TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракометарите ги започнуваат натпреварите на МИ

Алсат-М - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска ги стартува натпреварите на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Победа за машката и пораз за женската ракометна репрезентација

Алсат-М - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија со победа го почна својот настап на Медитеранските игри во трускиот град Мерсин. „Црвено-жолтитте“ денеска го победија Алжир со 27:26.

Ми: ракометарите стартуваа со триумф, ракометарките одново поразени

Телма - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија со победа го почна својот настап на Медитеранските игри во трускиот град Мерсин. „Црвено-жолтитте“ (недела) денеска го победија Алжир со 27:26.

МИ: Втор пораз на македонските одбојкари

24 Вести - 23.06.2013

Македонската машка одбојкарска репрезентација го претрпе и вториот пораз на Медитеранските игри во Мерсин, откако денеска загуби од Тунис со 3:1 во сетови.

Ракометарите ги започнуваат натпреварите на МИ

24 Вести - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска ги стартува натпреварите на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Победа за машката и пораз за женската ракометна репрезентација

24 Вести - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија со победа го почна својот настап на Медитеранските игри во трускиот град Мерсин. „Црвено-жолтите“ денеска го победија Алжир со 27:26.

Ми: нов неуспех за одбојкарите

Телма - 23.06.2013

Иако отпатува во најдобар состав, македонската одбојкарска репрезентација бележи неуспеси на Медитераснките игри во Мерсин.

Само бод за македонските фудбалери во трите настапи на Медитеранските игри

24 Вести - 23.06.2013

Македонската фудбалска репрезентација со само еден нерешен резултат и два пораза ги заврши настапите на Медитеранските игри.

Медитерански игри: Ракометарите денеска против Алжир

Курир - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска ги стартува натпреварите на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Ракометарите ги започнуваат натпреварите на Медитеранските игри

А1 On - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска ги стартува натпреварите на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Ракометарите ги започнаа натпреварите на МИ

+инфо - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска ги стартува натпреварите на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

МИ: Фудбалерите загубија и од Тунис, завршија последни во групата

Хитпортал - 23.06.2013

М акедонската фудбалска репрезентација до 19 години, која настапува на Медитеранските Игри во Мерсин (Турција) го освои последното место во својата група, откако денеска го доживеа и вториот пораз во ...

Ракометарите го совладаа Алжир

А1 On - 23.06.2013

Ракометна репрезентација стартуваше со победа на Медитеранските игри, откако денеска во го совладавме Алжир со 27:26. На полувремето заминавме со два голови предност 13:11.

Осум Турци допингувани на Медитеранските игри

Макфакс - 23.06.2013

Осум турски натпреварувачи во дисциплината подигнување тегови се отстранети од Медитеранските игри што се одржуваат во турскиот град Мерсин, откако биле позитивни на тестовите за допинг.

Втор пораз на женската ракометна репрезентација на МИ во Мерсин

Спортклуб - 23.06.2013

По поразот од Хрватска, на Медитеранските игри во Мерсин нашата женска ракометна репрезентација го забележа вториот пораз, овој пат од репрезентацијата на Словенија (32:21).

МИ: Нов пораз на ракометарките, дебакл на дуелот со Словенија (21-32)

Екипа - 23.06.2013

Женската ракометна репрезентација продолжува со слаби игри и резултати на Медитеранските Игри во Мерсин. Ракометниот турнир од ова натпреварување се игра во Адана, каде нашите ракометарки во два дена ...

Медитерански игри: Ракометарките поразени и од Словенија

Курир - 23.06.2013

Македонските ракометарки го доживеаја вториот пораз на Медитеранските игри во турскиот град Мерсин. Откако вчера загубија од Хрватска, денеска избраничките на селекторот Гино Стрезовски со наведнати ...

Втор пораз на нашите ракометарки на МИ

Дерби - 23.06.2013

Македонската женска ракометна репрезентација го забележа вториот пораз на Медитерански игри, откако денеска бевме поразени од Словенките со 32:21.

Ракометарите победија но се намачија против Алжир

Спортклуб - 23.06.2013

На првиот натпревар на Медитеранските игри во Мерсин, македонските ракометари забележаа победа но се намачија против репрезентацијата на Алжир (27-26).

Медитерански игри: Машката ракометна селекција тргна со победа, женската доживеа дебакл

МКД - 23.06.2013

Македонската рекометна машка репрезентација на Медитеранските игри во Мерсин (Турција) ја забележа првата победа на турнирот, откако денеска славеше со 27-26 над Алжир, за разлика од девојките, кои ...

Ракометарите тргнаа со триумф на Медитеранските Игри, Алжир совладан со минимални 27-26

Екипа - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија успешно го стартуваше својот настап на Медитеранските Игри, откако денеска во својот премиерен натпревар славеше над селекцијата на Алжир со минимални ...

Медитерански игри: Ракометарите го совладаа Алжир

Курир - 23.06.2013

Ракометарите со победа го започнаа учеството на Медитеранските игри откако го совладаа Алжир со 27:26. Македонската машка ракометна репрезентација забележа победа на првиот меч од Медитеранските игри ...

Ракометарите минимално против Алжир

Алфа - 23.06.2013

Најзаслужни за триумфот против Алжир беа Стојанче Стоилов, кој постигна седум погодоци и Гоце Ојлески со шест гола. Филип Лазаров пет пати се запиша во листата на стрелците, а три гола впиша Мартин ...

Ракометарите подобри од Алжир

Дерби - 23.06.2013

Македонската машка ракометна репрезентација стартуваше со победа на Медитеранските игри, откако денеска во својот премиерен настап го совладавме Алжир со 27:26.

Фудбалерите против Тунис за полуфинале

Алфа - 23.06.2013

За евентуален пласман во полуфиналето потребна ни е победа во денешниот меч против составот, кој во дуелот со Либија забележа победа од 2:1, а во првото коло со Италија играше 2:2.

Ракометарите го совладаа Алжир

РК Металург - 23.06.2013

Ракометарите на Македонија ја совладаа селекцијата на Алжир, на стартот од ракометните натпреварувања на Медитеранските Игри во Мерсин (Турција).

Повторно пораз за ракометарките, убедливо совладани од Словенија

А1 On - 23.06.2013

Женската ракометна репрезентација на Македонија продолжува со своите слаби игри и резултати, денеска претрпувајќи убедлив пораз од Словенија со 32-21.

Ракометарите славеа над Алжир

Оn.net - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација оствари минимална победа од 27:26 над Алжир на стартот од ракометниот турнир на Медитеранските игри во Мерсин.

Одбојкарите „нула од два“ во Мерсин, поразени и од репрезентацијата на Тунис

Екипа - 23.06.2013

Македонската одбојкарска репрезентација ниту во вториот обид не успеа да ја забележи својата прва победа на Медитеранските Игри во Мерсин.

Тунис со пресврт до победа

Алфа - 23.06.2013

Нашата репрезентација го освои првиот сет со 25:20 во вториот Тунижаните израмнија откако го освоија со 25:18. Во третиот сет беше најнеизвесно, но на крајот тој му припадна на противникот со 25:23.

Втор неуспех за одбојкарите на МИ во Мерсин

Спортклуб - 23.06.2013

Нашата машка одбојкарска репрезентација и во вториот натпревар не успеа да ја забележи првата победа на дебитантското учество на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Медитерански игри: Втор пораз на одбојкарите

Курир - 23.06.2013

Македонските одбојкари го доживеаја вториот пораз на Медитеранските игри. Откако во првото коло нашите одбојкари доживеаја пораз од Италија со максимални 3:0, денеска повторно загубија, овој пат од ...

Медитерански игри: Втор пораз на одбојкарите

МКД - 23.06.2013

Одбојкарската репрезентација на Македонија на Медитеранските игри во Мерсин (Турција) го доживеаа и вториот пораз, откако денеска загубија со 3-1 во сетови од Тунис.

Победа за машката, пораз за женската ракометна репрезентација

+инфо - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија со победа го почна својот настап на Медитеранските игри во турскиот град Мерсин. „Црвено-жолтите“ денеска го победија Алжир со 27:26.

Победа на нашите ракометари на стартот од Медитеранските игри

СуперСпорт - 23.06.2013

Медитерански игри - Мерсин (Турција) 2013 година Македонија - Алжир 27:26 (13:11) Продолжуваат позитивните вибрации за македонскит машки ракомет.

Медитерански игри: Фудбалерите загубија и од Тунис, завршија последни во групата

МКД - 23.06.2013

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години, која настапува на Медитеранските Игри во Мерсин (Турција) го освои последното место во својата група, откако денеска го доживеа и вториот пораз во ...

МИ: Со пораз од Тунис (0-2) фудбалерите се збогуваа од Мерсин

Екипа - 23.06.2013

Македонската репрезентација до 19 години со пораз ги заврши своите настапи на Медитеранските игри во Мерсин. Во последното, трето, коло од групната натпреварувачка фаза нашите момчиња загубија од ...

Фудбалерите на Македонија со пораз ги завршија настапите на МИ

Спортклуб - 23.06.2013

Македонската репрезентација до 19 години со пораз ги заврши настапите на Медитеранските игри кои се одржуваат во Мерсин.

Тунис не надигра и освои прво место

Дерби - 23.06.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години загуби од Тунис со 2:0 во третото и последно коло од групата Б на Медитеранските игри во Мерсин.

Втор пораз на македонските одбојкари

А1 On - 23.06.2013

Македонската машка одбојкарска репрезентација го претрпе и вториот пораз на Медитеранските игри во Мерсин, откако денеска загуби од Тунис со 3:1 во сетови.

Фудбалерите загубија и од Тунис

Алфа - 23.06.2013

Во трите натпревари избраниците на селекторот Алексо Мацков доживеаа два порази и освоија бод во дуелот со Либија и на крајот го освоија последното место во Б групата.

И одбојкарите во аут на МИ, втор пораз за избраниците на Желјасков

Република - 23.06.2013

И одбојкарите како ракометарките се во „аут“ на Медитеранските игри, а вториот пораз е забележан во пресметката со Тунис.

Повторно пораз за ракометарките, убедливо совладани од Словенија

Либертас - 23.06.2013

Женската ракометна репрезентација на Македонија продолжува со своите слаби игри и резултати, денеска претрпувајќи убедлив пораз од Словенија со 32-21.

Осум Турци отстранети од Медитеранските игри поради допинг

Република - 23.06.2013

Осум турски натпреварувачи во дисциплината подигнување тегови се отстранети од Медитеранските игри што се одржуваат во турскиот град Мерсин, откако нивните тестови за допинг излегоа позитивни.

Ракометарите ги започнуваат натпреварите на Медитеранските игри

Бриф - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска ги стартува натпреварите на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Ракометарите победија, пораз за ракометарките на Медитеранот

Република - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија со победа ги почна настапите на Медитеранските игри, а нов, втор пораз по ред претрпеа девојките.

Медитерански игри: Ракометарите денеска против Алжир

Денешен - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска ги стартува натпреварите на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Ракометарите стартуваа со победа на Медитеранските игри

Либертас - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија со победа од 27-26 над селекцијата на Алжир денеска ги започна настапите на Медитеранските игри во Турција.

Србите на згазија- 45 коша разлика

Локално - 23.06.2013

Убедлив пораз од 94:49 попладнево претрпе кошаркарската репрезентација на Македонија во полуфиналниот натпревар со Србија на Медитеранските игри во Мерсин.

МИ: Втор пораз на македонските одбојкари

Бриф - 23.06.2013

Македонската машка одбојкарска репрезентација го претрпе и вториот пораз на Медитеранските игри во Мерсин, откако денеска загуби од Тунис со 3:1 во сетови.

Само бод за македонските фудбалери на Медитеранските игри

Н.Македонија - 23.06.2013

Македонската фудбалска репрезентација со само еден нерешен резултат и два пораза ги заврши настапите на Медитеранските игри Попладнево во Мерсин, македонската селекција до 19 години загуби од Тунис ...

Ракометарите победија, ракометарките загубија во Мерсин

Н.Македонија - 23.06.2013

Машката ракометна репрезентација на Македонија со победа го почна својот настап на Медитеранските игри во трускиот град Мерсин „Црвено-жолтитте“ денеска го победија Алжир со 27-26.

Втор пораз на одбојкарите на Медитеранските игри

Н.Македонија - 23.06.2013

Македонската машка одбојкарска репрезентација го претрпе и вториот пораз на Медитеранските игри во Мерсин, откако денеска загуби од Тунис со 3-1 во сетови Македонија беше подобар противник само во ...

Втор пораз на македонските одбојкари

Lider - 23.06.2013

Македонската машка одбојкарска репрезентација претрпе и втор пораз на Медитеранските игри во Мерсин, откако денеска загуби од Тунис со 3:1 во сетови.

Ракометарите стартуваа со победа

Lider - 23.06.2013

Ракометната репрезентација на Македонија со победа од 27-26 над селекцијата на Алжир, денес ги започна настапите на Медитеранските игри во Турција.

Ми: по дебаклот со Србија, најдобрите кошаркари ќе се борат за бронза против Тунис

Телма - 22.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија доживеа убедлив пораз од 94:49 во полуфиналниот натпревар со Србија на Медитеранските игри во Мерсин.

Македонија игра полуфинале на кошаркарскиот турнир од медитеранските игри

24 Вести - 22.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска со почеток од 16 часот и 15 минути ќе игра полуфинале на Медитеранските игри против селекцијата на Србија.

Ми: најдобрите ракометарки стартуваа со пораз од Хрватска

Телма - 22.06.2013

Женската репрезентацијата на Македонија со пораз од Хрватска го започна ракометниот турнир на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Претставени како Македонија на дефилето во Мерсин

Утрински - 22.06.2013

Македонската делегација од 116 спортисти и 58 службени лица ја предводеше знаменосецот Соколов од кошаркарската репрезентација МЕРСИН - Седумнаесеттото издание на Медитеранските игри во Турција во ...

Пораз на македонските ракометарки

24 Вести - 22.06.2013

Репрезентацијата на Македонија со пораз од Хрватска го започна женскиот ракометен турнир на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Тежок пораз на македонските кошаркари во Турција

24 Вести - 22.06.2013

Убедлив пораз од 94:49 попладнево претрпе кошаркарската репрезентација на Македонија во полуфиналниот натпревар со Србија на Медитеранските игри во Мерсин.

Медитерански игри: ракометарките загубија од Хрватска

МКД - 22.06.2013

Женската ракометна репрезентација на Македонија е поразена на стартот од ракометниот турнир на Медитеранските игри во Мерсин, откако загубивме од Хрватска со 26-29.

Нов неуспех на ракометарките, овој пат поразени од Хрватска

Спортклуб - 22.06.2013

Нашата најдобра ракометна женска селекција со пораз стартуваше на МИ во Мерсин, откако денес ракометарките на Хрватска беа подобри од избраничките на Гино Стрезовски со 29:26.

Медитерански игри: Ракометарките поразени од Хрватска

Курир - 22.06.2013

Македонската женска ракометна репрезентација доживеа пораз од Хрватска со 29:26 на првиот меч во рамките од Медитеранските игри во турскиот град Мерсин.

Медитерански игри: Порази на фудбалерите и одбојкарите

Курир - 22.06.2013

Македонските одбојкарска и фудбалска селекција претрпеа убедливи порази од соодветните репрезентации на Италија, во натпреварите од Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Срамен пораз на Македонија на МИ - Србија не победи со 45 поени разлика (94-49)

Екипа - 22.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација претрпе срамен пораз од 45 поени разлика (49-94), против Србија во полуфиналето на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Срамен пораз од Србија: македонските кошаркари загубија со 45 поени разлика!

МКД - 22.06.2013

Тоа што се очекуваше откако се почнати Медитеранските игри – тоа и се случи. По првите два натпревари на кои имавме среќа да не се изрезилиме, прво дојде поразот од Турција, но и тоа не беше доволно ...

Кошаркарите се избламираа: Србија не понижи со 45 поени разлика!

Спортклуб - 22.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација ги заврши своите настапи на Медитеранските игри во Мерсин, Турција. Нашите кошаркари денес доживеаа вистински дебакл од северниот сосед, откако во полуфиналето ...

Србија пресилна за "црвено - жолтите"

Нетпрес - 22.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација претрпе тежок пораз во полуфиналето на Медитеранските игри во Мерсин (Турција). “Црвено - жолтите” се поразени од Србија со 94:49.

Пораз на македонските ракометарки

А1 On - 22.06.2013

Репрезентацијата на Македонија со пораз од Хрватска го започна женскиот ракометен турнир на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Катастрофален пораз од Србија на МИ

Дерби - 22.06.2013

Македонските кошаркарски репрезентативци не успеаја да се пласираат во финалето на Медитеранските игри, откако денеска претрпеа катастрофален пораз од Србија (49:94) во полуфиналето од турнирот.

Тежок пораз на македонските кошаркари во Турција

+инфо - 22.06.2013

Универзитетската кошаркарска репрезентација на Србија се пласира во финалето на Медитеранските игри во Мерсин , откако во полуфиналето убедливо ја совлада Македонија со 94:49 (27:11, 20:8, 25:15, ...

Тунис е противникот на кошаркарите за историски медал од Медитерански игри

Екипа - 22.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација ќе игра против Тунис за бронзен медал, што би било прво и историско одличје на Медитерански игри.

Тежок пораз на македонските кошаркари од Србија

Курир - 22.06.2013

Убедлив пораз од 94:49 попладнево претрпе кошаркарската репрезентација на Македонија во полуфиналниот натпревар со Србија на Медитеранските игри во Мерсин.

Катастрофален пораз на кошаркарите од Србија

А1 On - 22.06.2013

Убедлив пораз од 94:49 попладнево претрпе кошаркарската репрезентација на Македонија во полуфиналниот натпревар со Србија на Медитеранските игри во Мерсин.

Кошаркарите се избламираа: Србија не понижи со 45 поени разлика!

Хитпортал - 22.06.2013

М акедонската кошаркарска репрезентација ги заврши своите настапи на Медитеранските игри во Мерсин, Турција. Нашите кошаркари денес доживеаа вистински дебакл од северниот сосед, откако во ...

Нов неуспех на ракометарките. Поразени од Хрватска

Хитпортал - 22.06.2013

Н ашата најдобра ракометна женска селекција со пораз стартуваше на МИ во Мерсин, откако денес ракометарките на Хрватска беа подобри од избраничките на Гино Стрезовски со 29:26.

Медитерански игри: Македонија во битка за финале

Курир - 22.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска со почеток од 16 часот и 15 минути ќе игра полуфинале на Медитеранските игри против селекцијата на Србија.

Нашите одбојкари и фудбалери поразени од селекциите на Италија

А1 On - 22.06.2013

Македонските одбојкарска и фудбалска селекција претрпеа убедливи порази од соодветните репрезентации на Италија, во натпреварите од Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Македонија игра во полуфинале на кошаркарскиот турнир од Медитеранските игри

+инфо - 22.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска во почеток од 16 часот и 15 минути ќе игра полуфинале на Медитеранските игри против селекцијата на Србија.

Кошарка: Македонија против Србија во полуфиналето од медитеранските игри

А1 On - 22.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска со почеток од 16 часот и 15 минути ќе игра полуфинале на Медитеранските игри против селекцијата на Србија.

Медитерански игри: Познати противниците на нашите селекции

Курир - 22.06.2013

Познат е составот на групите за ракометните турнири во женска и машка конкуренција кои ќе се одиграат во рамките на Медитеранските игри во турскиот град Мерсин.

Мерсин: Ракометарките загубија од Хрватска (26-29)

Екипа - 22.06.2013

Македонската женска ракометна репрезентација загуби од селекцијата на Хрватска со 26-29 (15-16) на стартот од групната фаза натпревари на Медитеранските игри во Мерсин.

Кошаркарите против Србија за финале

Алфа - 22.06.2013

Србија го освои првото место во групата откако по два одиграни натпревари забележа две победи и тоа во дуелот со Тунис и Италија.

Ракометарките стартуваа со пораз на МИ

Дерби - 22.06.2013

Македонската женска ракометна репрезентација доживеа пораз на својот прв настап на Медитеранските игри во Мерсин. Избраничките на Гино Стрезовски денеска загубија од Хрватска со 29:26, во натпревар ...

Кошаркарите поразени од Турција, денеска во полуфинале против Србија

Либертас - 22.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија синоќа го загуби дуелот за првото место во групата А против домаќинот на Медитеранските игри Турција убедливо со 77-57.

Ракометарките загубија од Хрватска

Република - 22.06.2013

Женската ракометна репрезентација не успеа да забележи победа врз репрезентацијата на Хрватска на нивното прво учество на Медитеранските игри кои годинава се одржуваат во Мерсин, Турција.

Македонија против Србија во полуфиналето од медитеранските игри

Kumanovo News - 22.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска со почеток од 16 часот и 15 минути ќе игра полуфинале на Медитеранските игри против селекцијата на Србија.

Македонија игра полуфинале на кошаркарскиот турнир од медитеранските игри

Бриф - 22.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска со почеток од 16 часот и 15 минути ќе игра полуфинале на Медитеранските игри против селекцијата на Србија.

Тежок пораз на македонските кошаркари на МИ во Турција

Бриф - 22.06.2013

Убедлив пораз од 94:49 попладнево претрпе кошаркарската репрезентација на Македонија во полуфиналниот натпревар со Србија на Медитеранските игри во Мерсин.

Убедливи порази на одбојкарите и фудбалерите на Медитеранските игри

Либертас - 22.06.2013

Македонската одбојкарска и фудбалска селекција претрпеа убедливи порази од соодветните репрезентации на Италија во натпреварите на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Кошаркарите декласирани од Србија, за бронза во Мерсин против Тунис

Либертас - 22.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација доживеа дебакл во полуфиналето на Медитеранските игри во Мерсин, Турција, губејќи со огромна разлика од 94-49 попладнево од селекцијата на Србија.

Македонија игра полуфинале во кошарка на медитеранските игри

Н.Македонија - 22.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска со почеток од 16 часот и 15 минути ќе игра полуфинале на Медитеранските игри против селекцијата на Србија Ова е епилогот по синоќешниот пораз од ...

Кошаркарите „прегазени“ од српскиот „Балкан експрес“ во Мерсин

Н.Македонија - 22.06.2013

Македонската медитеранска кошаркарска репрезентација беше „прегазена“ од селекција на Србија со 94-49, во полуфиналето на Медитеранските игри во Мерсин, Турција Конечните минус 45 поени се веројатно ...

Полуфинале : Македонија – Србија (МТВ 16,15 часот)

Lider - 22.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација која за прв пат во својата историја настапува на Медитеранските игри,денес во полуфиналниот натпревар ќе се сретне со репрезентацијата на Србија.

Нашите одбојкари и фудбалери поразени од селекциите на Италија

24 Вести - 21.06.2013

Македонските одбојкарска и фудбалска селекција претрпеа убедливи порази од соодветните репрезентации на Италија, во натпреварите од Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Медитерански игри: кошаркарите Утре во полуфиналето против Србија, порази на фудбалерите и Одбојкарите

Телма - 21.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија убедливо поразена од Турција 77:57 на последниот натпревар во групата по што завршивме на второто место. Утре во полуфиналето ( 16:15 ч.

ВИДЕО: Слаб настап на македонските пливачите на Медитеранските игри

Сител - 21.06.2013

Иако веќе е четврти натпреварувачки ден, вчера официјално во Мерсин, Турција беа свечено отворени 17-те Медитерански спортски игри.

Во Мерсин: Ракометарите отвораат со Алжир в недела, ракометарките утре играат со Хрватска

Екипа - 21.06.2013

Македонските ракометни репрезентации во машка и во женска конкуренција ги добија своите противници на ракометниот турнир на Медитеранските игри во Мерсин.

Турција убедлива против Македонија

Алфа - 21.06.2013

Кошаркарите по поразот од Турција со 77:57 го освоија второто место во групата и во полуфиналето ќе се сретнат со репрезентацијата на Србија.

МИ: Одбојкарите поразени од Италија

Сител - 21.06.2013

Репрезентацијата на Македонија е поразена од Италија на стартот од одбојкарскиот турнир на Медитеранските игру во Мерсин, Турција.

Мерсин: „Петарда“ за младите фудбалери од Италија

Екипа - 21.06.2013

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години, предводена од селекторот Алексо Мацков, која учествува на Медитеранските игри во Мерсин, доживеа убедлив пораз (5-1) од селекцијата на Италија.

Фудбалерите декласирани од Италија во Мерсин

Дерби - 21.06.2013

Репрезентацијата на Македонија до 19 години загуби со 5:1 од Италија во второто коло од групата Б на фудбалскиот турнир на Медитеранските игри во Мерсин.

Македонија загуби од Турција, во полуфиналето ќе играме против Србија

Спортклуб - 21.06.2013

На третиот натпревар во групата А, македонските кошаркари загубија од домаќинот Турција (57:77) и со тоа, како второпласирани обезбедија пласман во 1/2 финалето на Медитеранските игри во Мерсин.

Три селекции денеска на Медитеранските игри

Алфа - 21.06.2013

Фудбалерите од 17 часот во второто коло ќе играат со Италија а во вториот дуел од нашата група Б, Тунис ќе се сретне со Либија. На табелата сите четири репрезентации се изедначини со по еден бод.

Кошаркарите со Србија во полуфиналето во Мерсин

Дерби - 21.06.2013

По убедливиот пораз од домаќинот Турција од 77:57, машката кошаркарска репрезентација на Македонија го освои второто место во групата А и утре од 16,15 часот ќе игра со Србија во полуфиналето на ...

Мерсин: Кошаркарите убедливо поразени од Турција

Екипа - 21.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија доживеа убедлив пораз (77-57) од селекцијата на домаќинот Турција на Медитеранските игри во Мерсин, по што во утрешното полуфинале ќе се сретне со Србија.

Убедлив пораз на кошаркарите од Турција, за финале утре против Србија

МКД - 21.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација на Медитеранските игри во Мерсин (Турција) загуби убедливо со 57-77 од домаќинот во последниот меч од групата во битката за првото место.

Мерсин: Одбојкарите поразени од Италија

Екипа - 21.06.2013

Македонската одбојкарска репрезентација доживеа пораз од селекцијата на Италија на Медитеранските игри што се одржуваат во Мерсин.

Одбојкарите поразени од Италија на стартот на МИ

Дерби - 21.06.2013

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија ги почна Медитеранските игри со максимален пораз од 3:0 против Италија во групата Б.

МИ: Аѕурите пресилни за македонските фудбалери

Сител - 21.06.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија е поразена убедливо од Италија со 5:1 во натпревар од 2.коло на групата А, на Медитерајнските игри во мерсин, Турција.

ФОТО: Македонското знаме се развеа на Медитеранските игри

Курир - 21.06.2013

Вчера во турскиот град Мерсин и официјално беа отворени Медитеранските игри, каде се разбира учествува и Македонија. Боите на нашата земја ќе ги бранат вкупно 116 спортисти во 19 различни спортови ...

Пораз од домаќинот Турција за полуфиналето со Србија

СуперСпорт - 21.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија беше поразена од домаќинот и фаворит на турнирот Турција со 77-57, со што се пласираше на второто место во Групата.

ГАЛЕРИЈА: Знамето на Македонија се развеа на Медитеранските игри

Press24 - 21.06.2013

Вчера во Мерсин во Турција беа отворени Медитеранските игри каде учествуваше и нашата Македонија. Боите на нашата земја ќе ги бранат вкупно 116 спортисти во 19 различни спортови.

Македонија против Турција за првото место во групата

А1 On - 21.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија вечерва од 19 часот ќе игра против домаќинот Турција во натпревар за првото место во групата на Медитеранските игри во Мерсин.

Ракометарките на Македонија ги отвараат МИ против Хрватска

Спортклуб - 21.06.2013

Настапот на МИ во Мерсин, македонските ракометарки ќе го започнат против репрезентацината на Хрватска. Покрај Хрватска, ракометарките на Гино Стрезовски како противници во групата ги добија и ...

Фото: Се развеа македонското знаме на Медитеранските игри

Денешен - 21.06.2013

Во турскиот град Мерсин вчера и официјално беа отворени Медитеранските игри, каде се разбира учествува и Македонија. Боите на нашата земја ќе ги бранат вкупно 116 спортисти во 19 различни спортови ...

Италија не декласира на два фронта во Мерсин

Република - 21.06.2013

Италија не декласира на два фронта на Медитеранските игри во Мерсин, Турција, а загубивме убедливо и во одбојка и во фудбал.

Лош ден за Македонија во Мерсин и кошаркарите декласирани од Турција

Република - 21.06.2013

Лошиот ден за македонските репрезнтации на Медитеранските игри во Мерсин, со бледо издание го комплетираа и кошаркарите со убедлив пораз од 57-77 против домаќинот Турција.

МИ: Одбојкарите и фудбалерите убедливо поразени од селекциите на Италија

Бриф - 21.06.2013

Македонските одбојкарска и фудбалска селекција претрпеа убедливи порази од соодветните репрезентации на Италија, во натпреварите од Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Одбојкарите и фудбалерите убедливо поразени

Н.Македонија - 21.06.2013

Македонските одбојкарска и фудбалска селекција претрпеа убедливи порази од соодветните репрезентации на Италија, во натпреварите од Медитеранските игри во Мерсин, Турција, пренесува МИА Одбојкарите ...

Нови противници за Македонија во Мерсин

Н.Македонија - 21.06.2013

Селекциите на Алжир, Србија и Италија се новите противници на македонската машка ракометна репрезентација на Медитеранските игри во Мерсин, Турција Ваквиот чекор на организаторите беше превземен ...

Отворени Медитеранските игри Мерсин 2013

Lider - 21.06.2013

И покрај тоа што пред два дена започнаа натпреварите во екипните спортови, вчера, беа официјално отворени 17 Медитерански игри во Мерсин.

Македонија – Турција (19 часот МТВ)

Lider - 21.06.2013

Денес во последното коло од нашата група, кошаркарската репрезентација на Македонија во директен меч со Турција ќе се бори за првото место.

Свечено беа отворени Медитеранските игри во Мерсин

Телма - 20.06.2013

И покрај тоа што пред два дена започнаа натпреварите во екипните спортови, вечерва (четврток) беа официјално отворени 17 Медитерански игри во Мерсин.

Македонија мерка медали во Мерсин

Утрински - 20.06.2013

Вкупно 116 македонски спортисти ќе се натпреваруваат во 19 спорта, а кошаркарот Соколов ќе биде знаменосец Околу 3.500 спортисти од 24 земји, кои ќе се натпреваруваат во 27 спорта, вечерва од 20 ч.

Тројца македонски пингпонгари на Медитеранските игри во Турција

А1 On - 20.06.2013

Од денеска до 30 јуни годинава на Македонската репрезентација, која учествува на Медитеранските игри во градот Мерсин, Република Турција, ќе и се приклучат и македонските репрезентативци во пинг – ...

Свечено отворени Медитеранските Игри во Мерсин: Македонија ќе ја претставуваат 116 спортисти

Екипа - 20.06.2013

Со свечена церемонија на стадионот во Мерсин вечерва и официјално беше означен почетокот на Медитеранските игри што ќе се одржуваат се до 30 јуни во овој турски град.

Кошаркарите го обезбедија полуфиналето на Медитеранските игри

МРТ - 20.06.2013

Кошаркарска репрезентација на Македонија, избори пласман во полуфиналето на Медитеранските игри што се одржуваат во турскиот град Мерси.

Кошаркарите изборија полуфинале на Медитеранските игри

+инфо - 20.06.2013

Кошаркарска репрезентација на Македонија избори пласман во полуфиналето на Медитеранските игри што се одржуваат во турскиот град Мерси.

Кошаркарите обезбедија полуфинале на Медитеранските игри

Кирилица - 20.06.2013

Кошаркарска репрезентација на Македонија, избори пласман во полуфиналето на Медитеранските игри што се одржуваат во турскиот град Мерси.

Земји од три континенти се соединија во Мерсин

Сител - 20.06.2013

Вечерва во Мерсин Турција свечено беа отворени 17. Медитерански игри на кои пред два дена започнаа натпреварите во екипните спортови.

Македонските кошаркари во полуфинале на Медитеранските игри

Курир - 20.06.2013

Кошаркарска репрезентација на Македонија, избори пласман во полуфиналето на Медитеранските игри што се одржуваат во турскиот град Мерсин.

Свечено отворање на Медитеранските игри

Алфа - 20.06.2013

На првото учество во ова натпреварување нашата земја ќе ја претставуваат 116 учесници што ќе се натпреваруваат во 20 спорта.

Кошаркарите поуспешни и од Алжир, утре против Турција

Либертас - 20.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија избори пласман во полуфиналето на Медитеранските игри што се одржуваат во турскиот град Мерсин.

Македонските кошаркари во полуфиналето на Медитеранските игри

Денешен - 20.06.2013

Кошаркарска репрезентација на Македонија, избори пласман во полуфиналето на Медитеранските игри што се одржуваат во турскиот град Мерси.

Официјално отворање на Медитеранските игри

Kumanovo News - 20.06.2013

Денес во Мерсин,Турција официјално ќе бидат отворени Медитеранските игри. Церемонијата на свеченото отворање ќе се одржи денеска во 19 часот, на стадионот во Мерсин, кој има капацитет од 25.000 ...

Египет скокаше, Македонија победи

Н.Македонија - 20.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација почна со победа на 17. Медитеранските игри (МИ) што се одржуваат во Мерсин, Турција КОШАРКА - МЕДИТЕРАНСКИ ИГРИ До првата историска победа на Македонија во ...

Медитеранско деби во очекување на медали

Н.Македонија - 20.06.2013

Македонија ќе се претстави со 115 спортисти во 15 индивидуални и во четири екипни спорта, а на вечерашното свеченото отворање знаменосец ќе биде кошаркарот Дарко Соколов ДЕНЕСКА ПОЧНУВААТ 17.

Официјално отворање на Медитеранските игри

Lider - 20.06.2013

Денес во Мерсин,Турција официјално ќе бидат отворени Медитеранските игри. Церемонијата на свеченото отворање ќе се одржи денеска во 19 часот, на стадионот во Мерсин, кој има капацитет од 25.000 ...

Медитерански игри: Алжир втор противник на кошаркарите

Телма - 19.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска на МИ во Мерсин во второто коло се среќава со Алжир кој вчера загуби од Турција со 97:68.

Дарко Соколов како знаменосец предводи 118 македонски спортисти

Вест - 19.06.2013

Кошаркарскиот репрезентативец Дарко Соколов ќе ја предводи колоната од 118-мина македонски спортисти на церемонијата на отворањето на 17.

Медитерански игри: Македонија го победи Алжир 89:81 и обезбеди полуфинале

Телма - 19.06.2013

Македонија го победи Алжир со 89:81 во второто коло на Медитеранските игри во Мерсин со што обезбеди настап во полуфиналето.

Медитерански игри: фудбалската репрезентација одигра нерешено 2.2 со Либија

Телма - 19.06.2013

На Медитеранските игри во Мерсин започна и фудбалскиот турнир на кој настапуваат селекциите до 19 години, Македонија во првото коло одигра нерешено 2.2 со Либија иако водеше со 2:0 со головите на ...

Македонија дебитира во Мерсин

Дневник - 19.06.2013

Во првиот настап на регионалните игри нашата земја ќе ја претставуваат повеќе од 100 спортисти во 19 спорта, од кои четири екипни Медитеранските игри во Мерсин се спортски настан, на кој Македонија ...

Алжир следен противник на македонските кошаркари на Медитерански игри

24 Вести - 19.06.2013

Македонската кошаркарската репрезентација денеска ќе игра против селекцијата на Алжир во натпревар од второто коло на групата А, на Медитеранските игри кои се одржуваат во турскиот град Мерсин.

Кошаркарите го обезбедија полуфиналето на Медитеранските игри

24 Вести - 19.06.2013

Кошаркарска репрезентација на Македонија, избори пласман во полуфиналето на Медитеранските игри што се одржуваат во турскиот град Мерси.

Кошаркарите обезбедија полуфинале на Медитеранските игри

Утрински - 19.06.2013

Избраниците на селекторот Марјан Србиновски, попладнево славеа победа во дуелот со Алжир со 89:81 Кошаркарската репрезентација на Македонија, избори пласман во полуфиналето на Медитеранските игри што ...

Медитерански Игри – кошарка: Македонија го победи Египет

Алсат-М - 19.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација со победа го започна турнирот на Медитеранските Игри во турскиот град Мерсин. Избраниците на селекторот Марјан Србиноски го победија Египет со 74:67 (13:20, ...

Мерсин - безбеден за медитеранското семејство

Дневник - 19.06.2013

Безбедноста не е загрозена спроти стартот на МИ, велат од македонскиот кошаркарски тим, кој прв пристигна во Турција На еден ден до свеченото отворање на 17.

Фудбалските надежи до 19 години испуштија победа на стартот од Медитеранските игри против Либија

СуперСпорт - 19.06.2013

Нашите надежи поведоа со голот на Демир Имери во 52 минута, на 2:0 зголеми Кире Марковски, со головите на Елхони и Елмангоуш, Либија дојде до нерешен резултат.

По Египет совладан и Алжир

Оn.net - 19.06.2013

Нашата кошаркарска селекција со двете стартни победи во својата група успеа да се пласира во полуфиналето на Медитеранските игри во Мерсин.

Кошаркарите во 1/2 финалето на Медитеранските игри

Нетпрес - 19.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот на Медитеранските игри откако во 2.коло од натпреварите по групи славеа и против Алжир со 89:81 ...

Медитерански Игри – кошарка: Македонија го победи Египет

МРТ - 19.06.2013

Македоснката кошаркарска репрезентација со победа го започна турнирот на Медитеранските Игри во турскиот град Мерсин. Избраниците на селекторот Марјан Србиноски го победија Египет со 74:67 (13:20, ...

Медитерански игри - Алжир следен противник на македонските кошаркари

МРТ - 19.06.2013

Македонската кошаркарската репрезентација денеска ќе игра против селекцијата на Алжир во натпревар од второто коло на групата А, на Медитеранските игри кои се одржуваат во турскиот град Мерсин.

Македонија го победи Египет на Медитеранските игри

+инфо - 19.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација со победа го почна турнирот на Медитеранските игри во турскиот град Мерсин. Избраниците на селекторот Марјан Србиноски го победија Египет со 74:67 по ...

Успешен старт на македонските спортисти на медитеранските игри Мерсин 2013

Кајгана - 19.06.2013

Кошаркарската машка репрезентација ја забележа првата победа над репрезентацијата на Египет, со резултат 74:67 во Мерсин, Турција, на 17-тите Медитерански игри.

Македонските кошаркари денеска на мегдан со Алжир

+инфо - 19.06.2013

Македонската кошаркарската репрезентација денеска ќе игра против селекцијата на Алжир во натпревар од второто коло на групата А, на Медитеранските игри кои се одржуваат во турскиот град Мерсин.

Знамето на свеченото отворање за Соколов

Сител - 19.06.2013

Утре во Мерсин турција на програмата е свеченото отворање на 17. Медитерански игри. Македонскиот олимиски комитет донесе одлука кошаркарскиот репрезентативец Дарко Соколов да ја предводи колоната од ...

Победа и против Алжир, кошаркарите на Македонија полуфиналисти во Мерсин

А1 On - 19.06.2013

Македонските репрезентативци славеа против Алжир со 89:81 и со тоа, обезбедија пласман во полуфиналето на Медитеранските игри во Мерсин.

Медитерански игри – Алжир следен противник на македонските кошаркари

А1 On - 19.06.2013

Македонската кошаркарската репрезентација денеска ќе игра против селекцијата на Алжир во натпревар од второто коло на групата А, на Медитеранските игри кои се одржуваат во турскиот град Мерсин.

Македонија - Алжир директно на МРТ

Курир - 19.06.2013

Македонската радио телевизија денеска ќе врши директен пренос од кошаркаркиот меч помеѓу Македонија и Алжир кој започнува во 16:15 часот.

Успешен старт на македонските спортисти на медитеранските игри Мерсин 2013

Макфакс - 19.06.2013

Кошаркарската машка репрезентација ја забележа првата победа над репрезентацијата на Египет, со резултат 74:67 во Мерсин, Турција, на 17-тите Медитерански игри.

Кошаркарите против Алжир за полуфинале

Алфа - 19.06.2013

Избраниците на селекторот Марјан Србиновски по вчерашната победа против Египет денеска на дуелот со Алжир ќе се обидат со евентуален триумф да го обезбедат пласманот во полуфиналето.

Стартува фудбалскиот турнир во Мерсин

Алфа - 19.06.2013

Избраниците на селекторот Алексо Мацков од 17 часот го отвораат турнирот, а во исто време се игра и дуелот меѓу Босна и Херцеговина - Мароко.

Македонија цели на медали на Медитаранските игри

Р.С.Европа - 19.06.2013

На 17-то издание на Медитеранските игри, Македонија, ќе настапи со пет национални тимови - машкиот и женскиот во ракомет, потоа фудбалскиот (до 19 години) и кошаркарскиот, како и одбојкарскиот.

Прв настап на фудбалерите на Медитеранските игри

Сител - 19.06.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија (до 19-години) попладнево ќе го има првиот свој настап на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Македонија го победи Египет, следен противник Алжир

Кирилица - 19.06.2013

Македоснката кошаркарска репрезентација со победа го започна турнирот на Медитеранските Игри во турскиот град Мерсин. Избраниците на селекторот Марјан Србиноски го победија Египет со 74:67 (13:20, ...

Медитерански игри - Алжир следен противник на македонските кошаркари

Сител - 19.06.2013

Македонската кошаркарската репрезентација денеска ќе игра против селекцијата на Алжир во натпревар од второто коло на групата А, на Медитеранските игри кои се одржуваат во турскиот град Мерсин.

Тунис ја декласираше Италија

Алфа - 19.06.2013

По вчерашниот не успех во дуелот со Србија, италијанските кошаркари денеска доживеаа пораз од Тунис со 68:43 и дефинитивно ги загубија шансите за пласман во полуфиналето.

Кошаркарите во полуфиналето на Медитеранските игри: Победа и над Алжир (89-81)

Екипа - 19.06.2013

Македонските кошаркари уште пред официјалното отворање на турнирот, веќе по првите два дена обезбедија пласман во полуфиналето на Медитеранските игри откако денеска во 2.коло од натпреварите по групи ...

Медитерански игри: Кошаркарите го победија Алжир и обезбедија полуфинале

МКД - 19.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација ја забележа и втората победа на турнирот на Медитеранските игри во Мерсин (Турција), откако попладнево го победија Алжир со 89-81 и со тоа обезбедија ...

Падна и Алжир, кошаркарите на Македонија полуфиналисти во Мерсин

Спортклуб - 19.06.2013

По победата над Египет, нашите кошаркари славеа против Алжир (89:81) и со тоа, обезбедија пласман во полуфиналето на Медитеранските игри во Мерсин.

Кошаркарите полуфиналисти на Медитеранските игри

Дерби - 19.06.2013

Комбинираниот состав на македонската кошаркарска репрезентација ја оствари и втората победа на Медитеранските игри во Мерсин.

Победа на кошаркарите за полуфинале

Алфа - 19.06.2013

Како и во претходниот дуел избраниците на селекторот Марјан Србиновски долго време го кршеа отпорот на противникот. По рамноправната игра во првото полувреме во третата четвртина ја направиме клучна ...

Кошаркарите против Алжир за пласман во полуфиналето во Мерсин

Курир - 19.06.2013

Македонската кошаркарската репрезентација денеска ќе игра против селекцијата на Алжир во натпревар од второто коло на групата А, на Медитеранските игри кои се одржуваат во турскиот град Мерсин.

Кошаркарите го обезбедија полуфиналето на Медитеранските игри

Сител - 19.06.2013

Кошаркарска репрезентација на Македонија, избори пласман во полуфиналето на Медитеранските игри што се одржуваат во турскиот град Мерси.

Медитерански игри: Фудбалерите прокоцкаа предност од два гола и ремизираа со Либија

МКД - 19.06.2013

Македонската фудбалска репрезентација на Медитеранските игри во Мерсин (Турција) пропушти шанса победнички да го отвори турнирот, откако денеска на избраниците на Алексо Мацков не им беа доволни ни ...

Пропуштен триумф над Либија на стартот од Медитеранските игри

Екипа - 19.06.2013

Македонските репрезентативци до 19 години испуштија одлична можност да стартуваат со победа на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Македонија испушти победа против Либија (2-2)

Спортклуб - 19.06.2013

На првиот настап на Медитеранските игри во Мерсин, македонската фудбалска репрезентација до 19 години испушти победа откако одигра само реми против Либија (2-2).

Фудбалерите испуштија победа против Либија

Дерби - 19.06.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија за играчи до 19 години денеска го започна својот настап на Медитеранските игри во Мерсин.

Падна и Алжир, кошаркарите на Македонија полуфиналисти во Мерсин

Хитпортал - 19.06.2013

П о победата над Египет, нашите кошаркари славеа против Алжир (89:81) и со тоа, обезбедија пласман во полуфиналето на Медитеранските игри во Мерсин.

Победа над Алжир за полуфинале на Медитеранските игри

СуперСпорт - 19.06.2013

Со одлична игра во текот на сите 40 минути и постојана контрола врз настаните на теренот и резултатот, избраниците на Марјан Србиновски ја заслужија победата против Алжир, која им го осигура ...

Македонија во полуфиналето во кошарка на Медитеранските игри

Република - 19.06.2013

Македонската машка кошаркарска репрезентација се пласираше во полуфиналето на турнирот на Медитеранските игри откако попладнево ја забележа и втората победа на Игрите, овој пат на Алжир.

Кошаркарите го совладаа Египет, денеска против Алжир

Либертас - 19.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација со победа од 74-67 против Египет го започна турнирот на Медитеранските Игри во турскиот град Мерсин.

Фудбалерите до 19 година ремизираа со Либија на Медитеранските игри

Република - 19.06.2013

Македонските фудбалски репрезентативци до 19 години одиграа нерешено, 2-2 со Либија на првиот натпревар од групата Б на Медитеранските игри во Мерсин, Турција.

Медитерански Игри – кошарка: Македонија го победи Египет

Локално - 19.06.2013

Македоснката кошаркарска репрезентација со победа го започна турнирот на Медитеранските Игри во турскиот град Мерсин. Избраниците на селекторот Марјан Србиноски го победија Египет со 74:67 (13:20, ...

Медитерански игри – Алжир следен противник на македонските кошаркари

Бриф - 19.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација денеска ќе игра против селекцијата на Алжир во натпревар од второто коло на групата А, на Медитеранските игри кои се одржуваат во турскиот град Мерсин.

Македонија ја победи репрезентацијата на Египет

Денешен - 19.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација со победа го започна турнирот на Медитеранските Игри во турскиот град Мерсин. Избраниците на селекторот Марјан Србиноски го победија Египет со 74:67 (13:20, ...

Кошаркарите го обезбедија полуфиналето на Медитеранските игри

Бриф - 19.06.2013

Кошаркарска репрезентација на Македонија, избори пласман во полуфиналето на Медитеранските игри што се одржуваат во турскиот град Мерси.

Македонија-Алжир директно на МРТ

Денешен - 19.06.2013

Македонската радио телевизија денеска ќе врши директен пренос од кошаркаркиот меч помеѓу Македонија и Алжир кој започнува во 16:15 часот.

Македонија го совлада Алжир и се пласира во полуфиналето на МИ

Н.Македонија - 19.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација продолжи со успешните настапи на Медитеранските игри (МИ) во Мерсин, Турција, откако попладнево го совлада Алжир со 89-81, во вториот меч од групата А Со оваа ...

Македонија – Алжир (16,15 часот МТВ)

Lider - 19.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија, денес ги продолжува натпреварите на Медитеранските игри кој се одржуваат во турскиот град Мерсин.

Македонија обезбеди полуфинале на Медитеранските игри

Lider - 19.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација со победата од 89:81 во дуелот против Алжир,се пласираше во полуфиналето на Медитеранските игри што се одржуваат во Мерсин.

Медитерански игри: кошаркарите денеска против Египет

Телма - 18.06.2013

Медитеранските игри стартуваат денеска, ова е 17 издание на оваа манифестација на која Македонија има голема спортска делегација која ја сочинуваат 116 спортисти.

Медитерански игри: Македонија го победи Египет по продолжението 74:67

Телма - 18.06.2013

Репрезентацијата на Македонија со победа дебитираше на Медитеранските игри во Мерсин, откако во исклучително неизвесен натпревар по едно продолжение го совлада Египет со 74-67, во регуларниот дел ...

Египет противник на македонските кошаркари во 1 коло од Медитеранските игри

24 Вести - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација денеска ќе игра против Египет на турнирот од 17-те Медитерански игри чиј домаќин е турскиот град Мерсин.

Кошаркарите на отворањето против Египет

Утрински - 18.06.2013

„Црвено-жолтите“ денеска (16,45 ч.) ќе го одиграат првиот меч во групната фаза, а официјалното отворање на игрите е закажано за в четврток Со кошаркарскиот турнир Македонија ќе го има официјалното ...

Се изнамачифме за сефте медитеранска победа

Оn.net - 18.06.2013

Дебито на Медитеранските игри за кошаркарската селекција на Македонија по голема битка и 45 минути игра на крајот заврши со наша победа над Египет од 74:67.

МИ: Победа во продолжение

Сител - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација оствари победа во премиерниот настап на Медитеранските игри во Мерсин Турција. Во просечен натпревар совладан Египето дури во продолжение со 74-67 Нашите ...

Победа над Египет на стартот на Медитеранските игри

Дерби - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација дебитираше на Медитеранските игри со тешка победа над селекцијата на Египет. Избраниците на Марјан Србиновски мораа да играат продолженија за на крајот сепак ...

Македонија го совлада Египет

Курир - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација со победа го започна турнирот на Медитеранските Игри во турскиот град Мерсин. Избраниците на селекторот Марјан Србиноски го победија Египет со 74:67 (13:20, ...

Турција убедлива против Алжир

Алфа - 18.06.2013

Турските репрезентативци доминираа во текот на целиот натпревар и на крајот заслужено победија со 97:68. На отворањето од турнирот, Србија беше поуспешна од Италија и славеше со 77:64.

Кошаркарите со вториот состав славеа против Египет

Спортклуб - 18.06.2013

Нашата кошаркарска репрезентација успешно дебитираше на Медитеранските игри во Мерсин, Турција. Нашите кошаркари потешко од очекувањата ја совладаа селекцијата на Египет со 74-67.

Египет противник на македонските кошаркари во 1.коло од Медитеранските игри

МРТ - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација денеска ќе игра против Египет на турнирот од 17.те Медитерански игри чиј домаќин е турскиот град Мерсин.

Македонските кошаркари против Египет на стартот од Медитеранските игри

+инфо - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација денеска ќе игра против Египет на турнирот од 17-те Медитерански игри, чиј домаќин е турскиот град Мерсин.

Медитерански Игри – кошарка: Македонија го победи Египет

А1 On - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација со победа го започна турнирот на Медитеранските Игри во турскиот град Мерсин. Избраниците на селекторот Марјан Србиноски го победија Египет со 74:67 (13:20, ...

МИ: Старт на кошаркарите против Египет

Сител - 18.06.2013

Два дена пред свеченото отворање на Медитеранските игри во Мерсин започнуваат натпреварите на кошаркарскиот турнир на кој Македонија ќе го има официјалното деби . „Црвено-жолтите“ денеска (16,45 ч.

Кошаркарите против Египет на стартот од Медитеранските игри

Курир - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација денеска ќе игра против Египет на турнирот од 17-те Медитерански игри чиј домаќин е турскиот град Мерсин.

Кошаркарите први стартуваат во Мерсин

Алфа - 18.06.2013

Кошаркарскиот турнир на Медитеранските игри го отвораат репрезентациите на Србија и Италија, а првиот ден го заокружуваат домаќинот Турција и Алжир.

Македонските спортисти ги започнуваат натпреварите на Медитеранските игри

Inpress - 18.06.2013

Скопје, 18. јуни 2013 (ИНПРЕС) Кошаркарската репрезентација на Македонија во комбиниран состав ќе настапи на медитеранските игри што од денеска започнуваат во турскиот град Мерсин.

Македонија го победи Египет во кошаркарското деби на Медитеранските Игри

Екипа - 18.06.2013

Македонија со победа дебитираше на кошаркарскиот турнир во Мерсин на Медитеранските Игри. Во првиот натпревар одигравме бледо прво полувреме против Египет и нешто подобар втор дел, а славевме дури по ...

Медитерански игри: Македонија и со очајна игра го победи Египет

МКД - 18.06.2013

Македонската кошаркарска селекција на Медитеранските игри во Мерсин (Турција) ја забележа воведната победа на кошаркарскиот турнир против Египет со 74-67 по продолженијата, и покрај катастрофалната ...

Македонија со триумф дебитираше на Медитеранските игри во Мерсин

СуперСпорт - 18.06.2013

Репрезентацијата на Македонија со триумф дебитираше на Медитеранските игри во Мерсин, откако во исклучително неизвесен натпревар успеа да се врати од двоцифрена негатива и да го совлада Египет со ...

Египет противник на македонските кошаркари во 1.коло од Медитеранските игри

А1 On - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација денеска ќе игра против Египет на турнирот од 17-те Медитерански игри чиј домаќин е турскиот град Мерсин.

Медитерански Игри – кошарка: Македонија го победи Египет

Бриф - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација со победа го започна турнирот на Медитеранските Игри во турскиот град Мерсин. Избраниците на селекторот Марјан Србиноски го победија Египет со 74:67 (13:20, ...

Египет противник на македонските кошаркари во 1.коло од Медитеранските игри

Локално - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација денеска ќе игра против Египет на турнирот од 17-те Медитерански игри чиј домаќин е турскиот град Мерсин.

Кошаркарите денеска против Египет на Медитеранските игри

Либертас - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација денеска ќе игра против Египет на турнирот од 17. Медитерански игри, чиј домаќин е турскиот град Мерсин.

Египет противник на македонските кошаркари во 1.коло од Медитеранските игри

Бриф - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација денеска ќе игра против Египет на турнирот од 17.те Медитерански игри чиј домаќин е турскиот град Мерсин.

Египет противник на македонските кошаркари во 1.коло од Медитеранските игри

Денешен - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација денеска ќе игра против Египет на турнирот од 17.те Медитерански игри чиј домаќин е турскиот град Мерсин.

Македонија со победа над Египет дебитираше на Медитеранските Игри во Турција

Република - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација со победа дебитираше на Медитеранските Игри во Мерсин, Турција, а по петминутно продолжение го надигравме Египет со 74-67.

Историски триумф на македонските кошаркари

Н.Македонија - 18.06.2013

Медитеранската кошаркарска репрезентација на Македонија влезе во историјата на македонскиот спорт, откако ја забележа првата победа во деби настапите за Македонија на Медитеранските игри (МИ)во ...

Македонија – Египет (16.15 часот МТВ)

Lider - 18.06.2013

Кошаркарската репрезентација на Македонија денес, на премиерниот натпревар на Медитеранските игри кој ќе се одржат во тускиот град Мерсин ќе се сретне со селекцијата на Египет.

Македонија стартуваше со победа во Мерсин

Lider - 18.06.2013

Македонската кошаркарска репрезентација ја забележа првата победа во историјата на македонскиот спорт,откако денес во Мерсин на Медитеранските игри ја совлада селекцијата на Египет со резултат 74-67.

Kошаркарите удираат први

Дневник - 17.06.2013

Првиот настап на Македонија на Медитерански игри ќе го забележат спортистите под обрачите, кои денеска, два дена пред свеченото отворање, ќе играат против Египет во групата А Свеченото отворање на ...

Фудбалерите стартуваат на Медитеранските игри

Алфа - 17.06.2013

Нашата селекција од 16 часот и 15 минути во првото коло игра против репрезентацијата на Египет. Денеска на програмата се уште два дуели, а се среќаваат Србија - Италија и Турција - Алжир.

Кошаркарите стартуваат против Египет

Алфа - 17.06.2013

Нашата земја за прв пат е дел од ова натпреварување, а утре први ќе настапат кошаркарите кои од 16 часот и 15 минути ќе се сретнат со селекцијата на Египет.