TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево и топло со постепен раст на температурите

А1 On - 11.08.2013

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Сончево и топло со постепен раст на температурите

Либертас - 11.08.2013

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Временска прогноза: Услови за невреме

Факултети - 10.08.2013

Денес поголем дел од Македонија ќе биде во жолта предупредувачка фаза поради опасноста од невреме, а во северозападните и западните предели издадена е портокалова предупредувачка фаза за можност од ...

Предупредување: Опасност од невреме во Македонија

Press24 - 10.08.2013

Денес поголем дел од Македонија ќе биде во жолта предупредувачка фаза поради опасноста од невреме, а во северозападните и западните предели издадена е портокалова предупредувачка фаза за можност од ...

Топлината ги собори рекордите во Европа

Локално - 10.08.2013

Абнормални температури ја мачат Централна Европа веќе втора недела. Во неколку земји веќе се соборени рекордите на највисоки температури кои биле регистрирани.

Денеска и до 39 степени, а потоа врнежи

Канал5 - 09.08.2013

Доцна попладнево западниот дел од земјава ќе биде зафатен од влажен воздушен бран, па во охридскиот и мавровскиот регион уште вечерва се очекуваат врнежи од дожд.

Сончево и топло, кон крајот на денот врнежи

Алсат-М - 09.08.2013

Метеоролозите и за денес во Македонија најавуваат сончево и многу топло време. Кон крајот на денот во западните делови од државата ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи.

Кон крајот на денот можен локален дожд и грмежи

Бизнис Инфо - 09.08.2013

Времето денес ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот во западните делови можен е локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 32 до 39 степени.

Сончево и многу топло, кон крајот на денот дожд

Курир - 09.08.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи. Температурата од 32 до 39 степени.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево и пеколно топло

Телеграф - 09.08.2013

Температурата ќе се движи од 32 до 39 Целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло . Кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи.

Топло и сончево, а кон крајот на денот разладување со дожд

Нетпрес - 09.08.2013

Денеска во Македонија не очекува сончево и многу топло. Кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 32 до 39 степени.

Денес и до 39 степени, од утре врнежи

МКД - 09.08.2013

Доцна попладнево западниот дел од земјава ќе биде зафатен од влажен воздушен бран, па во охридскиот и мавровскиот регион уште вечерва се очекуваат врнежи од дожд.

Сончево и многу топло време

Inpress - 09.08.2013

Скопје, 9. август 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот во западните краеви ќе има појава на локален пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 9.

Сончево и многу топло, кон крајот на денот врнежи

Макфакс - 09.08.2013

Метеоролозите и за во петок во Македонија најавуваат сончево и многу топло време. Кон крајот на денот во западните делови од државата ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи.

Денеска во Скопје сонце, во Охрид дожд

+инфо - 09.08.2013

Доцна попладнево западниот дел од земјава ќе биде зафатен од влажен воздушен бран, па во охридскиот и мавровскиот регион уште вечерва се очекуваат врнежи од дожд.

Започна невремето на Балканот, пад на температурите од 15 степени

Курир - 09.08.2013

Невремето кое го најавуваат метеоролозите го зафати источниот дел на Словенија, а според најавите на синоптичарите, вечерва ќе биде претежно облачно наместа со слаби врнежи.

Времето денеска и какво време не очекува за викнедот

Факултети - 09.08.2013

Во Македонија во петок тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Слаб југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува слаб североисточен и источен ветер.

ВИДЕО: Почна невремето на Балканот - температурите паднаа за 15 степени

Press24 - 09.08.2013

Невремето кое го најавуваат метеоролозите го зафати источниот дел на Словенија, а според најавите на синоптичарите, вечерва ќе биде претежно облачно наместа со слаби врнежи Околината на Љубљана ...

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло

Р.С.Европа - 09.08.2013

Времето ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи. Температурата од 32 до 39 степени.

Топло време со температура до 38 степени

Денешен - 09.08.2013

Времето ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи. Температурата од 32 до 39 степени.

Топло и сончево, а кон крајот на денот разладување со дожд

Точка - 09.08.2013

Денеска во Македонија не очекува сончево и многу топло. Кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 32 до 39 степени.

Тропски ден со температура до 40°C

Скопје инфо - 09.08.2013

И денес Македонија ќе биде во портокалова предупредувачка фаза поради високите дневни температури и високата вредност на УВ индексот.

Сончево и многу топло, кон крајот на денот врнежи

Тера - 09.08.2013

Метеоролозите и за во петок во Македонија најавуваат сончево и многу топло време. Кон крајот на денот во западните делови од државата ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи.

Тропски ден во Македонија

Телма - 08.08.2013

Вистински тропски ден во Македонија. Според управата за хидрометеоролошки работи највисоката измерена температура е 39 степени иако термометрите во автомобилите покажуваа над 40 степени.

Љубљана и Будимпешта соборија рекорди од 1950-та: Измерени речиси 40 степени!

Канал5 - 08.08.2013

Словенија и Унгарија вчера регистрирале рекордно високи температури, до 40 степени. Во Љубљана вчера се измерени за нив неверојатни 39,5 степени, додека во Будимпешта - 37,9 степени.

Утре топло , кон крајот на денот во западна Македонија услови за локален пороен дожд

Канал5 - 08.08.2013

Утре температурата во макеоднија ќе се движи меѓу 32 и 39 степен. Времето утре ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи.

Во Лозница 43 степени, во Марибор над 40

Макфакс - 08.08.2013

Топлиот бран кој изминатите денови го погоди регионот кулминираше во четвртокот, а живата во термометарот во неколку градови се искачи над 40-от степен.

Време: Сончево и многу топло со температура до 39 степени

А1 On - 08.08.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за локален пороен дожд и ...

Сончево и многу топло време, попладне дожд во западните делови

Сител - 08.08.2013

Времето ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи. Температурата од 32 до 39 степени.

Средна и југоисточна Европа на рекордни температури

Макфакс - 08.08.2013

Покрај, во Македонија и Србија, Словенија, Босна и Херцеговина, Австрија и Унгарија беа погодени во четвртокот од извонредно топол бран кој во некои од земјите од регионот ќе потрае до сабота, а веќе ...

Портокалова фаза и температура од 40 степени... Сабота услови за невреме

Факултети - 08.08.2013

Македонија денес влегува во жолта предупредувачка фаза поради високите температури и високата вредност на ув индексот. Затоа бидете внимателни, избегнувајте излегување на сонце во периодот од 11 до ...

Пекол на Балканот, во Србија измерени 43 степени!

Република - 08.08.2013

Топлиот бран продолжи денеска и во Словенија, каде во Марибор живата на термометарот надминала 40 степени, што е рекорд откако се мерат температурите во овој град.

Два дена тропска клима, викендов дожд

Република - 08.08.2013

Македонија денеска влегува во жолта предупредувачка фаза поради високите температури и високата вредност на ув индексот. Ќе биде сончево и многу топло.

Времето утре – сончево и многу топло

Либертас - 08.08.2013

Времето утре ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи. Температурата од 32 до 39 степени.

Портокалова фаза и температура од 40°C в сабота услови за невреме

Скопје инфо - 08.08.2013

Македонија утре влегува во жолта предупредувачка фаза поради високите температури и високата вредност на ув индексот. Затоа бидете внимателни, избегнувајте излегување на сонце во периодот од 11 до 17 ...

Времето денес сончево и многу топло, температурата до 39 степени

Либертас - 08.08.2013

Времето ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе се движи од 32 до 39 степени. Во Скопје и околината ќе биде сончево со температура до 38 ...

Македонија во портокалова фаза, Битолско во жолта

Тера - 08.08.2013

Битола денес влегува во жолта предупредувачка фаза поради високите температури и високата вредност на ув индексот. Затоа бидете внимателни, избегнувајте излегување на сонце во периодот од 11 до 17 ...

Пекол на Јадранот: Во Сплит измерени 49 степени!

Бриф - 08.08.2013

Денеска се измерени 49 степени на асфалтот во Сплит, тврди хрватскиот весник 24 сата. Уште утрото биле измерени 27 степени, а веќе во 10 часот 32 степени.

Утре многу топло со температура до 39 степени

Канал5 - 07.08.2013

Времето утре ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе се движи од 32 до 39 степени. Во Скопје ќе биде сончево со температура до 38 ...

До петок многу тополо, викендов заладување и дожд

Утрински - 07.08.2013

По тропските температури што изминативе денови ја зафатија Македонија, викендов се очекува заладување со повремени врнежи дожд, ветер и грмежи.

До петок многу тополо, викендов заладување и дожд

24 Вести - 07.08.2013

По тропските температури што изминативе денови ја зафатија Македонија, викендов се очекува заладување со повремени врнежи дожд, ветер и грмежи.

Денеска до 38 степени - од сабота пад на температурите

Канал5 - 07.08.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, а ќе дува и слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 23, а дневната од 31 до 38 степени. УВ индексот ќе биде 9.

Метео - Температура до 40-тиот степен со УВ индекс 9

Inpress - 07.08.2013

Скопје, 7. август 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде сончево и многу топло, попладне со услови за умерена, локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ индексот ќе биде 9.

На сонце само ако морате - Денес температура до 40-тиот степен со УВ индекс 9

Inpress - 07.08.2013

Скопје, 7. август 2013 (ИНПРЕС) Територијата на Република Македонија од денес ќе биде зафатена со температури кои ја дефинираат жолтата, односно алертна фаза.

Продолжуваат тропските температури, освежувње од сабота

Макфакс - 07.08.2013

И во среда во Македонија ќе е тропски ден, сончево и многу топло, со слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ветер.

Слабо ветре малку ќе не освежи на 38 степени

Нетпрес - 07.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 31 до 38 степени.

До петок многу топло, викендов заладување и дожд

Inpress - 07.08.2013

Скопје, 7. август 2013 (ИНПРЕС) По тропските температури што изминативе денови ја зафатија Македонија, викендов се очекува заладување со повремени врнежи дожд, ветер и грмежи.

До петок како во печка викендов заладување и дожд - ѕирнете какво време не чека во Македонија

Press24 - 07.08.2013

По тропските температури што изминативе денови ја зафатија Македонија, викендов се очекува заладување со повремени врнежи дожд, ветер и грмежи.

Изгор ден - живата во термометрите до 38 степени

+инфо - 07.08.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, а ќе дува и слаб до умерен северен ветер. Утринската температура се движеше од 13 до 23 Целзиусови степени, а дневната од 31 до 38 степени.

Утре потопло од денеска

+инфо - 07.08.2013

Управата за хидрометеоролошки работи извести дека утрешните дневни температури во Македонија ќе бидат за неколку степени повисоки од денешните.

Издржете уште малку, викендов дожд и ветер

Нетпрес - 07.08.2013

Ако и вам ви се здосади од пеколните горештини, издржете уште малку бидејќи од петок во попладневните часови и во текот на викендот метеоролозите најавуваат заладување и дожд.

Сончево и многу топло време со температура до 39 степени

Сител - 07.08.2013

Времето ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе се движи од 32 до 39 степени. Во Скопје и околината ќе биде сончево со температура до 38 ...

Времето утре ќе биде сончево и многу топло

Сител - 07.08.2013

Времето утре ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе се движи од 32 до 39 степени. Во Скопје ќе биде сончево со температура до 38 ...

Утре не очекува уште еден пеколно топол ден

Press24 - 07.08.2013

Времето утре ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе се движи од 32 до 39 степени. Во Скопје ќе биде сончево со температура до 38 степени.

До петок многу топло, викендов заладување и дожд

МРТ - 07.08.2013

По тропските температури што изминативе денови ја зафатија Македонија, викендов се очекува заладување со повремени врнежи дожд, ветер и грмежи.

Времето утре ќе биде сончево и пеколно топло

А1 On - 07.08.2013

Времето утре ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе се движи од 32 до 39 степени. Во Скопје ќе биде сончево со температура до 38 ...

До петок многу топло, викендов заладување и дожд

А1 On - 07.08.2013

По тропските температури што изминативе денови ја зафатија Македонија, викендов се очекува заладување со повремени врнежи дожд, ветер и грмежи.

До петок многу топло, викендов заладување и дожд

Алфа - 07.08.2013

По тропските температури што изминативе денови ја зафатија Македонија, викендов се очекува заладување со повремени врнежи дожд, ветер и грмежи.

До петок жешко, викендот мало заладување

Сител - 07.08.2013

По тропските температури што изминативе денови ја зафатија Македонија, викендов се очекува заладување со повремени врнежи дожд, ветер и грмежи.

Метео - Денес температура до 39-тиот степен со УВ индекс 9

Inpress - 07.08.2013

Скопје, 8. август 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде сончево и многу топло, попладне со услови за умерена, локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Викендов температурите ќе паднат за седум степени

Република - 07.08.2013

Промена на временската состојба и пад на температурите за околу 5 до 7 степени се очекува во сабота претпладне. Ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне и во вечерните часови умерено ...

Жешко време и денеска

Sky - 07.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе се движи од 32 до 39 степени. Во Скопје ќе биде сончево со температура до 38 ...

И утре не очекува „пекол“

Република - 07.08.2013

Синоптичарите и за утре прогнозираат сончево и многу топло време. Температурите ќе се движат од 32 до 39 степени. Во главнот град температура ќе достигне до 38 степени.

И утре жешко

Република - 07.08.2013

Времето утре ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе се движи од 32 до 39 степени. Во Скопје ќе биде сончево со температура до 38 степени.

До петок многу тополо, викендов заладување и дожд

Бриф - 07.08.2013

По тропските температури што изминативе денови ја зафатија Македонија, викендов се очекува заладување со повремени врнежи дожд, ветер и грмежи.

До петок многу топло, викендов заладување и дожд

Либертас - 07.08.2013

По тропските температури што изминативе денови ја зафатија Македонија, викендов се очекува заладување со повремени врнежи дожд, ветер и грмежи.

До петок многу топло, викендов заладување и дожд

Денешен - 07.08.2013

По тропските температури што изминативе денови ја зафатија Македонија, викендов се очекува заладување со повремени врнежи дожд, ветер и грмежи.

Продолжуваат тропските температури, освежувње од сабота

Тера - 07.08.2013

И во среда во Македонија ќе е тропски ден, сончево и многу топло, со слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ветер.

Еве какво време не очекува викендов

Фактор - 07.08.2013

По тропските температури што изминативе денови ја зафатија Македонија, викендов се очекува заладување со повремени врнежи дожд, ветер и грмежи.

Продолжуваат тропските температури, во сабота освежување

Скопје инфо - 07.08.2013

На Балканот тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Силен ветер со удари и до 100 км/ч ќе дува во Егејско и Црно море. Максималните дневни темпераури ќе се движат од 33°C до 40°C.

Слабо ветре малку ќе не освежи на 38 степени

Точка - 07.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 31 до 38 степени.

Продолжуваат тропските температури, освежување од сабота

Канал 77 - 07.08.2013

И во среда во Македонија ќе е тропски ден, сончево и многу топло, со слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ветер.

Издржете уште малку, викендов дожд и ветер

Точка - 07.08.2013

Ако и вам ви се здосади од пеколните горештини, издржете уште малку бидејќи од петок во попладневните часови и во текот на викендот метеоролозите најавуваат заладување и дожд.

Пеколно до петок, разладување во сабота

Н.Македонија - 07.08.2013

Пеколни те температури ќе продолжат и наредните два дена , а од сабота може да се очекува пад на температурите за 5 до 7 степени Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, а ќе дува и ...

До петок многу тополо, викендов заладување и дожд

Идивиди - 07.08.2013

Скопје, 7 август 2013 (МИА) - По тропските температури што изминативе денови ја зафатија Македонија, викендов се очекува заладување со повремени врнежи дожд, ветер и грмежи.

Викендов ќе залади

Lider - 07.08.2013

Сончево и топло време со слаб до умерен северен ветер и максимални дневни температури до 39 степени, ќе се задржи до петок.

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Бизнис Инфо - 06.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Времето утре: Температури до 38 степени

Сител - 06.08.2013

Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб доумерен сверен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 31 до 38 степени.

Продолжуваат тропските денови... Од недела пад на температурите

Факултети - 06.08.2013

Во Македонија во среда тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ветер.

Уште еден пеколен ден, од сабота пад на температурите и дожд

Курир - 06.08.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, а ќе дува и слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 23, а дневната од 31 до 38 степени. УВ индекс 9.

Уште еден пеколен ден во Македонија

Press24 - 06.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 31 до 38 степени.

Утре пеколно топло

Press24 - 06.08.2013

Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб доумерен сверен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 31 до 38 степени.

На Балканот владеат тропски температури

Сител - 06.08.2013

Високи температури на воздухот денеска се измерени во сите градови на Балканот. Температурите во Босна и Херцеговина се над 35 степени Целзиусови, а во Мостар се измерени 40 степени.

И утре како во рерна - температурите до 38 степени

+инфо - 06.08.2013

Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб доумерен сверен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20 Целзиусови степени, а дневната од 31 до 38 степени.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Топло и ветровито

Телеграф - 06.08.2013

Дневната температура ќе достигне 38 -от степен Времето денеска, ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност . Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Денеска топло време со температура до 38 степени

Нетпрес - 06.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Временска прогноза за цела недела: Тропски денови, малку дожд

Курир - 06.08.2013

Во Македонија во вторник тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели слаб североисточен ветер.

Повторно жешко време со температури до 38 степени

Курир - 06.08.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Пеколни горештини на Балканот

Телеграф - 06.08.2013

Метеоролозите предвидуваат дека температурите во регионот ќе останат високи до крајот на неделава Високи температури на воздухот денеска се измерени во сите градови на Балканот .

Тропски температури на Балканот

Курир - 06.08.2013

Во сите градови на Балканот денеска се измерени високи температури на воздухот. Температурите во Босна и Херцеговина се над 35 степени Целзиусови, а во Мостар се измерени 40 степени.

Тропски температури на Балканот

А1 On - 06.08.2013

Високи температури на воздухот денеска се измерени во сите градови на Балканот. Температурите во Босна и Херцеговина се над 35 степени Целзиусови, а во Мостар се измерени 40 степени.

Утре сончево и топло со температура до 38

А1 On - 06.08.2013

Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб доумерен сверен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 31 до 38 степени.

Тропски ден со температури до 40-ка

Макфакс - 06.08.2013

Во Македонија во вторник се очекува тропски ден, сончево и многу топло, со слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели слаб североисточен ветер.

Балканот „врие“

Sky - 06.08.2013

Високи температури на воздухот денеска се измерени во сите градови на Балканот, пренесува МИА. Температурите во Босна и Херцеговина се над 35 степени Целзиусови, а во Мостар се измерени 40 степени.

Сончево и многу топло време

Sky - 06.08.2013

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе изнесува меѓу 11 и 22 степени, а дневната ќе достигне од 31 до 38 степени.

Времето утре сончево и топло со слаб северен ветер

Бриф - 06.08.2013

Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб доумерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 31 до 38 степени.

Ова ќе е најтопло лето во историјата – ќе кукаме за зима велат научниците

МК News - 06.08.2013

Глобалните температури во 2013 година ќе бидат за 0,57 степени над долгогодишниот просек од 14 степени Целзиусови, поради што 2013 година ќе биде една од најтоплите години кои се паметат.

Тропски температури на Балканот

Бриф - 06.08.2013

Високи температури на воздухот денеска се измерени во сите градови на Балканот. Температурите во Босна и Херцеговина се над 35 степени Целзиусови, а во Мостар се измерени 40 степени.

Денеска топло време со температура до 38 степени

Точка - 06.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Времето пекол

Sky - 06.08.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 31 до 38 степени.

Уште еден тропски ден

Скопје инфо - 06.08.2013

Во Македонија во вторник тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели слаб североисточен ветер.

И денеска високи температури

Република - 06.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Сончево време со мала локална облачност и температура до 38 степени

Вечер Прес - 06.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Балканот „врие„ на тропски температури

Н.Македонија - 06.08.2013

Високи температури на воздухот денеска се измерени во сите градови на Балканот, пренесува МИА Температурите во Босна и Херцеговина се над 35 степени Целзиусови, а во Мостар се измерени 40 степени.

Температура до 41 степен и УВ индекс 10

Вест - 05.08.2013

Сончево и многу топло време со температура до 39 степени во Скопје и индекс 9 на ултравиолетовото зрачење го означија првиот викенд од август.

Сончево и топло време со температура до 38 степени

Канал5 - 05.08.2013

Утринската температура ќе изнесува меѓу 11 и 22 степени, а дневната ќе достигне од 31 до 38 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Денеска до 39 . во Скопје до 36 степени

Канал5 - 05.08.2013

Температурата ќе се движи од 27 до 39 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб ветер од северен и североисточен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 39 степени.

Утре со температури до 38

А1 On - 05.08.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Сончево време со мала локална облачност и температура до 38 степени

Сител - 05.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Денеска сончево со високи температури

Р.С.Европа - 05.08.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб ветер од северен и североисточен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 39 степени.

Понеделнички пекол во Македонија

Press24 - 05.08.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб ветер од северен и североисточен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 39 степени.

Време: Горештинте го достигнуваат врвот

Press24 - 05.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб ветер од северен и североисточен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 39 степени.

Жештините ќе продолжат до петок

МКД - 05.08.2013

Август редовно е најсушниот месец во Македонија, а јули е месецот кога во Македонија се постигнуваат највисоките температури. Така изгледа ќе биде и овој месец.

Пеколно жешко и денес, температури до 40 степени

Курир - 05.08.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Денеска топло со слаб ветар

Нетпрес - 05.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб ветер од северен и североисточен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 39 степени.

Неколку облачиња и ветре ќе се обидат да не оладат

Press24 - 05.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Невројатен пекол се до септември - месечна временска прогноза

Press24 - 05.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Утре пеколни 38 степени

Press24 - 05.08.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Изгор жешко и утре

+инфо - 05.08.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Пеколен вторник

+инфо - 05.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Утре 37 степени целзиусови

Република - 05.08.2013

Сончево време со мала до умерена локална облачност. Метеролозите за утре најавуваат утрински температури од 11 до 22 степени, и дневни температури кои ќе се движат од 31 до 38 степени.

Сончево и многу топло време

Канал 77 - 05.08.2013

В о Македонија во понеделник ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Сончево време со температура до 39 степени

Sky - 05.08.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб ветер од северен и североисточен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 39 степени.

Денеска топло со слаб ветар

Точка - 05.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб ветер од северен и североисточен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 39 степени.

Температурата денес до 39 степени

Вечер Прес - 05.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб ветер од северен и североисточен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 39 степени.

Денес сончево со умерена локална облачност и температура до 38 степени

Либертас - 05.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Утре со температури до 38 степени

Либертас - 05.08.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Тропските температури ќе продолжат и утре

Sky - 05.08.2013

Метеоролозите за утре најавуваат сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури ќе се движат во интервал од 11 до 22 степени, додека дневните температури ќе се движат од ...

И денес сончево и топло, со температура до 39 степени

Либертас - 05.08.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб ветер од северен и североисточен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 39 степени.