TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апсење на граничниот премин „Табановце“

Press24 - 09.03.2018

Вчера во 21 часот и 30 минути на Граничен премин „Табановце“, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето 47- годишниот Н.И од село Џепчиште, тетовско, се наоѓа на листата за издржување казна затвор во траење од еден месец и 20 дена за ...

Измена на режимот на сообраќај на патот Струга - Ќафасан

МКД - 08.12.2017

Поради градежни работи од денеска од 14 часот измена на режимот на сообраќај ќе има на магистралниот пат А2, делница Струга - граничен премин Ќафасан. Режимот на сообраќај ќе трае до завршување на градежните работи, соопшти Диспечерскиот центар на ...

АМСМ: На граничните премини нема подолги задржувања

Макфакс - 08.12.2017

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините, информираат од ...

Колони камиони и автомобили на „Табановце“, се чека повеќе од половина час

Либертас - 08.12.2017

Колони камиони и автомобили утринава чекаат на граничниот премин „Табановце“. Според информациите од терен, за премин на границата за излез се чека половина час. Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин ...

Измена на режимот на сообраќај на патот Струга-Граничен премин Ќафасан

ТВ21 - 08.12.2017

Поради градежни работи од денеска од 14:00 часот измена на режимот на сообраќај ќе има на магистралниот пат А2, делница Струга-Граничен премин Ќафасан. Режимот на сообраќај ќе трае до завршување на градежните работи, соопшти Диспечерскиот центар на ...

Измена на режимот на сообраќај на патот Струга-Граничен премин Ќафасан

А1 On - 08.12.2017

Поради градежни работи од денеска од 14:00 часот измена на режимот на сообраќај ќе има на магистралниот пат А2, делница Струга-Граничен премин Ќафасан. Режимот на сообраќај ќе трае до завршување на градежните работи, соопшти Диспечерскиот центар на ...

На „Табановце“ се чека повеќе од половина час

А1 On - 08.12.2017

Колони камиони и автомобили утринава чекаат на граничниот премин „Табановце“. Според информациите од терен, за премин на границата за излез се чека половина час. Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин ...

Колони камиони и автомобили на „Табановце“, се чека повеќе од половина час

Кајгана - 08.12.2017

Колони камиони и автомобили утринава чекаат на граничниот премин „Табановце“. Според информациите од терен, за премин на границата за излез се чека половина час. Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин ...

Колони камиони и автомобили на „Табановце“, се чека повеќе од половина час

Макфакс - 08.12.2017

Колони камиони и автомобили утринава чекаат на граничниот премин „Табановце“. Според информациите од терен, за премин на границата за излез се чека половина час. Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин ...

АМСМ: На граничните премини нема подолги задржувања

Орбис - 08.12.2017

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините, информираат од ...

АМСМ: На граничните премини нема подолги задржувања

Вечер - 08.12.2017

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините, информираат од ...

Колони возила имаше на еден од граничните премини

Фактор - 08.12.2017

Колони од камиони и автомобили утрово имаше на граничниот премин „Табановце“. На магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин Ќафасан започнува измената на возниот режим за сообраќај на 08.12.2017 од 14ч.

Македонците ги спакуваа куферите за продолжениот викенд - „врие" на Табановце

Press24 - 08.12.2017

Колони автомобили и камиони утринава чекаа на Табановце за излез од Македонија. Макфакс пишува дека се чекало и по половина час. Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин „Ќафасан“ денеска од 14 часот ...

На „Табановце“ се чека повеќе од половина час

Скопје24 - 08.12.2017

Колони камиони и автомобили утринава чекаат на граничниот премин „Табановце“. Според информациите од терен, за премин на границата за излез се чека половина час. Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин ...

Од денес измена на возниот режим на преминот Ќафасан

Спектра ТВ - 08.12.2017

Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин Ќафасан од денес, 8-ми декември, од 14 часот, започнува измена на возниот режим за сообраќај поради изведување на градежни работи.

Од денес измена на возниот режим на преминот Ќафасан

OhridNews - 08.12.2017

Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин Ќафасан од денес, 8-ми декември, од 14 часот, започнува измена на возниот режим за сообраќај поради изведување на градежни работи.

На „Табановце“ се чека повеќе од половина час

Нетпрес - 08.12.2017

Колони камиони и автомобили утринава чекаат на граничниот премин „Табановце“. Според информациите од терен, за премин на границата за излез се чека половина час. Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин ...

На „Табановце“ за излез се чека повеќе од половина час

Денар - 08.12.2017

Колони камиони и автомобили утринава чекаат на граничниот премин „Табановце“. Според информациите од терен, за премин на границата за излез се чека половина час. Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин ...

На „Табановце“ се чека повеќе од половина час

Курир - 08.12.2017

Колони камиони и автомобили утринава чекаат на граничниот премин „Табановце“. Според информациите од терен, за премин на границата за излез се чека половина час. Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин ...

Колони камиони и автомобили на „Табановце“, се чека повеќе од половина час

Скопје инфо - 08.12.2017

Колони камиони и автомобили утринава чекаат на граничниот премин „Табановце“. Според информациите од терен, за премин на границата за излез се чека половина час. Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин ...

Изменет сообраќаен режим на патот од Струга кон „Ќафасан“

Денар - 08.12.2017

АМСМ информира дека на магистралниот пат А2, делница Струга – граничен премин „Ќафасан“ денес во 14 часот почнува измената на возниот режим за сообраќај која ќе трае до завршување на градежните работи.

Колони камиони и автомобили на „Табановце“, се чека повеќе од половина час

Локално - 08.12.2017

Колони камиони и автомобили утринава чекаат на граничниот премин „Табановце“. Според информациите од терен, за премин на границата за излез се чека половина час. Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин ...

Колони камиони и автомобили на „Табановце“, се чека повеќе од половина час

Вечер - 08.12.2017

Колони камиони и автомобили утринава чекаат на граничниот премин „Табановце“. Според информациите од терен, за премин на границата за излез се чека половина час. Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин ...

Колони камиони и автомобили на „Табановце“, се чека повеќе од половина час

Sky - 08.12.2017

Колони камиони и автомобили утринава чекаат на граничниот премин „Табановце“. Според информациите од терен, за премин на границата за излез се чека половина час. Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин ...

Колони камиони и автомобили на „Табановце“, се чека повеќе од половина час

Канал 77 - 08.12.2017

Колони камиони и автомобили утринава чекаат на граничниот премин „Табановце“. Според информациите од терен, за премин на границата за излез се чека половина час. Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин ...

Од утре измена на режимот на сообраќај на патот Струга-Граничен премин Ќафасан

Либертас - 07.12.2017

Поради градежни работи од утре од 14:00 часот измена на режимот на сообраќај ќе има на магистралниот пат А2, делница Струга-Граничен премин Ќафасан. Режимот на сообраќај ќе трае до завршување на градежните работи, соопшти Диспечерскиот центар на ЈП ...

Измена на режимот на сообраќај на патот Струга-Граничен премин Ќафасан

Сител - 07.12.2017

Поради градежни работи од денеска од 14:00 часот измена на режимот на сообраќај ќе има на магистралниот пат А2, делница Струга-Граничен премин Ќафасан. Режимот на сообраќај ќе трае до завршување на градежните работи, соопшти Диспечерскиот центар на ...

Измена на режимот на сообраќај на патот Струга-граничен премин Ќафасан

Канал5 - 07.12.2017

Поради градежни работи од денеска од 14:00 часот измена на режимот на сообраќај ќе има на магистралниот пат А2, делница Струга-Граничен премин Ќафасан. Режимот на сообраќај ќе трае до завршување на градежните работи, соопшти Диспечерскиот центар на ...

Изменет сообраќаен режим на патот Струга-Ќафасан поради градежни работи

А1 On - 07.12.2017

Од утре од 14 часот поради градежни работи ќе има измена на режимот на сообраќај на магистралниот пат А1, делница Струга – Граничен премин Ќафасан. Посебниот режим ќе трае се до завршување на градежните ...

Измена на режимот на сообраќај на патот Струга-Граничен премин Ќафасан

+инфо - 07.12.2017

Режимот на сообраќај ќе трае до завршување на градежните работи, соопшти Диспечерскиот центар на ЈП „Македонија пат“. Поради градежни работи од денеска од 14:00 часот измена на режимот на сообраќај ќе има на магистралниот пат А2, делница ...

Изменет сообраќаен режим од утре на патот од Струга кон „Ќафасан“

Макфакс - 07.12.2017

АМСМ информира дека на магистралниот пат А2, делница Струга – граничен премин „Ќафасан“ утре во 14 часот почнува измената на возниот режим за сообраќај која ќе трае до завршување на градежните работи.

Од утре измена на режимот на сообраќај на патот Струга-Граничен премин Ќафасан...

Н.Македонија - 07.12.2017

Од утре измена на режимот на сообраќај на патот Струга-Граничен премин Ќафасан Поради градежни работи од утре од 14 часот измена на режимот на сообраќај ќе има на магистралниот пат А2, делница Струга-Граничен премин Ќафасан.

Изменет сообраќаен режим на патот Струга-Ќафасан поради градежни работи

Локално - 07.12.2017

Од утре од 14 часот поради градежни работи ќе има измена на режимот на сообраќај на магистралниот пат А1, делница Струга – Граничен премин Ќафасан. Посебниот режим ќе трае се до завршување на градежните ...

Измена на режимот на сообраќај на патот Струга-Граничен премин Ќафасан

Press24 - 07.12.2017

Поради градежни работи од денеска од 14:00 часот измена на режимот на сообраќај ќе има на магистралниот пат А2, делница Струга-Граничен премин Ќафасан. Режимот на сообраќај ќе трае до завршување на градежните работи, соопшти Диспечерскиот центар на ...

Изменет сообраќаен режим од утре на патот од Струга кон „Ќафасан“

Орбис - 07.12.2017

АМСМ информира дека на магистралниот пат А2, делница Струга – граничен премин „Ќафасан“ утре во 14 часот почнува измената на возниот режим за сообраќај која ќе трае до завршување на градежните работи.

Изменет сообраќаен режим на патот Струга-Ќафасан поради градежни работи

Скопје24 - 07.12.2017

Од утре од 14 часот поради градежни работи ќе има измена на режимот на сообраќај на магистралниот пат А1, делница Струга – Граничен премин Ќафасан. Посебниот режим ќе трае се до завршување на градежните ...

Изменет сообраќаен режим од утре на патот од Струга кон „Ќафасан“

Вечер - 07.12.2017

АМСМ информира дека на магистралниот пат А2, делница Струга – граничен премин „Ќафасан“ утре во 14 часот почнува измената на возниот режим за сообраќај која ќе трае до завршување на градежните работи.

Сообраќајот се одвива по претежно суви коловози

Локално - 07.12.2017

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15-ти ноември на сила стапи законската обврска за задолжително поседување на ...