TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бучковски го обвини Георгиевски дека ја договорил војната со Џафери

Утрински - 18.06.2002

Потпретседателот на СДСМ говореше пред македонската американска асоцијација За време на неколкудневната работна посета на САД, потпретседателот на СДСМ, Владо Бучковски, имаше многубројни средби со македонските иселеници и претставници на американската политика.

Ако има фалсификат, промена на власта ќе има од улица

Дневник - 18.06.2002

БУЧКОВСКИ ВО САД Ако тандемот Георгиевски-Џафери повторно се обидат да ги фалсификуваат изборите, во тој случај ќе има промена на власта од улица, рече Владо Бучковски, потпретседателот на СДСМ на средбата со македонските иселеници во САД.

По изборите подобри услови за инвестици од дијаспората

Утрински - 17.06.2002

Владо Бучковски во САД Потпретседателот на СДСМ, Владо Бучковски, неколкудневната работна посета на САД, која ја остварува на покана на најголемата македонска заедница во САД, црковната општина "Света Богородица" од Мичиген, ја оцени за продуктивна, остварувајќи ја целта да се започне процес на нов ...

Иселениците не му ветиле на Бучковски поддршка за СДСМ за изборите

Дневник - 17.06.2002

АМЕРИКАНСКО-МАКЕДОНСКА АСОЦИЈАЦИЈА Американско- македонската асоцијација со седиште во Детроит негира дека го поканила потпретседателот на СДСМ, Владо Бучковски, на средба со македонските иселеници во САД и дека му ветила бланко поддршка на неговата партија на септемвриските избори.