TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

1000-та победа за Џорџ Карл

А1 - 11.12.2010

Во НБА лигата Џорџ Карл стана седмиот тренер во историјата со 1000- победи во кариерата. Последната бариера до елитното друштво Карл ја проби откако неговиот тим Денвер ноќеска на гости беше подобар ...

Тренерот на Денвер ја доби 1.000-та победа во кариерата

Канал5 - 11.12.2010

Тренерот на Денвер, Џорџ Карл влезе во елитниот круг НБА тренери со 1.000 победи во кариерата, продолжува победничката серија на Мајами, прекината доминацијата на Лејкерс во дуелите со Чикаго.

Спорт - Лејкерс владее со Лос Анџелес

Време - 10.12.2010

Актуелниот шампион ЛА лејкерс дојде до 16. победа сезонава со минималниот триумф од 87-86 над градскиот ривал ЛА клиперс.

Фишер им пресуди на Клиперс

Дневник - 10.12.2010

Лејкерс го доби Клиперс во градското кошаркарско НБА-дерби на Лос Анџелес (87-86), во драматична завршница во која јунак беше 36-годишниот Дерек Фишер со кош за победа во последната секунда.

Лејкерси до победа против Клиперси во последната секунда

Утрински - 10.12.2010

Градското дерби во Лос Анџелес му припадна на Лејкерси кои ги совладаа Клиперси со 87:86 со шутот на Дерек Фишер со звукот на сирената.

Обама ќе се сретне со Лејкерси

Курир - 10.12.2010

Претседателот на САД Барак Обама следната недела во Вашингтон ќе се сретне со играчите и стручниот штаб на НБА шампионот Лос Анџелес Лејкерс.

Фишер со сирената за победа

А1 - 09.12.2010

Во единаесетте ноќешни НБА натпревари најдраматичната победа им припадна на Лејкерс кои со кошот на Фишер во последната секунда на гости кај градскиот ривал Клиперс беа подобри со 87:86.

Градското дерби му припадна на Лејкерси, Мајами ја продолжи победничката серија

Алфа - 09.12.2010

Тимот на Мајами ја забележа шестата победа во низа а вкупно 15-та во во првенството откако ја надигра Јута со 111:98. Леброн Џејмс беше лидер кај Жешките со 33 поени и 9 асистенции.

Лејкерси подобри од Клиперси во градското дерби во НБА лигата

Сител - 09.12.2010

Минимално со само еден поен разлика 87:86, со кош во последната секунда кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс ги победија градските ривали Лос Анџелес Клиперс во еден од 11 натпревари одиграни утринава ...

Градското дерби за Лејкерси со звукот на сирената

Кирилица - 09.12.2010

Минимално со само еден поен разлика 87:86, со кош во последната секунда кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс ги победија градските ривали Лос Анџелес Клиперс во еден од 11 натпревари одиграни утринава ...

Фишер го “реши“ дербито на Лос Анџелес

Курир - 09.12.2010

Иако беа во минус во поголемиот дел од второто полувреме, Лејкерси, благодарение на Дерек Фишер успеаја да слават во градското дерби со Клиперси со 87-86.

Спарси победуваат и уриваат рекорди

Вечер Прес - 09.12.2010

Сан Антонио беше домаќин на Голден Стејт и стигна до 18-та победа во 21 одигран натпревар годинава, со што запиша најдобар старт во историјата на клубот Во најсилната кошаркарска лига во светот (НБА) ...

Лејкерси подобри од Клиперси

Идивиди - 09.12.2010

Минимално со само еден поен разлика 87:86, со кош во последната секунда кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс ги победија градските ривали Лос Анџелес Клиперс во еден од 11 натпревари одиграни утринава ...

Лејкерс рутинирано славеа над Вашингтон

А1 - 08.12.2010

Бранителите на титулата ЛА Лејкерс потешко од планираното забележаа победа над Вашингтон, конечниот резултат беше 115:108.

Одиграни седум натпревари во НБА лигата

Кирилица - 07.12.2010

Во најсилната светска кошаркарска лига - НБА рано утрово се одиграа седум натпревари Постигнати се следниве резултати: Индијана - Торонто 124:100, Орландо - Атланта 74:80, Њујорк - Минесота 121:114, ...

Денвер минимално го победи Мемфис во натпревар од НБА лигата

Сител - 06.12.2010

Денвер и Мемфис го одиграа најнеизвесниот натпревар од синоќешните НБА дуели во кој Денвер пред своите навивачи победи со 108:107.