TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новинарот Гоце Каревски е загинатиот во железничката несреќа кај Битола

Фокус - 25.09.2016

Во железничката несреќа што се случи вчера наутро во близина на Битола животот го загубил поранешниот новинар, дописник на „Нова Македонија” и „Утрински весник” Гоце Каревски, на возраст од 56 години.

Железничка несреќа на пругата Битола - Скопје - воз удри во такси возило - загина таксистот

Канал5 - 25.09.2016

Утринава се случи несреќа на железничката пруга Битола – Скопје, кога патнички воз удри во такси возило управувано од битолчанец (56). Од силината на ударот, такси возилото било влечено триста метри по шините, при што возачот го загубил животот.

Таксист настрада во железничка несреќа – возилото било влечено 300 метри по шините

Канал5 - 25.09.2016

56 годишен таксист од Битола загина во страшна сообраќајка кога на него налетал воз, што се движел кон Скопје. Возилото било влечкано 300 метри по пругата. По извршената истрага е утврдено дека нема присуство на алкохол во крвта на машиновозачот.

Во железничката несреќа во Битола загина новинарот Гоце Каревски

Репортер - 25.09.2016

Во железничката несреќа што се случи вчера наутро во близина на Битола животот го загуби поранешниот новинар, дописник на „Нова Македонија” и „Утрински весник” Гоце Каревски, на возраст од 56 години.

Во железничката несреќа во Битола загина новинарот Гоце Каревски

МКД - 25.09.2016

Во железничката несреќа што се случи вчера наутро во близина на Битола животот го загуби поранешниот новинар, дописник на „Нова Македонија" и „Утрински весник" Гоце Каревски, на возраст од 56 години.

Во железничката несреќа во Битола загина новинарот Гоце Каревски

Курир - 25.09.2016

Во железничката несреќа што се случи вчера наутро во близина на Битола животот го загуби поранешниот новинар, дописник на “Нова Македонија“ и “Утрински весник“ Гоце Каревски, на возраст од педесет и шест години, пренесува Тера.мк.

Во железничката несреќа во Битола загина новинарот Гоце Каревски

+инфо - 25.09.2016

Несреќата се случила кај населбата горно Оризари на отворен железнички премин на кој нема рампа. Во железничката несреќа што се случи вчера наутро во близина на Битола животот го загуби поранешниот новинар, дописник на „Нова Македонија" и „Утрински ...

Поранешен новинар е жртвата на страшната железничка несреќа во Македонија

Press24 - 25.09.2016

Страшна железничка несреќа вчера ја потресе Македонија. Возот кој сообраќа на релацијата Битола-Скопје, удри во такси возило, а од силината на ударот возилото било влечено 300 метри по шините. За жал, возачот починал на лице место.

Во железничката несреќа во Битола загина новинарот Гоце Каревски

А1 On - 25.09.2016

Во железничката несреќа што се случи вчера наутро во близина на Битола животот го загуби поранешниот новинар, дописник на „Нова Македонија” и „Утрински весник” Гоце Каревски, на возраст од 56 години.

Во железничката несреќа во Битола загина новинарот Гоце Каревски

еМагазин - 25.09.2016

Во железничката несреќа што се случи вчера во близина на Битола животот го загуби поранешниот новинар, дописник на “Нова Македонија“ и “Утрински весник“ Гоце Каревски, на возраст од педесет и шест години.

Во железничката несреќа во Битола загина новинарот Гоце Каревски

МК News - 25.09.2016

Во железничката несреќа што се случи вчера наутро во близина на Битола животот го загуби поранешниот новинар, дописник на “Нова Македонија“ и “Утрински весник“ Гоце Каревски, на возраст од педесет и шест години, пренесува Тера.мк.

Воз удри во такси: Поранешен новинар настрада во железничката несреќа (ФОТО)

Република - 25.09.2016

Страшна железничка несреќа вчера ја потресе Македонија. Возот кој сообраќа на релацијата Битола-Скопје , удри во такси возило, а од силината на ударот возилото било влечено 300 метри по шините. За жал, возачот починал на самото место.

Страшна железничка несреќа кај Битола: Загина познат новинар

Пулс24 - 25.09.2016

Во железничката несреќа што се случи вчера наутро во близина на Битола животот го загуби поранешниот новинар, дописник на “Нова Македонија“ и “Утрински весник“ Гоце Каревски, на возраст од педесет и шест години, пренесува Тера.мк.

Железничка несреќа кај Битола, еден загинат

Телма - 24.09.2016

Возач на автомобил со битолски регистерски ознаки загина во железничката несреќа што се случила изутрината во 5:31 минута на излезот од железничката станица во Битола откако во него удрил патнички воз.

Поранешен новинар почина во сообраќајка со воз во Битола

Дневник - 24.09.2016

Гоце К. е 56 годишниот битолчанец кој утрово почина откако возот удри во неговото возило. Тој беше долгогодишен новинар и диписник на национални медиуми во Скопје, а откако ја загуби работата како новинар во последните десетина години работеше како ...

Загина таксист – патнички воз удрил во такси возило

ТВ21 - 24.09.2016

Утринава се случи несреќа на железничката пруга Битола – Скопје, кога патнички воз удри во такси возило управувано од 56 годишен битолчанец. Од силината на ударот, такси возилото било влечено 300 метри по шините, при што возачот го загубил животот.

Загина битолчанец при удар од воз

Фокус - 24.09.2016

Битолчанец на 56 годишна возраст загина откако утринава во возилото што тој го управувал удрил патнички воз на железничката пруга Битола – Скопје. Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што возачот го ...

ТАКСИСТ ЗАГИНА ВО БИТОЛА: Воз го згмечил неговиот автомобил

Телеграф - 24.09.2016

Од силината на ударот, возилото било влечено триста метри по шините Утрово се случила тешка сообраќајна незгода на железничката пруга Битола – Скопје. Имено брзиот воз кој сообраќал за Скопје, на преминот кај селото Карамани удрил во такси возило, ...

Тешка железничка несреќа: Автомобил влечен 300 метри по шините, возачот починал

Сител - 24.09.2016

На железничката пруга Битола – Скопје, утринава се случи кога патнички воз удри во такси возило управувано од битолчанец (56). Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што возачот го загубил животот.

Бизарна несреќа во Македонија: Воз удри во такси - го влечел возачот 300 метри по шините

Press24 - 24.09.2016

Утринава се случи несреќа на железничката пруга Битола – Скопје, кога патнички воз удри во такси возило управувано од 56-годишен битолчанец. Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што возачот го загубил ...

Воз прегази таксист во Битола

Макфакс - 24.09.2016

Во сабота наутро, се случи несреќа на железничката пруга Битола – Скопје, кога патнички воз удри во такси возило управувано од битолчанец на возраст од 56 години. Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што ...

Воз прегази таксист – Го влечел 300 метри битолчанецот

Репортер - 24.09.2016

Битолчанец (56) загина откако утринава во возилото што тој го управувал удрил патнички воз на железничката пруга Битола – Скопје. Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што возачот го загубил животот.

Битола: Воз удри такси, го влечел возилото 300 метри по шините

Кајгана - 24.09.2016

Утринава се случи сообраќајна несреќа на железничката пруга Битола – Скопје, кога патнички воз удри во такси возило управувано од битолчанец на возраст од 56 години. Од силината на ударот, такси возилото било влечено 300 метри по шините, при што ...

Битолчанец загина при судар со воз

А1 On - 24.09.2016

Битолчанец (56) загина откако утринава во возилото што тој го управувал удрил патнички воз на железничката пруга Битола – Скопје. Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што возачот го загубил животот.

Битолчанец загина при судар со воз

+инфо - 24.09.2016

Издадени се наредби за обдукција на телото на починатиот и анализа на крв за утврдување на евентуално присуство на алкохол. Битолчанец (56) загина откако утринава во возилото што тој го управувал удрил патнички воз на железничката пруга Битола – ...

Во железничка несреќа кај Битола загина едно лице

МКД - 24.09.2016

Едно лице загина во несреќа на железничката пруга Битола – Скопје, кога патнички воз удри во такси возило управувано од 56-годишен битолчанец утринава во 05.31 часот на делот од пругата помеѓу Битола и станицата Никола Карев.

Тешка железничка несреќа: Автомобил влечен 300 метри по шините, возачот починал

Курир - 24.09.2016

На железничката пруга Битола – Скопје, утринава се случи кога патнички воз удри во такси возило управувано од битолчанец (56). Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што возачот го загубил животот.

Битолски таксист загина на железнички премин

Алфа - 24.09.2016

Поранешниот дописник на ``Нова Македонија`` и ``Утрински весник`` Гоце Каревски, на возраст од педесет и шест години, денеска во тешка сообраќајна несреќа го загуби животот на железничкиот премин на излезот од Битола, Поранешниот дописник на ``Нова ...

Битолчанец загина при судар со воз

Стандард - 24.09.2016

Битолчанец (56) загина откако утринава во возилото што тој го управувал удрил патнички воз на железничката пруга Битола – Скопје. Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што возачот го загубил животот.

Железничка несреќа: Автомобилот бил влечен 300 метри, а возачот е починат

Нетпрес - 24.09.2016

Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што возачот го загубил животот. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Битола изврши увид на лице место.

Воз удри во кола во Битола, еден загинат

еМагазин - 24.09.2016

Возач на автомобил со битолски регистерски ознаки загина во железничката несреќа што се случила изутрината во 5:31 минута на излезот од железничката станица во Битола откако во него удрил патнички воз.

Удрил во такси возило и го влечел 300 метри по шините

Тера - 24.09.2016

Утринава се случи несреќа на железничката пруга Битола – Скопје, кога патнички воз удри во такси возило управувано од битолчанец (56). Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што возачот го загубил животот.

Битолчанец загина при судар со воз

Либертас - 24.09.2016

Битолчанец (56) загина откако утринава во возилото што тој го управувал удрил патнички воз на железничката пруга Битола – Скопје. Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што возачот го загубил животот.

Железничка несреќа кај Битола, еден загинат

Мета - 24.09.2016

Едно лице загина во несреќа на железничката пруга Битола – Скопје, кога патнички воз удри во такси возило управувано од 56-годишен битолчанец. Од силината на ударот, такси возилото било влечено околу 300 метри по шините, при што возачот го загубил ...

Еден загинат во судир на воз со автомобил кај Битола

Тера - 24.09.2016

Утрово брзиот воз кој сообраќал за Скопје, на преминот за на кај селото Карамани удрил во такси возило. Соред информациите, возачот на такси возилото загинал. Возот од Битола тргнува во 5:25 ...

Железничка несреќа кај Битола, еден загинат

Вечер Прес - 24.09.2016

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Возач на автомобил со битолски регистерски ознаки загина во железничката несреќа што се случила изутрината во 5:31 минута на излезот од железничката станица во Битола откако во него удрил патнички воз.

Железничка несреќа во Битола: Автомобил влечен 300 метри по шините, возачот починал

МК News - 24.09.2016

На железничката пруга Битола – Скопје, утринава се случи кога патнички воз удри во такси возило управувано од битолчанец (56). Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што возачот го загубил животот.

Воз прегази таксист во Битола

Точка - 24.09.2016

Во сабота наутро, се случи несреќа на железничката пруга Битола – Скопје, кога патнички воз удри во такси возило управувано од битолчанец на возраст од 56 години. Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што ...

Во железничката несреќа во Битола загина новинарот Гоце Каревски

Тера - 24.09.2016

Во железничката несреќа што се случи рано утрово во близина на Битола животот го загуби поранешниот новинар, дописник на “Нова Македонија“ и “Утрински весник“ Гоце Каревски, на возраст од педесет и шест години.

Битолчанец загина во тешка железничка несреќа

Пулс24 - 24.09.2016

На железничката пруга Битола – Скопје, утринава се случи кога патнички воз удри во такси возило управувано од битолчанец (56). Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што возачот го загубил животот.

Teшка железничка несреќа кај Битола, загина едно лице

Република - 24.09.2016

Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа што утрово се случила кај Битола. До несреќата дошло откако такси-возило управувано од 56-годишен битолчанец удрило патнички воз на железничката пруга Битола – Скопје.

Железничка несреќа кај Битола, еден загинат...

Н.Македонија - 24.09.2016

Железничка несреќа кај Битола, еден загинат Возач на автомобил со битолски регистерски ознаки загина во железничката несреќа што се случила изутрината во 5:31 минута на излезот од железничката станица во Битола откако во него удрил патнички воз.

ОЈО Битола изврши увид на лице место за железничката несреќа во која загина едно лице

Lider - 24.09.2016

Утринава се случи несреќа на железничката пруга Битола – Скопје, кога патнички воз удри во такси возило управувано од битолчанец (56). Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што возачот го загубил животот.