TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Словачка донираше чизми за македонската полиција, во вредност од 113 илјади евра

Канал5 - 20.09.2017

Илјада и петстотини пара чизми во вредност од 113 илјади евра добија денеска македонските полицајци во форма на донација од Владата на Словачка. Донацијата беше предадена денеска во касарната во Ѓорче Петров, каде се распоредени припадниците на ...

Словачка донираше чизми за македонската полиција

24 Вести - 20.09.2017

Илјада и петстотини пара чизми добија денеска македонските полицајци во форма на донација од владата на Словачка. Донацијата беше предадена во касарната во Ѓорче Петров, каде се распоредени припадниците на Единицата за брзо ...

Словачка донираше 1500 пара чизми за македонската полиција

Фокус - 20.09.2017

Амбасадорот на Словачката Република Н.Е. Мартин Безак денеска на министерот Оливер Спасовски му врачи донација од Владата на Словачката Република за Министерството за внатрешни работи од 1500 пара специјални чизми.

Словачка донираше 1.500 чифта чизми за полицијата

Сакам да кажам - 20.09.2017

Полицајците задолжени за заштита на државната граница добија 1.500 чифта чизми, донација од Словачка. Амбасадорот на Словачка Мартин Безак денеска на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски му ја врачи донација во вредност од 113.000 евра.

Донација од Словачка: 1500 пара чизми за полицајците во Македонија

ТВ21 - 20.09.2017

Македонската полицијата ќе добие подарок 1500 пара чизми во вредност од 113 илјади евра. Во касарната Ѓорче Петров, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ја прими донацијата од словачкиот амбасадор во Скопје, Мартин Безак.

Словачка донираше 1500 пара чизми за МВР

Слободен Печат - 20.09.2017

Амбасадорот на Словачката Република Н.Е. Мартин Безак денеска на министерот Оливер Спасовски му врачи донација од Владата на Словачката Република за Министерството за внатрешни работи. 1500 пара специјални чизми се наменети за организациските ...

1.500 пара чизми донација од Словачка за македонската полиција

Таратур - 20.09.2017

Амбасадорот на Словачката Република Н.Е. Мартин Безак денеска на министерот Оливер Спасовски му врачи донација од Владата на Словачката Република за Министерството за внатрешни работи од 1500 пара специјални чизми.

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски денеска се пофали со чизми кои не се инвестиција на владата, туку донација од друга држава

Курир - 20.09.2017

Оливер Спасовски немајќи со што да биде актуелен и немајќи проекти зад својата работа, денес тој промовираше чизми, и тоа донирани, на фанфари, со медиуми. Точно, тој промовираше и јавно се пофали со чизми кои не се инвестиција на владата туку ...

Оливер Спасовски се фали со туѓи чизми, тврди ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 20.09.2017

„Оливер Спасовски, немајќи со што да биде актуелен и немајќи проекти зад својата работа, денес промовираше чизми, и тоа донирани, на фанфари, со медиуми. Точно, тој промовираше и јавно се пофали со чизми што не се инвестиција на владата туку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски нема други проекти, па промовира чизми

Сител - 20.09.2017

Оливер Спасовски немајќи со што да биде актуелен и немајќи проекти зад својата работа, денес тој промовираше чизми, и тоа донирани, на фанфари, со медиуми. Точно, тој промовираше и јавно се пофали со чизми кои не се инвестиција на владата туку ...

Словачка донираше чизми за македонската полиција во вредност на карузелот

Р.С.Европа - 20.09.2017

Илјада и петстотини пара чизми во вредност од 113 илјади евра добија денеска македонските полицајци како донација од Владата на Словачка. Донацијата беше предадена денеска во касарната во Ѓорче Петров, каде се распоредени припадниците на Единицата ...

Спасовски на Фејсбук се пофали со подарени чизми за полицајците во МВР (ФОТО)

МКД - 20.09.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денес во касарната во Ѓорче Петров прими донација од Владата на Словачка. Донацијата е во вид на чизми наменети за полицајците во МВР, а со обувките министерот Спасовски се пофали и на официјалната ...

Словачка донираше чизми за полицијата, донацијата вреди колку карузелот од „Скопје 2014“

+инфо - 20.09.2017

Донацијата беше предадена денеска во касарната во Ѓорче Петров, каде се распоредени припадниците на Единицата за брзо распоредување. Илјада и петстотини пара чизми во вредност од 113.000 евра добија денеска македонските полицајци во форма на ...

(ВИДЕО) Словачка донира 1.500 чифта чизми за македонските полицајци

Макфакс - 20.09.2017

Словачка донира 1.500 чифта чизми во вредност од 113.000 евра за полицајците задолжени за заштита на државната граница. Донацијата ја врачи амбасадорот на Словачка, Мартин Безак. „Денеска Министерството за внатрешни работи на Словачката Република ни ...

Словачка донираше чизми за македонската полиција, во вредност од 113 илјади евра

Сител - 20.09.2017

Илјада и петстотини пара чизми во вредност од 113 илјади евра добија денеска македонските полицајци во форма на донација од Владата на Словачка. Донацијата беше предадена денеска во касарната во Ѓорче Петров, каде се распоредени припадниците на ...

Словачка донираше чизми за македонската полиција, во вредност од 113 илјади евра

А1 On - 20.09.2017

Илјада и петстотини пара чизми во вредност од 113 илјади евра добија денеска македонските полицајци во форма на донација од Владата на Словачка. Донацијата беше предадена денеска во касарната во Ѓорче Петров, каде се распоредени припадниците на ...

СДСМ ја враќа државата во 90-тите: Се радуваат на странски донации и се прават настани за донирани чизми

Курир - 20.09.2017

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски од СДСМ денес прими донација од амбасадорот на Словачката Република, Мартин Безак. Донирани беа 1500 пара специјални чизми. Спасовски овој настан го претстави како исклучително важен, а на истиот не ...

Словачка донираше чизми за македонската полиција, во вредност од 113 илјади евра

Стандард - 20.09.2017

Илјада и петстотини пара чизми во вредност од 113 илјади евра добија денеска македонските полицајци во форма на донација од Владата на Словачка. Донацијата беше предадена денеска во касарната во Ѓорче Петров, каде се распоредени припадниците на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски немајќи со што да биде актуелен денес промовираше донирани чизми

А1 On - 20.09.2017

„Оливер Спасовски немајќи со што да биде актуелен и немајќи проекти зад својата работа, денес тој промовираше чизми, и тоа донирани, на фанфари, со медиуми. Точно, тој промовираше и јавно се пофали со чизми кои не се инвестиција на владата туку ...

Словачка донира 1.500 чифта чизми за македонските полицајци

Точка - 20.09.2017

Словачка донира 1.500 чифта чизми во вредност од 113.000 евра за полицајците задолжени за заштита на државната граница. Донацијата ја врачи амбасадорот на Словачка, Мартин Безак. „Денеска Министерството за внатрешни работи на Словачката Република ни ...

Словачка донираше чизми за македонската полиција, во вредност од 113 илјади евра (фото+видео)

Кумановски м. - 20.09.2017

Илјада и петстотини пара чизми во вредност од 113 илјади евра добија денеска македонските полицајци во форма на донација од Владата на Словачка. Донацијата беше предадена денеска во касарната во Ѓорче Петров, каде се распоредени припадниците на ...

1500 пара чизми донација од Словачката Република за МВР

Фактор - 20.09.2017

1500 пара чизми денеска му беа врачени на министерот Оливер Спасовски како донација од Амбасадорот на Словачката Република Н.Е. Мартин Безак. Чизмите се се наменети за организациските единици при Министерството задолжени за заштита на државната ...

Донација од Словачката Република за Министерството за внатрешни работи

iPortal - 20.09.2017

Амбасадорот на Словачката Република Н.Е. Мартин Безак денеска на министерот Оливер Спасовски му врачи донација од Владата на Словачката Република за Министерството за внатрешни работи. 1500 пара специјални чизми се наменети за организациските ...

Оливер Спасовски се фали со туѓи чизми, тврди ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 20.09.2017

„Оливер Спасовски, немајќи со што да биде актуелен и немајќи проекти зад својата работа, денеска промовираше чизми, и тоа донирани, на фанфари, со медиуми. Точно, тој промовираше и јавно се пофали со чизми што не се инвестиција на владата туку ...

1500 пара чизми донација од Словачката Република за МВР

Либертас - 20.09.2017

1500 пара чизми денеска му беа врачени на министерот Оливер Спасовски како донација од Амбасадорот на Словачката Република Н.Е. Мартин Безак. Чизмите се се наменети за организациските единици при Министерството задолжени за заштита на државната ...

Словачка донираше чизми за македонската полиција

Скопје инфо - 20.09.2017

Илјада и петстотини пара чизми во вредност од 113 илјади евра добија денеска македонските полицајци во форма на донација од Владата на Словачка. Донацијата беше предадена денеска во касарната во Ѓорче Петров, каде се распоредени припадниците на ...

На Словачка и требаат 80.000 работници

Вечер Прес - 20.09.2017

На Словачка и требаат 80.000 работници и дека овој јули над 9.000 српски работници се регистрирани, што е мал број , но од јануари е раст за 61%, пишува британски Економист „Тој број ќе расте.

Македонските полицајци добија словачки чизми

еМагазин - 20.09.2017

Илјада и петстотини пара чизми во вредност од 113 илјади евра добија денеска македонските полицајци во форма на донација од Владата на Словачка. Донацијата беше предадена денеска во касарната во Ѓорче Петров, каде се распоредени припадниците на ...

Словачка донира 1.500 чифта чизми за македонските полицајци

Денар - 20.09.2017

Словачка донира 1.500 чифта чизми во вредност од 113.000 евра за полицајците задолжени за заштита на државната граница. Донацијата ја врачи амбасадорот на Словачка, Мартин Безак. „Денеска Министерството за внатрешни работи на Словачката Република ни ...