TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Време, пораст на дневните температури

Алсат-М - 06.10.2013

Потопло, но дождливо време нѐ очекува во неделата која следи, велат синооптичарите. Од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека нашето подрачје е под влијание на повлажна воздушна маса од ...

ПРОГНОЗА: Сончево, со можен краткотраен дожд

Телеграф - 06.10.2013

Дневната температура ќе се движи од 16 до 22 целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност , а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе ...

Претпладне сончево, попладне облачно

Макфакс - 06.10.2013

Метеоролозите за во недела во Македонија најавуваат сончево време со мала облачност. Кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

Времето денеска сончево со мала облачност, температури до 22 степени

Сител - 06.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

Сончево со облаци, до 22 степени

Република - 06.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

Претежно сончево време со мала облачност

Денешен - 06.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

Предпладне сонце, попладне облаци

Скопје инфо - 06.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

Претпладне сончево, попладне облачно

Н.Македонија - 06.10.2013

Метеоролозите за во недела во Македонија најавуваат сончево време со мала облачност Кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

Времето утре

24 Вести - 05.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

Сончево со мала облачност и температура меѓу 16 и 22 степена

Канал5 - 05.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

Сонце и облачиња - еве какво време не очекува денеска

Press24 - 05.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

Утринските температури достигнаа до минус шест

Курир - 05.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од 15 до 22 степени.

Наутро зима, попладне пролет

+инфо - 05.10.2013

Сончево со мала облачност, а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд, прогнозира за денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Метео - Сончево време со слаб ветер и температура до 22-риот степен

Inpress - 05.10.2013

Скопје, 5. октомври 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде ведро, тивко и студено со температури на места под нулата во утринските часови, при што ќе има појава на приземен мраз.

Викенд временска прогноза... Какво време не очекува во понеделник?

Факултети - 05.10.2013

Уште едно зимско утро во Македонија и појава на нов умерен мраз. Еве некои од измерените утрински температури во 05:00 часот: Скопје 0°C, Охрид 2°C, Прилеп 0°C, Гевгелија 4°C, Берово -5°C, Маврово ...

Утре максимални 22 степени

+инфо - 05.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

Вечерва можност за дожд

А1 On - 05.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

Во Скопје утрово измерени -2 степени Целзиусови

+инфо - 05.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од 15 до 22 степени.

Не очекува убав и сончев ден - искористете го за прошетка

Press24 - 05.10.2013

Денеска не очекува сончев период со слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од 15 до 22 степени.

Утринава измерени минус 5 степени

Sky - 05.10.2013

Денеска во Македонија имаше многу ниски утрински температури а на одредени места имаше и појава на мраз. Во Берово беше најладно, каде беа измерени минус 5 степени, најтопло утро имаше Гевгелија со ...

Сончево време и утрински температури до минус шест

Денешен - 05.10.2013

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од 15 до 22 степени.

Денеска не очекува сончево време

Република - 05.10.2013

Во Македонија денеска времето ќе биде претежно сончево со слаб ветар од јужен правец. Температурите ќе се движат од минус шест до три, а дневните од петнаесет до 22 степени.

Времето утре сончево со услови за слаб краткотраен дожд

Бриф - 05.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

По утринските минус шест, денеска до 22 степена

Скопје инфо - 05.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од 15 до 22 степени.

УТРЕ: Што ќе се случува со времето?

Sky - 05.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

Времето денеска: сончево и стабилно со температура до 18 степени

24 Вести - 04.10.2013

Времето денеска и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво, а во текот на ноќта ведро и студено. Утринските температури на некои места ќе се спуштат под нула при што ќе има појава на мраз.

Утре сончево со слаб ветер и температура до 22 степена, утринската од минус 6 до 3

Канал5 - 04.10.2013

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од 15 до 22 степени.

Студено утро, сончев ден

Бизнис Инфо - 04.10.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Во текот на ноќта ќе биде ведро и студено со утрински температури на некои места температурата и под нулата, при што ќе ...

Утрово беровчани се разбудија на минус пет степени

Press24 - 04.10.2013

Утринава жителите на повеќе градови низ Македонија се разбудија на температури под нулата. Како што пренесе Курир, ова утро биле измерени минус пет степени во Берови, минус три во Маврово, а ...

Утрово температура под нулата, попладне сончево време

Сител - 04.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од 15 до 22 степени.

Времето утре ќе биде сончево со слаб ветер

Сител - 04.10.2013

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од 15 до 22 степени.

Сонце, ветер и температура до 18-от степен

Нетпрес - 04.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Во текот на ноќта ќе биде ведро и студено со утрински температури на некои места температурата и под нулата, при што ќе ...

Денеска студено утро и сончево попладне

МКД - 04.10.2013

Утрово времето во целата земја е студено, со ниски температури, а во делови од земјата регистрирани се и температури под 0. Најстудено утрово беше во Берово, -5 Целзиусови степени, Маврово -4, Крива ...

Времето денеска сончево и потопло

А1 On - 04.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од 15 до 22 степени.

Сончево и свежо време, температура до 18 степени

Курир - 04.10.2013

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Температурата во земјава ќе се движи од седум до 18 степени. Во текот на ноќта ќе биде ведро и студено со утрински температури на ...

Сончев, но ладен петок

+инфо - 04.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Во текот на ноќта беше ведро и студено со утрински температури на некои места и под нулата, а на некои места имаше ...

Во Берово утрово минус пет

А1 On - 04.10.2013

Негативни температури до минус пет утрово се регистрирани во Берово. Под нулата утрово било и во Крива Паланка, Лазарополе и Маврово со мину три, и минус еден степен во Штип и Виница.

Утрово во Берово - 5, во Скопје 0 степени

+инфо - 04.10.2013

Берово утрово остана со температура од -5 степени, а под нулата утрово било и во Крива Паланка, Лазарополе и Маврово. Во Штип и во Виница измерени се -1 под нулата, а во Скопје утринската температура ...

Во Берово утрово измерени минус 5 степени

Курир - 04.10.2013

Минусни температури до пет степени утрово се регистрирани во повеќе градови. Во Берово се измерени минус 5 степени, а под нулата утрово било и во Крива Паланка, Лазарополе и Маврово со минус три.

Какво време не’ очекува за викендот?

Точка - 04.10.2013

Доколку имавте некаков план за викендот во тој случај посебно ќе ви биде корисна информацијата за времето. Според најавите на метеорозолите, за викендот ќе биде стабилно и суво, а во текот на ноќта ...

Наутро под нулата, преку ден до 18 степени

Бриф - 04.10.2013

Времето во Македонија денеска и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво, а во текот на ноќта ведро и студено. Утринските температури на некои места ќе се спуштат под нула при што ќе има ...

Сончево со умерен северен ветер

Тера - 04.10.2013

Сончево со слаб до умерен северен ветер. Во текот на ноќта ќе биде ведро и студено со утрински температури на некои места температурата и под нулата, при што ќе има појава на приземен мраз.

Времето утре: Наутро мраз, преку ден сончево

Sky - 04.10.2013

Утрото ќе биде ведро, тивко и студено со температури на места под нулата, при што ќе има појава на приземен мраз. Преку денот сончево со слаб ветер претежно од јужен правец.

Сончево време со температура до 22 степени

Бриф - 04.10.2013

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од 15 до 22 степени.

Наредните денови утринската температура под нулата

Либертас - 04.10.2013

Времето во Македонија денеска и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво, а во текот на ноќта ведро и студено. Утринските температури на некои места ќе се спуштат под нула при што ќе има ...

Сонце, ветер и температура до 18-от степен

Точка - 04.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Во текот на ноќта ќе биде ведро и студено со утрински температури на некои места температурата и под нулата, при што ќе ...

Негативни утрински температури и сонце „со заби“ во текот на денот

Sky - 04.10.2013

Денеска во Македонија во раните утрински часови се очекува појава на слаба магла и студено утро. Во текот на денот времето ќе биде сончево но со ниска температура.

Денес сончево со слаб ветер и температура до 22 степени

Либертас - 04.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од 15 до 22 степени.

Викендов сонце, наредната недела дожд

Либертас - 04.10.2013

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од 15 до 22 степени.

Утринската температура под нулата, дневната до 18 степени

Вечер Прес - 04.10.2013

Времето во Македонија денеска и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво, а во текот на ноќта ведро и студено. Утринските температури на некои места ќе се спуштат под нула при што ќе има ...

Викенд со студени утра и сонце со „заби“

Република - 04.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Утрински температури на некои места ќе се спуштат под нулата. Во текот на денот температурите ќе се движат од 7 до 18 ...

Утре и за време на викедот стабилно и суво со студени утра

Канал5 - 03.10.2013

Утринските температури на некој места ќе се спуштат и по нулата ,дневната температура ќе се движи меѓу 12 и 18 степени. Времето во Македонија утре и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво, а ...

Време: Сончево, ветровито и постудено

А1 On - 03.10.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево. Претпладне ќе има мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, долж ...

Наутро живата во термометрите под нулата

+инфо - 03.10.2013

Утринските температури утре на некои места ќе бидат под нулата - дури и до -3 Целзиусови степени, а дневната температура ќе се движи меѓу 12 и 18 Целзиусови степени.

Денеска стабилно и постудено време

Press24 - 03.10.2013

Денеска во Македонија времето ќе биде стабилно и суво со утринска температури што на места ќе се спуштат под нула при што ќе има појава на приземен мраз.

Време: Утринската под нулата, дневната до 18 степени

Сител - 03.10.2013

Времето во Македонија денеска и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво, а во текот на ноќта ведро и студено. Утринските температури на некои места ќе се спуштат под нула при што ќе има ...

Утринава температури под нулата

Сител - 03.10.2013

Времето во Македонија утре и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво, а во текот на ноќта ведро и студено. Утринските температури на некои места ќе се спуштат под нула при што ќе има појава ...

Времето утре и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво

Сител - 03.10.2013

Времето во Македонија утре и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво, а во текот на ноќта ведро и студено. Утринските температури на некои места ќе се спуштат под нула при што ќе има појава ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Умерена облачност и пониски температури

Телеграф - 03.10.2013

Во Скопје претежно сончево, ветровито и постудено. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 13 степени Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и ...

Подгответе се за температури под нулата!

Курир - 03.10.2013

Времето во Македонија утре и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво, а во текот на ноќта ведро и студено. Утринските температури на некои места ќе се спуштат под нула, при што ќе има појава ...

Студен бран над Македонија - подгответе се за мраз и температури во минус

Press24 - 03.10.2013

Времето во Македонија утре и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво, а во текот на ноќта ведро и студено. Утринските температури на некои места ќе се спуштат под нула при што ќе има појава ...

Студен четврток

+инфо - 03.10.2013

Во Македонија денеска ќе преовладува студено и ветровито време, со максимални температури до 17 степени. Претпладне ќе има мала до умерена облачност и ќе дува умерен засилен северен ветер долж ...

Утре утринските температури под нулата

А1 On - 03.10.2013

Времето во Македонија утре и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво, а во текот на ноќта ведро и студено. Утринските температури на некои места ќе се спуштат под нула при што ќе има појава ...

Сончево со ветер

Макфакс - 03.10.2013

Сончево, претпладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието. Температурите ќе се движат од 7 до 17 Целзиусови степени.

Студено време, температури до 17 степени

Курир - 03.10.2013

Во Македонија денеска ќе преовладува студено и ветровито време, со максимални температури до 17 степени. Претпладне ќе има мала до умерена облачност и ќе дува умерен засилен северен ветер долж ...

Денеска постудено, а утре утринските температури под 0 степени

МКД - 03.10.2013

Денеска времето ќе биде умерено облачно, со ветер од северен правец и со максимални дневни температури до 17 Целзиусови степени. Претпладне ќе преовладува умерена облачност, а поплладне не очекува ...

Претпладне умерено облачно, попладне пад на температурите

Sky - 03.10.2013

Денеска времето во Републикава ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Во попладневните часови се очекува разведрување и пад на температурите.

Претпладне умерено облачно, попладне претежно сончево

Скопје инфо - 03.10.2013

Во Македонија во четврток претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне разведрување и ќе биде претежно сончево, ветровито и студено.

Утринските температури под нулата

Република - 03.10.2013

Времето во Македонија утре и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво, а во текот на ноќта ведро и студено. Утринските температури на некои места ќе се спуштат под нула при што ќе има појава ...

Претежно сончево време проследено со ветер

Денешен - 03.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево. Претпладне ќе има мала до умерена облачност. И утре ќе дува умерен долж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а ...

Внимавајте - утринава температури под нулата!

Sky - 03.10.2013

Времето во Македонија утре и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво, а во текот на ноќта ведро и студено. Утринските температури на некои места ќе се спуштат под нула при што ќе има појава ...

Студено време, температури до 17 степени

Вечер Прес - 03.10.2013

Во Македонија денеска ќе преовладува студено и ветровито време, со максимални температури до 17 степени. Претпладне ќе има мала до умерена облачност и ќе дува умерен засилен северен ветер долж ...

Денеска постудено, а утре утринските температури под 0 степени

Тера - 03.10.2013

Денеска времето ќе биде умерено облачно, со ветер од северен правец и со максимални дневни температури до 17 Целзиусови степени. Претпладне ќе преовладува умерена облачност, а поплладне не очекува ...

Доаѓаат температури под нулата

Н.Македонија - 03.10.2013

Времето во Македонија утре и во деновите од викендот ќе биде стабилно и суво, а во текот на ноќта ведро и студено, пренесува МИА Утринските температури на некои места ќе се спуштат под нула при што ...

Од петок утринските температури минус 3 степени

Канал5 - 02.10.2013

На земјоделските површини во Пелагонија им се закануваат големи штети од ниските температури кои се очекуваат од петок. Синоптичарите предупредуваат на температури од минус 3 целзиусови степени во ...

Облаци, дожд и ветер

Бизнис Инфо - 02.10.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а на места засилен северен ветер. Дневните температури ќе опаднат и ќе се движат од 8 до 19 ...

Сабајле и ноќе грч ладно - еве какви температури да очекувате

Press24 - 02.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево. Претпладне ќе има мала до умерена облачност. И утре ќе дува умерен долж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а ...

Утре облачно ветровито и постудено време

Press24 - 02.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево. Претпладне ќе има мала до умерена облачност. И утре ќе дува умерен долж Повардарието засилен северен ветер.

Метео - Променливо облачно време со слаб локален дожд

Inpress - 02.10.2013

Скопје, 2. октомври 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен, повремено засилен северен ветер. Од четврток ќе преовладува стабилно и суво време, во ...

Облачно и ветровито време

Макфакс - 02.10.2013

Претежно облачно со слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а на места засилен северен ветер. Дневните температури ќе опаднат и ќе се движат од 8 до 19 Целзиусови степени.

Облачно време со слаб дожд и температура до 19-от степен

Нетпрес - 02.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а на места засилен северен ветер. температурите ќе се движат од осум до 19 степени.

Зимско утро во Македонија.... Какво време не очекува овој викенд?

Факултети - 02.10.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на слаба магла, и по студеното утро во текот на денот ќе биде сончево и студено. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ...

Временска прогноза: Студени утра со минус температури

Факултети - 02.10.2013

Во Македонија во четврток претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне разведрување и ќе биде претежно сончево, ветровито и студено.

Денеска облачно и постудено време

МКД - 02.10.2013

Денеска не очекува постудено и променливо време со зголемена облачност. Во попладневните делови од денот можни се повремени локални врнежи од дожд. Утринските измерени температури беа во Скопје 9 ...

Променливо време со слаб, локален дожд

Курир - 02.10.2013

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Попладне со услови за слаб дожд, ќе дува северен ветер

Нетпрес - 02.10.2013

Сончево со умерена облачност, попладне на места значително облачно со услови за слаб дожд. Ќе дува умерен, попладне повремено засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието.

Временска прогноза за утре

Сител - 02.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево. Претпладне ќе има мала до умерена облачност. И утре ќе дува умерен долж Повардарието засилен северен ветер.

Студени утра и пониски дневни температури!

OhridNews - 02.10.2013

Во Охрид, утре ќе преовладува сончево но посвежо време. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер, а максималната дневна температура ќе достигне до 13 степени Целзиусови.

Од петок температури под нулата

Курир - 02.10.2013

Во среда во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Ќе дува умерен северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен северен и североисточен ветер, јавува ...

Облачно со слаб локален дожд

Сител - 02.10.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Денеска врнежливо и ветровито време

Press24 - 02.10.2013

Денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Времето утре во Македонија ќе биде сончево

Бриф - 02.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево. Претпладне ќе има мала до умерена облачност. И утре ќе дува умерен долж Повардарието засилен северен ветер.

Облачно време со слаб дожд и температура до 19-от степен

Точка - 02.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а на места засилен северен ветер. Температурите ќе се движат од осум до 19 степени.

Попладне со услови за слаб дожд, ќе дува северен ветер

Точка - 02.10.2013

Сончево со умерена облачност, попладне на места значително облачно со услови за слаб дожд. Ќе дува умерен, попладне повремено засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието.

Денеска променливо време

Република - 02.10.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура се движи од пет до 14, а дневната ќе биде од 11 до 19 степени.

Умерено облачно време со посвежо утро

Sky - 02.10.2013

Денеска времето во Република Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Се очекува да дува еверозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен северен и североисточен ветер со ...

Денеска променливо облачно со локален дожд

Либертас - 02.10.2013

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Од петок температури под нулата

Вечер Прес - 02.10.2013

Во среда во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Ќе дува умерен северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен северен и североисточен ветер, јавува ...

Времето утре облачно со локален дожд

24 Вести - 01.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Умерено облачно со дожд, попладне - разведрување

Канал5 - 01.10.2013

Во Македонија денеска ќе биде умерено облачно со повремени локални врнежи од дожд претежно во западните предели. Попладне врнежите ќе престанат и постепено разведрување во источните и југоисточните ...

Времето денеска: Променливо и ветровито

24 Вести - 01.10.2013

Променливо облачно и со умерен до засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер.

Од петок температурите одат во минус

Press24 - 01.10.2013

Во среда во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Ќе дува умерен северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен северен и североисточен ветер, јавува ...

Облачно време со ветер и локален дожд

Курир - 01.10.2013

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само во некои делови од Македонија ќе има појава на локален дожд.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Умерен ветер и дожд

Телеграф - 01.10.2013

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд и ќе дува слаб до умерен северен ветер Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во ...

Нема спас од дождот

+инфо - 01.10.2013

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само во некои делови од Македонија ќе има појава на локален дожд.

Време: Претежно облачно со врнежи од дожд

А1 On - 01.10.2013

Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.

Облачно време со локален дожд и силен ветер

Нетпрес - 01.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со локален пороен дожд. Во попладневните часови се очекува разведрување, а ќе дува засилен северен ветер, кој на места ќе достигне и брзина од 70 ...

Времето денес и прогноза за наредни три дена

Факултети - 01.10.2013

Во Македонија во вторник ќе биде облачно со врнежи од дожд. Попладне врнежите ќе престанат, постепено разведрување во источните и југоисточните предели.

Времето денеска: Облачно со повремен дожд , температура до 21 степен

Таратур - 01.10.2013

Претпладне вемето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд. Ќе дува и слаб до умерен ветер.

Подгответе се за студено: Во следните денови температури и под нула

Нетпрес - 01.10.2013

Додека утре времето ќе биде облачно со повремен локален дожд, за петок и сабота метеоролозите ни најавуваат значително намалување на температурите кои на некои места ќе паднат и под нулата.

Утре студено и ветровито

А1 On - 01.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Времето утре со слаб дожд и умерен ветер

+инфо - 01.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 14 Целзиусови степени, а дневната од 11 до ...

Подгответе се за студено: Во следните денови температури и под нула

Точка - 01.10.2013

Додека утре времето ќе биде облачно со повремен локален дожд, за петок и сабота метеоролозите ни најавуваат значително намалување на температурите кои на некои места ќе паднат и под нулата.

Умерено облачно со дожд, попладне постепено разведрување

Скопје инфо - 01.10.2013

Во Македонија во вторник ќе биде умерено облачно со повремени локални врнежи од дожд претежно во западните предели. Попладне врнежите ќе престанат и постепено разведрување во источните и ...

Подгответе се за температури под нула

Скопје инфо - 01.10.2013

Утре времето ќе биде облачно со повремен локален дожд, за петок и сабота метеоролозите ни најавуваат значително намалување на температурите кои на некои места ќе паднат и под нулата.

Утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд

Бриф - 01.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Дождливо и постудено време

Тера - 01.10.2013

Претпладне претежно облачно со врнежи од дожд и со ретка појава на грмежи. Попладне облачноста ќе се намали, врнежите ќе престануваат и ќе дува умерен, на места засилен северен ветер, кој ќе ...

Облаци, дожд и пониски температури, се карактеристиките на денешниот ден

Sky - 01.10.2013

За денес метеоролозите предвидуваат облачно време со локални врнежи од дожд кои ќе бидат изразени во западните предели. За попладне се очекува престанување на врнежите и постепено разведрување.

Облачно време со локален дожд и силен ветер

Точка - 01.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со локален пороен дожд. Во попладневните часови се очекува разведрување, а ќе дува засилен северен ветер, кој на места ќе достигне и брзина од 70 ...

Денеска врнежливо време

Либертас - 01.10.2013

Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне делумно ќе има појава на локален дожд.

Есенска математика за затоплување

Тера - 01.10.2013

Почнува вистинската есен. Овие дена не очекува облачно време со повремен дожд, а од петок и сабота метеоролозите ни најавуваат значително намалување на температурите.

Од Русија пристигнува екстремен студ!

Точка - 01.10.2013

Иако есента само што започна, во Русија владее рекорден студ, а екстремно ниските температури за оваа доба од годината наскоро ќе пристигнат и во источниот дел на Европа, но се претпоставува и дека ...

Дождливо и постудено време

Канал 77 - 01.10.2013

Претпладне претежно облачно со врнежи од дожд и со ретка појава на грмежи. Попладне облачноста ќе се намали, врнежите ќе престануваат и ќе дува умерен, на места засилен северен ветер, кој ќе ...

Скопје утре максимални 14 степени

Н.Македонија - 01.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер, пренесува МИА Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 ...

Драстично опаѓање на темперaтурите - утре облачно и дождливо време

Канал5 - 30.09.2013

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.

Времето утре облачно со врнежи од дожд

24 Вести - 30.09.2013

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.

Врнежи од дожд и посвежо

Бизнис Инфо - 30.09.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровито и посвежо со пад на температурите. Поинтензивни врнежи од дожд ќе има во попладневните и вечерните часови.

Времето денес облачно, носете си чадори

Сител - 30.09.2013

Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.

Од денеска дожд и пад на температурите

Р.С.Европа - 30.09.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, кои на одредени места ќе бидат пообилни и во попладневните часови ќе бидат проследни со локални грмежи.

Облачно со врнежи од дожд и посвежо

Макфакс - 30.09.2013

Во Македонија во понеделник времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровито и посвежо со пад на температурите. Поинтензивни врнежи од дожд ќе има во попладневните и вечерните часови.

Дојде есента

+инфо - 30.09.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, кои на одредени места ќе бидат пообилни и во попладневните часови ќе бидат проследни со локални грмежи.

Облачно време со врнежи

Inpress - 30.09.2013

Скопје, 30. септември 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровито, со пониски температури. Поинтензивни врнежи од дожд ќе има во попладневните и вечерните часови.

Земете си чадор, ќе врне дожд

А1 On - 30.09.2013

Во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровито и посвежо со пад на температурите. Поинтензивни врнежи од дожд ќе има во попладневните и вечерните часови.

Свеж и врнежлив ден

Press24 - 30.09.2013

Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.

Ни пристигна есента - и утре облаци дожд и силен ветер

Press24 - 30.09.2013

Во текот на утрешниот ден времето во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд, а ќе дува и ...

Утре облачно со врнежи од дожд

Бриф - 30.09.2013

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.

Неделна анализа - Дожд, ветер и голем пад на температурите

Скопје инфо - 30.09.2013

Во Македонија во понеделник ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровито и посвежо со пад на температурите. Поинтензивни врнежи од дожд ќе има во попладневните и вечерните часови.

Денеска облачно и со врнежи

Либертас - 30.09.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, кои на одредени места ќе бидат пообилни и во попладневните часови ќе бидат проследни со локални грмежи.

Од утре студени утра

Скопје инфо - 30.09.2013

Во среда во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Ќе дува умерен северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен северен и североисточен ветер.

Вистински есенски ден: Облаци, дожд и пад на температурите

Sky - 30.09.2013

Денеска времето во Република Македонија ќе биде облачно и врнежливо. Интензивирање на врнежите се очекува во попладневните и вечерните часови, кога се очекува и пад на температурата.

Облачно со врнежи од дожд

Канал 77 - 30.09.2013

Во понеделник во Македонија ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне и во вечерните часовии, локално се очекува да наврнат над 30л/м2.

Рекордно ниски септемвриски температури во Русија, источна Европа ја очекуваат и температури до -10

Точка - 30.09.2013

Во Краснојарск температурата во последните денови паднала на -6 степени Целзиусови, што е најниска измерена температура од почетокот на официјалните метеоролошки мерења за месец септември.

Облачно со врнежи од дожд и посвежо

Тера - 30.09.2013

Во Македонија во понеделник времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровито и посвежо со пад на температурите. Поинтензивни врнежи од дожд ќе има во попладневните и вечерните часови.

Облачно време со дожд и грмежи

Вечер Прес - 30.09.2013

По топлиот и сончев викенд, времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи и грмежи. Времето ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, кои на одредени места ќе бидат пообилни и ...

Утре ќе дува ветер со брзина до 70 км/ч

Sky - 30.09.2013

Времето во Македонија утре претпладне претежно облачно со врнежи од дожд и со ретка појава на грмежи. Попладне облачноста ќе се намали, врнежите ќе престануваат и ќе дува умерен, на места засилен ...

Времето ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд

Бриф - 30.09.2013

Времето ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, кои на одредени места ќе бидат пообилни и во попладневните часови ќе бидат проследни со локални грмежи.