TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПМФЛ: Вардар гостува кај Ренова

Канал5 - 25.09.2016

Во фудбалскиот шампионат на Македонија, односно Првата лига, попладнево ќе се одиграат четири натпревари. Лидерот на табелата и актуелен шампион Вардар гостува кај Ренова. Во Битола екипата на Пелистер ќе го пречека кратовски Силекс.

Вардар започнува со гостување кај Кристијанштад во Лигата на шампиони

Канал5 - 25.09.2016

Македонскиот првак Вардар со денешното гостување во Шведска кај Кристијанштад го започнува својот нов настап во елитната ракометна Лига на шампиони. И годинава примарна цел за вардарци ќе биде пласманот на завршниот фајнал-фор турнир.

Вардар со победа ја започна новата сезона во Лигата на шампионите

Канал5 - 25.09.2016

Македонскиот првак Вардар со победа над Кристијанштад ја започна новата сезона во ракометната Лига на шампиони. Вардарци на гостување во Шведска го победија Кристијанштад со 28:23 полувреме 15:12.

Само бод за Вардар на гостувањето кај Ренова

Канал5 - 25.09.2016

Фудбалерите на Вардар не успеаја да ја продолжат победничката серија, откако на денешното гостување во Тетово одиграа меч без голови против Ренова 0:0. Ова беше еден од двата натпревари одиграни попладнево, во рамките од 7.коло на Првата македонска ...

Вардар започнува со гостување кај Кристијанштад во Лигата на шампиони

+инфо - 25.09.2016

Македонскиот првак Вардар со денешното гостување во Шведска кај Кристијанштад го започнува својот нов настап во елитната ракометна Лига на шампиони. Македонскиот првак Вардар со денешното гостување во Шведска кај Кристијанштад го започнува својот ...

ЛШ: Успешен старт за црвено-црните

Сител - 25.09.2016

Ракометарите на Вардар со победа ја отворија сезоната во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“, во неделата, рутински славеа кај Кристијанштад 28-23 (15-12). Вардар успешната серија од СЕХА лигата ја пренесе и во Лигата на шампионите, кај ...

ПМФЛ: Вардар гостува кај Ренова

+инфо - 25.09.2016

Во фудбалскиот шампионат на Македонија, односно Првата лига, попладнево ќе се одиграат четири натпревари. Во фудбалскиот шампионат на Македонија, односно Првата лига, попладнево ќе се одиграат четири натпревари.

Вардар со победа ја започна новата сезона во Лигата на шампионите

+инфо - 25.09.2016

Во рамките на Б група, вчера се одигра и средбата Целје – ППД Загреб 30:28, а во тек е и последниот меч меѓу ПИК Сегед – Ранј Некар. Македонскиот првак Вардар со победа над Кристијанштад ја започна новата сезона во ракометната Лига на шампиони.

Вардар со победа ја започна новата сезона во Лигата на шампионите

А1 On - 25.09.2016

Македонскиот првак Вардар со победа над Кристијанштад ја започна новата сезона во ракометната Лига на шампиони. Вардарци на гостување во Шведска го победија Кристијанштад со 28:23 полувреме 15:12.

Само бод за Вардар на гостувањето кај Ренова

+инфо - 25.09.2016

Фудбалерите на Вардар не успеаја да ја продолжат победничката серија, откако на денешното гостување во Тетово одиграа меч без голови против Ренова 0:0 Фудбалерите на Вардар не успеаја да ја продолжат победничката серија, откако на денешното ...

МФЛ:Попладнево за заокружува 7.коло

Сител - 25.09.2016

Фудбалерите на Шкендија го совладаа во дербито Работнички со 3-1 и направија нов притисок врз лидерот на табелата Вардар кој денеска гостува во Тетово кај Ренова. Четири средби од 7. оло се играат од 15.30ч 7.КОЛО Работнички-Шкендија 1-3 ...

Трајчевски: Да го претставиме Вардар и Македонија во ЛШ во најдобро светло

Gol.mk - 25.09.2016

Младинската екипа на Вардар се наоѓа пред деби-настапот во младинската Лига на шампиони каде ќе игра двомеч против австриски Салзбург, а голманот Филип Трајчевски посакува добро европско лето.

Четврти обид на Вардар за пласман на Ф4 во Келн

SportMedia - 25.09.2016

Новата сезона во Лигата на шампионите започна, а со тоа и нашите два најдобри клубови Вардар и Металург ќе имаме можност повторно да ги гледаме меѓу ракометната елита во Европа. По трилер победата на Металург над Елверум од 18:17, денеска на теренот ...

Вардар размислува само на победа во Тетово, Брегалница атакува на првиот триумф сезонава

Екипа - 25.09.2016

Бразилецот во редовите на Вардар, Хуан Фелипе очекува нова победа и продолжување на триумфалната низа на дуелот од 7. коло во Првата македонска фудбалска лига денеска против Ренова во Тетово.

Нова сезона стара цел, Вардар сака Ф4 во Лигата на шампионите

МКД - 25.09.2016

Вардар денеска во Шведска ја започнува новата сезона во Лигата на шампионите, прв противник за ракометарите на Раул Гонзалез е тимот на Кристијанштад. Со почеток од 16:15 часот, Вардарци го играат првиот меч од новата сезона во Лигата на шампионите, ...

Резултати од настапите на екипите на Вардар во детските лиги

Вардар - 25.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Резултати од настапите на екипите на Вардар во детските лиги Викендов се одиграа детските лиги во кои земаа учевство и неколку Вардарови помлади генерации. Најстарите фудбалери родени 2004 година кои се предводени од Ане ...

Вардар гостува кај Ренова

А1 On - 25.09.2016

Во фудбалскиот шампионат на Македонија, односно Првата лига, попладнево ќе се одиграат четири натпревари. Лидерот на табелата и актуелен шампион Вардар гостува кај Ренова. Во Битола екипата на Пелистер ќе го пречека кратовски Силекс.

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: „Гипсарите“ го запреа Вардар, Пелистер „без муниција“ со Силекс

Екипа - 25.09.2016

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО…. ПРВА ЛИГА – 7. КОЛО Битола: ПЕЛИСТЕР – СИЛЕКС (0-0) Кочани: БРЕГАЛНИЦА – ШКУПИ (1-0) Здравков 78’ Тетово: РЕНОВА – ВАРДАР (0-0) Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – ПОБЕДА (1-1) Костовски 44’ – Крстески 47’ ВЧЕРА РАБОТНИЧКИ – ШКЕНДИЈА 1-3 ...

Почнува продажбата на билети за мечевите со Мешков Брест и со Горење

Вардар - 25.09.2016

Од утре (понеделник, 26.09.2016) почнува продажбата на поединечни билети за следните два натпревари на Вардар, против Мешков во лигата на шампионите, и со Горење во СЕХА Газпром лигата. Во среда (28.09.2016) сме домаќини на Горење Велење во СЕХА ...

Вардар го држи под контрола Кристијанштад

SportMedia - 25.09.2016

По 30. одиграни минути во новата сезона од Лигата на шампионите, екипата на Вардар води на гостувањето кај Кристијанштад со 15:12. Нашиот шампион по неубедливиот почеток, успеа да ги врати работите под своја контрола.

Прва МФЛ: Без голови во Тетово и Битола

Сител - 25.09.2016

Екипата на Ренова успеа да го запре шампионот Вардар и да одигра 0-0 во рамките на 7. прволигашко коло. Голови немаше и во Битола каде играа Пелистер и Силекс. Во Кочани Брегалница победи со 1-0 против Шкупи со погодокот на Здравков.

Вардар немоќен да го скрши гипсот, прв триумф на Брегалница

Екипа - 25.09.2016

Вардар не успеа да победи против Ренова и “остави“ два бода во Тетово. Шампионот не беше на потребното ниво на гостувањето во Тетово против Ренова, играјќи без голови. Избраниците на Гоце Седлоски не беа воопшто креативни, речиси и да не создадоа ...

Голови ни за лек: Ренова ја урна серијата на Вардар, Брегалница со сефте победа

SportMedia - 25.09.2016

Прескромно со голови, само три на четири меча, прекината победничка серија од 7 меча на Вардар во Тетово и сефте победа на Брегалница во јубилејното 25. издание на Првата Лига е епилогот од денешните мечеви во седмото коло.

Ренова - Вардар 0:0 (КРАЈ)

Вардар - 25.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Ренова - Вардар 0:0 (КРАЈ) КРАЈ НА НАТПРЕВАРОТ. РЕНОВА - ВАРДАР 0:0 84’ - Жолт картон за Бурим Садики (Ренова) 77’ - Жолт картон за Хуан Фелипе (Вардар) 75’ - Одличен продор на Брдаровски по средината на теренот, меѓутоа ...

Вардар со еден бод се враќа од Тетово

Вардар - 25.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Вардар со еден бод се враќа од Тетово Само еден бод за Вардар во мечот против Ренова одигран денеска во Тетово. Нашиот тим не успеа да дојде до нова победа во првенството откако претходно имаше пет по ред.

Ниту магичниот Симиќ не можеше да спречи пораз за Кристијанштад: „Црвено-црните“ сигурно зачекорија во Лигата на ...

24 Ракомет - 25.09.2016

Македонскиот првак, Вардар со дуел против Кристијанштад во Шведска ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите. Шведскиот првак имаше сили само за првите 10 минути од натпреварот, а потоа Вардар ја покажа својата класа и искуство за сигурна ...

Вардар почна моќно и во ЛШ: Отпорот на Кристијанштад скршен за 15 минути

Екипа - 25.09.2016

Само еден тајмаут беше доволен за Вардар по десетина минути игра да се консолидира, да влезе во својот препознатлив ритам и со победа да го стартува настапот во овогодинешното издание на Лигата на шампионите.

Ренова ја запре победничката серија на Вардар

МКД - 25.09.2016

Вардар одигра само 0-0 на гостувањето кај Ренова со што ја прекина победничката серија, немаше голови и на дуелот помеѓу Пелистер и Силекс, единствно Брегалница дојде до три бода против Шкупи.

Вардар држеше лекции против Кристијанштад на стартот од ЛШ

SportMedia - 25.09.2016

Ако по утрото се познава денот, тогаш ова би требало да биде сезона за памтење за РК Вардар. Најдобриот македонски тим, во првиот натпревар од новата сезона во Лигата на шампионите на гости го победи Кристијанштад со 28:23.

Вардар убедлив на отворањето на европската сезона

Оff.net - 25.09.2016

Ракометарите на македонскиот шампион Вардар надмоќно победија на гостувањето во Шведска против Кристијанштад 23:28 (12:15) и ги заокружија првите бодови во новата сезона во Лигата на ...

ПМФЛ: Ренова ја прекина серијата на Вардар

Дерби - 25.09.2016

На четири натпревари од седмото коло во Првата македонска фудбалска лига беа постигнати само три гола, a шампионот Вардар беше меѓу екипите кои не успеаја да реализираат, а со тоа ниту да стигнат до посакуваните три бода.

УСПЕШЕН СТАРТ ВО ЛШ: Вардар сигурно до бодови во Шведска

Телеграф - 25.09.2016

Ракометарите на шампионот на Македонија дојдоа до триумф на гостувањето кај Кристијанштад со 28:23 Екипата на Вардар тргна со победа во новата сезона од Лигата на шампионите и тоа на гостувањето кај Кристијанштад во Шведска со 28:23.

ПРВА ЛИГА: Ренова го запре шампионот и освои бод

Телеграф - 25.09.2016

Фудбалерите на Вардар одиграа просечен меч и на гостувањето кај Ренова со 0:0 дојдоа само до еден поен Во 7. коло од првенството во фудбал шампионот Вардар не успеа да продолжи со победите и ремизираше на гостувањето кај Ренова со 0:0 во многу ...

Вардар со победа против Кристијанштад ја почна новата сезона во Лигата на шампионите

МКД - 25.09.2016

Вардар дојде до очекуваниот триумф на гостувањето кај Кристијанштад во првото коло од Лигата на шампионите, македонскиот тим триумфираше со 28:23. Вардар влезе како голем фаворит на гостувањето кај Кристијанштад и ја оправда таквата улога славејќи ...

ВИДЕО: Вардар едвај до бод кај Ренова, Брегалница до прва сезонска победа

Gol.mk - 25.09.2016

Актуелниот македонски шампион Вардар од гостувањето во Тетово кај Ренова се враќа со само еден бод и тоа треба да биде задоволен и со него, бидејќи според прикажаното лесно можеше до победата да стигне Ренова.

Вардар со победа над Кристијанштад го започна походот кон Ф4

Gol.mk - 25.09.2016

На отворањето на новата сезона во Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар на гостински терен го совладаа Кристијанштад со 23-28 (12-15) и најавија атак на толку посакуваниот Ф4. Шведскиот тим е стар познаник за нашиот шампион, бидејќи и ...

Вардар започнува со гостување кај Кристијанштад во Лигата на шампиони

А1 On - 25.09.2016

Македонскиот првак Вардар со денешното гостување во Шведска кај Кристијанштад го започнува својот нов настап во елитната ракометна Лига на шампиони. И годинава примарна цел за вардарци ќе биде пласманот на завршниот фајнал-фор турнир.

Вардар рутински со Кристијанштад

Макфакс - 25.09.2016

Ракометарите на Вардар со победа ја отворија сезоната во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“, во неделата, рутински славеа кај Кристијанштад 28-23 (15-12). Вардар успешната серија од СЕХА лигата ја пренесе и во Лигата на шампионите, кај ...

Вардар го почна својот пат кон Ф4 со лесна победа над Кристијанштад

Стандард - 25.09.2016

Македонскиот шампион Вардар започна со победа во новата сезона од Лигата на шампионите. Еден од фаворитите за титулата оваа година според ЕХФ, победи на гостувањето кај Кристијанштад во Шведска со 28:23 (15:12).

Вардар убедливо ја започна евро-сезоната: „Црвено-црната“ фурија му пресуди на Кристијанштад

Спортклуб - 25.09.2016

Македонскиот ракометен шампион Вардар со победа ја започна сезоната во Лигата на шампионите, откако триумфираше на гостувањето кај Кристијанштад со 23:28. Втора година по ред Вардарци немаат проблеми на северот на Европа.

Само бод за Вардар кај Ренова

Макфакс - 25.09.2016

Вардар не успеа да ја совлада Ренова во натпревар од седмото коло во Првата македонска фудбалска лига. Во седмото коло, во кое три дуели одиграни во неделатата завршија без победник, првата победа ја забележа Брегалница.

Вардар го положи првиот испит во ЛШ: „Црвено-црните“ ја освоија Шведска и Кристијанштад

Дерби - 25.09.2016

Најквалитетната македонска ракометна екипа, Вардар го положи првиот испит во новата сезона во Лигата на шампионите. Нашиот претставник на својата премиера славеше на гостувањето во Шведска кај Кристијанштад со 28-23, односно победи со идентична ...

На почеток на ЛШ ја решивме „скандинавката“ во Кристијанштад

Вардар - 25.09.2016

Со победа во гости, 28-23 (15-12) ракометарите на Вардар ја почнаа новата сезона во лигата на шампионите триумфирајќи кај шведски Кристијанштад. Арпад Штебик имаше вкупно 19 одбрани, а Душебаев постигна 7 гола во 32 триумф на „црвено-црните" во ...

„Гипсот“ на Ренова пресилен за Вардар

Спортклуб - 25.09.2016

Вардар не успеа да ја продолжи својата победничка серија, откако против Ренова во Тетово одигра 0:0. Брегалница дојде до првата победа сезонава, Пелистер ремизираше со Силекс на домашен терен, исто како и Македонија ЃП со Победа.

Стоилов: И кога не бевме добри, Арпад беше тука да не спаси

Вардар - 25.09.2016

Во првиот натпревар сезонава во групната фаза од ЛШ, ракометарите на Вардар славеа на гостувањето кај Кристијанштад со 28-23. Ова беше наш 32 триумф во групната фаза од ЛШ, во нашата десетта сезона во групната фаза и 11 вкупно меѓу најдобрите ...

И Вардар стартуваше со победа во Лигата на шампиони

Алфа - 25.09.2016

Ракометарите на Вардар со победа против Кристијанштад ја започнаа новата сезона во Лигата на шампиони, во која и сезонава ќе се борат за место на фајнл-фор тунирот. Иако домаќинот подобро го отвори мечот, советите дадени на тајмаутот кој го побара ...

Стартуваше Вардар Јуниор лигата

Вардар - 25.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Стартуваше Вардар Јуниор лигата Денеска во Виница стартуваше новата сезона од Вардар Јуниор Лигата. Оваа година истата ќе биде проширена со два нови члена. Станува збор за екипите на Радовиш и на Кочани кои што ќе ...

Гостите освоија многу бодови во првото коло

Вардар - 25.09.2016

фото: IFK Kristianstad Дрим тимот на ПСЖ во дербито на првото коло од групната фаза од ЛШ мораше да „капитулира" на гостувањето кај Кил. Поранешниот тренер на „зебрите" Нока Сердарушиќ кој сега го предводи ПСЖ каде уште играат и бившите играчи на ...

Вардар му одржа ракометна лекција на Кристијанштад

Вечер Прес - 25.09.2016

Македонскиот ракометен шампион Вадар триумфираше во првиот натпревар во Б – група од Лигата на шампионите. Избраниците на тренерот Раул Гонзалес слвеа на гостувањето кај шведскиот шампио Критијанштад со 28:23 Кристијанштад само на почетокот од ...

Вардар започнува со гостување кај Кристијанштад во Лигата на шампиони

Локално - 25.09.2016

Македонскиот првак Вардар со денешното гостување во Шведска кај Кристијанштад го започнува својот нов настап во елитната ракометна Лига на шампиони. И годинава примарна цел за вардарци ќе биде пласманот на завршниот фајнал-фор турнир.

Вардар започнува со гостување кај Кристијанштад во ракометната Лига на шампиони

Либертас - 25.09.2016

Македонскиот првак Вардар со денешното гостување во Шведска кај Кристијанштад го започнува својот нов настап во елитната ракометна Лига на шампиони. И годинава примарна цел за вардарци ќе биде пласманот на завршниот фајнал-фор турнир.

Вардар со победа ја започна новата сезона во Лигата на шампионите

Локално - 25.09.2016

Македонскиот првак Вардар со победа над Кристијанштад ја започна новата сезона во ракометната Лига на шампиони. Вардарци на гостување во Шведска го победија Кристијанштад со 28:23 полувреме 15:12.

Веќе видено во Кристијанстад, Вардар славеше со пет гола разлика...

Н.Македонија - 25.09.2016

Ракометарите на Вардар ја забележаа првата победа во годинашната Лига на шампионите (ЛШ), откако попладнево во шведскиот град Кристијандстад, во рамките на меч од 1-то коло во групата Б, славеа над истоимениот шведски шампион со пет гола предност ...

Вардар со победа ја започна новата сезона во Лигата на шампионите

Lider - 25.09.2016

Македонскиот првак Вардар со победа над Кристијанштад ја започна новата сезона во ракометната Лига на шампиони. Вардарци на гостување во Шведска го победија Кристијанштад со 28:23 полувреме 15:12.

ПМФЛ: Вардар гостува кај Ренова

Lider - 25.09.2016

Во фудбалскиот шампионат на Македонија, односно Првата лига, попладнево ќе се одиграат четири натпревари. Лидерот на табелата и актуелен шампион Вардар гостува кај Ренова. Во Битола екипата на Пелистер ќе го пречека кратовски Силекс.

Вардар започнува со гостување кај Кристијанштад во Лигата на шампиони

Lider - 25.09.2016

Македонскиот првак Вардар со денешното гостување во Шведска кај Кристијанштад го започнува својот нов настап во елитната ракометна Лига на шампиони. И годинава примарна цел за вардарци ќе биде пласманот на завршниот фајнал-фор турнир.

Вардар со победа ја започна новата сезона во Лигата на шампионите

Идивиди - 25.09.2016

Македонскиот првак Вардар со победа над Кристијанштад ја започна новата сезона во ракометната Лига на шампиони. Вардарци на гостување во Шведска го победија Кристијанштад со 28:23 полувреме 15:12.

Прва МФЛ: Шкендија гостува кај Работнички

Дневник - 24.09.2016

Дерби на седмото коло во Првата фудбалска лига е мечот помеѓу Работнички и Шкендија што ќе се игра во Скопје на стадионот во Ѓорче Петров. Тој меч ќе се игра денеска, а остатокот од колото на програмата е утре.

Нов дуел на Работнички и Шкендија

+инфо - 24.09.2016

Откако во средата играа во осминафиналето на купот, овојпат Работнички и Шкендија ќе го отворат 7.коло во Првата македонска фудбалска лига. За само три дена фудбалерите на Работнички и Шкендија ќе го одиграат вториот меѓусебен дуел.

Фелипе: Одиме по нова победа

Вардар - 24.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Фелипе: Одиме по нова победа Вардар утре во рамките од 7 коло во првата македонска фудбалска лига гостува во Тетово на тимот на Ренова, против кој на последните пет меча има четири победи и еден нерешен резултат.

Вардар гостуваше на славната Рома

Вардар - 24.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Вардар гостуваше на славната Рома На денешен ден пред 13 години, Вардар гостуваше на тимот на Рома во рамките од првиот натпревар од квалификациите за пласман во групната фаа од Купот на УЕФА.

Хуан Фелипе: Нашата цел останува иста пред секој натпревар, три бода и победа

Gol.mk - 24.09.2016

Лидерот на табелата на ПМФЛ, екипата на Вардар гостува кај секогаш незгодната Ренова, во рамките од 7. коло. Сепак, вардарци можат да се пофалат со четири победи и еден нерешен резултат на последните пет дуели против тетовската екипа.

Работнички домаќин на Шкендија

Алфа - 24.09.2016

Со натпреварот меѓу Работнички и Шкендија се отвора седмото коло во Првата македонска фудбалска лига. Три дена по одигрувањето на дуелот во Купот на Македонија, Работнички и Шкендија повторно ќе се соочат во меч од домашното првенство.

Трајчевски: Во ЛШ ќе мора да играме најдобро што можеме

Вардар - 24.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Трајчевски: Во ЛШ ќе мора да играме најдобро што можеме „Чувството да се игра во Лигата на шампионите е неверојатно. Сите сме возбудени и со нетрпение го чекаме мечот со Салцбург.

Нов дуел на Работнички и Шкендија

А1 On - 24.09.2016

За само три дена фудбалерите на Работнички и Шкендија ќе го одиграат вториот меѓусебен дуел. Откако во средата играа во осминафиналето на купот, овојпат Работнички и Шкендија ќе го отворат 7.коло во Првата македонска фудбалска лига.

Kадетските екипи ја почнаа сезоната со уверливи победи

Вардар - 24.09.2016

Женски ракометен клуб Вардар Екипите на Вардар и на Вардар СЦЈС ја почнаа сезоната во кадетската лига со уверливи победи на домашен терен. Во група 1, екипата на Вардар со 3312 го победи тимот на Вардар Неготино, а во група 2, Вардар СЦЈС беше ...

Младите вардарки се мачeа едно полувреме со жилавиот тим на Овче Поле

Вардар - 24.09.2016

Женски ракометен клуб Вардар Белмезова имаше вкупно 14 одбрани Нашата втора екипа што се натпреварува во женската ракометна лига, Вардар СЦЈС требаше да се помачи за да го „скрши" отпорот на жилавите гостинки од Свети Николе, но трите бода останаа ...

Историјат и статистика за дуелите на Вардар со Ренова

Вардар - 24.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Историјат и статистика за дуелите на Вардар со Ренова Вардар утре ќе гостува во Тетово на тимот на Ренова во рамките од 7. коло на првенството на Македонија. Пред утрешниот меч помеѓу овие два тима, еве дел од историјата ...

Вардарци ја почувствуваа шведската атмосфера (ФОТО)

Вардар - 24.09.2016

Пред една година во Шведска на првото гостување кај Кристијанштад нашите ракометари победија со 30-25. Денеска го имаа и единствениот тренинг како гости пред утрешниот дуел од Б групата на лигата на шампионите.

Пролет со изненадувачки триумф над Вардар Јуниор

24 Ракомет - 24.09.2016

Ракометарите на Тинекс Пролет славеа на гостувањето кај Вардар Јуниор со 20:18 во меч од второто коло на Супер лигата. Уште од стартот на натпреварот момците на Илија Темелковски најавија дека имаат амбиции да докажат дека ремито со Металург 2 на ...

Во градското дерби бодовите ги однесе Пролет

Вардар - 24.09.2016

Во вториот натпревар сезонава во машката Супер ракометна лига, Вардар јуниор во СЦ „Кале" не успеа да освои бодови против Пролет, и гостите заминаа со победа 20-18 (12-9). Ова е втор пораз на нашите ракометари во новата сезона.

Вардар 2 триумфираше во Куманово и е подготвен за предизвиците во Прва лига

Вардар - 24.09.2016

Нашата екипа Вардар 2 што се натпреварува во Првата машка ракометна лига е подготвена за почетокот на сезоната. Во последниот контролен натпревар Вардар 2 како гостин го победи тимот на Куманово со 35-27 (17-17).

Вардар - Загреб меч на колото во ЛШ

Вечер Прес - 24.09.2016

Европската ракометна федерација (ЕХФ) одлучи натпреварот од 5 коло во групната фаза од лигата на шампионите меѓе македонскиот шампион Вардар и ППД Загреб да го прогласи за меч на колото. Натпреварот од 5 коло е закажан за 22 октомври во Загреб со ...

Нов дуел на Работнички и Шкендија

Локално - 24.09.2016

За само три дена фудбалерите на Работнички и Шкендија ќе го одиграат вториот меѓусебен дуел. Откако во средата играа во осминафиналето на купот, овојпат Работнички и Шкендија ќе го отворат 7.коло во Првата македонска фудбалска лига.

Вардарци по нови бодови кај стариот познаник...

Н.Македонија - 24.09.2016

Вардарци по нови бодови кај стариот познаник Македонскиот ракометен шампион Вардар, утре, ќе се обиде во својот четврти последователен настап да стигне до завршниот фајналфор во Лигата на шампионите (ЛШ), откако во претходните три години не му успеа ...

Патот до Келн почнува преку Кристијанштад

Идивиди - 24.09.2016

Четвртата сезона во Лигата на шампионите македонскиот првак Вардар ќе ја стартува утре (16:15 ч.) на гостински терен против Кристијанштад. „Црвено-црните“ повторно се соочуваат со императивот наречен фајнл фор турнир кој и овој пат ќе се одржи во ...

Нов дуел на Работнички и Шкендија

Lider - 24.09.2016

За само три дена фудбалерите на Работнички и Шкендија ќе го одиграат вториот меѓусебен дуел. Откако во средата играа во осминафиналето на купот, овојпат Работнички и Шкендија ќе го отворат 7.коло во Првата македонска фудбалска лига.

Циндриќ: Оваа сезона имаме повеќе публика, но без Комити не е исто

МКД - 23.09.2016

Ракометарот на Вардар, Лука Циндриќ верува дека пред македонскиот шампион е сезона која може да биде крунисана со историски успех, пласман на фајнл-фор турнирот во Лигата на шампионите, тој посакува и навивачката група да се врати на трибините и да ...

Вардар повторно во ЕХФ „Натпревар на неделата“

24 Ракомет - 23.09.2016

Делегацијата на медиа тимот на Европската Ракометна Федерација (ЕХФ) повторно и оваа сезона ќе биде дел од натпреварите на Вардар. Тимот на познатиот коментатор Том О’Браниген, од оваа сезона ќе биде зголемен за дополнителни двајца коментатори, ...

Младинците на Вардар и со Петковски во Лигата на шампионите

Екипа - 23.09.2016

Младинскиот состав на Вардар го пријави списокот на фудбалери на кои тренерот Љупчо Марковски ќе смета за дуелот против австриски Салцбург од 1. коло во Лигата на шампиони (патека на домашни шампиони).

Вардарци ја почнуваат мисијата „лига на шампиони“

Вардар - 23.09.2016

Со гостувањето кај Кристијанштад в недела (25 септември) ракометарите на Вардар ја почнуваат новата сезона во лигата на шампионите. Нашиот клуб и годинава е меѓу 16-те најдобри екипи од Првата дивизија, и ќе биде сместен во група Б.

Раул: Го почитувам Кристијанштад, сакам да играме како во СЕХА

Екипа - 23.09.2016

Екипата на Вардар викендов го почнува својот настап во Лигата на шампионите, со гостување во Шведска против составот на Кристијанштад. Станува збор за тим што и лани им беше ривал на „вардарци“ во групната фаза, при што „црвено-црните“ славеа со ...

Вардар без Недановски и Диви заминува за Шведска

Gol.mk - 23.09.2016

Македонскиот ракометен првак, екипата на Вардар го одреди составот за првиот меч од ракометната Лига на шампиони против Кристијанштад. Од тимот отсутен ќе биде Владо Недановски поради болест, а од тројцата голмани изоставен е Петар Ангелов - Диви.

Вардар тргнува во нова мисија во Лигата на шампионите: Патот кон Келн почнува од Кристијанштад

Спортклуб - 23.09.2016

Македонскиот ракометен првак Вардар в недела ја почнува својата нова одисеја во Лигата на шампионите и тоа со гостувањето кај шведскиот Кристијанштад. По трите пласмани во четвртфиналето од елитното натпреварување, "црвено-црните" повторно ќе се ...

Гонзалез: Добрата форма од СЕХА да ја пренесме и против Кристијанштад

МКД - 23.09.2016

Вардар во недела ја почнува новата сезона од Лигата на шампионите, македонскиот шампион му гостува на Кристијанштад. Во недела со почеток од 16:15 часот Вардар му гостува на Кристијанштад во првото коло од Лигата на шампионите.

Обединети нации од Салцбург го чекаат Вардар

SportMedia - 23.09.2016

Младите фудбалери на Вардар ќе имаат незгодна мисија да го изненадат Салцбург во историскиот двомеч за македонска екипа во младинската Лига на шампиони. Австријците се Обединети Нации во минијатура и имаат играчи од 10 земји, вклучувајќи ја и ...

Тодоровски: Имам чест да ја водам најуспешната генерација

Вардар - 23.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Тодоровски: Имам чест да ја водам најуспешната генерација „Оваа прекрасна Фудбалска Академија на Вардар направена по европски модел, ќе овозможи оваа генерација уште повеќе да напредува, и очекувам за една - две години да ...

„Црвено-црните“ младинци се подготовуваат за Лигата на шампионите

Вардар - 23.09.2016

Еден живот една љубов МК EN „Црвено-црните“ младинци се подготовуваат за Лигата на шампионите На терените на Фудбалската Академија на ФК Вардар, младинските фудбалери на Вардар ги прават последните подготовки за настапот во Лигата на шампионите во ...

Марковски: Задоволство е со Вардар да се биде во Лигата на шампионите

Gol.mk - 23.09.2016

Младинците на Вардар ги одработуваат последните подготовки пред деби-настапот во младинската Лига на шампиони каде ги чека двомеч со австриски Салцбург, а стратегот на тимот, Љупчо Марковски едвај чека на предизвикот.

На почеток сме на нова сезона во ЛШ, се сеќавате ли како заврши минатата? (ВИДЕО)

24 Ракомет - 23.09.2016

Минатата сезона започна со предвидување на новинарскиот тим на ЕХФ, Веспрем требаше да го крене скапоцениот трофеј, а Вардар да го заврши својот настап во четвртфиналето. За жал една од двете предвидувања се остварија, и оставија разочарани армија ...

Најдоброто од Вардар Јуниор лигата во сезоната 2015/2016

Вардар - 23.09.2016

Женски ракометен клуб Вардар Пред стартот на новата сезона на нашата Вардар јуниор лига одлучивме со вас да поделиме спомени од минатогодишната прва сезона на лигата. Фотографии исполнети со страст и љубов кон ракометната игра, но пред сѐ деца ...

Вардарки се забавуваа на тимско дружење во „Ласерхант“

Вардар - 23.09.2016

Женски ракометен клуб Вардар Ракометот е тимски спорт во кој поединечните квалитети доаѓаат до израз, но пред се потребно е да се посветиш на исполнување на тимската цел. Ракометарките на Вардар, имаа едно попладне без топка, без ракомет, без ...

Среќен роденден Дарко!

Вардар - 23.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Среќен роденден Дарко! Денеска нашиот фудбалер Дарко Глишиќ полни 25 години. На Дарко му посакуваме многу здравје, среќа и успешни настапи во дресот на Вардар, многу радости, победи и пехари.

Важноста на теоретската настава за најмалите Вардарци

Вардар - 23.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Важноста на теоретската настава за најмалите Вардарци Најмалите членови во ФК Вардар веќе почнаа со тренинзи. Покрај активното изведување на вежбите, децата имаат и теоретска настава.

Јуниор подготвен за првиот домашен меч сезонава против Пролет

Вардар - 23.09.2016

Екипата на Вардар јуниор утре (сабота) во 18 часот во СЦ „Кале" го игра првиот официјален натпревар во новата сезона во Супер лигата пред домашна публика, како домаќин на Пролет. Нашите млади ракометари во првото коло во Прилеп не успеаја да се ...

Почнува замената на ваучерите со сезонски картички

Вардар - 23.09.2016

Женски ракометен клуб Вардар Сите кои имаа купени ваучери зa Вардар ПАС истите можат да ги заменат за пластифицирани картички. Замената на ваучерите ќе се одвива секој работен ден на билетарницата на СЦ „Јане Сандански" од 10 до 18 часот.

Петковски, Личина и Стојчевски за посилен Вардар против Салцбург

SportMedia - 23.09.2016

Триото млади фудбалери на Вардар, Петар Петковски, Филип Стојчевски и Есмин Личина, кои веќе играат и за сениорскиот тим, ќе играат за младинците против Салцбург во историскиот двомеч. За првпат македонска екипа ќе игра во Лигата на шампионите за ...

Листа на пријавени фудбалери за младинската Лига на шампиони

Вардар - 23.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Листа на пријавени фудбалери за младинската Лига на шампиони Познато е со кои фудбалери Вардар ќе игра против Салцбург во рамките од 1. коло од Лигата на шампиони (патека на домашни шампиони).

Чупиќ: Убаво е да си ракометар во град во кој луѓето живеат за ракомет!

Gol.mk - 23.09.2016

Иван Чупиќ, новото засилување на РК Вардар во интервју за клупската ТВ ги откри првите импресии од Скопје и од македонскиот ракометен гигант. Брзоногото крило вели дека е задоволен што пристигнал во голем клуб и дека сака со македонскиот претставник ...

Нов дуел на Работнички и Шкендија

Алфа - 23.09.2016

В недела се играат и натпреварите од седмото коло во фудбалскиот шампионат. По само четири дена откако се сретнаа во осминафиналето од Купот, Работнички и Шкендија ќе се борат за бодови во домашното првенство.

Петковски ќе им помага на младите вардарци во ЛШ

Gol.mk - 23.09.2016

Македонскиот првак Вардар го објави списокот на младински фудбалери на кои ќе смета во фудбалската Лига на шампиони во двомечот против австриски Салцбург. Вардарци за двата натпревари во рамките од Лигата на шампионите пријавија 27 играчи, меѓу кои ...

Шкендија со голема предност над Работнички

Дневник - 22.09.2016

Во реприза на минатогодишното финале на фудбалскиот Kуп на Македонија, екипата на Шкендија го победи Работнички со 2-0. Во првиот натпревар од осмина-финалето на националниот куп, одигран на стадионот во Ѓорче Петров, актуелниот бранител на трофејот ...

Стојчевски: Долго ќе го паметам овој меч и мојот гол на дебито!

Gol.mk - 22.09.2016

Вардар имаше сериозни проблеми во првото полувреме, но го совлада второлигашот Велазарими со 1-3 (1-0) во Кичево. Третиот гол го постигна Филип Стојчевски, што е голема сатисфакција за 17-годишниот фудбалер, кој во Вардар дојде од Металург.

Стојчевски: Долго ќе го паметам мојот прв натпревар и гол за Вардар

Спортклуб - 22.09.2016

Вардар вчера оствари триумф во осминафиналниот натпревар од Купот на Македонија против екипата на Велазерими со 3:1, а на своето деби за „црвено-црните“, гол постигна новиот играч на Вардар, Филип Стојчевски.

Вардар победува и кога губи (Видео)

SportMedia - 22.09.2016

Вардар имаше негатива од 0-1 по првиот дел против Влазрими во првиот меч од осминафиналето во националниот куп, но и тоа не беше пречка за актуелниот шампион да направи пресврт и да победи со 3-1.

Вардар со две кадетски екипи ќе се натпреварува во Првенството

Вардар - 22.09.2016

Женски ракометен клуб Вардар И оваа сезона во кадетското првенство за ракометарки организирани од Ракометната федерација на Македонија, ќе има две екипи на Вардар. Новата сезона почнува викендов, а нашите две екипи се домаќини со СЦ „Кале".

Влазерими - Вардар 1:3 (КУП)

Вардар - 22.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Влазерими - Вардар 1:3 (КУП) Влазерими - Вардар 1:3 (КУП) ФК Вардар - ФК Шкендија (младинци) Куп на РМ Вардар - Работнички 1:0 Вардар - Шкендија Куп на РМ (кадети) Македонија ЃП - Вардар 0:4 Интервју со Брдаровски: Вардар ...

Натпреварот меѓу Загреб и Вардар избран за меч на колото во ЛШ

Вардар - 22.09.2016

Европската ракометна федерација (ЕХФ) реши натпреварот од 5 коло во групната фаза од лигата на шампионите против ППД Загреб да го прогласи за меч на колото. Натпреварот од 5 коло е закажан за 22 октомври во Загреб со почеток во 20 часот.

Новина во Гостивар – школата на Вардар ќе го возобновува женскиот ракомет

Дневник - 21.09.2016

Нашата регионална единица во Гостивар, ГРК Гостивар – Вардар од оваа година стартува со формирање на група на девојчиња помали од 14 години. Станува збор за новина во Гостивар, кој важи за ракометен град и каде порано постоел квалитетен женски ...

Новина во Гостивар – школата на „Вардар“ ќе го возобновува женскиот ракомет

Вест - 21.09.2016

Вардаровата регионална единица во Гостивар, ГРК Гостивар – Вардар од оваа година стартува со формирање на група на девојчиња помали од 14 години. Станува збор за новина во Гостивар, кој важи за ракометен град и каде порано постоел квалитетен женски ...

Влазерими - Вардар 1:3 (КРАЈ)

Вардар - 21.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Влазерими - Вардар 1:3 (КРАЈ) КРАЈ. Победа на Вардар од 1:3 над Влазерими во првиот 1/8 финален меч од Купот на Македонија 90’ - Обид на Глигоров од 25 метри само над пречката 87’ - Шут на Асани од дваесетина метри, ...

ВИДЕО: Велазерими води против Вардар! Хасан направи дар-мар во одбраната на шампионот

Gol.mk - 21.09.2016

Куп изненадувањата се секогаш можни, па и покрај сериозниот пристап, Вардар по првиот дел губи во Кичево од Велазерими со 1-0. Во 43. минута Фетахи проби по левата страна и додаде до Хасан, кој направи дар-мар во одбраната на Вардар и го отвори ...

Пенал вртелешка за Вардар во Кичево, Шкендија пак го победи Работнички

SportMedia - 21.09.2016

Со два пенали за две минути, кои ги реализираше Хуан Фелипе, Вардар направи пресврт во Кичево и со предност од 3-1 ќе го пречека Велазерими во реванш-мечот од осминафиналето во националниот куп.

Куп: Вардар губеше, па сврте „кец во два“ со пенали, Шкендија славеше над Работнички

Екипа - 21.09.2016

Вардар и Шкендија се блиску до пласман во четвртфиналето на Купот на Македонија, откако славеа победи на Велазерими во Кичево, и над Работнички во Ѓорче Петров. Имаат значителна предност пред реваншите кои ќе ги играат на домашен терен.

ВИДЕО: Вардар едно полувреме „спиеше“, па го „среди“ Велазерими по брза постапка

Gol.mk - 21.09.2016

Шампионот Вардар со два пенали во вториот дел со пресврт го совлада Велазерими со 1-3 (1-0) и се стекна со предност пред реваншот во главниот град. По 40 минути без многу емоции, домаќините поведоа во финишот на првиот дел.

ВИДЕО: Вардар губеше, па доби ДВА ПЕНАЛИ во ДВЕ МИНУТИ за пресврт против Велазерими

Gol.mk - 21.09.2016

Македонскиот шампион, Вардар на големо изненадување се мачеше во Кичево, против Велазерими, во рамките на осминафиналето на Купот на Македонија. По негативата во првото полувреме, вардарци направија пресврт во вториот дел и тоа со два гола од белата ...

КУП НА РМ: Вардар со пресврт го победи Влазерими

Вардар - 21.09.2016

Еден живот една љубов МК EN КУП НА РМ: Вардар со пресврт го победи Влазерими Вардар оствари победа над Влазерими во Кичево во рамките од првиот натпревар од 1/8 финалето, и со тоа се стекна со предност пред реваншот во Скопје.

Вардар и Шкендија чекор поблиску до 1/4 финале во купот на Македонија

Спортклуб - 21.09.2016

Денеска се одиграа натпреварит од осминафиналето од Купот на Македонија, Вардар успеа со пресврт да го победи тимот на Велазерими на гостувањето во Кичево, додека Работнички беше поразен на домашен терен од Шкендија.

КУП НА МАКЕДОНИЈА:Вардар со пресврт до триумф

Телеграф - 21.09.2016

Попладнево се одиграа првите натпревари од 1/8 финалето на Купот на Македонија. Се играа интересни натпревари од кои го издвојуваме пресвртот на Вардар со Влазерими, победата на Шкендија над Работнички и триумфот на Пелистер над Ренова Вардар губеше ...

Вардар со пресврт го победи Влазерими, Шкендија подобра од Работнички

МКД - 21.09.2016

Вардар со пресврт во второто полувреме дојде до победа во првиот натпревар од осминафиналето против Влазерими, Шкендија славеше гостинска победа кај Работнички во реприза од минатогодишното финале.

Куп на РМ: Вардар во второто полувреме го скрши Влазерими, Шкендија го среди Работнички

Дерби - 21.09.2016

Најдобрите македонски екипи Вардар и Шкендија се пред пласман во четвртфиналето на Купот на Македонија, откако денеска во првите натпревари издвојуваа гостински победи над Влазерими, односно Работнички.

Стојчевски: Среќен за дебито, пресреќен за голот

Вардар - 21.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Стојчевски: Среќен за дебито, пресреќен за голот Денеска на првиот 1/8 финален натпревар против Влазерими во Кичево, официјално деби за првиот тим на Вардар имаше младиот Филип Стојчевски.

Ф4 во женската ЛШ во Будимпешта до 2019 година

Екипа - 21.09.2016

„Ласло Пап“ Арена во Будимпешта ќе биде домаќин на Ф4 турнирот во ракометната Лига на шампионите во женска конкуренција и во наредните три сезона, до 2019 година. Ова е една од одлуките што беа донесени на годишното Сибрание на Европската ракометна ...

Младинската екипа се подготвува за дебито во ЛШ

Вардар - 21.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Младинската екипа се подготвува за дебито во ЛШ Вардар од негатива до победа во Кичево Вардар ја продолжи победничката серија со Работнички „Црвено-црнa“ радост со четири гола во Ѓорче Петров „Пријателски“ со Раднички ...

Вардар ќе го возобнува женскиот ракомет во Гостивар

SportMedia - 21.09.2016

ГРК Гостивар – Вардар брои околу 80 членови од кои 60 се натпреваруваат во Вардар Јуниор Лигата. Со формирањето на новата група на девојчиња од 14 години и помлади, ќе се зголеми и учеството на ракометната школа на ГРК Гостивар – Вардар во повеќе ...

Возобновен женскиот ракомет во Гостивар

Gol.mk - 21.09.2016

Регионалната единица на ЖРК Вардар во Гостивар, ГРК Гостивар – Вардар од оваа година стартува со формирање на група на девојчиња помали од 14 години. Станува збор за новина во Гостивар, кој важи за ракометен град и каде порано постоел квалитетен ...

Будимпешта ќе биде домаќин на женскиот Ф4 уште три години

Вардар - 21.09.2016

Женски ракометен клуб Вардар Извршниот комитет на ЕХФ на својот последен сопстанок го потврди продолжувањето на договорот со Будимпешта за организација на Ф4 турнирот во женската лига на шампионите.

Школата на Вардар го враќа женскиот ракомет во Гостивар

Телеграф - 21.09.2016

Во новата сезона ќе има екипа која ќе игра во Вардар Јуниор лигата во женска конкуренција Нашата регионална единица во Гостивар, ГРК Гостивар – Вардар од оваа година стартува со формирање на група на девојчиња помали од 14 години.

Новина во Гостивар: Школата на Вардар ќе го возобновува женскиот ракомет

Курир - 21.09.2016

Нашата регионална единица во Гостивар, ГРК Гостивар – Вардар од оваа година стартува со формирање на група на девојчиња помали од 14 години. Станува збор за новина во Гостивар, кој важи за ракометен град и каде порано постоел квалитетен женски ...

Новина во Гостивар – школата на Вардар ќе го возобновува женскиот ракомет

Вардар - 21.09.2016

Женски ракометен клуб Вардар Нашата регионална единица во Гостивар, ГРК Гостивар – Вардар од оваа година стартува со формирање на група на девојчиња помали од 14 години. Станува збор за новина во Гостивар, кој важи за ракометен град и каде порано ...

ВИДЕО: Вардар ги нижи победите во СЕХА лигата

Нетпрес - 21.09.2016

Вардар во текот на целиот натпревар беше подобар ривал и постојано ја зголемуваше предноста. Сите „вардарци“ успеаја да се запишат во листата на стрелците, а најефикасен беше Алекс Душебаев со 6 голови.

ЕХФ и Будимпешта потпишаа нов договор: Следните три Ф4 турнири во „Ласло Пап арената“

Gol.mk - 21.09.2016

Еврпската куќа на ракометот ЕХФ по одлуката на извршниот комитет го продолжи договорот со унгарскиот главен град Будимпешта за организација наз завршниот турнир Лигата на шампионите во женска конкуренција.

Почнува новата сезона во лигата на шампионите

Вардар - 21.09.2016

Со натпреварот меѓу Бешикташ и Брага вечерва почнува новата сезона во машката ракометна лига на шампионите. Турскиот тим лани играше во поквалитетната група, но сега е префрлен во „втората дивизија" во група Д.

Работнички и Шкендија во битка за четвртфинале во Купот, Вардар со лесна задача во Кичево

Екипа - 21.09.2016

Работнички и Шкендија, финалистите од минатата сезона во Купот на Македонија, оваа година се среќаваат во осминафиналето на најмасовното фудбалско натпреварување, во најинтересниот дуел од седумте пресметки кои денеска не очекуваат на терените ширум ...

Линк за следење на мечот Влазерими - Вардар

Вардар - 21.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Линк за следење на мечот Влазерими - Вардар Натпреварот помеѓу Влазерими и Вардар во рамките од 1/8 финалето од Купот на Македонија следете го на следниот линк: https://www.youtube.com/watch?v=dgdMWBCGh-Q&feature=youtu.be ...

Фудбалерите со кои Вардар ќе настапи против Влазерими

Вардар - 21.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Фудбалерите со кои Вардар ќе настапи против Влазерими Вардар денеска во рамките од 1/8 финалето од Купот, гостува на второлигашот Влазерими на истоимениот стадион во Кичево.

Куп на Македонија: Вардар со пресврт го победи Влазерими

Република - 21.09.2016

Вардар оствари победа над Влазерими во Кичево во рамките од првиот натпревар од 1/8 финалето, и со тоа се стекна со предност пред реваншот во Скопје. Иако имаа негатива, сепак „црвено-црните“ во вториот дел од мечот успеаја да направат пресврт и на ...

Куп на РМ: Вардар во второто полувреме го скрши Влазерими, Шкендија го среди Работнички

Точка - 21.09.2016

Најдобрите македонски екипи Вардар и Шкендија се пред пласман во четвртфиналето на Купот на Македонија, откако денеска во првите натпревари издвојуваа гостински победи над Влазерими, односно Работнички.

Будимпешта домаќин на Ф4 до 2019 година

Вечер Прес - 21.09.2016

Извршниот комитет при Европскара ракометна федерација (ЕХФ) на својот последен сопстанок го потврди продолжувањето на договорот со Будимпешта за организација на Ф4 турнирот во женската лига на шампионите.

ЕХФ и Будимпешта го продолжија договорот, фајналфорот во „Ласло Пап арена“ ќе се игра до 2019 година

Република - 21.09.2016

Еврпската куќа на ракометот ЕХФ по одлуката на извршниот комитет го продолжи договорот со унгарскиот главен град Будимпешта за организација наз завршниот турнир Лигата на шампионите во женска конкуренција.

И РК „Вардар“ во кампањата „Стоп за дискриминација"

Вест - 20.09.2016

Вардар во новата ракометна сезона 2016/2017 се вклучува во ЦСР кампања „Стоп за дискриминација" која што ќе трае во текот на целиот шампионат. Младинците со посебни потреби од ЈУ Завод за рехабилитација на деца и младинци-Скопје имаа можност да се ...

Вардар во кампања „Стоп за дискриминација“

Дневник - 20.09.2016

Вардар во новата ракометна сезона 2016/2017 се вклучува во ЦСР кампања „Стоп за дискриминација" која што ќе трае во текот на целиот шампионат Младинците со посебни потреби од ЈУ Завод за рехабилитација на деца и младинци-Скопје имаа можност да се ...

И РК Вардар во кампањата „Стоп за дискриминацијата“

Телеграф - 20.09.2016

На тренингот на ракометарите на Вардар беа присутни десетина деца од Завод за рехабилитација на деца и младинци-Скопје Вардар во новата ракометна сезона 2016/2017 се вклучува во ЦСР кампања „Стоп за дискриминација", која ќе трае во текот на целиот ...

ФОТО: Ракометарите на Вардар порачуваат „Стоп за дискриминација“

Курир - 20.09.2016

Вардар во новата ракометна сезона 2016/2017 се вклучува во ЦСР кампања „Стоп за дискриминација” која што ќе трае во текот на целиот ...

ФК Вардар - ФК Шкендија (младинци) Куп на РМ

Вардар - 20.09.2016

Еден живот една љубов МК EN ФК Вардар - ФК Шкендија (младинци) Куп на РМ ФК Вардар - ФК Шкендија (младинци) Куп на РМ Вардар - Работнички 1:0 Вардар - Шкендија Куп на РМ (кадети) Македонија ЃП - Вардар 0:4 Интервју со Брдаровски: Вардар е најголем ...

Грозданоски: За Вардар целта е освојување и на Купот

Вардар - 20.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Грозданоски: За Вардар целта е освојување и на Купот Утре Вардар во рамките од првиот натпревар од 1/8 финалето од Купот на Македонија, гостува на второлигашот Влазерими од Кичево.

Грозданоски: Купот ни е подеднакво важен како и шампионатот

Gol.mk - 20.09.2016

Минатата сезона Вардар потфрли само во Купот на Македонија каде загуби од Шкендија во двата осминафинални натревари и беше елиминиран. Затоа избраниците на Гоце Седлоски максимално концентрирано приоѓаат на секој меч од Купот оваа сезона, па така ќе ...

Будимпешта ќе биде домаќин на женскиот Ф4 уште три години

24 Ракомет - 20.09.2016

Извршниот комитет на ЕХФ на својот последен состанок го потврди продолжувањето на договорот со Будимпешта за организација на Ф4 турнирот во женската лига на шампионите. Останува уште договарање на деталите меѓу ЕХФ маркетинг и Унгарската ракометна ...

Поповски: Ја оправдавме улогата на фаворити! Ова беше само увертира за тоа што нè очекува

24 Ракомет - 20.09.2016

Вардар славеше висока и убедлива победа во регионалниот дуел против словачкиот првак како увертира за новите возбудувања пред почетокот на новата сезона во Лигата на шампионите. По натпреварот со Прешов, тренерот на Вардар и ракометарот на Вардар, ...

Вардар ќе игра на Ф4, но не и Барселона

Вечер Прес - 20.09.2016

Освен македонскиот шампион на завршниот турнир во Келн, во јуни наредната година ќе играат уште вицешампионот Веспрем, ПСЖ и Рајн Некар Левен Медиа тимот на Евроската ракометна федерација (ЕХФ), непосредно пред стартот на новата сезона во Лигата на ...

„Стоп за дискриминацијата“ порачуваат ракометарите на Вардар

Скопје инфо - 20.09.2016

Вардар во новата ракометна сезона 2016/2017 се вклучува во ЦСР кампања „Стоп за дискриминација” која што ќе трае во текот на целиот шампионат. Младинците со посебни потреби од ЈУ Завод за рехабилитација на деца и младинци-Скопје имаа можност да се ...

Каимовски: Јуниор лигата на Вардар дава можност да се покажеш во најдобро светло

Вест - 19.09.2016

Христијан Каимовски е едно од оние момчиња кои по учеството во Вардар Јуниор лигата ракометната кариера ќе ја градат во младинските екипи на првакот. Младиот ракометар сега ќе биде под водство на легендата Пепи Манасков.

ФК Вардар во кампања „Стоп за дискриминација“

Вест - 19.09.2016

ФК Вардар во новата сезона 2016/2017 се вклучува во ЦСР кампања „Стоп за дискриминација“ која што ќе трае во текот на целиот шампионат. На натпреварот на Вардар против Работнички, по покана на ФК Вардар беа присутни и 22 члена на Здружението на ...

Вардар - Работнички 1:0

Вардар - 19.09.2016

Еден живот една љубов МК EN Вардар - Работнички 1:0 Вардар - Работнички 1:0 Македонија ЃП - Вардар 0:4 Интервју со Брдаровски: Вардар е најголем бренд во Македонија Интервју со Томе Пачовски: Во Македонија никој нема услови како Вардар Како се ...

ЕХФ предвидува: Вардар сезонава ќе игра на Ф4 во Келн!

Вардар - 19.09.2016

Пред почетокот на секоја сезона во машката лига на шампионите, медиа тимот на ЕХФ составен од искусни новинари дава свои предвидувања околу исходот на новата сезона. За првпат меѓу најсериозните кандидати се вбројува и Вардар чии ракометари три ...

Единствениот гол со кој Вардар славеше во дербито против Работнички (Видео)

Спортклуб - 19.09.2016

На ФК Вардар му беше потребен само еден гол за да победи во дербито против Работнички со 1:0, што е одлична предност на табелата на почетокот од новата сезона. Бобан Николов беше човекот кој ја изработи победата на „црвено-црните“, кога стрелаше во ...

Вардар меѓу четирите најдобри екипи во Европа

МКД - 19.09.2016

Според медиа тимот на ЕХФ, Вардар оваа сезона ќе игра на Ф4 турнирот, македонскиот шампион е меѓу четирите најдобри. Пред секоја сезона медиа тимот на ЕХФ составен од искусни новинари дава предвидувања за конечниот исход на Лигата на шампионите.

ФК Вардар во кампања „Стоп за дискриминација“

Вардар - 19.09.2016

Еден живот една љубов МК EN ФК Вардар во кампања „Стоп за дискриминација“ ФК Вардар во новата сезона 2016/2017 се вклучува во ЦСР кампања „Стоп за дискриминација“ која што ќе трае во текот на целиот шампионат Вчера на натпреварот на Вардар против ...

Дебито на младите вардарци во ЛШ во Гродиг, наместо во Салцбург

SportMedia - 19.09.2016

Младинците на Вардар ќе дебитираат во натпреварите од Лигата на шампионите во Гродиг, на „Унтерсберг арена" против Салцбург на 27 септември од 18 часот. Иако Салцбург има супермодерен стадион и прекрасна младинска Академија, сепак мечот ќе се игра ...

Вардар во кампања „Стоп за дискриминација“

Вардар - 19.09.2016

Вардар во новата ракометна сезона 2016/2017 се вклучува во ЦСР кампања „Стоп за дискриминација" која што ќе трае во текот на целиот шампионат Младинците со посебни потреби од ЈУ Завод за рехабилитација на деца и младинци-Скопје имаа можност да се ...

ЕХФ: Вардар сезонава ќе игра на Ф4 во Келн

Стандард - 19.09.2016

Пред почетокот на секоја сезона во машката лига на шампионите, медиа тимот на ЕХФ составен од искусни новинари дава свои предвидувања околу исходот на новата сезона. За првпат меѓу најсериозните кандидати се вбројува и Вардар чии ракометари три ...

ЕХФ предвидува: Оваа сезона Вардар ќе игра на Ф4 во Келн!

Gol.mk - 19.09.2016

Пред почетокот на секоја ракометна сезона во машката Лига на шампионите, медиа тимот на ЕХФ составен од искусни новинари дава свои предвидувања околу исходот на новата сезона, а првпат меѓу најсериозните кандидати се вбројува и Вардар.

Каимовски: Јуниор лигата ми даде можност да го покажам најдоброто од мене

Нетпрес - 19.09.2016

Христијан Каимовски е едно од оние момчиња кои по учеството во Вардар Јуниор лигата ракометната кариера ќе ја градат во младинските екипи на Вардар, под водство на тренерот Пепи Манасков. Каимовски по финалето на Вардар Јуниор лигата беше награден ...

Јуниор лигата на Вардар дава можност да се покажеш во најдобро светло

SportMedia - 19.09.2016

Христијан Каимовски е едно од оние момчиња кои по учеството во Вардар Јуниор лигата ракометната кариера ќе ја градат во младинските екипи на првакот. Младиот ракометар сега ќе биде под водство на легендата Пепи Манасков.

ФК Вардар во кампања „Стоп за дискриминација“

Курир - 19.09.2016

ФК Вардар во новата сезона 2016/2017 се вклучува во ЦСР кампања „Стоп за дискриминација“ која што ќе трае во текот на целиот шампионат. Вчера на натпреварот на Вардар против Работнички, по покана на ФК Вардар беа присутни и 22 члена на Здружението ...

ФК Вардар во кампања „Стоп за дискриминацијата“

Телеграф - 19.09.2016

ФК Вардар во новата сезона 2016/2017 се вклучува во ЦСР кампања „Стоп за дискриминација“, која ќе трае во текот на целиот шампионат На натпреварот на Вардар против Работнички, по покана на ФК Вардар беа присутни и 22 члена на Здружението на граѓани ...

Каимовски: Јуниор лигата ми даде можност да го покажам најдоброто од мене

Курир - 19.09.2016

Христијан Каимовски е едно од оние момчиња кои по учеството во Вардар Јуниор лигата ракометната кариера ќе ја градат во младинските екипи на Вардар, под водство на тренерот Пепи Манасков. Каимовски по финалето на Вардар Јуниор лигата беше награден ...

КАИМОВСКИ: Јуниор лигата ми даде можност да го покажам најдоброто

Телеграф - 19.09.2016

Младиот голман на Вардар има позитивни коментари за шансата што ја добива кај „црвено-црните“ Христијан Каимовски е едно од оние момчиња што по учеството во Вардар Јуниор лигата ракометната кариера ќе ја градат во младинските екипи на Вардар, под ...

Еден момент и магија се стори за Вардар (Видео)

SportMedia - 19.09.2016

Еден миг и еден гол му донесоа магија на Вардар на дербито против Работнички. Младинскиот репрезентативец Бобан Николов се најде на вистинското место во 28. минута и ја одлучи соседската пресметка со победнички погодок.

Вардар од една акција за 90 минути до три бода: Како Николов ги реши „романтичарите“…

Екипа - 19.09.2016

Вардар успеа да ги однесе трите бода од градската дерби пресметка со Работнички, благодарение на погодокот на младинскиот репрезентативец Бобан Николов во 28. минута од средбата… Од „вардарци“ тоа беше се на дуелот, „романтичарите“ имаа неколку ...

Каимовски: Јуниор лигата ми даде можност да го покажам најдоброто од мене

Вардар - 19.09.2016

Женски ракометен клуб Вардар Христијан Каимовски е едно од оние момчиња кои по учеството во Вардар Јуниор лигата ракометната кариера ќе ја градат во младинските екипи на Вардар, под водство на тренерот Пепи Манасков.

Вардар не ја дава челната позиција во Регионалната лига...

Н.Македонија - 19.09.2016

Вардар не ја дава челната позиција во Регионалната лига Ракометарите на Вардар ја продолжија успешната серија во годинешната Регионална лига (РЛ), откако ја забележаа и четвртата победа, но во рамките на меч од 7-то коло.

ФК Вардар во кампања „Стоп за дискриминација“

Lider - 19.09.2016

Македонскиот фудбалски шампион ФК Вардар во новата сезона 2016/2017 се вклучува во ЦСР кампања „Стоп за дискриминација“ која што ќе трае во текот на целиот шампионат. На дерби натпреварот од ПМФЛ меѓу Вардар и Работнички, по покана на ФК Вардар беа ...