TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Високите амбиции се потврдуваат во Конверзано

Вест - 03.12.2005

ЧЕЛЕНЏ КУП, ОСМИНАФИНАЛЕ - ВАРДАРЦИ ГОСТУВААТ ВО ИТАЛИЈА Честа на македонскиот машки ракомет на европската клупска сцена остана да ја брани единствено Вардар. Високите амбиции во Челенџ купот "црвено-црните" ќе мораат да ги потврдат и денеска, на првиот осминафинален дуел со италијанското ...

Нескриен оптимизам и победнички мисли во црвено-црниот табор

Утрински - 03.12.2005

Вечер Вардар Про на гости кај Конверзано во осминафиналето од Челинџ-купот Меѓу стартерите на мечот се очекува да биде и ветеранот Пепи Манасков САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Ракометарите на Вардар Про вечерва со почеток во 19 часот во Италија ќе го одиграат првиот осминафинален натпревар во рамки на Челинџ ...

Вардарци по победа во Италија

Дневник - 03.12.2005

КУП ЧЕЛИНЏ На последните две средби годинава, против италијански Конверсано во осмина-финалето на купот Челинџ, ракометарите на скопски Вардар про посакуваат со победи да ја завршат полусезоната. По ланското полуфинале во КПК, за "цревно-црните" годинава главна цел е финале на купот Челинџ.

Вардарци веќе мислат на ракометната пролет

Време - 03.12.2005

ДЕНЕСКА КУП ЧЕЛИНЏ Ракометарите и тренерот на Вардар про со нескриен оптимизам го дочекуваат денешниот прв меч од осминафиналето во купот Челинџ, на гостувањето во Италија против Конверсано (19 часот) и најавуваат дека ова е само уште една станица на патот до посакуваното финале.

Во Италија се брка "презимување"

Дневник - 01.12.2005

КУП ЧЕЛИНЏ Стомачниот вирус на некои ракометари е најголемата грижа за тренерот на Вардар про, Стојан Петрушевски, пред денешното заминување за Италија, на првиот меч од осмина-финалето на Купот Челинџ против Конверсано. Сите четворица ракометари, Тасевски, Недановски, Грчевски и Марковски, кои беа ...