TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски: Ќе го поразиме СДСМ

Алсат-М - 19.07.2015

Премиерот Никола Груевски повтори дека ВМРО ќе ја порази СДСМ на идните избори закажани за 24 април. Во интервју за порталот „Нет прес“, Груевски ги истакна неговите идни приоритети. Тој е задоволен од постигнатиот политички договор со кој беше ...

ВМРО-ДПМНЕ: Стравот на СДСМ од избори е голем, на тој ден како кула од карти ќе се срушат нивните лаги

МКД - 19.07.2015

Владејачката партија смета дека последното соопштение на СДСМ е пишувано меѓу две чаши коктел на некоја плажа и затоа е, како што велат, полно со грешки и неточности. Тоа, според ВМРО-ДПМНЕ јасно покажува дека СДСМ се деконцентрирани, па затоа „ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Разбирлив е стравот на СДСМ од избори

Телеграф - 19.07.2015

Владејачката партија реагира на соопштението на опозициската СДСМ Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ реагира на соопштението на СДСМ кое беше испратено попладнево како реакција на интервјуто на премиерот Никола Груевски за „Нетпрес“.

ВМРО-ДПМНЕ: Безидејноста и стравот, СДСМ го покриваат со празни соопштенија

А1 On - 19.07.2015

Стравот на СДСМ од избори е голем бидејќи на тој ден нивните лаги, манипулации и конструкции ќе се срушат како кула од карти, а нивните најсилни поддржувачи веќе нема да им веруваат, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешното соопшение на СДСМво врска со ...

Груевски за Нетпрес- народот е најсилна гаранција дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на следните избори

Канал5 - 19.07.2015

Народот е најсилна гаранција дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на следните парламентарни избори, вели во интервју за Нетпрес премиерот Никола Груевски. Груевски вели дека е задоволен од потпишаниот договор со кој се реши политичката криза.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е политичкиот субјект кој е синоним за матни финасирања на својата кампања

Fox.mk - 19.07.2015

Нервозата на СДСМ станува се поочигледна. Тие се обидуваат виновници да бараат во ВМРО-ДПМНЕ за сите внатрепартиски препукувања, безидејноста, а еве сега и за слабата наплата на чланарината.

СДСМ: За многу милиони евра ќе треба Груевски да поднесе сметки

Бриф - 19.07.2015

Многу му гори под нозете на Никола Груевски штом, наместо да се фати за работа по брјните критики во Извештајот на Прибе, со коишто ја обрука Македонија во Европа и светот, тој се занимава со членарините во СДСМ, реагира СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Разбирлив е стравот на СДСМ од избори

Fox.mk - 19.07.2015

Стравот на СДСМ од избори е голем бидејќи на тој ден нивните лаги, манипулации и конструкции ќе се срушат како кула од карти, а нивните најсилни поддржувачи веќе нема да им веруваат, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешното соопштение на СДСМ во врска со ...

Груевски: Довербата во народот ќе значи нова голема победа на ВМРО ДПМНЕ

Press24 - 19.07.2015

Премиерот Никола Груевски во ексклузивно интервју за Нетпрес, говори за приоритетите во следниот период. Тој истакнува задоволство од потпишаниот договор со кој се реши политичката криза. Граѓаните треба да очекуваат бенефит од силниот фокус на ...

Груевски: Довербата во народот ќе значи нова голема победа на ВМРО ДПМНЕ

Денешен - 19.07.2015

Премиерот Никола Груевски во ексклузивно интервју за Нетпрес, говори за приоритетите во следниот период. Тој истакнува задоволство од потпишаниот договор со кој се реши политичката криза. Граѓаните треба да очекуваат бенефит од силниот фокус на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Разбирлив е стравот на СДСМ од избори

Курир - 19.07.2015

Стравот на СДСМ од избори е голем бидејќи на тој ден нивните лаги, манипулации и конструкции ќе се срушат како кула од карти, а нивните најсилни поддржувачи веќе нема да им веруваат, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешното соопштение на СДСМ во врска со ...

Груевски : Довербата во народот ќе значи нова голема победа на ВМРО ДПМНЕ

Вечер - 19.07.2015

-Навикнат сум на лажната еуфорија која СДСМ ја шири веќе 10 години, дополнува Груевски за Нетпрес, и додава дека народот е најсилна гаранција дека ВМРО ДПМНЕ ќе победи на следните парламентарни избори.

Спасовски: Груевски со право се плаши дека ќе оди во затвор

Бриф - 19.07.2015

Ви го пренесуваме интервјуто на генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски за Слободен печат : Откако малку спласна еуфоријата по постигнатиот договор, кој излегува во пресрет на вашето главно барање – преодна влада што ќе организира слободни, ...

Груевски за „Нетпрес“: Народот е најсилна гаранција дека ВМРО ДПМНЕ ќе победи на следните парламентарни избори

Република - 19.07.2015

Премиерот Никола Груевски во интервју за порталот „Нетпрес“, говори за приоритетите во следниот период. Тој истакнува задоволство од потпишаниот договор со кој се реши политичката криза. – Граѓаните треба да очекуваат бенефит од силниот фокус на ...

Спасовски: Груевски со право се плаши дека ќе оди во затвор

Репортер - 19.07.2015

Ви го пренесуваме интервјуто на генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски за Слободен печат : Откако малку спласна еуфоријата по постигнатиот договор, кој излегува во пресрет на вашето главно барање – преодна влада што ќе организира слободни, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Безидејноста и стравот, СДСМ го покриваат со празни соопштенија

Репортер - 19.07.2015

Стравот на СДСМ од избори е голем бидејќи на тој ден нивните лаги, манипулации и конструкции ќе се срушат како кула од карти, а нивните најсилни поддржувачи веќе нема да им веруваат, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешното соопшение на СДСМво врска со ...

Груевски за Нетпрес: Довербата во народот ќе значи нова голема победа на ВМРО ДПМНЕ

Нетпрес - 19.07.2015

Премиерот Никола Груевски за Нетпрес во ексклузивно интервју говори за приоритетите во следниот период. Тој истакнува задоволство од потпишаниот договор со кој се реши политичката криза. Граѓаните треба да очекуваат бенефит од силниот фокус на ...

Спасовски: Груевски со право се плаши дека ќе оди во затвор

Либертас - 19.07.2015

Ви го пренесуваме интервјуто на генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски за Слободен печат : Откако малку спласна еуфоријата по постигнатиот договор, кој излегува во пресрет на вашето главно барање – преодна влада што ќе организира слободни, ...

Груевски: Довербата во народот ќе значи нова голема победа на ВМРО ДПМНЕ

Lider - 19.07.2015

Премиерот Никола Груевски во ексклузивно интервју за Нетпрес, говори за приоритетите во следниот период. Тој истакнува задоволство од потпишаниот договор со кој се реши политичката криза. Граѓаните треба да очекуваат бенефит од силниот фокус на ...

Груевски: Граѓаните треба да очекуваат бенефит од силниот фокус на Владата за реализација на проектите

Пулс24 - 19.07.2015

Премиерот Никола Груевски во ексклузивно интервју за Нетпрес, говори за приоритетите во следниот период. Тој истакнува задоволство од потпишаниот договор со кој се реши политичката криза. Граѓаните треба да очекуваат бенефит од силниот фокус на ...

Разбирлив е стравот на СДСМ од избори

Пулс24 - 19.07.2015

Стравот на СДСМ од избори е голем бидејќи на тој ден нивните лаги, манипулации и конструкции ќе се срушат како кула од карти, а нивните најсилни поддржувачи веќе нема да им веруваат, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешното соопштение на СДСМ во врска со ...

ВМРО ДПМНЕ предмалку излезе со следното соопштение во кое...

Sky - 19.07.2015

Стравот на СДСМ од избори е голем бидејќи на тој ден нивните лаги, манипулации и конструкции ќе се срушат како кула од карти, а нивните најсилни поддржувачи веќе нема да им веруваат, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешното соопшение на СДСМво врска со ...

СДСМ: Која е сумата на злоупотребени пари на граѓаните за партиски цели?

Нова ТВ - 18.07.2015

Многу му гори под нозете на Никола Груевски штом, наместо да се фати за работа по брјните критики во Извештајот на Прибе, со коишто ја обрука Македонија во Европа и светот, тој се занимава со членарините во СДСМ, соопштува оваа партија.

СДСМ: Како ВМРО-ДПМНЕ ја „пополни“ дупката од 3.5 милиони евра за изборите во 2011 година?

МКД - 18.07.2015

Многу му гори под нозете на Никола Груевски штом, наместо да се фати за работа по бројните критики во Извештајот на Прибе, со коишто ја обрука Македонија во Европа и светот, тој се занимава со членарините во СДСМ, стои во соопштението на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ во последните изборни циклуси се финасираше на крајно сомнителен и нелегален начин со кредити

МКД - 18.07.2015

Нервозата на СДСМ станува се поочигледна. Тие се обидуваат виновници да бараат во ВМРО-ДПМНЕ за сите внатрепартиски препукувања, безидејноста, а еве сега и за слабата наплата на чланарината.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ во нас бара виновници за внатрепартиските препукувања и безидејноста

+инфо - 18.07.2015

Нервозата на СДСМ станува се поочигледна. Тие се обидуваат виновници да бараат во ВМРО-ДПМНЕ за сите внатрепартиски препукувања, безидејноста, а еве сега и за слабата наплата на чланарината, одговара ВМРО-ДПМНЕ на денешната реакција на СДСМ.

СДСМ: Дали почетоците на криминалната империја на Груевски се парите во кеш што ги примала Јанкулоска?

А1 On - 18.07.2015

„Многу му гори под нозете на Никола Груевски штом, наместо да се фати за работа по брјните критики во Извештајот на Прибе, со коишто ја обрука Македонија во Европа и светот, тој се занимава со членарините во СДСМ.

СДСМ: За многу милиони евра ќе треба Груевски да поднесе сметки

+инфо - 18.07.2015

Многу му гори под нозете на Никола Груевски штом, наместо да се фати за работа по брјните критики во Извештајот на Прибе, со коишто ја обрука Македонија во Европа и светот, тој се занимава со членарините во СДСМ, реагира СДСМ.

ВМРО ДПМНЕ: Да не беше црното сценарио на СДСМ, приходите во буџетот ќе беа уште повисоки

Фактор - 18.07.2015

Колку и да се обидува СДСМ не може да спори дека приходите првото полугодие се на високо ниво и дека сигурно ќе беа повисоки да не беше нивното црно сценарио, реагира ВМРО-ДПМНЕ на реакцијата на СДСМ на ребалансот на буџетот за 2015 година.

СДСМ: Дали почетоците на криминалната империја на Груевски се парите во кеш што ги примала Јанкулоска?

Локално - 18.07.2015

„Многу му гори под нозете на Никола Груевски штом, наместо да се фати за работа по брјните критики во Извештајот на Прибе, со коишто ја обрука Македонија во Европа и светот, тој се занимава со членарините во СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ синоним за матни финансирања на својата кампања

Сител - 18.07.2015

-Нервозата на СДСМ станува се поочигледна. Тие се обидуваат виновници да бараат во ВМРО-ДПМНЕ за сите внатрепартиски препукувања, безидејноста, а еве сега и за слабата наплата на чланарината.

ВМРО – ДПМНЕ од Битола прослави 25 години од своето постоење

Шеталиште - 18.07.2015

Синоќа на летната сцена Тумбе кафе, општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Битола го одбележа 25 роденден. Токму пред 25 години, на овој ден во големата сала на Домот на културата се одржа основачкото Собрание на ВМРО-ДПМНЕ за Битола.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е политичкиот субјект кој е синоним за матни финасирања на својата кампања

Вечер - 18.07.2015

Нервозата на СДСМ станува се поочигледна. Тие се обидуваат да бараат вина во ВМРО-ДПМНЕ за сите внатрепартиски препукувања, безидејноста, а еве сега и за слабата наплата на чланарината. Оттука и произлегува жолчното соопштение на СДСМ полно со гнев ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е политичкиот субјект кој е синоним за матни финасирања на својата кампања

Press24 - 18.07.2015

Нервозата на СДСМ станува се поочигледна. Тие се обидуваат виновници да бараат во ВМРО-ДПМНЕ за сите внатрепартиски препукувања, безидејноста, а еве сега и за слабата наплата на чланарината.

Партиите во жолчна преписка кој колку крадел и кој колку е нервозен

Кирилица - 18.07.2015

СДСМ во едно од соопштенијата праша како ВМРО-ДПМНЕ ја „пополни“ дупката од 3.5 милиони евра констатирана во извештајот на ВМРО-ДПМНЕ за изборите во 2011 година, и од каде партијата најде меѓу 15 и 30 милиони евра за новото седиште.

СДСМ: За многу милиони евра ќе треба Груевски да поднесе сметки

Либертас - 18.07.2015

Многу му гори под нозете на Никола Груевски штом, наместо да се фати за работа по брoјните критики во Извештајот на Прибе, со коишто ја обрука Македонија во Европа и светот, тој се занимава со членарините во СДСМ, реагира СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ во нас бара виновници за внатрепартиските препукувања и безидејноста

Либертас - 18.07.2015

Нервозата на СДСМ станува се поочигледна. Тие се обидуваат виновници да бараат во ВМРО-ДПМНЕ за сите внатрепартиски препукувања, безидејноста, а еве сега и за слабата наплата на чланарината, одговара ВМРО-ДПМНЕ н а денешната реакција од СДСМ.

СДСМ: Дали почетоците на криминалната империја на Груевски се парите во кеш што ги примала Јанкулоска?

Репортер - 18.07.2015

„Многу му гори под нозете на Никола Груевски штом, наместо да се фати за работа по бројните критики во Извештајот на Прибе, со коишто ја обрука Македонија во Европа и светот, тој се занимава со членарините во СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е политичкиот субјект кој е синоним за матни финасирања на својата кампања

Курир - 18.07.2015

Нервозата на СДСМ станува се поочигледна. Тие се обидуваат виновници да бараат во ВМРО-ДПМНЕ за сите внатрепартиски препукувања, безидејноста, а еве сега и за слабата наплата на чланарината.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ синоним за матни финасирања на својата кампања

Репортер - 18.07.2015

„Нервозата на СДСМ станува се поочигледна. Тие се обидуваат виновници да бараат во ВМРО-ДПМНЕ за сите внатрепартиски препукувања, безидејноста, а еве сега и за слабата наплата на чланарината.

СДСМ распали по ВМРО ДПМНЕ - еве што соддржи најновото соопштение!

Sky - 18.07.2015

Во соопштението на СДСМ испратено до јавноста, опозициската партија прашува како ВМРО-ДПМНЕ ја „пополни“ дупката од 3,5 милиони евра, констатирана во извештајот на ВМРО-ДПМНЕ за изборите во 2011 година.

ВМРО-ДПМНЕ: Неуспешен беше обидот на СДСМ со политичка криза да предизвика економска криза

МКД - 17.07.2015

СДСМ би бил пресреќен да е лоша состојбата во Буџетот. Затоа ги фаќа паника кога слушнаа дека приходите се одлични и се за 14% повисоки од 2014 година. Тој податок е доказ дека обидот на СДСМ со политичка криза да ја втурне економијата во минус е ...

ВМРО–ДПМНЕ: Економските експерти на СДСМ се докажаа со криминалната и мафијашка приватизација

МКД - 17.07.2015

Економските експерти на СДСМ во минатото се докажаа со криминалната и мафијашка приватизација, со 684 затворени фабрики, со повеќе од 200 илјади оставени луѓе без работа, намалени пензии, намалена социјална помош, умртвено стопанство, никаква ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните одлучуваат кој ќе ги води институциите

+инфо - 17.07.2015

СДСМ се уште не може да научи дека граѓаните на Република Македонија се тие кои ја даваат одговорноста, која партија и кои луѓе ќе раководат со државните институции, реагира ВМРО-ДПМНЕ, на соопштението на СДСМ во кое обвини дека Груевски повеќе се ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не може да ги прикрие инвестициите во ребалансот

+инфо - 17.07.2015

Колку и да се обидува СДСМ не може да спори дека приходите првото полугодие се на високо ниво и дека сигурно ќе беа повисоки да не беше нивното црно сценарио, реагира ВМРО-ДПМНЕ на реакцијата на СДСМ на ребалансот на буџетот за 2015 година.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се уште не може да научи – граѓаните ја даваат одговорноста

Репортер - 17.07.2015

СДСМ сеуште не може да научи дека граѓаните на Република Македонија се тие кои ја даваат одговорноста, која партија и кои луѓе ќе раководат со државните институции, се вели во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ би бил пресреќен да е лоша состојбата во Буџетот

Вечер - 17.07.2015

СДСМ би бил пресреќен да е лоша состојбата во Буџетот. Затоа ги фаќа паника кога слушнаа дека приходите се одлични и се за 14% повисоки од 2014 година. Тој податок е доказ дека обидот на СДСМ со политичка криза да ја втурне економијата во минус е ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се уште не може да научи дека граѓаните се тие кои ја даваат одговорноста

Fox.mk - 17.07.2015

СДСМ сеуште не може да научи дека граѓаните на Република Македонија се тие кои ја даваат одговорноста, која партија и кои луѓе ќе раководат со државните институции, се вели во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ би бил пресреќен да е лоша состојбата во Буџетот

Република - 17.07.2015

СДСМ би бил пресреќен да е лоша состојбата во Буџетот. Затоа ги фаќа паника кога слушнаа дека приходите се одлични и се за 14% повисоки од 2014 година. Тој податок е доказ дека обидот на СДСМ со политичка криза да ја втурне економијата во минус е ...

ВМРО ДПМНЕ: Насилството кое што го врши СДСМ порано или подоцна ќе им се врати како бумеранг

Република - 17.07.2015

СДСМ сеуште не може да научи дека граѓаните на Република Македонија се тие кои ја даваат одговорноста, која партија и кои луѓе ќе раководат со државните институции, се вели во реакцијата на ВМРО ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Неуспешен обидот на СДСМ со криза да ја втурне економијата во минус

Нетпрес - 17.07.2015

СДСМ би бил пресреќен да е лоша состојбата во Буџетот. Затоа ги фаќа паника кога слушнаа дека приходите се одлични и се за 14% повисоки од 2014 година. Тој податок е доказ дека обидот на СДСМ со политичка криза да ја втурне економијата во минус е ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се уште не може да научи дека граѓаните се тие кои ја даваат одговорноста

Курир - 17.07.2015

СДСМ сеуште не може да научи дека граѓаните на Република Македонија се тие кои ја даваат одговорноста, која партија и кои луѓе ќе раководат со државните институции, се вели во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Обидот на СДСМ со политичка криза да ја втурне економијата во минус е неуспешен

Курир - 17.07.2015

СДСМ би бил пресреќен да е лоша состојбата во Буџетот. Затоа ги фаќа паника кога слушнаа дека приходите се одлични и се за 14% повисоки од 2014 година. Тој податок е доказ дека обидот на СДСМ со политичка криза да ја втурне економијата во минус е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Обидот на СДСМ со политичка криза да ја втурне економијата во минус е неуспешен

Fox.mk - 17.07.2015

СДСМ би бил пресреќен да е лоша состојбата во Буџетот. Затоа ги фаќа паника кога слушнаа дека приходите се одлични и се за 14% повисоки од 2014 година. Тој податок е доказ дека обидот на СДСМ со политичка криза да ја втурне економијата во минус е ...

ВМРО – ДПМНЕ: Економистите на СДСМ се докажаа со криминална и мафијашка приватизација

Нетпрес - 17.07.2015

СДСМ сеуште не може да научи дека граѓаните на Република Македонија се тие кои ја даваат одговорноста, која партија и кои луѓе ќе раководат со државните институции. Насилството кое што го врши СДСМ порано или подоцна ќе им се врати како бумеранг, се ...

Жута Дуња на Владимир Пешевски

Дневник - 17.07.2015

Што да се каже за договорот од вторникот? Сите прогласија победа и сите се среќни и задоволни. Еден автомеханичар од Скопје, еден сосема обичен, нормален човек, кој се потпира на својот разум и својата логика, меѓу две увозни пива – се откажал од ...

Дегруевизација на Република Македонија

Дневник - 17.07.2015

Ако пред само 6-7 месеци, некому споменавте дека во 2015 година, на само една година од новиот мандат на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, без негова иницијатива, без негова желба и волја, без посебна подготовка и изградена стратегија, Груевски ќе ...

ВМРО: Целта на СДСМ е да ја урнисаат македонската економија

Пулс24 - 17.07.2015

СДСМ би бил пресреќен да е лоша состојбата во Буџетот. Затоа ги фаќа паника кога слушнаа дека приходите се одлични и се за 14% повисоки од 2014 година. Тој податок е доказ дека обидот на СДСМ со политичка криза да ја втурне економијата во минус е ...

Земјотрес во Пржино, се проценуваат последиците

Н.Македонија - 16.07.2015

Што навистина ѝ се случи на Македонија ноќта меѓу 14 и 15 јули во резиденцијата на амбасадорот на ЕУ во Пржино? Дали постигнатиот политички договор со посредство на меѓународната заедница ја враќа државата на вистинскиот колосек и се отвораат ...

Груевски: Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ номинира премиер

Телма - 15.07.2015

Предвремени парламентарни избори во Македонија ќе се одржат на 24 април следната година. Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори.

Груевски: Политичката криза решена, европските перспективи на Македонија остануваат отворени

24 Вести - 15.07.2015

Предвремени парламентарни избори во Македонија ќе се одржат на 24 април следната година. Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори.

ВИДЕО: Груевски ја потврди оставката и преодната влада

Нова ТВ - 15.07.2015

Премиерот Никола Груевски вечерва потврди дека тој и владата ќе си поднесат оставка и ќе има преодна влада пред изборите. – Ние постигнавме договор во кој СДСМ се враќа во Парламентот на 1 септември.

Димовски: Новиот премиер нема да биде функционер од ВМРО ДПМНЕ

Нова ТВ - 15.07.2015

По повлекувањето на премиерот Никола Груевски од функција Премиер на негово место нема да застане ниту еден функционер од ВМРО-ДПМНЕ кој во моментов извршува министерска, претеничка или некоја друга значајна политичка функција, туку на негово место ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира кандидат за премиер 100 дена пред предвремените избори

Вест - 15.07.2015

Предвремени парламентарни избори во Македонија ќе се одржат на 24 април следната година. Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори.

Груевски: Политичката криза решена

Алсат-М - 15.07.2015

Предвремени парламентарни избори во Македонија ќе се одржат на 24 април следната година. Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори.

Груевски: Кризата е решена, европските перспективи остануваат отворени

Утрински - 15.07.2015

Предвремени парламентарни избори во Македонија ќе се одржат на 24 април следната година. Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори.

Како Груевски ги објасни компромисите на ВМРО-ДПМНЕ за постигнатиот договор со СДСМ?

Капитал - 15.07.2015

Постигнавме договор во кој СДСМ се враќа во Парламентот на 1 септември; ВМРО-ДПМНЕ ќе го номинира привремениот премиер, а за да не може некој да има алиби за резултатите од изборите, СДСМ ќе добие министер за внатрешни работи; за да немаат изговори ...

Груевски се повлекува од функцијата пред изборите

Алсат-М - 15.07.2015

Со потпишувањето на договорот синоќа Груевски ја потпиша опцијата за негова оставка од Владата, независно што од почетокот на објавувањето на прислушувањата до вчера, велеше дека никогаш нема да даде оставка од функцијата.

Димовски: Привремен премиер нема да биде ниту еден актуелен министер или пратеник

МКД - 15.07.2015

Никола Груевски во изборниот период ќе биде целосно посветен на контактите со граѓаните, подготовката на партијата, програми, средби и ќе ја однесе ВМРО-ДПМНЕ во една од најголемите победи досега, изјави за Канал 5 пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија ...

Груевски: СДСМ беше приклештена да не може да избега од избори во април 2016 (ВИДЕО)

МКД - 15.07.2015

Политичката криза во Македонија е решена. Европските перспективи за Република Македонија остануваат отворени. Економијата се ослободува од стегите кои ги наметна политичката криза и ќе продолжи да расте, што значи нови работни места и нови ...

ГРУЕВСКИ: Европските перспективи остануваат отворени, политичката криза е решена (ВИДЕО)

Телеграф - 15.07.2015

Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори. СДСМ се враќа во Парламентот на 1 септември и ќе предложи технички министер за внатрешни работи, а ќе се избере и нов јавен ...

ДИМОВСКИ: На местото на Груевски, ниту министер, ниту пратеник (ВИДЕО)

Телеграф - 15.07.2015

На негово место нема да застане ниту еден функционер од ВМРО-ДПМНЕ кој во моментов извршува министерска, пратеничка или некоја друга значајна политичка функција, туку на негово место ќе застане лице кое не е на таква функција, вели Димовски Ниту ...

ИСТОРИСКИ ДОГОВОР: Македонија излегува од кризата, избори на 24 април

Телеграф - 15.07.2015

Предвремените парламентарни избори ќе ги имаме на 24 април догодина, 100 дена пред тие избори ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, а СДСМ од 1 септември се враќа во Собрание Македонија од денеска влегува во нова фаза од модерната историја на ...

Груевски потврди дека ќе се повлече

Фокус - 15.07.2015

- За да не може некој да има алиби и зиговори за резултатите од изборите се согласивме почнувајќи од 20-ти октомври, па до изборите, СДСМ по претходна консултација со ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ да даде предлог за технички министер за внатрешни работи, што ...

Груевски: Политичката криза решена, во април ќе оствариме историска победа

Популарно - 15.07.2015

Предвремени парламентарни избори во Македонија ќе се одржат на 24 април следната година. Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори.

Груевски: Во април ќе добиеме најмасовна поддршка досега

Кајгана - 15.07.2015

СДСМ се свесни дека ќе изгубат на изборите што ќе се одржат на 24 април, граѓаните повторно ќе дадат поддршка на ВМРО-ДПМНЕ, порача премиерот и лидер на владејачката партија, Никола Груевски ноќеска откако се постигна договор за политичката криза во ...

Еве што изјави Груевски ЗА ДОГОВОРОТ: СДСМ беше приклештена да не може да избега од избори во април 2016 (Видео)

МК News - 15.07.2015

Политичката криза во Македонија е решена. Европските перспективи за Република Македонија остануваат отворени. Економијата се ослободува од стегите кои ги наметна политичката криза и ќе продолжи да расте, што значи нови работни места и нови ...

Груевски потврди дека ќе се повлече до Нова Година (ВИДЕО)

+инфо - 15.07.2015

Премиерот Никола Груевски на прес-конференција која се оджа после полноќ, потврди дека тој и владата ќе си поднесат оставка и ќе има преодна влада пред изборите. Ние постигнавме договор во кој СДСМ се враќа во Парламентот на 1 септември.

ГРУЕВСКИ: Избори на 24 април следната година, СДСМ се враќа во Собрание на 1 септември

Орбис - 15.07.2015

Предвремени парламентарни избори во Македонија ќе се одржат на 24 април следната година. Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори.

Груевски: Политичката криза решена, европските перспективи на Македонија остануваат отворени

Алфа - 15.07.2015

Предвремени парламентарни избори во Македонија ќе се одржат на 24 април следната година. Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори.

Димовски: На местото на Груевски нема да дојде функционер од ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 15.07.2015

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ за вестите на Канал 5, рече дека откако ќе се повлече Никола Груевски од функција премиер на негово место нема да застане ниту еден функционер од ВМРО-ДПМНЕ кој во моментов извршува министерска, претеничка или некоја ...

Сите детали од договорот за решавање на политичката криза

Правдико - 15.07.2015

До доцна во ноќта партиските лидери ги договараа деталите за излегување од политичката криза. Договорот има осум точки: 1. На 1 септември, годинава СДСМ се враќа во Собранието. 2. На 20 октомври, годинава ќе биде назначен нов министер за внатрешни ...

(ВИДЕО) Груевски: Јас сум задоволен од постигнатиот договор

А1 On - 15.07.2015

ВМРО-ДПМНЕ преговараше самоуверено, изјави премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, откако на средбата во Пржино, во посредство на еврокомесарот, Јоханес Хан и тројцата европратеници, беше постигнат договор меѓу четирите политички партии ...

Еве го документот – што потпишаа лидерите на партиите

МК News - 15.07.2015

Според потпишаното нов министер за внатрешни работи ќе биде избран на 20-ти октомври, по предлог на СДСМ, а во консултација со ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. Истиот датум ќе биде именуван нов министер за труд и социјална политика, исто така предложен од СДСМ.

Лидерите се договорија – предвремени избори на 24 април со преодна влада

Орбис - 15.07.2015

По долгите и напорни разговори во Пржино, СДСМ го објави во интегрална форма договорот кои четирите партиски лидери го потпишаа. Документот содржи протокол кој ја дефинира организацијата на преодната влада и претставува дополнување на договорот од ...

Што потпишаа партиските лидери?

А1 On - 15.07.2015

По долгите и напорни разговори во Пржино, СДСМ го објави во интегрална форма договорот кои четирите партиски лидери го потпишаа. Документот содржи протокол кој ја дефинира организацијата на преодната влада и претставува дополнување на договорот од ...

ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ НА 24 АПРИЛ – Груевски и Заев задоволни од договорот

МК News - 15.07.2015

Предвремените избори ќе се одржат на 24 април 2016 година. Во септември ќе биде именуван специјален јавен обвинител кој ќе ги отвори прислушувањето и Пуч. Во средината на септември опозицијата ќе се врати во Собранието.

Предвремени избори и специјален обвинител за снимените разговори

Академик - 15.07.2015

Во Договорот е предвидено СДСМ да се врати во Собранието на 1 септември оваа година, како што е предвидено во вториот параграф од членот 6, од Договорот од 2 јуни. Следниот месец, на 20 октомври, ќе се изберат нови министри за внатрешни работи и за ...

Во ноември ќе падне првиот функционер

+инфо - 15.07.2015

Со постигнувањето на договор за излез од политичката криза, по маратонските состаноци што траеја 12 часа, ВМРО – ДПМНЕ ретерираше од сите досегашни ставови и изјави на партискиот лидер Никола Груевски, кој ја убедуваше јавноста дека нема шанси да си ...

Груевски: Во април ќе добиеме најмасовна поддршка досега

Точка - 15.07.2015

СДСМ се свесни дека ќе изгубат на изборите што ќе се одржат на 24 април, граѓаните повторно ќе дадат поддршка на ВМРО-ДПМНЕ, порача премиерот и лидер на владејачката партија, Никола Груевски ноќеска откако се постигна договор за политичката криза во ...

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира премиер кој нема да биде од редот на актуелните функционери

Локално - 15.07.2015

По повлекувањето на премиерот Никола Груевски од функција Премиер на негово место нема да застане ниту еден функционер од ВМРО-ДПМНЕ кој во моментов извршува министерска, претеничка или некоја друга значајна политичка функција, туку на негово место ...

Димовски: Привремен премиер нема да биде од редот на актуелните фунционери

Точка - 15.07.2015

За премиерот Груевски, Димовски рече дека ќе биде претседател во изборниот период и ќе биде целосно посветен на контактите со граѓаните, подготовката на партијата, програми, средби и ќе ја однесе ВМРО-ДПМНЕ во една од најголемите победи досега.

Груевски: Политичката криза решена, европските перспективи на Македонија остануваат отворени

Канал5 - 15.07.2015

Предвремени парламентарни избори во Македонија ќе се одржат на 24 април следната година. Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори.

Груевски: Предвремени избори на 24 април, привремен премиер, СДСМ во Парламентот

Н.Македонија - 15.07.2015

Предвремени парламентарни избори во Македонија ќе се одржат на 24 април следната година. Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори.

Еве го договорот за решавање на политичката криза на Македонија

Локално - 15.07.2015

До доцна во ноќта партиските лидери ги договараа деталите за излегување од политичката криза. Договорот има осум точки: 1. На 1 септември, годинава СДСМ се враќа во Собранието. 2. На 20 октомври, годинава ќе биде назначен нов министер за внатрешни ...

(ВИДЕО) Груевски ги приклештивме и ќе ги победиме СДСМ на избори

Локално - 15.07.2015

ВМРО-ДПМНЕ преговараше самоуверено, изјави премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, откако на средбата во Пржино, во посредство на еврокомесарот, Јоханес Хан и тројцата европратеници, беше постигнат договор меѓу четирите политички партии ...

Договорот за излез од политичката криза го поздравија Груевски и Заев

Канал5 - 15.07.2015

Во договорот се предвидува актуелната влада да си поднесе оставка на 100 дена пред изборите, кои ќе се одржат на 24 април, а на 15-ти јануари да биде инаугурирана новата Влада. Груевски се повлекува од позицијата, останува партиски лидер, а пред ...

ГРУЕВСКИ: Политичката криза решена

Fox.mk - 15.07.2015

Предвремени парламентарни избори во Македонија ќе се одржат на 24 април следната година. Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори.

Груевски: Задоволен сум од договорот, во април ќе оствариме историска победа

Press24 - 15.07.2015

Политичката криза во Македонија е решена. Европските перспективи за Република Македонија остануваат отворени. Економијата се ослободува од стегите кои ги наметна политичката криза и ќе продолжи да расте, што значи нови работни места и нови ...

Груевски: СДСМ беше приклештена, не можеше да избега од изборите

Вечер - 15.07.2015

СДСМ беше приклештена да не може да избега од изборите во април 2016, рече премиерот Никола Груевски на прес-конференцијата. ВМРО-ДПМНЕ преговараше самоуверено и не им остави ни најмал простор да избегаат од изборите.

„СДСМ беше приклештена да не може да избега од изборите во април 2016“

Денешен - 15.07.2015

СДСМ беше приклештена да не може да избега од изборите во април 2016, рече премиерот Никола Груевски на прес-конференцијата. -ВМРО-ДПМНЕ преговараше самоуверено и не им остави ни најмал простор да избегаат од изборите.

Груевски: Во април ќе добиеме најмасовна поддршка досега

Макфакс - 15.07.2015

СДСМ се свесни дека ќе изгубат на изборите што ќе се одржат на 24 април, граѓаните повторно ќе дадат поддршка на ВМРО-ДПМНЕ, порача премиерот и лидер на владејачката партија, Никола Груевски ноќеска откако се постигна договор за политичката криза во ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер и ќе победи на изборите

еМагазин - 15.07.2015

Предвремени парламентарни избори во Македонија ќе се одржат на 24 април следната година. Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори.

Димовски: На местото на Груевски нема да дојде функционер од ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 15.07.2015

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ за вестите на Канал 5, рече дека откако ќе се повлече Никола Груевски од функција премиер на негово место нема да застане ниту еден функционер од ВМРО-ДПМНЕ кој во моментов извршува министерска, претеничка или некоја ...

Политичката криза решена, избори на 24-ти април

МРТ - 15.07.2015

Премиерот Никола Груевски презентирајќи го постигнатиот договор на повеќечасовната средба на партиските лидери со посредство на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан денеска изјави дека политичката криза во Македонија е решена, преговорите ...

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира премиер кој нема да биде од редот на актуелните функционери

Репортер - 15.07.2015

По повлекувањето на премиерот Никола Груевски од функција Премиер на негово место нема да застане ниту еден функционер од ВМРО-ДПМНЕ кој во моментов извршува министерска, претеничка или некоја друга значајна политичка функција, туку на негово место ...

Груевски: Решена е политичката криза

Денешен - 15.07.2015

Предвремени парламентарни избори во Македонија ќе се одржат на 24 април следната година. Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори.

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира премиер кој нема да биде од редот на актуелните функционери

Либертас - 15.07.2015

По повлекувањето на премиерот Никола Груевски од функција Премиер на негово место нема да застане ниту еден функционер од ВМРО-ДПМНЕ кој во моментов извршува министерска, претеничка или некоја друга значајна политичка функција, туку на негово место ...

Груевски: СДСМ беше приклештена да не може да избега од избори

Нетпрес - 15.07.2015

СДСМ беше приклештена да не може да избега од изборите во април 2016, посочи на синоќешната прес конференција по повод постигнатиот договор премиерот Никола Груевски. – ВМРО-ДПМНЕ преговараше самоуверено и не им остави ни најмал простор да избегаат ...

На местото на Груевски нема да дојде ниту еден од актуелните функционери

Кирилица - 15.07.2015

По повлекувањето на премиерот Никола Груевски од функцијата премиер на негово место нема да застане ниту еден функционер од ВМРО-ДПМНЕ кој во моментов извршува министерска, пратеничка или некоја друга значајна политичка функција, туку на негово ...

Груевски: Задоволен сум од постигнатиот договорот (Видео)

Кирилица - 15.07.2015

Политичката криза во Македонија е решена. Европските перспективи за Република Македонија остануваат отворени. Економијата се ослободува од стегите кои ги наметна политичката криза и ќе продолжи да расте, што значи нови работни места и нови ...

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, кој нема да биде од редот на актуелните функционери

Денешен - 15.07.2015

По повлекувањето на премиерот Никола Груевски од функција Премиер на негово место нема да застане ниту еден функционер од ВМРО-ДПМНЕ кој во моментов извршува министерска, претеничка или некоја друга значајна политичка функција, туку на негово место ...

Димовски: Новиот премиер нема да биде функционер од ВМРО ДПМНЕ

Вечер - 15.07.2015

На местото на Груевски нема да дојде ниту еден функционер од ВМРО-ДПМНЕ кој во моментов извршува министерска, претеничка или некоја друга значајна политичка функција, туку на негово место ќе застане лице кое не е на таква функција По повлекувањето ...

ДИМОВСКИ: ВМРО-ДПМНЕ е задоволна од договорот, следниот период ќе се фокусираме на работи од полза на граѓаните

Fox.mk - 15.07.2015

ВМРО-ДПМНЕ е задоволна од постигнатиот договор помеѓу политичките партии кој беше синоќа потпишан затоа што политичката криза е заавршена. Сите непријатни состојби во кои беа ставени граѓаните се зад нас и во следниот период ни останува да се ...

Груевски: СДСМ се свесни дека во април ќе ги загубат изборите (ВИДЕО)

Press24 - 15.07.2015

СДСМ во сиот изминат период, а и во текот на денешниот ден правеа максимални напори да пропадне договорот од 2 јуни и да нема избори во април, рече премиерот Никола Груевски на прес-конференција.

Димовски: Привремен премиер нема да биде од редот на актуелните фунционери

Нетпрес - 15.07.2015

По повлекувањето на премиерот Никола Груевски од функција Премиер на негово место нема да застане ниту еден функционер од ВМРО-ДПМНЕ кој во моментов извршува министерска, претеничка или некоја друга значајна политичка функција, туку на негово место ...

Груевски: СДСМ се свесни дека ќе ги загубат изборите

Нетпрес - 15.07.2015

СДСМ во сиот изминат период, а и во текот на денешниот ден правеа максимални напори да пропадне договорот од 2 јуни и да нема избори во април, рече премиерот Никола Груевски на прес-конференција.

Груевски: Задоволен сум од договорот, во април ќе оствариме историска победа

Курир - 15.07.2015

Политичката криза во Македонија е решена. Европските перспективи за Република Македонија остануваат отворени. Економијата се ослободува од стегите кои ги наметна политичката криза и ќе продолжи да расте, што значи нови работни места и нови ...

Падна нов “Рамковен договорот„ меѓу Заев и Груевски

Репортер - 15.07.2015

До доцна во ноќта партиските лидери ги договараа деталите за излегување од политичката криза. Договорот има осум точки: 1. На 1 септември, годинава СДСМ се враќа во Собранието. 2. На 20 октомври, годинава ќе биде назначен нов министер за внатрешни ...

Димовски: Новиот премиер нема да биде функционер од ВМРО ДПМНЕ

Република - 15.07.2015

По повлекувањето на премиерот Никола Груевски од функција Премиер на негово место нема да застане ниту еден функционер од ВМРО-ДПМНЕ кој во моментов извршува министерска, претеничка или некоја друга значајна политичка функција, туку на негово место ...

(ВИДЕО) Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер од 15-ти јануари до изборите кои ќе се одржат на 24-ти април ...

Бриф - 15.07.2015

Политичката криза во Македонија е решена. Европските перспективи за Република Македонија остануваат отворени. Економијата се ослободува од стегите кои ги наметна политичката криза и ќе продолжи да расте, што значи нови работни места и нови ...

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ е задоволна од договорот, следниот период ќе се фокусираме на работи од полза на граѓаните

Press24 - 15.07.2015

ВМРО-ДПМНЕ е задоволна од постигнатиот договор помеѓу политичките партии кој беше синоќа потпишан затоа што политичката криза е заавршена. Сите непријатни состојби во кои беа ставени граѓаните се зад нас и во следниот период ни останува да се ...

Груевски преговараше не како премиер, туку како претседател на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Репортер - 15.07.2015

ВМРО-ДПМНЕ преговараше самоуверено, изјави премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, откако на средбата во Пржино, во посредство на еврокомесарот, Јоханес Хан и тројцата европратеници, беше постигнат договор меѓу четирите политички партии ...

Борбата меѓу СДСМ и ВМРО: Кој последен се смее најслатко се смее?

Репортер - 15.07.2015

ВМРО-ДПМНЕ пред само 6 дена тврдеше дека не дава ниту оставки, ниту преодна влада… на крај прифати се , посочува Либертас. По договорот постигнат со посредство на Хан, посебно интересно и смешно изгледаат изјавите и соопштенијата на премиерот ...

Груевски: СДСМ се свесни дека во април ќе ги загубат изборите (ВИДЕО)

Курир - 15.07.2015

СДСМ во сиот изминат период, а и во текот на денешниот ден правеа максимални напори да пропадне договорот од 2 јуни и да нема избори во април, рече премиерот Никола Груевски на прес-конференција.

Груевски: СДСМ беше приклештена, не можеше да избега од изборите

Република - 15.07.2015

СДСМ беше приклештена да не може да избега од изборите во април 2016, рече премиерот Никола Груевски на прес-конференцијата. ВМРО-ДПМНЕ преговараше самоуверено и не им остави ни најмал простор да избегаат од изборите.

Сите детали од договорот за решавање на политичката криза

еМагазин - 15.07.2015

До доцна во ноќта партиските лидери ги договараа деталите за излегување од политичката криза. Договорот има осум точки: 1. На 1 септември, годинава СДСМ се враќа во Собранието. 2. На 20 октомври, годинава ќе биде назначен нов министер за внатрешни ...

Решена политичката криза, избори на 24-ти април 2016-та

МРТ - 15.07.2015

Постигнат договор, политичката криза во државава решена. Ова е епилогот по повеќе од 12 часа разговори на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан со лидерите на најголемите политички партии.

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ е задоволна од договорот, следниот период ќе се фокусираме на работи од полза на граѓаните

Курир - 15.07.2015

ВМРО-ДПМНЕ е задоволна од постигнатиот договор помеѓу политичките партии кој беше синоќа потпишан затоа што политичката криза е заавршена. Сите непријатни состојби во кои беа ставени граѓаните се зад нас и во следниот период ни останува да се ...

ВМРО-ДПМНЕ пред само 6 дена тврдеше дека не дава ни оставки, ни преодна влада… на крај прифати се

Либертас - 15.07.2015

По договорот постигнат со посредство на Хан, посебно интересно и смешно изгледаат изјавите и соопштенијата на премиерот Груевски и владеачката партија. Тие во текот на изминатите месеци многу пати повторуваа дека нема да има избори, ниту оставки, ...

Влахов Мицов: За кризата да заврши, потребна е одговорна опозиција

Нетпрес - 15.07.2015

Спроведувањето на договорот за излез од македонската политичка криза може да биде блокиран од опозицијата со цел да ја добие власта без избори, смета универзитетскиот професор и член на граѓанското движење „Македонски манифест“, Стефан Влахов Мицов.

Избори на 24 април

Дневник - 15.07.2015

Избори на 24 април. Сто дена претходно, на 15 јануари, треба да се избере нова влада за да ги организира и спроведе изборите, а чиј премиер ќе го одреди ВМРО-ДПМНЕ. На 20 октомври СДСМ влегува во актуелната влада, и тоа со едно министерско место во ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер за период од 100 дена, почнувајќи од 15 јануари 2016

Пулс24 - 15.07.2015

– Политичката криза во Македонија е решена. Европските перспективи за Република Македонија остануваат отворени. Економијата се ослободува од стегите кои ги наметна политичката криза и ќе продолжи да расте, што значи нови работни места и нови ...

Груевски: Политичката криза решена

Lider - 15.07.2015

Предвремени парламентарни избори во Македонија ќе се одржат на 24 април следната година. Сто дена пред изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе номинира привремен премиер, што ќе биде системско решение и за сите наредни избори.

Димовски: Новиот премеир нема да биде ниту еден функционер од ВМРО-ДПМНЕ кој во моментов извршува министерска, ...

Пулс24 - 15.07.2015

По повлекувањето на премиерот Никола Груевски од функција Премиер на негово место нема да застане ниту еден функционер од ВМРО-ДПМНЕ кој во моментов извршува министерска, претеничка или некоја друга значајна политичка функција, туку на негово место ...

Видео: Груевски: СДСМ се свесни дека во април ќе ги загубат изборите и се свесни дека народот не им дава поддршка

Пулс24 - 15.07.2015

СДСМ во сиот изминат период, а и во текот на денешниот ден правеа максимални напори да пропадне договорот од 2 јуни и да нема избори во април, рече премиерот Никола Груевски на прес-конференција.

СДСМ Струмица: ВМРО-ДПМНЕ „теренската сапуница“ да ја продолжи кај земјоделците (ВИДЕО)

+инфо - 14.07.2015

Скандалозното однесување на ВМРО-ДПМНЕ кулминираше вчера, во индустриската зона „Сачево“, кога неговите советници го допреа дното со дрското и нецивилизациското однесување и тоа само поради едно прашање од граѓанска активистка..

(ВИДЕО) СДСМ: Девет години имавте можност да изградите модерна европска држава но ништо од тоа не направивте

А1 On - 14.07.2015

СДСМ од Струмица реагира на барањето како што рекоа од ВМРО ДПМНЕ затскриени зад група граѓани за нереализираната велосипедска патека во Струмица. Општинската организација на СДСМ е згрозена од дезориентираното и манипулативно однесување на ВМРО ...

ОО СДСМ Струмица: ВМРО-ДПМНЕ го допре дното со дрското и нецивилизациско однесување кон граѓаните

24Струмица - 14.07.2015

Општинската организација на СДСМ е згрозена од дезориентираното и манипулативно однесување на ВМРО ДПМНЕ во целата држава, а посебно во општина Струмица, изјави Коста Костадинов, советник во општина Струмица.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ „теренската сапуница“ да ја продолжи кај земјоделците (ВИДЕО)

Кирилица - 14.07.2015

Скандалозното однесување на ВМРО-ДПМНЕ кулминираше вчера, во индустриската зона „Сачево“, кога неговите советници го допреа дното со дрското и нецивилизациското однесување и тоа само поради едно прашање од граѓанска активистка..

Костадинов: Скандалозното однесување на советниците – вистинското лице на ВМРО ДПМНЕ

Бриф - 14.07.2015

Општинската организација на СДСМ е згрозена од дезориентираното и манипулативно однесување на ВМРО ДПМНЕ во целата држава, а посебно во општина Струмица. Очигледно разоткривањето на нивните криминали, манипулации и се поблискиот крај на нивното ...

Струмичките советници на ВМРО-ДПМНЕ се заканија на граѓански активист (Видео)

24Струмица - 13.07.2015

На прес конференција на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на која бараа одговор од градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, за слободната зона Сачево, граѓански активист праша за парцелите на Груевски, на што дел од советниците и упатија ...

Реакција на општина Струмица кон советниците на ВМРО-ДПМНЕ

24Струмица - 13.07.2015

По прес конференцијата на советниците на ВМРО-ДПМНЕ, од општина Струмица со реакција. Ви го пренесуваме во целост соопштението: Бидејќи градоначалникот Зоран Заев и општина Струмица силно го поддржуваат локалниот економски развој, во индустриската ...

Платформата „Граѓанска демократија“ бара советниците на ВМРО-ДПМНЕ јавно да се извинат за насилничкото однесување

24Струмица - 13.07.2015

Претставници на граѓанскиот сектор од општина Струмица и членки на Платформата „Граѓанска демократија“, остро го осудуваат денешниот настан каде што на прес конференција на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, граѓанска активистка праша за парцелите на ...

Граѓанска демократија: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица „покажаа“ демократија со шлаканици

+инфо - 13.07.2015

Претставници на граѓанскиот сектор од општина Струмица и членки на Платформата „Граѓанска демократија“ попладнево се огласија, остро осудувајќи го денешниот настан - кога на прес конференција на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, граѓанска активистка ...

(ВИДЕО) Струмичките советници на ВМРО-ДПМНЕ се заканија на граѓански активист

Локално - 13.07.2015

На прес конференција на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на која бараа одговор од градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, за слободната зона Сачево, граѓански активист праша за парцелите на Груевски, на што дел од советниците и упатија ...

Платформата „Граѓанска демократија“: Советниците на ВМРО ДПМНЕ јавно да се извинат за заканите

Локално - 13.07.2015

Претставници на граѓанскиот сектор од општина Струмица и членки на Платформата „Граѓанска демократија“, остро го осудуваат денешниот настан каде што на прес конференција на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, граѓанска активистка праша за парцелите на ...

(ВИДЕО) Струмичките советници на ВМРО-ДПМНЕ се заканија на граѓански активист

Либертас - 13.07.2015

На прес конференција на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на која бараа одговор од градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, за слободната зона Сачево, граѓански активист праша за парцелите на Груевски, на што дел од советниците и упатија ...

(ВИДЕО) „Повлечи се, да не те повлечиме како што треба“- Струмички советници на ВМРО ДПМНЕ со закана до граѓански ...

Бриф - 13.07.2015

На прес конференција на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на која бараа одговор од градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, за слободната зона Сачево, граѓански активист праша за парцелите на Груевски, на што дел од советниците и упатија ...

Платформата „Граѓанска демократија“: Советниците на ВМРО ДПМНЕ јавно да се извинат за заканите

Либертас - 13.07.2015

Соопштение на Платформата „Граѓанска демократија“: Претставници на граѓанскиот сектор од општина Струмица и членки на Платформата „Граѓанска демократија“, остро го осудуваат денешниот настан каде што на прес конференција на советничката група на ...

Струмичките советници на ВМРО-ДПМНЕ се заканија на граѓански активист (Видео)

Кирилица - 13.07.2015

На прес конференција на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на која бараа одговор од градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, за слободната зона Сачево, граѓански активист праша за парцелите на Груевски, на што дел од советниците и упатија ...

„Граѓанска демократија“: Советниците да се извинат за нападот врз активистка што постави прашање за парцелите на ...

Кирилица - 13.07.2015

Претставници на граѓанскиот сектор од општина Струмица и членки на Платформата „Граѓанска демократија“, остро го осудуваат денешниот настан каде што на прес конференција на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, граѓанска активистка праша за парцелите на ...