TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чулев: Информациите за наводното попречување на истрагата за кокаинот во Крушопек се неточни

МКД - 23.02.2020

Меѓународната операција екомплетирана, 1.129 килограни кокаин од Колумбија беа наменети за Македонија, а 1 килограм кокаин што беше фатен кај нас беше контролиран транспорт, ги демантира министерот завнатрешни работи Наќе Чулев информациите на ...

ДИК предлага да нема техничка влада – Jанкуловски нема да биде шеф на СВР Tетово

4NEWS - 23.02.2020

Техничкиот министер Наќе Чулев на 17 февруари за шеф на СВР Тетово го именува Гоце Јанкуловски. Оваа одлука Владата ја поништи со изговор дека неговото именување е направено по објавување на парламентарните избори.

ДИК го отфрли барањето на Чулев за поништеното решение за началник на СВР Тетово

Gostivarpress.mk - 23.02.2020

Промените на раководното место во СВР Тетово изминатата недела беа многу актуелни во јавноста, откако беше поставен нов началник, па за само неколку дена вратен претходниот. Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев го именуваше Гоце ...

Чулев остро демантира: Не сум ја попречувал акцијата во Крушопек!

365 - 23.02.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев преку стаус на својот Фесјбук профил информира дека информациите за наводно негово попречување на истрагата во село Крушопек се целосно неточни. Тој ги ги демантира информациите на дополнителната ...

Чулев: Медиумскиот ексклузивитет моите политички противници го градеа на непроверени информации

MakPress - 23.02.2020

Дополнителната заменичка-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска тврди дека техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев ја попречил меѓународната операција за разбивање на меѓународна криминална група, која организирала шверц на ...

Чулев на ФБ : Неточни се обвинувањата и спинувањата за наводно мое попречување на истрагата

Канал5 - 22.02.2020

Во однос на лажните обвинувања и спинувања за наводно мое попречување на истрагата ја информирам јавноста дека истите се целосно неточни, пишува министерот за внатгрешни работи , Наќе Чулев на Фејсбук профилот.

Чулев остро демантира: Не сум ја попречувал акцијата во Крушопек!

Фокус - 22.02.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев попладнево преку стаус на својот Фесјбук профил информира дека информациите за наводно негово попречување на истрагата со кокаинот во село Крушопек се целосно неточни.

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

Канал5 - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово .

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

ТВ21 - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

Алсат-М - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

Телма - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за укинување на решението за нов началник на СВР Тетово

Телма - 22.02.2020

Државната изборна комисија го отфрли барањето на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев да биде укината одлуката на Владата која го поништи неговото решение за назначување на началник на СВР Тетово.

Чулев: Во Македонија требаше да завршат 1129 кг. колумбиски кокаин

Канал5 - 22.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев попладнево соопшти дека меѓународната операција за случајот кокаин е завршена и дека во Македонија требало да завршат над еден тон дрога..

ДИК предлага да нема техничка влада – Jанкуловски нема да биде шеф на СВР Tетово

ТВ21 - 22.02.2020

Техничкиот министер Наќе Чулев на 17 февруари за шеф на СВР Тетово го именува Гоце Јанкуловски. Оваа одлука Владата ја поништи со изговор дека неговото именување е направено по објавување на парламентарните избори.

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

Фокус - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

+инфо - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

Мицковски негира дека италијанскитен власти реагирале за спречување на акцијата за кокаин

Слободен Печат - 22.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на прес-конференција го отфрли како невистинито тврдењето на дополнителката заменик-министерка во МВР, Славјанка Петровска, дека италијанските власти му реагирале на министерот Наќе Чулев за ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

Нова ТВ - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

Нетпрес - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

Петровска: Италијанските власти му реагираа на Чулев за пробивањето на акцијата за кокаинот

360 степени - 22.02.2020

Министерот Наќе Чулев доби предупредување од италијанските власти дека издавањето информации во јавноста за акција што е во тек е крајно несоодветно, вели дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, во интервју за ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

Press24 - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

ДИК е ненадлежна да одлучува за барањата на Чулев

Сител - 22.02.2020

ДИК се произнесе за ненадлежна да решава за барањата на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев во однос на поништувањата на неговите решенија. На денешната 58. седница, членовите на ДИК едногласно ја донесоа оваа одлука откако ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за новиот началник на Тетово

Р.С.Европа - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли барањето на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово.

Мицкоски тврди дека не е точно дека италијанските власти му реагирале на Чулев за акцијата за кокаинот

360 степени - 22.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека не е точно тврдењето на дополнителката заменик-министерка во МВР, Славјанка Петровска, дека италијанските власти му реагирале на министерот Наќе Чулев за издавање информации во јавноста во врска ...

ДИК го упати Чулев за началникот на СВР Тетово да се обрати до Антикорупциска

360 степени - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) го отфрли барањето од техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за одлуката на Владата со која се поништи неговото решение за назначување нов началник на СВР Тетово.

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

Слободен Печат - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

ДИК се надева дека партиите ќе нудат проекти за доброто на граѓаните

Сител - 22.02.2020

Државната изборна комисија го отфрли барањео на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето за назначување на нов началник на СВР Тетово. Од ДИК велат дека тоа е во надлежност на Антикорупциска.

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

МКД - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и објави дека тоа ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

А1 On - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

Чулев: Неточни се обвинувњата за наводно мое попречување на истрагата

Курир - 22.02.2020

Во однос на лажните обвинувања и спинувања за наводно мое попречување на истрагата ја информирам јавноста дека истите се целосно неточни, ова денеска преку статус на своијот Фејсбук профил го сподели дополнителниот министер за внатрешни работи Наќе ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

Frontline - 22.02.2020

Барањето на Чулев се однесува за оценка на ДИК за законитост на акт во врска со поништувањето на Решението за именување на Гоце Јанкулоски на работното место началник на СВР Тетово, а како што беше појаснето на седницата, се работи за правен однос ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

Либертас - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

ЧУЛЕВ КОНТРА ПЕТРОВСКА - 1.129 килограми кокаин од Колумбија навистина требаше да заврши кај нас

Фактор - 22.02.2020

Не се точни обвинувањата од дополнителната заменичка министерка за внатрешни работи, тврди денеска техничкиот министер Наќе Чулев, откако вчера Петровска рече дека Чулев добил предупредување од италијанските власти дека издавањето информации во ...

Чулев ја демантираше Петровска

Опсервер - 22.02.2020

Дополнителната заменичка-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска тврди дека техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев ја попречил меѓународната операција за разбивање на меѓународна криминална група, која организирала шверц на ...

Чулев и наштетил на операцијата со кокаинот, вели Петровска, тој, пак, тврди дека тоа е целосно неточно

Вечер Прес - 22.02.2020

Дополнителната заменичка-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска тврди дека техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев ја попречил меѓународната операција за разбивање на меѓународна криминална група, која организирала шверц на ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за назначување нов началник на СВР Тетово

Република - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

iPortal - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

Опсервер - 22.02.2020

– Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека ...

ДИК: Решението за началникот на СВР Тетово не е во наша надлежност туку на антикорпупциската

Денешен - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

4NEWS - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

CivilMedia - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

Наќе Чулев ги демантира лажните обвинувања и спинови дека ја попречувал истрагата

Република - 22.02.2020

Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи на својот профил на Фејсбук ги демантира лажните обвинувања и спинови дека наводно ја попречувал истрагата во скопско Крушопек. Во однос на лажните обвинувања и спинувања за наводно мое попречување на ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

24Инфо - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

ЧУЛЕВ: Не сум ја попречил истрагата, спинувате зашто ве изнервира успешната акција!

Денешен - 22.02.2020

Наќе ЧУЛЕВ Во однос на лажните обвинувања и спинувања за наводно мое попречување на истрагата ја информирам јавноста дека истите се целосно неточни. Имено, во координац ија со италијанските партнери и надлежен македонски јавен обвинител на мојата ...

Чулев: Неточни се обвинувњата за наводно мое попречување на истрагата

24Инфо - 22.02.2020

Во однос на лажните обвинувања и спинувања за наводно мое попречување на истрагата ја информирам јавноста дека истите се целосно неточни. Имено, во координација со италијанските партнери и надлежен македонски јавен обвинител на мојата прес ...

Мицкоски негира дека италијанските власти реагирале кај Чулев за акцијата кај Крушопек

CivilMedia - 22.02.2020

Христијан Мицкоски ја оценува како неточна изјавата на дополнителната заменик министерка во МВР, Славјанка Петровска дека италијанските власти реагирале кај министерот Наќе Чулев за спроведената акција кај селото Крушопек и за издавањето на ...

Чулев и наштетил на операцијата со кокаинот, вели Петровска, тој, пак, тврди дека тоа е целосно неточно

iPortal - 22.02.2020

Дополнителната заменичка-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска тврди дека техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев ја попречил меѓународната операција за разбивање на меѓународна криминална група, која организирала шверц на ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово: Тоа е е неосновано и не навлегува во ...

Локално - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

Чулев и наштетил на операцијата со кокаинот, вели Петровска, тој, пак, тврди дека тоа е целосно неточно

Либертас - 22.02.2020

Дополнителната заменичка-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска тврди дека техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев ја попречил меѓународната операција за разбивање на меѓународна криминална група, која организирала шверц на ...

Мицкоски тврди дека не е точно дека италијанските власти му реагирале на Чулев за акцијата за кокаинот

Либертас - 22.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека не е точно тврдењето на дополнителката заменик-министерка во МВР, Славјанка Петровска, дека италијанските власти му реагирале на министерот Наќе Чулев за издавање информации во јавноста за ...

Мицкоски: Не е точно дека италијанските власти му реагирале на Чулев за издавање информации за акцијата во Крушопек

Локално - 22.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, наденешната прес-конференција изјави дека не е точно тврдењето на дополнителката заменик-министерка во МВР, Славјанка Петровска, дека италијанските власти му реагирале на министерот Наќе Чулев за издавање ...

Наќе Чулев ги демантира лажните обвинувања и спинови дека ја попречувал истрагата

Скопје инфо - 22.02.2020

Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи на својот профил на Фејсбук ги демантира лажните обвинувања и спинови дека наводно ја попречувал истрагата во скопско Крушопек. Во однос на лажните обвинувања и спинувања за наводно мое попречување на ...

Петровска: Со издавањето на информациите од Чулев, акцијата против кокаинот најмногу настрада во Босна и Херцеговина

Фактор - 22.02.2020

Со предвремено објавување информации за акцијата во Крушопек, министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, ја загрози целата меѓународна акција, рече во вчерашното издание на емисијата „360 Степени“ на Алсат, дополнителна заменик-министерка за ...

ДИК го отфрли барањето на Чулев и го упати кај Антикорупциска

Н.Македонија - 22.02.2020

Барањето на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово е отфрлено на денешната седница на Државната изборна комисија (ДИК).

ДИК го отфрли барањето на Чулев за укинување на решението за нов началник на СВР Тетово

Скопје1 - 22.02.2020

Државната изборна комисија го отфрли барањето на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев да биде укината одлуката на Владата која го поништи неговото решение за назначување на началник на СВР Тетово.

Министерот Чулев му одговори на СДСМ: Спинувате и лажно обвинувате

Expres - 22.02.2020

Во однос на лажните обвинувања и спинувања за наводно мое попречување на истрагата ја информирам јавноста дека истите се целосно неточни, вели министерот Наќе Чулев по информациите објавени во медиуми блиски на СДСМ кои објавија дека тој ширел лажни ...

Отфрлено барањето на Чулев за поништување на решението за назначување на нов началник на СВР Тетово

MakPress - 22.02.2020

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го отфрли доставеното барање за мислење на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето на владиното решение за назначување на нов началник на СВР Тетово и посочи дека тоа ...

Чулев: информациите кои јас ги објавив, беа строго селектирани, целосни и точни

Скопје1 - 22.02.2020

Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи на својот профил на Фејсбук ги демантира лажните обвинувања и спинови дека наводно ја попречувал истрагата во скопско Крушопек. Министерот на својот Фб профил напиша: – Во однос на лажните обвинувања и ...

Петровска: Италијанските власти реагираа кај Чулев за загрозување на акцијата

Фокус - 21.02.2020

Со предвремено објавување информации за акцијата во Крушопек министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, ја загрози целата меѓународна акција, рече во вечерашното издание на емисијата „360 Степени“ на Алсат, дополнителна заменик-министерка за ...

Петровска: Чулев сподели информација што ја добија и структури кои не требаше да бидат информирани

Алсат-М - 21.02.2020

Со предвремено објавување информации за акцијата во Крушопек министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, ја загрози целата меѓународна акција, рече во вечерашното издание на емисијата „360 Степени“ на Алсат, дополнителна заменик-министерка за ...

Маричиќ: Чулев во Крушопек загрози меѓународна акција за борба против дрога

Нова ТВ - 21.02.2020

„Кога сегашниот технички премиер, Оливер Спасовски го презеде раководењето со Министерството за внатрешни работи (МВР) во 2017 година имаше само 1.000 пасоши во депото што е ужасно мала бројка, но проблемот се реши за кратко време.

ЕБР под двојна контрола, во тензична и напната атмосфера, за состојбата да не ескалира се вклучиле од МПС, вели ...

360 степени - 21.02.2020

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска, во интервју за „360 Степени“ зборуваше за поништувањето на решенијата на министерот Наќе Чулев од страна на владата и каква е фактичката ситуација на терен.

(ВИДЕО) Петровска за 360°: Италијанските власти реагираа кај Чулев за пробивањето на акцијата за кокаинот

360 степени - 21.02.2020

Министерот Наќе Чулев доби предупредување од италијанските власти дека издавањето информации во јавноста за акција што е во тек е крајно несоодветно, вели дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, во интервју за ...

СДСМ: Техничкиот министер Чулев за себепромоција и лажен успех, загрози меѓународна операција, а од друга страна ...

Centar - 21.02.2020

Техничкиот министер Чулев за себепромоција и лажен успех, загрози меѓународна операција, а од друга страна граѓаните се уште се без патни исправи, реагираат од СДСМ на прес-конференција на Орце Ѓеорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ.

(ВИДЕО) Петровска за 360°: Италијанските власти реагираа кај Чулев за пробивањето на акцијата за кокаинот

Либертас - 21.02.2020

Министерот Наќе Чулев доби предупредување од италијанските власти дека издавањето информации во јавноста за акција што е во тек е крајно несоодветно, вели дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, во интервју за ...

Македонскиот полициски синдикат: Остварени работни средби со раководството на МВР

4NEWS - 21.02.2020

На барање од Македонскиот полициски сидикат денеска, Претседателот на Македонскиот полициски синдикат Д-р Марјан Кицев и Генералниот секретар Киро Трајковски остварија два одделни работни состаноци од кои еден со Министерот за Внатрешни работи Наќе ...

Петровска: Чулев сподели информација што ја добија и структури кои не требаше да бидат информирани

24Инфо - 21.02.2020

Со предвремено објавување информации за акцијата во Крушопек министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, ја загрози целата меѓународна акција, рече во вечерашното издание на емисијата „360 Степени“ на Алсат , дополнителна заменик-министерка за ...

ЕБР под двојна контрола, во тензична и напната атмосфера, за состојбата да не ескалира се вклучиле од МПС, вели ...

Либертас - 21.02.2020

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска, во интервју за „ 360 Степени “ зборуваше за поништувањето на решенијата на министерот Наќе Чулев од страна на владата и каква е фактичката ситуација на терен.

Чулев за себепромоција и лажен успех, загрози меѓународна операција, а граѓаните се уште се без патни исправи

24Инфо - 21.02.2020

Соопштение за јавност, реакција на прес-конференција на Орце Ѓеорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ На лажните вести и нереалните крими сценарија на ВМРО-ДПМНЕ им нема крај. Секојдневно потврдуваат дека немаат со што друго да настапат пред граѓаните, па ...

Мега-скандал после кој Чулев треба да размисли за оставка – Италијанските власти реагираа кај Чулев за пробивањето на ...

Centar - 21.02.2020

Министерот Наќе Чулев доби предупредување од италијанските власти дека издавањето информации во јавноста за акција што е во тек е крајно несоодветно, вели дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, во интервју за ...

Петровска за 360°: Италијанските власти реагираа кај Чулев за пробивањето на акцијата за кокаинот

Локално - 21.02.2020

Министерот Наќе Чулев доби предупредување од италијанските власти дека издавањето информации во јавноста за акција што е во тек е крајно несоодветно, вели дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, во интервју за ...

Македонскиот полициски синдикат: Остварени работни средби со раководството на МВР

Опсервер - 21.02.2020

Ве известуваме дека на барање од Македонскиот полициски сидикат денес, 20.12.2020 година, Претседателот на Македонскиот полициски синдикат Д-р Марјан Кицев и Генералниот секретар Киро Трајковски остварија два одделни работни состаноци од кои еден со ...

СДСМ: Техничкиот министер Чулев за себепромоција и лажен успех загрози меѓународна операција, а од друга страна ...

Либертас - 21.02.2020

Соопштение на СДСМ: На лажните вести и нереалните крими сценарија на ВМРО-ДПМНЕ им нема крај. Секојдневно потврдуваат дека немаат со што друго да настапат пред граѓаните, па измислуваат непостоечки и вештачки конструирани случаи.

СДСМ: Чулев за себепромоција и лажен успех, загрози меѓународна операција

iPortal - 21.02.2020

„На лажните вести и нереалните крими сценарија на ВМРО-ДПМНЕ им нема крај. Секојдневно потврдуваат дека немаат со што друго да настапат пред граѓаните, па измислуваат непостоечки и вештачки конструирани случаи.

СДСМ: Чулев за себепромоција и лажен успех, загрози меѓународна операција, а граѓаните уште се без патни исправи

Frontline - 21.02.2020

Чулев и Мизрахи кои наместо да си ја вршат функцијата за која се поставени за изборите, да имаме фер и мирен процес, тие се обидуваат да се докажуваат, па прават киксови кои можат да бидат негативни за нашата држава На лажните вести и нереалните ...

Чулев за себепромоција и лажен успех, загрози меѓународна операција, а од друга страна граѓаните се уште се без патни ...

Локално - 21.02.2020

На лажните вести и нереалните крими сценарија на ВМРО-ДПМНЕ им нема крај. Секојдневно потврдуваат дека немаат со што друго да настапат пред граѓаните, па измислуваат непостоечки и вештачки конструирани случаи.

Спасовски му порача на министерот за внатрешни работи Чулев подобро менаџирање со министерството

Канал5 - 20.02.2020

Пасошката криза во догледно време ќе ја отплеткува посебна комисија во министерството за внатрешни работи, која ќе ја прави селекцијата. Денеска премиерот на техничката влада Оливер Спасовски му порача на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ...

Агенцијата за разузнавање ги плаќала телефонските сметки на Иванови заради безбедни комуникации, тврди Чулев

Телма - 20.02.2020

Поранешниот претседател Ѓорге Иванов и неговата сопруга Маја Иванова имале телефони за кои сметките ги плаќала Агенцијата за разузнавањето. Ова било поради безбедност на комуникации, тврди поранешниот директор на АР и сегашен министер за внатрешни ...

Чулев: Крајната дестинација на дрогата била Македонија

ТВ21 - 20.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес конференција истакна дека крајната дестинација на дрогата, која вчера беше пронајдена во Крушопек, била во Македонија. Тој посочи дека се работи за голема количина, но не прецизираше колку ...

Обвинителството ги проверува наводите на Чулев

Телма - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство побара од Владата податоци за седницата одржана на 15-ти февруари. Се бараат и евентуални писмени докази кои би потврдиле дека поништувањето на решенијата донесени од министерот Наќе Чулев се направени незаконски, со ...

Владата го разреши началник на СВР Тетово и го врати Амир Далипи

Телма - 20.02.2020

Функцијата началник на СВР Тетово на Гоце Јанкуковски му траеше само два дена. Откако оваа раководна позиција ја доби на 16 февруари од техничкиот министер за внатрешни рабои Наче Ќулев, на 18 февруари Владата на Македонија го поништи ова решение и ...

Новиот началник на СВР Тетово само два дена бил на функција, потоа бил вратен стариот

Фокус - 20.02.2020

Новиот началник на СВР Тетово, Гоце Јанкуловски, кој го назначи новит технички министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, бил на функција само два дена. На 16 февруари добил решение од новиот министер, а на 18 февруари Владата го поништила реѓението ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот чулев

24 Вести - 20.02.2020

Јавното Обвинителство ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за владината одлука за поништување на неговите кадровски решенија, за да утврди дали има неправилности кои би упатиле на извршено кривично дело кое се ...

Маричиќ: Чулев доведе во опасност меѓународна акција против дрога, која се водеше цела година

Фокус - 20.02.2020

Бојан Маричиќ од СДСМ и владин советник вечерва во гостување на Алсат М го обвини техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев дека ја довел во опасаност меѓународната акција против дрога.

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

Алсат-М - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Скопје ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на 15-ти овој месец и на донесената одлука за поништување на ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

Телма - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Скопје ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на 15-ти овој месец и на донесената одлука за поништување на ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

Канал5 - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Скопје ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера. Наводите се однесуваат на одржаната седница на Владата на 15-ти овој месец и на донесената одлука за ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

ТВ21 - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Скопје ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на 15-ти овој месец и на донесената одлука за поништување на ...

Македонскиот полициски синдикат: Остварени работни средби со раководството на МВР

Канал5 - 20.02.2020

На барање на Македонскиот полициски сидикат денеска претседателот на МПС , Марјан Кицев и генералниот секретар Киро Трајковски имаа работни состаноци со министерот Наќе Чулев и со дополнителниот заменик- министер Славјанка Петровска.

Македонски полициски синдикат: Остварени работни средби со раководството на МВР

ТВ21 - 20.02.2020

Ве известуваме дека на барање од Македонскиот полициски синдикат денес, 20.12.2020 година, Претседателот на Македонскиот полициски синдикат Д-р Марјан Кицев и Генералниот секретар Киро Трајковски остварија два одделни работни состаноци од кои еден ...

Обвинителството ќе ги проверува распоредувањата и постапките на кадри во МВР

Фокус - 20.02.2020

Обвинителството ќе ја испитува одлуката на владата да ги поништи решенијата за распоредување на вработени во Министерството за внатрешни работи на техничкиот министер Наќе Чулев, но истовремено ќе постапи и во однос на кривичната пријава на ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

Сител - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Скопје ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на 15-ти овој месец и на донесената одлука за поништување на ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

Press24 - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Скопје ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на 15-ти овој месец и на донесената одлука за поништување на ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Наќе Чулев

Нетпрес - 20.02.2020

Јавното Обвинителство ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за владината одлука за поништување на неговите кадровски решенија, за да утврди дали има неправилности кои би упатиле на извршено кривично дело кое се ...

Македонскиот полициски синдикат за „пиши – бриши“ наредбите и решенијата разговараше со Чулев и Петровска

+инфо - 20.02.2020

Највисоката цел на МПС е заштита на правата од работен однос на вработените, истовремено грижејќи се и за угледот на Министерството за внатрешни работи и интегритетот на полициските службеници, наведуваат од МПС.

ОЈО проверува дали има неправилности при поништувањето на решенијата на Наќе Чулев

Макфакс - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство ќе проверува дали има неправилности при поништувањето на решенијата донесени од техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев од страна на Владата. „Во поглед на наводите на техничкиот министер на Министерството за ...

Македонскиот полициски синдикат: Остварени работни средби со раководството на МВР

Сител - 20.02.2020

На барање од Македонскиот полициски сидикат денеска, Претседателот на Македонскиот полициски синдикат Д-р Марјан Кицев и Генералниот секретар Киро Трајковски остварија два одделни работни состаноци од кои еден со Министерот за Внатрешни работи Наќе ...

ОЈО ќе ги проверува наводите на Чулев за незаконското поништување на неговите решенија

Слободен Печат - 20.02.2020

Во поглед на наводите на техничкиот министер на Министерството за внатрешни работи, кои беа изнесени на 19.02.2020 година, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на РСМ на 15.02.2020 година и на донесената одлука за поништување на ...

Маричиќ: За кило кокаин се загрози акцијата за која навистина требаше да се најдат 1.3 тони

Слободен Печат - 20.02.2020

Ова е тажна слика за начинот на кој ВМРО и нивните кадри ги водат институциите последните неколку недели, каде за жал во трка по екслузивни информации и овие лажни тези дека нивниот технички минситер се бори против кримнилаот и корупција, се доведе ...

ОЈО ќе ги разгледува пријавите и на Чулев и на Петровска

МКД - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство информира дека по наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, изнесени на 19.02.2020 година, а се однесуваат на одржаната владина седница од 15.02.2020 година и на донесената одлука за поништување на ...

Обвинителството постапува за меѓусебните обвинувања во МВР

Р.С.Европа - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство денеска соопшти дека ги проверува наводите од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев кој вчера од нив побара истрага за одржаната седница на Владата минатата недела и на донесената одлука за поништување на решенијата ...

Маричиќ: Чулев ја загрози меѓународната акција за кокаинот

МКД - 20.02.2020

„Тажна слика е како кадрите на ВМРО ДПМНЕ ги водат секторите во кои се поставени. За жал, во трка по ексклузивни информации и покривање на лажните тези, дека министерот се бори против криминал и корупција, се доведе големата акција во ризик.

ОЈО ќе проверува дали има неправилности во поништувањето на одлуките донесени од Чулев

ММС - 20.02.2020

Во поглед на наводите на техничкиот министер на Министерството за внатрешни работи, кои беа изнесени на 19.02.2020 година, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на РСМ на 15.02.2020 година и на донесената одлука за поништување на ...

Обвинителството „влезе“ во судирот Чулев-Петровска-Спасовски

360 степени - 20.02.2020

Јавното обвинителство почна со проверка на наводите на министерот за внатрешни работи во техничката влада Наќе Чулев, кој вчера го пријави премиерот во техничката влада Оливер Спасовски за злоупотреба на службената положба.

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Наќе Чулев

Слободен Печат - 20.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев држи прес-конференција за полициската акција во селото Крушопек, каде беше запленет еден килограм ...

ЈО: Ќе ги провериме наводите на министерот Чулев

Академик - 20.02.2020

„Во поглед на наводите на техничкиот министер на Министерството за внатрешни работи, кои беа изнесени на 19.2.2020 година, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на РСМ на 15.2.2020 година и на донесената одлука за поништување на решенијата ...

По „спектакуларната“ акција јасно е само едно – дека е најден еден килограм кокаин

Независен - 20.02.2020

По денешната прес-конференција на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, околу „спектакуларната акција“ за заплена на кокаин само една работа е јасна – дека биле најден само еден килограм од таа дрога – а сите други останаа останаа во сферата ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

+инфо - 20.02.2020

Скопското Јавно обвинителство ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на владата на 15-ти месецов и на донесената одлука за поништување на негови ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

А1 On - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Скопје ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на 15-ти овој месец и на донесената одлука за поништување на ...

Спасовски и Чулев ја префрлаат вината еден на друг за „пасошката“ криза

ММС - 20.02.2020

Според утврденото во МВР пасошката криза е резултат на неитегралното решавање на проблемот со личните документи. -Договорот со „Веридос“ истекува од 2007-2017 година, наместо интегрално да се реши проблемот со личните документи се случува рамковна ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

Нетпрес - 20.02.2020

Скопското Јавно обвинителство ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на владата на 15-ти месецов и на донесената одлука за поништување на негови ...

Полициски синдикат: Се издаваат и поништуваат наредби, вработените во МВР се во конфузна состојба

Макфакс - 20.02.2020

Претседателот на Македонскиот полициски синдикат, Марјан Кицев, и генералниот секретар Киро Трајковски остварија два одделни работни состаноци од кои еден со министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, и другиот со дополнителниот заменик-министер за ...

Чулев: Агенцијата за разузнавање ги плаќала телефонските сметки на Иванови заради безбедни комуникации

Press24 - 20.02.2020

Поранешниот претседател Ѓорге Иванов и неговата сопруга Маја Иванова имале телефони за кои сметките ги плаќала Агенцијата за разузнавањето, пренесува „Телма„. Ова било поради безбедност на комуникации, тврди поранешниот директор на АР и сегашен ...

Маричиќ: Чулев ја доведе во опасност акцијата која требаше да биде за 1,3 тона кокаин

360 степени - 20.02.2020

Претседателот на Комисијата за европски прашања на СДСМ, Бојан Маричиќ, вечерва ја обвини ВМРО-ДПМНЕ и министерот за внатрешни работи од редовите на опозициската партија, Наќе Чулев, дека ја довеле во опасност меѓународната акција за трговија со ...

Маричиќ: Тажна е сликата да видите дека по доаѓањето на Чулев во МВР има масовен проблем за вадење на лични документи

Frontline - 20.02.2020

Морам да напоменам дека во 2017 –та година, кога министерот Спасовски во тоа време министер дојде на таа позиција имаше само 1000 пасоши во депото. Тоа е ужасно мала бројка, а за кратко време успеа да го реши овој проблем, така што сега имаше многу ...

Маричиќ на Алсат: Чулев ја загрози меѓународната акција со кокаинот, заради партиска и лична промоција

24Инфо - 20.02.2020

„Тажна слика е како кадрите на ВМРО ДПМНЕ ги водат секторите во кои се поставени. За жал, во трка по ексклузивни информации и покривање на лажните тези, дека министерот се бори против криминал и корупција, се доведе големата акција во ризик.

ОЈО ќе ја истражува одлуката за поништување на решенијата донесени од техничкиот министер на МВР

24Инфо - 20.02.2020

Во поглед на наводите на техничкиот министер на Министерството за внатрешни работи, кои беа изнесени на 19.02.2020 година, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на РСМ на 15.02.2020 година и на донесената одлука за поништување на ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

Frontline - 20.02.2020

Надлежниот јавен обвинител поднесе барање до Владата за обезбедување на потребните податоци и писмени докази кои се однесуваат на наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, дека се поништени негови решенија.

Маричиќ: По доаѓањето на Чулев во МВР има масовен проблем за вадење на лични документи

Бриф - 20.02.2020

Морам да напоменам дека во 2017 –та година, кога министерот Спасовски во тоа време дојде на таа позиција имаше само 1000 пасоши во депото. Тоа е ужасно мала бројка, а за кратко време успеа да го реши овој проблем. Сега имаше многу повеќе.

Владата ги поништи незаконските решенија на министерот Чулев

Бизнис Вести - 20.02.2020

Владата на Република Северна Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

Македонскиот полициски синдикат: Остварени работни средби со раководството на МВР

Локално - 20.02.2020

На барање од Македонскиот полициски сидикат денес, 20.12.2020 година, Претседателот на Македонскиот полициски синдикат Д-р Марјан Кицев и Генералниот секретар Киро Трајковски остварија два одделни работни состаноци од кои еден со Министерот за ...

МПС: Остварени работни средби со раководството на МВР

iPortal - 20.02.2020

Ве известуваме дека на барање од Македонскиот полициски сидикат денес, 20.12.2020 година, Претседателот на Македонскиот полициски синдикат Д-р Марјан Кицев и Генералниот секретар Киро Трајковски остварија два одделни работни состаноци од кои еден со ...

ОЈО проверува дали има неправилности при поништувањето на решенијата на Наќе Чулев

MTM - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство ќе проверува дали има неправилности при поништувањето на решенијата донесени од техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев од страна на Владата. „Во поглед на наводите на техничкиот министер на Министерството за ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

Вечер Прес - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Скопје ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на 15-ти овој месец и на донесената одлука за поништување на ...

Македонскиот полициски синдикат: Се издаваат и поништуваат наредби, вработените во МВР се во конфузна состојба

Точка - 20.02.2020

Претседателот на Македонскиот полициски синдикат, Марјан Кицев, и генералниот секретар Киро Трајковски остварија два одделни работни состаноци од кои еден со министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, и другиот со дополнителниот заменик-министер за ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

Локално - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Скопје ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на 15-ти овој месец и на донесената одлука за поништување на ...

Чулев: Агенцијата за разузнавање ги плаќаше телефонските сметки на Иванови поради безбедност

24Инфо - 20.02.2020

Наќе Чулев потврди дека Агенцијатаза разузнавање им плаќала за телефоните на поранешниот претседател Ѓорге Иванов и неговата сопруга Маја Иванова 5-6 години- пишува Телма . Како причина за тоа тој вели дека е безбедна комуникација со разузнвачката ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

Република - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Скопје ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на 15-ти овој месец и на донесената одлука за поништување на ...

Прес-конфренција на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во врска со операцијата за заплена на дрога (во живо)

Либертас - 20.02.2020

МИА на својот Фејсбук профил ја емитува во живо прес-конференцијата на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, на која ќе изнесе повеќе детали за вчерашната операција за заплена на кокаин во ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

Опсервер - 20.02.2020

– Основното јавно обвинителство Скопје ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на 15-ти овој месец и на донесената одлука за поништување на ...

Амир Далипи од денес се врати на началничкото место во СВР Тетово

Gostivarpress.mk - 20.02.2020

Владата на 18 февруари 2020 година ги поништи решенијата на техничкиот министер Наќе Чулев со кои Гоце Јанкулоски беше поставен за началник на СВР Тетово, додека Амир Далипи за дополнителен заменик-началник на Секторот.

Маричиќ: Чулев ја загрози меѓународната акција со кокаинот, заради партиска и лична промоција

iPortal - 20.02.2020

„Тажна слика е како кадрите на ВМРО ДПМНЕ ги водат секторите во кои се поставени. За жал, во трка по ексклузивни информации и покривање на лажните тези, дека министерот се бори против криминал и корупција, се доведе големата акција во ризик.

ОЈО проверува дали има неправилности при поништувањето на решенијата на Наќе Чулев

Точка - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство ќе проверува дали има неправилности при поништувањето на решенијата донесени од техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев од страна на Владата. „Во поглед на наводите на техничкиот министер на Министерството за ...

Маричиќ: Чулев ја загрози меѓународната акција со кокаинот заради партиска и лична промоција

Либертас - 20.02.2020

Тажна слика е како кадрите на ВМРО ДПМНЕ ги водат секторите во кои се поставени. За жал, во трка по ексклузивни информации и покривање на лажните тези, дека министерот се бори против криминал и корупција, се доведе големата акција во ризик.

Владата го поништи назначувањето на прв човек во СВР Тетово кое Чулев го направи во изборен период

Локално - 20.02.2020

Владата со мнозинство гласови одлучи да ја поништи незаконската одлука на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, кој во изборен период го назначи Гоце Јанкуловски за началник на СВР Тетово.

Македонски полициски синдикат: Остварени работни средби со раководството на МВР

Либертас - 20.02.2020

Ве известуваме дека на барање од Македонскиот полициски сидикат денес, 20.12.2020 година, Претседателот на Македонскиот полициски синдикат Д-р Марјан Кицев и Генералниот секретар Киро Трајковски остварија два одделни работни состаноци од кои еден со ...

Спасовски: Доколку Наќе Чулев подобро го менаџираше министерството немаше да има пасошка криза

Локално - 20.02.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска изјави дека владата е запознаена со пасошката криза која се случува во моментот. Тој директно обвини дека за ова е виновен актуелниот технички министер за внатрешни работи Наќе Чулев кој според Спасовски ...

Македонскиот полициски синдикат оствари средба со Чулев

24Инфо - 20.02.2020

Ве известуваме дека на барање од Македонскиот полициски сидикат денес, 20.12.2020 година, Претседателот на Македонскиот полициски синдикат Д-р Марјан Кицев и Генералниот секретар Киро Трајковски остварија два одделни работни состаноци од кои еден со ...

ОЈО: Ќе се проверат наводите за незаконско поништување во Владата на решенија на министерот Чулев

Денешен - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Скопје ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на 15-ти овој месец и на донесената одлука за поништување на ...

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

Либертас - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Скопје ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на 15-ти овој месец и на донесената одлука за поништување на ...

Маричиќ: Наќе Чулев ја загрози акцијата за кокаинот, наместо професионалност, тој води партиска агенда

Локално - 20.02.2020

Ова е тажна слика за начинот на кој ВМРО и нивните кадри ги водат институциите последните неколку недели каде за жал во трка по екслузивни информации и овие лажни тези дека нивниот технички минситер се бори против кримнилаот и корупција, се доведе ...

ОЈО проверува дали има неправилности при поништувањето на решенијата на Чулев

Н.Македонија - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство ќе проверува дали има неправилности при поништувањето на решенијата донесени од техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев од страна на Владата. – Во поглед на наводите на техничкиот министер на Министерството ...

Се издаваат и поништуваат наредби, вработените во МВР се во конфузна состојба

Н.Македонија - 20.02.2020

Претседателот на Македонскиот полициски синдикат, Марјан Кицев, и генералниот секретар Киро Трајковски остварија два одделни работни состаноци од кои еден со министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, и другиот со дополнителниот заменик-министер за ...

ЈОРМ со барање до Владата за проверка на наводите на Чулев

MakPress - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Скопје ќе ги провери наводите на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кои беа изнесени вчера, а се однесуваат на одржаната седница на Владата на 15-ти овој месец и на донесената одлука за поништување на ...

Одиме понатаму, избори се ближат, лажни вести се нижат

Магазин - 20.02.2020

Факт е дека „пржинскиов“ модел за предизборна контрола на извршната власт се претвори во непријатна пародија на потребата меѓусебната недоверба меѓу власта и опозицијата да се „балансира“ со физичко и политичко присуство на претставници на ...

Чулев: Владата да не се меша во ингеренциите и независноста на МВР

Фокус - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

Чулев: Владата да не се меша во ингеренциите и независноста на МВР

Канал5 - 19.02.2020

„Со мнозинство гласови Владата во десет минути пред полноќ го усвои предлогот да се поништат пет решенија, за што постои записник/стенограм.“ Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски ...

Чулев: Владата да не се меша во ингеренциите и независноста на МВР

24 Вести - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

Влада: Владата постапи законски и ги поништи незаконските решенија на министерот Чулев

Канал5 - 19.02.2020

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

Чулев: Спасовски ја попречува работењето на техничката влада

Алсат-М - 19.02.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денес пред простории на Јавното обвинителство одржа прес конференција на која информираше за последните случувања поврзани со попречување на работењето на техничката влада од страна на техничкиот премиер ...

Чулев: Владата да не се меша во ингеренциите и независноста на МВР

Телма - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

Владата демантира: Постапивме законски и ги поништивме незаконските решенија на министерот Чулев

ТВ21 - 19.02.2020

Владата на Република Северна Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

Лажната вест за наводна оставка Чулев ја чувствува како психолошки притисок

Алсат-М - 19.02.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев вели дека се лажна вест информациите кои беа објавени во некои медиуми дека дал оставка. Ги доживува како психолошки притисок врз неговата работа, па затоа ќе се жали пред регулаторните тела за медиумите ...

Комисија во МВР ќе оценува кои се приоритени барања за добивање на нов пасош

24 Вести - 19.02.2020

По неколку неделни обвинувања, контраобвинувања, прес конференции и кривични пријави, телефонските броеви на кои се закажува издавање на патни исправи документи за лична идентификација профункционираа.

Николовски: Дојде Чулев и веднаш имаме акција против дрога, тоа е разликата

Фокус - 19.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека откако СДСМ е на власт, по улиците има најмногу кокаин. -Никогаш порано немало толку кокаин како во последниве три години.

Владата демантира: Постапивме законски и ги поништивме незаконските решенија на министерот Чулев

Фокус - 19.02.2020

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

Чулев: Спасовски го крши законот, поништи 124 решенија кои не беа предмет на разгледување во Владата

ТВ21 - 19.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, денеска пред Основното јавно обвинителство се обрати пред медиумите, каде истакна дека техничкиот премиер Оливер Спасовски ја попречува работата на Владата, и го обвини за незаконско поништување на ...

Владата: Решенијата на Чулев се поништени законски

Макфакс - 19.02.2020

Владата ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски. „Согласно Законот за Влада и согласно договорите од Пржино од ...

Владата демантира: Постапивме законски и ги поништивме незаконските решенија на министерот Чулев

ММС - 19.02.2020

Владата на Република Северна Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

Владата демантира: Постапивме законски и ги поништивме незаконските решенија на министерот Чулев

Сител - 19.02.2020

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

Чулев: Спасовски го попречува попречува работењето на техничката влада

Press24 - 19.02.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денес пред простории на Јавното обвинителство одржа прес конференција на која информираше за последните случувања поврзани со попречување на работењето на техничката влада од страна на техничкиот премиер ...

Чулев: Владата да се воздржи од мешање во ингеренциите и независноста на МВР

Слободен Печат - 19.02.2020

Тој упати апел до вработените во Владата кои со одобрување на Оливер Спасовски веќе го прекршиле законот, како што рече, да се воздржат од дополнителни дејствија со кои ќе се обидат да ги уништат или менуваат доказите и ќе влијаат на понатамошно ...

Чулев: Спасовски ја попречува работата на техничката влада и нелегално поништува одлуки

Курир - 19.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денес со изјава ја информираше домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во ...

Чулев: Ќе се работи во продолжени смени, ќе се работи и во недела за да се реши проблемот со пасошите

Press24 - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

Чулев: Владата да не се меша во ингеренциите и независноста на МВР

ММС - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

Чулев: Владата да не се меша во ингеренциите и независноста на МВР

Сител - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

Чулев го обвини Спасовски за фалсификување и злоупотреба на службена положба (ВИДЕО)

360 степени - 19.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска го обвини премиерот Оливер Спасовски за попречување на функционирањето на техничката влада и за кривично дело фалсификување службена исправа и злоупотреба на службената положба и овластување.

(Видео) Чулев го обвини Спасовски за фалсификат, поништил 124 решенија во МВР, без одлука на Владата

Макфакс - 19.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски со фалсификат во „Службен весник“ поништил 124 решенија за распоредување во МВР оти за нив немало одлука на Владата, рече денес техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев.

ВИДЕО: Спасовски без одлука на Владата поништил 124 решенија во МВР, Чулев го обвини за фалсификат

А1 On - 19.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски со фалсификат во „Службен весник“ поништил 124 решенија за распоредување во МВР оти за нив немало одлука на Владата, рече денес техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев.

Чулев го обвини Спасовски дека ја попречувал работата на техничката влада

Независен - 19.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска пред Јавното обвинителство изјави дека техничкиот премиер Оливер Спасовски ја попречувал работата на техничката влада, па постојат сомненија за кривично дело фалсификување на службена ...

Чулев: Владата да не се меша во ингеренциите и независноста на МВР

Нетпрес - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

Владата до Чулев: Законски се поништени решенијата за распоредување

360 степени - 19.02.2020

Владата попладнево ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

Чулев: Владата да не се меша во ингеренциите и независноста на МВР

+инфо - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

Влада: Поништувањето на решенијата на Чулев е согласно законот

Р.С.Европа - 19.02.2020

Владата денеска ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

Избрзан демант на веста за оставките

Слободен Печат - 19.02.2020

Факт е дека „пржинскиов“ модел за предизборна контрола на извршната власт се претвори во непријатна пародија на потребата меѓусебната недоверба меѓу власта и опозицијата да се „балансира“ со физичко и политичко присуство на претставници на ...

На лажните вести им се кратки нозете

+инфо - 19.02.2020

Кога веќе не постојат регулации во медиумската сфера, единственото привремено решение е засегнатите страни во лажните вести веднаш да реагираат со деманти и со контра-деманти, советуваат експертите.

Влада: Постапивме законски и ги поништивме незаконските решенија на министерот Чулев

Press24 - 19.02.2020

Владата категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски, соопштува владината прес служба.

Владата демантира: Постапивме согласно закон, ги поништивме незаконските решенија на министерот Чулев

Слободен Печат - 19.02.2020

До моментот на одржувањето на 9-тата седница техничкиот министер, како што посочуваат од Владата, имаше направено промени на 14 раководни места по хоризонтална линија, и дури 131 распоредување по вертикална линија што е спротивно на Законот за влада ...

Владата демантира: Постапивме законски и ги поништивме незаконските решенија на министерот Чулев

А1 On - 19.02.2020

Владата на Република Северна Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

Владата демантира: Постапивме законски и ги поништивме незаконските решенија на министерот Чулев

+инфо - 19.02.2020

До моментот на одржувањето на 9-тата седница техничкиот министер, како што посочуваат од Владата, имаше направено промени на 14 раководни места по хоризонтална линија, и дури 131 распоредување по вертикална линија што е спротивно на Законот за влада ...

Димитров: Ако ова со Чулев е психолошка војна, што беше тогаш тоа против мене со фалсификуваниот документ?

Frontline - 19.02.2020

Во мојот случај тоа беше направено профи - со фалсификуван документ, со лажно мое писмо, лажен потпис и лажен печат демек си давам оставка и тоа ден после референдумот – Брееј! “Психолошка војна” се водела со една велат лажна вест дека Наќе ...

Владата демантира: Постапивме законски и ги поништивме незаконските решенија на министерот Чулев

Frontline - 19.02.2020

-Согласно Законот за Влада и согласно договорите од Пржино од 2016 година, техничкиот министер за внатрешни работи во мандатот на преодната влада има право да изврши само 15 промени во раководните структури на МВР, и тоа само по хоризонтална линија, ...

Чулев: На влада поништија пет мои решенија, во Службен весник беа објавени дополнителни 124 кои не се разгледуваа на ...

Локално - 19.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев го обвини премиерот Оливер Спасовски дека заедно со дел од стручните служби во владата направил кривично дело фалсификување на службена исправа и злоупотреба на положба и овластување.

Владата демантира: Постапивме законски и ги поништивме незаконските решенија на министерот Чулев

Либертас - 19.02.2020

– Владата на Република Северна Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

Владата: Решенијата на Чулев се поништени законски

Точка - 19.02.2020

Владата ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски. „Согласно Законот за Влада и согласно договорите од Пржино од ...

Во полициска униформа се поклони на кама и револвер, а Чулев го назначи за заменик командир

iPortal - 19.02.2020

Човекот кој во полициска униформа и од позиција на командир на полициската станица во Крушево во време на ВМРО ДПМНЕ се поклонуваше и бакнуваше кама и револвер е назначен од техничкиот министер Наќе Чулев за заменик командир.

Чулев: Владата да не се меша во ингеренциите и независноста на МВР

CivilMedia - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

Владата: Решенијата на Чулев се поништени законски

MTM - 19.02.2020

Владата ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски. „Согласно Законот за Влада и согласно договорите од Пржино од ...

Николовски: Дојде Чулев и веднаш има акција против дрога

24Инфо - 19.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во вечерашното изадние „Топ тема“ на телевизија Телма рече дека откако СДСМ е на власт, по улиците има најмногу кокаин. -Никогаш порано немало толку кокаин како во последниве три години.

Николовски: Дојде Чулев и веднаш имаме акција против дрога, тоа е разликата

Либертас - 19.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека откако СДСМ е на власт, по улиците има најмногу кокаин. -Никогаш порано немало толку кокаин како во последниве три години.

Избрзан демант на веста за оставките

Frontline - 19.02.2020

Факт е дека „пржинскиов“ модел за предизборна контрола на извршната власт се претвори во непријатна пародија на потребата меѓусебната недоверба меѓу власта и опозицијата да се „балансира“ со физичко и политичко присуство на претставници на ...

Известување

24Инфо - 19.02.2020

Текстот „Се апсат службеници во МВР поставени од Чулев“ од 06.02.2020 година објавен на порталот 24 Инфо, во кој е пренесена објавена информација од друг медиум, е повлечен од страницата. По медијацијата, односно комуникацијата меѓу Советот за етика ...

Доктор во комисијата за издавање патни исправи?!?

CivilMedia - 19.02.2020

коментира: Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев соопшти дека формирал комисија која ќе одлучува кои граѓани ќе имаат приоритет за издавање пасоши. Во составот на комисијата ќе има и доктор.

Чулев ја потврди акцијата за заплена на дрога: МВР превзема широк спектар на оперативни мерки и активности

Centar - 19.02.2020

Ја информирам јавноста дека Министерството за внатрешни работи во овој момент презема широк спектар на оперативни мерки и активности. По насоки на јавен обвинител и по наредба на судија на претходна постапка се вршат претреси на подрачјето на село ...

Чулев во налет на еуфоријата за тонот кокаин вмеша и политика: Помина времето кога високото раководство во МВР ...

Centar - 19.02.2020

Целиот капацитет на Министерството за внатрешни работи е ставен во заштита на граѓаните и безбедноста на државата. Помина времето кога високото раководство во МВР соработуваше и ги поддржуваше криминалните структури во државата, напиша Наќе Чулев, ...

Чулев го обвини Спасовски за фалсификат, поништил 124 решенија во МВР без одлука на Влада

Точка - 19.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски со фалсификат поништил во Службен весник 124 решенија за распоредување во МВР, оти за нив немало одлука на Влада, рече денес техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев.

Чулев: Спасовски ја попречува работата на техничката влада и нелегално поништува одлуки

Република - 19.02.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денес пред просториите на Јавното обвинителство одржа прес конференција на која информираше за последните случувања поврзани со попречување на работењето на техничката влада од страна на техничкиот премиер ...

Димитров: “Психолошка војна” се водела со една велат лажна вест дека Наќе “размислувал” да даде оставка?

iPortal - 19.02.2020

Брееј! “Психолошка војна” се водела со една велат лажна вест дека Наќе “размислувал” да даде оставка? Тууу каков аматеризам! Во мојот случај тоа беше направено профи – со фалсификуван документ, со лажно мое писмо, лажен потпис и лажен печат демек си ...

Чулев го обвини Спасовски за фалсификат, поништил 124 решенија во МВР, без одлука на Владата

Скопје инфо - 19.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски со фалсификат во „Службен весник“ поништил 124 решенија за распоредување во МВР оти за нив немало одлука на Владата, рече денес техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев.

Чулев со кривична до Владата оти нелегално му ги поништиле одлуките

24Инфо - 19.02.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денес пред простории на Јавното обвинителство одржа прес конференција на која информираше за последните случувања поврзани со попречување на работењето на техничката влада од страна на техничкиот премиер ...

Владата: Решенијата на Чулев се поништени законски

Centar - 19.02.2020

Владата ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски. „Согласно Законот за Влада и согласно договорите од Пржино од ...

Владата постапи законски и ги поништи незаконските решенија на министерот Чулев

24Инфо - 19.02.2020

Владата на Република Северна Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

Чулев: Владата да не се меша во ингеренциите и независноста на МВР

Вечер Прес - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

Избрзан демант на веста за оставките

Либертас - 19.02.2020

Лажната вест за тоа дека министерот Чулев, а и другите негови опозициски колеги во оваа техничка предизборна влада, се подготвуваат да си поднесат оставка, се прошири вчера во доцните попладневни часови како шумски пожар во австралиска ...

Чулев: Владата да не се меша во ингеренциите и независноста на МВР

4NEWS - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

Владата демантира: Постапивме законски и ги поништивме незаконските решенија на министерот Чулев

Локално - 19.02.2020

Владата на Република Северна Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

Владата демантира: Постапивме законски и ги поништивме незаконските решенија на министерот Чулев

iPortal - 19.02.2020

Владата на Република Северна Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

Владата демантира дека поништувањата на решенијата на Чулев биле незаконски

Република - 19.02.2020

Владата ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски. Oттаму велат дека постапиле согласно Законот за Влада и согласно ...

ЧУЛЕВ: Ја повикувам Владата и Спасовски да не се мешаат во ингеренциите и независноста на МВР

Денешен - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

Чулев: Владата да не се меша во ингеренциите и независноста на МВР

Либертас - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

Чулев: Владата да не се меша во ингеренциите и независноста на МВР

Опсервер - 19.02.2020

– Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи ...

Избрзан демант на веста за оставките

CivilMedia - 19.02.2020

пишува: Лажната вест за тоа дека министерот Чулев, а и другите негови опозициски колеги во оваа техничка предизборна влада, се подготвуваат да си поднесат оставка, се прошири вчера во доцните попладневни часови како шумски пожар во австралиска ...

Чулев: Владата да не се меша во ингеренциите и независноста на МВР

24Инфо - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

Чулев: Во 10 минути пред полноќ Владата поништува решенија, ОЈО да спроведе истрага пред да ги уништат доказите

MakPress - 19.02.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денес пред простории на Јавното обвинителство одржа прес конференција на која информираше за последните случувања поврзани со попречување на работењето на техничката влада од страна на техничкиот премиер ...

Чулев: Нејасно е како во Службен весник се објавени решенија кои не биле предмет на разгледување на Влада

MakPress - 19.02.2020

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања во соработка со дел од стручните служби во Владата направи и ...

(ВИДЕО) Чулев обвини дека Спасовски го попречува работењето на техничката влада

Скопје1 - 19.02.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денес пред простории на Јавното обвинителство одржа прес конференција на која информираше за последните случувања поврзани со попречување на работењето на техничката влада од страна на техничкиот премиер ...

Чулев го повика обвинителството да спроведе истрага за фалсификат од страна на Оливер Спасовски

AKO - 19.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, на прес конференција го обвини техничкиот премиер, Оливер Спасовски, за фалсификат на одлука на Влада. ,,Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер ...

Влада: Законски се поништени незаконските решенија на министерот Чулев

Скопје1 - 19.02.2020

Владата на Република Северна Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

Посебниот случај на Никола Димитров

Expres - 19.02.2020

Откако шефот на дипломатијата Никола Димитров се обиде да ја релативизира лажната вест на медиумите на СДСМ дека колегата Наќе Чулев ќе си даде оставка доби потврда дека тој е посебен случај. “Твојот случај е навистина посебен Никола Димитров.

Влада: Законски се поништени решенијата во МВР

MakPress - 19.02.2020

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски.

ВМРО – ДПМНЕ : СДСМ со лажни вести сака да ја сокрие инволвираноста на Заев во Рекет

Канал5 - 18.02.2020

Лажните вести во врска со оставките на техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ кои произлегуваат од кујната на СДСМ се резултат на очај и страв од огромен пораз, се наведува во партиската реакција.

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет"

Канал5 - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет". – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Именуван нов началник на СВР Тетово

Канал5 - 18.02.2020

Гоце Јанкулоски е новиот началник на Секторот за внатрешни работи Тетово, информираат од оваа институција. Станува збор за вработен во СВР Тетово, кој доаѓа од полициското одделение во Групчин.

Чулев тврди дека цел материјал од ПИ-мерките за „Рекет“ е предаден во ЈО

Фокус - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Владата поништи решенија за распоредување и наредби за извршување работи во МВР донесени од Чулев

Фокус - 18.02.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев.

Чулев назначил нов командант на ЕБР, владата ја поништи одлуката

Телма - 18.02.2020

По еден ден раководење со Единицата за брзо распоредување-ЕБР владата го разреши командантот на единицата Зоран Јанаќиев кому вчера министерот Чулев му го потпишал решението за таа позиција.

Владата поништи решенија за распоредувања и наредби во МВР донесени од Чулев

ТВ21 - 18.02.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

Чулев: Спасовски објавува спинувани информации, до крај ќе останам во техничката влада

Фокус - 18.02.2020

Веројатно денешната прес конференција на која открив незаконски постапки во кои грубо се кршел законот за јавни набавки, како и претходната прес конференција на која зборував за злоупотреби поврзани со набавката на пасоши и други лични документи, ...

Именуван нов началник на СВР Тетово

ТВ21 - 18.02.2020

Гоце Јанкулоски е новиот началник на Секторот за внатрешни работи Тетово, информираат од оваа институција. Станува збор за вработен во СВР Тетово, кој доаѓа од полициското одделение во Групчин.

Владата ја одржа 10-тата седница

Канал5 - 18.02.2020

Владата на Република Македонија денеска ја одржа 10-тата седница. На седницата Владата донесе заклучок со кој се констатира дека се создадени условите од член 48, став 2, од Законот за организација и работа на органите на државната управа и од тие ...

Има сериозни оперативни сознанија за разбојниците-убијци, тврди министерот Чулев

Телма - 18.02.2020

Министерот не открива детали во интерес на истрагата за крвавиот грабеж во казиното Вегас на Качанички пат во саботата рано наутро. -Имаме сериозни сознанија, истрагата напредува, беше краткиот одговор на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе ...

Препукувања во МВР: Чулев обвини за набавка на 3.000 чизми со сомнителен квалитет, Петровска го повика на ТВ дуел

ТВ21 - 18.02.2020

Денеска министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференција обвини за набавка на 3.000 чизми за полицијата кои не ги исполнуваат критеруимите. На ова реагираше заменик министерот Славјанка Петровска која го повика Чулев на ТВ дуел за ...

СДСМ: И Чулев како извршителот Мицкоски, шири лажни вести и не работи во интерес на граѓаните и државата

Канал5 - 18.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев од ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи по инструкциите на извршителот Христијан Мицкоски, шири лажни вести и работи спротивно на интересите на граѓаните и државата, реагира СДСМ.

Чулев: Лажна е веста дека ќе поднесам оставка

Фокус - 18.02.2020

Откако во дел од медиумите се појавија неофицијални информации дека техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев подготвува оставка, тој во изјава за Фокус вели дека тоа се лажни вести. -Fake news е.

ВМРО ДПМНЕ демантира дека министерот Чулев подготвува оставка

Канал5 - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев не подготвува оставка како што објавуваат дел од медиумите, велат за Канал 5 од ВМРО ДПМНЕ. Од партијата која го предложи Чулев за министер во техничката влада велат дека се работи лажна вест.

Лажна вест е дека ќе поднесам оставка, вели техничкиот министер Чулев

Сакам да кажам - 18.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за САКАМДАКАЖАМ.МК демантира дека сака да поднесе оставка на функцијата. Вечерва низ медиумите се рашири вест дека Чулев од ВМРО-ДПМНЕ, во знак на солидарност со техничката министерка за труд и ...

Чулев: Воопшто не размислувам за оставка

Телма - 18.02.2020

Воопшто не размислувам за поднесување на оставка. Вака на својот фејсбук профил министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, му порача на премиерот Оливер Спасовски, откако, како што пишува министерот Чулев, попладнево, низ медиумите беа објавени низа ...

Чулев: По налог на ЈО се спроведени ПИ-мерките за лица од „Рекет“

+инфо - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Владата ја одржа 10-тата седница

Press24 - 18.02.2020

Владата денеска ја одржа 10-тата седница на која донесе заклучок со кој се констатира дека се создадени условите од член 48, став 2, од Законот за организација и работа на органите на државната управа и од тие причини Ѓонул Бајрактар, заменикот на ...

Владата поништи решенија за распоредување и наредби за извршување работи во МВР донесени од Чулев

ММС - 18.02.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

Владата поништи решенија за распоредување и наредби во МВР потпишани од Чулев

+инфо - 18.02.2020

Поништени се решенијата од 14.02.2020 година со кое Ивана Китановска се распоредува на работно место соработник систем специјалист во Одделение за заеднички работи во РЦ за ГР Исток во Бирото за јавна безбедност, од 14.02.2020 година со кое Виолета ...

Чулев:МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Сител - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: ПИ-мерките за лица од „Рекет“ се спроведени по налог на ЈО

360 степени - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес-конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ-мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. За тоа дали постојат тонски записи од примената на ПИ-мерките.

Поништени решенијата за распоредување и наредби за извршување работи во МВР донесени од Чулев

Слободен Печат - 18.02.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

(ВИДЕО) Чулев: Прашајте го Оливер Спасовски дали има тонски запис од ПИ-мерките за „Рекет“

А1 On - 18.02.2020

Тројца службеници од МВР по налог на Обвинителството ги спровеле посебните истражни мерки за случајот „Рекет“, потврди техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев. На прашањето дали во Министерството има тонски записи од посебните истражни ...

Владата пак поништи решенија за распоредување и наредби за извршување работи во МВР донесени од Чулев

Курир - 18.02.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

МВР по налог на обвинителството реализирало следење лица од „Рекет“

Нетпрес - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека Министерството по налог на Основното јавно обвинителство релизира Посебни истражни мерки (ПИМ) за лица опфатени со случајот „Рекет“.

Владата повторно поништи решенија на Чулев за распоредувања во МВР

360 степени - 18.02.2020

Владата на денешната седница донела одлука за поништување на пет распоредувања на работно место во МВР кои во текот на овој месец ги донел техничкиот министер Наќе Чулев. Станува збор за три решенија и две наредби: Во владиното соопштение не се ...

Владата поништи решенија за распоредување и наредби за извршување работи во МВР донесени од Чулев

Нетпрес - 18.02.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

Владата поништи решенија за распоредување и наредби за извршување работи во МВР донесени од Чулев

МКД - 18.02.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

Именуван нов началник на СВР Тетово

Сител - 18.02.2020

Гоце Јанкулоски е новиот началник на Секторот за внатрешни работи Тетово, информираат од оваа институција. Станува збор за вработен во СВР Тетово, кој доаѓа од полициското одделение во Групчин.

Чулев: Лажна вест е дека ќе си поднесам оставка

Press24 - 18.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев демантира дека сака да поднесе оставка на функцијата. Тој вели дека станува збор за лажна вест. Вечерва низ медиумите се рашири вест дека Чулев од ВМРО-ДПМНЕ, во знак на солидарност со техничката ...

Чулев: Сакам да му порачам на Спасовски, дека воопшто не размислувам за оставка

МКД - 18.02.2020

„Воопшто не размислувам за поднесување на оставка“, му порача министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, на премиерот Оливер Спасовски, откако, како што пишува министерот Чулев, попладнево, низ медиумите беа објавени низа шпекулации и невистини ...

Чулев: Лажна вест е дека ќе си поднесам оставка

Нетпрес - 18.02.2020

Откако во дел од медиумите се појавија неофицијални информации дека техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев подготвува оставка, тој во изјава за Фокус вели дека тоа се лажни ...

Чулев: Лажна вест е дека ќе си поднесам оставка

Курир - 18.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев демантира дека сака да поднесе оставка на функцијата. Тој вели дека станува збор за лажна вест. Вечерва низ медиумите се рашири вест дека Чулев од ВМРО-ДПМНЕ, во знак на солидарност со техничката ...

Лажната вест дека Чулев ќе поднел оставка е дел од психолошката војна против опозицијата

+инфо - 18.02.2020

Вечерва техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев изјави дека лажна била веста дека утре ќе поднел оставка на својата функција. Извор на Плусинфо од ВМРО-ДПМНЕ потврди дека Чулев останува во влада, наспроти постојаните притисоци на кои е ...

Чулев - Воопшто не размислувам за оставка

Р.С.Европа - 18.02.2020

Воопшто не размислувам за поднесување на оставка, порача министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на Фејсбук, откако попладнево во дел од медиумите беше објавено дека тој утре ќе поднесе оставка во техничката влада.

ВМРО-ДПМНЕ: Никој од нашите функционери не ја напушта техничката влада

360 степени - 18.02.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ тврди дека ниту еден од функционерите во техничката влада од нејзините редови нема да си даде оставка. Реакциајта следува откако вечерва во медиумите се појавија информации дека министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ...

Чулев: Воопшто не размислувам за поднесување оставка

Слободен Печат - 18.02.2020

Вака на својот фејсбук профил министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, му порача на премиерот Оливер Спасовски, откако, како што пишува министерот Чулев, попладнево, низ медиумите беа објавени низа шпекулации и невистини поврзани со наводна негова ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Курир - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: Воопшто не размислувам за оставка

Сител - 18.02.2020

Воопшто не размислувам за поднесување на оставка. Вака на својот фејсбук профил министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, му порача на премиерот Оливер Спасовски, откако, како што пишува министерот Чулев, попладнево, низ медиумите беа објавени низа ...

Чулев: Воопшто не размислувам за оставка, злоупотребена е веб страница на МВР за партиски соопштенија

+инфо - 18.02.2020

Во оваа прилика сакам да му порачам на Оливер Спасовски, на партиските структури во МВР кои се поставени од него и на криминалните структури кои СДСМ ги поддржува, дека воопшто не размислувам за поднесување оставка.

Чулев не размислува за оставка

ММС - 18.02.2020

Воопшто не размислувам за поднесување на оставка. Вака на својот фејсбук профил министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, му порача на премиерот Оливер Спасовски, откако, како што пишува министерот Чулев, попладнево, низ медиумите беа објавени низа ...

Чулев:МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Press24 - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека ниту еден од функционерите во техничката влада нема да си даде оставка

Нетпрес - 18.02.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ тврди дека ниту еден од функционерите во техничката влада од нејзините редови нема да си даде оставка. Реакцијата следува откако вечерва во медиумите се појавија информации дека министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту Наќе Чулев, ниту кој било од нашите технички министри не заминува од владата

Макфакс - 18.02.2020

Лажните вести во врска со оставките на техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ кои произлегуваат од кујната на СДСМ се резултат на очај и страв од огромен пораз, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. „Тоа што Заев пушта лажни вести значи дека криминалците се плашат од ...

(Видео) Чулев: Спасовски треба да одговори дали има тонски записи од ПИ-мерките за „Рекет“

Макфакс - 18.02.2020

Тројца службеници од МВР по налог на Обвинителството ги спровеле посебните истражни мерки за случајот „Рекет“, потврди техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев. На прашањето дали во Министерството има тонски записи од посебните истражни ...

Чулев: Воопшто не размислувам за оставка

24Инфо - 18.02.2020

– Воопшто не размислувам за поднесување на оставка. Вака на својот фејсбук профил министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, му порача на премиерот Оливер Спасовски, откако, како што пишува министерот Чулев, попладнево, низ медиумите беа објавени ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Вечер Прес - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

ПО ШПЕКУЛАЦИИТЕ ОД СДСМ ДЕКА СИ ОДИ, ЧУЛЕВ СО ОДГОВОР: Воопшто не размислувам за оставка

Денешен - 18.02.2020

Воопшто не размислувам за поднесување на оставка. Вака на својот фејсбук профил министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, му порача на премиерот Оливер Спасовски, откако, како што пишува министерот Чулев, попладнево, низ медиумите беа објавени низа ...

Чулев: Лажна вест е дека ќе поднесам оставка

iPortal - 18.02.2020

Лажна вест е дека ќе поднесам оставка, вели во изјава за порталот „Локално“ техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев откако „Либертас“ објави дека тој подготвува оставка од техничката влада.

Чулев: Спасовски нека ви каже дали има тонски запис од ПИ-мерките за „Рекет“

Локално - 18.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев не сакаше да даде одговор на прашањето дали има или не тонски запис од разговорите во ПИ-мерките со кои биле следени обвинетите во „Рекет“, Бојан Јовановски-Боки 13 и Катица Јанева, како и ...

Министерот Чулев пишува оставка од техничката влада?!

Либертас - 18.02.2020

Техничкиот министер во МВР, Наќе Чулев, според извори на Либертас, утре најверојатно ќе ја конвертирал неговата оставка во кабинетот на техничкиот премиер Оливер Спасовски. Извори блиски до Чулев велат дека одлуката за оставката веќе била донесена а ...

Чулев: Воопшто не размислувам за оставка

Вечер Прес - 18.02.2020

Воопшто не размислувам за поднесување на оставка. Вака на својот фејсбук профил министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, му порача на премиерот Оливер Спасовски, откако, како што пишува министерот Чулев, попладнево, низ медиумите беа објавени низа ...

Чулев: Лажна вест е дека ќе поднесам оставка

Локално - 18.02.2020

Лажна вест е дека ќе поднесам оставка, вели во изјава за „Локално“ техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев откако неколку портали објавија дека тој подготвувал оставка од техничката влада.

Чулев: Прашајте го Спасовски дали постојат тонски снимки од ПИ мерките за Рекет

Денешен - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Владата поништи решенија за распоредување и наредби за извршување работи во МВР донесени од Чулев

24Инфо - 18.02.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

Чулев: Воопшто не размислувам за оставка

4NEWS - 18.02.2020

Воопшто не размислувам за поднесување на оставка. Вака на својот фејсбук профил министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, му порача на премиерот Оливер Спасовски, откако, како што пишува министерот Чулев, попладнево, низ медиумите беа објавени низа ...

Владата поништи решенија за распоредување и наредби за извршување работи во МВР донесени од Чулев

еМагазин - 18.02.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев.

Министрите од ВМРО-ДПМНЕ никаде не заминуваат: Владата шири лажни вести за да ја сокрие инволвираноста на Заев во ...

Република - 18.02.2020

Лажните вести во врска со оставките на техничките министри на ВМРО- ДПМНЕ кои произлегуваат од кујната на СДСМ се резултат на очај и страв од огромен пораз – соопштуваат од ВМРО ДПМНЕ. Оттаму додаваат дека тоа што Заев пушта лажни вести значи дека ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет”

24Инфо - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет”. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев демантира, имало ли притисок да се предомисли за оставката?!

Либертас - 18.02.2020

Лажна вест е дека ќе поднесам оставка, вели во изјава за порталот „ Локално “ техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев откако „Либертас“ објави дека тој подготвува оставка од техничката влада.

Владата ја одржа 10-тата седница и еве што одлучи

iPortal - 18.02.2020

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа 10-тата седница на која донесе заклучок со кој се констатира дека се создадени условите од член 48, став 2, од Законот за организација и работа на органите на државната управа и од тие причини ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

CivilMedia - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта нема да ја има таа среќа нашите кадри да ја напуштат владата

Локално - 18.02.2020

Ниту техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, ниту дополнителните заменици министри Цветан Трипуновски во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Невенка Стаменковска-Стојковски во Министерството за информатичко ...

ВМРО ДПМНЕ ги демантира медиумите дека нивни функционери ќе давале оставка

Centar - 18.02.2020

Ниту техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, ниту дополнителните заменици министри Цветан Трипуновски во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Невенка Стаменковска-Стојковски во Министерството за информатичко ...

Славјанка Петровска со една реченица го “реши” Чулев: Лажни вести не се правдаат со фб преписки, освен ако не си во ...

Centar - 18.02.2020

– Лажни вести не се правдаат со фб преписки. Освен ако не си во Будимпешта, па да мораш на тој начин. Повели на ТВ дуел да ги оправдаш измислиците, му порача Славјанка Петровска дополнителна министерка за внатрешни работи на Наќе Чулев, откако тој ...

Димитров: Ако против Чулев се води „пcиxoлошка вojна“, што да се каже за мојот случај каде ми фалсификуваа потпис, ...

Centar - 18.02.2020

Фејсбук статус на Никола Димитров, министер за надворешни работи: Брееј! “Психолошка војна” се водела со една велат лажна вест дека Наќе “размислувал” да даде оставка? Тууу каков аматеризам! Во мојот случај тоа беше направено профи – со фалсификуван ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту Наќе Чулев, ниту било кој од нашите технички министри не заминува од владата

24Инфо - 18.02.2020

Лажните вести во врска со оставките на техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ кои произлегуваат од кујната на СДСМ се резултат на очај и страв од огромен пораз, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. „Тоа што Заев пушта лажни вести значи дека криминалците се плашат од ...

СДСМ со лажни вести сака да ја сокрие инволвираноста на Заев во РЕКЕТ

Опсервер - 18.02.2020

Лажните вести во врска со оставките на техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ кои произлегуваат од кујната на СДСМ се резултат на очај и страв од огромен пораз. Тоа што Заев пушта лажни вести значи дека криминалците се плашат од Чулев и дека власта сака ...

Владата поништи решенија за распоредување и наредби во МВР потпишани од Чулев

Локално - 18.02.2020

Владата денеска донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи и тоа решението од 14.02.2020 година со кое Ивана Китановска се ...

Скандал: Чулев во изборен период и без потпис од Петровска назначил началник на СВР Тетово

Centar - 18.02.2020

Противзаконски во изборен период, и без потпис од дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев вчера го назначил Гоце Јанкулоски за началник на СВР Тетово.

Чулев: Целиот материјал од следењето во „Рекет“ е доставен до ОЈО и во МВР не се чуваат копии

Република - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Владата поништи решенија за распоредување и наредби за извршување работи во МВр донесени од Чулев

Опсервер - 18.02.2020

– Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

Чулев: Спасовски треба да одговори дали има тонски записи од ПИ мерките за „Рекет“

Скопје инфо - 18.02.2020

Тројца службеници од МВР по налог на Обвинителството ги спровеле посебните истражни мерки за случајот „Рекет“, потврди техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев. На прашањето дали во Министерството има тонски записи од посебните истражни ...

Владата донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работни места донесени од министерот Чулев

Frontline - 18.02.2020

Владата денеска донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи и тоа решението од 14.02.2020 година со кое Ивана Китановска се ...

СПАСОВСКИ ГО ОПСТРУИРА ЧУЛЕВ: Владата поништи решенија за распоредување и наредби за извршување работи во МВР донесени ...

Денешен - 18.02.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

Владата пак поништи решенија за распоредување и наредби за извршување работи во МВР донесени од Чулев

Република - 18.02.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

Владата ја одржа 10-тата седница – ова се сите донесени одлуки

Либертас - 18.02.2020

– Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа 10-тата седница на која донесе заклучок со кој се констатира дека се создадени условите од член 48, став 2, од Законот за организација и работа на органите на државната управа и од тие ...

Препукувања во МВР: Чулев обвини за набавка на 3.000 чизми со сомнителен квалитет, Петровска го повика на ТВ дуел

4NEWS - 18.02.2020

Денеска министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференција обвини за набавка на 3.000 чизми за полицијата кои не ги исполнуваат критеруимите. На ова реагираше заменик министерот Славјанка Петровска која го повика Чулев на ТВ дуел за ...

СДСМ: И Чулев како извршителот Мицкоски, шири лажни вести и не работи во интерес на граѓаните и државата

Centar - 18.02.2020

-Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев од ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи по инструкциите на извршителот Христијан Мицкоски, шири лажни вести и работи спротивно на интересите на граѓаните и државата, велат од СДСМ.

Лажна вест на владата на Спасовски: Наќе Чулев не си поднесува оставка

Република - 18.02.2020

Вечерва низ медиумите се рашири вест дека министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, во знак на солидарност со техничката министерка за труд и социјални работи Рашела Мизрахи која ја разреши Собранието, се подготвувал самиот да поднесе оставка до ...

Министерот Чулев ќе поднесе оставка од техничката влада

iPortal - 18.02.2020

Техничкиот министер во МВР, Наќе Чулев, според извори на Либертас , утре најверојатно ќе ја конвертирал неговата оставка во кабинетот на техничкиот премиер Оливер Спасовски. Извори блиски до Чулев велат дека одлуката за оставката веќе била донесена ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Опсервер - 18.02.2020

– Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: Воопшто не размислувам за оставка

Опсервер - 18.02.2020

– Воопшто не размислувам за поднесување на оставка. Вака на својот фејсбук профил министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, му порача на премиерот Оливер Спасовски, откако, како што пишува министерот Чулев, попладнево, низ медиумите беа објавени ...

Гоце Јанкулоски е нов началник на СВР Тетово, Далипи станува дополнителен началник

Gostivarpress.mk - 18.02.2020

Секторот за внатрешни работи Тетово има нов началник. Со решение од 16 февруари, за прв човек на СВР е поставен тетовецот Гоце Јанкулоски. Новиот началник има работно искуство како инспектор во крим техника во Тетово, а бил дел и од тимот на ...

18 февруари: Поништени решенија и наредби, предизборни кампањи, посети, рочишта…

CivilMedia - 18.02.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

Чулев: МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“

PressingTV - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев:МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Либертас - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Гоце Јанкулоски е нов началник на СВР Тетово, Далипи станува дополнителен заменик началник

Gostivarpress.mk - 18.02.2020

Секторот за внатрешни работи Тетово има нов началник. Со решение од 16 февруари, за прв човек на СВР е поставен 47 годишниот Гоце Јанкулоски од Брвеница. Новиот началник има работно искуство како инспектор во крим техника во Тетово, а беше и ...

Чулев во изборен период и без потпис од Петровска назначил началник на СВР Тетово

Локално - 18.02.2020

Противзаконски во изборен период, и без потпис од дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев вчера го назначил Гоце Јанкулоски за началник на СВР Тетово.

И Чулев како извршителот Мицкоски, шири лажни вести и не работи во интерес на граѓаните и државата

24Инфо - 18.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев од ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи по инструкциите на извршителот Христијан Мицкоски, шири лажни вести и работи спротивно на интересите на граѓаните и државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Нашите технички министри не заминуваат од владата

Н.Македонија - 18.02.2020

Лажните вести во врска со оставките на техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ кои произлегуваат од кујната на СДСМ се резултат на очај и страв од огромен пораз, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. – Тоа што Заев пушта лажни вести значи дека криминалците се плашат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дeфoкуcирање од peaлните cкaндали кои ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објавува од утре ќе биде невозможно

365 - 18.02.2020

Лaжните вecти во врска со оставките на техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ кои произлегуваат од кујната на СДСМ се резултат на очaj и стpaв од огpoмен пopаз, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Тоа што Заев пyштa лaжни вecти значи дека кpиминaлците се плaшaт од ...

Јанкулоски е новиот началник на Секторот за внатрешни работи Тетово

MakPress - 18.02.2020

Гоце Јанкулоски е новиот началник на Секторот за внатрешни работи Тетово, информираат од оваа институција. Станува збор за вработен во СВР Тетово, кој доаѓа од полициското одделение во Групчин.

Чулев: Нови „лажни вести“ кружат за мене, не размислувам да поднесам оставка

MakPress - 18.02.2020

Воопшто не размислувам за поднесување на оставка. Вака на својот фејсбук профил министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, му порача на премиерот Оливер Спасовски, откако, како што пишува министерот Чулев, попладнево, низ медиумите беа објавени низа ...

Чулев ќе даде оставка од техничката влада?

365 - 18.02.2020

Техничкиот министер во МВР предложен од ВМРО-ДПМНЕ – Наќе Чулев, утре најверојатно ќе поднесе негова оставка во кабинетот на техничкиот премиер Оливер Спасовски, објави „Либертас“ , повикувајќи се на свои извори блиcки до министерот.

Димитров: Ако против Чулев ce вoди „пcиxoлошка вojна“, што да се каже за мojот cлучај?

365 - 18.02.2020

Вecт дека Чулев ќе си даде оставка, па вecт дека сите технички министри и заменици од ВМРО-ДПМНЕ ќе си дадат оставка, па остap демант од Чулев и ВМРО-ДПМНЕ, па инсиcтирање од фyнкционери на СДСМ дека не било лaжнa вecт туку Чулев се премислил и дека ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

MakPress - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Не е само лажна вест, министерот Чулев објаснува зошто почнала хајка против него

Expres - 18.02.2020

Министерот за полиција објаснува штп и зошто денеска започнала хајка против него на повеќе нивоа: “Веројатно денешната прес конференција на која открив незаконски постапки во кои грубо се кршел законот за јавни набавки, како и претходната прес ...

Лажната вест за министерот Чулев преживеа 10 минути (ФОТО)

Expres - 18.02.2020

Десетина минути беа потребни да се види дека провладиниот портал близок на СДСМ Либертас.мк шири лажна вест за министерот за полиција Наќе Чулев. Веднаш по објавувањето на веста на порталот што го води екс главниот уредник на телевизијата 1тв на ...

Чулев демантира дека ќе поднесе оставка

Expres - 18.02.2020

„Се работи за фејк њуз во рамките на психолошките притисоци кои ми се вршат. Јас ќе пријавам и во ЗНМ и во Советот за етика“, изјави Наќе Чулев за „Локално“. Неколку медиуми попладнево споделија инфомација дека тој веќе ја подготвил оставката и дека ...

Чулев: За тонски запис од ПИ-мерките за „Рекет“ прашајте го Спасовски

Expres - 18.02.2020

На прашањето дали во Министерството има тонски записи од посебните истражни мерки преземени за случајот „Рекет“, техничкиот министер Наќе Чулев вели дека одговор треба да даде поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, пренесе ...

Плусинфо: Лажната вест за оставката на Чулев – дел од пропагандната војна на Заев против опозицијата

Expres - 18.02.2020

„Оваа лажна вест е дел од психолошката војна што пропагандата на Зоран Заев ја води против опозицијата“, вели извор од ВМРО-ДОМНЕ за Плусинфо. Лажната вест ја објави порталот Либертас, кој се повика на извори блиски до Чулев и тврдеше дека „одлуката ...

Поништени решенија и наредби во МВР

Скопје1 - 18.02.2020

Владата денеска донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи и тоа решението од 14.02.2020 година со кое Ивана Китановска се ...

Костадинов контра демантот на Чулев: Убеден сум дека неговата оставка не е лaжнa вест

365 - 18.02.2020

Откако порталот „Либертас“ повикувајќи се на свои извори наводно блиcки до Чулев објави дека техничкиот министер за внатрешни работи утре ќе поднел своја оставка, а Чулев експресно и остро демантираше нарекувајќи ја лaжнa вecт, портпаролот на СДСМ ...

Приоритет на владините седници, поништувања на решенија на техничкиот министер во МВР

MakPress - 18.02.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

ВМРО-ДПМНЕ: Лажните вести на СДСМ се доказ дека криминалците се плашат од Чулев

MakPress - 18.02.2020

СДСМ со лажни вести сака да ја сокрие инволвираноста на Заев во РЕКЕТ Лажните вести во врска со оставките на техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ кои произлегуваат од кујната на СДСМ се резултат на очај и страв од огромен пораз.

Гоце Јанкуловски, нов началник на СВР Тетово

Алсат-М - 17.02.2020

Секторот за внатрешни работи во Тетово доби нов началник. Гоце Јанкуловски е именуван на оваа позиција со одлука на техничкиот министер Наќе Чулев. Заменик-началник и понатаму ќе остане Амир Далипи.