TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕП фудбал У-21: Македонија загуби во дуелот со Португалија

Канал5 - 24.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година синоќа загуби во дуелот со Португалија од 3.коло од групата Б на Европското првенство во Полска. Португалија која на претходниот шампионат беше финалист ја победи Македонија со 4:2 (2:1), но тоа ...

Милевски: Играчите покажаа како треба да се игра за својата земја

Канал5 - 24.06.2017

Со натпреварот против Португалија, нашите фудбалери кои беа дел од ЕП во Полска до 21 година го завршија циклусот на натпревари во оваа возрасна категорија. Ова беше прва македонска фудбалска репрезентација која избори учество и настпуваше на едно ...

ЕП Полска, младите фудбалери со два порази и едно реми

Алсат-М - 24.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година го заврши настапот на Европското првенство во Полска. Младите фудбалери го дадоа максимумот и беа на речиси исто ниво со двата познати европски национални тимови Шпанија и Португалија и со светскиот ...

Елмас: Оставивме добар впечаток

А1 On - 24.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија за играчи до 21 година денеска се врати од настапот на Европското првенство во Полска, каде одигра еден нерешен натпревар со Србија (2:2) и доживеа два пораза Шпанија (0:5) и Португалија (2:4).

Николов: Гордо ја претставувавме Македонија, тоа е моделот и за следните генерации

Екипа - 24.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Македонија за првпат во историјата беше меѓу европските фудбалски велесили. Младите фудбалски репрезентативци беа дел од ЕП во Полска за фудбалери до 21 година, и настапот го ...

Ангелов: Ни недостигаше само повеќе сила, за да победиме велесила

Екипа - 24.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година го заврши својот настап на Европското првенство во Полска. Синоќа загуби од Португалија со 4-2, и го комплетираше настапот ...

Португалскиот селектор: Имаше различни написи пред мечот со Македонија, но…

Дерби - 24.06.2017

Португалија ја победи Македонија со 4:2 на последниот меч од групната фаза, но тоа на крајот не се покажа како доволно за пласман во полуфиналето каде нашиот противник можеше да се пласира само како второпласиран тим.

Македонија со гордо кренати глави си заминува од Полска

Стандард - 24.06.2017

Македонската репрезентација до 21 година го заврши настапот на Европското првенство во Полска со пораз од Португалија. Во третиот круг од Б групата Македонија вчера загуби со 4:2 од Португалија.

ЕП фудбал У-21: Македонија загуби во дуелот со Португалија

А1 On - 24.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година синоќа загуби во дуелот со Португалија од 3.коло од групата Б на Европското првенство во Полска. Португалија која на претходниот шампионат беше финалист ја победи Македонија со 4:2 (2:1), но тоа ...

Милевски: Играчите покажаа како треба да се игра за својата земја

А1 On - 24.06.2017

Со натпреварот против Португалија, нашите фудбалери кои беа дел од ЕП во Полска до 21 година го завршија циклусот на натпревари во оваа возрасна категорија. Ова беше прва македонска фудбалска репрезентација која избори учество и настпуваше на едно ...

Елмас: Ние помладите, ќе се обидеме да го следиме овој пат…

Екипа - 24.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Македонија ги испраќа своите „херои“ со громогласен аплауз и најголем дел од сегашните избраници на Благоја Милевски по прекрасната авантура што започна од Исланд, со првиот меч од ...

Македонија загуби, но и ги „спакува куферите“ и на Португалија (Видео)

Слободен Печат - 24.06.2017

Македонската репрезентација до 21 година го заврши настапот на Европското првенство во Полска со пораз од 4-2 од Португалија. Македонија и Србија освоија по еден бод во групата, во која Шпанија оствари максимални три победи, а Португалија е на ...

Полска е само убав спомен за младите, но за голем успех е потребно нешто повеќе… (ВИДЕО)

Спортклуб - 24.06.2017

Младата репрезентација на Македонија во Полска иако не оствари победа, покажа дека на овој простор има фудбалски квалитет, и тоа може да дојде на површина. Големиот пораз од Шпанија, не ги поколеба младите да одиграат добро со Србија, каде беа на ...

Ангеловски: Оваа генерација ќе и носи уште многу радости на Македонија

Екипа - 24.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Младата фудбалска репрезентација на Македонија го заокружи својот настап на Европското првенство во Полска. Синоќа загуби од Португалија, но уште еднаш покажа храбра игра и ги собра ...

Милевски: Македонија треба да биде горда на овие момци!

Спортски - 24.06.2017

Со вчерашниот пораз од Португалија (2:4) нашата селекција го заврши настапот на Европското првенство во Полска како последна во групата. Сепак селекторот Благоја Милевски на конференцијата после натпреварот ги пофали неговите фудбалери и истакна ...

Бројни скаути во Полска: Николов, Барди и Елмас во фокусот…

Екипа - 24.06.2017

Сосема вообичаено кога е во прашање собирот на најдобрите млади репрезентации во Европа, бројни скаути на најголемите европски клубови присуствуваат и на Европскиот шампионат во Полска. Очекувано не беа избегнати ниту натпреварите на младата ...

Елмас: Ова е големо искуство за мене

Сител - 24.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија за играчи до 21 година денеска се врати од настапот на Европското првенство во Полска, каде одигра еден нерешен натпревар со Србија (2:2) и доживеа два пораза Шпанија (0:5) и Португалија (2:4).

Милевски: Односот на моите фудбалери е тоа што најмногу ми се допаѓа

Сител - 24.06.2017

Со натпреварот против Португалија, кои нашите фудбалери до 21 година го завршија циклусот на натпревари во оваа возрасна категорија. Ова беше прва македонска репрезентација која избори учество и настпуваше на едно Европско првенство.

Елмас: Се надевам дека ќе ја продолжам традицијата и со новата генерација

Спортклуб - 24.06.2017

Македонија го заврши својот дебитантски настап на Европското првенство до 21 година, а секако дека еден од најзабележителните играчи беше младиот фудбалски бисер Елиф Елмас, пред кого е блескава фудбалска иднина.

Лас Палмас го купува Елиф Елмас?

Екипа - 24.06.2017

Македонскиот фудбалски суперталент, Елиф Елмас, кој со неполни 18 години настапуваше во дресот на младата репрезентација на Македонија на Европското првенство во Полска, е пред трансфер во шпанскиот прволигаш Лас Палмас.

Македонските херои гордо се простија од ЕП и ја оставија фаворизираната Португалија без полуфинале

Точка - 24.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација со пораз се прости од премиерното Европско првенство со кое испиша историја во нашата земја, но тоа го направи во голем стил збогувајќи се гордо и достоинствено од турнирот во Полска.

Милевски: Играчите покажаа како треба да се игра за својата земја...

Н.Македонија - 24.06.2017

Милевски: Играчите покажаа како треба да се игра за својата земја Со натпреварот против Португалија, нашите фудбалери кои беа дел од ЕП во Полска до 21 година го завршија циклусот на натпревари во оваа возрасна категорија.

Милевски: Играчите покажаа како треба да се игра за својата земја

Идивиди - 24.06.2017

Со натпреварот против Португалија, нашите фудбалери кои беа дел од ЕП во Полска до 21 година го завршија циклусот на натпревари во оваа возрасна категорија. Ова беше прва македонска фудбалска репрезентација која избори учество и настпуваше на едно ...

Македонија загуби во дуелот со Португалија

Идивиди - 24.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година синоќа загуби во дуелот со Португалија од 3.коло од групата Б на Европското првенство во Полска. Португалија која на претходниот шампионат беше финалист ја победи Македонија со 4:2 (2:1), но тоа ...

EП фудбал У-21: Македонија против Португалија во третото коло од групната фаза

Канал5 - 23.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Гдиња против Португалија ќе го одигра последниот натпревар од Б-групата на Европското првенство за играчи до 21 година. Селекторот на Македонија Благоја Милевски очекува неговите избраници и на овој ...

Македонските млади репрезентативци вечерва против Португалија

Канал5 - 23.06.2017

Должност ми е како човек да ги испочитувам нашите херои, изјави тренерот Благоја Милевски . Селекторот на македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година Благоја Милевски рече дека ќе се обиде на вечерашниот дуел против Португалија да ...

Милевски: Во најдобро светло да го завршиме настапот на ЕП

ТВ21 - 23.06.2017

Селекцијата на Македонија до 21 година, вечерва го игра својот последен натпревар на Европското првенство во Полска. Противник е Португалија, која делува за фаворит, но селекторот на „хероите“, верува во убав резултат.

Барди и Марковски погодија, пораз од Португалија за крај на европската одисеја

ТВ21 - 23.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија за играчи до 21 година со пораз го заврши дебитантскиот настап на Европското првенство во Полска. Вечерва избраниците на селекторот Благоја Милевски се поразени од соодветната селекција на Португалија со 4:2.

Попзлатанов: Од никого не се плашиме, ќе се надигруваме и со Португалија

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Оваа млада Македонија е храбра, и не се плаши од никого. Не застанува ниту кога ќе загуби убедливо 5-0 од Шпанија. Веќе на следниот меч повторно оди на победа, и беше на прагот да ја ...

Хероите не ги кријат емоциите: Се што е убаво има крај… И благодариме на цела Македонија!

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски Под силен емотивен набој македонските репрезентативци го очекуваат својот последен натпревар на Европското првенство во Полска.

Елмас: Среќен сум што сум дел од оваа фамилија, дали ќе играм не е најважно! (ВИДЕО)

Gol.mk - 23.06.2017

Во неполн месец фудбалерот на Работнички, Ељиф Елмас го облече дресот на македонската селекција до 19, 21 година и сениорскиот тим. Во сите остави трага и предизвика восхит кај македонската публика и фудбалската критика колку зрело игра за своите ...

Попзлатанов: Дишеме како еден, секоја замена ќе го освежи тимот (ВИДЕО)

Gol.mk - 23.06.2017

Својата шанса на Европското првенство ја дочека Јован Попзлатанов, кој според сите најави ќе се најде во стартниот тим за натпреварот против Португалија вечерва во Гдиња. Фудбалерот на Пелистер открива дека оваа селекција дише како еден и има ...

Елмас: Чест ми е што играм со овие момци, победа против Португалија е најубав дар за збогување на оваа генерација

SportMedia - 23.06.2017

Елиф Елмас е вистинско лоткровение на турнирот на најдобрите 12 европски селекции на шампионатот во Полска, а е меѓу најмладите со Џанлуиџи Донарума. Со 17 години игра како зад себе да има стотици натпревари на големата сцена и пред него е блескава ...

Елмас: Оваа Македонија не знае за страв, одиме на победа против Португалија

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година вечерва (20.45 часот) на стадионот „Миејски“ во Гдиња, ќе го игра последниот трет натпревар од групата Б на Европското ...

Македонија на мегдан со Португалија: Се додека има шанси ќе се бориме!

Таратур - 23.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија, вечерва, ќе го одигра натпреварот од третото коло во Б групата, на Европското првенство за играчи до 21 година. Избраниците на Благоја Милевски, во последната рунда ќе се сретнат со Португалија, откако ...

Попзлатанов: Со Португалија ќе се надигруваме, не се плашиме од никого

Спортклуб - 23.06.2017

Младата фудбалска репрезентација на Македонија денеска против Португалија ќе го затвори настапот на историското за нас Европско првенство во Полска. Мечот во Гдиња започнува од 20:45 часот и нема значаење за нашиот тим гледано од натпреварувачки ...

Трофејот од ЕП стигна во Гдиња (фотогалерија)

Екипа - 23.06.2017

Фудбалските фанови од Гдиња денеска имаат можност да го видат и да се фотографираат крај трофејот што ќе биде доделен на најдобрата репрезентација на ЕП 2017 што се одржува во Полска. Денешниот дуел меѓу Македонија и Португалија е последниот што ќе ...

Милевски: Должност ми е како човек да ги испочитувам сите кои го направија овој историски успех!

Gol.mk - 23.06.2017

Селекцијата на Македонија до 21 години денес ќе го одигра последниот натпревар од историското прво учество на едно ЕП. Избраниците на Милевски ќе се судрат со моќната Португалија, а воочи на овој дуел македонскиот селектор изјави дека како човек ќе ...

Должност ми е како човек, да ги испочитувам нашите херои

SportMedia - 23.06.2017

На неколку часа пре додигруавњето на последнит натпревар на ЕП во Полска, селекторот на нашиот младински национален тим Благо Милевски даде една своја, најава за она што следува од 20.45 часот. Дуелот против селекцијата на Португалија.

Милевски емотивен пред Португалија: Должност ми е да ги испочитувам сите кои го направија историскиот успех

Спортклуб - 23.06.2017

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски, уште еднаш потврди дека ќе има измени во составот за последниот натпревар од Европското првенство во Полска против репрезентацијата на Португалија.

Бабунски: Сега за крај…, Европа да го види најдоброто од нас!

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски Нема сомнеж дека ќе се даде и последниот атом од силите за да со позитивен впечаток се заврши настапот на дебитансткото Европско првенство за една наша фудбалска репрезентација.

Милевски: Должност ми е како човек да ги испочитувам нашите херои

А1 On - 23.06.2017

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година Благоја Милевски рече дека ќе се обиде на вечерашниот дуел против Португалија да им овозможи настап на што поголем број играчи.

ВИДЕО: Еве како треба и вечерва – Супер-гол во мрежата на Португалија!

Екипа - 23.06.2017

Вообичаено како и претходните денови пред официјалните натпревари на Европското првенство 2017 во Полска, организаторите за сите посетители во приморскиот град на Балтикот овозможуваа натпревари во фудбал на плажа на тимови кои се натпреваруваат под ...

Ѕвездите Санчез, Брума, Невеш... стартери за Португалија против Македонија

SportMedia - 23.06.2017

Од Гдиња, Зоран Поповски Португалија ќе игра офанзивно против Македонија, на европските вицешампиони им треба убедлива победа за пласман во полуфиналето, а селекторот Руи Жорге не го крие стартниот состав. Тука се Ренато Санчез, Брума, Рубен Невеш...

Младите пристигнаа на „Миејски“: Бабунски со поддршка и од Јапонија (ФОТО)

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски Младите македонски репрезентативци пристигнаа на стадионот „Миејски“ во Гдиња каде од 20:45 часот ги очекува третиот натпревар на ЕП 2017 во Полска, против селекцијата на Португалија.

Со Ѓоргев и Ангелов во нападот, Шишковски на голот против Португалија

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски Како и што најави, македонскиот селектор Благоја Милевски со серија измени ќе им се спротистави вечерва на Португалците во третиот натпревар на Македонија на Европското првенство во ...

Официјални состави: Македонија - Португалија

24Фудбал - 23.06.2017

Селекторот на Македонија, Благоја Милевски се одлучи да направи неколку измени во тимот кој ќе го одигра последниот меч на Европското првенство, дуелот против Португалија. Еве ги составите на двете ...

Шишковски и Попзлатанов ќе дебитираат против Португалија, не игра Велковски

SportMedia - 23.06.2017

Македонија сака победа, прва на Европското првенство во Полска, а ќе тргне со малку изменет состав против Португалија, вечерва од 20,45 часот во Гдиња. Селекторот Благоја Милевски беше принуден да го изостави Дарко Велковски поради повреда, а за ...

Милевски со неколку промени во тимот за мечот со Португалија

МКД - 23.06.2017

Селекторот на Македонија, Благоја Милевски се одлучи да направи неколку измени во тимот кој ќе го одигра последниот меч на Европското првенство, дуелот против Португалија. Еве ги составите на двете репрезентации: Македонија: Шишковски, Попзлатанов, ...

Што се 2.000 километри авто-стоп…За кого? За Македонија!

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Македонија за првпат на Европско првенство во фудбал. Сонот на македонските фанови им го исполнија „хероите“ на Благоја Милевски, кои вечерва (20.45 часот) во Гдиња ќе го играат ...

ВИДЕО: Лош старт во Гдиња - Португалија уште во 2. минута поведува против Македонија!

Gol.mk - 23.06.2017

Македонија во третиот меч на ЕП има негатива по само две минути игра. Португалците тргнаа фуриозно и уште од првата шанса дојдоа до гол. Стрелец на погодокот е Едгар Ие, кој успеа да стрела уште во 2. минута, по еден изведен корнер на Меидерос.

Старт кој никој не го посакуваше, рано водство на Португалија (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.06.2017

Нашиот противник мошне офанзивно го почна мечот во Гдиња. Младата македонска фудбалска репрезентација уште во раната фаза од мечот против Португалија во третото коло од групата „Б“ на Европскиот турнир во Полска за фудбалери до 21 година, ја извади ...

Кошмарен старт: Португалија поведе во 2. минута

Екипа - 23.06.2017

Стартот на вечерашниот дуел со Португалија е кошмарен за нашата национална селекција, откако противникот по неполни две минути дојде до предност. По еден корнер од левата страна одлично натрча дефанзивецот Едгар Ие, топката одеше по средината на ...

ВИДЕО: Брума ефектно погоди и додаде уште еден гол во македонската мрежа

Gol.mk - 23.06.2017

Португалија додаде гас и за само 22 минути има сигурна предност од 2-0 против Македонија во последниот меч од групната фаза на Европското првенство (ЕП) кое се игра во Полска. Стрелец на вториот погодок е Брума.

Португалијa веќе води со 2:0, ни се заканува шпанско сценарио

SportMedia - 23.06.2017

Португалија по половина час во првото полувреме веќе води со 2:0 против Македонија, во Гдиња, па ни се заканува реприза на шпанското сценарио од првата рунда кога загубивме со 0:5. Едгар Је во третата минута погоди за 1:0, а Брума во 22.

Брума го дуплираше водството на Португалија, Милевски реагираше од клупата со замена (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.06.2017

Португалците играат на сигурно, нашиот противник оди на убедлива победа на мечот во Гдиња. Македонија има негатива од 0-2 во мечот против Португалија од третото коло во групата „Б“ од Европското првенство за фудбалери до 21 година.

„Бомба“ на Брума, губиме со 0-2 (видео)

Екипа - 23.06.2017

Разбиено делува нашата младинска репрезентација вечерва во Гдиња, откако Португалија за само дваесетина минути игра стигна до водство од 2-0. По водечкиот погодок на Ие, во 23. минута меѓу стрелците се запиша и Брума, откако новото засилување на ...

Барди влеа надеж за подобро второ полувреме на Македонија (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.06.2017

Избраниците на Благоја Милевски мака мачеа како да погодат против Португалија која делува моќно на дуелот во Гдиња, се до одличниот погодок на Барди. Македонија има негатива од 1-2 по првите 45 минути игра на дуелот против Португалија во мечот од ...

ВИДЕО: ГОЛ, ГОЛ, ГОЛ - убиствена контра на Македонија, Маркоски носи нова македонска радост на ЕП!

Gol.mk - 23.06.2017

Фудбалерите на Македонија повторно ја шокираа Португалија, со втор гол во меѓусебниот дуел во Гдиња (2-3). Стрелец на вториот гол за Македонија е златната замена Кире Маркоски. Македонската репрезентација тргна во убиствена контра предводена од Ељиф ...

Затоа сме на ЕП, хероите не паѓаат лесно, Маркоски намали на 2:3

SportMedia - 23.06.2017

Македонија повторно потврди дека заслужено е во европскиот крем во младинска категорија, а хероите не паѓаат лесно и никогаш не се предаваат. Кире Маркоски со погодок во 80. минута намали на 2:3, по одличната акција и асистенција на Елиф Елмас.

Елмас до Маркоски – Португалија е на работ на елиминација

Екипа - 23.06.2017

Македонија без никакви шанси за полуфинале влезе во дуелот со Португалија, но селекторот Милевски и неговите избраници одиграа максимално храбро достоинствено. Награда за тоа е и вториот погодок што нашите младинци го постигнаа на вечерашниот дуел, ...

Прават ќеиф и кога ќе загубат…„Хероите“ срце оставија против Португалија

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Младата фудбалска репрезентација на Македонија загуби од Португалија со 2-4 во третиот и последен меч на Европското првенство во Полска.

Македонија загуби, но ја елиминираше Португалија од Европското првенство (ВИДЕО)

МКД - 23.06.2017

Македонија со 4-2 загуби од Португалија во последниот натпревар од Европското првенство, но му ги „спакува куферите“ и на противникот кој бараше триумф со три гола разлика. Македонија со нов пораз го заврши настапот на Европското првенство во ...

Пораз за крај: Си одиме дома со еден бод, но со кренати глави (ВИДЕО)

Спортклуб - 23.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација со пораз ги заврши својот дебитантски настап на Европското првенство за фудбалери до 21 година. По дебаклот од Шпанија и ремито со Србија, вечерва нашите млади фудбалери загубија и од Португалија со 2-4 за ...

Македонија загуби, но и ги „спакува куферите“ на Португалија (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.06.2017

Избраниците на Благоја Милевски достојно се простија од Европското првенство во Полска, пораз од силната и амбициозна Португалија со 3-2 во последното коло од групната фаза. Македонија загуби со 3-2 од Португалија во третото и последно коло од ...

Кога поразот не боли, ИГРАВТЕ СО СРЦЕ ЗА МАКЕДОНИЈА - Португалија - Македонија 4:2

SportMedia - 23.06.2017

Од Гдиња, Зоран Поповски Со втор пораз во Гдиња, денеска од Португалија со 2:4, младите македонски репрезентативци се простија од историскиот настап на Европското првенство во Полска. И повторно нашите фудбалски херои се бореа со лавови, против ...

Македонските херои гордо се простија од ЕП и ја оставија фаворизираната Португалија без полуфинале (Видео)

Дерби - 23.06.2017

Македонската фудаблска репрезентација со пораз се прости од премиерното Европско првенство со кое испиша историја во нашата земја, но тоа го направи во голем стил збогувајќи се гордо и достоинствено од турнирот во Полска.

Видео: Мајсторијата на Барди не беше доволна, пораз за крај на ЕП

Спортски - 23.06.2017

Денес со почеток од 20:45 часот Македонија го одигра последниот натпревар од групната фаза на Европското првенство до 21 година и тоа против репрезентацијата на Португалија. Иако ова беше трет пораз за нашите момци (2:4) никако не смееме да бидеме ...

ВИДЕО: Младите момчиња ги освоија сите симпатии – „Миејски“ навиваше за Македонија!

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски Младите македонски момчиња вечерва на стадионот „Миејски“ во Гдиња ги освоија сите симпатии од неутралните љубители на фудбалот во Полска.

Милевски: Должност ми е како човек да ги испочитувам нашите херои

Курир - 23.06.2017

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година Благоја Милевски рече дека ќе се обиде на вечерашниот дуел против Португалија да им овозможи настап на што поголем број играчи.

Милевски: Горд сум на секој поединец од овој тим… им честитам од срце!

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски Селекторот на Македонија, Благоја Милевски максимално емотивно ја доживеа последната своја прес-конференција на Европското првенство низ која им честиташе на сите свои фудбалери кои ...

Милевски: Македонијо, биди горда со овие херои!

24Фудбал - 23.06.2017

Селекторот на младата македонска фудбалска репрезентација задоволен од изданието на своите фудбалери на турнирот во Полска, упати честитки до сите негови избраници. Македонија со поразот од 4-2 од Португалија го заврши историскиот настап на ...

Младинско ЕП во фудбал: Македонија ја елиминира Португалија

Нова ТВ - 23.06.2017

Македонија со пораз го заврши дебитантскиот настап на Европските првенства за фудбалери до 21 година. Португалија ги совлада „црвено-жолтите“ со 4:2, во меч од последното трето коло во групата Б, но недоволно за прогрес во полуфинале како најдобра ...

Милевски: Покажавме како треба да се бранат боите на Македонија

МКД - 23.06.2017

Селекторот на Македонија, Боби Милевски им чистита на своите избраници за настапот на Европското првенство во Полска и вели дека сите треба да бидат горди на прикажаното Македонија својот прв настап на континенталните собири го заврши уште во ...

Чесно до крај, Македонија загуби но ја исфрли Португалија од ЕП

Макфакс - 23.06.2017

Младите македонски фудбалери чесно се простија од настапот на Европското првенство во Полска. Во последниот меч од Б групата тие загубија од Португалија 2:4 (1-2). Португалците и покрај победата исто така ги пакуваат куферите и се враќаат дома.

Руи Жорге: Не бевме ефикасни како што требаше да бидеме

Gol.mk - 23.06.2017

Како никогаш досега тага и разочарување ги облеа португалските фудбалери по една победа. Иако постигнаа четири гола и славеа против Македонија со 4-2., момците на Рио Жорге и со шест бода од три натпревари се елиминирани од Европското првенство по ...

Милевски: Играчите покажаа зошто го носат дресот на Македонија

SportMedia - 23.06.2017

По дуелот против Португалија, селекторот Благоја Милевски беше задоволен од прикажаната игра на сите три меча на ЕП во Полска. „Им честитам на Португалците за победата и им посакувам успех на турнирот.

Елмас: Чест ми е што бев дел од оваа златна генерација на Македонија!

Gol.mk - 23.06.2017

Ељиф Елмас беше меѓу седуммината фудбалери кои Милевски дополнително ги одбра за Европското првенство (ЕП) во Полска. Младиот бисер на Работнички е задоволен од изданието на првенството и вели дека се надева дека во иднина ќе има уште настапи во ...

Бабунски: Го живеевме сонот, горди сме, бевме дел од ЕП и не разочаравме!

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Македонија го заокружи настапот на Европското првенство во Полска со два порази и едно реми. Вечерва избраниците на Благоја Милевски загубија од Португалија со 2-4, но играа одважно, ...

ЕУРО 2017 У_21: Македонија загуби од Португалија

Сител - 23.06.2017

Македонската репрезентација до 21 година со пораз од Португалија го заврши настапот на Европското првенство во Полска. Португалија победи со 4:2, што беше недоволно за оваа репрезентација да биде најдобро пласирана од селекциите кои го освоија ...

Радески: Сигурен сум дека Македонија настап на ЕП ќе повтори и со сениорите

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски По сето она прикажано во Полска, Марјан Радески е сигурен дека Македонија има одличен потенцијал преку кој во блиска иднина репрезентативниот фудбал ќе се радува на ново учество на ...

Милевски: Должност ми е да ги испочитувам сите кои го направија најголемиот успех за македонскиот фудбал

Дерби - 23.06.2017

Македонија доживеа еден пораз од Шпанија и ремизираше против Србија во пресрет на последниот натпревар на ЕП во Полска, а нашите млади фудбалски репрезентативци ќе се обидат да дојдат до позитивен резултат вечерва и против Португалија.

У-21: Вечерва против Португалија

Сител - 23.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва ќе го одигра натпреварот од третото коло во Б групата, на Европското првенство за играчи до 21 година. Избраниците на Благоја Милевски во последната рунда ќе се сретнат со Португалија, откако ...

EП фудбал У-21: Македонија против Португалија во третото коло од групната фаза

Курир - 23.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Гдиња против Португалија ќе го одигра последниот натпревар од Б-групата на Европското првенство за играчи до 21 година. Селекторот на Македонија Благоја Милевски очекува неговите избраници и на овој ...

Македонија против Португалија во третото коло од групната фаза

+инфо - 23.06.2017

Селекторот на Македонија Благоја Милевски очекува неговите избраници и на овој натпревар да прикажат борбена игра со максимално залагање. Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Гдиња против Португалија ќе го одигра последниот натпревар од ...

EП фудбал У-21: Македонија против Португалија во третото коло од групната фаза

Нетпрес - 23.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Гдиња против Португалија ќе го одигра последниот натпревар од Б-групата на Европското првенство за играчи до 21 година. Селекторот на Македонија Благоја Милевски очекува неговите избраници и на овој ...

Македонија на мегдан со Португалија: Се додека има шанси ќе се бориме!

Спортски - 23.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија, вечерва, ќе го одигра натпреварот од третото коло во Б групата, на Европското првенство за играчи до 21 година. Избраниците на Благоја Милевски, во последната рунда ќе се сретнат со Португалија, откако ...

Младата репрезентација вечерва ќе игра против Португалија

Кајгана - 23.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва ќе го одигра натпреварот од третото коло во Б групата, на Европското првенство за играчи до 21 година. Избраниците на Благоја Милевски во последната рунда ќе се сретнат со Португалија, откако ...

Милевски: Ќе направиме се што е во наша моќ за да ја победиме Португалија

Стандард - 23.06.2017

Селекторот на фудбалската репрезентациј на Македонија до 21 година, Благоја Милевски спроти вечерашниот натпревар од ЕУРО 2017 против Португалија од 20:45 часот изјави дека чувствува должност да ги испочитува сите кои во изминатите речиси три години ...

Милевски: Имам должност да ги испочитувам нашите херои

Екипа - 23.06.2017

Вечерашниот натпревар против Португалија воедно ќе претставува и крај на најуспешната ера на една македонска фудбалска селекција, со оглед на фактот дека голем дел од стандардните првотимци повеќе ќе немаат право за настап за младинската ...

Ангелов: Против Португалија нема да одиме како на екскурзија!

Gol.mk - 23.06.2017

Виктор Ангелов не настапи на претходниот меч на ЕП против Србите, но затоа е подготвен за дуелот со Португалија кој е последен за нашата репрезентација на Европското првенство (ЕП) во Полска.

Младата репрезентација ќе игра против Португалија

Макфакс - 23.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија, вечерва, ќе го одигра натпреварот од третото коло во Б групата, на Европското првенство за играчи до 21 година. Избраниците на Благоја Милевски, во последната рунда ќе се сретнат со Португалија, откако ...

Спектакл за крај, Македонија сака да се прости од ЕП со победа против Португалија

SportMedia - 23.06.2017

Од Гдиња, Зоран Поповски Спектакл за крај најавуваат нашите млади репрезентативци, на денешниот последен меч на Европското првенство во Полска, а противникот е со посебно педигре. Наспроти избраниците на Благоја Милевски вечерва од 20,45 часот на ...

EП фудбал У-21: Македонија против Португалија во третото коло од групната фаза

А1 On - 23.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Гдиња против Португалија ќе го одигра последниот натпревар од Б-групата на Европското првенство за играчи до 21 година. Селекторот на Македонија Благоја Милевски очекува неговите избраници и на овој ...

Младите фудбалери против Португалија за прва победа на ЕП

Спортклуб - 23.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација, денеска го игра последниот натпревар од ЕП за фудбалери до 21.година. Противник во групата Б ни е селекцијата на Португалија која во претходните две кола ја совлада Србија и загуби од Шпанија, додека нашиот тим ...

Да искористиме што Португалија „мора“ да победи

Слободен Печат - 23.06.2017

Предност Нашата предност е што го немаме психолошкиот притисок како противникот откако ги загубивме шансите и како најдобра второпласирана селекција да стасаме до полуфиналето По поразот од 1-3 против Шпанија, Португалија само со победа над ...

Португалците сонуваат за триумф со четири гола разлика против Македонија

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Португалија се уште се надева на пласман во полуфиналето на ЕП во Полска, па избраниците на Руи Жорге најавуваат офанзивна игра и посакуваат да бидат голгетерски расположени на ...

Младата репрезентација ќе игра против Португалија

Канал 77 - 23.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија, вечерва, ќе го одигра натпреварот од третото коло во Б групата, на Европското првенство за играчи до 21 година. Избраниците на Благоја Милевски, во последната рунда ќе се сретнат со Португалија, откако ...

Крај на македонското деби на европскиот шампионат Македонија – Португалија 2-4

Република - 23.06.2017

Македонската репрезентација, избраниците на селекторот Боби Милевски, со 2-4 против Португалија се простија од првото учество на макендонска фудбалска репрезентација на европско првенство.

EП фудбал У-21: Вечерва Македонија ќе се судри со Португалија

Република - 23.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Гдиња против Португалија ќе го одигра последниот натпревар од Б-групата на Европското првенство за играчи до 21 година. Селекторот на Македонија Благоја Милевски очекува неговите избраници и на овој ...

Македонија се прости со уште еден пораз

Вечер Прес - 23.06.2017

Групата во која се најде Македонија е една од потешките во Полска, во која се судрија со Шпанија, која мина со сите 3 победи, Србија, со која Македонија изигра нерешено, и Португалија, која сега е втора во групата Младинската репрезентација на ...

EП фудбал У-21: Македонија против Португалија во третото коло од групната фаза

Локално - 23.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Гдиња против Португалија ќе го одигра последниот натпревар од Б-групата на Европското првенство за играчи до 21 година. Селекторот на Македонија Благоја Милевски очекува неговите избраници и на овој ...

Македонија – Португалија на полувреме 1-2: Шок на почеток, па еврогол на Барди

Република - 23.06.2017

Македонската У21 репрезентација на полувреме на мечот против Португалија во рамките на третото коло во Б групата на Европското првенство во Полска замина со резултат 2- 1.Мечот започна со студен туш од Португалците, со гол во втората минута.

Македонија загуби, но ја елиминираше Португалија од Европското првенство...

Н.Македонија - 23.06.2017

Македонија загуби, но ја елиминираше Португалија од Европското првенство Избраниците на Благоја Милевски се простија од Европското првенство во Полска по поразот од силната и амбициозна Португалија со 2-4 во последното коло од групната фаза.

Вечерва напад на висок пласман на ЕП...

Н.Македонија - 23.06.2017

Македонија има теоретски шанси за настап и во полуфиналето, но каква било победа вечерва над Португалија може да значи пласман на 5-то место на ЕП 2017 за фудбалери до 21 година Македонската репрезентација за фудбалери до 21 година вечерва (20.45 ...

EП фудбал У-21: Македонија против Португалија во третото коло од групната фаза

Идивиди - 23.06.2017

Гдиња, 23 јуни 2017 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Гдиња против Португалија ќе го одигра последниот натпревар од Б-групата на Европското првенство за играчи до 21 година.

Руи Жорж: Македонија ќе игра за својата гордост, ние сакаме убедливо да ја победиме

МКД - 22.06.2017

Селекторот на Португалија, Руи Жорж вели дека неговите избраници утре ќе се обидат да ја победат Македонија со колку што е можно повеќе голови разлика со цел да бидат најдобро второпласирана селекција и да стигнат до полуфиналето на Европското ...

Демири: Не се оптоваруваме со математики, ќе играме најдобро што знаеме против Португалија

Екипа - 22.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски Во позитивна атмосфера македонските репрезентативци ги одработуваат последните тренинзи пред утрешниот натпревар против Португалија, последен во групната фаза на Европското првенство ...

Брума: Ако сакаме полуфинале, треба да ја „растуриме“ Македонија

Екипа - 22.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Португалија е следниот ривал на Македонија на Европското првенство во Полска, откако избраниците на Благоја Милевски се вратија од Бидгошч и дуелот со Србија, со првите два гола и ...

Португалија е енигма за Македонија, утре е осмата рунда, ја бараме првата победа

SportMedia - 22.06.2017

Македонија нема победа против Португалија во конкуренција на фудбалери до 21 година, а утре на ред е осмата рунда во меѓусебните дуели. И секако најважна, бидејќи се игра на Европско првенство, во Гдиња од 20,45 часот.

Мурињо најави дека ќе ја гледа Македонија

SportMedia - 22.06.2017

Македонскат репрезентација утревечер го заокружува најуспешниот циклус за играчи до 21 година. Младите надежи играат против Португалија, во третото коло на Европското првенство кое се игра во Полска.

Ѓорѓев: Нашата цел е да играме добро, и да ја радуваме нацијата

Екипа - 22.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Никола Ѓорѓев и Елиф Елмас влегоа во второто полувреме на дуелот против Србија и ги раздвижија редовите на Македонија. Донесоа пресврт, Елмас со акцијата за пенал, а Ѓорѓев со ...

Руи Жорге: Не сакаме само победа над Македонија, сакаме и многу голови!

Екипа - 22.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Селекторот на репрезентацијата на Португалија, Руи Жорге на официјалната прес-конференција одржана во Гдиња пред утрешниот натпревар со Македонија во Групата Б на Европското ...

Жорге: Ќе играме фудбал против Македонија, на ЕП нема часови по математика

SportMedia - 22.06.2017

Руи Жорге не сака да прави калкулации за гол-разликата, бидејќи можно е на крајот да одреди која селекција ќе биде најдобра второпласирана селекција од трите групи и да го фати последниот воз за полуфиналето.

Руи Жорж: Сакаме да ја победиме Македонија со повеќе голови разлика

24Фудбал - 22.06.2017

Тренерот на Португалија, Руи Жорж вели дека ќе се обидат да ја победат Македонија со повеќе голови разлика за да можат како најдобро второпласирана да стигнат до полуфиналето на Европското првенство.

Македонската флота подготвена за поддршка на младите херои (ФОТО)

SportMedia - 22.06.2017

Македонските навивачи се најбројни во Гдиња, беа на посакуваното ниво и во Бидгошч, а повторно се орни да им дадат значајна поддршка на нашите млади фудбалски херои на утрешниот меч со Португалија.

Португалскиот селектор: Има равенки со премногу непознати, Македонија докажа зошто е тука!

Дерби - 22.06.2017

Селекцијата на Португалија го имаше приматот прва да ја отвори прес-конференција во пресрет на утрешниот меч со Македонија на Европското првенство, а покрај обраќањето на крилниот фудбалер Рикардо Хорта, секако свој збор имаше и селекторот на ...

Руи Жорге: Сакаме победа, ако е можно таа да биде и убедлива

Gol.mk - 22.06.2017

Португалската фудбалска репрезентација го одржа официјалниот тренинг пред утрешниот одлучувачки натпревар за нивната иднина во групата Б против Македонија. Селекторот Руи Жорге претпазливо влегува во мечот со пулените на Милевски, и заради добрата ...

Милевски: Ќе потврдиме дека сме заслужено на ЕП

SportMedia - 22.06.2017

Македонија како дебитант игра мошне добро на Европското првенство во Полска, го освоивме првиот бод, со ремито против Србија, а сега ни останува последниот меч од Б групата против силната Португалија.

Милевски: Португалците се одлична селекција, но и ние не сме за потценување

Екипа - 22.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Македонија утревечер (20.45 часот) во Гдиња ќе го игра третиот натпревар на Европското првенство во Полска, а противник е Португалија.

Милевски: Го менувам тимот, бидејќи имаме многу уморни фудбалери

Gol.mk - 22.06.2017

Македонската У21 репрезентација не навикнала на три официјални натпревари во шест дена и тоа против три селекции кои спаѓаат меѓу десет најдобри во светот во оваа возрасна категорија. Селекторот Благоја Милевски воочи утрешниот трет и последен ...

Зајков: Сакаме реванш за поразите од Португалија пред три години

Gol.mk - 22.06.2017

Вечерва од 20.00 часот нашите репрезентативци ќе тренираат во Гдањск, а дури по последниот тренинг селекторот Милевски ќе го одреди тимот кој ќе им се спротистави на Португалците. По одличниот настап и победата од 2-0 против Србија, избраниците на ...

Милевски: Со офанзивна игра ќе и парираме на фаворизираната Португалија

Дерби - 22.06.2017

Од Гдиња за „Дерби“, Александар Табаковски Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година утре ќе го одигра последниот натпревар од групната фаза на Европското првенство во Полска.

Милевски: Македонија никого не респектира, против Португалија ќе има промени

Спортклуб - 22.06.2017

Пред утрешниот трет настап на младинската фудбалска репрезентација на ЕП во Полска, против селекцијата на Португалија, селекторот Боби Милевски најави промени. Тој потенцираше дека поради заморот кај повеќе играчи, ќе ротира во составот, и шанса ќе ...

Португалија најавува победа против Македонија

Курир - 22.06.2017

Португалија не прави никакви математики во врска со гол разликата, најнапред треба да победиме против Македонија, потоа ќе размислуваме дали сме победиле со доволно голови разлика за бидеме најдобро второпласирана селекција, изјавија од таборот на ...

Милевски: Ќе покажеме против Португалија дека сме заслужено на ЕП во Полска

Курир - 22.06.2017

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски на прес конференцијата во пресрет на средбата со Португалија истакна дека ќе има многу измени во тимот бидејки добар дел од играчите се уморни и треба освежување.

Младите одново беа одлични и веќе има за што да жалат...

Н.Македонија - 22.06.2017

Македонија губеше, па водеше и прими гол во 90-та минута за реми со Србија, а утрешниот меч со Португалија е шанса за пласман на 2-то место во групата, но и со досега прикажаното црвено-жолтите уште еднаш го потврдија својот квалитет, како и тоа ...

ЕП фудбал У-21: Шпанија прв полуфиналист

Канал5 - 21.06.2017

Фудбалската репрезентација на Шпанија прва избори пласман во полуфиналето на Европското првенство за играчи до 21 година откако синоќа во дуелот од 2.коло од Б групата ја совлада Португалија со 3:1.

Португалија без двајца фудбалери против Македонија

ТВ21 - 21.06.2017

Фудбалската репрезентација на Поргуалија до 21 година, ќе биде ослабена на дуелот против селекцијата на Македонија. Одбранбениот играч Рубен Семедо и Бруно Фернандес, нема да настапат против „црвено-жолтите“ поради суспензија.

Португалците без две „ѕвезди“ против Македонија

Екипа - 21.06.2017

Младата репрезентација на Португалија ќе биде значително ослабена за дуелот против Македонија во последното коло од групната фаза. Дефанзивецот Рубен Семедо и капитенот Бруно Фернандес, кои се вбројуваат меѓу најголемите „ѕвезди“ во оваа селекција, ...

Елмас: Португалија е големо име, но зошто да не одиме на три бода!?

Gol.mk - 21.06.2017

Македонија вчера не успеа да ја победи Србија во еден драматичен натпревар (2-2), а Ељиф Елмас, еден од фудбалерите кои влезе од клупата за резерви и ја освежи играта жали за пропуштената шанса за победа.

ЕУРО 2017 У_21: Шпанија со две победи обезбеди полуфинале

Сител - 21.06.2017

Фудбалската репрезентација на Шпанија прва избори пласман во полуфиналето на Европското првенство за играч до 21 година откако синоќа во дуелот од 2.коло од Б групата ја совлада Португалија со 3:1.

Алексовски: Убаво е кога знаеш дека можеш да се надигруваш со најдобрите

Екипа - 21.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Македонија на дуелот со Србија стигна до првиот историски бод на едно Европско првенство, играјќи 2-2 против селекцијата на северниот сосед.

Македонија може да биде втора во Б групата, шансите за полуфинале се многу тенки

SportMedia - 21.06.2017

Од Гдиња, Зоран Поповски Со победа против Португалија задутре во Гдиња, Македонија има големи шанси да го заврши настапот во фазата по групи како второпласирана селекција, но шансите за полуфинале ни се многу тенки.

Шпанија прв полуфиналист

+инфо - 21.06.2017

Шпанија со 6 бодови е прва во групата со обезбедено полуфинале, Португалија има 3 бодови, а следуваат Србија и Македонија со по 1 бод Фудбалската репрезентација на Шпанија прва избори пласман во полуфиналето на Европското првенство за играчи до 21 ...

ЕП фудбал У-21: Шпанија прв полуфиналист

Курир - 21.06.2017

Фудбалската репрезентација на Шпанија прва избори пласман во полуфиналето на Европското првенство за играчи до 21 година откако синоќа во дуелот од 2.коло од Б групата ја совлада Португалија со 3:1.

ЕП фудбал У-21: Шпанија прв полуфиналист

А1 On - 21.06.2017

Фудбалската репрезентација на Шпанија прва избори пласман во полуфиналето на Европското првенство за играчи до 21 година откако синоќа во дуелот од 2.коло од Б групата ја совлада Португалија со 3:1.

Младите Шпанци први полуфиналисти на ЕП

Макфакс - 21.06.2017

Младите шпански фудбалери први изборија пласман во полуфиналето на Европското првенство во Полска. Шпанија во рамките на второто коло во Б групата ја совлада Португалија со 3:1 (1:0) и со шест бода го обезбеди првото место во групата.

Филип Ивановски: Дојдов во Полска да ги следам историските мечеви на Македонија

Екипа - 21.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Играше во Полска како интернацооналец во Полонија Варшава и во Гроцлин, а сега се врати овде, но во улога на навивач, следејќи ги настапите на македонската фудбалска репрзеентација ...

Максимовиќ реален, контра неговиот селектор: Чуден меч, на крајот се спасувавме!

Екипа - 21.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски Фудбалерот од средниот ред на Валенсија, Немања Максимовиќ реален по синоќешниот натпревар меѓу Србија и Македонија на ЕП во Полска кој заврши без победник, 2-2.

Македонија игра на ЕП, од нашите стручњаци ни трага, ни глас

SportMedia - 21.06.2017

Од Гдиња, Зоран Поповски Македонија за првпат игра на Европско првенство во фудбал, младите машки бијат битка со подоброрангираните селекции, а чудно е што од нашите прволигашки тренери, спортски директори и останати фудбалски авторитети, нема ...

Според УЕФА: Двете средби на Македонија во Топ 4 досега на ЕП

Екипа - 21.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски Двата натпревари на Македонија досега одиграни на Европското првенство во Полска се сместени меѓу четирите најдобри досега на шампионатот, според изборот на УЕФА.

Португалија без двајца клучни играчи против Македонија

SportMedia - 21.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година вчера го освои првиот бод на Европското првенство во Полска, откако одигра 2:2 против Србија. Младите надежи сега веруваат дека може да стигнат и до второто место во групата, каде се уште ...

Ангеловски: Македонија е дел од елитата, и е максимално конкурентна

Екипа - 21.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Има ли поубаво чувство за селекторот на А-тимот да ги следи своите млади момци, кои во наредната деценија треба да го носат дресот на сениорската репрезентација на Македонија, на ...

Шпанија е првата репрезентација која обезбеди полуфинале на ЕП во Полска (видео)

Република - 21.06.2017

Шпанија е првата репрезентација што обезбеди место во полуфиналето од ЕП за млади играчи откако „црвената фурија“ синоќа славеше над Португалија со 3-1. По убедливата победа над Македонија, Шпанците одиграа уште еден беспрекорен натпревар во кој ...

Младите Шпанци први полуфиналисти на ЕП

Точка - 21.06.2017

Младите шпански фудбалери први изборија пласман во полуфиналето на Европското првенство во Полска. Шпанија во рамките на второто коло во Б групата ја совлада Португалија со 3:1 (1:0) и со шест бода го обезбеди првото место во групата.

ЕП фудбал У-21: Шпанија прв полуфиналист

Локално - 21.06.2017

Фудбалската репрезентација на Шпанија прва избори пласман во полуфиналето на Европското првенство за играчи до 21 година откако синоќа во дуелот од 2.коло од Б групата ја совлада Португалија со 3:1.

Повеќе Македонци од Срби во Бидгошч, желбата е прва победа на ЕП (фото)

Екипа - 20.06.2017

ЕКИПА во Бидгошч, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Трибините на стадионот во Бидгошч нема да бидат исполнети до последно место, но Македонија во секој случај ќе има поголема поддршка во однос на својот противник.

Ангеловски „скенира“ и навива: Ова е историја за Македонија

Екипа - 20.06.2017

ЕКИПА во Бидгошч, Никола Ѓуровски, Владимир Ѓуровски, Игор Паневски Младата фудбалска репрезентација на Македонија игра на Европското првенство во Полска, а селекторот на А-тимот, Игор Ангеловски, ги следи настапите на младите фудбалери од трибините.

ВИДЕО: Сер Боби ги погоди замените - Елмас и Ѓорѓев го донесоа пресвртот

Gol.mk - 20.06.2017

Македонија од блед и надмудрен противник во првиот дел, во продолжението од натпреварот против Србија се трансформира во жив и енергичен тим кој е опасен по гол и кој во секој момент може да им ги помрси сметките на противникот.

Елмас не освежи, штета што Ѓурѓевиќ не олади

SportMedia - 20.06.2017

Елиф Елмас повторно го покажа раскошниот талент и со неговото влегување во игра во 58. минута тргна пресвртот против Србија. Елмас внесе свежина, а тој беше директен „виновник“ за нашиот прв гол на големите натпреварувања во фудбал.

Елмас и Ѓоргев во стартниот тим против Португалците

Екипа - 20.06.2017

ЕКИПА во Бидгошч, Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски Македонскиот селектор Благоја Милевски веднаш по денешниот дуел со Србите најави промени во стартниот наш состав за дуелот со Португалците во петок.

Време е за штафета во репрезентацијата: В петок играат Елмас, Амановиќ, Попзлатанов...

Gol.mk - 20.06.2017

Селекторот на македонската репрезентација Благоја Милевски обелодени дека на мечот в петок во Гдиња против Португалија ќе им даде шанса на следната генерација која од септември ја очекуваат квалификациите за Европското првенство во Италија во 2019 ...

Елмас: Сега победата избега, другпат ќе ни се врати

Екипа - 20.06.2017

ЕКИПА во Бидгошч Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Тој е момче за сите селекции. Нема ниту 18 години, а веќе дебитираше за А-тимот, и покажува врвна класа кога игра за младата фудбалска репрезентација до 21 година.

ВИДЕО: Во битката за Пиринеите, Шпанија ја совлада Португалија и обезбеди полуфинале на ЕП

Gol.mk - 20.06.2017

Во вториот натпревар од групата Б, на Европското првенство за фудбалери до 21 година, фудбалерите на Шпанија во Гдиња славеа победа против Португалија со 1-3 (0-1) и веќе обезбедија пласман во полуфиналето.

Шпанија ја покажа класата и во дербито со Португалија, Брума го постигна најубавиот гол на ЕП (Видео)

Дерби - 20.06.2017

Шпанската фудбалска репрезентација ја покажа класата и на вториот меч во нашата група, па така по убедливиот триумф над Македонија, продолжи со максимален учинок откако во вечерашното дерби сосема заслужено ја совлада Португалија со 3:1.

Шпанија е прв полуфиналист, „Црвената Фурија“ моќна и против Португалија (ВИДЕО)

МКД - 20.06.2017

Шпанија ја покажа својата моќ и во дуелот со Португалија, „Црвената Фурија" го совлада својот сосед со 1-3 за пласман помеѓу четирите најдобри Шпанија е првата репрезентација која обезбеди полуфинале на Европското првенство за играчи до 21 година.

Шпанија ја победи Португалија – Брума го постигна најубавиот гол на ЕП за млади (Видео)

Спортклуб - 20.06.2017

Во второто коло од групата Б на U21 европското првенство во Полска, селекцијата на Шпанија успеа да ја победи Португалија со 3:1. Први до предност дојдоа шпанците преку Саул Нигез, кој имаше фантастичен слалом, и тоа го заврши со гол. Во 65.

КРАЈ НА НАЈДОЛГАТА СЕРИЈА: Шпанија ја запре непобедливата Португалија

Телеграф - 20.06.2017

„Фуријата“ покрај победата над досега незадржливите Португалци, прва си обезбеди место во полуфиналето После победата од 5:0 против Македонија и денеска од 3:1 над Португалија, селекцијата на Шпанија стана првиот полуфиналист на Европското првенство ...

У21 : Шпаниja сигурно против Португалија

СуперСпорт - 20.06.2017

У21 : Шпанците сигурно против Португалија Шпанија ја победи Португалија со 3:1 Први до предноста дојдоа Шпаниоја во 21 минута каде Нигуез со удар и со малку среќа го постигна првиот гол,првото полувреме заврши со доминација на Шпанија.

Руи Жорге: Против Македонија одиме на победа, а не да правиме пресметки

Gol.mk - 20.06.2017

Младите фудбалери на Португалија се поразени со 1-3 од Шпанија и веќе немаат шанса за освојување на првото место во нашата група. Денешниот пораз беше прв за Португалија по цели 16 натпревари.

Шпанија ја „преслуша“ Португалија и си обезбеди полуфинале (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.06.2017

„Црвената Фурија“ се пласираше помеѓу четирите најдобри во Полска откако со 1-3 го „преслуша“ својот сосед Португалија Шпанија е првата репрезентација која обезбеди полуфинале на Европското првенство за играчи до 21 година.

Навивачите ги бодрат ’хероите’: Победа над Србија би бил најслаткиот подарок

Екипа - 20.06.2017

ЕКИПА во Бидгошч, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Не се во огромен број, но навиваат од срце. Македонските фанови им дадоа громогласен аплауз на младите македонски фудбалери и по поразот (5-0) од Шпанија, а очекуваат многу ...

Како за утеха, на Шпанците им одржавме „лекција“ во фудбал на плажа (ФОТО)

Екипа - 19.06.2017

Домаќините на Европското првенство во Полска секојдневно се обидуваат да овозможат и забава за домашните фудбалски фанови, но и сите гости присутни деновиве во Гдиња. Токму во таа насока е и турнирот во фудбал на плажа на преубавиот морски кеј во ...

Алексовски: До крај на ЕП да ни се врати „откраднатото“ од дуелот со Шпанија

Екипа - 19.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Дуелот со Шпанците мора да се заборави. Без разлика на убедливиот пораз, тоа мора да остане зад нас а фокусот комплетно да се стави на останатите два натпревари во групата, против ...

Бабунски: Можеме да се надигруваме со секого, сакаме триумф против Србија

Екипа - 19.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Два дена поминаа од поразот со Шпанија, „петката“ се уште боли, со оглед дека младите македонски фудбалери заслужија многу подобар резултат според прикажаната игра, но веќе фокусот е ...