TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Раскинување на договорот или оставки од Манчевски и од Дамјановски

Дневник - 15.02.2014

Од етички причини да се прекине соработката меѓу фирмата „Метропаркинг плус“ во која сопственик бил потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и кумановското претпријатие за стопанисување со паркинзи, ...

СДСМ бара јавно соочување меѓу Димовски и Манчевски

24 Вести - 14.02.2014

СДСМ во пишана реакција на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, го повика директорот на Центарот за комуникации Илија Димовски на јавно соочување со потпретседателот Дамјан Манчевски.

ВМРО-ДПМНЕ до Манчевски и Дамјановски- раскинете го договорот или оставки

Нова ТВ - 14.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска излезе со два предлози за скандалот со паркизните во Куманово до Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и до кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски – Циц.

Манчевски го повикува Димовски на јавно соочување

Нова ТВ - 14.02.2014

СДСМ во пишана реакција на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, го повика директорот на Центарот за комуникации Илија Димовски на јавно соочување со потпретседателот Дамјан Манчевски.

И Јасна Црвенковска во тендерот на Дамјан Манчевски

Дневник - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопруга на поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата „Семос мултимедиа“, е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното претпријатие ...

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ бара раскинување на договорот за паркинзите во Куманово

А1 On - 14.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски и Дамјан Манчевски да го раскинат договорот за паркинзите во Куманово или да поднесат оставки од нивните функции.

СДСМ: Доколку Димовски има храброст нека се соочи со Манчевски

А1 On - 14.02.2014

„Илија Димовски повторно одржа безначаен монолог и ништо не кажа. Денеска разбравме дека сака да биде вклучен и во кадровската политика на СДСМ. По кој знае кој пат го повикуваме да одговори на три ...

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка на Манчевски од функцијата потпретседател на СДСМ

Н.Македонија - 14.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски и Дамјан Манчевски да го раскинат договорот за паркинзите во Куманово или да поднесат оставки од нивните функции Директорот на ...

СДСМ бара јавно соочување меѓу Димовски и Манчевски

Н.Македонија - 14.02.2014

СДСМ во пишана реакција на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, го повика директорот на Центарот за комуникации Илија Димовски на јавно соочување со потпретседателот Дамјан Манчевски - Илија ...

Димовски: Манчевски и Дамјановски да го раскинат договорот за паркинзите

+инфо - 14.02.2014

Илија Димовски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, побара од потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски и од кумановскиот градоначалник, Зоран Дамјановски, да го раскинат договорот за одржување на паркинзите од ...

СДСМ: Димовски должи одговори, може да ги каже и на дуел

+инфо - 14.02.2014

Зошто не го објавува договорот помеѓу Клинички центар и ОКТА за набавка на мазут за 2014 година? Колку вработени има во државната администрација? Зошто не покаже барем еден налог за исплата на пари ...

ВМРО-ДПМНЕ бара оставки за случајот со кумановските паркинзи

Фактор - 14.02.2014

Или раскинете го договорот или поднесете си оставка – бара ВМРО-ДПМНЕ од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски, како разрешница на случајот со ...

Дневник: И сопругата на Црвенковски во тендерот на Манчевски

Вечер Прес - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопруга на поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата "Семос мултимедиа", е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното претпријатие ...

Димовски бара поништување на договорот или оставки на Манчевски и Дамјановски

Либертас - 14.02.2014

„Една недела, секој ден, презентираме валидни и сериозни документи за огромниот скандал со паркизните во Куманово. Веќе се е јасно и утврдено. Тендерот бил во вреднос од 22.892.000 денари или близу ...

ВМРО-ДПМНЕ:Манчевски и Дамјановски да го раскинат договорот од етички причини

Локално - 14.02.2014

Една недела, секој ден, презентираме валидни и сериозни документи за огромниот скандал со паркизните во Куманово. Веќе се е јасно и утврдено. Тендерот бил во вреднос од 22.892.000 денари или близу ...

И сопругата на Црвенковски дел од тендерот на Манчевски

Сител - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопругата на екс претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата „Семос мултимедиа“, е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното ...

СДСМ го прашува Димовски зошто не одговара за јавните набавки и за парите дадени на проввладините медиуми

Либертас - 14.02.2014

Илија Димовски повторно одржа безначаен монолог и ништо не кажа. Денеска разбравме дека сака да биде вклучен и во кадровската политика на СДСМ – велат од опозициската партија.

СДСМ го прашува Димовски зошто не одговара за јавните набавки и за парите дадени на проввладините медиуми

Локално - 14.02.2014

Илија Димовски повторно одржа безначаен монолог и ништо не кажа. Денеска разбравме дека сака да биде вклучен и во кадровската политика на СДСМ – велат од опозициската партија.

ВМРО-ДПМНЕ бара раскинување на договорот за паркинзите во Куманово

Сител - 14.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски и Дамјан Манчевски да го раскинат договорот за паркинзите во Куманово или да поднесат оставки од нивните функции.

Манчевски и Дамјановски да си поднесат оставки од етички причини

Канал5 - 14.02.2014

Кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски и потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски да го раскинат договорот за паркинзите во Куманово или да си поднесат оставка од нивните функции , побараа ...

ВМРО - ДПМНЕ бара оставка од градоначалникот на Куманово

МРТ - 14.02.2014

-„ние повеќе би посакувале тие да го раскинат договорот од етички причини, а средствата кои се излиле по овој основ да се вратат во општинските институции на Куманово и да се искористат за многу од ...

Раскинување на договорите или оставки од Манчевски и Циц

Вечер Прес - 14.02.2014

Кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски и Дамјан Манчевски да го раскинат договорот за паркинзите во Куманово или да поднесат оставки од нивните функции, бараат од владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ бара раскинување на договорот за паркинзите во Куманово

Телеграф - 14.02.2014

Според Димовски, раскинувањето на договорот треба да го направат од етички причини ВМРО-ДПМНЕ денеска побара кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски и Дамјан Манчевски да го раскинат договорот ...

СДСМ: Илија Димовски ништо не кажа

Бриф - 14.02.2014

Прес конференцијата на Илија Димовски од ВМРО ДПМНЕ за СДСМ е безначаен монолог и како што велат тој ништо не кажал, се вели во денешната реакција на СДСМ.

СДСМ: Да се соочат Димовски и Манчевски

Телеграф - 14.02.2014

Илија Димовски повторно одржа безначаен монолог и ништо не кажа. Денеска разбравме дека сака да биде вклучен и во кадровската политика на СДСМ, се вели во реакцијата СДСМ во пишана реакција на ...

„Дневник“: И сопругата на Црвенковски во тендерот на Манчевски

Курир - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопруга на поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата „Семос мултимедиа“, е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното претпријатие ...

И сопругата на Црвенковски во тендерот на Дамјан Манчевски

Нетпрес - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопруга на поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата „Семос мултимедиа“, е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното претпријатие ...

И Јасна Црвенковска во тендерот на Манчевски

Република - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопруга на поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата “Семос мултимедиа”, е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното претпријатие ...

„Дневник“: И сопругата на Црвенковски во тендерот на Манчевски

Press24 - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопругата на екс претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата „Семос мултимедиа“, е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното ...

ВМРО-ДПМНЕ бара Манчевски и Дамјановски да го раскинат договорот од етички причини

Курир - 14.02.2014

Една недела, секој ден, презентираме валидни и сериозни документи за огромниот скандал со паркизните во Куманово. Веќе се е јасно и утврдено. Тендерот бил во вреднос од 22.892.000 денари или близу ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дамјановски и Манчевски, поништете го договорот или понесете политичка одговорност

Република - 14.02.2014

Една недела, секој ден, презентираме валидни и сериозни документи за огромниот скандал со паркизните во Куманово. Веќе сѐ е јасно и утврдено. Тендерот бил во вреднос од 22.892.000 денари или близу ...

Манчевски и Дамјановски да и’ објаснат на јавноста за скандалот со тендерот

Нетпрес - 14.02.2014

Дамјан Манчевски и Зоран Дамјановски- Циц да не се расправаат туку да и’ објаснат на јавноста за се’ што е поврзано со тендерот, истакна денеска директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Или раскинување на договорот или оставки - ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност за скандалите во Куманово

Press24 - 14.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ бара кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски и Дамјан Манчевски да го раскинат договорот за паркинзите во Куманово или да поднесат оставки од нивните функции.

СДСМ прашува, за ВМРО-ДПМНЕ се е млатење празна слама

Република - 14.02.2014

Илија Димовски повторно одржа безначаен монолог и ништо не кажа. Денеска разбравме дека сака да биде вклучен и во кадровската политика на СДСМ. По кој знае кој пат го повикуваме да одговори на три ...

Димовски: Тоа што Дамјановски молчи, доволно говори за скандалот со паркинзите

Макфакс - 14.02.2014

Самиот факт дека Градоначалникот на Куманово никаде го нема да се огласи по овој скандал, доволно говори дека тој самиот е свесен што направиле. Ова во петок на прес конференција го изјави Илија ...

СДСМ: Ако Димовски нема што да крие, нека излезе на јавно соочување

Макфакс - 14.02.2014

Доколку Димовски има храброст и верува во тоа што говори нека прифати јавно соочување со потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски. Ова не би требало да биде проблем за кој било политичар кој нема ...

И Јасна Црвенковска во тендерот на Дамјан Манчевски

Денешен - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопруга на поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата „Семос мултимедиа“, е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното претпријатие ...

Димовски: Манчевски и Дамјановски да си поднесат оставки

Економски - 14.02.2014

Една недела, секој ден, презентираме валидни и сериозни документи за огромниот скандал со паркизните во Куманово. Веќе се е јасно и утврдено. Тендерот бил во вреднос од 22.892.000 денари или близу ...

Манчевски до Димовски: Ајде на јавен дуел па граѓаните нека одлучат

Нова ТВ - 13.02.2014

По најновите обвинувања на ВМРО - ДПМНЕ за тендерскиот скандал со паркинизите во Куманово, Дамјан Манчевски ја објави одлуката на Државна комисија по жалби за јавни набавки при Владата, според која ...

Манчевски: Еве ги договорите за тендерот, кој е вреден само 37 илјади евра

Дневник - 13.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, вчера, по барање на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, ги објави договорите што ги склучил неговиот сопартиец како градоначалник на Kуманово, Зоран Дамјановски, ...

(ВИДЕО) Манчевски: И документ на владина комисија го демантира Димовски

А1 On - 13.02.2014

„Илија Димовски, треба да престане да ја заморува македонската јавност со јалови прашања. Очигледно со злоупотреба на државни институции во партиски цели ги има сите документи.

Нови докази за тендерот кој го доби фирмата на Дамјан Манчевски

Алфа - 13.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска настапи со нови докази во случаот со тендерот со кумановските паркинзи. Илија Димовски приложи документи на кои јасно стои потписот на потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски.

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Манчевски: И владините документи го демантираат Димовски

+инфо - 13.02.2014

Илија Димовски треба да престане да ја заморува македонската јавност со јалови прашања. Очигледно со злоупотреба на државни институции во партиски цели ги има сите документи. Ама не ги објавува сите.

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе бевме задоволни доколку Манчевски одговореше барем на едно прашање

+инфо - 13.02.2014

Дамјан Манчевски не даде одговор на ниту едно прашање. Ќе бевме задоволни доколку Манчевски одговореше барем на едно прашање.Господинот Манчевски или господинот Зоран Дамјановски треба да одговорат ...

Илија Димовски доби повик за дуел од Дамјан Манчевски

Фактор - 13.02.2014

Дамјан Манчевски, потпретседателот на СДСМ, бара јавен дуел со директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски за да се докажуваат околу наводниот скандал во тендерот за ...

(ВИДЕО)Манчевски: И документ на владина комисија го демантира Димовски

Локално - 13.02.2014

Илија Димовски, треба да престане да ја заморува македонската јавност со јалови прашања. Очигледно со злоупотреба на државни институции во партиски цели ги има сите документи. Ама не ги објавува сите.

ВМРО – ДПМНЕ: Mанчевски учествувал во набавките на општина Куманово

Сител - 13.02.2014

Се пострашна станува аферта во која е вплетен потпретседатлеот на СДМС, Дамјан Манчевски и градоначлникот на Куманово ЗоранДамјановски, смета владејчката ВМРО-ДПМНЕ.

Манчевски: Тендерската постапка е законска

Канал5 - 13.02.2014

Илија Димовски треба да престане да ја заморува македонската јавност со јалови прашања, реагира потпретседателот на СДСМ, Манчевски. Според него, тендерската постапка била целосно законска.

(ВИДЕО) Манчевски: И документ на владина комисија го демантира Димовски

Бриф - 13.02.2014

Илија Димовски, треба да престане да ја заморува македонската јавност со јалови прашања, рече на денешната прес конференција Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ.

ВИДЕО: Како се наплаќа паркинг во Куманово

Нетпрес - 13.02.2014

Праќате СМС порака за паркирање во Куманово и ви пристигнува повратен одговор : Наплатено 372.000 евра. Видеото е направено откако во изминативе неколку денови во медиумите актуелен е скандалот во ...

Манчевски промените околу тендерските интереси треба да ги започне од себе

Курир - 13.02.2014

На само неколку дена пред да излезе скандалот во кој е замешан поптпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски околу добиениот тендер од ЈП Куманово Паркинг, Манчевски во своја колумна на 06.12.2014 ...

Манчевски: И документ на владина комисија го демантира Димовски (ВИДЕО)

Sky - 13.02.2014

- Илија Димовски, треба да престане да ја заморува македонската јавност со јалови прашања. Очигледно со злоупотреба на државни институции во партиски цели ги има сите документи.

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе бевме задоволни доколку Манчевски одговореше барем на едно прашање

Република - 13.02.2014

Дамјан Манчевски не даде одговор на ниту едно прашање. Ќе бевме задоволни доколку Манчевски одговореше барем на едно прашање.Господинот Манчевски или господинот Зоран Дамјановски треба да одговорат ...

Манчевски го повика Димовски да ги расчистат работите преку тв дуел

Макфакс - 13.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски го повика во четврток членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски на телевизиска дебата на која ќе ги расчистат работите околу тендерот со паркинзите во ...

ВМРО - ДПМНЕ: Манчевски и Дамјановски да ги објават договорите

Нова ТВ - 12.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Владимир Манчевски и градоначалникот на општина Куманово, Зоран Дамјановски – Циц да ги објават договорите потпишани меѓу Куманово паркинг и фирмите Метропаркинг од Белград ...

Димовски прозива, Манчевски бара иста отчетност

Телма - 12.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш го повика потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски да ги објави договорите склучени со општина Куманово по тендерот за паркинзи.

Манчевски нека не глуми жртва со тендер од 400.000 евра

Дневник - 12.02.2014

Околу 400.000 евра (22.892.000 денари) вредел тендерот за одржување на паркинзите во Kуманово, кој социјалдемократскиот градоначалник Зоран Дамјановски, посредно, преку српска компанија, ~ го доделил ...

(ВИДЕО) Димовски: Манчевски и Дамјановски јавно да ги објават договорите склучени со Метропаркинг

А1 On - 12.02.2014

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и директор на Центарот за комуникации денеска ги повика и побара од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски ...

Димовски:Манчевски и Дамјановски да ги објават договорите со ЈП Куманово-Паркинг

Н.Македонија - 12.02.2014

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и директор на Центарот за комуникации денеска ги повика и побара од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски и Дамјановски да понесат политичка одговорност

Алфа - 12.02.2014

Градоначалникот на Куманово, Дамјановски и потпретседателот на СДСМ Манчевски јавно да ги објават скандалозните договори со јавното претпријатие за паркинг, побара денеска ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ бара Манчевски и Дамјановски да ги покажат договорите

+инфо - 12.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски – Циц, веднаш јавно да ги објават двата договора склучени со ЈП Куманово-Паркинг.

Димовски: Манчевски и Дамјановски да ги објават двата договори склучени со ЈП Куманово-Паркинг

Сител - 12.02.2014

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и директор на Центарот за комуникации денеска ги повика и побара од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски ...

ВМРО ДПМНЕ ги повика Дамјановски и Манчевски да ги објават документите за тендерот со паркинзи

Канал5 - 12.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Манчевски и Градоначалникот на Куманово Дамјановски јавно да ги објават договорите склучени меѓу ЈП Куманово паркинг и белградската и скопската фирма Метропаркинг, побараа ...

ВМРО-ДПМНЕ:Манчевски и Дамјановски јавно да ги објават договорите склучени со ЈП Куманово-Паркинг

Локално - 12.02.2014

Денес ги повикуваме и барaме од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски — Циц, веднаш јавно да ги објават двата договори склучени со ЈП ...

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да обвинува за аферата „Паркинг“

МРТ - 12.02.2014

Да се обелоденат паркинг-бизнисот во Куманово и двата договора склучени со Јавното претпријатие Куманово-Паркинг, побара владејачката ВМРО-ДПМНЕ од потпретседателот на СДСМ Манчевски и од ...

ВМРО - ДПМНЕ бара од Дамјан Манчевски да ги објави документите за скандалозниот тендер

Сител - 12.02.2014

Градоначлникот на Куманово Дамјановски и потпретседателот на СДСМ ДАмјан Манчевски да престанат да глумат жртви и да ја објават целата документација околу скандалозниот тендер со паркинзите вреден ...

Манчевски и Дамјановски да ги објават договорите со Метропаркинг

Вечер Прес - 12.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски-Циц, веднаш јавно да ги објават двата договори склучени со ЈП Куманово-Паркинг, повика вчера Илија Димовски, ...

Димовски бара од Манчевски и Дамјановски да ги објават договорите склучени со „Куманово-паркинг“

Телеграф - 12.02.2014

Според него, скандалот со тендерот за паркинзи во Куманово зафаќа огромни размери. Градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски–Циц никаде го нема, а потпретседателот на СДСМ, Манчевски, е ...

ВМРО-ДПМНЕ бара Манчевски и Дамјановски веднаш да ги објават двата договора со Метропаркинг

Курир - 12.02.2014

Денес ги повикуваме и барaме од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски – Циц, веднаш јавно да ги објават двата договори склучени со ЈП ...

Димовски: Манчевски и Дамјановски да ги објават договорите со Метропаркинг

Нетпрес - 12.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Владимир Манчевски и градоначалникот на општина Куманово, Зоран Дамјановски – Циц да ги објават договорите потпишани меѓу Куманово паркинг и фирмите Метропаркинг од Белград ...

Димовски: Манчевски и Дамјановски да ги објават двата договори склучени со ЈП Куманово-Паркинг

Република - 12.02.2014

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и директор на Центарот за комуникации, денеска ги повика и побара од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски ...

ВМРО ДПМНЕ: Манчевски и Дамјановски – објавете ги двата склучени договори јавно

Кумановски м. - 12.02.2014

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Директор на Центарот за комуникации денес од централните простории на ВМРО – ДПМНЕ по пат на прес конференција го повика и побара од потпретседателот на ...

Димовски: Манчевски и Дамјановски да ги објават договорите склучени со ЈП Куманово-Паркинг

Макфакс - 12.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ во средата побара од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски – Циц, веднаш јавно да ги објават двата договора склучени со ЈП ...

ВМРО-ДПМНЕ бара Манчевски и Дамјановски веднаш да ги објават договорите со Метропаркинг

Денешен - 12.02.2014

Денес ги повикуваме и барaме од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски – Циц, веднаш јавно да ги објават двата договори склучени со ЈП ...

Димовски:Манчевски и Дамјановски да ги објават двата договори склучени со ЈП Куманово-Паркинг

Економски - 12.02.2014

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и директор на Центарот за комуникации денеска ги повика и побара од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски ...

Димовски: Манчевски се однесува арогантно

Нова ТВ - 11.02.2014

Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во Општина Куманово. Неговото самопретставување за жртва е арогантно и неприфатливо, рече денеска пред новинарите ...

Манчевски најави тужба за Димовски-„Метропаркингплус“ се дистанцира од партиите

Нова ТВ - 11.02.2014

-Метропаркингплус доо Скопје е фирма во 100 процентна сопственост на странски инвеститори и не сака да биде дел од дневнополитички пресметки на партиите во Македонија, реагираат од фирмата, откако ...

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски призна за тендерот од Куманово

А1 On - 11.02.2014

„Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во Општина Куманово. Неговото самопретставување за жртва е арогантно и неприфатливо.

ВМРО-ДПМНЕ:Фирмата на потпретседателот на СДСМ добила тендер од 400 000 евра

Алфа - 11.02.2014

ВМРО ДПМНЕ денеска ги повика потпретседателот на СДСМ Манчевски и градоначалникот на Куманово Дамјановски да прифатат одговорност за случајот со тендерот за стопанисување со паркиралиштата во овој ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заканите на Манчевски обид да се извлече од скандалот

Н.Македонија - 11.02.2014

Во ситуација кога Дамјан Манчевски е фатен во небрано, се обидува со закани да се извлече од скандалот во кој е заплеткан, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешната прес-конференција на СДСМ, пренесува МИА ...

Манчевски ќе го тужи Димовски

Н.Македонија - 11.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски најави дека ќе поднесе тужба за изнесување невистини и податоци против директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, пренесува МИА ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заканите на Манчевски обид да се извлече од скандалот

А1 On - 11.02.2014

Во ситуација кога Дамјан Манчевски е фатен во небрано, се обидува со закани да се извлече од скандалот во кој е заплеткан, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешната прес-конференција на СДСМ.

Димовски: Манчевски да не глуми жртва

+инфо - 11.02.2014

Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во Општина Куманово во вредност од 22.892.000 денари или близу 400.000 евра.

ВИДЕО Манчевски: Илија Димовски ќе заработи тужба оти повторно лаже

+инфо - 11.02.2014

Илија Димовски ќе заработи тужба за изнесување на невистинити податоци. Освен што се повторуваат од вчера, ВМРО-ДПМНЕ не кажува ништо ново, реагираше потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, на ...

Дамјан Манчевски ќе го тужи Илија Димовски за случајот со кумановските паркинзи

Фактор - 11.02.2014

Уште една тужба за клевета се најавува меѓу двајца политичари. Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски најави дека ќе покрене тужба против директорот на Центарот за комуникации на ВМРО ДПМНЕ Илија ...

Димовски: Манчевски и Дамјановски да ја прифатат одговорноста за корупцискиот скандал

Канал5 - 11.02.2014

Не е точно дека кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски не знаел за тендерот за паркинг услуги кој го добила фирма која како еден од основачите се јавува Дамјан Манчевски потпретседателот на ...

(ВИДЕО) Димовски: Фирмата на Манчевски работела по тендер во вредност од над 22 милиони денари

Либертас - 11.02.2014

Прес конференција на Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Директор на Центарот за комуникации: Почитувани, Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски призна за тендерот од Куманово

Локално - 11.02.2014

Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во Општина Куманово. Неговото самопретставување за жртва е арогантно и неприфатливо.

ВМРО-ДПМНЕ: Заканите на Манчевски обид да се извлече од скандалот

Сител - 11.02.2014

Во ситуација кога Дамјан Манчевски е фатен во небрано, се обидува со закани да се извлече од скандалот во кој е заплеткан, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешната прес-конференција на СДСМ.

Над 400.000 евра тежок паркинг бизнисот на Манчевски

МРТ - 11.02.2014

Паркинг бизнисот во Куманово на потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски според документите што ги има ВМРО-ДПМНЕ тежи 400.000 евра. Сумата, како што изјави директорот на центарот за комуникации на ...

Манчевски ќе го тужи Димовски

Канал5 - 11.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски најави дека ќе поднесе тужба за изнесување невистини и податоци против директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

ВМРО - ДПМНЕ: Манчевски да не глуми жртва и да ја прифати одговорноста

Сител - 11.02.2014

Дамјан Манчевски да престане да глуми жртва и да ја прифати одговорноста за скандалозниот тендер со општина Куманово тежок над 370.000 евра, побара денеска владејчката ВМРО-ДПМЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски повторно одбива да ја прифати одговорноста и глуми жртва

Либертас - 11.02.2014

Реакција на прес конференцијата на Дамјан Манчевски која се однесуваше на прес конференцијата на Илија Димовски: Дамјан Манчевски повторно одбива да ја прифати одговорноста.

Фирмата на Манчевски работела по тендер во вредност од 400.000 евра

Вечер Прес - 11.02.2014

Колкава е целата сума која Метропаркингплус ДОО Скопје, фирма во која сопственик бил Дамјан Манчевски, потпретседателот на СДСМ, ја знаат само тој и градоначалникот на Куманово, Зоран ...

ДИМОВСКИ: Манчевски и Дамјановски да ја прифатат одговорноста

Телеграф - 11.02.2014

Кумановскиот градоначалник присуствувал на потпишувањето на тендерот вреден околу 400 илјади евра, тврди директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Потпретседателот на СДСМ, Дамјан ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заканите на Манчевски обид да се извлече од скандалот

Телеграф - 11.02.2014

Како што наведува ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, со нетрпение ја чека најавената тужба на Манчевски Во ситуација кога Дамјан Манчевски е фатен во небрано, се обидува со закани да се извлече од скандалот ...

Манчевски ќе го тужи Димовски

Телеграф - 11.02.2014

Манчевски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ не кажува ништо ново Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, најави дека ќе поднесе тужба за изнесување невистини и податоци против директорот на Центарот за ...

(ВИДЕО) Манчевски: Илија Димовски ќе добие тужба за лагите

Бриф - 11.02.2014

Илија Димовски ќе заработи тужба за изнесување на невистинити податоци, вели потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски во реакцијата на прес конференцијата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски.

Фирмата на Манчевски работела по тендер во вредност од над 22 милиони денари

Курир - 11.02.2014

Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во Општина Куманово. Неговото самопретставување за жртва е арогантно и неприфатливо.

ВМРО ДПМНЕ: Манчевски, не глуми дека си жртва

Кумановски м. - 11.02.2014

Втор ден по ред откако ВМРО ДПМНЕ од централните партиски простории во Скопје обвинува дека Дамјан Манчевски признава дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во Општина Куманово.

ВМРО-ДПМНЕ: Фирмата на Манчевски работела по тендер во вредност од преку 22 милиони денари

Република - 11.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ бара потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, да излезе пред јавноста во врска со корупцискиот скандал и да не се прави жртва. - Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил ...

Димовски: Преставувањето на Манчевски како жртва е арогантно и неприфатливо

Нетпрес - 11.02.2014

Неговото самопретставување за жртва е арогантно и неприфатливо. Фирмата на Манчевски работи по тендер, а тој се обидува да и каже на јавноста дека е жртва, вели пратеникот и директор на Центарот за ...

Дамјан Манчевски: Илија Димовски ќе добие тужба за изнесување невистинити податоци (видео)

Кумановски м. - 11.02.2014

Илија Димовски ќе заработи тужба за изнесување на невистинити податоци, изјави на денешниот прес потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски како одговор на денешните обвинувања на ВМРО ДПМНЕ за ...

Манчевски: Ќе го тужам Илија Димовски

Република - 11.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски најави дека ќе поднесе тужба за изнесување невистини и податоци против директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

Димовски: Со нетрпение ја чекам тужбата од Манчевски

Република - 11.02.2014

Во ситуација кога Дамјан Манчевски е фатен во небрано, се обидува со закани да се извлече од скандалот во кој е заплеткан, реагира ВМРО- ДПМНЕ по денешната прес-конференција на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Смешни се оправдувањата и заканите на Дамјан Манчевски

Курир - 11.02.2014

Дамјан Манчевски повторно одбива да ја прифати одговорноста, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Смешни се оправдувањата и заканите на Дамјан Манчевски

Нетпрес - 11.02.2014

Дамјан Манчевски повторно одбива да ја прифати одговорноста, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Димовски: Белградската Метропаркинг ДОО била само фирма параван за да се затскрие Манчевски

Макфакс - 11.02.2014

Претставувајќи се себе си како жртва потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, сака само да ја затскрие одговорноста за милионскиот скандалозен тендер тежок 22.892.000 денари што го добила ...

Манчевски: Димовски ќе добие тужба за изнесување невистини

Макфакс - 11.02.2014

Илија Димовски ќе заработи тужба за изнесување на невистинити податоци. Освен што се повторуваат од вчера, ВМРО-ДПМНЕ не кажува ништо ново., се вели во реакцијата на потпретседателот на СДСМ Дамјан ...

Димовски: Фирмата на Манчевски работела по тендер вреден над 22 милиони денари

Lider - 11.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер на Општина Куманово, а тој до денеска е лице за контакт на таа фирма, истакна денеска на ...

Димовски: Манчевски призна дека фирмата во која тој бил оснивач работи по тендер во Куманово

Економски - 11.02.2014

Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во Општина Куманово. Неговото самопретставување за жртва е арогантно и неприфатливо.

ВМРО-ДПМНЕ: потпретседателот на СДСМ добивал тендери од градоначалникот Дамјановски

24 Вести - 10.02.2014

Во фокусот на меѓупартиските препукувања денеска беше потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, кого владејачката ВМРО-ДПМНЕ го обвинува дека добивал тендери од кумановскиот градоначалник ...

ВМРО-ДПМНЕ обвини за тендер во Куманово, СДСМ демантира

Телма - 10.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ ги обвини градоначалникот на Куманово Дамјановски и потпретседателот на СДСМ Манчевски за вмешаност во добивањето на тендерот за стопанисување со паркинзите во Куманово.

ВМРО: Манчевски крадел од јавни набавки, Манчевски: Не сум присвоил ништо нелегално

Алсат-М - 10.02.2014

Продолжуваат нападите со објавување на финансиски скандали од страна на политичките партии од македонскиот блок. Денеска Илија Димовски од ВМРО – ДПМНЕ, откри, како што рече, сомнителен и корупциски ...

Манчевски прави бизнис со паркинзите во Куманово

МРТ - 10.02.2014

На 28 јануари 2011– та фирмата Метропаркинг од Белград склучила договор со ЈП Куманово-паркинг, за да стопанисува со паркинзите во градот. Еден од сопствениците во фирмата е извесен Дејан Симиќ.

ВМРО-ДПМНЕ: Дамјан Манчевски да не глуми жртва и да ја прифати одговорноста

Нетпрес - 10.02.2014

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ го повикува потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, да не глуми жртва и да ја прифати одговорноста. „Дамјан Манчевски да признае дека калапел тендери во време кога бил ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дамјан Манчевски да не глуми жртва и да ја прифати одговорноста

Република - 10.02.2014

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ го повикува потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, да не глуми жртва и да ја прифати одговорноста. -Го повикуваме Дамјан Манчевски да не глуми жртва и да ја прифати ...