TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо: Се сложивме да го продадеме Де Геа, но Реал реши да не го купи

МКД - 23.07.2017

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо открива дека дале зелено светло за трансфер на Давид Де Геа на Сантијаго Бернабеу, но Реал се повлекол од зделката Мурињо потврди дека Де Геа со сигурност останува во Манчестер јунајтед и следната сезона, ...

Мурињо со детали за трансфер сагата на Де Геа со Реал М.

Спортклуб - 23.07.2017

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, пред вечерашната средба со Реал Мадрид, беше запрашан за ситуацијата со Де Геа, и дали има всушност вистина во тоа што се шпекулираше претходно.

Белгиски репрезентативец: Евертон е подобар од Манчестер Јунајтед

Дерби - 23.07.2017

Тимот на Евертон ова лето солидно се засили, а најзвучно име меѓу играчите кои пристигнаа е Вејн Руни, кој всушност се врати на „Гудисон Парк“ од Манчестер Јунајтед. Крилниот играч на „карамелите“ Кевин Миралас верува дека моментално Евертон е ...

Мурињо: Ја отворивме вратата за трансфер на Де Геа, но Реал Мадрид ја затвори (ВИДЕО)

Стандард - 23.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо потврди дека Давид де Геа сигурно останува на „Олд Трафорд“. „Сто проценти ќе игра за нас во новата сезона“, отсече Португалецот за време на прес-конференција во Сан Хозе.

Мурињо: Де Геа останува со сигурност

СуперСпорт - 23.07.2017

Жозе Мурињо потврди дека Де Геа ќе остане во Манчестер Јунајтед оваа сезона. Менаџерот на „Ѓаволите“ истакна дека наредил да се контактираат челните лица на Реал Мадрид во врска со трансферот на Де Геа, но дека тие одлучиле да не влегуваат во ...

Мурињо гарантира дека Де Хеа останува на „Олд трафорд“

Екипа - 23.07.2017

Жозе Мурињо ги отфрли гласините дека Давид Де Хеа ќе го напушти „Олд трафорд“. Приказната за трансфер на шпанскиот голман трае веќе со месеци, а иако Реал Мадрид е подготвен да го одврзе ќесето за негово доведување, се чини дека од заминување за ...

Мурињо: Реал Мадрид го „откачи“ Де Хеа

Дерби - 23.07.2017

Жозе Мурињо со искрена изјава ја појасни ситуацијата на голманот Давид Де Хеа, појаснувајќи дека е сто проценти сигурен дека тој останува во неговиот Манчестер Јунајтед. Минатите години Де Хеа постојано се поврзуваше со трансфер во Реал Мадрид, па ...

Мурињо: Де Хеа со 100% веројатност останува на „Олд Трафорд“

Gol.mk - 23.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека голманот Давид Де Хеа со сигурност и во наредната сезна ќе настапува на „Олд Трафорд“, а со тоа ги прекинува сите шпекулации со заминување на Шпанецот во Реал Мадрид.

Уште не е готов тимот: Мурињо најави уште четири засилувања за Јунајтед

Спортклуб - 23.07.2017

Својот прв официјален натпревар во новата сезона Манчестер Јунајтед го игра за нешто повеќе од две недели, но составот на Жозе Мурињо уште не е готов. Досега, “црвените ѓаволи” се засилија со Виктор Линделоф од Бенфика и Ромелу Лукаку од Евертон, а ...

Мурињо: Реал можеше да го купи Де Геа, решија дека не им треба

24Фудбал - 23.07.2017

Жозе Мурињо открива дека во еден период од преодниот рок Де Геа можел да замине во Реал Мадрид, тоа не се случило и голманот сигурно останува во Манчестер јунајтед. Мурињо потврди дека Де Геа со сигурност останува во Манчестер јунајтед и следната ...

Ван Нистелрој има своја анализа за Лукаку и таа ќе им се допадне на „ѓаволите“

Спортклуб - 22.07.2017

Некогашниот страшно добар голгетер за „црвените ѓаволи“, Руд Ван Нистелрој, верува дека Ромелу Лукаку ќе успее во новиот клуб, и дека ќе даде се од себе за да ги направи среќни навивачите.

Мурињо: Сакам надигрување со Реал во Скопје, со Барса во ЛШ, со Сити во ПЛ - не на пријателски!

Gol.mk - 22.07.2017

Жозе Мурињо, стратегот на Манчестер Јунајтед, изјави дека пријателските натпревари на силниот турнир „ICC“ во САД не му се приоритет, туку дека се фокусира на главните предизвици со „ѓаволите“, а тоа се Суперкупот, Лигата на шампионите и Премиер ...

Ван Нистелрој даде оценка за Лукаку: Во вистинско време дојде во Јунајтед, тој е играч…

Дерби - 22.07.2017

Легендарниот холандски напаѓач, Руд Ван Нистелрој даде своја оценка за летната аквизиција на Манчестер Јунајтед, напаѓачот Ромелу Лукаку, Ван Нистелрој мина пет успешни години на „Олд Трафорд“ и многу добро знае како е да се носи дресот на „црвените ...

Фановите на Манчестер Сити не видоа гол од својот тим, но се порадуваа на невиденото промашување на Џонс (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.07.2017

Манчестер јунајтед го совлада својот голем ривал од Премиерлигата, Манчестер Сити со 2-0, во мечот од Интернационалниот Куп на шампиони во Соединетите Американски Држави. Победата за тимот на Мурињо не може да биде послатка ако се земе во предвид ...

Погба си порача: Мурињо сакам уште еден другар во тимот

Спортски - 21.07.2017

Манчестер Јунајтед ги исполни двете важни желби ова лето, пристигнаа Виктор Линделоф и Ромелу Лукаку, кој впрочем беше и посебна желба за Пол Погба, со оглед на тоа дека се дружат, а заедно тренираа и во Лос Анџелес и пред потписот.

Сеир ала Манчестер на сред Хјустон: Пукаа кичми, настрада еден играч (Видео)

Спортклуб - 21.07.2017

Манчестер Јунајтед ја доби пред-сезонската битка со градските ривали, „црвените ѓаволи“ ноќеска во Хјустон го победија Сити на Пеп Гвардиола со 2:0. Стрелци на головите беа Ромелу Лукаку и Маркус Рашфорд, но еден потег на оваа средба, беше како ...

Фергусон ќе збесне кога ќе ги види новите дресови на Манчестер јунајтед (ФОТО)

Екипа - 21.07.2017

Манчестер јунајтед ја претстави новата гарнитура дресови за сезоната 2017/2018. Се работи за сив комплет кој неодоливо потсетува на оние дресови што ги носеа фудбалерите на Манчестер јунајтед во сезоната 1995/1996 и сигурно нема да му се допадне на ...

Видео: Јунајтед подобар од Сити

Спортски - 21.07.2017

Манчестер Јунајтед го победи Манчестер Сити со 2:0 во контролен меч кој се одигра во Хјустон, САД. Ова беше прв дуел на градските ривали кој се одигра надвор од Англија, а триумфот на Јунајтед му го обезбедија Ромелу Лукаку и Маркус Рашфорд.

Jунајтед подобар од Сити во градското дерби, тандемот Лукаку - Рашфорд функционира беспрекорно (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.07.2017

Манчестер јунајтед со 2-0 го победи Манчестер Сити во првиот меѓусебен дуел одигран надвор од нивниот град, Лукаку и Рашфорд одлично функционираат. Жозе Мурињо рече дека ќе проба да игра заедно со Ромелу Лукаку и Маркус Рашфорд во првата постава, ...

Манчестер Јунајтед подобар од Манчестер Сити во Хјустон (Видео)

Дерби - 21.07.2017

Тимот на Манчестер Јунајтед успеа да оствари победа од 2:0 над својот градски ривал Манчестер Сити во пријателски натпревар во Хјустон, дуел од турнеите на двете екипи во САД. По мирен половина час, Манчестер Јунајтед заигра подобро, па по одлична ...

Два гола за две минути, Јунајтед пресилен за Сити (ВИДЕО)

Спортклуб - 21.07.2017

Манчестер Јунајтед го совлада градскиот ривал Сити со 2-0 во подготвителниот натпревар што ноќеска се одигра во Хјустон во рамките на Интернационалниот куп на шампиони. Двата гола беа постигнати во период од две минути, а стрелци беа Ромелу Лукаку и ...

Јунајтед со лекција за Сити, Лукаку пак погоди (Видео)

SportMedia - 21.07.2017

Манчестер Јунајтед го победи градскиот ривал Сити, со 2:0 во меч во склоп од Интернационалниот куп на шампиони. Дуелот се играше во Хјустон, а многу попопуларниот тим од Манчестер донесе радост на своите навивачи.

ВИДЕО: Грешки на Едерсон, гол на Лукаку - Јунајтед подобар од Сити во Хјустон

Gol.mk - 21.07.2017

Манчестер Јунајтед е победникот на првото градско дерби во предсезоната, откако ноќва во Хјустон го совлада Манчестер Сити со 2-0 (2-0). Двата менаџери Мурињо и Гвардиола им дадоа шанса на скоро сите фудбалери, а одлуката за победникот падна во ...

(Видео) Дербито на Манчестер во Тексас му припадна на Јунајтед

Макфакс - 21.07.2017

Манчестер Јунајтед го победи Манчестер Сити со 2:0 во контролен меч кој се одигра во Хјустон, САД. Ова беше прв дуел на градските ривали кој се одигра надвор од Англија, а триумфот на Јунајтед му го обезбедија Ромелу Лукаку и Маркус Рашфорд.

Јунајтед победи во дербито на Манчестер, Лукаку стрелец (ВИДЕО)

Стандард - 21.07.2017

Манчестер Јунајтед успеа да го победи Манчестер Сити со 2:0 во големото дерби на Манчестер, кое се одржа на стадионот „NRG Емирати“ во Хјустон. Дуелот помеѓу двата тима е дел од летниот пријателски турнир „Интернешнл Чемпионс Куп“, а тоа беше првото ...

Новиот голман на Пеп киксна уште на дебито, Јунајтед го совлада Сити во Хјустон (ВИДЕО)

МКД - 21.07.2017

Градското дерби на Манчестер во САД донесе интересен натпревар во кој Ромелу Лукаку и Маркус Рашворд за две минути го решија лутиот ривал Жозе Мурињо ја доби првата пресметка со Пеп Гвардиола ов новата сезона, „Црвените Ѓаволи“ славеа над ...

„Црвените ѓаволи“ подобри од „граѓаните“: Лукаку го реши и Сити… (видео)

Екипа - 21.07.2017

Манчестер Јунајтед продолжува со победничкиот ритам за време на својата подготвителна турнеја во САД, славејќи на синоќешниот пријателски натпревар против Манчестер сити со 2-0. „Црвените ѓаволи“ до победата на дуелот во Хјустон дојдоа со погодоците ...

Лукаку и Рашфорд за две минути го решија Сити (Видео)

Слободен Печат - 21.07.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед триумфираа со 2-0 над градскиот ривал Манчестер Сити на пријатеслкиот меч во Хјустон, во рамките на турнејата низ САД. Тимот на Жозе Мурињо ја оствари третата победа по ред по оние над ЛА Галакси и Реал Солт Лејк, ...

Мурињо купува уште тројца за 130 милиони и ја напаѓа титулата!

Спортски - 21.07.2017

Планот на Мурињо е јасен – сака да донесе уште три засилувања на „Олд Трафорд“ и да направи тим кој ќе може да ја нападне титулата во Премиер лигата. Мурињо е задоволен од двете засилувања, Виктор Линделоф и Ромелу Лукаку , но сака да донесе уште ...

Манчестер Јунајтед подобар од Манчестер Сити во Хјустон

Точка - 21.07.2017

Тимот на Манчестер Јунајтед успеа да оствари победа од 2:0 над својот градски ривал Манчестер Сити во пријателски натпревар во Хјустон, дуел од турнеите на двете екипи во САД. По мирен половина час, Манчестер Јунајтед заигра подобро, па по одлична ...

Јунајтед подобар од Сити во првата градска пресметка оваа сезона (видео)

Република - 21.07.2017

Манчестер Јунајтед е победникот на првото градско дерби во предсезоната, откако ноќва во Хјустон го совлада Манчестер Сити со 2-0 (2-0). Двата менаџери Мурињо и Гвардиола им дадоа шанса на скоро сите фудбалери, а одлуката за победникот падна во ...

Младиот Рашфорд знае како ќе напредува во Јунајтед сезонава

Спортклуб - 20.07.2017

Младиот играч на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд, му открил на тренерот Жозе Мурињо, дека тој може да профитира од доаѓањето на Лукаку на „Олд Трафорд“. Португалецот до доведе Лукаку ова лето во Јунајтед, трансфер со кој „црвените ѓаволи“ ...

Компани добро го познава Лукаку: Тој смета дека е најдобриот играч на светот, а тоа…

Дерби - 20.07.2017

Еден од најзначајните трансфери во овој преоден рок е оној на Ромелу Лукаку кој од Евертон се пресели во Манчестер Јунајтед каде одново ќе може да соработува во Жозе Мурињо. Лукаку изминативе неколку години порасна во клубот од Ливерпул, стана еден ...

Компани добро го познава Лукаку: Тој смета дека е најдобриот играч на светот, а тоа…

Точка - 20.07.2017

Еден од најзначајните трансфери во овој преоден рок е оној на Ромелу Лукаку кој од Евертон се пресели во Манчестер Јунајтед каде одново ќе може да соработува во Жозе Мурињо. Лукаку изминативе неколку години порасна во клубот од Ливерпул, стана еден ...

Мурињо: Подготвен сум да останам во Јунајтед

ТВ21 - 19.07.2017

Менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо планира да остане во англискиот гигант уште 15 години и да остави трага како легендарниот Сер Алекс Фергусон. Португалецот минатото лето пристигна на „Олд Трафорд“, а веќе во првата сезона освои три трофеи ...

Жозе Мурињо сака да остане во Јунајтед уште 15 години

Кајгана - 19.07.2017

Менаџерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо планира да остане во клубот уште најмалку 15 години и да остави трага како што тоа претходно го направи сер Алекс Фергусон. Португалскиот тренер минатото лето го презеде Манчестер јунајтед и во својата ...

Манчестер јунајтед нема преоден рок каков што сака Мурињо

МКД - 19.07.2017

Лукаку и Линделоф не се доволни, Жозе Мурињо сака уште нови фудбалери во летниот преоден рок иако е свесен дека тешко се остваруваат зацртаните желби. Манчестер јунајтед во овој преоден рок како големи засилувања ги донесе Линделоф и Лукаку.

Мурињо: Подготвен сум да останам во Јунајтед уште Јас сум подготвен години

А1 On - 19.07.2017

Менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо планира да остане во англискиот гигант уште 15 години и да остави трага како легендарниот Сер Алекс Фергусон. Португалецот минатото лето пристигна на „Олд Трафорд“, а веќе во првата сезона освои три трофеи ...

Мурињо ги склопува коцките – прави најсилен Јунајтед на сите времиња!

Спортски - 19.07.2017

Доволно говори фактот дека одби и да размислува за Нејмар, има потполно нова идеја за средниот ред, и се пишува за две спакувани засилување за следното лето. Жозе Мурињо се уште се загрева.

Мурињо: Сакам да останам во Јунајтед уште 15 години

Стандард - 19.07.2017

Иако никогаш досега во кариерата не бил повеќе од 3 сезони во ист клуб, Жозе Мурињо е подготвен да го промени трендот и да остане уште 15 години во Манчестер Јунајтед. Португалецот донесе два трофеји на „црвените ѓаволи“ минатата сезона, а сега го ...

Мурињо: Сакам да останам во Јунајтед уште 15 години

Макфакс - 19.07.2017

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, планира да остане во клубот уште најмалку 15 години и да остави трага како што тоа претходно го направи сер Алекс Фергусон. Португалскиот тренер минатото лето го презеде Манчестер јунајтед и во својата ...

Манчестер Јунајтед во следните 15 години без грижи, Мурињо посветен на клубот на долг рок

Спортски - 19.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо планира да остане во англискиот великан уште 15 години и да остави траг како што тоа го направи легендарниот Сер Алекс Фергусон. Португалецот изминатото лето пристигна на „Олд Трафорд“ и веќе во првата ...

Мурињо: Подготвен сум да останам во Јунајтед уште 15 години

Курир - 19.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо планира да остане во англискиот гигант уште 15 години и да остави трага како легендарниот Сер Алекс Фергусон. Португалецот минатото лето пристигна на „Олд Трафорд“, а веќе во првата сезона освои три ...

Мурињо сака да биде како Фергусон

Екипа - 19.07.2017

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, планира да остане на клупата на „црвените ѓаволи“ уште 15 години и да остави трага во клубот како легендарниот Алекс Фергусон. Португалецот минатото лето стигна на „Олд Трафорд“ и веќе во првата сезона ...

Лукаку и Линделоф му се малку на Мурињо: Не сум задоволен од преодниот рок

24Фудбал - 19.07.2017

Жозе Мурињо посакува уште засилувања во Манчестер јунајтед, иако е свесен дека тешко се доаѓа до зацртаните трансфер желби. Манчестер јунајтед во овој преоден рок како големи засилувања ги донесе Линделоф и Лукаку.

Мурињо: Подготвен сум да останам во Јунајтед наредните 15 години

Gol.mk - 19.07.2017

Жозе Мурињо и неговиот Манчестер Јунајтед на 8 август ќе гостуваат во Скопје и ќе играат за првиот трофеј во новата сезона, Суперкупот на Европа. Португалскиот стратег минатата сезона конечно си ја исполни желбата и застана на клупата на „црвените ...

Мурињо веќе има план: Жозе откри уште колку години се гледа на „Олд Трафорд“

Дерби - 19.07.2017

Жозе Мурињо ја стартуваше вторите пресезонски подготовки како менаџер на Манчестер Јунајтед, но и покрај тоа што зад португалскиот стручњак е само една година како шеф на стручниот штаб, од неговата последна изјава може да се заклучи дека тој има ...

Мурињо најави дека сака да биде долготраен во Јунајтед – како Фергусон

Спортклуб - 19.07.2017

Несомнено дека на Жозе Мурињо целосно му одговара Манчестер Јунајтед, како фудбалски клуб, и потенцираше дека посакува да остане подолг период. Тој го почитува Алекс Фергусон, и сака сигурно да стане еден од најдолготрајните тренери на овој клуб, ...

Мурињо: Подготвен сум да останам во Јунајтед уште години

+инфо - 19.07.2017

Менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо планира да остане во англискиот гигант уште 15 години и да остави трага како легендарниот Сер Алекс Фергусо Менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо планира да остане во англискиот гигант уште 15 години и ...

Мурињо: Сакам да останам во Јунајтед уште 15 години

Точка - 19.07.2017

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, планира да остане во клубот уште најмалку 15 години и да остави трага како што тоа претходно го направи сер Алекс Фергусон. Португалскиот тренер минатото лето го презеде Манчестер јунајтед и во својата ...

Мурињо: Подготвен сум да останам во Јунајтед уште 15 години

Локално - 19.07.2017

Менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо планира да остане во англискиот гигант уште 15 години и да остави трага како легендарниот Сер Алекс Фергусон. Португалецот минатото лето пристигна на „Олд Трафорд“, а веќе во првата сезона освои три трофеи ...

Жозе Мурињо сака да биде како сер Алекс Фергусон

Република - 19.07.2017

Жозе Мурињо и неговиот Манчестер Јунајтед на 8 август ќе гостуваат во Скопје и ќе играат за првиот трофеј во новата сезона, Суперкупот на Европа. Португалскиот стратег минатата сезона конечно си ја исполни желбата и застана на клупата на „црвените ...

Првенец на Лукаку во дресот на Јунајтед

Канал5 - 18.07.2017

Најзвучното засилување на Манчестер Јунајтед во летниот трансфер, белгискиот интернационалец Ромелу Лукаку, го постигна првиот гол за својот нов тим. Лукаку на пријателски натпревар одигран ноќеска во Јута против американскиот Реал Солт Лејк погоди ...

Првенец на Лукаку во дресот на Јунајтед

А1 On - 18.07.2017

Најзвучното засилување на Манчестер Јунајтед во летниот трансфер, белгискиот интернационалец Ромелу Лукаку, го постигна првиот гол за својот нов тим. Лукаку на пријателски натпревар одигран ноќеска во Јута против американскиот Реал Солт Лејк погоди ...

Прв гол на Лукаку за Јунајтед, повреда на Хуан Мата

Екипа - 18.07.2017

Манчестер јунајтед забележа победа и на втората контролна средба во САД, овојпат триумфирајќи со 2-1 на дуелот против Солт лејк сити. Ромелу Лукаку на овој меч го постигна својот прв гол во дресот на „ѓаволите“, оној победничкиот за 2-1 откако ...

„Црвените ѓаволи“ ќе бидат среќни: Руни може повторно во Јунајтед

Спортклуб - 18.07.2017

Ова лето Манчестер Јунајтед го загуби својот капитен Вејн Руни, кој по 13 години играње на „Олд Трафорд“ реши да се врати во својот клуб од детството, во Евертон. Се уште не е познато колку тежеше трансферот на Руни, но се верува дека е вметнат во ...

ВИДЕО: Нова победа на Јунајтед, првенец на Лукаку и повреда на Хуан Мата

Gol.mk - 18.07.2017

Победникот на Лига Европа, Манчестер Јунајтед ја забележа втората победа во вториот пријателски натпревар во САД. Избраниците на Жозе Мурињо славеа против Солт Лејк Сити со 2-1 (2-1) со првиот гол во новиот дрес на Ромелу Лукаку.

(Видео) Јунајтед победи во Солт Лејк, деби гол на Лукаку

Макфакс - 18.07.2017

Манчестер Јунајтед ја забележа втората победа на турнејата низ САД. „Црвените ѓаволи“, изминатата ноќ славеа над Реал од Солт Лејк со 2:1. Луис Силва му донесе предност на Реал по 20 минути игра, а девет минути подоцна израмни Мхитаријан.

Видео: Првенец на Лукаку за Јунајтед

Спортски - 18.07.2017

Манчестер Јунајтед ја забележа втората победа на турнејата низ САД. „Црвените ѓаволи“, синоќа славеа над Реал од Солт Лејк со 2:1. Луис Силва му донесе предност на Реал по 20 минути игра, а девет минути подоцна израмни Мхитаријан .

Првенец на Лукаку во дресот на Манчестер Јунајтед (Видео)

Слободен Печат - 18.07.2017

Најголемото засилување на Манчестер Јунајтед во преодниот рок, Ромелу Лукаку го постигна својот прв погодок во дресот на „црвените ѓаволи“. Лукаку го даде победничкиот гол за Јунајтед во триумфот од 2-1 над американската екипа Реал Солт Лејк во ...

Mурињо го пофали Лукаку по победата над Солт Лејк (ВИДЕО)

Стандард - 18.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо не го криеше задоволството од дебито на Ромелу Лукаку во дресот на „црвените ѓаволи“. Белгиецот се запиша во листата на стрелците за новиот тим во контролниот меч со Реал Солт Лејк (2:1) и си заслужи ...

Лукаку со еден потег насамари тројца противнички играчи и со мајсторија го отвори контото како играч на Јунајтед ...

Дерби - 18.07.2017

Манчестер Јунајтед во доста тензичен и груб пријателски натпревар го победи Реал Солт Лејк со 2:1 на подготовките во Америка, а токму ова се покажа како мечот на кој Ромелу Лукаку го отвори контото како напапаѓач на новиот клуб.

Сите знаат дека веќе е играч на Јунајтед, само Мурињо „НЕ“!

Спортски - 18.07.2017

Португалецот во свој стил, но кој се сеќава, знае дека вакво нешто веќе направи. Сите познати англиски медиуми, на чело со „Скај Спорт“ пренесуваа дека Иван Перишиќ веќе е фудбалер на Манчестер Јунајтед.

Мурињо откри што му  кажа на  Лукаку пред првиот гол.

СуперСпорт - 18.07.2017

Мурињо откри што му кажа на Лукаку пред првиот гол. Лукаку денес во пријателска утакмица го постигна својот прв гол за јунајтед. Белгиецот изминатата сезона постигна 26 гола. На теренот се гледаше неговата нервоза заради тоа што сакаше да даде гол.

Мурињо откри што му кажал на Лукаку пред погодокот! (Видео)

Спортски - 18.07.2017

Ромелу Лукаку денес во пријателскиот натпревар против Солт Лејк го постигна својот прв погодок во дресот на „црвените ѓаволи“. Белгискиот репрезентативец кој минатата сезона постигна 26 погодоци пропушти неколку изгледни шанса во споменатиот ...

Првенец на Лукаку во дресот на Јунајтед

Курир - 18.07.2017

Најзвучното засилување на Манчестер Јунајтед во летниот трансфер, белгискиот интернационалец Ромелу Лукаку, го постигна првиот гол за својот нов тим. Лукаку на пријателски натпревар одигран ноќеска во Јута против американскиот Реал Солт Лејк погоди ...

Првенец на Лукаку во дресот на Јунајтед

Сител - 18.07.2017

Најзвучното засилување на Манчестер Јунајтед во летниот трансфер, белгискиот интернационалец Ромелу Лукаку, го постигна првиот гол за својот нов тим. Лукаку на пријателски натпревар одигран ноќеска во Јута против американскиот Реал Солт Лејк погоди ...

Јунајтед победи во Солт Лејк, деби гол на Лукаку

Кајгана - 18.07.2017

Манчестер Јунајтед ја забележа втората победа на турнејата низ САД. „Црвените ѓаволи“ изминатата ноќ славеа над Реал од Солт Лејк со 2:1. Луис Силва му донесе предност на Реал по 20 минути игра, а девет минути подоцна израмни Мхитаријан.

Лукаку го постигна првиот гол за Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.07.2017

Манчестер јунајтед во пријателски меч со 2-1 го совлада Риал Солт Лејк а победничкиот гол беше дело на Ромелу Лукаку. Манчестер јунајтед го одигра и вториот пријателски натпревар, забележа уште една победа, а на овој меч Ромелу Лукаку го постигна ...

Јунајтед рутински против Солт Лејк – Лукаку сефтоса со прв гол (Видео)

Спортклуб - 18.07.2017

Манчестер Јунајтед оствари втора победа на пред-сезонската турнеја низ Америка, откако славеше со 2:1 против Солт Лејк во измешан состав како и во првиот меч против ЛА Галакси. Жозе Мурињо најави дека ќе тестира секакви опции и тактики, и дека сите ...

Јунајтед победи во Солт Лејк, деби гол на Лукаку

Точка - 18.07.2017

Манчестер Јунајтед ја забележа втората победа на турнејата низ САД. „Црвените ѓаволи“, изминатата ноќ славеа над Реал од Солт Лејк со 2:1. Луис Силва му донесе предност на Реал по 20 минути игра, а девет минути подоцна израмни Мхитаријан.

Прв гол на Лукаку во дресот на Манчестер Јунајтед за победа против Реал Солт Лејк (Видео)

Република - 18.07.2017

Екипата на Манчестер Јунајтед синоќа ја забележа втората победа на турнејата во САД. „Црвените ѓаволи“, уште во првото полувреме направија пресврт над тимот на Реал од Солт Лејк, а резултатот од 2-1 од првите 45 минути остана на семафорот до самиот ...

Првенец на Лукаку во дресот на Јунајтед

Локално - 18.07.2017

Најзвучното засилување на Манчестер Јунајтед во летниот трансфер, белгискиот интернационалец Ромелу Лукаку, го постигна првиот гол за својот нов тим. Лукаку на пријателски натпревар одигран ноќеска во Јута против американскиот Реал Солт Лејк погоди ...

Руни го предупреди Лукаку за Манчестер Јунајтед

Стандард - 17.07.2017

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни се врати ова лето во матичниот клуб Евертон, но во исто време го предупреди привлечениот од „црвените ѓаволи“ Ромелу Лукаку, дека нема да му биде воопшто лесно на „Олд Трафорд“.

Мурињо: Лукаку и Руни не можат да се споредат

Точка - 17.07.2017

Лукаку дебитираше на пријателскиот дуел на Јунајтед против Лос Анџелес Галакси, а иако „Црвените Ѓаволи“ славеа со 5:2, Белгискиот напаѓач не се запиша во листата на стрелците. Сепак, според тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, напаѓачот ...