TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Попоски: Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Канал5 - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Дневник - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски-Заоралек: Нема да дозволиме Македонија да се претвори во бегалски камп

ТВ21 - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски: Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Вест - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски-Заоралек: Нема да дозволиме Македонија да се претвори во бегалски камп

Телма - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски-Заоралек - Нема да дозволиме Македонија да се претвори во бегалски камп

Утрински - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Заоралек: Итно решавање на проблемите со владеење на правото и слобода на медиумите

24 Вести - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени во ...

Средба Попоски – Заоралек: Македонија нема да стане бегалски камп

Канал5 - 10.02.2016

Македонија мора што поскоро да ги спроведе изборите оти на Европа и треба стабилна влада во земјава. Чешкиот министер за надворешни работи Љубомир Заоралек ги повика македонските политики партии што побрзо да стават крај на политичката криза.

Попоски: Mигрантите не доаѓаат со падобран

Телма - 10.02.2016

Македонија нема да дозволи решение на мигрантската криза на своја штета и да стане паркиралиште за мигранти, тврди шефот на дипломатијата Никола Попоски. Ова е неговиот одговор на планот на дел од европските земји македонија за стане бедем преку кој ...

Попоски: Нема да бидеме бегалски камп оти никој не доаѓа со падобран

Вест - 10.02.2016

Министерот за надворешни работи Никола Попоски, по средбата со неговиот чешки колега Лубомир Заоралек во Скопје, порача дека Македонија нема да стане бегалски камп оти ниту еден мигрант не е дојден во земјата со падобран туку од земја-членка на ...

Попоски, Заоралек - Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Алсат-М - 10.02.2016

Македонија не треба да дозволи да се претвори во бегалски камп. Ниеден од бегалците не влегол во земјава со падобран, туку сите се дојдени од една земја-членка на Европската унија. Вака изјави министерот за надворешни работи, Никола Попоски, по ...

Поповски: Македонија нема да се претвори во бегалски камп

ТВ21 - 10.02.2016

Шпекулациите дека на границата со Грција ќе се изградат бегалски кампови, денеска ги отфрли министерот за надворешни работи, Никола Поповски. Тој рече дека ќе продолжи третманот на бегалците во согласност со меѓународните конвенции.

Економијата, членството во ЕУ и мигрантската криза во фокусот на разговорите на Попоски и Заоралек

Канал5 - 10.02.2016

На покана на министерот за надворешни работи Никола Попоски, во официјална посета на Република Македонија денеска престојуваше министерот за надворешни работи на Чешката Република Лубомир Заоралек.

Македонија не смее да стане бегалски камп

Дневник - 10.02.2016

За секој барател на азил Македонија ќе обезбеди сместување и третмани на кои е обврзана на меѓународно ниво, но нема да дозволи да се претвори во бегалски камп зашто ниту еден мигрант не е дојден во земјава со падобран, туку влегол од земја-членка ...

Македонија да не се претвори во камп за бегалците

Утрински - 10.02.2016

Наум Котевски Шефовите на дипломатиите на Македонија и Чешка, домаќинот Никола Попоски и гостинот Лубомир Заоралек, вчера се обидоа да ги урнат стравовите од се' посилните шпекулации за можна изградба на кампови во земјава, како своевидно спречување ...

Попоски: Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

А1 On - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски: Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Нетпрес - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски по средбата со Заоралек: Земјава нема да биде претворена во бегалски камп

МКД - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски: Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Алфа - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Поповски: Ниту еден мигрант во Македонија не е дојден со подобран

+инфо - 10.02.2016

Ниту еден мигрант не е дојден во Македонија со подобран, туку сите од прв до последен се влезени преку земја членка на ЕУ, рече министерот за надворешни работи Никола Поповски, по средбата со својот чешки колега Лубомир Заоралек.

Попоски-Заоралек: Македонија нема да биде паркиралиште за мигранти

МРТ - 10.02.2016

Македонија нема да биде паркинг за бегалци. Ќе обезбедиме за секој барател на азил во Македонија сместување и третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но секој треба да си ги исполнува своите обврски, изјави македонскиот министер за ...

Македонија нема да стане бегалски камп

Р.С.Европа - 10.02.2016

Нема да дозволиме да бидеме претворени во бегалски камп, вели министерот Попоски. Додава дека секоја земја која се наоѓа на бегалската рута треба да ги преземе сопствени одговорности. Неговиот чешки колега Заоралек вели дека не е работата некој да ...

Попоски-Заоралек: Што поскоро решавање на внатрешно-политичката криза за напредок во евроинтеграциите

Макфакс - 10.02.2016

Решавањето на бегалската криза, внатрешно-политичката состојба во Македонија и евроинтеграциите беа во фокусот на разговорите помеѓу министерот за надворешни работи Никола Попоски и неговиот чешки колега Лубомир Заоралек во средата во Скопје.

Попоски: Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Репортер - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Средба Попоски-Заоралек: Нема да дозволиме Македонија да стане бегалски камп

Press24 - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски-Заоралек: Нема да дозволиме Македонија да се претвори во бегалски камп

Сител - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски: Нема да дозволиме да бидеме претворени во бегалски камп

Алфа - 10.02.2016

Македонија нема да дозволи создавање на камп за мигранти на нејзина територија. Ова е одговорот на шефот на македонската дипломатија на се почестите неофицијални информации дека во Македонија ќе се гради камп за бегалци.

Попоски: Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Капитал - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски - Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Р.С.Европа - 10.02.2016

Ќе обезбедиме сместување и третман за кои сме обврзани на меѓународно ниво за секој основан барател на азил во Македонија, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени во бегалски камп, бидејќи ниту еден мигрант не е дојден во ...

Македонија нема да стане бегалски камп

Глас на Америка - 10.02.2016

„Ниту еден мигрант не е дојден во Македонија со падобран, туку се влезени на наша територија од земја-членка на ЕУ“, изјави министерот Никола Попоски „Секој треба да си ги исполнува своите обврски.

Попоски: Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Курир - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски-Заоралек: Нема да дозволиме Македонија да се претвори во бегалски камп

А1 On - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски-Заоралек: Нема да дозволиме Македонија да се претвори во бегалски камп

Репортер - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски: Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Вечер Прес - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски: Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Либертас - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски: Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Точка - 10.02.2016

Ќе обезбедиме хуман и безбеден транзит за сите, ќе ги примениме оние одлуки кои се донесени на европско ниво, ќе соработуваме како што сме соработувале досега и со Грција и со сите други земји членки кои ни помагаат, вклучително и Чешката Република, ...

Попоски: Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Локално - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски: Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Република - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Поповски: Ниту еден мигрант во Македонија не е дојден со подобран

МК News - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Попоски – Заоралек: Што поскоро решавање на внатрешно-политичката криза за напредок во евроинтеграциите

Точка - 10.02.2016

Решавањето на бегалската криза, внатрешно-политичката состојба во Македонија и евроинтеграциите беа во фокусот на разговорите помеѓу министерот за надворешни работи Никола Попоски и неговиот чешки колега Лубомир Заоралек во средата во Скопје.

Попоски: Македонија нема да се претвори во бегалски камп!

Пулс24 - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...

Нема да дозволиме Македонија да се претвори во бегалски камп

Идивиди - 10.02.2016

Скопје, 10 февруари 2016 (МИА) - Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема ...

Попоски: Македонија нема да биде претворена во бегалски камп

Lider - 10.02.2016

Секој треба да си ги исполнува своите обврски. Ќе обезбедиме за секој основан барател на азил во Република Македонија сместување и сите оние третмани за кои сме обврзани на меѓународно ниво, но во никој случај нема да дозволиме да бидеме претворени ...