TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работнички Кометал ја одбрани шампионската титула

Утрински - 09.05.2006

Со победата против Победа од 2:1 и ремито без голови на Македонија ЃП со Вардар, две кола пред крајот НИКОЛА БУРАГЕВ Работнички Кометал ја одбрани шампионската титула во македонското фудбалско првенство на две кола пред крајот, совладувајќи ја Победа како домаќин на стадионот во Чаир со 2:1.

Работнички К. ја одбрани титулата

Време - 09.05.2006

ПРВА ЛИГА, 31. КОЛО Работнички Кометал втора сезона едноподруго ја освои шампионската титула во македонското фудбалско првенство, по победата над Победа со 2-1 и ремито на Македонија ЃП против Вардар, во завчерашното 31. коло во Првата лига.

Работнички веќе со европски планови

Вест - 09.05.2006

ПО ОСВОЈУВАЊЕТО НА ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА На две кола до крајот на првенството, стариот-нов фудбалски шампион, Работнички Кометал веќе прави планови за успешно претставување на македонскиот фудбал во Европа. На вчерашниот брифинг тренерот-менаџер Ѓоре Јовановски прво им се заблагодари на сите кои ...

Работнички К. ја одбрани титулата

Дневник - 09.05.2006

Непринципиелните коалиции и големиот притисок не го урнаа мотивот кај играчите да го докажат карактерот, вели тренерот на старо-новиот првак, Јовановски Најдобри сме! Докажавме и ќе продолжиме да се докажуваме само на теренот, е пораката на тим-менаџерот Ѓоре Јовановски по обезбедената втора титула ...

Работнички К. со втора титула

Вечер Прес - 09.05.2006

Фудбалерите на Работнички К. ја одбранија титулата и се ново-стар првак на Македонија. Избраниците на тренерот Ѓоре Јовановски со триумфот над Победа на стадионот во Чаир, на две кола пред крајот на првенството го осигураа првото место на табелата.

Шампионот Работнички ќе игра максимално и во последните две кола

А1 - 08.05.2006

Работнички Кометал ја одбрани шампионската титула во домашното фудбалско првенство. На две кола пред крајот на сезоната направи недостижна предност од шест бода во однос на најблискиот конкурент Македонија Ѓорче Петров. Горди што не подлегнаа на шемите со нерегуларност кои повторно доживуваат ...