TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најавени пороен дожд, грмежи и ветер

Канал5 - 24.02.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно. Попладне и кон крајот на денот ќе има поројни врнежи од дожд, локално проследени и со појава на грмежи. Ќе дува засилен југоисточен ветер.

Променливо облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд

А1 On - 24.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Попладне и кон крајот на денот ќе има поројни врнежи од дожд, локално проследени и со појава на грмежи. Ќе дува засилен југоисточен ветер.

Попладне поројни врнежи и грмежи

Макфакс - 24.02.2013

Метеролозите за во недела во Македонија најавуваат променливо облачно време. Попладне и кон крајот на денот ќе има поројни врнежи од дожд, локално проследени и со појава на грмежи.

Попладне пороен дожд

Курир - 24.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Попладне и кон крајот на денот ќе има поројни врнежи од дожд, локално проследени и со појава на грмежи. Ќе дува засилен југоисточен ветер.

Уживајте во пролетните 17 степени

Press24 - 24.02.2013

Во Македонија времето претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне и кон крајот на денот нестабилно со поројни врнежи од дожд, локално проследени со појава на грмежи и засилен ветер, особено во ...

Поројни врнежи од дожд но пролетни температури

Press24 - 24.02.2013

Во Македонија времето утре претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне и кон крајот на денот нестабилно со поројни врнежи од дожд, локално проследени со појава на грмежи и засилен ветер, особено ...

Денеска поројни дождови

OhridNews - 24.02.2013

Променливо облачно време ќе преовладува денеска во Македонјија. Попладне и кон крајот на денот ќе има поројни врнежи од дожд, локално проследени и со појава на грмежи и засилен југоисточен ветер, ...

УХМР: Попладне поројни дождови и грмежи

Нетпрес - 24.02.2013

Променливо облачно со локален дожд, а попладне и кон крајот на денот со поројни врнежи од дожд, локално проследени со појава на грмежи, ни најавува за денеска Управата за хидрометеоролошки работи и ...

Врнежливо и облачно време со температура до 17 степени

Сител - 24.02.2013

Во Македонија времето претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне и кон крајот на денот нестабилно со поројни врнежи од дожд, локално проследени со појава на грмежи и засилен ветер, особено во ...

Утре умерено облачно и дождливо време

Сител - 24.02.2013

Во Македонија времето утре претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне и кон крајот на денот нестабилно со поројни врнежи од дожд, локално проследени со појава на грмежи и засилен ветер, особено ...

Времето денес ќе биде облачно со дожд и силен ветер

Sky - 24.02.2013

Во Македонија денес претпладне ќе биде претежно облачно, попладне нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. Ќе дува засилен јужен и југоисточен ветер кој ќе достигне брзина и до 50 км/ч.

Попладне поројни врнежи и грмежи

Тера - 24.02.2013

Метеролозите за во недела во Македонија најавуваат променливо облачно време. Попладне и кон крајот на денот ќе има поројни врнежи од дожд, локално проследени и со појава на грмежи.

Поројни дождови на крајот од денот

Република - 24.02.2013

Попладнево не очекуваат поројни дождови. Метеролозите најавуваат поројни врнежи од дожд на крајот на денот, локално проследени со појава на грмежи. Се најавува и засилен југоисточен ветер.

Утре поројни дождови, грмежи и засилен ветер

Sky - 24.02.2013

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне и кон крајот на денот нестабилно со поројни врнежи од дожд, локално проследени со појава на грмежи и засилен ветер, особено ...

Пороен дожд, грмежи и дожд во попладневните часови

Скопје инфо - 24.02.2013

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно. Попладне и кон крајот на денот ќе има поројни врнежи од дожд, локално проследени и со појава на грмежи. Ќе дува засилен југоисточен ветер.

Времето утре-Облачно со поинтензивни врнежи

Бриф - 24.02.2013

Во поголем дел од Балканот претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди а во јужните предели со врнежи од дожд. Во вечерните часови врнежи од дожд се очекуваат и во централните предели.

Викендов дождливо со температури до 14 степени

Дневник - 23.02.2013

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд особено во северозападниот дел од земјава. По одделни котлини во утринските часови има појава на слаба магла.

Пороен дожд и појава на грмежи на крајот од викендот

Дневник - 23.02.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно. Попладне и кон крајот на денот ќе има поројни врнежи од дожд, локално проследени и со појава на грмежи. Ќе дува засилен југоисточен ветер.

Променливо облачно со слаб дожд

Макфакс - 23.02.2013

Времето во Македонија во сабота ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд особено во северозападниот дел од земјава. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на слаба магла.

Поројни врнежи од дожд, силен ветер и 15 степени

Press24 - 23.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Попладне и кон крајот на денот ќе има поројни врнежи од дожд, локално проследени и со појава на грмежи. Ќе дува засилен југоисточен ветер.

Променливо облачно со слаб локален дожд

Курир - 23.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд особено во северозападниот дел од земјава. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на слаба магла.

Дожд и магла ни најавуваат метеоролозите за денеска

Нетпрес - 23.02.2013

Променливо облачно со слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, најавуваат метеоролозите од Управата за ...

Временска прогноза - Облачно со слаб дожд

Inpress - 23.02.2013

Скопје, 23. февруари 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде претежно облачно со слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Викенд временска прогноза... Од четврток стабилизација на времето

Факултети - 23.02.2013

Во сабота во утринските часови ке има појава на магла по котлините и долините на реките, а во текот на денот ке биде умерено облачно со повремени сончеви периоди.

Време: Променливо облачно со дожд во попладневните часови

Сител - 23.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Попладне и кон крајот на денот ќе има поројни врнежи од дожд, локално проследени и со појава на грмежи. Ќе дува засилен југоисточен ветер.

Променливо облачно со слаб локален дожд

Либертас - 23.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд особено во северозападниот дел од земјава. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на слаба магла.

Денес умерено облачно со повремени сончеви периоди, од утре повторно дожд

Скопје инфо - 23.02.2013

Денес во утринските часови ќе има појава на магла по котлините и долините на реките, а во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди.

Дожд и магла ни најавуваат метеоролозите за денеска

Точка - 23.02.2013

Променливо облачно со слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, најавуваат метеоролозите од Управата за ...

Променливо време со пороен дожд попладне

Sky - 23.02.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно време. Попладне и кон крајот на денот ќе има поројни врнежи од дожд, локално проследени и со појава на грмежи.

Утре пролетни температури и поројни дождови

Sky - 23.02.2013

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно. Попладне и кон крајот на денот ќе има поројни врнежи од дожд, локално проследени и со појава на грмежи. Ќе дува засилен југоисточен ветер.

Од недела пороен дожд, грмежи и засилен ветер

МК News - 23.02.2013

Под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот, од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен карактер.

Облачно време со сончеви периоди

Н.Македонија - 23.02.2013

Во текот на денот се очекува умерено облачно време со повремени сончеви периоди. Утринската температура ќе се движи од -1 степен до седум степени, а максималните дневни температури ке се движат од ...

Дожд и денеска и викендов

eReporter - 23.02.2013

Променливо облачно време со локални врнежи од дожд на планините со снег, најавуваат за денеска метеоролозите. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Од недела пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Утрински - 22.02.2013

Под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот, од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен карактер.

Времето ќе биде облачно со слаб дожд

Канал5 - 22.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд особено во северозападниот дел од земјава. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на слаба магла.

И денеска облаци, дожд и снег на планините

Канал5 - 22.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег особено претпладнето. По одделни котлини и речните долини ќе има појава на утринска магла.

Повремен дожд и снег на планините

24 Вести - 22.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег, особено претпладне. По одделни котлини и речните долини ќе има појава на утринска магла.

Повремен дожд и снег на планините

Дневник - 22.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег, особено претпладне. По одделни котлини и речните долини ќе има појава на утринска магла.

Од недела пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Дневник - 22.02.2013

Под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот, од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен карактер.

Од недела пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Канал5 - 22.02.2013

Под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот, од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен карактер.

Времето денеска со облаци и со дождови

+инфо - 22.02.2013

Времето во земјава денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, додека на планините ќе врне снег, особено претпладнето.

Викендов дожд, грмежи и ветер

Press24 - 22.02.2013

Од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен карактер, под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот Локално ќе биде нестабилно со ...

Од недела до вторник нестабилно време со обилни врнежи од дожд и грмежи

Нетпрес - 22.02.2013

Од недела до вторник под влијание на влажни и топли воздушни бранови од Медитеранот ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат пообилен карактер, информираат од УХМР.

Викенд временска прогноза - задолжително понесете си чадор со себе

Press24 - 22.02.2013

Утре во Македонија времето ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на слаба магла, а ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Тмурно но топличко време - уживајте во викендот

Press24 - 22.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд особено во северозападниот дел од земјава. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на слаба магла.

Од недела пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Сител - 22.02.2013

Под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот, од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен карактер.

Повремен дожд и снег на планините

Сител - 22.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег, особено претпладне. По одделни котлини и речните долини ќе има појава на утринска магла.

Од недела до вторник поројни дождови и силни ветришта

+инфо - 22.02.2013

Под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот, од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен карактер.

Повремен дожд и снег на планините

Кирилица - 22.02.2013

Повремен дожд и снег на планините Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег, особено претпладне.

Од недела пороен дожд, грмежи и ветер

Кирилица - 22.02.2013

Од недела пороен дожд, грмежи и ветер Под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот, од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен ...

Македонија денеска под дожд и снег

Курир - 22.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег, особено претпладне. По одделни котлини и речните долини ќе има појава на утринска магла.

Времето денес ќе биде облачно со слаби врнежи

Сител - 22.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд особено во северозападниот дел од земјава. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на слаба магла.

Утре облачно, не очекува и дожд и магла

А1 On - 22.02.2013

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре облачно и до 14 степени, од недела пороен дожд

+инфо - 22.02.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северозападниот дел од земјава. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на слаба магла.

Од недела пороен дожд, грмежи и засилен ветер

А1 On - 22.02.2013

Под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот, од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен карактер.

Од недела пороен дожд, грмежи и засилен ветер

МРТ - 22.02.2013

Под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот, од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен карактер.

Повремен дожд и снег на планините

МРТ - 22.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег, особено претпладне. По одделни котлини и речните долини ќе има појава на утринска магла.

Поројни дождови од недела до вторник

Курир - 22.02.2013

Под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот, од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен карактер.

Променливо облачно со повремен дожд и снег

Макфакс - 22.02.2013

Времето во Македонија во петок ќе биде прoменливо облачно со повремени локални врнежи од дожд на планините со снег, особено предпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Променливо облачно време со повремен дожд и снег

Таратур - 22.02.2013

Времето денес ќе биде прoменливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините со снег, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Чадорот задолжителен денеска

Нетпрес - 22.02.2013

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд на планините со снег, особено предпладне, вакво време за денеска ни најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Од недела пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Денешен - 22.02.2013

Под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот, од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен карактер.

Чадорот задолжителен денеска

Точка - 22.02.2013

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд на планините со снег, особено предпладне, вакво време за денеска ни најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Поројни дождови и силни ветришта од недела до вторник

Sky - 22.02.2013

Од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен карактер. Врнежите ќе бидат под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот.

Повремен дожд и снег на планините

Либертас - 22.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег, особено претпладне. По одделни котлини и речните долини ќе има појава на утринска магла.

Од недела до вторник нестабилно време со обилни врнежи од дожд и грмежи

Точка - 22.02.2013

Од недела до вторник под влијание на влажни и топли воздушни бранови од Медитеранот ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат пообилен карактер, информираат од УХМР.

Утре облаци, дожд и магла

Sky - 22.02.2013

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денес облачно со повремен дожд и снег

Канал 77 - 22.02.2013

Времето во Македонија во петок ќе биде прoменливо облачно со повремени локални врнежи од дожд на планините со снег, особено предпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Дожд и снег на планините

Бриф - 22.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег, особено претпладне. По одделни котлини и речните долини ќе има појава на утринска магла.

Времето викендов дождливо и топло

Република - 22.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд особено во северозападниот дел од земјава. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на слаба магла.

Дождлив ден денеска, особено претпладне

Sky - 22.02.2013

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд на планините со снег. Врнежите ќе бидат зачестени особено предпладне.

Променливо облачно со локални врнежи од дожд

Денешен - 22.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег особено претпладнето. По одделни котлини и речните долини ќе има појава на утринска магла.

Од недела дожд, грмежи и ветер

Н.Македонија - 22.02.2013

Под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот, од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен карактер Локално ќе биде нестабилно со ...

Од недела пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Идивиди - 22.02.2013

Скопје, 22 февруари 2013 (МИА) - Под влијание на влажна и топла воздушна маса од Медитеранот, од недела до вторник во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат и пообилен ...

Времето утре ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд

А1 On - 21.02.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег особено претпладнето.

И утре не го заборавајте чадорот - ќе врне цел ден

Press24 - 21.02.2013

Утре во Македонија времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, а на планините ќе има појава на снег По одделни котлини и речните долини ќе има појава на утринска магла, а ќе дува и ...

Утре претпладне пак дождливо

+инфо - 21.02.2013

Времето во Македонија утре ќе биде прoменливо облачно со повремени локални врнежи од дожд на планините со снег, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Облачно и магливо време со температури до 11 степени

Press24 - 21.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег особено претпладнето. По одделни котлини и речните долини ќе има појава на утринска магла.

Каде и да одите чадорот со вас - облачно и врнежливо време

Press24 - 21.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, a во јужните делови претежно облачно. Ќе има повремени врнежи од дожд, особено повеќе ќе бидат застапени во попладневните часови, а пообилни се ...

Променливо време, со повремени врнежи и сончеви периоди

Курир - 21.02.2013

Во Македонија денес ќе преовладува променливо облачно време, a во јужните делови ќе биде претежно облачно. Ќе има повремени врнежи од дожд, особено во попладневните часови, а пообилни се очекува да ...

Облачно со повремен дожд и снег

МРТ - 21.02.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, a во јужните делови претежно облачно. Ќе има повремени врнежи од дожд, особено повеќе ќе бидат застапени во попладневните часови, а пообилни се ...

И денеска облачно и дождливо време

МКД - 21.02.2013

Утрово измерените температури изнесуваа во Скопје 3 Целзиусови степени, во Крива Паланка 2, Штип 4, во Струмица врне дожд и температурата е 5 степени, во Гевгелија 6, Прилеп 1, Претор 0...

И денеска дожд и облачно време

МКД - 21.02.2013

Времето денеска ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд во попладневните часови. Повремени сончеви периоди ќе има во северните и северноисточните предели. Ќе дува слаб доумерен југоисточен ветер.

Метео - Променливо облачно време со локални врнежи од дожд на пониските и снег на повисоките места

Inpress - 21.02.2013

Скопје, 22. февруари 2013 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде прoменливо облачно со повремени локални врнежи од дожд на планините со снег, особено предпладне.

Денес променливо облачно со повремен дожд

Канал 77 - 21.02.2013

Времето во Македонија во денес, ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 3 до 8 степени.

Денеска ќе биде сончево и ветровито

Канал5 - 20.02.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од два до десет степени.

И утре ќе имаме дождлив ден

Канал5 - 20.02.2013

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од пет до 10 степени. Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, a во јужните делови претежно облачно.

Утре дожд и максимални 8 степени

+инфо - 20.02.2013

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Утре дожд и максимални 10 степени

+инфо - 20.02.2013

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне, а пообилни се очекува да бидат врнежите во југоисточниот дел на земјава.

Време: Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Сител - 20.02.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, a во јужните делови претежно облачно. Ќе има повремени врнежи од дожд, особено повеќе ќе бидат застапени во попладневните часови, а пообилни ...

Сончево време со локална облачност

Р.С.Европа - 20.02.2013

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

По утринската магла, сончево и потопло

МРТ - 20.02.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од два до 10 степени.

Денеска сонце и температури до 10 степени

МКД - 20.02.2013

Денеска времето ќе биде сончево време, со јужен ветер и максимални температури до 10 степени, без врнежи од дожд и снег на планините.

По утринската магла преку ден претежно сончево со локална облачност

Сител - 20.02.2013

Во Македонија во утринските часови ке има појава на умерен мраз и магла која понекаде ке се задржи и претпладне, а во текот на денот ке биде претежно сончево со локална облачност и потопло.

Метео - Сончево време со умерена облачност и температура до 10. степен

Inpress - 20.02.2013

Скопје, 20. февруари 2013 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во утринските часови по одделни котлини, долини и планински превои ќе има појава на магла или ...

По маглата, сончево и потопло време

Курир - 20.02.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утре облаци и дожд

Sky - 20.02.2013

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Сончево време со локална облачност

Канал 77 - 20.02.2013

Времето во Македонија во среда ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 2 до 10 степени.

Облачно време со појава на магла

Денешен - 20.02.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со појава на магла во утринските часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од два до 10 степени.

Цел ден ќе врне дожд и снег

Sky - 20.02.2013

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 3 до 8 степени.

Денеска дожд и снег

Канал5 - 19.02.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините само снег. На места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Македонија ќе ја огрее сонце - температурите ќе достигнат 10 степени

Press24 - 19.02.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од два до 10 степени.

Утре сончево со умерена облачност и температури до 10 степени

Press24 - 19.02.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец Температурата ќе се движи од два до 10 степени.

Времето утре сончево со локална облачност

Сител - 19.02.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од два до 10 степени.

Облачно со повремен дожд и снег

Нетпрес - 19.02.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините само снег. На места врнежите ќе бидат пообилни. Температурата се движи од нула до седум степени.

Временска прогноза - Облачно со повремен дожд

Inpress - 19.02.2013

Скопје, 19. февруари 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и снег, додека на планините само снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветар.

Времето утре стабилно, од четврток повторно дожд

Нетпрес - 19.02.2013

Утре се очекува преодно стабилизирање на времето, а веќе од четврток ќе преовладува променливо облачно со повремен дожд и пораст на температурите, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Денес облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Либертас - 19.02.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините само снег. На места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Времето утре стабилно, од четврток повторно дожд

Точка - 19.02.2013

Утре се очекува преодно стабилизирање на времето, а веќе од четврток ќе преовладува променливо облачно со повремен дожд и пораст на температурите, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Сончев ден со максимални 10 степени

Sky - 19.02.2013

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 2 до 10 степени.

Облачно време со дожд и снег

Канал 77 - 19.02.2013

Времето во Македонија во вторник ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините само снег. На места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Облачно време со повремени врнежи од дожд и снег

Денешен - 19.02.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините само снег. На места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Sky - 19.02.2013

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините само снег. На места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Облачно со повремен дожд и снег

Точка - 10.03.2021

Времето денеска облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините со повремен снег. Поради продор на студена воздушна маса, во текот на денот границата на снежните врнежи ќе се спушта, па околу пладне снег ќе врне и на повисоките места, а во ...

Денеска облачно, со дожд и снег

eReporter - 19.02.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините само снег. На места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денеска ќе биде врнежливо

Канал5 - 18.02.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките места дожд и снег, а на планините само снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Облачно и врнежливо со температури до осум степени

Дневник - 18.02.2013

Времето денеска во земјава ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд во пониските места. На повисоките места, пак, се можни врнежи од дожд и снег, додека на планините ќе преовладува снег.

Утре облаци, дожд и ветер

Press24 - 18.02.2013

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег на планините На места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

И утре облаци и дожд

+инфо - 18.02.2013

Метеоролозите за утре најавуваат облачно време проследено со обилни врнежи од дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а температурата ќе се движи од нула до седум ...

Облачно време со врнежи од дожд и снег

Сител - 18.02.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините само снег. На места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре очекувајте врнежи од дожд и снег

Сител - 18.02.2013

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините само снег. На места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Македонија под облаци - тмурно и дождливо време

Press24 - 18.02.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките места дожд и снег, а на планините само снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Малку снег, повеќе дожд

OhridNews - 18.02.2013

Во Охрид денеска ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд. Максималната дневна температура ќе достигне до 5 степени Целзиусови.

Топло и дождливо време

МКД - 18.02.2013

Времето утрово е топло и облачно, со температури од 0 до 7 Целзиусови степени и повремени врнежи од дожд. Целата земја е главно под медитеранска циклонска активност и дува слаб ветер од југоисточен ...

Облачно време со дожд и снег

Макфакс - 18.02.2013

Времето во Македонија во вторник ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините само снег. На места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Сончево со умерена облачност и температура до 10 степени

Нетпрес - 18.02.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од два до 10 степени.

Облачно со повремен дожд и температура до осум степени

Нетпрес - 18.02.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките места дожд и снег, а на планините само снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Земете си чадор, денеска врнежи од дожд

Курир - 18.02.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките места дожд и снег, а на планините само снег. Ќе дува и слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

И денеска нема да видиме сонце - дожд и снег низ Македонија

Press24 - 18.02.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините само снег. На места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денеска облачно со локален дожд и снег

+инфо - 18.02.2013

Времето денеска во цела Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места ќе врне снег и дожд.

Утре облачно со повремени врнежи од дожд и снег

А1 On - 18.02.2013

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините само снег. На места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре не очекува облачно и дождливо време

Sky - 18.02.2013

Метеоролозите за утре најавуваат облачно време проследено со обилни врнежи од дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Облачно време со врнежи од дожд и снег

Sky - 18.02.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките места дожд и снег. Температурата ќе се движи од 2 до 8 степени.

Облачно и врнежливо со температури до осум степени

Либертас - 18.02.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките места дожд и снег, а на планините само снег.

Понеделнички облачно

Република - 18.02.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките места дожд и снег, а на планините само снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Неделна анализа: Врнежлива и топла недела

Скопје инфо - 18.02.2013

Во понеделник во утринските часови ќе има појава на слава магла по котлините, а во текот на денот ќе биде облачно со слаби врнежи од дожд, а над 900 метри со врнежи од снег.

Облачно со повремен дожд и температура до осум степени

Точка - 18.02.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките места дожд и снег, а на планините само снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Сончево со умерена облачност и температура до 10 степени

Точка - 18.02.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од два до 10 степени.