TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анима Мунди: По вестите за нови напади од кучиња, пронајдовме отров во Центар, Аеродром и Карпош

Фокус - 10.12.2017

По завчерашниот инцидент и каснување на повеќе граѓани од напуштено расно куче кое сигурно имало сопственик, во медиумите се пласираа непроверени информации за повторни напади од куче-скитник, што придонесе да се создаде паника, страв и ...

Анима Мунди: Поставени се отрови за кучиња на високо-фреквентни локации

А1 On - 10.12.2017

„По инцидентот и каснување на повеќе граѓани од напуштено расно куче кое со сигурност имало сопственик, во медиумите се пласираа непроверени информации за повторни напади од куче скитник на ул.

Анима мунди: Информациите дека има напади од друго куче се погрешни

Либертас - 10.12.2017

Здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ преку соопштение реагира на серијата напади од куче врз граѓани на Скопје, посочувајќи дека ширењето паника и употребата на отвори од граѓаните може да доведе во опасност невини животни, но и човечки ...

„Анима Мунди“: Да се отстрани отровот, ова беше изолиран случај

ТВ21 - 10.12.2017

„По инцидентот и каснување на повеќе граѓани од напуштено расно куче кое со сигурност имало сопственик, во медиумите се пласираа непроверени информации за повторни напади од куче скитник и со тоа во јавноста се создава паника, страв и дезинформирање ...

Анима мунди: Нападот во Гази Баба го извршило истото расно куче од Аеродром, а не куче-скитник

Скопје инфо - 10.12.2017

Здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ преку соопштение реагира на серијата напади од куче врз граѓани на Скопје, посочувајќи дека ширењето паника и употребата на отвори од граѓаните може да доведе во опасност невини животни, но и човечки ...

Анима Мунди: Со ширење на дезинфомации и паника, човечки жртви од отров се само прашање на време

Радио МОФ - 09.12.2017

Здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ преку соопштение реагира на серијата напади од куче врз граѓани на Скопје, посочувајќи дека ширењето паника и употребата на отвори од граѓаните може да доведе во опасност невини животни, но и човечки ...

За проблемот со агресивните кучиња скитници

Окно - 09.12.2017

Од Анима Мунди велат: „Нападите се случиле од расно куче кое е непознато на локалното население и на активистите за заштита на животните од тој реон, кое некој го пуштил и се обидуваме да го лоцираме, го бараме.

Анима Мунди:Кучето што нападна десетина луѓе е расно и има сопственици

AKO - 09.12.2017

Здружението за заштита на животните Анима Мунди во реакцијата по повод синоќешниот случај на неколку напади врз шест лица, меѓу кои и деца, наводно од куче-скитник во Аеродром, наведува дека станува збор за расно куче, а вината ја лоцираат во ...

Анима Мунди : Кучето е расно и имало сопственик

Репортер - 09.12.2017

Од здружението Анима Мунди тврдат дека кучето е расно и има или имало сопственик . Апелираат да се почитува законот и обврската за регистрирање и чипирање на сите кучиња за да не дојде до слични инциденти како синоќешниот .

„Ротфајлерот“ сеуште на улица, има нови каснати?!

Скопје24 - 09.12.2017

Триесет и шест годишната З.Р. и нејзиниот 6 годишен син вчера околу 14:30 часот биле нападнати и искасани од куче на улицата „Перо Наков“ во Скопје. Како што информираат од полицијата, случајот кај нив бил пријавен од страна на сопругот и татко, Р.А.

Анима Мунди:Најстрога казна за сопственикот чие куче нападнало луѓе

Нова ТВ - 08.12.2017

Здружението за заштита на животни „Анима Мунди“ денеска преку соопштение реагираше на вчерашниот настан во кој од расно куче кое има сопственик беа каснати шест лица меѓу кои и две деца. „Потресени сме, засегнати лично и чувствуваме одговорност и ...

Ротвајлерот кој нападна минувачи не е куче скитник, туку има сопственик, велат од Анима Мунди

Фокус - 08.12.2017

Од здружението за заштита на животните Анима Мунди реагираат по вчерашниот настан кога куче нападна минувачи, меѓу кои и деца, во населбата Ново Лисиче, при што повредени беа девет лица. Според здружението кучето не е скитник, туку има сопственик.

Aнима мунди: Домашно расно куче слободно шетало и гризнало повеќе луѓе во Аеродром

МКД - 08.12.2017

Расно куче кое имало сопственик и кое било пуштено слободно да шета, нападнало и гризнало повеќе луѓе во населба Аеродром, информираат од здружението за заштита на животни Анима мунди. „Нападите се случиле од расно куче кое е непознато на локалното ...

Родители на искасаните деца во Аеродром ќе го тужат Град Скопје

Фокус - 08.12.2017

Родители на децата во Аеродром кои беа нападнати синоќа од куче, планираат да покренат тужба против Град Скопје. Во синоќешниот напад од разгневено куче во Ново Лисиче беа повредени неколку деца и две жени кои се обиделе да им помогнат.

Кучиња напаѓаат луѓе - 9 лица завршија на инфективно

24 Вести - 08.12.2017

Преплашени и во шок, жителите од зградите во близина на булеварот АСНОМ во Ново Лисиче бараат надлежните институции да ги заштитат од кучињата скитници. Никола Поповски татко на едно од вкупно четирите искасани деца најавува тужби, оти на неговиот ...

Анима мунди: Нападите се случиле од расно куче, бараат одговорност

Сител - 08.12.2017

Здружението за заштита на животните Анима Мунди во реакцијата по повод синоќешниот случај на неколку напади врз шест лица, меѓу кои и деца од страна на куче - скитник во Аеродром наведува дека станува збор за расно - куче, а вината ја лицираат во ...

Се трага по кучето кое нападна шест лица, кучето не е бездомник туку има сопственик

+инфо - 08.12.2017

По нападите реагираа и од Анима Мунди, од каде велат дека станува збор за расно куче кое има свој сопственик. Од општина Аеродром информираат дека надлежните органи работат на лоцирање на кучето што нападна шест лица синоќа меѓу булеварите АСНОМ и ...

Анима Мунди: Жртви на неодговорно сопствеништво – расно куче кое има сопственик е кучето кое нападнало и изгризало луѓе ...

А1 On - 08.12.2017

„Реагираме во однос на вчерашниот страотен настан кога расно куче кое има сопственик и кое е пуштено слободно да шета нападнало и гризнало повеќе луѓе во населба Аеродром. Каснати се 6 лица, меѓу кои има деца.

Анима мунди: Нападите се случиле од расно куче со сопственик, бараме одговорност

Либертас - 08.12.2017

Здружението за заштита на животните Анима Мунди во реакцијата по повод синоќешниот случај на неколку напади врз шест лица, меѓу кои и деца од страна на куче – скитник во Аеродром наведува дека станува збор за расно – куче, а вината ја лицираат во ...

„Анима Мунди“: Расно куче кое имало сопственик касало луѓе во Аеродром

Кајгана - 08.12.2017

Расно куче кое имало сопственик и кое било пуштено слободно да шета, нападнало и гризнало повеќе луѓе во населба Аеродром, информираат од здружението за заштита на животни „Анима мунди“. Претходно, полицијата соопшти дека кучето искасало две жени на ...

„Анима Мунди“: Расно куче кое имало сопственик касало луѓе во Аеродром

Макфакс - 08.12.2017

Расно куче кое имало сопственик и кое било пуштено слободно да шета, нападнало и гризнало повеќе луѓе во населба Аеродром, информираат од здружението за заштита на животни „Анима мунди“. Претходно, полицијата соопшти дека кучето искасало две жени на ...

Анима Мунди : Кучето е расно и имало сопственик

Канал5 - 08.12.2017

Кучето кое нападна дваесетина луѓе , меѓу кои и деца во Аеродром е заловено , соопштуваат од Град Скопје . Од здружението Анима Мунди тврдат дека кучето е расно и има или имало сопственик .

Пронајдено кучето што нападна искаса луѓе, Анима мунди бара најстрога казна за сопственикот

ТВ21 - 08.12.2017

„Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта“, извести Град Скопје. Се работи за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик.

Анима мунди: Нападите се случиле од расно куче, бараат одговорност

Канал5 - 08.12.2017

Здружението за заштита на животните Анима Мунди во реакцијата по повод синоќешниот случај на неколку напади врз шест лица, меѓу кои и деца од страна на куче - скитник во Аеродром наведува дека станува збор за расно - куче, а вината ја лицираат во ...

Од Анима мунди велат дека нападите се од расно куче, бараат одговорност...

Н.Македонија - 08.12.2017

Од Анима мунди велат дека нападите се од расно куче, бараат одговорност Здружението за заштита на животните Анима Мунди во реакцијата по повод синоќешниот случај на неколку напади врз шест лица, меѓу кои и деца, од куче-скитник во Аеродром, наведува ...

За „Анима Мунди“ пак друг е крив, кучето било лошо воспитано!

МК News - 08.12.2017

По објавата за немилиот настан кој вчеравечер се случи во скопската населба Аеродром, со ротвајлерот кој искаса деца, се јавија од здружението за заштита на животни „Анима мунди“. Тие велат дека расното куче имало сопственик и било пуштено слободно ...

Вознемирувачка фотографија: „Анима Мунди“: Расно куче кое имало сопственик касало луѓе во Аеродром

Точка - 08.12.2017

Расно куче кое имало сопственик и кое било пуштено слободно да шета, нападнало и гризнало повеќе луѓе во населба Аеродром, информираат од здружението за заштита на животни „Анима мунди“. Претходно, полицијата соопшти дека кучето искасало две жени на ...

Се трага по кучето што нападна луѓе, Анима Мунди тврдат дека е расно

Слободен Печат - 08.12.2017

Од општина Аеродром информираат дека надлежните органи работат на лоцирање на кучето што нападна шест лица синоќа меѓу булеварите АСНОМ и „Јане Сандански“. – Град Скопје, со екипите на јавното претпријатие Комунална хигиена, веднаш по пријавувањето ...

За „Анима Мунди“ пак друг е крив, кучето било лошо воспитано!

Репортер - 08.12.2017

По објавата за немилиот настан кој вчеравечер се случи во скопската населба Аеродром, со ротвајлерот кој искаса деца, се јавија од здружението за заштита на животни „Анима мунди“. Тие велат дека расното куче имало сопственик и било пуштено слободно ...

Се трага по кучето кое нападна шест лица, кучето не е бездомник туку има сопственик

МК News - 08.12.2017

Од општина Аеродром информираат дека надлежните органи работат на лоцирање на кучето што нападна шест лица синоќа меѓу булеварите АСНОМ и „Јане Сандански“. „Град Скопје, со екипите на јавното претпријатие Комунална хигиена, веднаш по пријавувањето ...

„Анима Мунди“: Расно куче кое имало сопственик касало луѓе во Аеродром

Локално - 08.12.2017

Расно куче кое имало сопственик и кое било пуштено слободно да шета, нападнало и гризнало повеќе луѓе во населба Аеродром, информираат од здружението за заштита на животни „Анима мунди“. Претходно, полицијата соопшти дека кучето искасало две жени на ...

Анима Мунди: Кучето кое изгризало луѓе во Аеродром е расно и има сопственик

Стандард - 08.12.2017

Здружението за заштита на животните Анима Мунди во реакцијата по повод синоќешниот случај на неколку напади врз шест лица, меѓу кои и деца од страна на куче – скитник во Аеродром наведува дека станува збор за расно – куче, а вината ја лицираат во ...

„Анима мунди“: Oдговорност за сопственикот на кучето што нападна деца во Аеродром

Мета - 08.12.2017

Здружението за заштита на животните, „Анима Мунди“ вели дека шесте лица, меѓу кои и четири деца, во општина Аеродром биле нападнати од расно куче. Од здружениеето бараат одговорност од сопственикот кој го пуштил кучето на слобода.

(ФОТО) Искасаното девојче  Ума од ротвајлерот во Аеродром

Репортер - 08.12.2017

Таткото на едно од искасаните деца од ротвајлерот во населбата Аеродром, објави фотографии на социјалните мрежи од крвавите рани на својата ќерка Ума и најави тужба за здружението за заштита на животни „Анима мунди“.

„Анима Мунди“: Расно куче кое имало сопственик касало луѓе во Аеродром

Вечер - 08.12.2017

Расно куче кое имало сопственик и кое било пуштено слободно да шета, нападнало и гризнало повеќе луѓе во населба Аеродром, информираат од здружението за заштита на животни „Анима мунди“. Претходно, полицијата соопшти дека кучето искасало две жени на ...

Анима мунди бараат одговорност: Нападите во скопски Аеродром се случиле од расно куче

еМагазин - 08.12.2017

Здружението за заштита на животните Анима Мунди во реакцијата по повод синоќешниот случај на неколку напади врз шест лица, меѓу кои и деца од страна на куче - скитник во Аеродром наведува дека станува збор за расно - куче, а вината ја лицираат во ...

Анима Мунди: Кучето кое синоќа ги нападна граѓаните е расно и има сопственик

Поглед - 08.12.2017

Кучето кое нападна дваесетина лица во скопската населба Аеродром меѓу кои и деца, е заловено информираат од Град Скопје. Од здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ за Канал 5 велат дека кучето било расно и имало сопственик.