TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Само со еден укор од Атина, МИА мораше да ја повлекува изјавата која ја даде Заев

Фокус - 23.09.2018

Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа, реагираат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Погазена е слободата на медиумите и новинарската фела помножена со нула како последица на ...

Заев од Радовиш: Никогаш повеќе ФИРОМ

24 Вести - 23.09.2018

Конечно никој повеќе во светот нема да не спори, нема да не навредува и нема да не понижува. Никогаш повеќе ФИРОМ. Веќе сме Македонци со македонски народ, македонски јазик, истакна премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на синоќешната трибина на ...

Заев од Гевгелија: Сите ќе се радуваме на историската одлука што доаѓа пред нас

Фокус - 23.09.2018

Сите ќе се радуваме на историската одлука која доаѓа пред нас, на 30 септември. Сите сме свесни пред колку исправна одлука сме соочени и дека оваа чест е токму на нашата генерација. Убеден сум во нашиот народ, дека имаме горд, одговорен народ и дека ...

Заев од Гевгелија: Сите ќе се радуваме на историската одлука што доаѓа пред нас

Канал5 - 23.09.2018

Сите ќе се радуваме на историската одлука која доаѓа пред нас, на 30 септември. Сите сме свесни пред колку исправна одлука сме соочени и дека оваа чест е токму на нашата генерација. Убеден сум во нашиот народ, дека имаме горд, одговорен народ и дека ...

Заев до Мицкоски: Добро е тоа што слушам дека ВМРО-ДПМНЕ никогаш немала план за бојкот

Фокус - 23.09.2018

Ова време пред кое сме исправени е време на историски момент и ни треба одлучност, не ни треба калкулантство, треба да се има изграден став, затоа што во ова време се носат историски одлуки и оваа шанса не смееме да дозволиме да ја пропуштиме, ...

Заев од Гевгелија: Македонскиот јазик заслужува да биде официјален јазик на ЕУ

24 Вести - 23.09.2018

Веќе сме Македонци со македонски народ, македонски јазик. Македонскиот јазик е богат со дијалекти и затоа заслужува да биде официјален јазик на ЕУ, истакна премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на вечерашната трибина во ...

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Охрид: Да му покажеме на Заев дека треба да си замине

Сител - 23.09.2018

Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и новинарската фела помножена со нула како последица на договорот Заев - Ципрас.

Заев од Радовиш: Во Договорот како беле ден јасно пишува што ќе бидат уставните промени

+инфо - 23.09.2018

Конечно никој повеќе во светот нема да не спори, нема да не навредува и нема да не понижува. Никогаш повеќе ФИРОМ. Веќе сме Македонци со македонски народ, македонски јазик, истакна премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на вечерашната трибина на ...

Заев во Радовиш: Со Договорот кој не носи во НАТО мајките и татковците нема да се плашат за своите деца

Нетпрес - 23.09.2018

Претседателот на СДСМ и премиер Заев укажа дека уставна промена ќе биде еден амандман од она што го пишува во договорот со Грција, со внесување на географската одредница, со повикување на документите од АСНОМ за македонската државност и со водење ...

ВМРО-ДПМНЕ: „МИА прва жртва на капитулантскиот договор, Заев мора да ги објави уставните амандмани и да покаже што се ...

Алфа - 23.09.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. -Погазена е слободата на медиумите и новинарската фела помножена со нула како последица на договорот Заев – ...

(ВИДЕО) Заев од Радовиш: Никогаш повеќе ФИРОМ

А1 On - 23.09.2018

Конечно никој повеќе во светот нема да не спори, нема да не навредува и нема да не понижува. Никогаш повеќе ФИРОМ. Веќе сме Македонци со македонски народ, македонски јазик, истакна премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на вечерашната трибина на ...

Заев од Радовиш: Никогаш повеќе ФИРОМ

Сител - 23.09.2018

Конечно никој повеќе во светот нема да не спори, нема да не навредува и нема да не понижува. Никогаш повеќе ФИРОМ. Веќе сме Македонци со македонски народ, македонски јазик, истакна премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на вчерашната трибина на ...

Заев: Сите ќе се радуваме на историската одлука што доаѓа пред нас

Сител - 23.09.2018

Сите ќе се радуваме на историската одлука која доаѓа пред нас, на 30 септември. Сите сме свесни пред колку исправна одлука сме соочени и дека оваа чест е токму на нашата генерација. Убеден сум во нашиот народ, дека имаме горд, одговорен народ и дека ...

Заев од Гевгелија: Сите ќе се радуваме на историската одлука

Независен - 23.09.2018

Сите ќе се радуваме на историската одлука која доаѓа пред нас, на 30 септември. Сите сме свесни пред колку исправна одлука сме соочени и дека оваа чест е токму на нашата генерација. Убеден сум во нашиот народ, дека имаме горд, одговорен народ и дека ...

Заев од Гевгелија: Да ја зграпчиме шансата заедно!

МКД - 23.09.2018

Сите ќе се радуваме на историската одлука која доаѓа пред нас, на 30 септември. Сите сме свесни пред колку исправна одлука сме соочени и дека оваа чест е токму на нашата генерација. Убеден сум во нашиот народ, дека имаме горд, одговорен народ и дека ...

Заев од Гевгелија: Сите ќе се радуваме на историската одлука што доаѓа пред нас

Слободен Печат - 23.09.2018

Говорејќи за придобивките од договорот со Грција, Заев рече дека е најдобар, фер и правичен. Потенцира дека со него знаевме што треба да зачуваме и да ги постигнеме сите цели за кои се бореле нашите прадедовци.

(Видео) Заев: Исправени сме пред историска одлука што е чест за нашата генерација

Макфакс - 23.09.2018

Да не чекаме уште 27 години, да го фатиме возот што ја носи Македонија во Европа, порача премиерот Зоран Заев на граѓанска трибина во Гевгелија, додавајќи дека народот е исправен пред одлука која е, како што кажа, чест за нашата генерација.

Заев: Уште рано наутро на 30 септември да ја грабнете европската иднина ВИДЕО

+инфо - 23.09.2018

Сите ќе се радуваме на историската одлука која доаѓа пред нас, на 30 септември. Сите сме свесни пред колку исправна одлука сме соочени и дека оваа чест е токму на нашата генерација. Убеден сум во нашиот народ, дека имаме горд, одговорен народ и дека ...

ВМРО-ДПМНЕ:Погазена е слободата на медиумите како последица на договорот Заев – Ципрас

Макфакс - 23.09.2018

Со цензурирани медиуми, кои исто како и премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа.Погазена е слободата на медиумите и новинарската фела помножена со нула како последица на договорот Заев – Ципрас.

ВМРО-ДПМНЕ: МИА прва жртва на капитулантскиот договор за промена на името, Заев мора да ги објави уставните амандмани и ...

Нетпрес - 23.09.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и новинарската фела помножена со нула како последица на договорот Заев – ...

Заев од Струмица: Ова е време на историски одлуки

Независен - 23.09.2018

Ова време пред кое сме исправени е време на историски момент и ни треба одлучност, не ни треба калкулантство, треба да се има изграден став, затоа што во ова време се носат историски одлуки и оваа шанса не смееме да дозволиме да ја пропуштиме, ...

„МИА прва жртва на капитулантскиот договор за промена на името, Заев мора да ги објави уставните амандмани и да покаже ...

Курир - 23.09.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. -Погазена е слободата на медиумите и новинарската фела помножена со нула како последица на договорот Заев – ...

Заев во Радовиш: Со Договорот кој не носи во НАТО мајките и татковците нема да се плашат за своите деца

Press24 - 23.09.2018

Да пренесам поздрави од потпретседателот на САД, Пенс, пренесени и од претседателот Трамп и поддршка за лидерството што го покажавме, за референдумот, за граѓаните и за Македонија, сега и после референдумот.

ГРОМ бара Заев и Ципрас заеднички да објаснат дали е загрозен или не македонскиот јазик и идентитет

Сител - 23.09.2018

Претседателот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски го повика премиерот Заев да го донесе грчкиот колега Алексис Ципрас и заедно да го прочитаат Договорот од Преспа, за да нема двојно читање на договорот во Скопје и Атина.

Заев: „Единствена„ или „наша“ Македонија?

Алфа - 23.09.2018

„Единствена„ или „наша“ Македонија? Премиерот ретерира од ставовите искажани во интервјуто за Македонската информативна агенција. Откако пред два дена, за него немаше друга Македонија, сега на средба со граѓани во Богданци вели „нашата“ Македонија, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Државната новинска агенција МИА е првата жртва на капитулантскиот договор

А1 On - 23.09.2018

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и новинарската фела помножена со нула како последица на договорот Заев – Ципрас.

(ВИДЕО) Заев од Гевгелија: Да не чекаме уште 27 години, да го фатиме возот што ја носи Македонија во Европа

А1 On - 23.09.2018

Сите ќе се радуваме на историската одлука на 30. септември. Сите сме свесни пред колку исправна одлука сме исправени. Ова е чест на нашата генерација. Знам дека имаме одговорен народ којшто води грижа за своите деца и за своите поколенија.

Заев од Гевгелија: Сите ќе се радуваме на историската одлука што доаѓа пред нас

Стандард - 23.09.2018

Сите ќе се радуваме на историската одлука која доаѓа пред нас, на 30 септември. Сите сме свесни пред колку исправна одлука сме соочени и дека оваа чест е токму на нашата генерација. Убеден сум во нашиот народ, дека имаме горд, одговорен народ и дека ...

Ова е време на историски одлуки, порача Заев од Струмица

Стандард - 23.09.2018

Ова време пред кое сме исправени е време на историски момент и ни треба одлучност, не ни треба калкулантство, треба да се има изграден став, затоа што во ова време се носат историски одлуки и оваа шанса не смееме да дозволиме да ја пропуштиме, ...

Заев од Радовиш: Никогаш повеќе ФИРОМ

iPortal - 23.09.2018

Конечно никој повеќе во светот нема да не спори, нема да не навредува и нема да не понижува. Никогаш повеќе ФИРОМ. Веќе сме Македонци со македонски народ, македонски јазик, истакна премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на трибината на Коалицијата ...

(Видео) Заев од Богданци: Вашингтон и целиот свет оддаваат признание на нашата државност, јазик и идентитет

Centar - 23.09.2018

,,Од Вашингтон дојдов во Богданци. Добивме поддршка и од претседателот Трамп, за покажаното лидерство, за градењето пријателство, за односот фокусиран кон иднината. Стигна и порака од францускиот претседател Макрон, ни ја гарантира иднината во НАТО ...

Заев до Мицкоски: Добро е тоа што слушам дека ВМРО-ДПМНЕ никогаш немала план за бојкот

Локално - 23.09.2018

Ова време пред кое сме исправени е време на историски момент и ни треба одлучност, не ни треба калкулантство, треба да се има изграден став, затоа што во ова време се носат историски одлуки и оваа шанса не смееме да дозволиме да ја пропуштиме, ...

Заев вечерва од Струмица цитираше зборови од Борис Трајковски

24Инфо - 23.09.2018

Заев вечерва од Струмица цитираше зборови од Борис Трајковски Ова време пред кое сме исправени е време на историски момент и ни треба одлучност, не ни треба калкулантство, треба да се има изграден став, затоа што во ова време се носат историски ...

ГРОМ бара Заев и Ципрас да објаснат дали е загрозен македонскиот јазик и идентитет

24Инфо - 23.09.2018

ГРОМ бара Заев и Ципрас да објаснат дали е загрозен македонскиот јазик и идентитет Претседателот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски го повика премиерот Заев да го донесе грчкиот колега Алексис Ципрас и заедно да го прочитаат Договорот од Преспа, за да нема ...

(Видео) Заев во Гевгелија: Треба да градиме заедничка иднина со соседите од Грција

Либертас - 23.09.2018

Премиерот Зоран Заев вечерва на трибина во Гевгелија ги промовираше предностите од имплементацијата на договорот со Грција и зачленувањето на Македонија во НАТО и во Европската унија. Тој пред присутните истакна дека мора да се гради пријателството ...

(Видео) Заев од Струмица: Ова е време на историски одлуки

Либертас - 23.09.2018

Ова време пред кое сме исправени е време на историски момент и ни треба одлучност, не ни треба калкулантство, треба да се има изграден став, затоа што во ова време се носат историски одлуки и оваа шанса не смееме да дозволиме да ја пропуштиме, ...

Поенти референдум: Јазикот и културното наследство се македонски и тоа е потврдено со договорот

Локално - 23.09.2018

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. Целиот свет оддава признание на нашата државност, јазик и идентитет.

Заев од Радовиш: Никогаш повеќе ФИРОМ

МК News - 23.09.2018

Конечно никој повеќе во светот нема да не спори, нема да не навредува и нема да не понижува. Никогаш повеќе ФИРОМ. Веќе сме Македонци со македонски народ, македонски јазик, истакна премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на вчерашната трибина на ...

Заев од Гевгелија: Сите ќе се радуваме на историската одлука што доаѓа пред нас

MTM - 23.09.2018

Сите ќе се радуваме на историската одлука која доаѓа пред нас, на 30 септември. Сите сме свесни пред колку исправна одлука сме соочени и дека оваа чест е токму на нашата генерација. Убеден сум во нашиот народ, дека имаме горд, одговорен народ и дека ...

Јазикот и културното наследство се македонски

Вечер Прес - 23.09.2018

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. Целиот свет оддава признание на нашата државност, јазик и идентитет.

Стевче Јакимовски му даде совет на Заев како да го раситни „Бојкотирам“

Фактор - 23.09.2018

Екс-градоначалникот на Карпош, Стевче Јакимовски, кој е под истрага со поднесена кривична пријава за бесправно градење од финансиска полиција и неодамна за влакно избегна притвор, му порача на македонскиот премиер Зоран Заев да го донесе грчкиот ...

Договорот, потврда за македонскиот јазик и културно наследство

CivilMedia - 23.09.2018

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. Целиот свет оддава признание на нашата државност, јазик и идентитет.

Заев ја испофали Југославија во Гевгелија

Фактор - 23.09.2018

Нека каже некој која е другата алтернатива, ако ја има, повика премиерот Зоран Заев, на трибина во Гевгелија во рамките на референдумската кампања „Излезе ЗА европска Македонија“ - Во Југославија имаше пазар од над 20 милиони луѓе, затоа добро се ...

ВМРО-ДПМНЕ:Погазена е слободата на медиумите како последица на договорот Заев – Ципрас

Точка - 23.09.2018

Со цензурирани медиуми, кои исто како и премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа.Погазена е слободата на медиумите и новинарската фела помножена со нула како последица на договорот Заев – Ципрас.

Заев од Радовиш: Никогаш повеќе ФИРОМ

Локално - 23.09.2018

Конечно никој повеќе во светот нема да не спори, нема да не навредува и нема да не понижува. Никогаш повеќе ФИРОМ. Веќе сме Македонци со македонски народ, македонски јазик, истакна премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на вечерашната трибина на ...

Заев од Гевгелија: Сите ќе се радуваме на историската одлука што доаѓа пред нас

Денешен - 23.09.2018

Сите ќе се радуваме на историската одлука која доаѓа пред нас, на 30 септември. Сите сме свесни пред колку исправна одлука сме соочени и дека оваа чест е токму на нашата генерација. Убеден сум во нашиот народ, дека имаме горд, одговорен народ и дека ...

Кампања за референдумот: Јазикот и културното наследство се македонски и потврдени

Либертас - 23.09.2018

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. Целиот свет оддава признание на нашата државност, јазик и идентитет.

Заев до Мицкоски: Направи уште еден чекор, и ти и јас имаме деца, приклучи се(видео)

AKO - 23.09.2018

– Сите ќе се радуваме на историската одлука на 30 септември. Сите сме свесни пред колку исправна одлука сме исправени. Ова е чест на нашата генерација. Знам дека имаме одговорен народ којшто води грижа за своите деца и за своите поколенија.

(Видео) Заев во Гевгелија: Треба да градиме заедничка иднина со соседите од Грција

1tv - 23.09.2018

Премиерот Зоран Заев вечерва на трибина во Гевгелија ги промовираше предностите од имплементацијата на договорот со Грција и зачленувањето на Македонија во НАТО и во Европската унија. Тој пред присутните истакна дека мора да се гради пријателството ...

Кампања за референдумот: Јазикот и културното наследство се македонски и потврдени

1tv - 23.09.2018

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. Целиот свет оддава признание на нашата државност, јазик и идентитет.

Стоилковски: Државната новинска агенција не смее да објави оригинална изјава на Заев

Канал5 - 22.09.2018

Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија. Спогодбата со Грција значи забрана да се употребува името Македонија. Спогодбата со Грција значи цезура секогаш кога ќе се спомене Македонија! Уште ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев по реакција на Грција ги цензузира и сопствените изјави

ТВ21 - 22.09.2018

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ со нов напад кон Премиерот Зоран Заев за смена на негова изјава по реакција од Грција. „Уште не стапила на сила Спогодбата со Грција, а веќе ги гледаме ефектите. Првиот скандал е пред нас.

Заев: Факт е оти од историска Македонија ние сме северниот дел и дека Грција го призна македонскиот народ и ...

Фокус - 22.09.2018

Целиот свет ни дава максимална поддршка и затоа сега е моментот да одлучиме дали сме дел од светот или не. Договорот со Грција го гарантира нашиот идентитет, нашиот јазик, нашата националност, и затоа направивме компромис, рече премиерот и ...

Заев од Радовиш: Никогаш повеќе ФИРОМ

Фокус - 22.09.2018

Конечно никој повеќе во светот нема да не спори, нема да не навредува и нема да не понижува. Никогаш повеќе ФИРОМ. Веќе сме Македонци со македонски народ, македонски јазик, истакна премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на вечерашната трибина на ...

„Катимерини“: МИА по интервенција од Атина, коригира дел од изјавата на Заев во Вашингтон

+инфо - 22.09.2018

Грчиот весник „Катимерини” отрки дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил премиерот Зоран Заев во интервју дадено во Вашингтон, по средбата со потпретседателот на САД ...

(Видео) Стоилковски: Државната новинска агенција промени изјава на Заев по барање на Грција

Макфакс - 22.09.2018

Спогодбата со Грција значи цезура секогаш кога ќе се спомене Македонија, рече на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, кој денес зборуваше, за како што кажа, скандал во кој премиерот Заев по забелешки од нашиот грчките ...

Екатимерини: МИА по интервенција на Ципрас промени изјава на Зоран Заев

Таратур - 22.09.2018

Грчкиот весник екатимерини тврди дека по интервенција на грчката Влада, нашата информативна агенција МИА сменила изјава на Зоран Заев дадена за Македонската телевизија во Вашингтон. На интернет страницата на МРТ стои непроменетата изјава на ...

МИА - Изјавата на Заев е коригирана, но не по налог на Атина

Р.С.Европа - 22.09.2018

Македонската информативна агенција (МИА) реагираше на пишувањата на дел медиуми според кои Агенцијата го коригирала интервјуто на премиерoт Зоран Заев, дадено во Вашингтон. Од МИА велат дека немало никаква интервенција од Алексис Ципрас и од Атина, ...

Стоилковски: Корекцијата на изјавата на Заев е срам за МИА и за премиерот

МКД - 22.09.2018

Спогодбата со Грција уште не стапила на сила, а веќе ги гледаме ефектите. Првиот скандал е пред нас. Зоран Заев кој е премиер на Република Македонија по забелешки од нашиот јужен сосед мора да ги цензурира сопствените изјави.

„Катимерини“: МИА по интервенција од Атина, коригира изјава на Заев во Вашингтон

Алфа - 22.09.2018

Македонската информативна агенција ја тресе скандал поради цензурирана изјава. МИА ја сменила изјавата на премиерот Заев од Вашингтон по интервенција од Атина, тврди грчкиот весник Катимерини.

Стоилковски: Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија.

Сител - 22.09.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија. Како што кажа портпаролот на опозициската партија, Наум Стоилковски, спогодбата со Грција значи забрана да се употребува ...

Заев: Вашингтон и целиот свет оддаваат признание на нашата државност

Нова ТВ - 22.09.2018

– Добивме поддршка и од претседателот Трамп, за покажаното лидерство, за градењето пријателство, за односот фокусиран кон иднината. Стигна и порака од францускиот претседател Макрон, ни ја гарантира иднината во НАТО и ЕУ.

(Видео) Заев од Богданци: Вашингтон и целиот свет оддаваат признание на нашата државност, јазик и идентитет

Макфакс - 22.09.2018

,,Од Вашингтон дојдов во Богданци. Добивме поддршка и од претседателот Трамп, за покажаното лидерство, за градењето пријателство, за односот фокусиран кон иднината. Стигна и порака од францускиот претседател Макрон, ни ја гарантира иднината во НАТО ...

Стоилковски: Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија

Алфа - 22.09.2018

„Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија. Спогодбата со Грција значи забрана да се употребува името Македонија. Спогодбата со Грција значи цезура секогаш кога ќе се спомене Македонија!„ – ...

„Катимерини“: МИА по интервенција од Атина, коригира дел од изјавата на Заев во Вашингтон

Слободен Печат - 22.09.2018

Грчиот весник „Катимерини” откри дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил премиерот Зоран Заев во интервју дадено во Вашингтон, по средбата со потпретседателот на САД ...

ВМРО-ДПМНЕ: Под притисок на Атина Заев си ги цензурира изјавите за МИА

Независен - 22.09.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, вели дека спогодбата со Грција значи забрана да се употребува името Македонија како и цензура секогаш кога ќе се спомене Македонија. -Уште не стапила на сила, а веќе ги гледаме ефектите.

Заев од Богданци: На 30 септември ќе ја утврдиме европската иднина (ВИДЕО)

+инфо - 22.09.2018

ЕУ и НАТО, посочи Заев, ќе ни донесат поголеми плати, поголема вработеност, безбедност, инвестиции, подобро здравство, подобар стандард и подобар живот за сите нас. Целиот свет ни дава максимална поддршка и затоа сега е моментот да одлучиме дали сме ...

(ВИДЕО) Заев од Богданци: Убеден сум дека на 30 септември ќе ја утврдиме европската иднина

А1 On - 22.09.2018

Целиот свет ни дава максимална поддршка и затоа сега е моментот да одлучиме дали сме дел од светот или не. Договорот со Грција го гарантира нашиот идентитет, нашиот јазик, нашата националност, и затоа направивме компромис, рече премиерот и ...

Заев: Факт е оти од историска Македонија ние сме северниот дел и дека Грција го призна македонскиот народ и ...

Слободен Печат - 22.09.2018

Целиот свет ни дава максимална поддршка и затоа сега е моментот да одлучиме дали сме дел од светот или не. Договорот со Грција го гарантира нашиот идентитет, нашиот јазик, нашата националност, и затоа направивме компромис, рече премиерот и ...

Заев од Богданци: Убеден сум дека на 30 септември ќе ја утврдиме европската иднина

Сител - 22.09.2018

Целиот свет ни дава максимална поддршка и затоа сега е моментот да одлучиме дали сме дел од светот или не. Договорот со Грција го гарантира нашиот идентитет, нашиот јазик, нашата националност, и затоа направивме компромис, рече премиерот и ...

Заев од Богданци: Убеден сум дека на 30 септември ќе ја утврдиме европската иднина

Стандард - 22.09.2018

Целиот свет ни дава максимална поддршка и затоа сега е моментот да одлучиме дали сме дел од светот или не. Договорот со Грција го гарантира нашиот идентитет, нашиот јазик, нашата националност, и затоа направивме компромис, рече премиерот и ...

Стоилковски: Заев ги цензурира своите изјави на барање на Грција, МИА е првата медиумска жртва на бришењето на ...

Курир - 22.09.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија. Како што кажа портпаролот на опозициската партија, Наум Стоилковски, спогодбата со Грција значи забрана да се употребува ...

Според „Екатимерини“ МИА сменила изјава на Заев по барање на Атина

Независен - 22.09.2018

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран Заев дадена за Македонската телевизија во Вашингтон.

Според „Екатимерини“ МИА по интервенција од Атина ја поправи изјавата на Заев, МРТ засега не менува ништо

МКД - 22.09.2018

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран Заев дадена за Македонската телевизија во Вашингтон.

(ВИДЕО) Стоилковски: МИА преиначила изјава на Заев по реагирање од Атина

А1 On - 22.09.2018

Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија. Спогодбата со Грција значи забрана да се употребува името Македонија. Спогодбата со Грција значи цезура секогаш кога ќе се спомене Македонија, рече ...

Под притисок на Атина, Заев си ги цензурира изјавите за МИА

Нетпрес - 22.09.2018

Новинската агенција МИА ги променила изјавите на премиерот Зоран Заев дадени во кусото интервју за МИА од Вашингтон по средбата со потпретседателот на САД Мајк Пенс, откако интервенирала Атина, пишува грчкиот весник „Екатимерини“ .

СТОИЛКОВСКИ ЗА СКАНДАЛOT: Атина го цензурира Заев, а МИА е првата медиумска жртва

Денешен - 22.09.2018

Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија, забрана да се употребува името Македонија, изјави на прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

Стоилковски: Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија.

Либертас - 22.09.2018

Скопје, 22 септември 2018 Почитувани, Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија. Спогодбата со Грција значи забрана да се употребува името Македонија.

Заев од Богданци: Вашингтон и целиот свет оддаваат признание на нашата државност, јазик и идентитет, нашата генерација ...

iPortal - 22.09.2018

Од Вашингтон дојдов во Богданци. Добивме поддршка и од претседателот Трамп, за покажаното лидерство, за градењето пријателство, за односот фокусиран кон иднината. Стигна и порака од францускиот претседател Макрон, ни ја гарантира иднината во НАТО и ...

Заев: Вашингтон и целиот свет оддаваат признание на нашата државност

Локално - 22.09.2018

– Добивме поддршка и од претседателот Трамп, за покажаното лидерство, за градењето пријателство, за односот фокусиран кон иднината. Стигна и порака од францускиот претседател Макрон, ни ја гарантира иднината во НАТО и ЕУ.

(ВИДЕО) Заев од Богданци: Убеден сум дека на 30 септември ќе ја утврдиме европската иднина

Либертас - 22.09.2018

Целиот свет ни дава максимална поддршка и затоа сега е моментот да одлучиме дали сме дел од светот или не. Договорот со Грција го гарантира нашиот идентитет, нашиот јазик, нашата националност, и затоа направивме компромис, рече премиерот и ...

МИА ја тресе огромен скандал: Под притисок на Атина Заев си ги цензурира изјавите за МИА

Република - 22.09.2018

Новинската агенција МИА ги променила изјавите на премиерот Зоран Заев дадени во кусото интервју за МИА од Вашингтон по средбата со потпретседателот на САД Мајк Пенс, откако интервенирала Атина, пишува грчкиот весник „ Екатимерини “.

Заев од Радовиш: Никогаш повеќе ФИРОМ

Либертас - 22.09.2018

Конечно никој повеќе во светот нема да не спори, нема да не навредува и нема да не понижува. Никогаш повеќе ФИРОМ. Веќе сме Македонци со македонски народ, македонски јазик, истакна премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на вечерашната трибина на ...

Цензурирана изјава на Заев за МИА ја пренесува Гласот на Америка на македонски јазик (ВИДЕО)

Република - 22.09.2018

Она што премиерот Зоран Заев го изјавил за МИА, а МИА го „преформулира“, го пренесува Гласот на Америка на македонски јазик. По средбата со потпретседателот на САД Мајк Пенс македонскиот премиер дал миниинтервју и за Гласот на Америка на македонски ...

ВМРО-ДПМНЕ тврди, МИА демантира дека по наредба на Атина е цензурирана изјавата на Заев

Либертас - 22.09.2018

Грчиот весник „Катимерини” пишува дека по интервенција од Атина, државната Македонска новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил премиерот Зоран Заев во интервју дадено во Вашингтон, по средбата со потпретседателот на САД ...

„Катимерини“: МИА по интервенција од Атина, коригира дел од изјавата на Заев во Вашингтон

МК News - 22.09.2018

Грчиот весник „Катимерини” отрки дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил премиерот Зоран Заев во интервју дадено во Вашингтон, по средбата со потпретседателот на САД ...

Заев од Богданци: Убеден сум дека на 30 септември ќе ја утврдиме европската иднина

Локално - 22.09.2018

Целиот свет ни дава максимална поддршка и затоа сега е моментот да одлучиме дали сме дел од светот или не. Договорот со Грција го гарантира нашиот идентитет, нашиот јазик, нашата националност, и затоа направивме компромис, рече премиерот и ...

Според „Екатимерини“ – МИА по интервенција на Атина, променила изјава на Зоран Заев

Вечер Прес - 22.09.2018

Грчкиот весник „Екатимерини“ тврди дека на барање на владата во Атина македонската државна новинска информативна агенција ги сменила изјавите на премиерот Зоран Заев дадени во кусото интервју за МИА во Вашингтон, пренесува порталот Експрес .

Стоилковски: Државната новинска агенција промени изјава на Заев по барање на Грција

Точка - 22.09.2018

Спогодбата со Грција значи цезура секогаш кога ќе се спомене Македонија, рече на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, кој денес зборуваше, за како што кажа, скандал во кој премиерот Заев по забелешки од грчките власти ...

МИА: Не е точно дека по налог на Атина сме го коригирале Заев

Фактор - 22.09.2018

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран Заев дадена за Македонската телевизија во Вашингтон, но од таму демантираат и велат дека ...

Заев на трибина во Богданци

Денешен - 22.09.2018

Целиот свет ни дава максимална поддршка и затоа сега е моментот да одлучиме дали сме дел од светот или не. Договорот со Грција го гарантира нашиот идентитет, нашиот јазик, нашата националност, и затоа направивме компромис, рече премиерот и ...

Грчки „Катимерини“: МИА по интервенција од Атина поправи изјава на Заев, МИА негира

еМагазин - 22.09.2018

Грчиот весник „Катимерини” во своето електронско издание објави дека по интервенција од Атина, државната Македонска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил премиерот Зоран Заев во интервју за МРТ дадено во Вашингтон, по ...

„Катимерини“: МИА по интервенција од Атина, коригира дел од изјавата на Заев во Вашингтон

Либертас - 22.09.2018

Грчиот весник „Катимерини” отрки дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил премиерот Зоран Заев во интервју дадено во Вашингтон, по средбата со потпретседателот на САД ...

Заев од Богданци: Убеден сум дека на 30 септември ќе ја утврдиме европската иднина

Н.Македонија - 22.09.2018

Целиот свет ни дава максимална поддршка и затоа сега е моментот да одлучиме дали сме дел од светот или не. Договорот со Грција го гарантира нашиот идентитет, нашиот јазик, нашата националност, и затоа направивме компромис, рече премиерот и ...

ВМРО-ДПМНЕ тврди, МИА демантира дека по наредба на Атина е цензурирана изјавата на Заев

1tv - 22.09.2018

Грчиот весник „Катимерини” пишува дека по интервенција од Атина, државната Македонска новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил премиерот Зоран Заев во интервју дадено во Вашингтон, по средбата со потпретседателот на САД ...

Стоилковски: За новинарскиот срам на државната агенција МИА мора да има одговорност

AKO - 22.09.2018

,,Почитувани, државната агенција МИА, (која што и сама треба да го смени името) итно ЦЕНЗУРИРАЛА, ИЗБРИШАЛА, ПРЕИНАЧИЛА, СМЕНИЛА, изјава на Зоран Заев, на само едно реагирање на Атина. МИА е првата медиумска жртва на бришењето на идентитетот! Го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Секое дете, пензионер, вработен или невработен Зоран Заев го задолжи со нови 30 евра пред референдумот

24 Вести - 20.09.2018

„Република Македонија се задолжи со нови 57 милиони евра кој никој не знае каде завршуваат. Нема нови проекти, нема нови инвестиции ама затоа трошоците за живот се зголемуваат, стандардот паѓа, а граѓаните едвај врзуваат крај со крај.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта не запира со расипништвото

Канал5 - 20.09.2018

Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Република Македонија, Зоран Заев го задолжи со нови 30 евра пред референдумот. Власта предводена од СДСМ не запира со расипништво.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција на Манчевски

Канал5 - 20.09.2018

Прес конференција на Дамјан Манчевски беше уште еден доказ како врхушката на СДСМ ги покрива сите притисоци кои ги вршат врз граѓаните. Притисоци врз народот на Република Македонија има и тоа директно од Зоран Заев.

Заев: Дневно одговарам на три до пет илјади пораки, тоа значи дека сум во тек со сите проблеми

Фокус - 20.09.2018

Остануваат уште 10 дена до референдумот, а политичките партии се растрчани по митинзи и средби, водејќи ја својата кампања. Премиерот Зоран Заев, во разговор за „Би-Би-Си“ на српски јазик , соопшти дека прима по неколку илјади пораки и е убеден дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Притисоци врз граѓаните има и тоа директно од Зоран Заев

24 Вести - 20.09.2018

Прес конференцијата на Дамјан Манчевски беше уште еден доказ како врхушката на СДСМ ги покрива сите притисоци кои ги вршат врз граѓаните. Притисоци врз граѓаните има и тоа директно од Зоран Заев, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта не запира со расипништвото

Сител - 20.09.2018

Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Република Македонија, Зоран Заев го задолжи со нови 30 евра пред референдумот. Власта предводена од СДСМ не запира со расипништво.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се задолжи со нови 57 милиони евра

Макфакс - 20.09.2018

Македонија се задолжи со нови 57 милиони евра кој никој не знае каде завршуваат. Нема нови проекти, нема нови инвестиции ама затоа трошоците за живот се зголемуваат, стандардот паѓа, а граѓаните едвај врзуваат крај со крај, обвини ВМРО-ДПМНЕ преку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пресот на Манчевски е доказ како СДСМ ги покрива сите притисоци

Макфакс - 20.09.2018

Прес-конференција на Дамјан Манчевски беше уште еден доказ како врхушката на СДСМ ги покрива сите притисоци кои ги вршат врз граѓаните, реагира опозицијата. „Притисоци врз народот на Република Македонија има и тоа директно од Зоран Заев.

„Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Македонија, Заев го задолжи со нови 30 евра ...

Курир - 20.09.2018

Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Република Македонија, Зоран Заев го задолжи со нови 30 евра пред референдумот. Власта предводена од СДСМ не запира со расипништво, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се задолжи со нови 57 милиони евра кој никој не знае каде завршуваат

А1 On - 20.09.2018

„Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Република Македонија, Зоран Заев го задолжи со нови 30 евра пред референдумот. Власта предводена од СДСМ не запира со расипништво.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на пресот на Манчевски: Притисоци врз народот има и тоа директно од Заев

Стандард - 20.09.2018

„Прес конференција на Дамјан Манчевски беше уште еден доказ како врхушката на СДСМ ги покрива сите притисоци кои ги вршат врз граѓаните. Притисоци врз народот на Република Македонија има и тоа директно од Зоран Заев“, реагираат од партијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Притисоци врз народот има и тоа директно од Зоран Заев

А1 On - 20.09.2018

„Прес конференција на Дамјан Манчевски беше уште еден доказ како врхушката на СДСМ ги покрива сите притисоци кои ги вршат врз граѓаните. Притисоци врз народот на Република Македонија има и тоа директно од Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се задолжи со нови 57 милиони евра

Centar - 20.09.2018

Македонија се задолжи со нови 57 милиони евра кои никој не знае каде завршуваат. Нема нови проекти, нема нови инвестиции ама затоа трошоците за живот се зголемуваат, стандардот паѓа, а граѓаните едвај врзуваат крај со крај, обвини ВМРО-ДПМНЕ преку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пресот на Манчевски е доказ како СДСМ ги покрива сите притисоци

Точка - 20.09.2018

Прес-конференција на Дамјан Манчевски беше уште еден доказ како врхушката на СДСМ ги покрива сите притисоци што ги вршат врз граѓаните, реагира опозицијата. „Притисоци врз народот на Република Македонија има, и тоа директно од Зоран Заев.

Ни јаде, ни пие, ни спие: Дневно одговарам на 3000-5000 пораки

Република - 20.09.2018

Нема јавен настап на премиерот Зоран Заев а да не ја бранува јавноста со некој гаф или невистина. Последната му е дадена за Би-Би-Си. Во интервјуто за Би Би СИ на српски јазик премиерот Зоран Заев изјави: „Одговарам на три до пет илјади пораки ...

Заев: Дневно одговарам на 3000-5000 пораки, тоа значи дека сум во тек со сите проблеми

iPortal - 20.09.2018

Остануваат уште 10 дена до референдумот, а политичките партии се растрчани по митинзи и средби, водејќи ја својата кампања. Премиерот Зоран Заев, во разговор за „Би-Би-Си “ на српски јазик, соопшти дека прима по неколку илјади пораки и е убеден дека ...

Како му успева: Заев дневно одговара на три до пет илјади пораки

еМагазин - 20.09.2018

Македонскиот премиер Зоран Заев, во интервју за „Би-Би-Си“ на српски јазик , разговара за актуелните политички случувања во земјава поврзани со престојниот референдум, состојбата на Балканот…, а меѓудругото споделува и дека дневно одговара на три до ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се задолжи со нови 57 милиони евра

Точка - 20.09.2018

Македонија се задолжи со нови 57 милиони евра кој никој не знае каде завршуваат. Нема нови проекти, нема нови инвестиции ама затоа трошоците за живот се зголемуваат, стандардот паѓа, а граѓаните едвај врзуваат крај со крај, обвини ВМРО-ДПМНЕ преку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пред референдумот власта секој граѓанин го задолжува со нови 30 евра

Денешен - 20.09.2018

Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Република Македонија, Зоран Заев го задолжи со нови 30 евра пред референдумот. Власта предводена од СДСМ не запира со расипништво.

Заев од Пробиштип: На референдумот да ја осигураме и обезбедиме независна Македонија

24 Вести - 19.09.2018

Референдумот на 30 септември е важен како оној од 1991 година за да ја осигураме и обезбедиме Македонија. Да ја качиме на шините и да тргне конечно по 27 години. Ова го порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибина организирана од коалицијата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта не запира со расипништвото

А1 On - 19.09.2018

„Десетици милиони евра расипнички се фрлаат за Зоран Заев да го покрие капитулантскиот договор и да го оправда прифаќањето на грчките линии. Граѓаните сами ги плаќаат со десетици милиони евра манипулациите на Заев со кои се обидува да ги убеди дека ...

„Десетици милиони евра расипнички се фрлаат за Заев да го покрие капитулантскиот договор и да го оправда прифаќањето на ...

Курир - 19.09.2018

Десетици милиони евра расипнички се фрлаат за Зоран Заев да го покрие капитулантскиот договор и да го оправда прифаќањето на грчките линии. Граѓаните сами ги плаќаат со десетици милиони евра манипулациите на Заев со кои се обидува да ги убеди дека е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Никој во државата не знае на што се трошат милионите што ги позајмува власта

Макфакс - 19.09.2018

Десетици милиони евра расипнички се фрлаат за Зоран Заев да го покрие капитулантскиот договор и да го оправда прифаќањето на грчките линии, наведуваат во соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Заев во Кратово: Убеден сум дека цела држава ќе гласа за промена на името

Република - 19.09.2018

Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вчера вечерта Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...

(Видео) Заев: Македонија мора да носи одлуки, во кал сме поради калкуланството од изминатите години

Centar - 19.09.2018

Знам дека Кратово, како и цела Македонија, ќе донесе вистинска историска одлука за европска Македонија. Ова е неповторлива шанса и еден од оние моменти кога во прашање е што ние може да направиме за државата, порача премиерот Зоран Заев на трибината ...

Заев: Со мојата Зорица дома секој ден правам компромис (ВИДЕО)

Република - 19.09.2018

Зоран Заев на граѓаните на Струга им објаснува што е тоа компромис, споредувајќи ги дружбите на вљубените во паркот со компромисот кој Македонија треба да го ...

Премиерот Заев од Пробиштип: Убеден сум, нашиот државотворен народ и овојпат ќе донесе мудра одлука ЗА иднината

iPortal - 19.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, синоќа присуствуваше и се обрати на трибина во Пробиштип, како дел од кампањата за референдумот на коалицијата Заедно ЗА европска Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Никој во државата не знае на што се трошат милионите кои ги позајмува власта

Точка - 19.09.2018

Десетици милиони евра расипнички се фрлаат за Зоран Заев да го покрие капитулантскиот договор и да го оправда прифаќањето на грчките линии, наведуваат во соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Заев од Пробиштип: Убеден сум, нашиот државотворен народ и овојпат ќе донесе мудра одлука ЗА иднината

Либертас - 19.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, синоќа присуствуваше и се обрати на трибина во Пробиштип, како дел од кампањата за референдумот на коалицијата Заедно ЗА европска Македонија.

Заев: Вратете се дома и гушнте си ги децата, сте донеле државотворна одлука

AKO - 19.09.2018

Вратете се дома, гушнете си ги децата и знајте дека сте донеле државотворна историска одлука и за вашата земја и за вашите деца, повика претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев на трибината во Кратово граѓаните да излезат на 30 септември и да ...

Заев на трибина од Кратово: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

Канал5 - 18.09.2018

Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...

Заев на трибина од Кратово: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

ТВ21 - 18.09.2018

Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од коалицијата „За Европска Македонија“ за претстојниот референдум.

Зоран Заев: Излезете на 30 септември и знајте дека сте донеле вистинска одлука

ТВ21 - 18.09.2018

Премиерот Заев од Кратово: Излезете на 30. септември, зграпчете ја иднината, гушнете си ги децата и знајте дека сте донеле државотвотворна одлука! -Овој пат во прашање е што ние може да направиме за државата.

Единствена Македонија: Дали има странско мешање и странски пари во Македонија од НАТО и ЦИА со цел спроведување на ...

Фокус - 18.09.2018

Зоран Заев во изминатиот период помпезно најавуваше дека Русија се меша во Македонија преку финансирање на навивачки групи и други организации. Заев вчера се поколеба и ја смени изјавата. Наместо првичните тврдења дека има руско мешање и руски пари ...

ВМРО-ДПМНЕ со кривична против Заев

Алсат-М - 18.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ денска во Јавното обвинителство поднесе кривична пријава против премиерот Зоран Заев, за како што наведуваат, повик на поткуп при избори на јавен митинг во Крива Паланка. Од партијата истакнуваат дека тоа е спротивно на чл. 160 и чл.

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

Канал5 - 18.09.2018

Ја поднесовме кривичната пријава од причина што јавниот обвинител не постапи согласно своите надлежности кои што се предвидени во чл. 39 од Законот за кривична постапка односно не отвори постапка против Зоран Заев јавно допрен глас.

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Зоран Заев

Фокус - 18.09.2018

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ денска во Јавното обвинителство поднесе кривична пријава против премиерот Зоран Заев. Оттаму наведуваат дека премиерот иницирал повик на поткуп при избори на јавен митинг во Крива Паланка.

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

24 Вести - 18.09.2018

„Денеска во Јавното Обвинителство доставивме кривична пријава која што веќе ја најавивме во саботата на прес-конференција против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка повика на поткуп при избори што ...

ВМРО-ДПМНЕ со кривична против Заев

Канал5 - 18.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Јавното обвинителство поднесе кривична пријава против премиерот Зоран Заев, за како што наведуваат, повик на поткуп при избори на јавен митинг во Крива Паланка. Од партијата истакнуваат дека тоа е спротивно на чл. 160 и чл.

ВМРО – ДПМНЕ поднесе кривична против Заев за поткуп при избори, СДСМ возврати- не постои никакво кривично дело

Телма - 18.09.2018

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска до јавното обвинителство ја поднесе кривичната пријава против премиерот Зоран Заев за поткуп при избори, најавена викендов. Димитар Димовски, член на Извршниот комитет на партијата пред обвинителсвото рече дека во ...

СДСМ: Договорот го гарантира македонскиот идентитет, македонскиот јазик и посебност

Канал5 - 18.09.2018

Договорот го зајакнува и го гарантира македонскскиот идентитет, обезбедува признавање од целиот свет, се наведува во реакцијата на СДСМ. Ширењето невистини за македонско грчкиот договор ВМРО-ДПМНЕ треба да го замени со силна, јасна и недвосмислена ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава во ОЈО против Заев

24 Вести - 18.09.2018

Премиерот Зоран Заев заработи кривична пријава за поткуп на гласачи, од опозицијата. Од ВМРО-ДПМНЕ со пријавата до Јавното обвоинителство доставиле и видео материјал од на кој велат се слуша како Заев јавно повикува на поткуп и каде признава дека ...

Заев од Кратово: Нема ниту план Б, ниту план Ц на кои можеме да се надеваме

Фокус - 18.09.2018

Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...

Заев: Ова е шанса што не се пропушта, нема ниту план Б ниту План Ц на кои може да се надеваме

Слободен Печат - 18.09.2018

Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

Правдико - 18.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ денска во Јавното обвинителство поднесе кривична пријава против премиерот Зоран Заев, за како што наведуваат, повик на поткуп при избори на јавен митинг во Крива Паланка. Од партијата истакнуваат дека тоа е спротивно на чл. 160 и чл.

Заев: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

+инфо - 18.09.2018

Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...

Заев на трибина од Кратово: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

Сител - 18.09.2018

Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...

Заев од Пробиштип: На референдумот да ја осигураме и обезбедиме независна Македонија

Стандард - 18.09.2018

Референдумот на 30 септември е важен како оној од 1991 година за да ја осигураме и обезбедиме Македонија. Да ја качиме на шините и да тргне конечно по 27 години. Ова го порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибина организирана од коалицијата ...

Заев од Пробиштип: Референдумот на 30 септември е важен како оној од 1991 година

Слободен Печат - 18.09.2018

Референдумот на 30 септември е важен како оној од 1991 година за да ја осигураме и обезбедиме Македонија. Да ја качиме на шините и да тргне конечно по 27 години. Ова го порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибина организирана од коалицијата ...

Заев во Пробиштип: Референдумот важен како оној во 1991

Press24 - 18.09.2018

Референдумот на 30 септември е важен како оној од 1991 година за да ја осигураме и обезбедиме Македонија. Да ја качиме на шините и да тргне конечно по 27 години. Ова го порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибина организирана од коалицијата ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

Press24 - 18.09.2018

Денеска во Јавното Обвинителство доставивме Кривична пријава која што веќе ја најавивме во саботата на прес конференција против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка повика на поткуп при избори што е ...

Заев од Пробиштип: На референдумот да ја осигураме и обезбедиме независна Македонија

Сител - 18.09.2018

Референдумот на 30 септември е важен како оној од 1991 година за да ја осигураме и обезбедиме Македонија. Да ја качиме на шините и да тргне конечно по 27 години. Ова го порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибина организирана од коалицијата ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

Сител - 18.09.2018

Денеска во Јавното Обвинителство доставивме кривична пријава која што веќе ја најавивме во саботата на прес-конференција против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка повика на поткуп при избори што е ...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Заев поради поткуп при избори

Макфакс - 18.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ до Јавното Обвинителство достави кривична пријава против премиерот Зоран Заев, поради јавен повик на поткуп при избори. Димитар Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ изјави дека партијата во Јавното Обвинителство доставила кривична пријава ...

Единствена Македонија: Заев тврдеше дека има руско влијание и руски пари – сега вика нема такво нешто

А1 On - 18.09.2018

„Зоран Заев во изминатиот период помпезно најавуваше дека Русија се меша во Македонија преку финансирање на навивачки групи и други организации. Заев вчера се поколеба и ја смени изјавата.

Поднесена најавената кривична пријава против Заев кој јавно повика на поткуп при избори

Курир - 18.09.2018

Денеска во Јавното Обвинителство доставивме Кривична пријава која што веќе ја најавивме во саботата на прес конференција против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка повика на поткуп при избори што е ...

ВМРО-ДПМНЕ ја поднесе кривичната против Заев за поткуп при избори ВИДЕО

+инфо - 18.09.2018

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска до јавното обвинителство ја поднесе кривичната пријава против премиерот Зоран Заев за поткуп при избори, која ја најави уште викендов. – Во склоп на Кривичната пријава го доставивме и видео материјалот на кој што се ...

Димовски: По кривичната пријава за велепредавство, денеска поднесовме уште една против Заев за поткуп на гласачи

МКД - 18.09.2018

Во Јавното обвинителство денеска ја доставивме кривичната пријава против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој јавно на митинг во Крива Паланка повика на поткуп при избори што е спротивно на чл. 160 и чл.

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

Р.С.Европа - 18.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ денска во Јавното обвинителство поднесе кривична пријава против премиерот Зоран Заев, за како што наведуваат, повик на поткуп при избори на јавен митинг во Крива Паланка. Од партијата истакнуваат дека тоа е спротивно на чл. 160 и чл.

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

Алфа - 18.09.2018

Денеска во Јавното Обвинителство доставивме кривична пријава која што веќе ја најавивме во саботата на прес-конференција против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка повика на поткуп при избори што е ...

ВМРО-ДПМНЕ го пријави Заев за поткуп

Независен - 18.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ ја доставила денеска до Јавното обвинителство кривичната пријава што ја најави против премиерот Зоран Заев, поради негова изјава на митинг во Крива Паланка. Како што наведуваат од ВМРО-ДПМНЕ, Заев повикал на поткуп при избори што е ...

ВМРО-ДПМНЕ Охрид: Кампањата „За европска Македонија“ е срамна и лажна исто колку таа „За живот“

Курир - 18.09.2018

Дрско и безобразно е да речеш дека вистинскиот патриот ќе гласа за Европска Македонија на пресудниот ден за распарчување на Македонија. Не е храброст да го промениш името, идентитетот, Уставот и јазикот на Македонија, туку кукавичлук.

ВМРО ДПМНЕ поднесе кривична против Заев за поткуп при избори

Нова ТВ - 18.09.2018

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска до Јавното обвинителство поднесе кривичната пријава против премиерот Зоран Заев за поткуп при избори за изјава на јавен митинг во Крива Паланка. Од партијата истакнуваат дека тоа е спротивно на чл. 160 и чл.

Заев: Се прават напори за реализација на капиталните проекти

Стандард - 18.09.2018

Премиерот Зоран Заев вели дека сите задолжувања на државата се за капитални инвестиции и се прават напори за нивна максимална реализација за да има ефекти од земените кредити за таа намена.

Заев: Се задолжуваме само за капитални проекти

+инфо - 18.09.2018

Ако ги ослободиме сите закочувања на гасификацијата, за што едната делница е покрај Скопје за Тетово и Гостивар, а другата кон Прилеп и Битола, каде се движат работите, се надевам и тука ќе се придвижи на тој дел за да можеме максимално да ги ...

Заев: Се прават напори за реализација на капиталните проекти

А1 On - 18.09.2018

Премиерот Зоран Заев вели дека сите задолжувања на државата се за капитални инвестиции и се прават напори за нивна максимална реализација за да има ефекти од земените кредити за таа намена.

Заев на трибина од Кратово: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

А1 On - 18.09.2018

Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...

(Видео) Заев: Македонија мора да носи одлуки, во кал сме поради калкуланството од изминатите години

Макфакс - 18.09.2018

Знам дека Кратово, како и цела Македонија ќе донесе вистинска историска одлука за европска Македонија. Ова е неповторлива шанса и еден од оние моменти кога во прашање е што ние може да направиме за државата, порача премиерот Зоран Заев на трибината ...

Заев од Пробиштип: На референдумот да ја осигураме и обезбедиме независна Македонија

А1 On - 18.09.2018

Референдумот на 30 септември е важен како оној од 1991 година за да ја осигураме и обезбедиме Македонија. Да ја качиме на шините и да тргне конечно по 27 години. Ова го порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибина организирана од коалицијата ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична против Заев за поткуп

Слободен Печат - 18.09.2018

Тој додаде дека сака да потенцира оти граѓаните на Република Македонија се слободни при својот избор, при донесувањето на своите одлуки. Денеска во Јавното обвинителство доставивме кривична пријава која што веќе ја најавивме во саботата на прес ...

Заев: Се прават напори за реализација на капиталните проекти

Press24 - 18.09.2018

Премиерот Зоран Заев вели дека сите задолжувања на државата се за капитални инвестиции и се прават напори за нивна максимална реализација за да има ефекти од земените кредити за таа намена.

ВМРО ДПМНЕ: Кампањата „За европска Македонија“ е срамна и лажна исто колку таа „За живот“

OhridNews - 18.09.2018

Зоран Заев и СДСМ пред охриѓани ветуваа живот, а сега ветуваат иднина. Ниту охриѓани добија живот, ниту ќе дојде иднината. Кампањата „За европска Македонија“ е срамна и лажна исто колку таа „За живот“, велат од општинската ВМРО ДПМНЕ.

Заев од Кратово: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

Press24 - 18.09.2018

Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...

Единствена Македонија: Заев тврдеше дека има руско влијание и руски пари – сега вели нема такво нешто

Макфакс - 18.09.2018

Зоран Заев во изминатиот период помпезно најавуваше дека Русија се меша во Македонија преку финансирање навивачки групи и други организации. Заев вчера се поколеба и ја смени изјавата. Наместо првичните тврдења дека има руско мешање и руски пари во ...

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

А1 On - 18.09.2018

„Денеска во Јавното Обвинителство доставивме кривична пријава која што веќе ја најавивме во саботата на прес-конференција против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка повика на поткуп при избори што ...

Заев на трибина од Кратово: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

Независен - 18.09.2018

Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...

ОБВИНИТЕЛСТВО НЕ ПОВЕДЕ ПОСТАПКА ПО ДОПРЕН ГЛАС: ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Заев за обид за поткуп

Вечер Прес - 18.09.2018

Во саботата најавија,а денес и официјално најголемата опозициона партија ВМРО-ДПМНЕ до Јавното Обвинителство доставија кривична пријава против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка повика на поткуп ...

Единствена Македонија: Заев тврдеше дека има руско влијание и руски пари – сега вели нема такво нешто

Точка - 18.09.2018

Зоран Заев во изминатиот период помпезно најавуваше дека Русија се меша во Македонија преку финансирање навивачки групи и други организации. Заев вчера се поколеба и ја смени изјавата. Наместо првичните тврдења дека има руско мешање и руски пари во ...

ВМРО-ДПМНЕ го пријави Заев за бонуси

Фактор - 18.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ му поднесе кривична пријава на премиерот Зоран Заев затоа што овој јавно побара од „Минстрој“, сопственикот на рудникот во Крива Паланка, да им даде бонус на рударите пред референдумот на 30 септември.

(ВИДЕО) Заев: Ова е шанса што не се пропушта, убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

Либертас - 18.09.2018

Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...

Заев: Се прават напори за реализација на капиталните проекти

Локално - 18.09.2018

Премиерот Зоран Заев вели дека сите задолжувања на државата се за капитални инвестиции и се прават напори за нивна максимална реализација за да има ефекти од земените кредити за таа намена.

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Заев поради поткуп при избори

Точка - 18.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ достави кривична пријава во Јавното обвинителство против премиерот Зоран Заев, поради јавен повик на поткуп при избори. Димитар Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека партијата доставила кривична пријава во Јавното обвинителство ...

СДСМ: Договорот го гарантира македонскиот идентитет, македонскиот јазик и посебност, ВМРО-ДПМНЕ да се вклучи во ...

Либертас - 18.09.2018

Соопштение на СДСМ: Ширењето невистини за македонско грчкиот договор ВМРО-ДПМНЕ треба да го замени со силна, јасна и недвосмислена поддршка за членството на Македонија во ЕУ и НАТО, со повик до членството, да се вклучат во процесите и да излезат на ...

Заев: Се прават напори за реализација на капиталните проекти

CivilMedia - 18.09.2018

Премиерот Зоран Заев вели дека сите задолжувања на државата се за капитални инвестиции и се прават напори за нивна максимална реализација за да има ефекти од земените кредити за таа намена.

ВМРО ДПМНЕ поднесе кривична против Заев

Либертас - 18.09.2018

„Денеска во Јавното Обвинителство доставивме кривична пријава која што веќе ја најавивме во саботата на прес-конференција против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка повика на поткуп при избори што ...

Заев од Пробиштип: На референдумот да ја осигураме и обезбедиме независна Македонија

MTM - 18.09.2018

Референдумот на 30 септември е важен како оној од 1991 година за да ја осигураме и обезбедиме Македонија. Да ја качиме на шините и да тргне конечно по 27 години. Ова го порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибина организирана од коалицијата ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Заев

еМагазин - 18.09.2018

Денеска во Јавното Обвинителство доставивме кривична пријава која што веќе ја најавивме во саботата на прес-конференција против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка повика на поткуп при избори што е ...

Заев: На референдумот да ја осигураме и обезбедиме независна Македонија

Локално - 18.09.2018

Референдумот на 30 септември е важен како оној од 1991 година за да ја осигураме и обезбедиме Македонија. Да ја качиме на шините и да тргне конечно по 27 години. Ова го порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибина организирана од коалицијата ...

Заев од Пробиштип: На референдумот да ја осигураме и обезбедиме независна Македонија

Вечер Прес - 18.09.2018

Референдумот на 30 септември е важен како оној од 1991 година за да ја осигураме и обезбедиме Македонија. Да ја качиме на шините и да тргне конечно по 27 години. Ова го порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибина организирана од коалицијата ...

Заев заработи кривична пријава од ВМРО-ДПМНЕ за повик за поткуп на гласачи

Република - 18.09.2018

Денеска во Јавното Обвинителство доставивме Кривична пријава која што веќе ја најавивме во саботата на прес конференција против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка повика на поткуп при избори што е ...

Заев: Се прават напори за реализација на капиталните проекти

Либертас - 18.09.2018

Премиерот Зоран Заев вели дека сите задолжувања на државата се за капитални инвестиции и се прават напори за нивна максимална реализација за да има ефекти од земените кредити за таа намена.

Заев: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

МК News - 18.09.2018

Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

МК News - 18.09.2018

Денеска во Јавното Обвинителство доставивме кривична пријава која што веќе ја најавивме во саботата на прес-конференција против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка повика на поткуп при избори што е ...

Заев на трибина од Кратово: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

Локално - 18.09.2018

Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...

Заев од Пробиштип: На референдумот да ја осигураме и обезбедиме независна Македонија

Денешен - 18.09.2018

Референдумот на 30 септември е важен како оној од 1991 година за да ја осигураме и обезбедиме Македонија. Да ја качиме на шините и да тргне конечно по 27 години. Ова го порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибина организирана од коалицијата ...

(ВИДЕО) 360˚ Една вечер со кампањата „ЗА“ – пред да се запалат рефлекторите

Либертас - 18.09.2018

Во центарот на Кичево несекојдневна раздвиженост пред трибината „За европска Македонија“. Некои завршуваа лични обврски, други опуштени на кафе, трети чекаа да заврши работниот ден. Дел застанаа пред камерата да го кажат ставот за претстојниот ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

MTM - 18.09.2018

Ја поднесовме кривичната пријава од причина што јавниот обвинител не постапи согласно своите надлежности кои што се предвидени во чл. 39 од Законот за кривична постапка односно не отвори постапка против Зоран Заев јавно допрен глас.

Заев од Пробиштип: На референдумот да ја осигураме и обезбедиме независна Македонија

24Инфо - 18.09.2018

Заев од Пробиштип: На референдумот да ја осигураме и обезбедиме независна Македонија Референдумот на 30 септември е важен како оној од 1991 година за да ја осигураме и обезбедиме Македонија. Да ја качиме на шините и да тргне конечно по 27 години.

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Заев за поткуп при избори

Мета - 18.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Јавното обвинителство поднесе кривична пријава против премиерот Зоран Заев, за како што наведуваат, повик на поткуп при избори на јавен митинг во Крива Паланка. Од партијата истакнуваат дека тоа е спротивно на чл. 160 и чл.

Заев: Се прават напори за реализација на капиталните проекти

Бриф - 18.09.2018

Премиерот Зоран Заев вели дека сите задолжувања на државата се за капитални инвестиции и се прават напори за нивна максимална реализација за да има ефекти од земените кредити за таа намена.

Кривична пријава против Зоран Заев

Пулс24 - 18.09.2018

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска до Јавното обвинителство поднесе кривичната пријава против премиерот Зоран Заев за поткуп при избори за изјава на јавен митинг во Крива Паланка.Од партијата истакнуваат дека тоа е спротивно на чл. 160 и чл.

Заев на трибина од Кратово: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

Вечер Прес - 18.09.2018

Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...

Заев: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

Н.Македонија - 18.09.2018

Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...

Заев: Се прават напори за реализација на капиталните проекти

1tv - 18.09.2018

Премиерот Зоран Заев вели дека сите задолжувања на државата се за капитални инвестиции и се прават напори за нивна максимална реализација за да има ефекти од земените кредити за таа намена.

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

1tv - 18.09.2018

„Денеска во Јавното Обвинителство доставивме кривична пријава која што веќе ја најавивме во саботата на прес-конференција против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка повика на поткуп при избори што ...

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

ТВ21 - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. – Немам јас докази за некое руско влијание.

Немам докази дека Русија со лажни вести влијае врз референдумот, изјави Заев

Сакам да кажам - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев вели дека тој нема докази да каже дека Русија или било која земја влијае со лажни вести врз референдумот. “Ние сакаме да градиме пријателски односи со Руската федерaција, тие го поддржуваат членството во ЕУ, но се против ...

Заев: Немам информации за руско влијание врз референдумот

Алсат-М - 17.09.2018

На конференцијата за медиуми, ЕУ – Западен Балкан, што угринава почна во Скопје, премиерот Заев рече дека тој нема информации дека Русија се обидува да влијае врз референдумот во Македонија.

Заев: Владата нема информации за руско влијание врз референдумот

Телма - 17.09.2018

Македонија нема идентификувано земји кои шират лажни вести на овие простори, изјави премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање дали гледа опасност од негативното руското влијание во пресрет на референдумот.

Заев: Македонија нема докази за руско влијание врз референдумот

Телма - 17.09.2018

Македонија нема докази дека некоја земја од надвор прави напори да влијае врз референдумот во земјава, вклучително и Русија. Премиерот Зоран Заев денеска информираше дека владата нема идентификувано земја која преку лажни вести сака да влијае врз ...

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

Канал5 - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. - Немам докази за руско влијание овде.

Граѓаните мора сами да одлучат, тие најдобро знаат што треба да направат, велат од ВРМО-ДПМНЕ

Фокус - 17.09.2018

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ го обвини лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за како што велат присилување на граѓантие да излезат и да гласаат на референдумот. „Криминал е Заев да ги присилува граѓаните, тие мора сами да одлучат како ќе постапат на 30-ти ...

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

24 Вести - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. - Немам докази за руско влијание овде.

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

+инфо - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. – Немам јас докази за некое руско влијание.

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

Слободен Печат - 17.09.2018

Тој потсети дека нема алтернатива за Македонија освен ЕУ и НАТО, како и тоа дека Македонија „сака пријателство со сите земји“. Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, ...

Заев наместо за договор за промена на име, зборува за иднина која ќе дојде по 20 години

Курир - 17.09.2018

Говор преполн со лаги во кои вешто ги избегнува горчливите теми и болната вистина. Премиерот Зоран Заев врши класична манипулација врз македонскиот народ. Ги убедува граѓаните дека е добро да поддржат промена на уставното име на Република ...

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

Кајгана - 17.09.2018

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) – Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија.

КУРИР АНАЛИЗА: Прва недела кампања за промена на името – Слаб одзив, промашувања и повик за купување на гласови

Курир - 17.09.2018

Она што е особено карактеристично за првиот дел од стартот на кампањата за промена на името е пред се слабата посетеност на трибините на кои присуствуваат премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни работи Никола Димитров, министерката за ...

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

Сител - 17.09.2018

Немам информации за руско влијание во Македонија преку ширење на лажни вести изјави премиерот Заев. Рече дека доколку има докази за мешање на одредени земји преку дезинформации јавно ќе ги сподели.

Неуспешен референдум: Дали сопствениот Армагедон, Заев го претставува како македонска Апокалипса?

Алфа - 17.09.2018

„Немојте да мислите дека има резервна варијанта. Не. Јас направив сè што можев. Само преку одлука на граѓаните ќе имаме обезбедена иднина, алтернатива нема, се друго е бездна, кањон, се друго не е вредно за размислување,“ порача премиерот и лидер на ...

Заев без докази за мешање на Русија во референдумот

Сител - 17.09.2018

Нема докази за руско влијание во Македонија преку дезинформации или лажни вести, рече премиерот Зоран Заев, на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, која се одржува во Скопје.

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

Press24 - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. - Немам докази за руско влијание овде.

Стружани со порака до Заев: 2004-та – 2018-та, исто предавство, исти предавници, додека дишеме само Македонија (ФОТО)

Курир - 17.09.2018

Како дел од кампањата каде Зоран Заев и останатите членови на Владата ги убедуваат граѓаните да гласаат „За“ на референдумот за промена на Уставот и уставното име на Република Македонија, премиерот денеска е во Струга.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да ги присилува граѓаните што да прават на денот на референдумот

А1 On - 17.09.2018

„Договорот со Грција е најлошиот договор потпишан во историјата на Република Македонија. Заев ги урна позициите на државата и прифати работи кои неговите претходници не ни помислувале да ги прифатат.

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

МКД - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. „Немам докази за руско влијание овде.

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

Нова ТВ - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. – Немам докази за руско влијание овде.

„Криминал е Заев да ги присилува граѓаните, тие мора сами да одлучат како ќе постапат на 30-ти“

Курир - 17.09.2018

Договорот со Грција е најлошиот договор потпишан во историјата на Република Македонија. Заев ги урна позициите на државата и прифати работи кои неговите претходници не ни помислувале да ги прифатат.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да ги присилува граѓаните, тие мора сами да одлучат како ќе постапат на референдумот

Макфакс - 17.09.2018

Договорот со Грција е најлошиот договор потпишан во историјата на Република Македонија. Заев ги урна позициите на државата и прифати работи кои неговите претходници не ни помислувале да ги прифатат.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ќе одговара за повикот бизнисмените да даваат поткуп на работниците за да излезат да гласаат „за“

МКД - 17.09.2018

Kриминал е Заев да ги присилува граѓаните, тие мора сами да одлучат како ќе постапат на 30 септември. Под превезот на референдумот се прави голем криминал. Милионски тендери се доделуваат на партиски активисти или нивни роднини, додека граѓаните ги ...

Заев нема докази за руско влијание во Македонија

Независен - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. - Немам јас докази за некое руско влијание.

Заев: немам докази за руско влијание во Македонија

Р.С.Европа - 17.09.2018

Немам докази за руско влијание, Руската Федерација е пријател на Македонија и таа нема ништо против интеграцијата на Македонија во ЕУ, но е против нашата интеграција во НАТО, изјави премиерот Зоран Заев на денешната конференција за слободата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Никој не смее да ги присилува граѓаните што да прават на денот на референдумот

Стандард - 17.09.2018

„Криминал е Заев да ги присилува граѓаните, тие мора сами да одлучат како ќе постапат на 30-ти. Договорот со Грција е најлошиот договор потпишан во историјата на Република Македонија. Заев ги урна позициите на државата и прифати работи кои неговите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Никој не смее да ги присилува граѓаните што да прават на денот на референдумот

Алфа - 17.09.2018

Криминал е Заев да ги присилува граѓаните, тие мора сами да одлучат како ќе постапат на 30-ти Договорот со Грција е најлошиот договор потпишан во историјата на Република Македонија. Заев ги урна позициите на државата и прифати работи кои неговите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Никој не смее да ги присилува граѓаните што да прават на денот на референдумот

Сител - 17.09.2018

Криминал е Заев да ги присилува граѓаните, тие мора сами да одлучат како ќе постапат на 30-ти Договорот со Грција е најлошиот договор потпишан во историјата на Република Македонија. Заев ги урна позициите на државата и прифати работи кои неговите ...

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

Стандард - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. – Немам докази за руско влијание овде.

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

А1 On - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. – Немам докази за руско влијание овде.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да ги присилува граѓаните, тие мора сами да одлучат како ќе постапат на референдумот

Centar - 17.09.2018

Договорот со Грција е најлошиот договор потпишан во историјата на Република Македонија. Заев ги урна позициите на државата и прифати работи кои неговите претходници не ни помислувале да ги прифатат.

ВМРО-ДПМНЕ: Никој не смее да ги присилува граѓаните што да прават на денот на референдумот

Денешен - 17.09.2018

Криминал е Заев да ги присилува граѓаните, тие мора сами да одлучат како ќе постапат на 30-ти. Договорот со Грција е најлошиот договор потпишан во историјата на Република Македонија. Заев ги урна позициите на државата и прифати работи кои неговите ...

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

Локално - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. – Немам докази за руско влијание овде.

ЗАЕВ: Русија е наш пријател, немам докази за нивно влијание во Македонија

Денешен - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. – Немам докази за руско влијание овде.

Струшки моменти на премиерот: Заев кајче веслаше, чат-пат од лево, чат-пат од десно (ВИДЕО)

Република - 17.09.2018

Наплив на поетска инспирација, во градот на Браќата Миладиновци, доби лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој вечерва како премиер на Република Македонија, им се обрати на стружани во кампањата за референдумот за Северна: порача Заев вечерва во Струга.

Заев немал докази за руско влијание во Македонија

Вечер Прес - 17.09.2018

– Немам докази за руско влијание овде. Руската Федерација е пријател на Република Македонија и нема ништо против интеграцијата на Македонија во ЕУ, но отворено е против НАТО, рече Заев,одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на ...

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

Бриф - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. – Немам докази за руско влијание овде.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да ги присилува граѓаните, тие мора сами да одлучат како ќе постапат на референдумот

Точка - 17.09.2018

Договорот со Грција е најлошиот договор потпишан во историјата на Република Македонија. Заев ги урна позициите на државата и прифати работи кои неговите претходници не ни помислувале да ги прифатат.

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

Република - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. – Немам докази за руско влијание овде.

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

24Инфо - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. „Немам докази за руско влијание овде.

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

Мета - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, рече дека нема докази за руско влијание во Македонија. – Немам докази за руско влијание овде.

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија (ДПЛ)

Либертас - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. – Немам јас докази за некое руско влијание.

Заев: Немам информации за руско влијание врз референдумот

iPortal - 17.09.2018

На конференцијата за медиуми, ЕУ – Западен Балкан, што утринава почна во Скопје, премиерот Заев рече дека тој нема информации дека Русија се обидува да влијае врз референдумот во Македонија.

Заев: Владата нема информации за руско влијание врз референдумот

Тера - 17.09.2018

Македонија нема идентификувано земји кои шират лажни вести на овие простори, изјави премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање дали гледа опасност од негативното руското влијание во пресрет на референдумот.

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

МК News - 17.09.2018

Немам информации за руско влијание во Македонија преку ширење на лажни вести изјави премиерот Заев. Рече дека доколку има докази за мешање на одредени земји преку дезинформации јавно ќе ги сподели.

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

еМагазин - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. – Немам докази за руско влијание овде.

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

Н.Македонија - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. – Немам докази за руско влијание овде.

Заев: Немам докази за руско влијание во Македонија

1tv - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата посветена на слободата на медиумите во регионот, порача дека нема докази за руско влијание во Македонија. – Немам докази за руско влијание овде.