling in the deep“.

„Слинки“ - британскиот Џими Хендрикс и го скршил срцето на Адел [Anonymoused]

Канал5 - 16.02.2012

Познато е дека за албумот на Адел „21“, со кој таа ја освои светската музичка сцена, инспирација и било момчето што и го скршило срцето.

Откриле кој и го скршил срцето на Адел: Била во врска со згоден тапанар

Точка - 16.02.2012

Слинки е згодно момче и обожава да го покажува своето тело. Со фризурата потсетува на Џими Хендрикс. Тој е популарен и на забавите е секогаш главен, вели пријател на пејачката.

Видео: Откриена е инспирацијата за хитовите на Адел

Курир - 16.02.2012

Извор близок на пејачката Адел го откри идентитетот на оној на кој е посветена популарната песна „Rolling In The Deep“. Наводно се работи за музичарот и актер Слинки Винфилд, кој се претставува со ...

ВИДЕО: Ова е човекот кој и го скрши срцето на Адел!

Нетпрес - 16.02.2012

Добро познат е фактот дека Адел за нејзиниот албум “21“, со кој ја освои светската музичка сцена, беше инспирирана од некое момче кое и го скршило срцето.

Видео: Еве го човекот кој и го скрши срцето на Адел

Таратур - 16.02.2012

Иако Адел одлучи да си задржи за себе кој ја инспирирал за трогателните песни Rolling in the Deep и Someone Like You, кои го освоија срцето на публиката, тоа сега го откри еден од нејзините пријатели.

Конечно се дозна кому Адел ја посвети "Rolling in the Deep"

Лимбо - 16.02.2012

Близок извор на популарната млада пејачка Адел, открил кому биле посветени големите хитови "Rolling in the Deep " “Someone Like You“.

Адел се повлекува од музичката сцена на неодредено време

Бумбар - 15.02.2012

Британската пејачка Адел кој пред неколку вечери се закити со 6 Греми награди ја шокираше светската јавност откако неочекувано објави дека ќе се повлече од музичката сцена на неодреден период.

Пет години без музиката на Адел

Дневник - 15.02.2012

Адел откако успеа да се искачи на музичкиот врв и собра шест „Греми“ награди, реши да направи пауза од пет години и да се посвети на приватниот живот и на врската со своето момче.

Мартовските изданија на Вог во знакот на Адел и на Лана Дел Рој

Кармакаша - 15.02.2012

Интересно е што американското издание на списанието главната тема и ја посвети на британската пејачка Адел, додека британскиот Вог на мартовската насловна странија ја стави новата музичка ѕвезда, ...

Откриено зошто Someone Like You ве расплакува!

Идивиди - 15.02.2012

Адел во неделата освои шест Grammy награди, од кои три за нејзиниот хит Rolling In The Deep. Сепак, песната Someone Like You ја издигна Адел меѓу ѕвездите пред се поради моќта да ја расплаче ...

Таа ќе ви докаже дека Адел не е единствена (видео)

Mnogoo - 15.02.2012

Ѕвездата е родена! Има единаесет години, член е на црковен хор а има глас кој за неколку години ќе и парира на незаменливата Адел.

Адел на петгодишна пауза

Интересно - 15.02.2012

Британската пејачка Адел се повлекува од сцената за да може да се фокусира на својата врска. Адел во интервју за американскиот Vogue откри дека планира да направи петгодишна пауза од музиката за да ...

Адел паузира пет години од музика поради љубовта

+инфо - 15.02.2012

По големиот триумф на „Греми“ наградите на кои британската пејачка Адел (23) се закити со дури 6 статуетки, таа открила дека планира да направи петгодишна пауза од музиката за да може да се фокусира ...

Адел ќе направи пауза во кариерата

Вечер - 15.02.2012

Адел ќе направи петгодишна пауза во музичката кариера за да му се посвети на дечкото Симон Конецки. Пејачката по триумфот на доделувањето на Греми наградите, открила дека извесно време нема да пеела ...

Адел ќе прави пауза од пеењето за да ѝ се посвети на љубовта

МКД - 14.02.2012

Пејачката планира да направи 5-годишна пауза за да сака, ужива во сексот и да си направи бавча. Адел верува дека сега е многу важно да се сконцентрира на нејзината врска со Сајмон Конеки поради тоа ...

Адел триумфира на наградите „Греми“

Дневник - 14.02.2012

На шоуто што помина во сенка на смртта на поп-легендата Витни Хјустон, која беше пронајдена мртва претходниот ден, Адел победи во шест категории Британската соул-ѕвезда Адел со освоени шест награди ...

Греми девојката Адел блесна на Вог

Идивиди - 14.02.2012

Жената на моментот, пејачката Адел која важи за апсолутен победник на овогодинешните Греми награди, блесна во новата фотосесија за Вог магазинот.

Адел во Vogue

Fancy - 14.02.2012

На денот на доделувањето на Греми наградите, Вог ја покажа мартовската насловна страна. Сосема случајно на насловната страна на мартовскиот број на Вог се најде Адел, пејачката која направи голем ...

5 работи кое не ги знаевте за Адел

eStudent - 14.02.2012

Сите знаат што значи Адел во музиката но не и во приватниот живот. За нејзиното вистинско име, за потеклото, за музичката инспирација, за дечкото и за операцијата на грлото.

Драматичната Адел

Интересно - 14.02.2012

Секогаш сум за секс, имам смисла за хумор и одлично готвам... Aдел во интервју за магазинот Вог открила кои се сите нејзини квалитети и што може да очекува од мажот кој ја сака.

Адел ќе паузира пет години

Кајгана - 14.02.2012

Мега-популарната британска пејачка планира да направи пауза од музиката за да се фокусира на приватниот живот. Пејачката на „Someone Like You“ изјави дека сака да земе одмор за да се фокусира на ...

Поради љубов, 5 год. пауза

ЗаЗабава - 14.02.2012

По триумфот на доделувањето на Греми наградите, популарната пејачка Адел изјави дека планира да направи 5-годишна пауза со цел да се сконцентрира на љубовта.

На Адел не и е до музика, сака да се мажи

+инфо - 14.02.2012

Британската пејачка Адел изјави дека планира да направи петгодишна пауза од музиката за да се фокусира на својата врска, бидејќи како што вели, кога во минатото како приоритет ја ставала кариерата ...

Љубовта ја вика – Адел ќе прави пауза од музиката пет години [Anonymoused]

Канал5 - 14.02.2012

По триумфот на доделувањето на Греми наградите, популарната пејачка Адел изјавила дека планира да направи петгодишна пауза за да може да се концентрира на љубовта.

Драматичната Адел: Секогаш сум за секс, имам смисла за хумор и одлично готвам!

Попара - 14.02.2012

Адел во интервјуто за “Vogue” открива кои се нејзините квалитети и што може да очекуваат мажите од неа. Откако освои шест Греми награди, 23 годишната пејачка одлучила да сврти нова страна во животот.

Адел поради љубов ќе ја напушти музиката пет години

БезПардон - 14.02.2012

Откако собра се живо и диво на доделувањата на Греми наградите, Адел изјави дека планира пет години да се повлече од музиката за да се сконцентрира на љубовта.

Адел: Поради љубов ја напуштам сцената на пет години

Лимбо - 14.02.2012

После победата на доделувањето на Греми наградите, популарната пејачка Адел изјавила дека планира да направи петгодишна пауза и тоа поради љубовта.

6 Греми за Адел

Оn.net - 13.02.2012

Британската соул пејачка Адел победи во сите 6 категории за кои беше номинирана, вклучувајќи ги и најзначајните за албум, сингл и песна на годината.

Адел освои шест „Греми“ награди

VOX - 13.02.2012

Адел беше ѕвездата на 54. доделување на престижните Греми награди во Лос Анџелес, откако освои шест признанија, меѓу кои и оние за албум, песна и снимка на годината.

Адел триумфира на „Греми“ наградите

Фемина - 13.02.2012

Синоќа во Лос Анџелес се одржа 54-тото по ред свечено доделување на „Греми“ наградите, со кои им се оддава признание на најдобрите во музичката индустрија.

Адел со шест Греми

Глас на Америка - 13.02.2012

На 54-то по ред доделување на наградите настапија музичките легенди Бич Бојс, Тони Бенет и Пол Мекартни. Британската ритам и блуз пејачка Адел замина со шест статутеки Греми на синоќешното 54-то по ...

ФОТО: Адел е занемувачки убава во „Вог“

Фемина - 13.02.2012

Освен што Адел освојува со својот глас кој допира до срцата на сите кои ќе го чујат, таа плени и со својата убавина. Ако досега не сте ја сакале Адел, многу веројатно е дека новите фотографии за ...

Адел со шест Греми, церемонијата посветена на Хјустон

Кајгана - 13.02.2012

Пејачката Адел триумфално се врати на сцената, освојувајќи шест Греми награди на вчерашното доделување, победувајќи во секоја категорија во која беше номинирана, вклучувајќи ги и наградите за албум ...

ВИДЕО: Адел триумфираше на доделувањето на "Греми"

Дневник - 13.02.2012

Пејачката Адел освои седум "Греми" награди. Зеде награда за секоја од категориите во кои беше номинирана. Успехот на Адел го одбележа годинашното доделување на наградите.

Адел и Foo Fighters триумфираа на Греми 2012 (видео)

tm.mk - 13.02.2012

Синоќешното доделување на Греми наградите каде се слават најголемите иниња во музиката, помина со тага по неодамна починатата поп-дива Витни Хјустон и со големото триумфирање на Адел која си замина ...

Рекордни шест Греми за Адел

Кармакаша - 13.02.2012

На 12 февруари во Лос Анџелес, на доделувањето на Греми наградите, британската пејачка Адел триумфира во шест категории: најдобар албум, најдобра песна, најдобар видео запис, најдобра соло поп ...

Адел, кралица на Гремите

ЗаЗабава - 13.02.2012

Британската пејачка е ѕвезда на 54-то доделување на Греми наградите која освои шест признанија, помеѓу кои и наградите за албум, снимка и песна на годината.

Адел за прв пат блесна на насловната страна на Vogue (фото)

tm.mk - 13.02.2012

За Адел ова е прекрасен месец! Британската музичка сензација која вчера освои шест Греми награди, денес осамна на насловната страна на мартовското издание на магазинот Vogue.

Адел се закити со шест Греми награди (ВИДЕО)

+инфо - 13.02.2012

Британската пејачка Адел (24) која во голем стил се врати на сцената по операцијата на гласните жици, беше најдобра во шест категории на 54-тото издание на Греми наградите кои се одржаа синоќа во Лос ...

Адел освои шест Греми награди

Кирилица - 13.02.2012

Апсолутен победник на вчерашните 54-ти доделувања на наградите Греми е 23-годишната британска пејачка Адел, која од шест номинации освои исто толку награди, вклучувајќи ги и оние во трите најважни ...

Адел славеше за шесте Греми признанија, манифестацијата во сенка на смртта на Витни Хјустон

Канал5 - 13.02.2012

Апсолутна победничка на синоќешното доделување на Греми наградите е 23 – годишната британска пејачка Адел, која од шест номинации ги освои сите шест признанија, вклучително и тие во трите најважни ...

Адел собра шест Греми награди

Вечер - 13.02.2012

Адел, британската пејачка ѕвезда, на доделувањето на 54. Греми награди што затсиноќа се одржаа во Лос Анџелес ги однесе наградите во сите категории, шест на број во кои беше номинирана.

Адел запеа по операцијата на гласните жици, слушнете како звучи

Точка - 13.02.2012

Популарната пејачка Адел на кратко се повлече од музичката сцена поради операцијата на гласните жици. Операцијата за среќа помина добро, а пејачката и се врати на мзичката кариера.

Адел триумфираше на Греми наградите!

Точка - 13.02.2012

Британската соул пејачка Адел на синоќешните “Греми“ дома си замина со дури шест статуетки и тоа за секоја од категориите во кои беше номинирана, додека рокерите “Фу Фајтерс“ собраа пет награди.

ФОТО/ВИДЕО: Адел триумфираше на Греми наградите!

Нетпрес - 13.02.2012

Британската соул пејачка Адел на синоќешните “Греми“ дома си замина со дури шест статуетки и тоа за секоја од категориите во кои беше номинирана, додека рокерите “Фу Фајтерс“ собраа пет награди.

Адел ги освои „Греми“ наградите

БезПардон - 13.02.2012

Британската пејачка Адел, која го освои светот со својот уникатен глас, ги освои и сите „Греми“ награди. На синоќешните 54-ти доделувања на овие престижни награди, пејачката освои дури шест Греми.

ВИДЕО: Адел триумфираше на Греми наградите!

Таратур - 13.02.2012

Британската соул пејачка Адел на синоќешните „Греми“ дома си замина со дури шест статуетки и тоа за секоја од категориите во кои беше номинирана, додека рокерите „Фу Фајтерс“ собраа пет награди.

Адел ги засени сите, освои 6 Греми

eReporter - 13.02.2012

Победувајќи во секоја категорија во која беше номинирана, познатата британска пеачка Адел, триумфираше на синоќешните Греми награди, освојувајќи шест статуетки.

Видео: Адел, апсолутен победник на „Греми“ наградите

Курир - 13.02.2012

Британската пејачка Адел, која го освои целиот свет со нејзиниот единствен глас, добитник е на шест награди на овогодинешното доделување на „Греми“.

Видео: Адел триумфираше со освоени шест “Греми“ награди

Лимбо - 13.02.2012

Британската пејачка Адел, која го освои светот со нејзиниот прекрасен глас, триумфираше на 54то доделувањето на “Греми“ наградите освојувајќи дури 6 награди.

Адел, апсолутен победник на „Греми“ наградите

RadioMk - 13.02.2012

Британската пејачка Адел, која го освои целиот свет со нејзиниот единствен глас, добитник е на шест награди на овогодинешното доделување на „Греми“.

Адел доминирала на доделувањето на Греми наградите!

Попара - 13.02.2012

Минатата ноќ во Лос Анџелес доделени се Grammy наградите, а целата вечер поминала во знакот на двата неповторливи гласови – Адел и неодамна починатата Витни Хјустон.

Адел „собра“ шест Греми награди

Макфакс - 13.02.2012

Британската соул пејачка Адел освои шест награди „Греми“ и тоа за секоја категорија во која беше номинирана, додека рокерите Foo Fighters собраа пет награди.

„Rolling In The Deep“ освои „Греми“ за најдобра песна

Inpress - 13.02.2012

Лос Анџелес, 13. февруари 2012 (ИНПРЕС) Британската пејачка Адел триумфираше во категоријата „Најдобра песна на годината“ со „Rolling In The Deep“ на синоќешните „Греми“ награди.