TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Индиската недела чинела половина милион евра

Нова ТВ - 05.10.2013

Индиската недела во Македонија чинела половина милион евра. Единствено просторот на Новиот театар бил отстапен бесплатно, друго се платила индиската групација Сахара груп.

Индиската недела чинеше половина милион евра

Бриф - 05.10.2013

Заврши индиската недела во Македонија во која убави Индијки, танчери, музичари, актери, поранешни мисици, па дури и поранешен премиер на влијателна европска држава продефилираа низ Скопје, а дојдоа и ...

Индиската недела чинела половина милион евра

Sky - 05.10.2013

Заврши индиската недела во Македонија во која убави Индијки, танчери, музичари, актери, поранешни мисици, па дури и поранешен премиер на влијателна европска држава продефилираа низ Скопје, а дојдоа и ...

„Сахара груп“ се извини за говорот на Субрата Рој

24 Вести - 04.10.2013

Говорот на Субрата Рој не се однесувал само на состојбата во Македонија, туку е пишуван врз основа на искуството и социјалните и културни вредности кои ги има неговата матична земја, се вели во ...

Сахара Груп: Секој говор се базира врз сопствени искуства

Нова ТВ - 04.10.2013

Со оглед на тоа што говорот на Субрата Сахара Рој при официјалното обраќање на Мировниот самит предизвика бројни реакции би сакале да го дадеме следниот став како Сахара Групација: - Секој говор се ...

Субрата Рој не мислел така како што рекол

Вест - 04.10.2013

По бројните реакции кои ги предизвика обраќањето на Субрата Сахара Рој на Мировниот самит, "Сахара групацијата" со соопштение го дообјасни говорот. Дообјасенети се деловите во кои Рој зборува за ...

Сахара го правда секој дел од говорот на Субрата

Утрински - 04.10.2013

По бројните реакции во јавноста за говорот на индискиот бизнисмен Субрата Рој при официјалното обраќање на Мировниот самит денеска излезе со оправдување Сахара Групацијата.

Шоуменот Рој го замени бизнисменот Субрата

Н.Македонија - 04.10.2013

Контроверзниот индиски бизнисмен очигледно не го има тој епитет само поради долговите за данок во својата матична земја туку и поради односот кон јавноста.

Сахара груп со објаснување: Погрешно сте го разбрале говорот на Субрата!

Н.Македонија - 04.10.2013

Говорот на Субрата Сахара Рој е пишуван врз основа на состојбата во Индија, а во некои сегменти се однесуваше за состојбите на глобално ниво, а не само за Македонија, се објаснува во неговото денешно ...

(ВИДЕО) Сахара Груп појаснува што сакаше Субрата да каже

А1 On - 04.10.2013

Сахара Групација со писмено соопштение реагира на бројните реакции предизвикани од говорот на Субрата Сахара Рој при официјалното обраќање на Мировниот самит.

Сахара Груп: Жалиме за секоја ненамерна навреда од говорот на Субрата Рој

+инфо - 04.10.2013

Сахара Групацијата, која го организираше Балканскиот мировен фестивал на кој свој говор имаше милијардерот Субрата Рој, соопшти дека во него немало никаква намера за непочитување на која било земја, ...

Сахара објаснува: Културните разлики „виновни“ за говорот на Субрата Рој?!

Фактор - 04.10.2013

Од Групацијата Сахара почуствуваа потреба да го објаснат говорот на Субрата Рој при неговото обраќање пред македонскиот државен врв за време на Сахара мировниот фестивал.

Субрата Рој појаснува: Изјавата за сиромашните и сексот била за Индија, а и не сакал замолчување на медиумите

Либертас - 04.10.2013

Интегрално ви го пренесуваме ставот на Сахара Групација за говорот на Субрата Рој : Со оглед на тоа што говорот на Субрата Сахара Рој при официјалното обраќање на Мировниот самит предизвика бројни ...

Извини Субрата не сме Индија

Локално - 04.10.2013

Изгубени во преводот-очекувано, секогаш кога говорите на странците ќе наидат на жестока критика во јавноста се бранат дека не биле разбрани. Говорот на Субрата беше говор пред екс британскиот премиер ...

Сахара групација: Субрата Рој немаше намера да покаже непочитување

Бриф - 04.10.2013

Официјално, во име на Сахара Балканскиот мировен фестивал и Сахара Групацијата, како организатор на фестивалот, би сакале да кажеме дека немаше никаква намера за непочитување на која било земја, или ...

СУБРАТА РОЈ: Погрешно ме разбравте во Скопје

Телеграф - 04.10.2013

Говорот на Субрата Сахара Рој е пишуван врз основа на состојбата во Индија, а во некои сегменти се однесуваше за состојбите на глобално ниво, а не само за Македонија, велат од „Сахара“ Секој говор се ...

Марјана во друштво на Субрата Рој (ФОТО)

Република - 04.10.2013

Во разголните фотосесии на манекенката и лото девојка Марјана Станојковска уживавме цело лето. Во нејзиното присуство деновиве уживаше и индискиот бизнисмен Субрата Рој.

Се јави Субата Рој: Погрешно сте го разбрале говорот во Скопје

Press24 - 04.10.2013

Со оглед на тоа што говорот на Субрата Сахара Рој при официјалното обраќање на Мировниот самит предизвика бројни реакции би сакале да го дадеме следниот став како Сахара Групација: Секој говор се ...

Субрата се пишмани - не сакал да ги замолчи медиумите, а за сексот зборувал за Индија

Sky - 04.10.2013

Интегрално ви го пренесуваме ставот на Сахара Групација за говорот на Субрата Рој: Со оглед на тоа што говорот на Субрата Сахара Рој при официјалното обраќање на Мировниот самит предизвика бројни ...

ФОТО: Марјана Станојковска во друштво на Субрата Рој

Курир - 04.10.2013

Оваа фотографијата е направена за време на „Сахара Балкански мировен фестивал", кој беше во организација токму на компанијата на Собрата Рој, „Сахара груп".

Говорот на Субрата Рој погрешно протолкуван во јавноста - еве што сакал да каже Индиецот

Maxim - 04.10.2013

Со оглед на тоа што говорот на Субрата Сахара Рој при официјалното обраќање на Мировниот самит предизвика бројни реакции би сакале да го дадеме следниот став како Сахара Групација: Секој говор се ...

Тони Блер гостин на мировниот фестивал на Субрата Рој

Дневник - 03.10.2013

Поранешниот британски премиер Тони Блер е еден од гостите на мировниот фестивал што го организира групацијата „Сахара“, на 1 и 2 октомври во Скопје. Започна завчера вечерта на плоштадот Македонија со ...

Субрата Рој: Во моите фирми вработувам затвореници кои се покажуваат како најдобри работници

Либертас - 03.10.2013

Контроверзниот индиски бизнисмен Субрата Рој во обраќањето на Самитот на мир на Сахара Балканскиот мировен фестивал, зборуваше и за затворениците кои ги вработувал.

(ВИДЕО) Фати го ако можеш Субрата Рој

Бриф - 03.10.2013

На 6 мај годинава, вработените во Сахара заедно со Рој ја испееја Џана Гана Мана (Ти си господар на свеста на сите луѓе) националната химна на Индија, напишана од нобеловиот лауерат Рабиндранат ...

Субрата Рој: Барав земја без корупција за Фестивалот

Нова ТВ - 02.10.2013

Синоќа по полноќ во Скопје беше отворена манифестацијата Балкански мировен фестивал чиј донатор е индискиот бизнисмен Субрата Рој, а покровител Владата на Република Македонија.

Сахара фестивал во земјата без корупција

Р.С.Европа - 02.10.2013

Доцна попладне во рамки на фестивалот ќе се одржи и мировен самит во Новиот театар во Скопје на кој ќе присуствуваат еминентни личности од македонската, балканската и од меѓународната сцена.

Македонија некорумпирана - хумор или пропаганда?

Р.С.Европа - 02.10.2013

Изјавата на сопственикот на Сахара групацијата, индискиот бизнисмен Субрата Рој, дека Македонија е земја без корупција, за експертите не соодветствува со реалноста и ја покажува неговата смисла за ...

Субрата Рој: Ве сакам од дното на моето срце!

МКД - 02.10.2013

Ве сакам сите од дното на моето срце! Вака, Субрата Рој, индискиот милијардер синоќа на македонски јазик го почна своето обраќање на отворањето на Сахара балканскиот фестивал на мирот.

(ВИДЕО) Субрата Рој: Барав земја без корупција и ја најдов Македонија

А1 On - 02.10.2013

Со огномет по полноќ и индиски музички ѕвезди и танчери беше означено отворањето на Балканскиот мировен фестивал во организација на Индиецот Субрата Рој.

Огномет за Балканскиот мировен фестивал организиран од Субрата Рој

Н.Македонија - 02.10.2013

Балканскиот мировен фестивал кој се одржува синоќа на Плоштадот во Скопје под покровителство на компанијата Сахара на Субрата Рој финишираше со спектакуларен огномет, 20 минути по полноќ Со огномет ...

Тони Блер, Груевски и Субрата Рој – говорници на Самитот за мир

А1 On - 02.10.2013

Со денешното одржување на Самитот за мир, на кој учество ќе земат личности од македонската, балканската и меѓународната сцена, ќе се затвори Балканскиот мировен фестивал.

Почна Балканскиот фестивал на мирот во Скопје

Алфа - 02.10.2013

Точно на полноќ премиерот Никола Груевски и претседателот на Сахара групацијата Субрата Рој со вклучување на синото осветлување на Камениот мост во Скопје, свечено го отворија Балканскиот Фестивал на ...

Субрата Рој: Барав земја без корупција, ја најдов Македонија!

Фактор - 02.10.2013

Барав земја во светот која ќе биде без корупција за одржување на првиот фестивал и одлучив тоа да биде Македонија. Овој фестивал го започнуваме на 2. октомври, ова е меѓународен ден на ненасилството ...

Субрата Рој до Македонците: Ве сакам од дното на моето срце!

+инфо - 02.10.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој синоќа, на фестивалот на мирот, своето обраќање во Скопје го почна на македонски јазик со пораката до присутните: „Ве сакам сите од дното на моето срце! Тој ги ...

(ВИДЕО)Субрата Рој: Барав земја без корупција и ја најдов Македонија

Либертас - 02.10.2013

Со огномет по полноќ и индиски музички ѕвезди и танчери беше означено отворањето на Балканскиот мировен фестивал во организација на Индиецот Субрата Рој.

Зошто Субрата се откажа од штафета- заради дождот или немало кој да трча?!

Либертас - 02.10.2013

Најавуваната штафета во рамките на Сахара балканскиот фестивал за мир организаторот групацијата Сахара Македонија и покровителот Македонската влада ја откажаа во последен момент.

Субрата Рој: Барав земја без корупција и ја најдов Македонија

Локално - 02.10.2013

Со огномет по полноќ и индиски музички ѕвезди и танчери , во глувата ноќ , беше означено отворањето на Балканскиот мировен фестивал во организација на Индиецот Субрата Рој.

Коза Ностра: Субрата Рој барал земја со многу вода и ја нашол Сахара

Либертас - 02.10.2013

Еве како ,Коза ностра,, – порталот на сатирата и измислените вести ја пренесува посетата на фамозниот бизнисмен Субрата Рој на Македонија. Барав земја со малку луѓе, ја најдов Кина.

Субрата Рој: Барав земја без корупција, ја најдов Македонија!

МК News - 02.10.2013

Барав земја во светот која ќе биде без корупција за одржување на првиот фестивал и одлучив тоа да биде Македонија. Овој фестивал го започнуваме на 2. октомври, ова е меѓународен ден на ненасилството ...

ГАЛЕРИЈА: Отворањето на Сахара Балканскиот мировен фестивал

Либертас - 02.10.2013

Од фотографиите на МИА погледнете како помина првата вечер, односно отворањето на Сахара Балканскиот мировен фестивал. Поврзано: Коза Ностра: Субрата Рој барал земја со многу вода и ја нашол Сахара ...

Тони Блер и Субрата Рој пораките за мир ке ги испратат од новиот театар во Скопје

Локално - 02.10.2013

Со Конклава на мирот денеска продолжува Сахара балканскиот мировен фестивал, кој е организиран по повод одбележувањето на роденденот на Махатма Ганди и на Меѓународниот ден против насилството.

Почна манифестацијата ,,Сахара балкански мировен фестивал “

Канал5 - 02.10.2013

Од државата каде се чувствувам како дома и каде мирот е насекаде решив да почне балканскиот мировен фестивал , рече ноќеска индискиот милијардер Субрата Рој на отворањето на настанот по повод ...

Субрата Рој: Барав земја без корупција и тоа го најдов во Македонија

Сител - 02.10.2013

Сопственикот на Сахара групацијата Субрата Рој кој по повод фестивалот допатува во Скопје, нагласи дека иницијативата за мир почнува токму од тука зашто Македонија е земја на љубов, толеранција и ...

Субрата Рој: Ве сакам од дното на моето срце!

Вечер - 02.10.2013

Тони Блер на Балканскиот мировен фестивал Субрата Рој, кој по повод фестивалот допатува во Скопје, нагласи дека иницијативата за мир почнува токму од тука зашто Македонија е земја на љубов, ...

Коза Ностра: Субрата Рој барал земја со многу вода и ја нашол Сахара

Бриф - 02.10.2013

„Коза ностра“ , порталот на сатирата и измислените вести ја пренесува посетата на бизнисменот Субрата Рој на Македонија. Барав земја со малку луѓе, ја најдов Кина.

Рој пристигна во новиот МНТ

Телеграф - 02.10.2013

На фестивалот, кој го организира неговата компанија „Сахара груп“, ќе присуствуваат премиерот Груевски, министерот Попоски и поранешниот британски премиер Тони Блер Индискиот бизнисмен Субрата Рој ...

Субрата Рој: Ве сакам од дното на моето срце!

Тера - 02.10.2013

Ве сакам сите од дното на моето срце! Вака, Субрата Рој, индискиот милијардер синоќа на македонски јазик го почна своето обраќање на отворањето на Сахара балканскиот фестивал на мирот.

Барал земја без корупција и ја најде Македонија

Тера - 02.10.2013

Со огномет по полноќ и индиски музички ѕвезди и танчери беше означено отворањето на Балканскиот мировен фестивал во организација на Индиецот Субрата Рој.

ВИДЕО: Вака Субрата Рој го разбуди пола Скопје

Press24 - 02.10.2013

Балканскиот мировен фестивал кој се одржува вечерва на Плоштадот во Скопје под покровителство на компанијата Сахара на Субрата Рој финишираше со спекакуларен огномет, кој според нашите читатели, беше ...

Субрата Рој: Насекаде низ светот барав земја без корупција и ја најдов Македонија

Таратур - 02.10.2013

Oгномет поsle полноќ и индиски музички ѕвезди и танчери го означија отворањето и почетокот на Балканскиот мировен фестивал во организација на Индиецот Субрата Рој.

Субрата Рој: Со години барав ваква земја - Македонија е полна со љубов и почитување

Press24 - 02.10.2013

Синоќа на плоштадот Македонија започна првиот Сахара Балкански мировен фестивал кој се одржува по повод одбележувањето на роденденот на Махатма Ганди и на Меѓународниот ден против насилството.

Со огномет отворен Сахара Балканскиот мировен фестивал

Фама - 02.10.2013

Со спектакуларен огномет и индиски танчари на плоштадот „Македонија“ во Скопје синоќа беше означен стартот на Сахара Балканскиот мировен фестивал. Настанот е во организација на групацијата на ...

Субрата Рој: Барав земја без корупција и тоа го најдов во Македонија

Курир - 02.10.2013

Сопственикот на Сахара групацијата Субрата Рој кој по повод фестивалот допатува во Скопје, нагласи дека иницијативата за мир почнува токму од тука зашто Македонија е земја на љубов, толеранција и ...

Субрата Рој: Барав земја без корупција и ја пронајдов Македонија

Sky - 02.10.2013

Синоќа нешто по полноќ започна Балканскиот мировен фестивал, во организација на Индиецот Субрата Рој. Фестивалот беше отворен со голем број на индиски музички ѕвезди, танчери и голем и гласен огномет.

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Субрата направи спектакл на скопскиот плоштад

Економски - 02.10.2013

Синоќа на плоштадот Македонија започна првиот Сахара Балкански мировен фестивал кој се одржува по повод одбележувањето на роденденот на Махатма Ганди и на Меѓународниот ден против насилството.

Субрата Рој: Македонија е земја без корупција полна со љубов и почитување

Maxim - 02.10.2013

Синоќа на плоштадот Македонија започна првиот Сахара Балкански мировен фестивал кој се одржува по повод одбележувањето на роденденот на Махатма Ганди и на Меѓународниот ден против насилството.

Сахара мировен фестивал и имиџот на Субрата Рој

Р.С.Европа - 01.10.2013

Најавено е дека на самитот ќе присуствуваат и светски лидери и политичари, меѓу кои и поранешниот британски премиер Тони Блер. Поради временските услови, најавената штафета на мирот е откажана.

Откажана штафетата на Субрата Рој

Телма - 01.10.2013

Откажана е штафетата на Субрата Рој, со која требаше да се отвори „Сахара Балканскиот мировен фестивал“. Причина за тоа се лошите временски услови, тврдат организаторите и потенцираат дека отворањето ...

Откажана штафетата на Субрата Рој

А1 On - 01.10.2013

Вечерва по 23 часот, со спекталуларен перформанс на танчери од Индија и Македонија ќе се отвори Балканскиот мировен фестивал. Сепак, како што најави организаторот, поради лошите временски услови, ...

Фестивалот на Субрата без штафетата - се уплашила од времето!

+инфо - 01.10.2013

Откажана е штафетата на Субрата Рој, со која требаше да се отвори „Сахара Балканскиот мировен фестивал“. Причина за тоа се лошите временски услови, тврдат организаторите и потенцираат дека отворањето ...

Ексклузивно: Еве ја штафетата на Субрата!!!

Либертас - 01.10.2013

Либертас дојде до ексклузивни фотографии од штафетата на индиецот Субрата Рој, која според организаторот Сахара Македонија ќе ја носат познати спортисти и ѕвезди од Македонија.

(Фото)Штафетата на Субрата

Локално - 01.10.2013

Поратлот Либертас дојде до ексклузивни фотографии од штафетата на индиецот Субрата Рој, која според организаторот Сахара Македонија ќе ја носат познати спортисти и ѕвезди од Македонија.

Еве ја штафетата на Субрата!!!

МК News - 01.10.2013

Либертас дојде до ексклузивни фотографии од штафетата на индиецот Субрата Рој, која според организаторот Сахара Македонија ќе ја носат познати спортисти и ѕвезди од Македонија.

Времето ги расипа плановите на Субрата – откажана штафетата

Либертас - 01.10.2013

Сахара Групацијата, организатор на Сахара Балканскиот мировен фестивал, соопшти дека претходно најавеното отворање на фестивалот со штафета е откажано, поради временските услови.

Фестивалот на Субрата почнува вечерва, Тони Блер доаѓа утре

Либертас - 01.10.2013

Сахара балканскиот мировен фестивал почнува вечерва еден час пред полнок на плоштадот Македонија. Камениот мост ке биде обоен во сино а донаторот, индискиот бизнисмен Субрата Рој ке го означи ...

(ФОТО) Штафетата на Субрата Рој

Бриф - 01.10.2013

Ексклузивни фотографии од штафетата на индиецот Субрата Рој, која според организаторот Сахара Македонија ќе ја носат познати спортисти и ѕвезди од Македонија.

Дождот ја откажа штафетата на Субрата Рој

Sky - 01.10.2013

Поради лошите временски услови, штафетата на мирот која денеска требаше да се одржи и во која требаше да учествуваат голем број на јавни личности, е откажана, поради тоа што во неа требало да ...

Контроверзниот Субрата Рој пристигна во Скопје

Нова ТВ - 30.09.2013

Сопственикот на компанијата „Сахара Паривар“, контроверзниот бизнисмен Субрата Рој кој во својата земја Индија се гони за проневери, синоќа пристигнал во Скопје.

Субрата Рој пристигна во Скопје!

Фактор - 30.09.2013

Сопственикот на компанијата „Сахара Паривар“, Субрата Рој, синоќа пристигнал во Скопје. Повод за посетата е Сахара Балканскиот мировен фестивал кој оваа година за прв пат се одржува во Скопје.

Субрата се шетал низ Злокуќани?

Либертас - 30.09.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој попладнево допатува во Македонија, сношти бил на прошетка низ скопско Злокуќани, дознава Либертас. Нема информации која била причината за посетата на оваа ...

Субрата Рој го мерка Злокуќани

Локално - 30.09.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој попладнево допатува во Македонија, сношти бил на прошетка низ скопско Злокуќани, објави Либертас. Нема информации која била причината за посетата на оваа ...

Македонски јавни личности ке ја носеле штафетата на Субрата?!

Либертас - 30.09.2013

Контроверзниот “милијардер“ од Индија,Субрата Рој е пак во Македонија, овој пат за да присуствува на Балканскиот мировен фестивал што тој го организира, а покровител е македонската влада.

Субрата Рој пристигна во Скопје на мировен фестивал

Сител - 30.09.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, сопственик на компанијата „Сахара Паривар“ доцна синоќа пристигна во Скопје во пресрет на одржувањето на Сахара Балканскиот мировен фестивал.

Субрата Рој пристигна во Скопје на мировен фестивал

Вечер - 30.09.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, сопственик на компанијата "Сахара Паривар" доцна синоќа пристигна во Скопје во пресрет на одржувањето на Сахара Балканскиот мировен фестивал.

Субрата изнајмил куќа во Злокуќани!

Либертас - 30.09.2013

Контроверзниот индиски бизнисмен кој вчера допатува во Македонија најверојатно планира да се одомаќини во Скопје. Информацијата на Либертас дека вчера шетал во елитната скопска населба Злокуќани од ...

Субрата комшија на Злокуќанци – изнајмил куќа во оваа населба

МК News - 30.09.2013

Контроверзниот индиски бизнисмен кој вчера допатува во Македонија најверојатно планира да се одомаќини во Скопје. Информацијата на Либертас дека вчера шетал во елитната скопска населба Злокуќани од ...

Субрата Рој: Со мировниот фестивал Македонија ќе влезе во историјата!

Канал5 - 30.09.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој доцна синоќа пристигна во земјава каде ќе учествува на Сахара балканскиот мировен фестивал. Целта на посетата е одржувањето на Сахара балканскиот мировен фестивал, ...

Блер ке држел говор без пари, македонски спортисти ке ја носат штафетата на Субрата!

Либертас - 30.09.2013

Штафетата на мирот во рамките на Сахара балканскиот мировен фестивал кој ке се одржи задутре во Скопје според информации на Либертас од организаторот ке ја носеле познати македонски спортисти.

Субрата Рој пристигна во Скопје во пресрет на Сахара балканскиот мировен фестивал

Точка - 30.09.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, сопственик на компанијата "Сахара Паривар" доцна синоќа пристигна во Скопје во пресрет на одржувањето на Сахара Балканскиот мировен фестивал.

Субрата Рој синоќа пристигна во Скопје

Телеграф - 30.09.2013

Индискиот милијардер доцна синоќа пристигна во земјава по повод Балканскиот мировен фестивал Субрата Рој синоќа пристигна во Скопје по повод Балканскиот мировен фестивал, кој ќе се одржи на 2 ...

Субрата Рој пристигна во Скопје во пресрет на Сахара балканскиот мировен фестивал

Нетпрес - 30.09.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, сопственик на компанијата „Сахара Паривар“ доцна синоќа пристигна во Скопје во пресрет на одржувањето на Сахара Балканскиот мировен фестивал.

Субрата Рој пристигна во Скопје

Press24 - 30.09.2013

Сопственикот на компанијата „Сахара Паривар“, Субрата Рој, вчера вечерта пристигнал во Скопје. Повод за посетата на индискиот бизнисмен е Сахара Балканскиот мировен фестивал кој оваа година за прв ...

Субрата Рој пристигна во Скопје

Курир - 30.09.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, сопственик на компанијата „Сахара Паривар" доцна синоќа пристигна во Скопје во пресрет на одржувањето на Сахара Балканскиот мировен фестивал.

Субрата Рој пристигна во Скопје

еВести - 30.09.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, сопственик на компанијата „Сахара Паривар” доцна синоќа пристигна во Скопје во пресрет на одржувањето на Сахара Балканскиот мировен фестивал.

Субрата Рој доцна синоќа пристигна во Македонија

Охрид Прес - 30.09.2013

Целта на посетата е одржувањето на „Сахара балканскиот мировен фестивал“, кој започнува утре. Еден од главните говорници на фестивалот ќе биде Тони Блер.

Личности од јавниот живот ќе ја носат штафетата на Субрата Рој

Sky - 30.09.2013

Вчера во Скопје пристигна индискиот бизнисмен Субрата Рој. Рој дојде во Македонија поради е Сахара Балканскиот мировен фестивал кој оваа година за прв пат се одржува во Скопје.

Субрата изнајмил куќа во Злокуќани

Република - 30.09.2013

Индискиот бизнисмен кој вчера допатува во Македонија најверојатно планира да се одомаќини во Скопје. Информацијата за порталот на Либертас дека вчера шетал во елитната скопска населба Злокуќани од ...

Скопје домаќин на „Сахара Балкански мировен фестивал“

Скопје инфо - 30.09.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, сопственик на компанијата „Сахара Паривар“ доцна синоќа пристигна во Скопје во пресрет на одржувањето на Сахара Балканскиот мировен фестивал.