TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

Телма - 07.12.2017

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СJО за случајот „Титаник 2" за изборните нерегуларности . Во овој случај обвинети се Сашо Мијалков (вмро-дпмне), Мендух Тачи (дпа) и на Бедредин Ибраими, потоа ...

Ќе им се суди на Мијалков и Тачи кои договараа гласање во ДИК

24 Вести - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при кривичниот суд го прифатил обвинението на сјо за предметот „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларности. Ќе им се суди на политичари од врвот на ВМРО-ДПМНЕ, но овој предмет го опфаќа и претседателот на ДПА, ...

Судот го прифати обвинението за случајот „Титаник 2“

Р.С.Европа - 07.12.2017

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2“ за изборни нерегуларности во кој за злоупотреба на службена положба и овластување обвинети се лидерот на ДПА Мендух Тачи, поранешните членови на ...

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

24 Вести - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“. Во случајот обвинети се поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, лидерот на ДПА, Мендух Тачи, членот на ДИК од ВМРО-ДПМНЕ, Сашо ...

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

Алсат-М - 07.12.2017

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2″ за изборни нерегуларности, потврдија ...

Ќе им се суди на Мијалков и Тачи кои договараа гласање во ДИК

Фокус - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларности. Ќе им се суди на политичари од врвот на ВМРО-ДПМНЕ, но овој предмет ја опфаќа и ДПА, поточно ...

Прифатено обвинението за „Титаник 2″

+инфо - 07.12.2017

Прифатен е и обвинителниот предлог за Сашо Мијаклов за кривично дело примање награда за противзаконито влијание. Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2″ за изборни нерегуларности, ...

Прифатено обвинението за „Титаник 2“, на обвинителна клупа Мијалков и Тачи

Правдико - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, во врска со изборни нерегуларности. Во случајот обвинети се поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, лидерот на ДПА, Мендух Тачи, ...

Прифатено обвинението за случајот „Титаник 2“

МРТ - 07.12.2017

Осомниечени се поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, лидерот на ДПА Мендух Тачи, поранешни и сегашни членови на Државната изборна комисија и петмина судии од Управниот суд. Советот за оценка за обвинителен акт при скопскиот Кривичен суд го ...

Одобрено обвинението на СЈО за „Титаник 2“

А1 On - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков, лидерот на ДПА Мендух ...

Прифатено обвинението за „Титаник 2“, на обвинителна клупа Мијалков и Тачи

Либертас - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, во врска со изборни нерегуларности. Во случајот обвинети се поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, лидерот на ДПА, Мендух Тачи, ...

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

ТВ21 - 07.12.2017

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2″ за изборни нерегуларности, потврдија за МИА од СЈО. Во овој случај обвинети за злоупотреба на службената положба и овластување се лидерот на ДПА ...

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

Сител - 07.12.2017

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2" за изборни нерегуларности, потврдија за МИА од СЈО. Во овој случај обвинети за злоупотреба на службената положба и овластување се лидерот на ДПА ...

Одобрено обвинението за „Титаник 2“

Макфакс - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков, лидерот на ДПА Мендух ...

Судот го прифати обвинението за Мијалков, Мендух Тачи и членови на ДИК, ама не и за управните судии за изборни местенки

Сакам да кажам - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го одобрил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларности, но само за обвинетите политичари и поранешни и актуелни членови на Државната изборна комисија, ...

Одобрено обвинението за „Титаник 2“ - судиите на Управниот суд нема да одговараат

Канал5 - 07.12.2017

Одобрено е обвинението за „Титаник 2“ . Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот Суд Скопје 1 го прифати обвинението на специјалното јавно обвинителство за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности.

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

МК News - 07.12.2017

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2″ за изборни нерегуларности, потврдија за МИА од СЈО. Во овој случај обвинети за злоупотреба на службената положба и овластување се лидерот на ДПА ...

Одобрено обвинението за „Титаник 2“

Шеталиште - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, лидерот на ДПА, ...

Ќе им се суди на Мијалков и Тачи кои договараа гласање во ДИК

Позитив.мк - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларности. Ќе им се суди на политичари од врвот на ВМРО-ДПМНЕ, но овој предмет ја опфаќа и ДПА, поточно ...

Одобрено обвинението за „Титаник 2“

Нетпрес - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, лидерот на ДПА, ...

Одобрено обвинението за „Титаник 2“

Точка - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, лидерот на ДПА, ...

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

Стандард - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“. Во случајот обвинети се поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, лидерот на ДПА, Мендух Тачи, членот на ДИК од ВМРО-ДПМНЕ, Сашо ...

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

Press24 - 07.12.2017

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2" за изборни нерегуларности, потврдија за МИА од СЈО. Во овој случај обвинети за злоупотреба на службената положба и овластување се лидерот на ДПА ...

Одобрено обвинението за Титаник 2

Вечер - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков, лидерот на ДПА Мендух ...

Прифатено обвинението за „Титаник 2“, на обвинителна клупа Мијалков и Тачи

Мета - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, во врска со изборни нерегуларности. Во случајот обвинети се поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, лидерот на ДПА, Мендух Тачи, ...

Прифатено обвинението против Мијалков и Тачи за договореното гласање во ДИК

Бриф - 07.12.2017

Судот го прифатил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларности, поточно за местење на резултати од локалните избори во 2013 година. Обвинети се поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, членот на ДИК предложен од ...

Одобрено обвинението за Титаник 2

Орбис - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков, лидерот на ДПА Мендух ...

Ќе им се суди на Мијалков и Тачи кои договараа гласање во ДИК

Локално - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларности. Ќе им се суди на политичари од врвот на ВМРО-ДПМНЕ, но овој предмет ја опфаќа и ДПА, поточно ...

Прифатено обвинението против Мијалков и Тачи за договореното гласање во ДИК

iPortal - 07.12.2017

Судот го прифатил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларности, поточно за местење на резултати од локалните избори во 2013 година. Обвинети се поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, членот на ДИК предложен од ...

Прифатено обвинението за „Титаник 2″

Слободен Печат - 07.12.2017

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2″ за изборни нерегуларности, потврдија за МИА од СЈО. Во овој случај обвинети за злоупотреба на службената положба и овластување се лидерот на ДПА ...

Прифатено обвинението за „Титаник 2“: Ќе им се суди на Мијалков и Тачи

еМагазин - 07.12.2017

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2" за изборни нерегуларности. Во овој случај на Специјалнот јавно обвинителство (СЈО), обвинети за злоупотреба на службената положба и овластување се ...

Одобрено обвинението за Титаник 2

Sky - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков, лидерот на ДПА Мендух ...

„Tитаник 2“, Kривичниот суд ги амнестира колегите од Управниот суд

Алсат-М - 06.12.2017

Дали Кривичниот суд ги штити од кривична одговорност петте судии од Управниот суд обвинети во случајот „Титаник 2“ за изборни нерегуларности? Алсат М од извори во скопска единица дознава дека Советот на судии го оценувал обвинението за Билјана ...

Обвинетите од „Титаник“ барале да не биде прифатено обвинението оти Иванов ги амнестирал

24 Вести - 04.12.2017

Обвинетите во „Титаник“ барале обвинението да не биде прифатено бидејќи претседателот Ѓорѓе Иванов ги амнестирал и дополнително барале 1063 телефонски разговори да не бидат доказ во постапката за изборните нерегуларности.