TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Централен митинг на СДСМ пред Влада

24 Вести - 04.12.2016

Можеме, веруваме, имаме знаење и имаме план за живот во Македонија и ќе има живот во Македонија, порача лидерот на најголемата опозициска партија Зоран Заев на централниот граѓански митинг на СДСМ и коалицијата за Живот во Македонија.

СДСМ порача од Скопје - победа на 11 декември за живот во Македонија

Глас на Америка - 04.12.2016

„ Овие избори не се на ВМРО или на СДСМ, овие избори се за вас, за вашите деца, внуци. Ова или – или не е обично, тоа значи пропаст ли живот. Ве повикувам, заедно да донесеме живот во Македонија“, рече Заев на денешниот централен митинг на ...

Заев: Заедно ја испишуваме новата историја на Македонија

Нова ТВ - 04.12.2016

На говорницата се качи лидерот на опозицијата Зоран Заев. Тој ги престави кандидатите на шестте изборни единици. Треба да сме горди, заедно го испишувавме овој историски момент. Вечерва со нас се кандидатите од шесте избирачки листи, рече Заев.

Заев: На изборите глас за сопствената иднина

Алсат-М - 04.12.2016

Ова се избори за нашата Македонија и затоа одговорноста е многу голема. Добивате шанса да изберете каква иднина сакате, 11 декември е глас за сопствената иднина, порача вечерва на централнит митинг во Скопје на Коалицијат за „За живот во Македонија“ ...

Заев: Режимот пука, ја добивме битката, се раѓа нов живот (ФОТО)

МКД - 04.12.2016

Силно светнал ден! Ние можеме, ние веруваме, имаме надеж, имаме визија, имаме план за живот во Македонија. И ќе има живот во нашата Македонија. За само седум дена ќе светне утрото кога ќе го почувствуваме животот, рече Зоран Заев, претседателот на ...

Заев: Режимот пука, ја добивме битката, се раѓа нов живот!

Тера - 04.12.2016

Силно светнал ден! Ние можеме, ние веруваме, имаме надеж, имаме визија, имаме план за живот во Македонија. И ќе има живот во нашата Македонија. За само седум дена ќе светне утрото кога ќе го почувствуваме животот, рече Зоран Заев, претседателот на ...

Заев од централниот митинг во Скопје: нема херои без лузни, Другари вредеше

ТВ21 - 04.12.2016

Останувањето на власт на Груевски носи немир и нестабилност. Не се мирни неопределените граѓани, симпатизерите на СДСМ, па и ВМРО-овците. Доаѓа време кога никој нема да стравува за ништо. Барам од секој од вас да го препознаеме овој историски момент ...

Заев: Режимот пука, живот се раѓа!

Фокус - 04.12.2016

Рацин вечерва во секој од нас вели: Силно светнал ден! Ние можеме, ние веруваме, имаме надеж, имаме визија, имаме план за живот во Македонија. И ќе има живот во нашата Македонија. За само седум дена ќе светне утрото кога ќе го почувствуваме животот, ...

(ВИДЕО) Заев: Ајде да донесеме живот во Македонија, гласајте за бројот 4!

А1 On - 04.12.2016

Ова вечерва е нешо многу повеќе од Скопје, ова е нешто поголемо од митинг, ова е Македонија, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев пред илјадниците присутни на митингот. – Рацин вечерва во секој од нас вели: Силно светнал ден! Ние можеме, ние веруваме, ...

Заев: поддршка за стабилна и реформска влада

ТВ21 - 04.12.2016

Коалицијата „За живот во Македонија“ предводена од СДСМ вечерва во Битола одржа митинг на кој лидерот на СДСМ, Зоран Заев побара поддршка за победа на претстојните парламентарни избори и за формирање на стабилна и реформска влада.

Заев: Режимот пука, живот се раѓа! ВИДЕО

+инфо - 04.12.2016

„Рацин вечерва во секој од нас вели: Силно светнал ден! Ние можеме, имаме надеж, имаме визија, имаме план за живот во Македонија“, рече Заев. Ова вечерва е нешо многу повеќе од Скопје, ова е нешто поголемо од митинг, ова е Македонија, рече лидерот ...

Груевски: Заев заборави на Гугл мапс кога се градеа Цареви кули, а сега го заборава народот кој ќе го казни за се што ...

Сител - 04.12.2016

Зоран Заев се збогати откако стана градоначалник и стана милионер, со лаги, интриги и делење на тендери на фамилијата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4, Никола Груевски од Радовиш.

Централен митинг на СДСМ во Скопје: Доаѓа четвртиот Илинден (Фото)

Вест - 04.12.2016

Можеме, веруваме, имаме знаење и имаме план за живот во Македонија и ќе има живот во Македонија, порача лидерот на најголемата опозициска партија Зоран Заев на централниот граѓански митинг на СДСМ и коалицијата за Живот во Македонија.

БЕРИ ПАМЕТ ЗАЕВ, ТИ ДОАЃА КРАЈОТ: Амди Бајрам распали по лидерот на СДСМ и од Струмица (ФОТО)

Телеграф - 04.12.2016

Бери памет Заев, зашто ти доаѓа крајот. Си бил шпион, си сакал да ја упропастиш Македонија. Тоа не може да го направиш. Заев собирај се полека, полека, рече Амди Бајрам на митингот во Струмица Бирај памет Заев, зашто ти доаѓа крајот.

ЗАЕВ ОД СКОПЈЕ ПОРАЧА: На изборите дадете глас за сопствената иднина (ФОТО)

Телеграф - 04.12.2016

Гласот за нас ќе биде глас за правично, праведно и еднакво општество за сите, кое ќе биде посветено на граѓаните, а не на функционерите, порача лидерот на СДСМ на митингот во Скопје Ова се избори за нашата Македонија и затоа одговорноста е многу ...

Заев: Режимот пука, живот се раѓа!

Локално - 04.12.2016

„Рацин вечерва во секој од нас вели: Силно светнал ден! Ние можеме, имаме надеж, имаме визија, имаме план за живот во Македонија“, рече Заев. Ова вечерва е нешо многу повеќе од Скопје, ова е нешто поголемо од митинг, ова е Македонија, рече лидерот ...

Заев од Скопје ќе ПОБЕДИМЕ! Заедно ја испишуваме новата историја на Македонија

Локално - 04.12.2016

Од говорницата пред иладниците граѓани на митингот во Скопје Заев се обрати до сите граѓани на цела Македонија до сите етнички заедници, со единственото уверување- Ќе ПОБЕДИМЕ. Тој ги престави кандидатите на шестте изборни единици.Треба да сме ...

Заев: Да донесеме живот во Македонија

Макфакс - 04.12.2016

Доаѓа време кога никој нема да стравува за ништо. Барам од секој од вас да го препознаеме овој историски момент на прекршување, кога режимот пука, се раѓа живот. Ова вечерва е нешто многу повеќе од Скопје, ова е нешто поголемо од митинг, ова е ...

Заев бара поддршка за стабилна и реформска влада

Макфакс - 04.12.2016

Коалицијата „За живот во Македонија“ предводена од СДСМ во саботата вечерта во Битола одржа митинг на кој лидерот на СДСМ, Зоран Заев побара поддршка за победа на претстојните парламентарни избори и за формирање на стабилна и реформска влада.

Груевски: Уште седум дена и државата си ја враќа сувереноста

Макфакс - 04.12.2016

Уште само седум дена до големата победа, која ја очекуваме и која доаѓа, големата историска победа, чоја ќе биде голема не само според резултатот, туку и поради противникот и неговите планови, уште 7 дена и државата си ја враќа сета своја ...

Заев: Ајде да донесеме живот во Македонија, гласајте за бројот 4!

Репортер - 04.12.2016

Ова вечерва е нешо многу повеќе од Скопје, ова е нешто поголемо од митинг, ова е Македонија, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев пред илјадниците присутни на митингот. – Рацин вечерва во секој од нас вели: Силно светнал ден! Ние можеме, ние веруваме, ...

Заев: Ве повикувам да ја довршиме борбата!

Репортер - 04.12.2016

Ви се поклонувам за се што правите за својот град и за својата татковина, браво за оваа величествена слика вечерва и ми ја наполнивте душата! Победуваме, победа, победа!, повика Зоран Заев вечерва на митингот во Битола на Коалицијата предводена од ...

Груевски: Заев стана милионер, со интриги и делење на тендери на фамилијата

Нетпрес - 04.12.2016

Зоран Заев се збогати откако стана градоначалник и стана милионер, со лаги, интриги и делење на тендери на фамилијата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4, Никола Груевски од Радовиш.

Заев на митингот во Скопје: Останувањето на власт на Груевски носи немир и нестабилност

Стандард - 04.12.2016

Ова вечерва е нешо многу повеќе од Скопје, ова е нешто поголемо од митинг, ова е Македонија, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот во главниот град. – Рацин вечерва во секој од нас вели: Силно светнал ден! Ние можеме, ние веруваме, имаме ...

Заев заборави на Гугл мапс кога се градеа Цареви кули, а сега го заборава народот кој ќе го казни

Вечер Прес - 04.12.2016

Зоран Заев се збогати откако стана градоначалник и тогаш стана милионер, со лаги, интриги и делење на тендери на фамилијата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4, Никола Груевски од Радовиш.

Заев: Како модерни робовладетели за пусти пари го предадоа својот народ

Позитив.мк - 04.12.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев од митингот во Битола порача дека украдените и проневерените пари ќе им бидат вратени на граѓаните, на бизнисмените и на државата. – Наместо режим, во следните четири години изберете живот.

Заев заборави на Гугл мапс кога се градеа Цареви кули, а сега го заборава народот кој ќе го казни

Република - 04.12.2016

Зоран Заев се збогати откако стана градоначалник и тогаш стана милионер, со лаги, интриги и делење на тендери на фамилијата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4, Никола Груевски од Радовиш.

БЕРИ ПАМЕТ ЗАЕВ, ТИ ДОАЃА КРАЈОТ: Амди Бајрам распали по лидерот на СДСМ и од Струмица

Вечер Прес - 04.12.2016

Бери памет Заев, зашто ти доаѓа крајот. Си бил шпион, си сакал да ја упропастиш Македонија. Тоа не може да го направиш. Заев собирај се полека, полека, рече Амди Бајрам на митингот во Струмица Бирај памет Заев, зашто ти доаѓа крајот.

Заев: На изборите глас за сопствената иднина

Нетпрес - 04.12.2016

Ова се избори за нашата Македонија и затоа одговорноста е многу голема. Добивате шанса да изберете каква иднина сакате, 11 декември е глас за сопствената иднина, порача вечерва на централнит митинг во Скопје на Коалицијат за „За живот во Македонија“ ...

Груевски: Заев заборави на Гугл мапс кога се градеа Цареви кули, а сега го заборава народот кој ќе го казни за се што ...

Курир - 04.12.2016

Зоран Заев се збогати откако стана градоначалник и стана милионер, со лаги, интриги и делење на тендери на фамилијата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4, Никола Груевски од Радовиш.

Заев: Мислете на 12 декември, кога ќе сфатите дека сте донеле живот во Македонија

Мета - 04.12.2016

„Ова не е обична изборна кампања, овие избори не се за ВМРО-ДПМНЕ или за СДСМ, овие избори се за вас, за вашите деца, внуци… Oва „или-или“ не е обично, тоа значи пропаст или живот. Верувам дека заедно имаме огромна сила да успееме.

Груевски: Заев заборави на Гугл мапс кога се градеа Цареви кули

Пулс24 - 04.12.2016

Зоран Заев се збогати откако стана градоначалник и стана милионер, со лаги, интриги и делење на тендери на фамилијата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4, Никола Груевски од Радовиш.

“Катастрофален одзив од Прилепчани за централниот митинг на СДСМ во Скопје”- фото

Маркукуле - 04.12.2016

Само 18 автобуси од Прилеп и тоа полу празни, се упатија за централниот митинг на СДСМ во Скопје. Прилепчани му го свртија грбот на Заев и покажаа дека не се за двојазичност и федерализација на државата.

Заев: Да донесеме живот во Македонија!

Телевизија Нова - 04.12.2016

Ова вечерва е нешо многу повеќе од Скопје, ова е нешто поголемо од митинг, ова е Македонија, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев пред илјадниците присутни на митингот. „Рацин вечерва во секој од нас вели: Силно светнал ден! Ние можеме, ние веруваме, ...

Заев: На изборите глас за сопствената иднина

Телевизија Нова - 04.12.2016

Ова се избори за нашата Македонија и затоа одговорноста е многу голема. Добивате шанса да изберете каква иднина сакате, 11 декември е глас за сопствената иднина, порача вечерва на централнит митинг во Скопје на Коалицијат за „За живот во Македонија“ ...

Заев ја загуби СТРУМИЦА - Толку народ никој досега не собрал, ВМРО победува и во овој град

Exclusive.mk - 04.12.2016

Заев ја загуби СТРУМИЦА - Толку народ никој досега не собрал, ВМРО победува и во овој град. Цела Струмица е на нозе на митингот на ВМРО-ДПМНЕ. Граѓаните го кажаа своето, Заев паѓа на 11. декември, а во март ја губи и функцијата ...

Предизборна злоупотреба на национализам

Р.С.Европа - 03.12.2016

Неделникот Република пишува дека СДСМ ја украле кампањата од Србија и пласира тези дека Заев нуди распад на државата со федерализацијата. Фокус повикува власта да не шири меѓуетничка омраза. И Глобус пишува за злоупотреба на национализмот.

Заев: Правдата ќе се врати во државата

МКД - 03.12.2016

Коалицијата За живот во Македонија предводена од СДСМ вечерва ја презентираше својата предизборна програма План за Македонија пред граѓаните на Ресен. Лидерот на СДСМ и носител на листата во четвртата изборна единица Зоран Заев, барајќи го гласот од ...

Заев: На 11 декември граѓаните ќе го оценат Груевски со единица

Фокус - 03.12.2016

Ме радува овој полн плоштад на овој студ, но ве уверувам дека студот завршува. После десет години ќе почувствуваме топлина во нашиот живот, затоа што сите заедно на 11 декември ќе го вратиме нашиот живот и сјајот на нашата земја, рече лидерот на ...

Заев: Бараме поддршка за стабилна влада

Кајгана - 03.12.2016

Не бараме 63 пратеници, бараме стабилна влада за да донесеме закони и одлуки кои вие ги заслужувате. Барам поддршка, барам глас за да може Македоснија да биде земја со која ќе се гордееме, рече челникот на СДСМ Зоран Заев на митингот во петокот.

Заев: Ве повикувам да ја довршиме борбата!

А1 On - 03.12.2016

Ви се поклонувам за се што правите за својот град и за својата татковина, браво за оваа величествена слика вечерва и ми ја наполнивте душата! Победуваме, победа, победа!, повика Зоран Заев вечерва на митингот во Битола на Коалицијата предводена од ...

Заев: Ние сме поразлични од нив и ќе го докажеме тоа

А1 On - 03.12.2016

„Очекувам од вас да покажеме дека не сме како нив, веќе градиме нов живот во Македонија, поразлични сме и ќе го покажеме тоа, затоа подајте ми ја својата рака, да се сплотиме, и да бидеме заедно во оваа борба“, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев од ...

Заев од Ресен: На 11 декември е последниот тест на кој Груевски ќе добие единица ВИДЕО

+инфо - 03.12.2016

Тој пред ресенчани вети дека правдата ќе се врати во државата и ќе ја има за сите. Очекувам од вас да покажеме дека не сме како нив, веќе градиме нов живот во Македонија, поразлични сме и ќе го покажеме тоа, затоа подајте ми ја својата рака, да се ...

Заев: Ве повикувам да ја довршиме борбата! ВИДЕО

+инфо - 03.12.2016

Ова е модерно робовладетелско општество кое за пусти пари го продаде својот народ, рече Заев. Ви се поклонувам за се што правите за својот град и за својата татковина, браво за оваа величествена слика вечерва и ми ја наполнивте душата! Победуваме, ...

ГРУЕВСКИ ОД ПРОБИШТИП: Заев е единствен политичар во Европа кој манипулира со граѓаните (ВИДЕО)

Телеграф - 03.12.2016

Гледаме дека си поигруваат со народот, со маката на граѓаните и сакаат со лаги и манипулации да добијат власт. Затоа народот дополнитлено ќе ги казни на 11 декември - рече Груевски Зоран Заев е единствениот политичар во Европа кој си дозволи да лаже ...

ЗАЕВ ЌЕ ЈА РАСИПЕ ДРЖАВАТА: Груевски побара историски пораз за СДСМ од кратовчани (ВИДЕО)

Телеграф - 03.12.2016

Од многу страни како кучиња на касапница и се навртеле на Македонија. Не треба да го дозволиме тоа. Треба сите да излеземе и историски да се порази СДСМ, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Кратово Заев ветува работи кои ќе ни го расипат ...

Заев: Бараме поддршка за стабилна влада

Точка - 03.12.2016

Не бараме 63 пратеници, бараме стабилна влада за да донесеме закони и одлуки кои вие ги заслужувате. Барам поддршка, барам глас за да може Македоснија да биде земја со која ќе се гордееме, рече челникот на СДСМ Зоран Заев во петокот носителот на ...

ЗАЕВ ОД РЕСЕН: Градиме нов живот во Македонија

Телеграф - 03.12.2016

Тој посочи дека главната цел на неговата коалиција е враќање на парите кај граѓаните и обезбедување достоинствен живот за сите Коалицијата „За живот во Македонија“ предводена од СДСМ вечерва ја презентираше својата предизборна програма „План за ...

Кој е поголем глумец- Талески или Груевски, запраша Заев во Битола

Алфа - 03.12.2016

Наместо режим, во следните четири години изберете живот. Ве повикувам сите заедно на 11 декември да ја завршиме борбата – ова пред Битолчани на вечерашниот митинг го изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

(ВИДЕО) Заев пред битолчани: Овие бандити не само што ќе ги стигне правдата, туку ќе ги вратат парите, зашто тие пари ...

Локално - 03.12.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев синоќа пред битолчани ја претстави неговата визија за враќањето на животот во Македонија, ветувајќи победа за да го смени овој робовладетелски систем на власта и како таква никогаш да не се повтори.

(ВИДЕО) Заев: Ние сме поразлични од нив и ќе го докажеме тоа

Локално - 03.12.2016

„Очекувам од вас да покажеме дека не сме како нив, веќе градиме нов живот во Македонија, поразлични сме и ќе го покажеме тоа, затоа подајте ми ја својата рака, да се сплотиме, и да бидеме заедно во оваа борба“, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев од ...

Заев: Планот „За живот во Македонија“ учебник за идната власт

МК News - 03.12.2016

Народот го чека 11 декември за да си ги врати слободата и демократијата, за да го врати животот во Македонија, порача од Валандово лидерот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Изборната единица 4 Зоран Заев.

Груевски: Нема поголем криминалец од Заев во цела Европа

Позитив.мк - 03.12.2016

Никола Груевски се пожестоко го напаѓа и навредува Зоран Заев лидерот на опозицискиот СДСМ кој според него е единствениот политичар во Европа кој си дозволи да лаже и да си игра со чувствата на посиромашните, невработените и оние во мака.

Груевски: Заев си игра со чувствата на граѓаните

Макфакс - 03.12.2016

Лидерот на опозицискиот СДСМ Зоран Заев е единствениот политичар во Европа кој си дозволи да лаже и да си игра со чувствата на посиромашните, невработените и оние во мака, порача од Пробиштип лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на Изборите единица 4 ...

Заев: Промени на 11 декември за живот во Македонија

Репортер - 03.12.2016

Коалицијата „За живот во Македонија“, предводена од СДСМ, вечерва одржа предизборен митинг во Гевгелија. Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Четвртата изборна единица Зоран Заев рече дека на 11 декември ќе дојде до ...

(ВИДЕО) Заев: Ние сме поразлични од нив и ќе го докажеме тоа

Бриф - 03.12.2016

„Очекувам од вас да покажеме дека не сме како нив, веќе градиме нов живот во Македонија, поразлични сме и ќе го покажеме тоа, затоа подајте ми ја својата рака, да се сплотиме, и да бидеме заедно во оваа борба“, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев од ...

Битолчани го поздравија Заев со порака: „Заев=УЧК“

Нетпрес - 03.12.2016

СДСМ денеска има митинг во Битола, а битолчани соодветно го поздравија лидерот на партијата, кој се залага за двојазичност и федерализација. На влезот на Битола беше поставен голем транспарент на кој пишува „Битола не сака двојазичност! ...

Груевски: Заев е единствен политичар во Европа кој манипулира и си игра со маката на граѓаните

Вечер Прес - 03.12.2016

Зоран Заев е единствениот политичар во Европа кој си дозволи да лаже и да си игра со чувствата на посиромашните, невработените и оние во мака, порача од Пробиштип лидерот а ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4 Никола Груевски.

(ВИДЕО) Заев: После 10 години ќе почуствуваме топлина во нашиот домови

Репортер - 03.12.2016

„Очекувам од вас да покажеме дека не сме како нив, веќе градиме нов живот во Македонија, поразлични сме и ќе го покажеме тоа, затоа подајте ми ја својата рака, да се сплотиме, и да бидеме заедно во оваа борба“, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев од ...

Груевски: Заев ветува работи кои ќе ни ја расипат државата, ова не смееме да го премолчиме

Република - 03.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и носител на пратеничката лисата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „ За подобра Македонија“ во ИЕ4 денеска во Кратово рече дека иако според планот ВМРО-ДПМНЕ требаше да води само економска кампања сепак како што рече ...

„Заев=УЧК“ вака Битолчани го поздравија Заев пред митингот

Република - 03.12.2016

СДСМ денеска има закажано митинг во Битола. Битолчани соодветно го поздравија лидерот на СДСМ кој се залага за двојазичност и федерализација на државата. На влезот на Битола беше поставен голем транспарент на кој пишува „Битола не сака двојазичност! ...

Порка до Заев: Прилеп е против двојазичноста!

Нетпрес - 03.12.2016

Поминаа неколку месеци кога под Градскиот часовник на неверување на сите Заев најави дека Прилеп ќе биде двојазичен. Ако некој на почетокот мислеше дека е говорна грешка, тоа Заев и понатаму го повторуваше во секоја прилика, па дури и на трибина со ...

Груевски: Заев ветува работи кои ќе ја расипат државата, имаме одговорност да им кажеме за ова на луѓето

Вечер Прес - 03.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и носител на пратеничката лисата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „ За подобра Македонија" во ИЕ4 денеска во Кратово рече дека иако според планот ВМРО-ДПМНЕ требаше да води само економска кампања сепак како што рече ...

ФОТО: Битолчани го поздравија Заев со порака „Заев=УЧК"

Вечер Прес - 03.12.2016

СДСМ денеска има митинг во Битола, а битолчани соодветно го поздравија лидерот на партијата, кој се залага за двојазичност и федерализација. На влезот на Битола беше поставен голем транспарент на кој пишува „Битола не сака двојазичност! ...

ФОТО: Заев доби црвен картон во Прилеп

Курир - 03.12.2016

Поминаа неколку месеци кога под Градскиот часовник на неверување на сите Заев најави дека Прилеп ќе биде двојазичен. Ако некој на почетокот мислеше дека е говорна грешка, тоа Заев и понатаму го повторуваше во секоја прилика, па дури и на трибина со ...

Заев: Бараме поддршка за стабилна влада

Макфакс - 03.12.2016

Не бараме 63 пратеници, бараме стабилна влада за да донесеме закони и одлуки кои вие ги заслужувате. Барам поддршка, барам глас за да може Македоснија да биде земја со која ќе се гордееме, рече челникот на СДСМ Зоран Заев во петокот носителот на ...

Груевски: Од многу страни како кучиња на касапница и се навртеле на Македонија

Нетпрес - 03.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и носител на пратеничката лисата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „ За подобра Македонија“ во ИЕ4 денеска во Кратово рече дека иако според планот ВМРО-ДПМНЕ требаше да води само економска кампања сепак како што рече ...

Заев е спремен на се и сешто само за да дојде на власт

Република - 03.12.2016

Зоран Заев е единствениот политичар во Европа кој си дозволи да лаже и да си игра со чувствата на посиромашните, невработените и оние во мака, порача од Пробиштип лидерот, а ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4 Никола Груевски.

Заев: Ве повикувам да ја довршиме борбата!

МК News - 03.12.2016

Победуваме, победа, победа!, повика Зоран Заев вечерва на митингот во Битола на Коалицијата предводена од СДСМ. – Ве повикувам да ја довршиме борбата. Режим паѓа, живот враќаме. Да го вратиме животот кој битолчани го живееја а заборавија да го ...

Заев ќе го блокира трансферот на Талевски во Рајн-Некар: „Младите мора да останат дома“

Република - 03.12.2016

Лидерот на опозицијата на вонредна прес-конференција денес соопшти дека ако дојде на власт СДСМ, тој лично ќе го блокира трансферот на младиот ракометен бисер Филип Талевски во германскиот шампион Рајн-Некар.

Груевски: Заев ветува работи кои ќе ја расипат државата, имаме одговорност да им кажеме за ова на луѓето

Курир - 03.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и носител на пратеничката лисата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „ За подобра Македонија“ во ИЕ4 денеска во Кратово рече дека иако според планот ВМРО-ДПМНЕ требаше да води само економска кампања сепак како што рече ...

ФОТО: Битолчани го поздравија Заев со порака „Заев=УЧК“

Курир - 03.12.2016

СДСМ денеска има митинг во Битола, а битолчани соодветно го поздравија лидерот на партијата, кој се залага за двојазичност и федерализација. На влезот на Битола беше поставен голем транспарент на кој пишува „Битола не сака двојазичност! ...

Груевски: Заев е единствен политичар во Европа кој манипулира и си игра со чувствата на граѓаните

Курир - 03.12.2016

Зоран Заев е единствениот политичар во Европа кој си дозволи да лаже и да си игра со чувствата на посиромашните, невработените и оние во мака, порача од Пробиштип лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4 Никола Груевски.

Планот за Западна Македонија како еднојазична територија

Република - 03.12.2016

Колумнист: Никола Србов На последните митинзи Зоран Заев вели дека федерализацијата на државата е само во главите на „квазипатриотите“ и на „националистите“. А кои се „квазипатриотите“ и „националистите“? Тоа сме ти, јас, сите ние што со загриженост ...

Груевски: Заев ветува работи кои ќе ја расипат државата, имаме одговорност да им кажеме за ова на луѓето

Lider - 03.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и носител на пратеничката лисата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „ За подобра Македонија“ во ИЕ4 денеска во Кратово рече дека иако според планот ВМРО-ДПМНЕ требаше да води само економска кампања сепак како што рече ...

Заев не е добредојден во Прилеп!

Пулс24 - 03.12.2016

Вака револтираните прилепчани денес му посакаа ” добредојде” на човекот кој ја распродава Македонија на секој чекор. Ако некој на почетокот мислеше дека е говорна грешка, тоа Заев и понатаму го повторуваше во секоја прилика, па дури и на трибина со ...

Заев е единствениот политичар во Европа кој си дозволи да лаже, да си игра со чувствата на посиромашните, невработените ...

Пулс24 - 03.12.2016

Зоран Заев е единствениот политичар во Европа кој си дозволи да лаже и да си игра со чувствата на посиромашните, невработените и оние во мака, порача од Пробиштип лидерот а ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4 Никола Груевски.

ФОТО: Битолчани го поздравија Заев: „Заев=УЧК“

Пулс24 - 03.12.2016

СДСМ денеска има митинг во Битола, а битолчани соодветно го поздравија лидерот на партијата, кој се залага за двојазичност и федерализација. На влезот на Битола беше поставен голем транспарент на кој пишува „Битола не сака двојазичност! ...

Заев доби црвен картон во Прилеп

Маркукуле - 03.12.2016

Поминаа неколку месеци кога под Градскиот часовник на неверување на сите Заев најави дека Прилеп ќе биде двојазичен. Ако некој на почетокот мислеше дека е говорна грешка, тоа Заев и понатаму го повторуваше во секоја прилика, па дури и на трибина со ...

Груевски: Заев е единствен политичар во Европа кој манипулира и си игра со маката на граѓаните

Телевизија Нова - 03.12.2016

Зоран Заев е единствениот политичар во Европа кој си дозволи да лаже и да си игра со чувствата на посиромашните, невработените и оние во мака, порача од Пробиштип лидерот а ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4 Никола Груевски.

Заев: Правдата ќе се врати во државата

Телевизија Нова - 03.12.2016

Коалицијата За живот во Македонија предводена од СДСМ вечерва ја презентираше својата предизборна програма План за Македонија пред граѓаните на Ресен. Лидерот на СДСМ и носител на листата во четвртата изборна единица Зоран Заев, барајќи го гласот од ...

Коалицијата „За живот во Македонија“ одржа предизборен митинг во Гевгелија

24 Вести - 02.12.2016

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Четвртата изборна единица Зоран Заев рече дека на 11 декември ќе дојде до промена на власта и оти народот ќе си ги врател слободата и демократијата.

Заев: Планот „За живот во Македонија“ учебник за идната власт

24 Вести - 02.12.2016

Народот го чека 11 декември за да си ги врати слободата и демократијата, за да го врати животот во Македонија, порача вечерва од Валандово лидерот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Изборната единица 4 Зоран Заев.

Заев: Планот „За живот во Македонија“ учебник за идната власт

Алсат-М - 02.12.2016

Народот го чека 11 декември за да си ги врати слободата и демократијата, за да го врати животот во Македонија, порача вечерва од Валандово лидерот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Изборната единица 4 Зоран Заев.

Заев ги повика неопределените да се приклучат во борбата за живот

МКД - 02.12.2016

Народот е разбуден, како котел врие цела Македонија. Народот го чека 11-ти декември за да си ги врати слободата и демократијата, за да си го врати животот во Македонија. А Валандово вечерва е уште една потврда за тоа.

ВИДЕО Заев во Валандово го повика Груевски на дуел

Фокус - 02.12.2016

„Народот е разбуден, како котел врие цела Македонија. Народот го чека 11-ти декември за да си ги врати слободата и демократијата, за да си го врати животот во Македонија. А Валандово вечерва е уште една потврда за тоа.

Заев: Промени на 11 декември за живот во Македонија

А1 On - 02.12.2016

Коалицијата „За живот во Македонија“, предводена од СДСМ, вечерва одржа предизборен митинг во Гевгелија. Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Четвртата изборна единица Зоран Заев рече дека на 11 декември ќе дојде до ...

Заев од Валандово: Да си го вратиме животот, резервен немаме (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 02.12.2016

Заев пред валандoвчани вети дека Планот за живот ќе биде учебник за секој член на идната власт која гарантира достоинствен живот за сите во Македонија Народот е разбуден, како котел врие цела Македонија.

Заев од Валандово: Да си го вратиме животот, резервен немаме!

А1 On - 02.12.2016

„Народот е разбуден, како котел врие цела Македонија. Народот го чека 11-ти декември за да си ги врати слободата и демократијата, за да си го врати животот во Македонија. А Валандово вечерва е уште една потврда за тоа.

Заев: Барам глас за стабилна влада која ќе го врати животот во Мекедонија

+инфо - 02.12.2016

Заев најави ново време, нова иднина за Македонија. Навистина сме од крајот на ова владеење. Гевгелија заборави да се смее како и остатокот на Македонија. Во овие 10 години имаме злосторничка власт. Зато ние веќе победивме.

Груевски: Стилот на Заев и СДСМ е манипулирање и лажање и затоа на 11 декември ќе бидат казнети од народот

Сител - 02.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носителот на кандидатската листа во ИЕ4 Никола Груевски, вечерва во Свети Николе истакна дека по лагите на Заев и СДСМ дека во Македонија има 500.000 фантомски гласачи, бројот на гласачи во избирачкиот список не само што не ...

ГРУЕВСКИ ЗА ЗАЕВ И СДСМ: Нивниот стил е манипулирање и лажење и затоа ќе бидат казнети од народот

Телеграф - 02.12.2016

Една од познатите работи во Струмица се доделувањата на тендерите. Видовме како се доделувале тендерите, на стрини, чичкови или на повисокото раководство на СДСМ. Неговиот начин на сфаќање на политиката е таков.

Заев од Валандово: Да си го вратиме животот, резервен немаме!

Вест - 02.12.2016

„Народот е разбуден, како котел врие цела Македонија. Народот го чека 11-ти декември за да си ги врати слободата и демократијата, за да си го врати животот во Македонија. А Валандово вечерва е уште една потврда за тоа.

Заев: Да си го вратиме животот, зашто резервен немаме

Точка - 02.12.2016

Граѓаните на 11-ти декември треба да си го вратат животот, затоа што никој од нас нема резервен, а Планот за живот ќе биде учебник за секој член на идната власт која гарантира достоинствен живот за сите во Македонија, порача во петокот вечерта од ...

Заев: Планот „За живот во Македонија“ учебник за идната власт

Канал5 - 02.12.2016

Народот го чека 11 декември за да си ги врати слободата и демократијата, за да го врати животот во Македонија, порача вечерва од Валандово лидерот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Изборната единица 4 Зоран Заев.

ЗАЕВ: Планот „За живот во Македонија“ учебник за идната власт

Телеграф - 02.12.2016

Лидерот на СДСМ упати и апел до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски да излезе на дуел, да разговараат за, како што рече, економијата, младите, за вистината во Македонија Народот го чека 11 декември за да си ги врати слободата и ...

ЗАЕВ: Промени на 11 декември за живот во Македонија

Телеграф - 02.12.2016

Фокусот, според Заев, во иднина ќе биде на младите Коалицијата „За живот во Македонија“, предводена од СДСМ , вечерва одржа предизборен митинг во Гевгелија. Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Четвртата изборна ...

Заев: Планот „За живот во Македонија“ учебник за идната власт

Сител - 02.12.2016

Народот го чека 11 декември за да си ги врати слободата и демократијата, за да го врати животот во Македонија, порача вечерва од Валандово лидерот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Изборната единица 4 Зоран Заев.

Заев: Планот „За живот во Македонија“ учебник за идната власт

Алфа - 02.12.2016

Народот го чека 11 декември за да си ги врати слободата и демократијата, за да го врати животот во Македонија, порача вечерва од Валандово лидерот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Изборната единица 4 Зоран Заев.

ИЗБОРИ 2016: Видео анализа - спот на СДСМ

Mojo.mk - 02.12.2016

Конечно дочекавме и филмуван спот од СДСМ. И нормално ќе го изанализираме како би ги виделе деталите кои не се гледаат на прва топка. Еве го целиот спот кој е околу четири минути. Спотот почнува со свадба.

(ВИДЕО) Заев: Промени на 11 декември за живот во Македонија

Локално - 02.12.2016

Коалицијата „За живот во Македонија“, предводена од СДСМ, вечерва одржа предизборен митинг во Гевгелија. Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Четвртата изборна единица Зоран Заев рече дека на 11 декември ќе дојде до ...

Заев од Валандово: Да си го вратиме животот, резервен немаме!

Локално - 02.12.2016

„Народот е разбуден, како котел врие цела Македонија. Народот го чека 11-ти декември за да си ги врати слободата и демократијата, за да си го врати животот во Македонија. А Валандово вечерва е уште една потврда за тоа.

(ВИДЕО) Заев пред валандовчани – Да си го вратиме животот!

Репортер - 02.12.2016

„Народот е разбуден, како котел врие цела Македонија. Народот го чека 11-ти декември за да си ги врати слободата и демократијата, за да си го врати животот во Македонија. А Валандово вечерва е уште една потврда за тоа.

Груевски: Стилот на Заев и СДСМ е манипулирање и лажање и затоа на 11 декември ќе бидат казнети од народот

Вечер Прес - 02.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носителот на кандидатската листа во ИЕ4 Никола Груевски, вечерва во Свети Николе истакна дека по лагите на Заев и СДСМ дека во Македонија има 500.000 фантомски гласачи, бројот на гласачи во избирачкиот список не само што не ...

Груевски: Стилот на Заев и СДСМ е манипулирање и лажање и затоа на 11 декември ќе бидат казнети од народот

Press24 - 02.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носителот на кандидатската листа во ИЕ4 Никола Груевски, вечерва во Свети Николе истакна дека по лагите на Заев и СДСМ дека во Македонија има 500.000 фантомски гласачи, бројот на гласачи во избирачкиот список не само што не ...

Заев: Да си го вратиме животот, зашто резервен немаме

Макфакс - 02.12.2016

Граѓаните на 11-ти декември треба да си го вратат животот, затоа што никој од нас нема резервен, а Планот за живот ќе биде учебник за секој член на идната власт која гарантира достоинствен живот за сите во Македонија, порача во петокто вечерта од ...

Заев: Граѓаните да не се плашат од Груевски и да се вклучат во борбата за живот

Мета - 02.12.2016

На митингот на СДСМ и Коалицијата за живот во Македонија во Валандово, лидерот на опозицијата Зоран Заев на граѓаните што молчат им порача „да не се плашат од злосторничката банда на Груевски и да се вклучат во борбата за живот.

Груевски: Стилот на Заев и СДСМ е манипулирање и лажање и затоа на 11 декември ќе бидат казнети од народот

Нетпрес - 02.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носителот на кандидатската листа во ИЕ4 Никола Груевски, вечерва во Свети Николе истакна дека по лагите на Заев и СДСМ дека во Македонија има 500.000 фантомски гласачи, бројот на гласачи во избирачкиот список не само што не ...

Гласот за Заев е глас за еврото на Вицето и криминал во Македонија

Press24 - 02.12.2016

Гласот даден за опозицискиот лидер Зоран Заев е глас за криминалот и поддршка за случаи како еврото за Вицето. Во случајот познат како „Поткуп“ Заев јавно бараше мито од над 200 илјади евра, пишува Курир.

Гласот за Заев е глас за еврото на Вицето и криминал во Македонија

Нетпрес - 02.12.2016

Заев беше фатен жив на дело како бара пари за мито. На видео снимката која се појави на Јутјуб каналот кристално јасно се гледа и слуша дека опозицискиот лидер бара мито од 200.000 евра. Заев прецизно дава насоки дека за работата која тој ќе ја ...

Гласот за Заев е глас за еврото на Вицето и криминал во Македонија (видео)

Вечер Прес - 02.12.2016

Гласот даден за Зоран Заев на овие избори не е ништо друо освен глас за криминалот и поткрепа за продолжување на случаи за поткуп, корупција, отворено барање на мито. Гласот за Заев е глас за владеење на криминалното подземје и јадење живи луѓе, кое ...

Груевски: За лагите, СДСМ ќе биде казнет од народот

Република - 02.12.2016

– По лагите на Заев и СДСМ дека во Македонија има 500.000 фантомски гласачи, бројот на гласачи во избирачкиот список не само што не се намали туку и се зголеми за 5000 гласачи. А за таквите лаги, СДСМ ќе биде казнет од народот на изборите на 11 ...

Заев од Валандово: Да си го вратиме животот, резервен немаме!

Стандард - 02.12.2016

„Народот е разбуден, како котел врие цела Македонија. Народот го чека 11-ти декември за да си ги врати слободата и демократијата, за да си го врати животот во Македонија. А Валандово вечерва е уште една потврда за тоа.

Гласот за Заев е глас за еврото на Вицето и криминал во Македонија (видео)

Република - 02.12.2016

Човекот кој сега го бара гласот од вас за наводен „живот“ во своите три градоначалнички мандати ја претвори Струмица во личен имот кој го распродава само ако има лична корист за него и неговото семејство.

Груевски: Стилот на Заев и СДСМ е манипулирање и лажање и затоа на 11 декември ќе бидат казнети од народот

Курир - 02.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носителот на кандидатската листа во ИЕ4 Никола Груевски, вечерва во Свети Николе истакна дека по лагите на Заев и СДСМ дека во Македонија има 500.000 фантомски гласачи, бројот на гласачи во избирачкиот список не само што не ...

Гласот за Заев е глас за еврото на Вицето и криминал во Македонија

Курир - 02.12.2016

Гласот даден за опозицискиот лидер Зоран Заев е глас за криминалот и поддршка за случаи како еврото за Вицето. Во случајот познат како „Поткуп“ Заев јавно бараше мито од над 200 илјади евра. Заев беше фатен жив на дело како бара пари за мито.

Груевски: Стилот на Заев и СДСМ е манипулирање и лажење

Lider - 02.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носителот на кандидатската листа во ИЕ4 Никола Груевски, вечерва во Свети Николе истакна дека по лагите на Заев и СДСМ дека во Македонија има 500.000 фантомски гласачи, бројот на гласачи во избирачкиот список не само што не ...

Груевски: Стилот на Заев и СДСМ е манипулирање и лажење

Пулс24 - 02.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носителот на кандидатската листа во ИЕ4 Никола Груевски, вечерва во Свети Николе истакна дека по лагите на Заев и СДСМ дека во Македонија има 500.000 фантомски гласачи, бројот на гласачи во избирачкиот список не само што не ...

Гласот за Заев е глас за еврото на Вицето и глас за криминал

Пулс24 - 02.12.2016

Гласот даден за опозицискиот лидер Зоран Заев е глас за криминалот и поддршка за случаи како еврото за Вицето. Во случајот познат како „Поткуп“ Заев јавно бараше мито од над 200 илјади евра. Заев беше фатен жив на дело како бара пари за мито.

Заев – На 11 декември, последно екстерно тестирање за Груевски

Канал 77 - 02.12.2016

Живот во Македонија ќе изберат граѓаните доколку ја прифатат програмата “План за Македонија” порача, лидерот на СДСМ,Зоран Заев од митингот во Штип. Тој им вети на текстилните и кожарските работници дека минималната плата ќе ја зголемат на 12.000 ...

Заев: Планот „За живот во Македонија“ учебник за идната власт

Телевизија Нова - 02.12.2016

Народот го чека 11 декември за да си ги врати слободата и демократијата, за да го врати животот во Македонија, порача вечерва од Валандово лидерот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Изборната единица 4 Зоран Заев.

Груевски: Стилот на Заев и СДСМ е манипулирање и лажање

Телевизија Нова - 02.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носителот на кандидатската листа во ИЕ4 Никола Груевски, вечерва во Свети Николе истакна дека по лагите на Заев и СДСМ дека во Македонија има 500.000 фантомски гласачи, бројот на гласачи во избирачкиот список не само што не ...

Заев: Промени на 11 декември за живот во Македонија

Телевизија Нова - 02.12.2016

Коалицијата „За живот во Македонија“, предводена од СДСМ, вечерва одржа предизборен митинг во Гевгелија. Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Четвртата изборна единица Зоран Заев рече дека на 11 декември ќе дојде до ...

Заев: Нудиме план кој обезбедува живот за сите граѓани

Алсат-М - 01.12.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во Пробиштип го претстави планот кој, како што рече, обезбедува живот за сите граѓани во Македонија и услови за враќање на младите во својата земја. Тој ги повика граѓаните да ги погледнат постапките на актуелната ...

Заев од Пробиштип: Од овој град ставија кукла-премиер

МКД - 01.12.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во Пробиштип ги повика граѓаните да погледнат во постапките на актуелната власт и да направат разлика, каква влада имаат сега, а каква сакаат, и да се вклучат во промените за живот во Македонија.

Заев од Пробиштип: На сите мајки, ќе им ги вратиме децата, обезбедуваме живот!(ВИДЕО)

+инфо - 01.12.2016

Сме имале и тирани, и окупатори, но од своите никогаш, рече Заев. Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител на каднидатската листа на СДСМ и коалицијата во ИЕ 4, од митингот , во Пробиштип ги повика граѓаните да погледнат во постапките на актуелната ...

Заев: Секој кој крадел ќе ги врати парите!

А1 On - 01.12.2016

Ајде моја источна Македонијо!, Ајде Штип! Победа!. Ќе го добиете за десетина дена својот живот. Ќе има живот во Македонија, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот на СДСМ и Коалицијата „За живот во Македонија“ вечерва во Штип.

Заев: Не викам јас, душата ми вика од болката на сите мајки, ќе ги вратиме децата, обезбедуваме живот!

А1 On - 01.12.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во Пробиштип ги повика граѓаните да погледнат во постапките на актуелната власт и да направат разлика, каква влада имаат сега, каква сакаат, и да се вклучат во промените за живот во Македонија.

Заев: Нема веќе судбината на тетка Зоре да ја делат болните граѓани во Македонија

+инфо - 01.12.2016

Заев ги повика ВМРО-ДПМНЕ - ДУИ да не се осмелиле да ја дестабилизираат земјата пред изборите. Ајде моја источна Македонијо!, Ајде Штип! Победа!. Ќе го добиете за десетина дена својот живот. Ќе има живот во Македонија.

Заев: Нудиме план кој обезбедува живот за сите граѓани

Канал5 - 01.12.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во Пробиштип го претстави планот кој, како што рече, обезбедува живот за сите граѓани во Македонија и услови за враќање на младите во својата земја. Тој ги повика граѓаните да ги погледнат постапките на актуелната ...

ЗАЕВ: Нудиме план кој обезбедува живот за сите граѓани

Телеграф - 01.12.2016

Тој ги повика граѓаните да ги погледнат постапките на актуелната власт и да направат разлика, каква влада имаат, каква сакаат и да се вклучат во промените за живот во Македонија Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во Пробиштип го претстави планот ...

Заев во Штип: Актерската дружина на ВМРО-ДПМНЕ си заминува

Вест - 01.12.2016

Ајде моја источна Македонијо!, Ајде Штип! Победа! Да го вратиме животот! Ќе го добиете за десетина дена својот живот. Ќе има живот во Македонија -рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот на СДСМ и Коалицијата „За живот во Македонија“ вечерва во ...

Заев: Не викам јас, душата ми вика од болката на сите мајки, ќе ги вратиме децата, обезбедуваме живот!

Локално - 01.12.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во Пробиштип ги повика граѓаните да погледнат во постапките на актуелната власт и да направат разлика, каква влада имаат сега, каква сакаат, и да се вклучат во промените за живот во Македонија.

Заев од Пробиштип: На сите мајки, ќе им ги вратиме децата, обезбедуваме живот!(ВИДЕО)

МК News - 01.12.2016

Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител на каднидатската листа на СДСМ и коалицијата во ИЕ 4, од митингот , во Пробиштип ги повика граѓаните да погледнат во постапките на актуелната власт и да направат разлика, каква влада имаат сега, каква ...

Граѓаните треба да трошат по 2.500 евра месечно, за Заев да им врати назад ДДВ од 30.000 денари

Вечер Прес - 01.12.2016

-СДСМ измислија и им ветуваат на граѓаните дека од ДДВ ќе враќаат по 500 евра годишно на сите граѓани, прво не ги сфаќавме сериозно, а подоцна по направената математика ние увидовме дека граѓаните месечно треба да трошат по 2.000 до 2.500 евра за да ...

Заев: Не викам јас, душата ми вика од болката на сите мајки, ќе ги вратиме децата

Стандард - 01.12.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во Пробиштип ги повика граѓаните да погледнат во постапките на актуелната власт и да направат разлика, каква влада имаат сега, каква сакаат, и да се вклучат во промените за живот во Македонија.

Заев: Не викам јас, душата ми вика од болката на сите мајки

Репортер - 01.12.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во Пробиштип ги повика граѓаните да погледнат во постапките на актуелната власт и да направат разлика, каква влада имаат сега, каква сакаат, и да се вклучат во промените за живот во Македонија.

Груевски: Заев очигледно не ја знае математиката и гарантира плати од 2.500 евра во Македонија

Нетпрес - 01.12.2016

Тој исто така ветуваше дека толку многу фабрики ќе донесе во нашата држава што ќе ги врати сите иселеници од Австралија, Америка, Њу Џерси во родната земја и тоа е една од големите лаги на Заев, тој исто така ветуваше во својата општина Струмица ...

Заев: Секој кој крадел ќе ги врати парите!

Репортер - 01.12.2016

Ајде моја источна Македонијо!, Ајде Штип! Победа!. Ќе го добиете за десетина дена својот живот. Ќе има живот во Македонија, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот на СДСМ и Коалицијата „За живот во Македонија“ вечерва во Штип.

Груевски: Граѓаните треба да трошат по 2.500 евра месечно, за Заев да им врати назад ДДВ од 30.000 денари

Република - 01.12.2016

-СДСМ измислија и им ветуваат на граѓаните дека од ДДВ ќе враќаат по 500 евра годишно на сите граѓани, прво не ги сфаќавме сериозно, а подоцна по направената математика ние увидовме дека граѓаните месечно треба да трошат по 2.000 до 2.500 евра за да ...

Заев: Груевски прочитани сте, вашата претстава заврши

Фактор - 01.12.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва од централниот митинг во Штип порача дека ќе овозможат достоинствен живот за сите граѓани. „Ве вадиме од темнината и ви го враќаме животот. Никој не ви дал живот за да одзема живот.

Грдото лице на Македонецот Заев

Република - 01.12.2016

Ко­га из­бо­ри­те ги на­ре­ку­ва­те нов ре­фе­рен­дум за не­за­вис­ност, ко­га по­бе­да­та ја по­вр­зу­ва­те со оп­ста­но­кот на Ма­ке­до­ни­ја, ко­га по­ра­зот го тре­ти­ра­те ка­ко ка­та­стро­фа за си­те гра­ѓа­ни, а не са­мо за по­ли­тич­ка­та ...

Груевски: Заев очигледно не ја знае математиката и гарантира плати од 2.500 евра во Македонија

Курир - 01.12.2016

-СДСМ измислија и им ветуваат на граѓаните дека од ДДВ ќе враќаат по 500 евра годишно на сите граѓани, прво не ги сфаќавме сериозно, а подоцна по направената математика ние увидовме дека граѓаните месечно треба да трошат по 2.000 до 2.500 евра за да ...

Груевски: Заев очигледно не ја знае математиката и гарантира плати од 2.500 евра во Македонија

Lider - 01.12.2016

-СДСМ измислија и им ветуваат на граѓаните дека од ДДВ ќе враќаат по 500 евра годишно на сите граѓани, прво не ги сфаќавме сериозно, а подоцна по направената математика ние увидовме дека граѓаните месечно треба да трошат по 2.000 до 2.500 евра за да ...

Груевски: Заев очигледно не ја знае математиката и гарантира плати од 2.500 евра во Македонија

Пулс24 - 01.12.2016

-СДСМ измислија и им ветуваат на граѓаните дека од ДДВ ќе враќаат по 500 евра годишно на сите граѓани, прво не ги сфаќавме сериозно, а подоцна по направената математика ние увидовме дека граѓаните месечно треба да трошат по 2.000 до 2.500 евра за да ...

Заев: Нудиме план кој обезбедува живот за сите граѓани

Телевизија Нова - 01.12.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во Пробиштип го претстави планот кој, како што рече, обезбедува живот за сите граѓани во Македонија и услови за враќање на младите во својата земја. Тој ги повика граѓаните да ги погледнат постапките на актуелната ...

Заев од Делчево: Нема федерализација, но ќе има конфискација на украденото

МКД - 30.11.2016

Груевски си ги пакува куферите, Груевски заминува засекогаш. Денес падна првиот снег, ќе падне и оваа расипничка власт на фамилијата. Ќе одговараат за гревовите што ги направија, изјави Зоран Заев, претседателот на СДСМ на вчерашниотмитинг во ...

Заев: гевгеличани Нема да пијат вода со арсен

ТВ21 - 30.11.2016

Нема да има повеќе арсен во водата во Гевгелија им вети на граѓаните од претседателот на СДСМ Зоран Заев. Според него гевгелискиот регион пати од неколку болести, кои власта ги занемарувала.

Груевски: Заев ќе претрпи пораз зашто го поценува народот

ТВ21 - 30.11.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пред жителите на Тетово рече дека народот нема да му поверува на Зоран Заев и СДСМ, затоа што дава лажни и нерелани ветувања и подржува туѓи агенди за да дојде на власт.

Заев од Делчево: Ах да стане Делчев и да види какви неранимајковци ја водат Македонија!

Репортер - 30.11.2016

Одлучни сме, има надеж, победува борбата за живот во Македонија, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев од митингот во Делчево. – Груевски си ги пакува куферите, Груевски заминува засекогаш. Денес падна првиот снег, ќе падне и оваа расипничка власт на ...

ФОТО: Гевгеличани со порака до Заев и СДСМ

Курир - 30.11.2016

Опозициската коалиција предводена од Зоран Заев и СДСМ денеска беше во Гевгелија, каде го промовираше својот „План за живот“. И гевгеличани не му останаа должни на Заев, па му порачаа дека нивните деца нема да учат албански, со што јасно ставаат до ...

Гевгеличани со порака до Заев и СДСМ-Фото

Пулс24 - 30.11.2016

Опозициската коалиција предводена од Зоран Заев и СДСМ денеска беше во Гевгелија, каде го промовираше својот „План за живот“. И гевгеличани не му останаа должни на Заев, па му порачаа дека нивните деца нема да учат албански, со што јасно ставаат до ...

СДСМ на митинг во Македонска Каменица и Делчево

24 Вести - 29.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев им даде збор на рударите дека ќе го врати стариот закон за рударите, ќе го подобри социоекономскиот живот. Ова се дел од пораките на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија од денешните митинзи одржани во Македонска ...

Заев во Македонска Каменица: 700 милиони евра не за споменици, туку за нови работни места

МКД - 29.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва во Македонска Каменица и на рударите отворање на нови работни места со просечна плата од 30 илјади денари. „Оваа власт заминува, доаѓа живот во Македонија.

СДСМ во Кавадарци: “Подобра иднина за лозарите и подобар живот за сите“

Дума - 29.11.2016

Подобар живот и повисок стандард за сите граѓани, поголема грижа на државата за откупот и цената на грозјето, висока позиција за Кавадарци во извршната власт, правда за сите граѓани подеднакво, бесплатно здравство за сите – се само дел од ветувањата ...

Заев во Делчево: Ах, да стане Делчев да види до какво дереџе ја донесоа Македонија!

Фокус - 29.11.2016

Груевски си ги пакува куферите, Груевски заминува засекогаш. Денес падна првиот снег, ќе падне и оваа расипничка власт на фамилијата. Ќе одговараат за гревовите што ги направија, рече во своето обраќање Зоран Заев, лидерот на СДСМ во Делчево.

Заев од Делчево: Ах да стане Делчев и да види какви неранимајковци ја водат Македонија!

А1 On - 29.11.2016

Одлучни сме, има надеж, победува борбата за живот во Македонија, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев од митингот во Делчево. – Груевски си ги пакува куферите, Груевски заминува засекогаш. Денес падна првиот снег, ќе падне и оваа расипничка власт на ...

ОБНОВЕНО Заев во М. Каменица: Груевски ги пакува куферите, заминува од власт! (ВИДЕО)

+инфо - 29.11.2016

Ако Груевски потроши 700 милиони евра за споменици и фонтани, и јас ќе потрошам 700 милиони евра, но за нови работни места, рече Заев. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Македонска Каменица порача дека рударите ги добиваат назад своите ...

Заев: И јас ќе потрошам милиони евра, но за нови работни места во Македонија

А1 On - 29.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Македонска Каменица порача дека рударите ги добиваат назад своите права, ќе се отворат нови работни места со просечна плата од 30 илјади денари. Оваа власт заминува, доаѓа живот во Македонија.

Заев од Делчево: Ах да стане Делчев и да види какви неранимајковци ја водат Македонија!

+инфо - 29.11.2016

Се збунил Груевски, ќе има конфискација, а не федерализација, рече лидерот на СДСМ на митингот во Делчево. Одлучни сме, има надеж, победува борбата за живот во Македонија, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев од митингот во Делчево.

Заев: И јас ќе потрошам милиони евра, но за нови работни места во Македонија

Вест - 29.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Македонска Каменица порача дека рударите ги добиваат назад своите права, ќе се отворат нови работни места со просечна плата од 30 илјади денари. Оваа власт заминува, доаѓа живот во Македонија.

Заев: Рударите ги добиваат назад своите права

Точка - 29.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Македонска Каменица порача дека рударите ги добиваат назад своите права, ќе се отворат нови работни места со просечна плата од 30 илјади денари.

Митинзи на СДСМ во Македонска Каменица и Делчево

Алфа - 29.11.2016

СДСМ и коалицијата „За живот во Македонија“ централниот митинг го одржаа во Делчево, од каде лидерот на партијата, Зоран Заев, порача одлучни сме, има надеж, победува борбата за живот во Македонија.

(ВИДЕО) Заев од Делчево: Секоја жртва вредеше, пишуваме историја, рушиме режим, носиме живот, 12 декември носи нов ...

Локално - 29.11.2016

Одлучни сме, има надеж, победува борбата за живот во Македонија, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев од митингот во Делчево. – Груевски си ги пакува куферите, Груевски заминува засекогаш. Денес падна првиот снег, ќе падне и оваа расипничка власт на ...

Заев: И јас ќе потрошам милиони евра, но за нови работни места во Македонија

Локално - 29.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Македонска Каменица порача дека рударите ги добиваат назад своите права, ќе се отворат нови работни места со просечна плата од 30 илјади денари. Оваа власт заминува, доаѓа живот во Македонија.

Заев: И јас ќе потрошам милиони евра, но за нови работни места во Македонија

Репортер - 29.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Македонска Каменица порача дека рударите ги добиваат назад своите права, ќе се отворат нови работни места со просечна плата од 30 илјади денари. Оваа власт заминува, доаѓа живот во Македонија.

Заев: И јас ќе потрошам милиони евра, но за нови работни места во Македонија

Стандард - 29.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Македонска Каменица порача дека рударите ги добиваат назад своите права, ќе се отворат нови работни места со просечна плата од 30 илјади денари. Оваа власт заминува, доаѓа живот во Македонија.

Заев: Рударите ги добиваат назад своите права

Макфакс - 29.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Македонска Каменица порача дека рударите ги добиваат назад своите права, ќе се отворат нови работни места со просечна плата од 30 илјади денари.

Што им вети Заев на рударите?

Фактор - 29.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Македонска Каменица порача дека рударите ги добиваат назад своите права, ќе се отворат нови работни места со просечна плата од 30.000 денари. Оваа власт заминува, доаѓа живот во Македонија, рече тој.

Заев: Падна првиот снег, ќе падне и оваа расипничка власт на фамилијата

Фактор - 29.11.2016

Зоран Заев, кој одржа главен говор на митингот во Делчево, продолжи со жестоките напади против власта на Груевски и погрешните и штетните политики за народот, па затоа убеден е дека на 11 декември ќе бидат означени промените.

Заев: Гарантирам, просечната плата ќе биде 30.000 денари

Стандард - 29.11.2016

„Во семејство со двајца вработени тоа се 60.000 денари! Нема да преживувате како сега – со овие пари ќе можете да уживате во животот. Ќе имате можност да се храните здраво, наместо секој ден да броите по 30 денари за да си купите леб.

Јакимовски: Заев во 2013 година му работеше зад грб на СДСМ и подготвуваше тајни листи за избори

Република - 29.11.2016

Претседателот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, во интервју за „Република“ тврди дека Зоран Заев им работел зад грбот на своите сопартијци пред локалните избори во 2013 година. Јакимовски, кој повеќе од една година јавно побара од Заев да го објави ...

Заев: Ќе избираме судии само со членска книшка од СДСМ

Република - 29.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, најави дека една од клучните точки во програмата на опозицијата ќе биде генералниот реизбор на судии во Македонија. Според Заев, судството мора да биде целосно реформирано бидејќи сегашното судство воопшто не им е по ...

Заев: Добри економски и стабилни политики за напредок

МРТ - 29.11.2016

Коалицијата предводена од СДСМ попладнево одржува митинзи во Македонска Каменица и во Делчево. Синоќа, нивната програма и носителите беа претставни во Неготино и во Кавадарци. За да има напредок се потребни добри економски и стабилни политики со ...

СДСМ ќе потроши милиони евра, но за нови работни места, порача Заев од Делчево

Мета - 29.11.2016

„Ако Груевски потроши 700 милиони евра за споменици и фонтани и јас ќе потрошам 700 милиони евра, но за нови работни места“, порача лидерот на СДСМ и носител на кандидатската листа на партијата во Изборната единица 4, Зоран Заев на митингот кој ...

Заев: Минималната плата ќе биде иста за сите работници

Телевизија Нова - 29.11.2016

Денеска знаеме се, вистината е обелоденета до крај, не може никој од надвор да дојде и да ни ја спаси Македонија. Во наши раце е пенкалото, е па ајде да се ослободиме од бедниот крпен живот и да им се придружиме на модерната Хрватска, Италија, ...

(ВИДЕО) Заев од Македонска Каменица: И јас ќе потрошам милиони евра, но за нови работни места во Македонија

Либертас - 29.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Македонска Каменица порача дека рударите ги добиваат назад своите права, ќе се отворат нови работни места со просечна плата од 30 илјади денари. Оваа власт заминува, доаѓа живот во Македонија.

Заев: Државата ќе гарантира откуп на сите земјоделски производи

24 Вести - 28.11.2016

Во Тиквешијата, во Неготино и Кавадарци ВМРО-ДПМНЕ ќе добие тежок удар зашто ја понижи цела Македонија, го уништи достоинството на земјоделецот, ги погази своите граѓани, да висат пред откупни пунктови и винарии, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев и ...

Заев во Неготино: И јас сум од земјоделско семејство, ќе ви помогнам

Нова ТВ - 28.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев говорејќи пред жителите на Неготино во рамките на предизборната кампања, вечерва им порача на луѓето од овој крај дека самиот работел земјоделство, и дека затоа ги разбира нивните грижи.

Заев: Кавадарци ќе биде високо позициониран во новата извршна власт

Алсат-М - 28.11.2016

Кавадарци ќе биде високо позициониран со ваши луѓе во новата извршна власт, им вети на кавадарчани лидерот на СДСМ Зоран Заев, на вечерашниот митинг во овој град. - Просечната плата ќе биде 30 илјади денари, во семејство со двајца вработени тоа се ...

Заев во Неготино: Македонските земјоделци ќе бидат достоинствени

МКД - 28.11.2016

Mакедонскиот земјоделец ќе биде достоинствен, а не како сега, најсиромашен на светот, вети лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва пред граѓаните на Неготино. "Има глобална побаувачка на храна, недозволиво е ова, ова во Македонија е само поради ...

Заев: Од земјата се изнесени над 5,5 милијарди евра

Кајгана - 28.11.2016

Ние ќе победиме, режимот ќе падне. Ние веќе победивме, сега е ред на народот. Што јас сè слушнав од бомби, само Господ не слушнал, рече челникот на опозициската коалиција и лидер на СДСМ Зоран Заев синоќа на предизборниот собир во Велес, обвинувајќи ...

Заев од Велес: „ Ние веќе победивме, сега е ред на народот“

Дума - 28.11.2016

Доаѓа време на промени, граѓаните бараат слобода и демократија затоа режимот ќе падне, рече на митингот во Велес на коалицијата „За живот во Македонија“ лидерот на СДСМ, Зоран Заев. - Ниеќе победиме, режимот ќе падне.

Изборен караван на СДСМ, Заев вети достоинствен живот

ТВ21 - 28.11.2016

Доаѓа време на промени, граѓаните бараат слобода и демократија затоа режимот ќе падне, рече на митингот во Велес на Коалицијата „За живот во Македонија“ лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Пред присутните граѓани лидерот на СДСМ вети, доколку оваа ...

Заев: Имам работено земјоделство, ве разбирам, ви носам живот! (ВИДЕО)

+инфо - 28.11.2016

Заев на вечерашниот митинг во Неготино порача дека на 11 декември граѓаните мора да излезат на избори, за да има живот во Македонија. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг на плоштадот во Неготино оцени дека Никола Груевски губи и ...

Заев: Имам работено земјоделство, ве разбирам, ви носам живот!

А1 On - 28.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг на плоштадот во Неготино оцени дека Никола Груевски губи и во Неготино и во 4-та изборна единица. – Како не му е жал, да ве остави да висите по откупни пунктови и винарии, за нешто што сте го ...

Заев: Никола Груевски губи и во Неготино и во четворката!

Фокус - 28.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг на плоштадот во Неготино порача дека на 11 декември граѓаните мора да излезат на избори, за да има живот во Македонија. Тој оцени дека Никола Груевски губи и во Неготино и во 4-та изборна ...

Заев од Неготино: Сум работел земјоделство, ова е последната реколта кога сте потценети и згазени

Кајгана - 28.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг на плоштадот во Неготино оцени дека Никола Груевски губи и во Неготино и во 4-та изборна единица. „Како не му е жал да ве остави да висите по откупни пунктови и винарии, за нешто што сте го ...

Заев: Ние гарантираме бесплатно лекување за сите

+инфо - 28.11.2016

После 11 декември јас ќе сум премиер и јас лично ќе ги бранам граѓаните., рече Заев. Дојдов во градот на виното да ви ја кажам вистината, Груевски паѓа, готов е. Има уште 13 дена од неговото владеење.

Заев: После промените, вашите деца нема да ви заминуваат

А1 On - 28.11.2016

Дојдов во градот на виното да ви ја кажам вистината, Груевски паѓа, готов е. Има уште 13 дена од неговото владеење. После тоа доаѓа живот во Македонија, рече вечерва во Кавадарци, лидерот на СДСМ, Зоран Заев. – Ќе има живот за сите нас.

Заев: По 11 декември јас ќе бидам премиер, а Груевски и братучедите ќе вратат се што зеле незаконски

Фокус - 28.11.2016

Ќе има живот за сите нас. На дофат ни е тој живот. Просечната плата од 500 евра ќе ви овозможи да имате пристоен живот, порача Зоран Заев, лидерот на СДСМ вечерва во Кавадарци. „Нема повеќе да се срамите од вашето дете кога му велите дека немате.

Заев најави 12.000 денари социјална помош

Алфа - 28.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска потпиша декларации со граѓанскиот сектор во областите економија и социјална држава. Пред присутните, тој вети дека доколку ја добијат доверба од граѓаните на изборите, секое семејство кое што нема никакви приходи ...

ЗАЕВ: Државата ќе гарантира откуп на сите земјоделски производи

Телеграф - 28.11.2016

Уште на пролет, помеѓу свети Трифун кога се зарежува грозјето до мај, ќе ја објавиме цената и на белото и на црното грозје да знаете однапред по која цена ќе ви биде платен родот. Државата однапред ќе го плати грозјето, а ние ќе си имаме работа со ...

Заев: Државата ќе гарантира откуп на сите земјоделски производи

Канал5 - 28.11.2016

Во Тиквешијата, во Неготино и Кавадарци ВМРО-ДПМНЕ ќе добие тежок удар зашто ја понижи цела Македонија, го уништи достоинството на земјоделецот, ги погази своите граѓани, да висат пред откупни пунктови и винарии, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев и ...

Заев: Државата ќе гарантира откуп на сите земјоделски производи

Вест - 28.11.2016

Во Тиквешијата, во Неготино и Кавадарци ВМРО-ДПМНЕ ќе добие тежок удар зашто ја понижи цела Македонија, го уништи достоинството на земјоделецот, ги погази своите граѓани, да висат пред откупни пунктови и винарии, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев и ...

Заев: Кавадарци ќе биде високо позициониран во новата извршна власт

Канал5 - 28.11.2016

Кавадарци ќе биде високо позициониран со ваши луѓе во новата извршна власт, им вети на кавадарчани лидерот на СДСМ Зоран Заев, на вечерашниот митинг во овој град. - Просечната плата ќе биде 30 илјади денари, во семејство со двајца вработени тоа се ...

Заев: После промените, вашите деца нема да ви заминуваат

Локално - 28.11.2016

Дојдов во градот на виното да ви ја кажам вистината, Груевски паѓа, готов е. Има уште 13 дена од неговото владеење. После тоа доаѓа живот во Македонија, рече вечерва во Кавадарци, лидерот на СДСМ, Зоран Заев. – Ќе има живот за сите нас.

Заев: Не политичарите, туку граѓаните ќе ја движат Македонија

Репортер - 28.11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на митинг во Велес порача дека Македонија има европски Устав кој ги гарантира правата на сите етнички заедници и кој гарантира едно општество за сите. Никој нема да изгуби ништо, рече Заев, ако Уставот и законите ...

Заев: И од ВМРО-ДПМНЕ знаат каква мафија е нивната врхушка

Позитив.мк - 28.11.2016

Опозициската партија вчера во Свети Николе, им порача на определените за промени да подадат рака кон оние кои се уште се сметаат за неопределени и кои не се задоволни од актуелната власт и сите заедно да помогнат за живот во Македонија.

Заев од Неготино: Сум работел земјоделство, ова е последната реколта кога сте потценети и згазени

Макфакс - 28.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг на плоштадот во Неготино оцени дека Никола Груевски губи и во Неготино и во 4-та изборна единица. “Како не му е жал, да ве остави да висите по откупни пунктови и винарии, за нешто што сте го ...

(ВИДЕО) Заев од Неготино: Имам работено земјоделство, ве разбирам, ви носам живот!

Репортер - 28.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг на плоштадот во Неготино оцени дека Никола Груевски губи и во Неготино и во 4-та изборна единица. “Како не му е жал, да ве остави да висите по откупни пунктови и винарии, за нешто што сте го ...

Заев: После промените, вашите деца нема да ви заминуваат

Репортер - 28.11.2016

Дојдов во градот на виното да ви ја кажам вистината, Груевски паѓа, готов е. Има уште 13 дена од неговото владеење. После тоа доаѓа живот во Македонија, рече вечерва во Кавадарци, лидерот на СДСМ, Зоран Заев. – Ќе има живот за сите нас.

(ВИДЕО) Заев: Лозари, заврши времето да висите и да се молите пред откупните пунктови

Бриф - 28.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг на плоштадот во Неготино оцени дека Никола Груевски губи и во Неготино и во 4-та изборна единица. – Како не му е жал, да ве остави да висите по откупни пунктови и винарии, за нешто што сте го ...

Заев од Неготино и Кавадарци вети дека ќе го врати достоинството на земјоделците

Мета - 28.11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска на митинзите во Неготино и Кавадарци порача дека во Македонија може да се има подобар живот и подобар стандард. – Ќе има живот за сите нас. На дофат ни е тој живот.

Заев: Државата ќе гарантира откуп на сите земјоделски производи

Телевизија Нова - 28.11.2016

Во Тиквешијата, во Неготино и Кавадарци ВМРО-ДПМНЕ ќе добие тежок удар зашто ја понижи цела Македонија, го уништи достоинството на земјоделецот, ги погази своите граѓани, да висат пред откупни пунктови и винарии, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев и ...

Заев: Ќе има живот за сите во Македонија (ВИДЕО)

Телевизија Нова - 28.11.2016

Ќе има живот за сите во Македонија. За среќни родители, за насмеани деца, за задоволни млади луѓе, за спокојни баби и дедовци, за семејства кои со љубов, надеж и одговорност учествуваат во изградбата во модерно, европско општетсвото за сите, порача ...

(ВИДЕО) Заев од Неготино: Имам работено земјоделство, ве разбирам, ви носам живот!

Либертас - 28.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг на плоштадот во Неготино оцени дека Никола Груевски губи и во Неготино и во 4-та изборна единица. “Како не му е жал, да ве остави да висите по откупни пунктови и винарии, за нешто што сте го ...