TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реднап: Иако загубивме, сеуште имаме фантастичен старт

Спорт Денес - 13.09.2009

Фудбалерите на Тотенхем, вчера го запишаа својот прв првенствен пораз, откако во мечот од 5-тото коло на Вајт Харт Лејн беа совладани од актуелниот англиски ...

Премиер Лига 5-коло најава

Спортнет - 12.09.2009

Два натпревари во ова коло можат да го понесат епитетот дерби средби на Премиер лигата, и во двата меча клубовите се од Лондон и Манчестер.

Бербатов: Одлично ми беше во Тотенхем, но не можев да го одбијам Јунајтед

24Фудбал - 12.09.2009

Бербатов вели дека му било одлично во Тотенхем, но не можел да одбие повик од тим каков што е Манчестер Јунајтед.

Тандемот од Тотенхем најдобар на стартот од сезоната

Спортнет - 12.09.2009

Наградите за најдобар тренер и играч на месецот во англиската Премиер лига заминаа на пат за "Вајт Харт Лејн", бидејќи двајцата лауреати се од Тотенхем, Хери ...

"Реднап има огромно влијание на мојата кариера"

Спорт Денес - 12.09.2009

Новото засилување на Тотенхем, хрвтскиот играч од средниот ред Нико Крањчар, го направи своето прво интервју за ТВ-каналот на Тотенхем.

Јунајтед рутинирано против Тотенхем

Спорт Денес - 12.09.2009

Двојната програма на клубовите од Лондон и Манчестер продолжи на Вајт Харт Лејн каде Тотенхем го дочека Манчестер Јунајтед.

Премиер лига 5-коло најава

Сител - 12.09.2009

Два натпревари во ова коло можат да го понесат епитетот дерби средби на Премиер лигата, и во двата меча клубовите се од Лондон и Манчестер.

Во Премиер Тотенхем го пречекува шампионот Манчестер Јун.

А1 - 11.09.2009

Екипите од Англиската фудбалска лига викендов ќе ги одиграат натпреварите од петто коло, а дербито ќе биде на „Вајт харт Лејн“ каде второпласираниот Тотенхем, ...

Ферги: Реднап доведува играчи со кој е ...

Спорт Денес - 11.09.2009

Тимот на Манчестер Јунајтед, ќе гостува кај Тотенхем, клубот за кој менаџерот на "црвените ѓаволи" Алекс Фергусон верува дека ќе се бори за првите четири места ...

Реднап: Сакам 4п во наредните два дуела

Спортски - 11.09.2009

Менаџерот на Тотенхем, Хари Реднап , може да почне да верува дека неговиот тим има шанси за да избори место во ЛШ само ако продолжат да зимаат поени од ...

Во премиер лигата Тотенхем го пречекува шампионот Манчестер Јунајтед

Сител - 11.09.2009

Екипите од Англиската фудбалска лига викендов ќе ги одиграат натпреварите од петто коло, а дербито ќе биде на „Вајт харт Лејн“ каде второпласираниот Тотенхем, ...

Тотенхем го пречекува шампионот Манчестер Јунајтед

Кирилица - 11.09.2009

Екипите од Англиската фудбалска лига викендов ќе ги одиграат натпреварите од петто коло, а дербито ќе биде на „Вајт харт Лејн“ каде второпласираниот Тотенхем, ...

Крањчар и Џејмс пред трансфер во Тотенхем

Форум - 10.09.2009

Тотенхем е блиску до ангажман на фудбалерот од средниот ред на Портсмут, Хари Реднап го посакува и голманот Дејвид Џејмс.

Модриќ го искоментира трансферот на Крањчар

Форум - 10.09.2009

Играчот од средината на фудбалскиот тим Тотенхем Лука Модриќ изрази задоволство, бидејќи неговиот сонародник Нико Кранчар ќе му биде соиграч во англискиот ...