TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја замајува јавноста со лажни соопштенија

Канал5 - 17.02.2019

Владата на СДСМ и Заев ја доведоа економијата во Република Македонија пред целосен колапс. Додека Република Македонија економски тоне и граѓаните се повеќе се соочуваат со немаштија, СДСМ се обидува да ја дефокусира јавноста со лажни соопштенија, ...

ВМРО-ДПМНЕ повикува граѓаните да излезат на избори, и да му дадат жолт картон на Заев

ТВ21 - 17.02.2019

ВМРО-ДПМНЕ, партијата која што вчера го одбра претседателскиот кандидат на престојните избори, им порача на граѓаните да излезат на престојните избори, и да му го покажат првиот жолт картон на Зоран Заев и СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: На претседателските избори граѓаните да излезат масовно

Канал5 - 17.02.2019

Со соопштение ВМРО-ДПМНЕ повикува на масовна излезност на претседателските избори за да му се дадело жолт картон на СДСМ. И црвен на наредните парламентарни избори со цел да заминеле на буништето на историјата.

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо свиткана кичма и антидржавните политики на Заев, државата има потреба од стабилност и сигурност

Сител - 17.02.2019

Граѓаните не сакаат понижена и обесчестена Република Македонија, граѓаните сакаат честита Република Македонија. Наместо свиткана кичма и антидржавните политики на Заев, државата има потреба од стабилност и сигурност.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ и Заев ја доведоа економијата пред целосен колапс

А1 On - 17.02.2019

СДСМ и Заев ја зацрнија судбината на граѓаните, Владата на СДСМ и Заев ја доведоа економијата во Република Македонија пред целосен колапс , реагираа од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ. „Додека Република Македонија економски тоне и граѓаните се ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев ја зацрнија судбината на граѓаните

МКД - 17.02.2019

Време е СДСМ и Заев да ги извадат розевите очила и да ја видат правата слика. Граѓаните на Република Македонија заслужуваат достоинство, повисок стандард и просперитетна иднина, а не црнила, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ донесе уназадувања, порази и црнила на секое можно поле

Алфа - 17.02.2019

СДСМ и Заев ја зацрнија судбината на граѓаните. Владата на СДСМ и Заев ја доведоа економијата во Република Македонија пред целосен колапс. Додека Република Македонија економски тоне и граѓаните се повеќе се соочуваат со немаштија, СДСМ се обидува да ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев да ги извадат розевите очила, државниот долг над четири милијарди евра

Сител - 17.02.2019

СДСМ и Заев ја зацрнија судбината на граѓаните. Владата на СДСМ и Заев ја доведоа економијата во Република Македонија пред целосен колапс. Додека Република Македонија економски тоне и граѓаните се повеќе се соочуваат со немаштија, СДСМ се обидува да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев ја зави во црнила државата и избега од предвремени парламентарни избори затоа што знае дека ќе ...

Курир - 17.02.2019

Граѓаните не сакаат понижена и обесчестена Република Македонија, граѓаните сакаат честита Република Македонија. Наместо свиткана кичма и антидржавните политики на Заев, државата има потреба од стабилност и сигурност.

ВМРО-ДПМНЕ: „Наместо свиткана кичма, граѓаните сакаат честита Македонија“

МКД - 17.02.2019

Граѓаните не сакаат понижена и обесчестена Република Македонија, граѓаните сакаат честита Република Македонија. Наместо свиткана кичма и антидржавните политики на Заев, државата има потреба од стабилност и сигурност.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните на претстојните избори ќе му покажат жолт картон на СДСМ

Макфакс - 17.02.2019

Наместо свиткана кичма и антидржавните политики на Заев, државата има потреба од стабилност и сигурност, велат во соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Од таму сметаат дека веќе две години како СДСМ е на власт правната држава е дерогирана, па ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ донесе уназадувања, порази и црнила на секое можно поле

Курир - 17.02.2019

СДСМ и Заев ја зацрнија судбината на граѓаните. Владата на СДСМ и Заев ја доведоа економијата во Република Македонија пред целосен колапс. Додека Република Македонија економски тоне и граѓаните се повеќе се соочуваат со немаштија, СДСМ се обидува да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Економијата тоне, долгот за само една година е зголемен за близу пола милијарда евра

А1 On - 17.02.2019

Граѓаните не сакаат понижена и обесчестена Република Македонија, граѓаните сакаат честита Република Македонија, велат утринава преку соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. „Наместо свиткана кичма и антидржавните политики на Заев, државата има потреба од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев на граѓаните им донесоа поголеми давачки

Макфакс - 17.02.2019

Владата на СДСМ и Заев ја доведоа економијата во Република Македонија пред целосен колапс, велат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција на соопштението на СДСМ во кое се наведува дека растот на индустриското производство во 2018 година е највисок во последните ...

ВМРО-ДПМНЕ повикува граѓаните да излезат на избори, и да му дадат жолт картон на Заев

4NEWS - 17.02.2019

ВМРО-ДПМНЕ, партијата која што вчера го одбра претседателскиот кандидат на престојните избори, им порача на граѓаните да излезат на престојните избори, и да му го покажат првиот жолт картон на Зоран Заев и СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев да ги извадат розевите очила, државниот долг над четири милијарди евра

Опсервер - 17.02.2019

СДСМ и Заев ја зацрнија судбината на граѓаните. Владата на СДСМ и Заев ја доведоа економијата во Република Македонија пред целосен колапс. Додека Република Македонија економски тоне и граѓаните се повеќе се соочуваат со немаштија, СДСМ се обидува да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните на претстојните избори ќе му покажат жолт картон на СДСМ

24Инфо - 17.02.2019

Наместо свиткана кичма и антидржавните политики на Заев, државата има потреба од стабилност и сигурност, велат во соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Од таму сметаат дека веќе две години како СДСМ е на власт правната држава е дерогирана, па ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев да ги извадат розевите очила, државниот долг над четири милијарди евра

MTM - 17.02.2019

СДСМ и Заев ја зацрнија судбината на граѓаните. Владата на СДСМ и Заев ја доведоа економијата во Република Македонија пред целосен колапс. Додека Република Македонија економски тоне и граѓаните се повеќе се соочуваат со немаштија, СДСМ се обидува да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните на претстојните избори ќе му покажат жолт картон на СДСМ

Centar - 17.02.2019

Наместо свиткана кичма и антидржавните политики на Заев, државата има потреба од стабилност и сигурност, велат во соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Од таму сметаат дека веќе две години како СДСМ е на власт правната држава е дерогирана, па ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев да ги извадат розевите очила, државниот долг над четири милијарди евра

24Инфо - 17.02.2019

СДСМ и Заев ја зацрнија судбината на граѓаните. Владата на СДСМ и Заев ја доведоа економијата во Република Македонија пред целосен колапс. Додека Република Македонија економски тоне и граѓаните се повеќе се соочуваат со немаштија, СДСМ се обидува да ...

Мицкоски: Овие избори ќе бидат жолтиот картон за Заев и СДСМ пред да се даде црвениот

ТВ21 - 16.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се обрати на присутните на Конвенцијата на партијата во Струга, на која треба да биде изгласан новиот кандидат за претседател на земјава на престојнит претседателски избори.

Мицкоски: Претседателските избори ќе бидат жолт картон за Зоран Заев и СДСМ

+инфо - 16.02.2019

Под слоганот „За честита Македонија“ ВМРО-ДПМНЕ го започна конгресот во Струга за избор на претседателски кандидат за изборите на 21 април и 5 мај годинава. Користејќи го старото уставно име, лидерот Христијан Мицкости порача дека Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е очајна и затоа избега од предвремени парламентарни избори

MTM - 16.02.2019

СДСМ е очајна и знае дека не ја ужива довербата кај народот, затоа избега и од предвремени парламентарни избори. Граѓаните не ја подржуваат антидржавната политика на СДСМ. Република Македонија само тоне со СДСМ, како економски, така и општествено на ...

Некои политичари мислат само на наредните избори, ВМРО-ДПМНЕ мисли и работи за наредните генерации

Република - 16.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се обрати пред присутните делегати на партиската Конвенција на која се бира кандидатот за претседател на Македонија, поддржан од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е очајна и затоа избега од предвремени парламентарни избори

Вечер Прес - 16.02.2019

СДСМ е очајна и знае дека не ја ужива довербата кај народот, затоа избега и од предвремени парламентарни избори. Граѓаните не ја подржуваат антидржавната политика на СДСМ. Република Македонија само тоне со СДСМ, како економски, така и општествено на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е очајна и затоа избега од предвремени парламентарни избори

Опсервер - 16.02.2019

СДСМ е очајна и знае дека не ја ужива довербата кај народот, затоа избега и од предвремени парламентарни избори. Граѓаните не ја подржуваат антидржавната политика на СДСМ. Република Македонија само тоне со СДСМ, како економски, така и општествено на ...

Мицкоски: Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, партијата е во страв и хаос

ТВ21 - 13.02.2019

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва преку Фејсбук изјави дека Заев и СДСМ бегаат од избори. „Колку и да бегаш Заев ќе те победам на парламентарни избори, затоа што народот ќе ве порази, ќе ја вратиме честитоста на ...

СДСМ: Водиме на сите анкети, но нема предвремени парламентарни избори

ТВ21 - 13.02.2019

Заврши Извршниот одбор во СДСМ, донесена е одлука да не се прифати понудата од опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни избори. Од партијата на прес конференцијата одржана после полноќ беше истакнато дека Владата ветила големи проекти за ...

СДСМ реши да нема предвремени парламентарни избори, Заев ќе бара консензуален кандидат за претседател

Сакам да кажам - 13.02.2019

СДСМ одлучи дека нема потреба од предвремени парламентарни избори, а одлуката е донесена вечерва на седницата на Извршниот одбор (ИО), соопшти ноќва портпаролот на партијата Костадин Костадинов.

СДСМ: Нема да има предвремени парламентарни избори

24 Вести - 13.02.2019

Нема да има предвремени парламентарни избори, одлучи извршниот одбор на СДСМ, иако опозицијата тоа го бараше. Доцна вечерва ова беше одлучено на седницата на извршниот одбор на партијата и по која соопштија дека предвремени парламентарни избори не ...

Нема предвремени парламентарни избори, партиите влегуваат во претседателска трка

Телма - 13.02.2019

СДСМ го отфрли барањето на ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни избори. Извршниот одбор на партијата доцна синоќа пресече да се посвети на реформските и стратешки приоритети и да се органзираат фер претседателски избори.

СДСМ: Веќе сме во НАТО, време е за силна економија и избор на вистински претседател

Канал5 - 13.02.2019

Веќе сме во НАТО, одговорна партија не би ја загрозилa шансата за почеток на преговори со ЕУ време е за силна економија и избор на вистински претседател. Нашата татковина веќе е дел од НАТО.

СДСМ: Како одговорна и државотворна партија преземаме одговорност пред граѓаните и интересите на државата

ТВ21 - 13.02.2019

„Веќе сме во НАТО, одговорна партија не би ја загрозилa шансата за почеток на преговори со ЕУ време е за силна економија и избор на вистински претседател. Нашата татковина веќе е дел од НАТО.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ бега од предвремени избори, бидејќи незадоволството кај граѓаните е се поголемо

Канал5 - 13.02.2019

СДСМ секоја година најавува дека ќе биде економска година, но наместо раст на економијата Македонија доби економски колапс. Откако се СДСМ на власт сиромаштијата вртоглаво расте, над 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштијата, даноците ...

СДСМ одлучи, нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските

Канал5 - 13.02.2019

Предвремени избори заедно со претседателски нема да има. Највисокото раководство на социјалдемократите синоќа одлучи дека сега не е време за вонредни избори и го отфрлија барањето на опозицијата за изборно соочување.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори, затоа што знаат дека ќе загубат

ТВ21 - 13.02.2019

„Зоран Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори. Бегаат од избори затоа што знаат дека жестоко ќе ги загубат а народот ќе ги казни за сите штетни политики.“, изјави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на прес-конференција.

СДСМ не го прифати предизвикот на ВМРО-ДПМНЕ, ќе нема предвремени парламентарни избори

ТВ21 - 13.02.2019

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот портпарол сега како земја членка на НАТО потребни се реформи за добивање датум за започнување на ...

Мицкоски: СДСМ е во страв и хаос

Канал5 - 13.02.2019

СДСМ е во страв и хаос. Многу брзо ќе се соочат со вистината на сопствениот неуспех. Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својата фејсбук страница реагираше на одлуката на СДСМ да нема вонредни парламентарни избори ...

СДСМ одлучи, нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските

Телма - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што бараше опозицијата. Одлуката како што велат од партијата е донесена во интерес на граѓаните и државата.

(ВИДЕО) СДСМ одлучи, нема предвремени избори

А1 On - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ вечерва на седница одлучи да не прифати предвремени парламентарни избори. Како што беше соопштено по состанокот, владејачката партија смета дека во моментов приоритет е да се спроведат реформите на патот кон ЕУ.

СДСМ одлучи, нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските

Слободен Печат - 13.02.2019

-Граѓаните бараат резултати во економијата, реформите и интеграциите. Државотворна партија на која на прво место и се интересите на граѓаните и државата, не мисли на предвремени парламентарни избори, дури и кога рејтингот и поддршката кај граѓаните ...

СДСМ одлучи, нема предвремени парламентарни избори

Глас на Америка - 13.02.2019

Опцијата за консензуален претседателски кандидат повторно на маса. СДСМ ќе преговара со коалциските партии и партнерите во Влада за да се најде евентуално заедничко решение за кандидат за претстојните избори СКОПЈЕ -СДСМ е против одржување на ...

СДСМ одлучи да нема предвремени избори

Р.С.Европа - 13.02.2019

На седницата на Извршниот одбор на СДСМ што започна околу 21:00 часот вечерва, донесена е одлука дека нема потреба од одржување предвремени парламентарни избори,објавија дел од медиумите .

Мицкоски: Колку и да бегаш Заев ќе те победам на парламентарни избори

Press24 - 13.02.2019

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на својата Фејсбук страница реагираше на одлуката на СДСМ да нема вонредни парламентарни избори заедно со претседателските, истакнувајќи дека премиерот Зоран Заев и СДСМ бегаат ...

Мицкоски: Зоране, колку и да бегаш, ќе те победам

Независен - 13.02.2019

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски ја коментираше одлуката на СДСМ да нема предвремени парламентарни избори. „Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема! СДСМ е во страв и хаос.

СДСМ одлучи: Нема предвремени избори

Макфакс - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ вечерва на седница одлучи да не прифати предвремени парламентарни избори. Како што беше соопштено по состанокот, владејачката партија смета дека во моментов приоритет е да се спроведат реформите на патот кон ЕУ.

Костадинов: Одговорна власт нема да го загрози датумот за преговри со предвремени парламентарни избори

+инфо - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да не оди на предвремени парламентарни избори. Портпаролот на партијата Костадин Костадинов со ова и официјално потврди дека ќе нема предвремени парламентарни избори.

Заев ќе ја прекрсти партијата на Црвенковски во СДС или Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија

Курир - 13.02.2019

Премиерот Зоран Заев синоќа пред почетокот на состанокот на извршниот одбор на СДСМ, истакна дека ќе биде искористено да се разговара и за промена на името на партијата, со новото име. „Ќе го искористиме овој Конгрес да дебатираме и за името на ...

СДСМ ќе бара консензуален кандидат за претседател

МКД - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ вечерва го овластил претседателот на партијата, како и генералниот и организациониот секретар да извршат консултации со коалициските партнери и со други парламентарни и вонпарламентарни партии за да дојдат до консензуален ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ бега од предвремени избори, бидејќи незадоволството кај граѓаните е се поголемо

Сител - 13.02.2019

СДСМ секоја година најавува дека ќе биде економска година, но наместо раст на економијата Македонија доби економски колапс. Откако се СДСМ на власт сиромаштијата вртоглаво расте, над 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштијата, даноците ...

СДСМ: Нема предвремени парламентарни избори

Независен - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ вечерва одлучи да не се оди на предвремени парламентарни избори. „ Одговорна партија не мисли на предвремени парламентарни избори, дури и кога рејтингот и е повисок од оној на опозицијата.

СДСМ ќе бара консензуален кандидат за претседател

Р.С.Европа - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ синоќа го овластил претседателот на партијата, како и генералниот и организациониот секретар да извршат консултации со коалициските партнери и со други парламентарни и вонпарламентарни партии за да дојдат до консензуален ...

Мицкоски: Колку и да бегаш Заев, ќе те победам на парламентарни избори

МКД - 13.02.2019

Зоран Заев и СДСМ бегаат од избори во страв да се соочат со волјата на народот. Oва е првата реакција на лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по синоќешната одлука на СДСМ да нема вонредни парламентарни избори заедно со ...

Мицкоски: СДСМ бега од избори

Р.С.Европа - 13.02.2019

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на неговата Фејсбук страница реагираше на одлуката на СДСМ да нема вонредни парламентарни избори заедно со претседателските, истакнувајќи дека премиерот Зоран Заев и СДСМ бегаат од ...

СДСМ: Одговорна партија не би го загрозила датумот за ЕУ со предвремени избори

Макфакс - 13.02.2019

Веќе сме во НАТО, одговорна партија не би ја загрозилa шансата за почеток на преговори со ЕУ. Време е за силна економија и избор на вистински претседател, вели утрово СДСМ по вчерашната седница на Извршниот одбор, на која беше одлучено партијата да ...

СДСМ: Веќе сме во НАТО, одговорна партија не би ја загрозилa шансата за почеток на преговори со ЕУ

А1 On - 13.02.2019

Нашата татковина веќе е дел од НАТО, постигнат е историски успех и остварување на еден од клучните стратешки национални приоритети, велат од СДСМ преку соопштение. „Оваа година се очекува и датум за преговори со Европската унија и реализирање на ...

СДСМ одлучи: Нема предвремени избори

OhridNews - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ на седница синоќа одлучи да не прифати предвремени парламентарни избори. Како што беше соопштено по состанокот, владејачката партија смета дека во моментов приоритет е да се спроведат реформите на патот кон ЕУ.

„СДСМ секоја година најавува дека ќе биде економска година, но наместо раст на економијата Македонија доби економски ...

Курир - 13.02.2019

СДСМ секоја година најавува дека ќе биде економска година, но наместо раст на економијата Македонија доби економски колапс, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Откако се СДСМ на власт сиромаштијата вртоглаво расте, над 500.000 граѓани живеат под прагот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ се грижеше за државните интереси, немаше да ги понижи граѓаните

Макфакс - 13.02.2019

Доколку се грижеше СДСМ за државните и националните интереси, немаше да ги понижи граѓаните, да ги промени Уставот и уставното име на Република Македонија и да се откаже од македонскиот идентитет, историја, култура, јазик и традиција, реагира ...

Стоилковски: Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори

Макфакс - 13.02.2019

Зоран Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори, бидејќи знаат дека жестоко ќе ги загубат, изјави на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. Тој рече дека кукавичкото бегство на Заев да се соочи со граѓаните било најдобар доказ ...

„Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори затоа што знаат дека жестоко ќе ги загубат, а народот ќе ги казни за сите ...

Курир - 13.02.2019

Зоран Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори. Бегаат од избори затоа што знаат дека жестоко ќе ги загубат, а народот ќе ги казни за сите штетни политики. Ова кукавичко бегство на Заев да се соочи со граѓаните е најдобар доказ дека вистинските ...

СДСМ одлучи, нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските

Сител - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што бараше опозицијата. Одлуката како што велат од партијата е донесена во интерес на граѓаните и државата.

Затоа што сменија име, можат да прават што сакаат?

Независен - 13.02.2019

Александар Николоски Насловот на оваа колумна е реченица која најчесто ја кажуваат претставници на власта, луѓе блиски на Заев и на СДСМ. Поедноставено се сведува на следново - затоа што Заев и Димитров го сменија името на Македонија, и со тоа на ...

Двојни избори, само ако не успеат претседателските

Независен - 13.02.2019

Извршниот одбор на владејачкиот СДСМ ја затвори опцијата за предвремени парламентарни избори заедно со вториот претседателски круг на 5 мај годинава. Според наши информации, на ова прашање му биле посветени едвај неколку минути во дискусијата на ...

Мицкоски на Фејсбук: Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори!

OhridNews - 13.02.2019

Откако СДСМ одлучи да не оди на предвремени парламентарни избори, се огласи претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. – Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема! СДСМ е во страв и хаос.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ бега од предвремени избори, бидејќи незадоволството кај граѓаните е се поголемо

Алфа - 13.02.2019

СДСМ секоја година најавува дека ќе биде економска година, но наместо раст на економијата Македонија доби економски колапс. Откако се СДСМ на власт сиромаштијата вртоглаво расте, над 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштијата, даноците ...

Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори затоа што знаат дека жестоко ќе ги загубат, а народот ќе ги казни за сите ...

Нетпрес - 13.02.2019

Зоран Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори. Бегаат од избори затоа што знаат дека жестоко ќе ги загубат, а народот ќе ги казни за сите штетни политики. Ова кукавичко бегство на Заев да се соочи со граѓаните е најдобар доказ дека вистинските ...

Мицкоски: СДСМ бега од избори

Сител - 13.02.2019

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на својата Фејсбук страница реагираше на одлуката на СДСМ да нема вонредни парламентарни избори заедно со претседателските, истакнувајќи дека премиерот Зоран Заев и СДСМ бегаат ...

(ВИДЕО) Стоилковски: Бегаат од избори затоа што знаат дека жестоко ќе ги загубат

А1 On - 13.02.2019

„Зоран Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори. Бегаат од избори затоа што знаат дека жестоко ќе ги загубат, а народот ќе ги казни за сите штетни политики. Ова кукавичко бегство на Заев да се соочи со граѓаните е најдобар доказ дека вистинските ...

Мицкоски: Заев и СДСМ бегаат од избори

Нова ТВ - 13.02.2019

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својата Фејсбук страница реагираше на одлуката на СДСМ да нема вонредни парламентарни избори заедно со претседателските. -Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на ...

СДСМ: нема двојни избори, ВМРО-ДПМНЕ: бегате од народот

Алфа - 13.02.2019

СДСМ избегна двојни избори. Партиските органи доцна синоќа донесоа одлука да не ја прифатат фрлената ракавица од опозицијата и заедно со претседателските избори да се одржат и предвремени парламентарни.

Стоилковски: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на претседателските избори

Сител - 13.02.2019

Зоран Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори. Бегаат од избори затоа што знаат дека жестоко ќе ги загубат, а народот ќе ги казни за сите штетни политики. Ова кукавичко бегство на Заев да се соочи со граѓаните е најдобар доказ дека вистинските ...

Мицкоски: Заев и СДСМ избегаа од избори

Тера - 13.02.2019

По одлуката на СДСМ да нема предвремени парламентарни избори, реагираше претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. „Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема! СДСМ е во страв и хаос.

СДСМ донесе одлука – еве што објави Костадинов

Centar - 13.02.2019

Нема да има предвремени парламентарни избори, одлучи извршниот одбор на СДСМ, иако опозицијата тоа го бараше. Доцна вечерва ова беше одлучено на седницата на извршниот одбор на партијата и по која соопштија дека предвремени парламентарни избори не ...

СДСМ: Веќе сме во НАТО, време е за силна економија и избор на вистински претседател

MTM - 13.02.2019

Веќе сме во НАТО, одговорна партија не би ја загрозилa шансата за почеток на преговори со ЕУ време е за силна економија и избор на вистински претседател. Нашата татковина веќе е дел од НАТО.

Заев: Одлуката за предвремени парламентарни избори ќе биде во интерес на државата

Опсервер - 13.02.2019

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва пред седницата на Извршниот одбор на партијата одговарајќи на прашање за можни предвремени парламентарни избори вели дека не сака да влијае на одлуките на мнозинството и оти пред се треба да се има ...

СДСМ одлучи дека нема да оди на избори

Фактор - 13.02.2019

СДСМ половина час после полноќ ја соопшти одлуката дека владеачката партија нема да оди на предвремени парламентарни избори, односно дека истите нема да бидат распишани. Ова го соопшти партискиот гласноговорник Костадин Костадинов пред седиштето, ...

Нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските

Бриф - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што бараше опозицијата. Одлуката како што велат од партијата е донесена во интерес на граѓаните и државата.

СДСМ: Како одговорна и државотворна партија преземаме одговорност пред граѓаните и интересите на државата

4NEWS - 13.02.2019

„Веќе сме во НАТО, одговорна партија не би ја загрозилa шансата за почеток на преговори со ЕУ време е за силна економија и избор на вистински претседател. Нашата татковина веќе е дел од НАТО.

Мицкоски: СДСМ бега од избори

Локално - 13.02.2019

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на својата Фејсбук страница реагираше на одлуката на СДСМ да нема вонредни парламентарни избори заедно со претседателските, истакнувајќи дека премиерот Зоран Заев и СДСМ бегаат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ се грижеше за државните интереси, немаше да ги понижи граѓаните

24Инфо - 13.02.2019

Доколку се грижеше СДСМ за државните и националните интереси, немаше да ги понижи граѓаните, да ги промени Уставот и уставното име на Република Македонија и да се откаже од македонскиот идентитет, историја, култура, јазик и традиција,реагира ВМРО по ...

(ВИДЕО) Нема да има предвремени парламентарни избори, пресече СДСМ

еМагазин - 13.02.2019

Извршниот одбор на владејачката СДСМ на синоќешната седница одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што побараа од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата информираа дека одлуката била донесена во интерес ...

СДСМ: Одговорна партија не би го загрозила датумот за ЕУ со предвремени избори

Точка - 13.02.2019

Веќе сме во НАТО, одговорна партија не би ја загрозилa шансата за почеток на преговори со ЕУ време е за силна економија и избор на вистински претседател со предвремени избори, вели утрово СДСМ по вчерашната седница на Извршниот одбор, на која беше ...

Мицкоски со реакција по одлуката на СДСМ да не оди на избори

Фактор - 13.02.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, веднаш упати реакција на синоќешната одлука на СДСМ да не оди на предвремени парламентарни избори и му порача на претседателот на владеачката партија Зоран Заев дека ќе го победи на следното гласање кога и ...

СДСМ презема одговорност пред граѓаните, одговорна партија не мисли на предвремени избори дури и кога поддршката е ...

iPortal - 13.02.2019

СДСМ презема одговорност пред граѓаните и интересите на државата. Граѓаните бараат рзултати во економијата, реформите и интеграциите. – порача поппаролот на СДСМ КОстадин Костадинов. „Државотворна партија на која на прво место и се интересите на ...

СДСМ одлучи да не оди на предвремени парламентарни избори

Мета - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што бараше опозицијата. Портпаролот Костадин Костадинов по завршување на седницата синоќа изјави дека, граѓаните бараат ...

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Опсервер - 13.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

СДСМ одлучи – нема предвремени парламентарни избори

Пулс24 - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ доцна синоќа одлучи дека ќе оди само на претседателски избори, а предвремени парламентарни, како што побара опозицијата – ќе нема. На седницата на Извршниот одбор на партијата, преовладувала оценката дека реформите и ...

Мицкоски: СДСМ и Заев избегаа од избори, но народот ќе ги порази

Мета - 13.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по одлуката на СДСМ да не распише вонредни парламентарни избори, порача дека Зоран Заев и СДСМ избегале од избори, ама дека нема да избегаат од волјата на народот. „СДСМ е во страв и хаос.

СДСМ одлучи, нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските

Локално - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што бараше опозицијата. Одлуката како што велат од партијата е донесена во интерес на граѓаните и државата.

СДСМ: Веќе сме во НАТО, одговорна партија не би ја загрозилa шансата за почеток на преговори со ЕУ

iPortal - 13.02.2019

Нашата татковина веќе е дел од НАТО. Постигнат е историски успех и остварување на еден од клучните стратешки национални приоритети. Оваа година се очекува и датум за преговори со Европската унија и реализирање на сите неопходни реформи.

СДСМ одлучи, нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските

24Инфо - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што бараше опозицијата. Одлуката како што велат од партијата е донесена во интерес на граѓаните и државата.

СДСМ одлучи, нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските

MTM - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што бараше опозицијата. Одлуката како што велат од партијата е донесена во интерес на граѓаните и државата.

Мицкоски до Заев: Колку и да бегаш, ќе те победам на парламентарни избори

еМагазин - 13.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по одлуката на СДСМ да не распише вонредни парламентарни избори, порача дека Зоран Заев и СДСМ избегале од избори, ама дека нема да избегаат од волјата на народот. „СДСМ е во страв и хаос.

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ се грижеше за државните интереси, немаше да ги понижи граѓаните

Centar - 13.02.2019

Доколку СДСМ се грижеше за државните и националните интереси, немаше да ги понижи граѓаните, да ги промени Уставот и уставното име на Република Македонија и да се откаже од македонскиот идентитет, историја, култура, јазик и традиција, реагира ...

СДСМ: Одговорна партија не би го загрозила датумот за ЕУ со предвремени избори

Centar - 13.02.2019

Веќе сме во НАТО, одговорна партија не би ја загрозилa шансата за почеток на преговори со ЕУ. Време е за силна економија и избор на вистински претседател, велат утрово од СДСМ по вчерашната седница на Извршниот одбор, на која беше одлучено партијата ...

Стоилковски: Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори

24Инфо - 13.02.2019

Зоран Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори, бидејќи знаат дека жестоко ќе ги загубат, изјави на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. Тој рече дека кукавичкото бегство на Заев да се соочи со граѓаните било најдобар доказ ...

Мицкоски: СДСМ бега од избори

24Инфо - 13.02.2019

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на својата Фејсбук страница реагираше на одлуката на СДСМ да нема вонредни парламентарни избори заедно со претседателските, истакнувајќи дека премиерот Зоран Заев и СДСМ бегаат ...

Мицкоски: Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, партијата е во страв и хаос

4NEWS - 13.02.2019

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва преку Фејсбук изјави дека Заев и СДСМ бегаат од избори. „Колку и да бегаш Заев ќе те победам на парламентарни избори, затоа што народот ќе ве порази, ќе ја вратиме честитоста на ...

Веќе сме во НАТО, време е за силна економија и избор на вистински претседател

Локално - 13.02.2019

Веќе сме во НАТО, одговорна партија не би ја загрозилa шансата за почеток на преговори со ЕУ време е за силна економија и избор на вистински претседател, порачуваат од СДСМ. Нашата татковина веќе е дел од НАТО.

Мицкоски реагираше на одлуката на СДСМ

CivilMedia - 13.02.2019

Само што ја прочита информацијата дека СДСМ донесе одлука да не се оди на предвремени парламентарни избори што ја објави ЦИВИЛ МЕДИА, Христијан Мицкоски веднаш нервозно реагираше на својата Фејсбук страница: „Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама ...

Заев ќе ја прекрсти партијата на Бранко во СДС или Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија

Република - 13.02.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва пред почетокот на состанокот на извршниот одбор на СДСМ, истакна дека ќе биде искористено да се разговара и за промена на името на партијата, со новото име. „Ќе го искористиме овој Конгрес да дебатираме и за името на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори, затоа што знаат дека ќе загубат

4NEWS - 13.02.2019

„Зоран Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори. Бегаат од избори затоа што знаат дека жестоко ќе ги загубат а народот ќе ги казни за сите штетни политики.“, изјави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на прес-конференција.

СДСМ: Ќе почнеме консултации за консензуален кандидат за претседател

Либертас - 13.02.2019

Извршниот одбор го овласти претседателот на партијата, Зоран Заев, Генералниот и организацииниот секретат да направи консултации за да дојдеме до консензуален кандидат за претседател, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов.

СДСМ одлучи дека не е време за предвремени парламентарни избори

Тера - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што бараше опозицијата. Одлуката како што велат од партијата е донесена во интерес на граѓаните и државата.

СДСМ одлучи, нема предвремени парламентарни избори

Н.Македонија - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што бараше опозицијата. Одлуката како што велат од партијата е донесена во интерес на граѓаните и државата.

Нема предвремени парламентарни избори и повторно ќе се бара консензуален претседателски кандидат

AKO - 13.02.2019

По завршување на ИО одбор на СДСМ, портпаролот Костадин Костадинов изјави дека не е време за предвремени парламентарни избори. ,,Република Северна Македонија ја чекаат фер претседателски на кои ќе победи СДСМ“-рече тој.

СДСМ: Иако поддршката на граѓаните е многу поголема од онаа на опозицијата, СДСМ не мисли на предвремени избори

Скопје1 - 13.02.2019

Нашата татковина веќе е дел од НАТО. Постигнат е историски успех и остварување на еден од клучните стратешки национални приоритети. Оваа година се очекува и датум за преговори со Европската унија и реализирање на сите неопходни реформи.

Костадинов: Не би го загрозиле датумот за преговори со ЕУ со предвремени парламентарни избори

Скопје1 - 13.02.2019

СДСМ превзема одговорност пред грѓаните и интересите на државата. Државотворна партија на која на прво место и се овие интереси и не мисли на предвемени парламентарни избори дури и кога рејтингот е многу поголем од оној на опозицијата, изјави ...

Мицкоски: Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема!

Скопје1 - 13.02.2019

Откако СДСМ одлучи да не оди на предвремени парламентарни избори, се огласи претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. – Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема! СДСМ е во страв и хаос.

СДСМ реши да нема предвремени избори, Мицкоски обвинува дека бегаат

1tv - 13.02.2019

На седницата на Извршниот одбор вечерва, СДСМ донесе одлука дека ќе се одржат само претседателските избори и дека нема потреба истовремено да има и предвремени парламентарни избори. Преовладувала оценката дека реформите и интеграциите се поважни и ...

СДСМ одлучи, нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските

1tv - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што бараше опозицијата. Одлуката како што велат од партијата е донесена во интерес на граѓаните и државата.

СДСМ одлучи – нема предвремени парламентарни избори, ќе има само претседателски

Скопје1 - 13.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да не се оди на предвремени парламентарни избори. „ Одговорна партија не мисли на предвремени парламентарни избори, дури и кога рејтингот и е повисок од оној на опозицијата.

Мицкоски до Заев: Колку и да бегаш ќе те победам на парламентарни избори

Скопје1 - 13.02.2019

Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил. „СДСМ е во страв и хаос. Многу брзо ќе се соочат со вистината на сопствениот неуспех.

Извршниот одбор на СДСМ вечер ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

24 Вести - 12.02.2019

Претседателски кандидати и предвремени парламентарни избори – ова се двете теми кои вечерва ќе се стават на маса на Извршниот одбор на владејачката СДСМ. На Бихаќка вечерва ќе се одлучува дали да се прифати барањето на Христијан Мицкоски за двојни ...

СДСМ вечерва ќе одлучува дали ќе има и предвремени парламентарни избори

Канал5 - 12.02.2019

За два часа треба да почне Извршниот одбор на СДСМ на кој ќе се одлучува дали партијата ќе ја прифати фрлената ракавица од опозицијата за предвремени парламентарни избори. На оваа тема Јулијана Николовска .После неколкунеделно тактизирање може ли да ...

ТВ21 дојде до неформален записник на СДСМ во кој се наведени причините за и против предвремени избори

ТВ21 - 12.02.2019

Владејачката СДСМ вечерва ќе одржи Централен одбор на кој најважната точка ќе биде дали да се прифати фрлената ракавица од ВМРО-ДПМНЕ да има предвремени парламентарни избори. Членовите на ЦО со поделени мислења.

СДСМ ќе се преименува во „вмровското“ СДС?

Фокус - 12.02.2019

Премиерот Зоран Заев пред почетокот на вечерашниот Извршен одбор на СДСМ изјави дека на истиот ќе се отвори и прашањето за промена на името на партијата во согласност со новото име на државата.

Заев: Ќе дебатираме и за промена на името на партијата (ВИДЕО)

ТВ21 - 12.02.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва пред почетокот на состанокот на извршниот одбор на СДСМ, истакна дека ќе биде искористено да се разговара и за промена на името на партијата, со новото име. „Ќе го искористиме овој Конгрес да дебатираме и за името на ...

Извршниот одбор СДСМ вечер ќе одлучи дали ќе има предврмени парламентарни избори

24 Вести - 12.02.2019

В ечерва во СДСМ заседава извршниот одбор, кој треба да донесе одлука дали заедно со претседателските ќе има и предвремени парламентарни ...

Заев: Институциите ќе почнат да го употребуваат новото име

Канал5 - 12.02.2019

Пред почетокот на Извршниот одбор на СДСМ премиерот Заев даде изјава со детали од имплементацијата на Преспанскиот договор и за тоа дали партијата ќе оди и на предвремени парламентарни избори.

СДСМ ќе оди само на претседателски избори , ќе нема предвремени парламентарни

Канал5 - 12.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ доцна вечерва одлучи дека ќе оди само на претседателски избори ,а ќе нема предвремени парламентарни , како што побара опозицијата. Според партиски извори , на седницата на Извршниот одбор на партијата , преовладувала оценката ...

СДСМ одлучи да не оди на предвремени парламентарни избори

Фокус - 12.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ на вечерашната седница одлучил да не прифати предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Претходно, пред почетрокот на седницата премиерот Зоран Заев изјави дека не е добро време за избори.

Мицкоски: Колку и да бегаш Заев ќе те победам на парламентарни избори, ќе ја вратиме честитоста на нашата земја

Фокус - 12.02.2019

По неофицијалната информација дека СДСМ нема да прифати предвремени парламентарни избори, со своја рекација на Фејсбук излезе претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема! СДСМ ...

СДСМ вечерва на Извршен одбор ќе одлучи дали ќе оди на предвремени парламентарни избори

Фокус - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

Вечерва заседава Извршниот комитет на СДСМ, партијата против предвремени парламентарни избори?

Алсат-М - 12.02.2019

СДСМ за вечерва го свика продолжението на седницата на Извршниот комитет. На дневен ред, освен претседателските избори, се и точките за локалните избори во три општини, можните предвремени парламентарни избори и редовна пререгистрација на партијата.

Денес нема да има средба Заев - Ахмети

Канал5 - 12.02.2019

СДСМ вечерва извршен одбор ќе одлучува дали ќе истрча и на предвремени парламентарни избори. И покрај тоа што се очекуваше, денес нема да има средба Заев – ...

Мицкоски: Заев и СДСМ избегаа од избори

А1 On - 12.02.2019

Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот профил на социјалната мрежа „Фејсбук“. „СДСМ е во страв и хаос.

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Нова ТВ - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

+инфо - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Сител - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

Костадинов: ИО ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

А1 On - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Р.С.Европа - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

СДСМ одлучува за предвремени парламентарни избори

Макфакс - 12.02.2019

По неколку одложувања , вечерва Извршниот одбор на СДСМ конечно треба да го соопшти ставот во врска со барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни заедно со претседатеслките избори.

СДСМ денеска „ќе пресече“ за предвремени избори

Курир - 12.02.2019

СДСМ за вечерва го свика продолжението на седницата на Извршниот комитет. На дневен ред, освен претседателските избори, се и точките за локалните избори во три општини, можните предвремени парламентарни избори и редовна пререгистрација на партијата.

СДСМ вечерва ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Р.С.Европа - 12.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ вечерва треба да донесе одлука дали ќе се прифати барањето на ВМРО ДПМНЕ да се одржат предвремени парламентарни избори заедно со претседателските избори. Од партијата изјавија дека ќе има дебата на која ќе се разгледаат ...

СДСМ вечерва ќе одлучи дали ќе има предвремени извори

Слободен Печат - 12.02.2019

На Бихаќка вечерва ќе биде одлучено дали да се прифати барањето на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со претседателските да се оддржат и предвремени парламетарни избори. Двете теми кои вечерва ќе бидат ставени на маса на Извршниот ...

Заев: Верувам дека не е добро време за избори

Нова ТВ - 12.02.2019

Верувам дека не е добро време за избори, но не сакам да влијаам на другите членови на извршниот одбор- изјави Зоран Заев пред вечерашниот извршен комитет на партијата. Во однос на претседателскиот кандидат изјави дела ќе се обидат да преговараат со ...

(Видео) Заев: Отвораме дебата за промена на името на партијата

Макфакс - 12.02.2019

Вечерва ќе се отвори и темата за промена на името на партијата, изјави премиерот Зоран Заев, пред почетокот на состанокот на Извршниот одбор на СДСМ. „Има предлози да биде само Социјаледомкратки сојуз или Социјалдемократски сојуз на Северна ...

Заев за можноста да има предвремени парламентарни избори: Одговорност пред се пред државата

OhridNews - 12.02.2019

Извршниот одбор на владејачката СДСМ вечерва заседава во Скопје. Меѓу другото, највисокото партиско раководство вечерва треба да донесе одлука дали ќе има предвремени парламентарни избори заедно со претседателските и вонредните локални во три ...

СДСМ вечерва ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Независен - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

СДСМ ќе си го смени името во СДС или во Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија

+инфо - 12.02.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва пред почетокот на Извршен одбор на СДСМ изјави дека ќе разговараат и за промена на името на партијата во согласност со новото име на државата. – Има предлози да биде само Социјалдемократски сојуз или Социјалдемократски ...

(ВИДЕО) Заев: ИО ќе дебатира за промена на името на партијата

А1 On - 12.02.2019

Вечерва ќе се отвори и темата за промена на името на партијата, изјави премиерот Зоран Заев, пред почетокот на состанокот на Извршниот одбор на СДСМ. „Има предлози да биде само Социјаледомкратки сојуз или Социјалдемократски сојуз на Северна ...

Заев: Верувам дека вечерва ќе донесеме одлука дали ќе има предвремени избори

Press24 - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Пред почетокот на седницата на Извршниот одбор премиерот Зоран Заев ...

Заев сака консензуален претседателски кандидат

+инфо - 12.02.2019

На Извршниот одбор ќе предложам да влеземе во разговор со политичките субјекти во државата, не само коалиционите, туку вонпарламентарните партии, опозициските партии, барем дел од нив да се обидеме преку заедничка анализа да изнајдеме кандидат ...

Заев: Отвораме дебата за промена на името на партијата

Press24 - 12.02.2019

Вечерва ќе се отвори и темата за промена на името на партијата, изјави премиерот Зоран Заев, пред почетокот на состанокот на Извршниот одбор на СДСМ, пишува „Макфакс“ „Има предлози да биде само Социјаледомкратски сојуз или Социјалдемократски сојуз ...

Претседателот Заев пред седница на Извршниот одбор: Одлуката за избори ќе биде во интерес на државата и граѓаните

Press24 - 12.02.2019

Вечерва пред почетокот на седницата на Извршниот комитет на СДСМ, премиерот Заев одговори на неколку новинарски прашања. Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва пред седницата на Извршниот одбор на партијата одговарајќи на прашање за ...

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори

+инфо - 12.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, потврди за Плусинфо висок партиски функционер. Претходно и премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев изјави дека „верува дека не е добро време за избори“.

Предвремени парламентарни избори нема да има, одлучи СДСМ

МКД - 12.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ доцна вечерва одлучи да нема предвремени парламентарни избори, изјави за МКД.мк партиски функционер. „Одиме само на претседателски избори”, кусо ни изјави истиот функционер.

Заев: Одлуката за предвремени парламентарни избори ќе биде во интерес на државата

Слободен Печат - 12.02.2019

На седницата на Извршниот одбор на владејачката СДСМ се очекува да стане збор и разговорите и за менување на името на партијата како последица од постигнатиот договор со Грција. Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва пред седницата на ...

Заев: Одлуката за предвремени парламентарни избори ќе биде во интерес на државата

Независен - 12.02.2019

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва пред седницата на Извршниот одбор на партијата одговарајќи на прашање за можни предвремени парламентарни избори вели дека не сака да влијае на одлуките на мнозинството и оти пред се треба да се има ...

Мицкоски: Заев избега од избори

Макфакс - 12.02.2019

Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на неговата „Фејсбук“ страна. „СДСМ е во страв и хаос. Многу брзо ќе се соочат со вистината на сопствениот неуспех.

Заев: Одлуката за предвремени парламентарни избори ќе биде во интерес на државата

Сител - 12.02.2019

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва пред седницата на Извршниот одбор на партијата одговарајќи на прашање за можни предвремени парламентарни избори вели дека не сака да влијае на одлуките на мнозинството и оти пред се треба да се има ...

Заев се надева на консензуален кандидат, се отвара дебата за промена на името на СДСМ

МКД - 12.02.2019

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва пред седницата на Извршниот одбор на партијата одговарајќи на прашање за можни предвремени парламентарни избори вели дека не сака да влијае на одлуките на мнозинството и оти пред се треба да се има ...

СДСМ одлучи: Нема да има предвремени парламентарни избори

Press24 - 12.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, потврди за Плусинфо висок партиски функционер. Претходно и премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев изјави дека „верува дека не е добро време за избори“.

Нема предвремени парламентарни избори

Сител - 12.02.2019

На седницата на Извршниот одбор на СДСМ што започна околу 21:00 часот вечерва, се донесе конечна одлука: нема предвремени парламентарни избори, пренесе Циви л повикувајќи се на извори од раководството на партијата.

СДСМ одлучи да нема предвремени избори

Нова ТВ - 12.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ вечерва одлучи да нема предвремени парламентарни избори, поради продолжување на реформските и интеграциските процеси. Претходно и премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев изјави дека „верува дека не е добро време за ...

СДСМ одлучи: Нема предвремени парламентарни избори

Нетпрес - 12.02.2019

СДСМ вечерва одлучи дека нема потреба од оддржување на предвремени избори, поради продолжување на реформските процеси. Против предвремени парламентарни избори веќе се изјасни и владиниот партнер на Заев, Али Ахмети, како и дел помали коалициски ...

Мицкоски: Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема!

Курир - 12.02.2019

Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема! СДСМ е во страв и хаос. Многу брзо ќе се соочат со вистината на сопствениот неуспех. Колку и да бегаш Заев ќе те победам на парламентарни избори, затоа што народот ќе ве порази, ќе ...

СДСМ вечерва ќе одлучува за предвремени парламентарни избори

Press24 - 12.02.2019

По неколку одложувања , вечерва Извршниот одбор на СДСМ конечно треба да го соопшти ставот во врска со барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни заедно со претседатеслките избори.

Мицкоски: Заев избега од избори

+инфо - 12.02.2019

Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема, напиша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на „Фејсбук“. – СДСМ е во страв и хаос. Многу брзо ќе се соочат со вистината на сопствениот неуспех.

СДСМ одлучува за предвремени парламентарни избори

Точка - 12.02.2019

По неколку одложувања , вечерва Извршниот одбор на СДСМ конечно треба да го соопшти ставот во врска со барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни заедно со претседатеслките избори.

Заев: Одлуката за предвремени парламентарни избори ќе биде во интерес на државата

24Инфо - 12.02.2019

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва пред седницата на Извршниот одбор на партијата одговарајќи на прашање за можни предвремени парламентарни избори вели дека не сака да влијае на одлуките на мнозинството и оти пред се треба да се има ...

СДСМ одлучува за предвремени парламентарни избори

Република - 12.02.2019

По неколку одложувања, вечерва Извршниот одбор на СДСМ конечно треба да го соопшти ставот во врска со барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни заедно со претседатеслките избори.

Заев: Ќе дебатираме и за промена на името на партијата (ВИДЕО)

4NEWS - 12.02.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва пред почетокот на состанокот на извршниот одбор на СДСМ, истакна дека ќе биде искористено да се разговара и за промена на името на партијата, со новото име. „Ќе го искористиме овој Конгрес да дебатираме и за името на ...

СДСМ вечерва ќе одлучи дали ќе има предвремени избори

Вечер Прес - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

Заев: Одлуката за предвремени парламентарни избори ќе биде во интерес на државата

Вечер Прес - 12.02.2019

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва пред седницата на Извршниот одбор на партијата одговарајќи на прашање за можни предвремени парламентарни избори вели дека не сака да влијае на одлуките на мнозинството и оти пред се треба да се има ...

Заев: Одлуката за предвремени парламентарни избори ќе биде во интерес на државата

Локално - 12.02.2019

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва пред седницата на Извршниот одбор на партијата одговарајќи на прашање за можни предвремени парламентарни избори вели дека не сака да влијае на одлуките на мнозинството и оти пред се треба да се има ...

Што вели Заев за можни избори?

Фактор - 12.02.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека не е добро време за избори. „Не сакам да влијаам на другите членови на извршниот одбор“- изјави Заев пред вечерашниот извршен комитет на партијата. За претседателскиот кандидат изјави дела ќе се обидат да преговараат ...

Заев: Одлуката за предвремени парламентарни избори ќе биде во интерес на државата

MTM - 12.02.2019

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва пред седницата на Извршниот одбор на партијата одговарајќи на прашање за можни предвремени парламентарни избори вели дека не сака да влијае на одлуките на мнозинството и оти пред се треба да се има ...

СДСМ пресече: Нема предвремени парламентарни избори!

CivilMedia - 12.02.2019

На седницата на Извршниот одбор на СДСМ што започна околу 21:00 часот вечерва, се донесе конечна одлука: нема предвремени парламентарни избори, потврдија избори на ЦИВИЛ МЕДИА од раководството на партијата.

Нема предвремени парламентарни избори

Либертас - 12.02.2019

На седницата на Извршниот одбор на СДСМ што започна околу 21:00 часот вечерва, се донесе конечна одлука: нема предвремени парламентарни избори, пренесе Циви л повикувајќи се на извори од раководството на партијата.

Заев и СДСМ бегаат од предвремени парламентарни избори!

Република - 12.02.2019

На седницата на Извршниот одбор на СДСМ што започна околу 21:00 часот вечерва, се донесе конечна одлука: Нема предвремени парламентарни избори, потврдија избори на ЦИВИЛ МЕДИА од раководството на партијата.

Падна одлука: Нема предвремени парламентарни избори

Centar - 12.02.2019

Раководството на СДСМ вечерва одлучи дека нема потреба од оддржување на Предвремени избори, а во насока на комотно продолжување на реформските процеси. Социјалдемократите во повеќе наврати претходно соопштија дека Македонија заслужува конечно да има ...

Предвремени избори сепак нема да има

Фактор - 12.02.2019

СДСМ вечерва одлучи дека нема потреба од оддржување на предвремени избори, поради продолжување на реформските процеси. Против предвремени парламентарни избори веќе се изјасни и владиниот партнер на Заев, Али Ахмети, како и дел помали коалициски ...

Нема предвремени парламентарни избори – одлучи СДСМ

Вечер Прес - 12.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ вечерва одлучи да нема предвремени парламентарни избори, поради продолжување на реформските и интеграциските процеси. Претходно и премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев изјави дека „верува дека не е добро време за ...

Заев: Отвораме дебата за промена на името на партијата

Точка - 12.02.2019

Вечерва ќе се отвори и темата за промена на името на партијата, изјави премиерот Зоран Заев, пред почетокот на состанокот на Извршниот одбор на СДСМ. „Има предлози да биде само Социјаледомкратски сојуз или Социјалдемократски сојуз на Северна ...

Извршниот одбор на СДСМ ќе одлучува за предвремени парламентарни избори

Локално - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

Вечерва состанок на Извршниот одбор на СДСМ, ќе се разговара и за преименување на партијата

Фактор - 12.02.2019

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечерва ќе продолжи со состанокот на Извршниот одбор, а една од точките ќе биде преименување на партијата заради новонастанатата ситуација со оримената на уставното име.

ТВ21 дојде до неформален записник на СДСМ во кој се наведени причините за и против предвремени избори

4NEWS - 12.02.2019

Владејачката СДСМ вечерва ќе одржи Извршен одбор на кој најважната точка ќе биде дали да се прифати фрлената ракавица од ВМРО-ДПМНЕ да има предвремени парламентарни избори. Членовите на ИО со поделени мислења.

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

MTM - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

Заев: Отвораме дебата за промена на името на партијата

Centar - 12.02.2019

Вечерва ќе се отвори и темата за промена на името на партијата, изјави премиерот Зоран Заев, пред почетокот на состанокот на Извршниот одбор на СДСМ. „Има предлози да биде само Социјаледомкратки сојуз или Социјалдемократски сојуз на Северна ...

Мицкоски: Колку и да бегаш Заев ќе те победам на парламентарни избори, народот ќе ве порази, Македонија ќе победи!

Република - 12.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва по одлуката на СДСМ да не излезе на предвремени парламентарни избори преку свој Фејсбук статус упати порака до Зоран Заев дека може да бегаат од избори ама од волјата на народот нема.

СДСМ вечерва ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Либертас - 12.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ вечерва треба да донесе одлука дали ќе се прифати барањето на ВМРО ДПМНЕ да се одржат предвремени парламентарни избори заедно со претседателските избори. Од партијата изјавија дека ќе има дебата на која ќе се разгледаат ...

Мицковски: Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема!

Либертас - 12.02.2019

-Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема! СДСМ е во страв и хаос. Многу брзо ќе се соочат со вистината на сопствениот неуспех. Колку и да бегаш Заев ќе те победам на парламентарни избори, затоа што народот ќе ве порази, ...

Заев: Одлуката за избори ќе биде во интерес на државата

Република - 12.02.2019

За предвремените парламентарни избори премиерот Зоран Заев вечерва изјави дека направиле анализи, истражувања и консултации со меѓународната заедница, меѓутоа не сака да влијае пред одлуката на Извршниот одбор.

Извршниот одбор на СДСМ вечерва ќе одлучува дали ќе има предвремени парламентарни избори

еМагазин - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

Вечерва раздвижено во штабот на владејачката СДСМ – се носи важна одлука

Centar - 12.02.2019

Владејачката СДСМ вечерва носи одлука за тоа дали со претседателските и ќе има и вонредни парламентарни избори. Според инфорамции извршниот одбор на СДСМ вечерва треба да донесе одлука дали ќе се прифати барањето на ВМРО ДПМНЕ да се одржат ...

На само неколку минути до полноќ се огласи Христијан Мицкоски

Centar - 12.02.2019

Зоран Заев и СДСМ избегаа од избори, ама од волјата на народот нема, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на неговата „Фејсбук“ страна. „СДСМ е во страв и хаос. Многу брзо ќе се соочат со вистината на сопствениот неуспех.

Заев: Верувам дека не е добро време за избори

Либертас - 12.02.2019

Верувам дека не е добро време за избори, ни не сакам да влијаам на другите членови на извршниот одбор- изјави Зоран Заев пред вечерашниот извршен комитет на партијата. Во однос на претседателскиот кандидат изјави дела ќе се обидат да преговараат со ...

СДСМ не оди на предвремени избори

24Инфо - 12.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ вечерва на седницата, која се одржува по неколку одложувања, одлучи да не прифати предвремени парламентарни избори, дознава 24 Инфо од извори во партијата. Според изворот, ИО е на став дека предвремени избори во моментов не ...

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

24Инфо - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

Заев: Одлуката за предвремени парламентарни избори ќе биде во интерес на државата

Н.Македонија - 12.02.2019

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва пред седницата на Извршниот одбор на партијата одговарајќи на прашање за можни предвремени парламентарни избори вели дека не сака да влијае на одлуките на мнозинството и оти пред се треба да се има ...

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Н.Македонија - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

(Видео) Заев: Верувам дека имаме шанси да избереме кандидат за претседател што ќе го поддржат сите граѓани

1tv - 12.02.2019

Премиерот Зоран Заев, пред почетокот на седницата на Извршниот одбор на СДСМ рече дека вечерва ќе дискутираат и по анализите и разговорите со меѓународните партнери, верува дека вечерва партијата ќе донесе одлука за барањето на опозицијата за ...

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

1tv - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дали можеби клучна реформа за власта е отстранувањето на оградата од пред влада?

ТВ21 - 11.02.2019

ВМРО-ДПМНЕ низ соопштение уште еднаш побара власта да се охабри и да распише предвремени парламентарни избори, и да не наоѓа изговори. Според опозицијата, Владата на Заев не направила ниту една реформа, и затоа треба да си замине.

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни избори и техничката влада ќе го спречат изборниот фалсификат

Канал5 - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремените избори и техничката влада ќе го спречат и изборниот фалсификат

Макфакс - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. Опозициската партија смета дека Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт, институциите ќе бидат ...

СДСМ свика состанок за утре, ќе има или не двојни избори?

+инфо - 11.02.2019

Освен одлуката за двојни избори, паралелно во СДСМ се бара и претседателски кандидат. Анкетите се спроведуваат, а пред точно една недела партијата отвори и повик за доставување кандидатури за претседателските избори.

СДСМ утре „ќе пресече“ за предвремени избори

Нетпрес - 11.02.2019

Ќе се оди ли на предвремени парламентарни избори или не? Одговорот се очекува да го даде Извршниот одбор на СДСМ на седница закажана за утре вечер, откриваат извори од партијата. Речиси еден месец владејачката партија ја одолговлекува одлуката за ...

СДСМ свика состанок, утре ќе се знае дали ќе има двојни избори?

Курир - 11.02.2019

Владејачката партија СДСМ за утре попладне закажала состанок на Извршниот одбор, објави Плусинфо . Состанок се најавува веќе подолг период и од него се очекува конечно да биде познато дали власта ќе ја прифати фрлената ракавица на ВМРО-ДПМНЕ за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине

Курир - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...

ВМРО – ДПМНЕ: Отстранувањето на оградата од пред Влада е клучна реформа на Заев

+инфо - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни избори и техничката влада ќе го спречат изборниот фалсификат

Сител - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени избори и техничката влада ќе го спречат и изборниот фалсификат

А1 On - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните, знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе биде поразен и ќе мора да си замине, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ во нивното соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни избори и техничката влада ќе го спречат изборниот фалсификат

Либертас - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни избори и техничката влада ќе го спречат изборниот фалсификат

MTM - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремените избори и техничката влада ќе го спречат и изборниот фалсификат

Centar - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе биде поразен и ќе мора да си замине, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. Опозициската партија смета дека Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт, институциите ќе бидат ...

Утре ќе се одлучи дали ќе има предвремени избори?

Република - 11.02.2019

Владејачката партија СДСМ за утре попладне закажала состанок на Извршниот одбор, брифираат партиски извори за „ Плусинфо“ . Состанок се најавува веќе подолг период и од него се очекува конечно да биде познато дали власта ќе ја прифати фрлената ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремените избори и техничката влада ќе го спречат и изборниот фалсификат

24Инфо - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. Опозициската партија смета дека Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт, институциите ќе бидат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дали можеби клучна реформа за власта е отстранувањето на оградата од пред влада?

4NEWS - 11.02.2019

ВМРО-ДПМНЕ низ соопштение уште еднаш побара власта да се охабри и да распише предвремени парламентарни избори, и да не наоѓа изговори. Според опозицијата, Владата на Заев не направила ниту една реформа, и затоа треба да си замине.

ВМРО-ДПМНЕ: Доколку се одржат и парламентарни и претседателски избори за регуларноста ќе гарантира техничка влада

Скопје1 - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни избори и техничката влада ќе го спречат изборниот фалсификат

1tv - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...