TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стевче Јакимовски призна пораз во Карпош

Телма - 15.10.2017

Досегашниот градоначалник на скопската општина Карпош, Стевче Јакимовски му ја честиташе победата на противкандидатот од коалцијата предводена од СДСМ, Стефан Богоев. Тој рече дека Богоев е во убедливо водство.

Стевчо Јакимовски го призна поразот во Карпош

Нова ТВ - 15.10.2017

Досегашниот градоначалник на општината Карпош на прес-конференција го призна поразот на локалните избори и му честиташе на Стефан Богоев за изборот. Јaкимовски рече дека не се преброени сите гласачки ливчиња, но секако разликата е голема.

Јакимовски: Очекувам мирни и фер избори, Богоев: Очекувам избори по сите европски стандарди

24 Вести - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на карпош од партијата Гром, Стевче Јакимовски го оствари своето право на глас и рече дека очекува мирни и демократски избори. Ваква атмосфера очекува и неговиот против кандидат од СДСМ, Стефан ...

Стевче Јакимовски му ја честиташе победата на Богоев

24 Вести - 15.10.2017

Досегашниот градоначалник на скопската општина Карпош, Стевче Јакимовски му ја честиташе победата на противкандидатот од коалцијата предводена од СДСМ, Стефан Богоев. Тој рече дека Богоев е во убедливо водство.

Стефан Богоев прогласи победа во општина Карпош

24 Вести - 15.10.2017

Стефан Богоев даде кратка изјава откако беше објавено дека убедливо го победил својот противкандидат Ставчо Јакимовски за градоначалник на општина Карпош. Тој истакна дека граѓаните на Карпош четири години биле излажани од Јакомовски и најави ...

Според изборниот штаб на СДСМ, Богоев води пред Јакимовски

24 Вести - 15.10.2017

Според изборниот штаб на СДСМ во Карпош, кандидатот за градоначалник на коалицијата предводена од СДСМ, Стефан Богоев води пред актуелниот градоначалник, кандидат на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Стевче Јакимовски.

Богоев убедливо води пред Јакимовски во Карпош

Нова ТВ - 15.10.2017

Кандидатот на коалицијата предводена од СДСМ за градоначалник во општина Карпош убедливо води пред противникот Стевче Јакимовски кој денеска бараше втор мандат од карпошани. Извори во СДСМ велат дека партиските внатрешни анализи не оставаат простор ...

Стефан Богоев победи во Карпош

Нова ТВ - 15.10.2017

Стефан Богоев го победи Стевче Јакимовски во општина Карпош, ова се привчните резултати од броењето на гласовите од шестите по ред локални избори во Македонија. Јакимовски помина три мандати како градоначалник на една од најурбаните скопски општини.

Богоев: Карпошани уште еднаш докажаа дека се авангардата во Скопје

+инфо - 15.10.2017

Богоев најави ревизија на финансиското работење на општината и на спорните детални урбанистички планови. Кандидатот за градоначалник од СДСМ за општина Карпош, Стефан Богоев вечерва изјави дека со задоволство му го честита поразот на Стевчо ...

Стевче Јакимовски призна пораз во Карпош

Алсат-М - 15.10.2017

Досегашниот градоначалник на скопската општина Карпош, Стевче Јакимовски му ја честиташе победата на противкандидатот од коалцијата предводена од СДСМ, Стефан Богоев. Тој рече дека Богоев е во убедливо водство.

СДСМ води во Карпош, Центар, Струмица, Велес...

+инфо - 15.10.2017

Неофицијално, кандидатот на СДСМ во Куманово, Максим Димитревски, победил на изборите. Кандидатите на СДСМ водат пред кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ во Карпош, Центар, Велес, Струмица, според партиски неофицијални информации.

Општина Карпош, гласањето се одвива без проблеми

Алсат-М - 15.10.2017

Се зголемува бројот на гласачи во Центар, Карпош и Капиштец. Граѓаните се задоволни од изборниот процес и велат дека очекуваат фер и демократски ...

Стевчо Јакимовски го призна поразот во Карпош, му честиташе на Стефан Богоев

МКД - 15.10.2017

Досегашниот градоначалник на општина Карпош на прес конференција го призна поразот на локалните избори и му честиташе на Стефан Богоев за изборот. Јaкимовски кажа дека не се преброени сите гласачки ливчиња, но секако разликата е голема.

Богоев: Во Карпош победи животот!

+инфо - 15.10.2017

Противкандидатот Стевчо Јакимовски од ГРОМ го призна поразот. Во Карпош победи животот! Нека ни е со среќа другари, комшии и пријатели. Вечерва да прославиме па да почнеме со работа, напиша Стефан Богоев, кандидат од СДСМ за градоначалник на Карпош ...

Стефан Богоев прогласи победа во Карпош

Р.С.Европа - 15.10.2017

Кандидатот на СДСМ Стефан Богоев прогласи победа во првиот круг на локалните избори во Општина Карпош. Тој најави ревизија на финансиското работење на општината и на спорните детални урбанистички планови.

Скопје стана сдсмовски град

МКД - 15.10.2017

Стефан Богоев од СДСМ веќе е новиот градоначалник на скопската општина Карпош, Саша Богдановиќ убедливо води во Центар, а во предност се кандидатите на социјалдемократите и во Кисела Вода, Ѓорче Петров и Аеродром, информираат од партискиот штаб на ...

Богоев: Фер и демократски избори по сите европски стандарди ВИДЕО

+инфо - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник, по гласањето израз очекување за мирен и регуларен изборен процес. Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од редовите на СДСМ, Стефан Богоев, изјави дека очекува денешните избори да се завршат фер и демократски, ...

Стевче Јакимовски го призна поразот од Богоев

+инфо - 15.10.2017

Јакимовски најави дека неговата партија ќе остане присутна во политиката и општина Карпош. Досегашниот градоначалник на скопската општина Карпош, Стевче Јакимовски му ја честиташе победата на противкандидатот од коалцијата предводена од СДСМ, Стефан ...

Стевче Јакимовски призна пораз во Карпош

ТВ21 - 15.10.2017

Досегашниот градоначалник на скопската општина Карпош, Стевче Јакимовски му ја честиташе победата на противкандидатот од коалцијата предводена од СДСМ, Стефан Богоев. Тој рече дека Богоев е во убедливо водство.

Нападнат штабот на ГРОМ, шлаканици и тупаници за Стевче Јакимовски и неговиот син (ВИДЕО)

Турлитава - 15.10.2017

Активисти на СДСМ вечерва пробале насилно да упаднат во централниот штаб на партијата ГРОМ, кој се наоѓа на улицата „Рузвелтова“ во скопски Карпош. Насилниците физички ги нападнале и кандидатот за градоначалник на ГРОМ за Карпош, Стевче Јакимовски, ...

Богоев:Карпошани уште еднаш докажаа дека се авангардата во Скопје

Сител - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник од СДСМ за општина Карпош, Стефан Богоев вечерва изјави дека со задоволство му го честита поразот на Стевчо Јакимовски, најавувајќи ревизија на финасиското работење на општината.

КАРПОШ СО НОВ ГРАДОНАЧАЛНИК: Стевчо Јакимовски го призна поразот!

Таратур - 15.10.2017

„Граѓаните избраа приказни наместо резултати“, со овие зборови лидерот на ГРОМ му ја честита победата на неговиот противкандидат. Кандидатот за градоначалник на ГРОМ, Стевче Јакимовски го призна поразот и му ја честита победата на новиот ...

Саша Богдановиќ и Стефан Богоев со големо водство, веројатно ќе бидат избрани во првиот круг

Кајгана - 15.10.2017

Кандидатот на коалицијата предводена од СДСМ за градоначалник во општина Центар, Саша Богдановиќ убедливо води пред против кандидатите Дејан Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот на Левица.

Јакимовски: Граѓаните меѓу резултатите и приказните, ги одбраа приказните

Сител - 15.10.2017

Стевчо Јакимовски, кандидатот на Гром за градоначалник на општина Карпош, пред малку го призна поразот и му ја честита победата на Стефан Богоев од СДСМ. – Граѓаните меѓу резултатите и приказните, ги одбраа приказните.

Богоев: Карпошани уште еднаш докажаа дека се авангардата во Скопје

Канал5 - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник од СДСМ за општина Карпош, Стефан Богоев вечерва изјави дека со задоволство му го честита поразот на Стевчо Јакимовски, најавувајќи ревизија на финасиското работење на општината.

Стевчо Јакимовски изгуби во Карпош, Стефан Богоев избран за нов градоначалник

Кајгана - 15.10.2017

Стевчо Јакимовски од ГРОМ ја загуби градоначалничката фотелја во општина Карпош. Кандидатот на СДСМ, Стефан Богоев, вечерва прогласи победа. „Карпошани докажаа дека се авангардата во Скопје и во Република Македонија.

(ВИДЕО) Јовановски: Говорот на Стевчо Јакимовски е говор на уличар

Макфакс - 15.10.2017

Претседателот на Меѓународниот сојуз, Бојан Јовановски ја осуди изјавата на актуелниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, каде својот противкандидат од СДСМ, Стефан Богоев, го нарече хомосексуалец и го обвини дека носи хомосексуалци ...

СДСМ води во Карпош, Центар, Струмица, Велес…

Либертас - 15.10.2017

Кандидатите на СДСМ водат пред кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ во Карпош, Центар, Велес, Струмица, Зелениково, Гевгелија, според партиски неофицијални информации. Според изборниот штаб на СДСМ во Карпош, кандидатот за градоначалник на коалицијата ...

Нови детали за инцидентот: Насилници од СДСМ со ножеви упаднале во централниот штаб на ГРОМ во Карпош

Сител - 15.10.2017

Активисти на СДСМ вечерва пробале насилно да упаднат во централниот штаб на партијата ГРОМ кој се наоѓа на улицата Рузвелтова во скопски Карпош. Насилниците со тупаници и шамари физички го нападнале и кандидатот за градоначалник на ГРОМ за Карпош, ...

Стевчо му честиташе на Богоев во Карпош

Сакам да кажам - 15.10.2017

Градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски му ја честиташе победата на неговиот противкандидат Стефан Богоев на локалните избори. Јакимовски, кој е кандидатот за градоначалник на Карпош на Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ...

Богоев: Карпошани уште еднаш докажаа дека се авангардата во Скопје

А1 On - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник од СДСМ за општина Карпош, Стефан Богоев вечерва изјави дека со задоволство му го честита поразот на Стевчо Јакимовски, најавувајќи ревизија на финасиското работење на општината.

Стевчо Јакимовски го призна поразот во Карпош и му честиташе на Богоев

Либертас - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на ГРОМ, Стевче Јакимовски го призна поразот и му ја честита победата на новиот градоначалник од редовите на СДСМ, Стефан Богоев. – Морам да кажам дека Стефан Богоев убедливо води и јас му ја честитам победата.

Саша Богдановиќ и Стефан Богоев ќе бидат избрани во првиот круг

Макфакс - 15.10.2017

Кандидатот на коалицијата предводена од СДСМ за градоначалник во општина Центар, Саша Богдановиќ убедливо води пред против кандидатите Дејан Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот на Левица.

Богоев најави ревизија на финасиското работење на општината

Либертас - 15.10.2017

Стефан Богоев, кој е новиот градоначалник на општина Карпош истакна дека со задоволство му го честита поразот на Стевчо Јакимовски. – Карпошани докажаа дека се авангарда. На мирни и демократски избори избраа промени.

(ВИДЕО) Јовановски: Стевчо Јакимовски е еден обичен уличар

Либертас - 15.10.2017

Претседателот на Меѓународниот сојуз, Бојан Јовановски ја осуди изјавата на актуелниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, каде својот противкандидат од СДСМ, Стефан Богоев, го нарече хомосексуалец и го обвини дека носи хомосексуалци ...

(ВИДЕО) Богоев: Очекувам фер избори

Макфакс - 15.10.2017

Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош, Стефан Богоев, денеска го оствари неговото демократско право. „Гласав на локалните избори, гласав и за кандидат за градоначалник и за советничките листи и за Карпош и за Град ...

Нова: Богоев убедливо води пред Јакимовски во Карпош

Либертас - 15.10.2017

Кандидатот на коалицијата предводена од СДСМ за градоначалник во општина Карпош убедливо води пред противникот Стевче Јакимовски кој денеска бараше втор мандат од карпошани. Извори во СДСМ за Нова велат дека партиските внатрешни анализи не оставаат ...

Богоев: Очекувам фер и демократски избори по сите европски стандарди, како што им прилега на Карпош, на Скопје и на ...

Либертас - 15.10.2017

Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош, Стефан Богоев, денеска го оствари своето демократско ...

Стевчо Јакимовски го призна поразот

А1 On - 15.10.2017

Кандидатот на ГРОМ Стевчо Јакимовски го призна поразот и му честиташе на победата на Стеван Богоев од СДСМ. „Граѓаните избраа приказни, а не за работа“, рече ...

(ВИДЕО) Богоев: На Македонија ѝ доликуваат фер и демократски избори по сите европски стандарди

А1 On - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од коалицијата „За живот во Македонија“ денеска по гласање изјави дека очекувал мирен и регуларен изборен ден. – Очекувам фер и демократски избори по сите европски стандарди, како што и доликува на ...

Стевчо Јакимовски го призна поразот во Карпош и му честиташе на Богоев

Фокус - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на ГРОМ, Стевче Јакимовски го призна поразот и му ја честита победата на новиот градоначалник од редовите на СДСМ, Стефан Богоев. – Морам да кажам дека Стефан Богоев убедливо води и јас му ја честитам победата.

Богдановиќ и Богоев убедливо водат во Центар и Карпош

А1 On - 15.10.2017

Кандидатот на коалицијата предводена од СДСМ за градоначалник во општина Центар, Саша Богдановиќ убедливо води пред против кандидатите Дејан Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот на Левица.

Богоев му го честита поразот на Јакимовски и најави ревизија на финасиското работење на општината

Фокус - 15.10.2017

Стефан Богоев, кој е новиот градоначалник на општина Карпош истакна дека со задоволство му го честита поразот на Стевчо Јакимовски. – Карпошани докажаа дека се авангарда. На мирни и демократски избори избраа промени.

Јакимовски: Граѓаните на Карпош секогаш гласале фер и демократски

Макфакс - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски од ГРОМ денеска гласаше во основното училиште „Димо Хаџи Димов“, во населбата Влае. „Во општина Карпош граѓаните секогаш гласале фер, достоинствено, слободно и демократски.

Богоев убедливо води пред Јакимовски во Карпош

Фокус - 15.10.2017

Стефан Богоев, кандидатот за градоначалник на СДСМ во Карпош убедливо води пред својот противкандидат од ГРОМ, Стевчо Јакимовски, потврди за „Фокус“, Душко Весковски, првиот човек на Општинската организација на СДСМ.

Стевчо Јакимовски изгуби во Карпош, Стефан Богоев избран за нов градоначалник

Макфакс - 15.10.2017

Стевчо Јакимовски од ГРОМ ја загуби градоначалничката фотелја во општина Карпош. Кандидатот на СДСМ, Стефан Богоев, вечерва прогласи победа. „Карпошани докажаа дека се авангардата во Скопје и во Република Македонија.

(ВИДЕО) Јовановски: Стевчо Јакимовски е еден обичен уличар

А1 On - 15.10.2017

Претседателот на Меѓународниот сојуз, Бојан Јовановски ја осуди изјавата на актуелниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, каде својот противкандидат од СДСМ, Стефан Богоев, го нарече хомосексуалец и го обвини дека носи хомосексуалци ...

Стевче Јакимовски го призна поразот во Карпош...

Н.Македонија - 15.10.2017

Стевче Јакимовски го призна поразот во Карпош Досегашниот градоначалник на скопската општина Карпош, Стевче Јакимовски му ја честиташе победата на противкандидатот од коалцијата предводена од СДСМ, Стефан Богоев.

Богоев: Карпошани докажаа дека се авангардата во Скопје...

Н.Македонија - 15.10.2017

Богоев: Карпошани докажаа дека се авангардата во Скопје Кандидатот за градоначалник од СДСМ за општина Карпош Стефан Богоев вечерва изјави дека со задоволство му го честита поразот на Стевчо Јакимовски, најавувајќи ревизија на финасиското работење ...

Богоев му го честиташе поразот на Јакимовски и најави ревизија на финансиското работење

Мета - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник од СДСМ за општина Карпош, Стефан Богоев, вечерва изјави дека со задоволство му го честита поразот на неговиот противкандидат Стевчо Јакимовски, најавувајќи ревизија на финасиското работење на Општината.

Богоев:Карпошани уште еднаш докажаа дека се авангардата во Скопје

МК News - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник од СДСМ за општина Карпош, Стефан Богоев вечерва изјави дека со задоволство му го честита поразот на Стевчо Јакимовски, најавувајќи ревизија на финасиското работење на општината.

Јакимовски веќе го призна поразот

Телевизија Нова - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на ГРОМ, Стевче Јакимовски го призна поразот и му ја честита победата на новиот градоначалник од СДСМ, Стефан Богоев. „Стефан Богоев убедливо води и јас му ја честитам победата.

Според изборниот штаб на СДСМ, Богоев води пред Јакимовски

Локално - 15.10.2017

Според изборниот штаб на СДСМ во Карпош, кандидатот за градоначалник на коалицијата предводена од СДСМ, Стефан Богоев води пред актуелниот градоначалник, кандидат на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Стевче Јакимовски.

Јакимовски го призна поразот во Карпош

Стандард - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на ГРОМ, Стевче Јакимовски на прес конференција во седиштето на партијата го призна поразот и му ја честита победата на новиот градоначалник од СДСМ, Стефан Богоев.

Јовановски: Говорот на Стевчо Јакимовски е говор на уличар

Точка - 15.10.2017

Претседателот на Меѓународниот сојуз, Бојан Јовановски ја осуди изјавата на актуелниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, каде својот противкандидат од СДСМ, Стефан Богоев, го нарече хомосексуалец и го обвини дека носи хомосексуалци ...

Јакимовски: Очекувам мирни и фер избори

Локално - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Карпош од партијата ГРОМ, Стевче Јакимовски го оствари своето право на глас и рече дека очекува мирни и демократски ...

Максим Димитриевски прогласи победа во Куманово, Богоев води 2:1 во Карпош

Бриф - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Куманово од СДСМ, Максим Димитриевски, прогласи победа во првиот круг на локалните избори. Кандидатите на СДСМ водат пред кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ во Карпош, Центар, Велес, Струмица, Пехчево, Валандово, Кривогаштани, ...

инцидент: Со ножеви упаднале во штабот на ГРОМ во Карпош и го нападнале Јакимовски (Видео)

МК News - 15.10.2017

Активисти на СДСМ вечерва пробале насилно да упаднат во централниот штаб на партијата ГРОМ кој се наоѓа на улицата Рузвелтова во скопски Карпош, пишува Република Со тупаници и шамари физички го нападнале и кандидатот за градоначалник на ГРОМ за ...

Стевчo Јакимовски го призна поразот во Карпош

Слободен Печат - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на ГРОМ, Стевче Јакимовски го призна поразот и му ја честита победата на новиот градоначалник од редовите на СДСМ, Стефан Богоев. – Морам да кажам дека Стефан Богоев убедливо води и јас му ја честитам победата.

Убедливо водство на Богдановиќ и Богоев во Центар и Карпош

Слободен Печат - 15.10.2017

Кандидатот на коалицијата предводена од СДСМ за градоначалник во општина Центар, Саша Богдановиќ убедливо води пред Дејан Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ . Според партиски извори и во Карпош Стефан Богоев, кандидатот на СДСМ убедливо води пред противникот ...

Богоев најави ревизија на финасиското работење на општината

Локално - 15.10.2017

Стефан Богоев, кој е новиот градоначалник на општина Карпош истакна дека со задоволство му го честита поразот на Стевчо Јакимовски. – Карпошани докажаа дека се авангарда. На мирни и демократски избори избраа промени.

Богоев: Очекувам фер избори

Точка - 15.10.2017

Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош, Стефан Богоев, денеска го оствари своето демократско право. „Гласав на локалните избори, гласав и за кандидат за градоначалник и за советничките листи и за Карпош и за град Скопје.

Јакимовски: Очекувам мирни и фер избори

Нетпрес - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Карпош од партијата ГРОМ, Стевче Јакимовски го оствари своето право на глас и рече дека очекува мирни и демократски избори. Денеска, во Основното училиште „ Димо Хаџи Димов“, во населбата Влае, актуелниот и кандидатот ...

Јакимовски: Граѓаните избраа приказни а не работа

Република - 15.10.2017

Стевчо Јакимовски, кандидатот на Гром за градоначалник на општина Карпош, пред малку му ја честиташе победата на Стефан Богоев од СДСМ во Карпош. – Граѓаните меѓу резултатите и приказните, ги одбраа приказните.

Стевчо Јакимовски го призна поразот

Локално - 15.10.2017

Кандидатот на ГРОМ Стевчо Јакимовски го призна поразот и му честиташе на победата на Стеван Богоев од СДСМ. „Граѓаните избраа приказни, а не за работа“, рече ...

Јакимовски: Граѓаните на Карпош секогаш гласале фер и демократски

Точка - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски од ГРОМ, денеска гласаше во основното училиште „Димо Хаџи Димов“ во населбата Влае. „Во општина Карпош граѓаните секогаш гласале фер, достоинствено, слободно и демократски.

Стевчо Јакимовски изгуби во Карпош, Стефан Богоев избран за нов градоначалник

Точка - 15.10.2017

Стевчо Јакимовски од ГРОМ ја загуби градоначалничката фотелја во општина Карпош. Кандидатот на СДСМ, Стефан Богоев, вечерва прогласи победа. „Карпошани докажаа дека се авангардата во Скопје и во Република Македонија.

Скопје стана сдсмовски град

Слободен Печат - 15.10.2017

Стефан Богоев од СДСМ веќе е новиот градоначалник на скопската општина Карпош, Саша Богдановиќ убедливо води во Центар, а во предност се кандидатите на социјалдемократите и во Кисела Вода, Ѓорче Петров и Аеродром, информираат од партискиот штаб на ...

Јакимовски: Очекувам мирни и фер избори

Република - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Карпош од партијата ГРОМ, Стевче Јакимовски го оствари своето право на глас и рече дека очекува мирни и демократски ...

Јакимовски го призна поразот и му честиташе на Богоев

Нетпрес - 15.10.2017

Досегашниот градоначалник на општината Карпош, Стевчо Јаакимовски, на прес-конференција го призна поразот на локалните избори и му честиташе на Стефан Богоев за изборот. – Граѓаните меѓу резултатите и приказните, ги одбраа приказните.

Богоев: Во Карпош победи животот

Стандард - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Карпош, Стефан Богоев на својот фејсбук профил им ја честиташе победата во првиот круг на карпошани на денешните локални избори. „Во Карпош победи животот! Нека ни е со среќа другари, комшии и пријатели.

Стевчо Јакимовски го призна поразот во Карпош, Богоев нов градоначалник

Бриф - 15.10.2017

Стевчо Јакимовски, кандидатот на Гром за градоначалник на општина Карпош, пред малку го призна поразот и му ја честита победата на Стефан Богоев од СДСМ. – Граѓаните меѓу резултатите и приказните, ги одбраа приказните.

Прв признаен пораз: Јакимовски му честита на Богоев

Newsroom - 15.10.2017

Актуелниот градоначалник на Општина Карпош и кандидат на ГРОМ Стевчо Јакимовски го призна поразот и му честиташе на противкандидатот Стефан Богоев. „Се случуваа чудни места, ме информираат дека на избирачки места фалат повеќе ливчиња.

Стефчо Јакимовски призна пораз и му честита на Богоев

Фактор - 15.10.2017

Стефчо Јакимовски му ја честиташе победата на противкандидатот од СДСМ Стефан Богоев кој води убедливо со 48 посто од досега преброените гласови. Лидерот на ГРОМ упати благодарност до сите граѓани кои му ја дадоа поддршката на овие локални избори и ...

Стевчо Јакимовски му ја честиташе победата на Стефан Богоев

Точка - 15.10.2017

Досегашниот градоначалник на општината Карпош, Стевчо Јакимовски предмалку му ја честиташе победата на противкандидатот Стефан Богоев од коалицијата предводена од СДСМ. "Морам да кажам дека Стефан Богоев убедливо води и јас му ја честитам победата.

Насилници од СДСМ со ножеви упаднале во централниот штаб на ГРОМ во Карпош (ВИДЕО)

Република - 15.10.2017

Активисти на СДСМ вечерва пробале насилно да упаднат во централниот штаб на партијата ГРОМ, кој се наоѓа на улицата „Рузвелтова“ во скопски Карпош. Насилниците физички ги нападнале и кандидатот за градоначалник на ГРОМ за Карпош, Стевче Јакимовски, ...

Јакимовски му ја честиташе победата на Богоев во Карпош

Мета - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Карпош од Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ), која е дел од Коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Стевчо Јакимовски, му ја честиташе победата на неговиот противкандидат Стефан Богоев, ...

Богоев води пред Јакимовски во Карпош

Стандард - 15.10.2017

Според изборниот штаб на СДСМ во Карпош, кандидатот за градоначалник на коалицијата предводена од партијата на власт, Стефан Богоев води пред актуелниот градоначалник, кандидат на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Стевче Јакимовски.

Република: Насилници од СДСМ со ножеви упаднале во централниот штаб на ГРОМ во Карпош (ВИДЕО)

Курир - 15.10.2017

Насилниците со тупаници и шамари физички го нападнале и кандидатот за градоначалник на ГРОМ за Карпош, Стевче Јакимовски. Според информациите биле употребени и ножеви и лисици. Во моментов пред штабот на ГРОМ врие од ...

Како изгледаше нападот пред штабот во ГРОМ (ВИДЕО)

Телевизија Нова - 15.10.2017

На социјалните мрежи се појави видео од нападот пред седиштето на ГРОМ за кој лидерот на СДСМ иронично го искоментира дека „животот“во Карпош веќе ...

Напаѓач со нож влегол во седиштето на ГРОМ

Телевизија Нова - 15.10.2017

Лидерот на ГРОМ , Стевчо Јакимовски предмалку објави дека напаѓач со нож се обидел да влезе во штабот на партијата на булеварот Орце Николов. Според Јакимовски „животот“ во Карпош веќе дошол и дека нема да молчат врз насилството што го приредуваат ...

Богоев: Карпошани уште еднаш докажаа дека се авангардата во Скопје

еМагазин - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник од СДСМ за општина Карпош, Стефан Богоев вечерва изјави дека со задоволство му го честита поразот на Стевчо Јакимовски, најавувајќи ревизија на финасиското работење на општината.

Стевче Јакимовски призна пораз во Карпош, убедлива победа на Богоев

еМагазин - 15.10.2017

Досегашниот градоначалник на скопската општина Карпош, Стевче Јакимовски му ја честиташе победата на противкандидатот од коалцијата предводена од СДСМ, Стефан Богоев. Тој рече дека Богоев е во убедливо водство.

Насилници со ножеви упаднале во централниот штаб на ГРОМ во Карпош (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 15.10.2017

Насилници вечерва пробале насилно да упаднат во централниот штаб на партијата ГРОМ, кој се наоѓа на улицата „Рузвелтова“ во скопски Карпош. Насилниците физички ги нападнале и кандидатот за градоначалник на ГРОМ за Карпош, Стевче Јакимовски, и ...

Стевчо Јакимовски го призна поразот во Карпош, му честиташе на Стефан Богоев

Exclusive.mk - 15.10.2017

Досегашниот градоначалник на општината Карпош на прес-конференција го призна поразот на локалните избори и му честиташе на Стефан Богоев за изборот. Јaкимовски кажа дека не се преброени сите гласачки ливчиња, но секако разликата е голема.

Стефан Богоев е новиот градоначалник на Карпош

Exclusive.mk - 15.10.2017

Стефан Богоев даде кратка изјава откако беше објавено дека убедливо го победил својот противкандидат Ставчо Јакимовски за градоначалник на општина Карпош. Тој истакна дека граѓаните на Карпош четири години неа излажани од Јакомовски и најави целосна ...

Боки 13 слави со трубачи со Стефан Богоев за победата! (ФОТО) (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 15.10.2017

Стефан Богоев прогласи победа во Карпош, па непрестани честитки стигнуваат на негова адреса. Еден во првите кои му честита победа е и Боки 13. И тоа лично. Еве што постираше тој на ...

Богоев: Во недела гласаме за 19 - Живот во Карпош за сите ВИДЕО

+инфо - 13.10.2017

Ве повикувам сите на општа политичка мобилизација, на 15 октомври, да гласаме за бројот 19, речекКандидатот на СДСМ за градоначалник на Карпош. Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев, на неколку часа пред ...

(ВИДЕО) Богоев за Карпош: Чист образ и одговорност, а не оправдувања и квазипроекти!

Макфакс - 13.10.2017

Граѓаните на Карпош 1 во близина на Градскиот парк го дочекаа кандидатот за градоначалник од СДСМ, Стефан Богоев, со критики за лошата канализациска мрежа која шири ужасна миризба, тревници што никој не ги одржува и се извор на зарази, имотно-правни ...

(ВИДЕО) Јакимовски својот противкандидат го нарече хомосексуалец

А1 On - 13.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, на вечерашниот митинг зборуваше за својот противкандидат од СДСМ, Стефан Богоев. Јакимовски рече дека луѓето за Богоев зборувале дека е дечко на Боки 13, а зборувајќи за обвинувањата ...

(ВИДЕО) Богоев: Во недела гласаме за 19 – Живот во Карпош за сите

А1 On - 13.10.2017

„Во изминатите дваесетина дена јас и мојот Тим ги посетивме скоро сите домаќинства, се сретнавме со скоро сите граѓани на општина Карпош, ги презентиравме нашите идеи за живот во Карпош, но и ги слушнавме Вашите проблеми кои за жал се многубројни.

(ВИДЕО) Скандалозен говор на омраза на Јакимовски

Либертас - 13.10.2017

Кандидатот за кандидат во општина Карпош, Стевче Јакимовски со скандалозен говор на омраза во вечерашниот ...

(ВИДЕО) Богоев: Чист образ и одговорност, а не оправдувања и квази проекти

А1 On - 13.10.2017

„Дојди Стефан, види во што се гушиме, а живееме во централен дел на Карпош, на само неколку чекори и до општина Центар“. Со овие зборови беше дочекан Стефан Богоев, кандидат на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош, на средба со ...

(ВИДЕО) Јакимовски својот противкандидат го нарече хомосексуалец

Макфакс - 13.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, на вечерашниот митинг зборуваше за својот противкандидат од СДСМ, Стефан Богоев. Јакимовски рече дека луѓето за Богоев зборувале дека е дечко на Боки 13, а зборувајќи за обвинувањата ...

ЦИВИЛ најостро го осуди говорот на омраза на Стевчо Јакимовски

Либертас - 13.10.2017

ЦИВИЛ – Центар за слобода најостро го осудува говорот на омраза и незамисливо ниското ниво и вулгарен настап на кандидатот за градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, кој во својот говор го нападна својот политички противник на локалните ...

По бегалците, сега Стевчо ги плаши карпошани со хомосексуална мафија

Сакам да кажам - 13.10.2017

Градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски, кој бара уште еден мандат на локалните избори в недела, на вчерашниот митинг изјави дека во Карпош сака да се инсталира хомосексуална мафија и да прави геј паради.

Богоев: Да ставиме крај на урбаната мафија во Карпош...

Н.Македонија - 13.10.2017

Богоев: Да ставиме крај на урбаната мафија во Карпош Кандидатот за градоначалник на Карпош од редовите на СДСМ, Стефан Богоев, денеска побара жителите во оваа општина да гласаат за изборната програма на Коалицијата „Живот во Македонија“.

Богоев: Да ставиме крај на урбаната мафија во Карпош

Слободен Печат - 13.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Карпош од редовите на СДСМ, Стефан Богоев денеска побара жителите во оваа општина да гласаат за изборната програма на Коалицијата „Живот во Македонија“. – Во изминатите дваесетина дена јас и мојот тим ги посетивме ...

Богоев за Карпош: Чист образ и одговорност, а не оправдувања и квази проекти!

Точка - 13.10.2017

Граѓаните на Карпош 1 во близина на Градскиот парк, го дочекаа кандидатот за градоначалник од СДСМ, Стефан Богоев со критики за лошата канализациона мрежа, која шири ужасна миризба, тревници кои никој не ги одржува и се извор на зарази, имотно ...

Весковски: Со зделките на Јакимовски земјиште купено за 11.000 е продадено за 600.000 евра

Локално - 13.10.2017

Носител на кандидатската листа за советници на Општина Карпош ги повика надлежните органи сериозно да пристапат кон овој случај. Душко Весковски, носител на кандидатската листа за советници на Општина Карпош, со документи денеска презентираше како е ...

Богоев: Во недела гласаме за 19 – Живот во Карпош за сите

Локално - 13.10.2017

„Во изминатите дваесетина дена јас и мојот Тим ги посетивме скоро сите домаќинства, се сретнавме со скоро сите граѓани на општина Карпош, ги презентиравме нашите идеи за живот во Карпош, но и ги слушнавме Вашите проблеми кои за жал се многубројни.

Богоев: Чист образ и одговорност, а не оправдувања и квази проекти

Локално - 13.10.2017

„Дојди Стефан, види во што се гушиме, а живееме во централен дел на Карпош, на само неколку чекори и до општина Центар“. Со овие зборови беше дочекан Стефан Богоев, кандидат на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош, на средба со ...

Богоев: Срамно е Карпошани во најурбаниот дел да имаат инфраструктурни проблеми

Фактор - 13.10.2017

Стефан Богоев, кандидатот за градоначалник на општина Карпош од СДСМ, при посетата на граѓаните од Карпош 1 во близина на Градскиот парк посочи дека е недозволиво граѓаните од најурбаниот дел да имаат инфраструктурни проблеми со власт која нема слух ...

Богоев за Карпош: Чист образ и одговорност, а не оправдувања и квази проекти!

Слободен Печат - 13.10.2017

Дојди Стефан, види во што се гушиме, а живееме во централен дел на Карпош, на само неколку чекори и до општина Центар. Со овие зборови беше дочекан Стефан Богоев, кандидат на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош, на средба со ...

Богоев: Да ставиме крај на урбаната мафија во Карпош (ВИДЕО)

Стандард - 13.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Карпош од редовите на СДСМ, Стефан Богоев денеска побара жителите во оваа општина да гласаат за изборната програма на Коалицијата „Живот во ...

Весковски: Како атрактивно земјиште во Карпош е продадено за багателна цена?

Фактор - 13.10.2017

Душко Весковски од СДСМ на партиска прес конференција откри потенцијално спорна зделка за државно градежно земјиште кое било продадено од општина Карпош под водство на Стевчо Јакимовски за смешна сума за потоа неговата вредност неколкукратно да се ...

Богоев: Во недела гласаме за 19 – Живот во Карпош за сите

Слободен Печат - 13.10.2017

„Почитувани граѓани, драги карпошани, Во изминатите дваесетина дена јас и мојот Тим ги посетивме скоро сите домаќинства, се сретнавме со скоро сите граѓани на општина Карпош, ги презентиравме нашите идеи за живот во Карпош, но и ги слушнавме Вашите ...

Јакимовски: На територија на Општина Карпош досега се направени нови парковски површини од 84 000 метри квадратни

Телевизија Нова - 13.10.2017

„Досега сме направиле околу 54 згради со енергетски ефикасни фасади, улиците и тротоарите се веќе 97% од случаите целосно реконструирани“, изјави за ТВ Нова актуелниот и кандидат за втор мандат на Општина Карпош, Стевче Јакимовски.

(ВИДЕО) Јакимовски својот противкандидат го нарече хомосексуалец

Sky - 13.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, на вечерашниот митинг зборуваше за својот противкандидат од СДСМ, Стефан Богоев. Јакимовски рече дека луѓето за Богоев зборувале дека е дечко на Боки 13, а зборувајќи за обвинувањата ...

Богоев: Масовна политичка мобилизација за победа во Карпош! ВИДЕО

+инфо - 12.10.2017

Сите заедно во Карпош, и во Скопје, да ставиме точка на владеењето на урбаната мафија, да ставиме крај на шверцерското носење на ДУП, рече Богоев. Денеска, од овде, од урбаната заедница Владо Тасевски, од плочникот кај Млечен ресторан, јас и мојот ...

Весковски: Со зделките на Јакимовски земјиште купено за 11.000 е продадено за 600.000 евра

+инфо - 12.10.2017

Носител на кандидатската листа за советници на Општина Карпош ги повика надлежните органи сериозно да пристапат кон овој случај. Душко Весковски, носител на кандидатската листа за советници на Општина Карпош, со документи денеска презентираше како е ...

Богоев:Имаме визија и идеја за враќање на животот во Карпош

ТВ21 - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од СДСМ Стефан Богоев денеска од урбаната заедница „Владо Тасевски“ повика на масовна политичка мобилизација во недела на 15 октомври. – Сите заедно во Карпош, и во Скопје, да ставиме точка на владеењето ...

ЛИ2017/ Јакимовски: Ќе изградиме забавен парк на кејот на Вардар

Либертас - 12.10.2017

Ќе изградиме летно кино, целосно ќе го реконструираме постоечкиот скејт парк и ќе направиме ново детско игралиште со реквизити, како и парк за миленичиња, најави денеска Стевчо Јакимовски, кандидатотот за градоначалник на ГРОМ за општина Карпош при ...

И Стевчо Јакимовски ќе прави парк за миленици

Макфакс - 12.10.2017

Ќе изградиме летно кино, целосно ќе го реконструираме постоечкиот скејт парк и ќе направиме ново детско игралиште со реквизити, како и парк за миленичиња, најави денеска Стевчо Јакимовски, кандидатотот за градоначалник на ГРОМ за општина Карпош при ...

(ВИДЕО) Весковски: Како е можно земјиште во еден од најатрактивните делови од Карпош да биде оттуѓено за само 11 илјади ...

Либертас - 12.10.2017

Носителот на листата за советници од коалицијата предводена од СДСМ за општина Карпош, Душко Весковски денеска на прес-конференција презентираше документи за отуѓено земјиште по цена од 11 илјади евра, а истото тоа земјиште по два месеци било ...

ЛИ2017/ (ВИДЕО) Богоев: Масовна политичка мобилизација за победа во Карпош!

Либертас - 12.10.2017

Изјава за медиуми, Стефан Богоев Кандидат на СДСМ и коалицијата за градоначалник на Општина Карпош Скопје, Владо Тасевски – Млечен, 12.10.2017 год. Почитувани граѓани, драги карпошани Денес, од овде, од урбаната заедница Владо Тасевски, од плочникот ...

(ВИДЕО) Весковски: Како е можно земјиште во еден од најатрактивните делови од Карпош да биде оттуѓено за само 11 илјади ...

А1 On - 12.10.2017

Носителот на листата за советници од коалицијата предводена од СДСМ за општина Карпош, Душко Весковски денеска на прес-конференција презентираше документи за отуѓено земјиште по цена од 11 илјади евра, а истото тоа земјиште по два месеци било ...

(ВИДЕО) Богоев: Масовна политичка мобилизација за победа во Карпош!

А1 On - 12.10.2017

„Денес, од овде, од урбаната заедница Владо Тасевски, од плочникот кај Млечен ресторан, јас и мојот Тим ве повикуваме на масовна политичка мобилизација, во недела, на 15-ти октомври . Сите заедно во Карпош, и во Скопје, да ставиме точка на ...

Весковски презентираше документи: Како е можно земјиште да биде отуѓено за скоро 11 илјади евра, а подоцна истото ...

Фокус - 12.10.2017

Дуле Весковски носител на кандидатската листа на советници на Општина Карпош денеска презентираше како е оттуѓено градежно земјиште, во сопственост на Република Македонија, а претставувано од градоначалникот Стевчо Јакимовски, со непосредна ...

Јакимовски: Ќе изградиме забавен парк на кејот на Вардар

А1 On - 12.10.2017

Ќе изградиме летно кино, целосно ќе го реконструираме постоечкиот скејт парк и ќе направиме ново детско игралиште со реквизити, како и парк за миленичиња, најави денеска Стевчо Јакимовски, кандидатотот за градоначалник на ГРОМ за општина Карпош при ...

Јакимовски: Ќе изградиме забавен парк на кејот на Вардар...

Н.Македонија - 12.10.2017

Јакимовски: Ќе изградиме забавен парк на кејот на Вардар Ќе изградиме летно кино, целосно ќе го реконструираме постоечкиот скејт парк и ќе направиме ново детско игралиште со реквизити, како и парк за миленичиња, најави денеска Стевчо Јакимовски, ...

Богоев:Имаме визија и идеја за враќање на животот во Карпош...

Н.Македонија - 12.10.2017

Богоев:Имаме визија и идеја за враќање на животот во Карпош Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од СДСМ Стефан Богоев денеска од урбаната заедница „Владо Тасевски“ повика на масовна политичка мобилизација во недела на 15 октомври.

Јакимовски вети изградба на забавен парк на кејот на Вардар

Скопје инфо - 12.10.2017

Ќе изградиме летно кино, целосно ќе го реконструираме постоечкиот скејт парк и ќе направиме ново детско игралиште со реквизити, како и парк за миленичиња, најави денеска Стевчо Јакимовски, кандидатотот за градоначалник на ГРОМ за општина Карпош при ...

И Стевчо Јакимовски ќе прави парк за миленици

Точка - 12.10.2017

Ќе изградиме летно кино, целосно ќе го реконструираме постоечкиот скејт парк и ќе направиме ново детско игралиште со реквизити, како и парк за миленичиња, најави денеска Стевчо Јакимовски, кандидатотот за градоначалник на ГРОМ за општина Карпош при ...

Јакимовски: Ќе изградиме забавен парк на кејот на Вардар

Нетпрес - 12.10.2017

Ќе изградиме летно кино, целосно ќе го реконструираме постоечкиот скејт парк и ќе направиме ново детско игралиште со реквизити, како и парк за миленичиња, најави денеска Стевчо Јакимовски, кандидатотот за градоначалник на ГРОМ за општина Карпош при ...

Богоев: Масовна политичка мобилизација за победа во Карпош

Слободен Печат - 12.10.2017

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Карпош повика масовно да се излезе на гласање во недела, за да се стави крај на урбаната мафија и носењето на ДУП-и за време на празници и одмори. „Денес, од овде, од урбаната заедница Владо Тасевски, од ...

(ВИДЕО) Богоев: Масовна политичка мобилизација за победа во Карпош!

Локално - 12.10.2017

„Денес, од овде, од урбаната заедница Владо Тасевски, од плочникот кај Млечен ресторан, јас и мојот Тим ве повикуваме на масовна политичка мобилизација, во недела, на 15-ти октомври . Сите заедно во Карпош, и во Скопје, да ставиме точка на ...

Јакимовски: Ќе изградиме забавен парк на кејот на Вардар

Курир - 12.10.2017

Тој напомена дека граѓаните од овој дел на Карпош со изградбата на забавно-рекреативниот центар ќе имаат одлична можност да се рекреираат и да се забавуваат. – Сето ова го правиме за да создадеме една рекреативна целина, во која и повозрасните ...

Весковски: Земјиште во Карпош купено за 11.000 е продадено за 600.000 евра

Слободен Печат - 12.10.2017

Носителот на советничката листа на СДСМ за општина Карпош, Душко Весковски, денес презентираше како во Карпош е оттуѓено градежно земјиште и продадено по неколкупати повисока цена. Неговото обраќање го пренесуваме во целост: „За три дена заминува ...

Јакимовски: Ќе изградиме забавен парк на кејот на Вардар

Република - 12.10.2017

Ќе изградиме летно кино, целосно ќе го реконструираме постоечкиот скејт парк и ќе направиме ново детско игралиште со реквизити, како и парк за миленичиња, најави денеска Стевчо Јакимовски, кандидатотот за градоначалник на ГРОМ за општина Карпош при ...

Јакимовски: Ќе изградиме забавен парк на кејот на Вардар

Стандард - 12.10.2017

Ќе изградиме летно кино, целосно ќе го реконструираме постоечкиот скејт парк и ќе направиме ново детско игралиште со реквизити, како и парк за миленичиња, најави денеска Стевчо Јакимовски, кандидатотот за градоначалник на ГРОМ за општина Карпош при ...

Јакимовски: Ќе изградиме забавен парк на кејот на Вардар

Локално - 12.10.2017

Ќе изградиме летно кино, целосно ќе го реконструираме постоечкиот скејт парк и ќе направиме ново детско игралиште со реквизити, како и парк за миленичиња, најави денеска Стевчо Јакимовски, кандидатотот за градоначалник на ГРОМ за општина Карпош при ...

Весковски: Земјиште во Карпош купено за 11.000, а продадено за 600.000 евра (ВИДЕО)

Стандард - 12.10.2017

Носителот на кандидатската листа за советници на Општина Карпош, Душко Весковски, денеска презентираше како е отуѓено градежно земјиште, во сопственост на Република Македонија, а претставувано од градоначалникот Стевчо Јакимовски, со непосредна ...

Портрет Богоев: Карпош ќе го ослободиме од канџите на Јакимовски

Нова ТВ - 11.10.2017

Стефан Богоев е еден од најмладите кандидати за градоначалник на локалните избори во 2017 година. Тој има 28 години и ќе се бори за градоначалничкото место во општината Карпош, каде противкандидат му е актуелниот градоначалник од партијата ГРОМ, ...

Портрет Јакимовски: Секои локални избори кандидат на различна партија

Нова ТВ - 11.10.2017

Актуелниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, на секои локални избори настапува како кандидат на различна политичка партија. Тој првиот градоначалнички мандат го освои како кандидат на партијата ЛДП, вториот како кандидат на СДСМ, а во ...

Вистинска мобилизација на карпошани за Стефан Богоев

+инфо - 11.10.2017

Воочливо е дека карпошани ќе гласаат за промени, соопштува тимот на кандидатот Богоев. Денеска се одржа средба меѓу Стефан Богоев, кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Карпош и претставници од коалициските партнери за претстојните избори.

Богоев: Заедништво и мобилизација за голема победа во Карпош!

А1 On - 11.10.2017

Денеска се одржа средба меѓу Стефан Богоев, кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Карпош и претставници од коалициските партнери за претстојните избори. На средбата се разговараше за текот на изборната кампања.

Богоев: Заедништво и мобилизација за голема победа во Карпош

Вечер - 11.10.2017

Денеска се одржа средба меѓу Стефан Богоев, кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Карпош и претставници од коалициските партнери за претстојните избори. На средбата се разговараше за текот на изборната кампања.

Богоев: Заедништво и мобилизација за голема победа во Карпош

Слободен Печат - 11.10.2017

Денеска се одржа средба меѓу Стефан Богоев, кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Карпош и претставници од коалициските партнери за претстојните избори. На средбата се разговараше за текот на изборната кампања.

Богоев: Заедништво и мобилизација за голема победа во Карпош!

Локално - 11.10.2017

Денеска се одржа средба меѓу Стефан Богоев, кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Карпош и претставници од коалициските партнери за претстојните избори. На средбата се разговараше за текот на изборната кампања.

Андоновска: Богоев сака да населува мигранти на Зајчев рид, Јакимовски сака да им помага на младите од Карпош

Република - 11.10.2017

Теодора Андоновска на денешната панел дискусија на УМС ВМРО-ДПМНЕ порача дека младите се движечка сила во општеството и дека заслужуваат да бидат поттикнати, а не игнорирани како што е моменталната ситуација со владата на СДСМ.

Андоновска: СДСМ ги игнорира младите, ние имаме проекти кои се од голем младински интерес

Курир - 11.10.2017

Андоновска истакна дека моменталниот и иден градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски во неговите три мандата како градоначалник на општина Карпош има реализирано голем број на проекти за младите.

Богоев најави изградба на три реонски базени во Карпош ВИДЕО

+инфо - 10.10.2017

Нашата цел е враќање на здравјето и животот на територија на општина Карпош и враќање на здравиот дух кај карпошани, рече Богоев. Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев, денеска во населбата Карпош 4 ...

ЛИ2017/ (ВИДЕО) Богоев: Изградба на три реонски базени во Карпош

Либертас - 10.10.2017

Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош Стефан Богоев денеска најави изградба на три реонски базени. – Нашата цел е на овој начин да го вратиме здравиот живот и здравиот дух кај сите карпошани.

Андоновска: Богатото разгалено синче Стефан Богоев и СДС се симбол за лажни ветувања и манипулации

А1 On - 10.10.2017

„Богатото разгалено синче Стефан Богоев и СДС се симбол за лажни ветувања и манипулации.Пред парламентарните избори им ветуваа брда и долини на младите, а сега може да се види дека ништо од тоа не е реализирано.

(ВИДЕО) Богоев: Изградба на три реонски базени во Карпош

А1 On - 10.10.2017

Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош Стефан Богоев денеска најави изградба на три реонски базени. – Нашата цел е на овој начин да го вратиме здравиот живот и здравиот дух кај сите карпошани.

Андоновска: Богоев и СДС ветуваа брда и долини за младите, а ништо не е реализирано

Макфакс - 10.10.2017

„Богатото разгалено синче Стефан Богоев и СДС се симбол за лажни ветувања и манипулации. Пред парламентарните избори им ветуваа брда и долини на младите, а сега може да се види дека ништо од тоа не е реализирано.

(ВИДЕО) Богоев најави изградба на три реонски базени во Карпош

Макфакс - 10.10.2017

Kандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Стефан Богоев, најави изградба на три реонски базени на територијата на општината, за време на посетата на населбата Карпош 4. „Нашата цел е на овој начин да го вратиме здравиот живот и здравиот дух кај ...

Богоев: Изградба на три реонски базени во Карпош...

Н.Македонија - 10.10.2017

Богоев: Изградба на три реонски базени во Карпош Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош Стефан Богоев денеска најави изградба на три реонски базени. - Нашата цел е на овој начин да го вратиме здравиот живот и здравиот ...

Богоев: Изградба на три реонски базени во Карпош

Слободен Печат - 10.10.2017

Со цел враќање на здравиот живот во општина Карпош, кандидатот за градоначалник Стефан Богоев ветува изградба на три реонски базени. Неговата изјава ја пренесуваме во целост: „Денеска, јас и мојот Тим, од овде, на терен во Карпош 4 најавуваме ...

Богоев најавува изградба на три реонски базени во Карпош (ВИДЕО)

Стандард - 10.10.2017

Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош Стефан Богоев денеска најави изградба на три реонски базени. „Нашата цел е на овој начин да го вратиме здравиот живот и здравиот дух кај сите карпошани.

Богоев најави изградба на три реонски базени во Карпош

Точка - 10.10.2017

Kандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Стефан Богоев, најави изградба на три реонски базени на територијата на општината, за време на посетата на населбата Карпош 4. „Нашата цел е на овој начин да го вратиме здравиот живот и здравиот дух кај ...

Богоев планира изградба на три базени во Карпош

Newsroom - 10.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од СДСМ, Стефан Богоев, денеска вети изградба на три реонски базени на територијата на општина, доколку тој стане нејзин градоначалник. Богоев истакна дека ова е еден од начините да се врати здравиот ...

Андоновска: Богатото разгалено синче Стефан Богоев и СДС се симбол за лажни ветувања и манипулации

Курир - 10.10.2017

-Прво, Богоев и СДС ги лажеа младите дека ќе добијат вработување, практиканство или дообука по завршувањето на образованието, а сега може да видиме дека младите не добија ништо од тоа. Второ, лажеа дека младите кои сакаат да започнат сопствен бизнис ...

Богоев најави изградба на три реонски базени во Карпош

Sky - 10.10.2017

Kандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Стефан Богоев, најави изградба на три реонски базени на територијата на општината за време на посетата на населбата Карпош 4. „Нашата цел е на овој начин да го вратиме здравиот живот и здравиот дух кај ...

Богоев најави изградба на три реонски базени во Карпош (ВИДЕО)

Поглед - 10.10.2017

Нашата цел е враќање на здравјето и животот на територија на општина Карпош и враќање на здравиот дух кај карпошани, рече Богоев. Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев, денеска во населбата Карпош 4 ...

Андоновска: Богоев и СДС ветуваа брда и долини за младите, а ништо не е реализирано

Sky - 10.10.2017

„Богатото разгалено синче Стефан Богоев и СДС се симбол за лажни ветувања и манипулации. Пред парламентарните избори им ветуваа брда и долини на младите, а сега може да се види дека ништо од тоа не е реализирано.

ВМРО-ДПМНЕ: Размазеното богато детиште Богоев ги излажа студентите

МКД - 09.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска го обвини Стефан Богоев од СДСМ дека за време на парламентарните избори ги лажел студентите кога им ветувал подобри услови за студирање и побрзо наоѓање на работа. „Богоев за време на парламентарните избори ветуваше дека ...

Богоев ветува бесплатни и еко паркинзи за решавање на сообраќајниот хаос во Карпош ВИДЕО

+инфо - 09.10.2017

На овој начин ќе го решиме паркирањето во Влае, Карпош 2,3,4, Козле и на сите места каде имаме проблем со паркирањето во Карпош, рече Богоев. Изградба на нови, модерни еко паркинзи, паркинзи на нивоа кои нема да уништат зеленило, напротив ќе го ...

(ВИДЕО) Богоев: Бесплатни и модерни еко паркинзи за решавање на сообраќајниот хаос

А1 On - 09.10.2017

„Во Карпош паркингот и понатаму ќе биде бесплатен. Меѓутоа, новата општинска власт предводена од мене како Ваш иден градоначалник и прв пријател воведува ред во паркирањето и го решава хаосот во паркирањето.

Јакимовски: Нови катни гаражи во населбата Влае 2

А1 On - 09.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Општина Карпош и претседател на Граѓанската опција за Македонија Стевчо Јакимовски, на денешната прес конференција најави изградба на паркинг платформа во населбата Влае 2, односно на паркингот пред комплексот „Порта ...

Стефан Богоев ветува еко и соларни паркинзи

Макфакс - 09.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Стефан Богоев, најави дека и во иднина паркингот ќе остане бесплатен и дека новата општинска власт предводена од него ќе воведе ред во паркирањето.

Јакимовски: Нови катни гаражи во населбата Влае 2

Сител - 09.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Општина Карпош и претседател на Граѓанската опција за Македонија Стевчо Јакимовски, на денешната прес конференција најави изградба на паркинг платформа во населбата Влае 2, односно на паркингот пред комплексот „Порта ...

ЛИ2017/ Богоев: Бесплатни и модерни еко паркинзи во Карпош

Либертас - 09.10.2017

Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на Карпош Стефан Богоев денеска најави дека паркингот и понатаму ќе биде бесплатен во оваа општина и оти ќе се воведе ред во паркирањето. – Најавуваме изградба на нови, модерни еко паркинзи, паркинзи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Богоев лажеше пред парламентарните избори, лаже и сега

Макфакс - 09.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Стефан Богоев, лажел и пред парламентарните избори, ветувал се и сешто, но од тие ветувања нема ништо. „Богоев ветуваше темелна реконструкција на постоечките студентски домови, за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Размазеното богато детиште Богоев ги лаже студентите

Фокус - 09.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска го обвини Стефан Богоев од СДСМ дека за време на парламентарните избори ги лажел студентите кога им ветувал подобри услови за студирање и побрзо наоѓање на работа и го нарече размазено богато детиште.

Богоев: Бесплатни и модерни еко-паркинзи во Карпош...

Н.Македонија - 09.10.2017

Богоев: Бесплатни и модерни еко-паркинзи во Карпош Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на Карпош Стефан Богоев денеска најави дека паркингот и понатаму ќе биде бесплатен во оваа општина и оти ќе се воведе ред во паркирањето.

Андоновска: Карпошани знаат дека младиот олигарх Стефан Богоев нема да направи ништо добро за општината

Курир - 09.10.2017

-Богоев за време на парламентарните избори ветуваше дека студентите ќе заработуваат пари додека студираат, па им вети работа по принципот part time job, со што студентите ќе добијат понуда за работа со скратено работно време.

Андоновска: Карпошани знаат, младиот олигарх Стефан Богоев нема да направи ништо добро за општината

Република - 09.10.2017

СДС и Стефан Богоев немаат понуда со проекти туку понуда со лажни и празни ветувања. Богоев како кандидат за пратеник ветуваше брда и долини за младите, подобри услови за студирање и побрзо наоѓање на работа, ништо од тоа не исполни, за сега истото ...

Богоев: Бесплатни и модерни еко паркинзи за решавање на сообраќајниот хаос во Карпош

Слободен Печат - 09.10.2017

„Почитувани граѓани, драги карпошани Во Карпош паркингот и понатаму ќе биде бесплатен. Меѓутоа, новата општинска власт предводена од мене како Ваш иден градоначалник и прв пријател воведува ред во паркирањето и го решава хаосот во паркирањето.

Јакимовски: Нови катни гаражи во Влае 2

Вечер - 09.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски, најави изградба на паркинг платформа во населбата Влае 2, односно на паркингот пред комплексот „Порта Влае". Како што нагласи Јакимовски, граѓаните кои живеат во овој дел на општината, ...

Јакимовски: Нови катни гаражи во Влае 2

Република - 09.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски, најави изградба на паркинг платформа во населбата Влае 2, односно на паркингот пред комплексот „Порта Влае”. Како што нагласи Јакимовски, граѓаните кои живеат во овој дел на општината, ...

Јакимовски: Нови катни гаражи во населбата Влае 2

Курир - 09.10.2017

– Со тоа ќе го решиме овој проблем, и кафетериите, дуќанџиите, рестораните ќе можат подобро да функционираат, бидејќи голем број на карпошани, особено млади доаѓаат токму тука во Порта Влае, нагласи Јакимовски.

Стефан Богоев ветува еко и соларни пакринзи

Точка - 09.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Стефан Богоев, најави дека и во иднина паркингот ќе остане бесплатен и дека новата општинска власт предводена од него ќе воведе ред во паркирањето.

Богоев: Бесплатни и модерни еко паркинзи во Карпош

Стандард - 09.10.2017

Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на Карпош Стефан Богоев денеска најави дека паркингот и понатаму ќе биде бесплатен во оваа општина и оти ќе се воведе ред во паркирањето. „Најавуваме изградба на нови, модерни еко паркинзи, паркинзи ...

Јакимовски вети нови катни гаражи во Влае 2

Скопје инфо - 09.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски, најави изградба на паркинг платформа во населбата Влае 2, односно на паркингот пред комплексот „Порта Влае". Како што нагласи Јакимовски, граѓаните кои живеат во овој дел на општината, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Богоев лажеше пред парламентарните избори, лаже и сега

Точка - 09.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Стефан Богоев, лажел и пред парламентарните избори, ветувал се и сешто, но од тие ветувања нема ништо. „Богоев ветуваше темелна реконструкција на постоечките студентски домови, за ...

Стефан Богоев ветува еко и соларни паркинзи

Sky - 09.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Стефан Богоев, најави дека и во иднина паркингот ќе остане бесплатен и дека новата општинска власт предводена од него ќе воведе ред во паркирањето.

Пендаровски со поддршка за Богоев: Победа во првиот круг!

Sky - 09.10.2017

Стево Пендаровски, пратеник во Собранието на Република Македонија, дава отворена поддршка на кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош, Стефан Богоев. – Стефан го запознав пред околу 5 години, како еден од најдобрите ...