TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР трага по разбојниците

Алсат-М - 12.04.2009

Три дена по кражбата на 50 илјади евра во Прокредит банка, освен двете возила полицијата и денеска не успеа да уапси ниеден од седумте осомничени.

Грабежот на Про-кредит е неисплатлив?!

Вечер - 12.04.2009

Малку е веројатно дека пет добро подготвени, вооружени, лица излегле да ограбуваат банка сред бел ден, во центар на град, за да украдат само 50.000 евра. Тоа е вообичаен дневен промет на секоја експозитура.

Крв и оружје во возилата на ограбувачите

А1 - 11.04.2009

Локви од крв имало во едно од возилата со кое вчера побегнаа криминалците од пред „ПроКредит Банка“, дознава А1. Најверојатно и бандата не куртулила од престрелката во центарот на Скопје.

Хорор-грабеж среде Скопје

Време - 11.04.2009

Скопје вчера личеше на Чикаго од времето на мафијашките пресметки. Дрзок вооружен грабеж на експозитура на Прокредит банка, извршен за време на утринскиот сообраќаен шпиц, во центарот на Скопје, го блокира ...

Грабеж на банка во Скопје: се пукаше на сите страни

Утрински - 11.04.2009

Центарот на Скопје вчераутро беше како сцена од гангстерски филм. При спектакуларен грабеж на банка, ранети се двајца полицајци што се судриле со разбојниците, како и една жена, која била погодена од заскитан ...

Банките и поштите главна цел на разбојниците

Утрински - 11.04.2009

Седумдесетина дена минаа од последниот оружен грабеж на банка во земјава. Кон крајот на јануари, маскирано и вооружено лице со пиштол влезе во експозитура на Инвест банка во Гостивар.

Oружен грабеж во Струга

Утрински - 11.04.2009

ОХРИД - Непознати лица вчераутро околу 4,30 часот извршија оружен грабеж во објект на „Астра клуб“ во Струга. Како што соопшти СВР-Охрид, грабежот го извршиле три маскирани лица вооружени со две автоматски ...

Ограбија, пукаа, избегаа

Дневник - 11.04.2009

Сите бевме во шок и во паника. Легнавме на земја од страв да не не' убијат. Беа осум до десет вооружени и маскирани напаѓачи. Носеа униформи на кои пишуваше полиција.

Среде Скопје банда ограби, изрешета и исчезна

Н.Македонија - 11.04.2009

Рафали од автоматски пушки, искршени излози, изрешетани возила, панични бегства на минувачи беше само дел од сликата на строгиот центар на Скопје во утринскиот шпиц.

И во Косово се трага по разбојниците

Алсат-М - 11.04.2009

Се уште не се пронајдени разбојниците кои го извршија вчерашниот грабеж во Прокредит банката во Скопје. Портпаролот на полицијата Иво Котевски, вели дека се уште се трага по осомничените за грабежот на ...

Еден од ограбувачите на Про Кредит банка е ранет

Канал5 - 11.04.2009

Кои се крадците кои на сред бел ден во строгиот центар на градот влегоа во банката и успеаја да избегаат со 50 илјади евра се уште не се знае.

Вооружен грабеж на „Прокредит банка“, петмина повредени

А1 - 10.04.2009

Вооружена банда маскирана во полициски Алфи, со калашникови утрово ја ограбија експозитурата на „Прокредит банка“ во центарот на Скопје. Петмина се повредени и за среќа никој не е во животна опасност.

Ексклузивни снимки од грабежот на банката

А1 - 10.04.2009

Меѓу петте погодени во утринскиот грабеж на „Прокредит банка“, еден полицаец е тешко ранет. Во досега невидено насилство на македонските улици, ограбена е експозитура во центарот на Скопје, спроти Соборниот ...

„Дрзок“ грабеж во Скопје

BBC - 10.04.2009

Во престрелката меѓу полицијата и разбојници при оружениот грабеж на банка во центарот на Скопје повредени се петмина, од кои двајца полицајци.

Повредени полицец и жена патник во автобус

Вест - 10.04.2009

Неофицијално дознаваме дека полицијата веќе уапсила неколкумина од напаѓачите, а пак кај селото Визбегово бил пронајден и еден од автомобилите кои разбојниците го користеле во нападот Фото-галерија од грабежот ...

Повредени двајца полицајци и тројца граѓани

Вест - 10.04.2009

Напаѓачите до банката дошле со две возила. Биле облечени во црни униформи и на себе носеле елеци на кои на латиница било напишано "полис".

Воорежн грабеж на "Про кредит" банка во центарот на Скопје

Телма - 10.04.2009

Двајца полицајци, од кои едниот со сериозни повреди, се ранети претпладнево во оружениот грабеж на Про кредит банка лоцирана на булеварот „Партизански одреди“ во близина на Соборниот храм, што го извршија ...

Застрелан полицаец во центарот на Скопје

Н.Македонија - 10.04.2009

Скопје, 10 април (МИА) -Полицаец претпладнево е застрелан од непознати вооружени лица пред Про кредит банка лоцирана на улица Партизански одреди во близна на Соборниот храм.

Застрелан полицаец во центарот на Скопје

Алфа - 10.04.2009

Полицаец претпладнево е застрелан од непознати вооружени лица пред Про кредит банка лоцирана на улица Партизански одреди во близна на Соборниот храм. Повредениот полицаец со возило е пренесен во болница.

Ранети во грабеж на банка! Дел од крадците убиени?

Форум - 10.04.2009

Повеќе лица се ранети во грабежот што утрово се случи во филијала на ПроКредит банка, како и од заскитани куршшуми пред зградата на Владата, дознава forum.com.mk.

Крадците заминале од банката со две вреќи

Форум - 10.04.2009

Вооружените крадци кои утрово ја ограбија ПроКредит банка и ранија повеќе лица, од банката излегле со две вреќи, дознаваме од очевидци.

Про Кредит Банка: Вработени во банката не се повредени, украдени се 50.000 евра

Н.Македонија - 10.04.2009

Службата за односи со јавност на Про Кредит Банка информира дека во инцидентот утринава во нивната експозитура во центарот на Скопје нема повредени од вработените и клиентите, но дека разбојниците украле ...

Двајца полицајци и жена повредени при оружен грабеж во центарот на Скопје

Алфа - 10.04.2009

Двајца полицајци и една жена се повредени претпладнево во оружениот грабеж на Про кредит банка лоцирана на булеварот „Партизански одреди“ во близина на Соборниот храм, што го извршија засега непознати лица.

Спектакуларен грабеж сред бел ден во Скопје

Алфа - 10.04.2009

Еден полицаец е ранет, како и жена од заскитан куршум, при вооружениот грабеж што изутрината околу 09,30 часот се случи во експозитура на банка спроти Соборниот храм.

Пет лица повредени при оружен грабеж на Про кредит банка во Скопје

Н.Македонија - 10.04.2009

Скопје, 10 април (МИА) - Двајца полицајци и една жена се ранети во оружениот грабеж на Про кредит банка лоцирана на булеварот „Партизански одреди“ во близина на Соборниот храм, што претпладнево околу 9:30 ...

Ограбувачите со полициски униформи и 50 илјади евра плен

Форум - 10.04.2009

Во грабежот на “Прокредит“, банката во центарот на Скопје учествувале десетина маскирани лица, кои изрежирале ситуација дека се полициски службеници, што обезбедуваат пренос на пари Десетина маскирани лица ...

Тројцата повредени цивили при грабежот на „Прокредит банка“ пуштени на домашно лекување

Алфа - 10.04.2009

Тројцата цивили кои беа полесно повредени при денешниот оружен грабеж на „Прокредит банка“ во Скопје и пренесени во Градската болница, се пуштени на домашно лекување.

Банда ограби 50.000 евра и застрела полицајци во центарот на Скопје

Алсат-М - 10.04.2009

Двајца полицајци и една жена се повредени претпладнево од непознати вооружени лица при грабеж во Про кредит банка лоцирана на булевар „Партизански одреди“ во близна на Соборниот храм.

Нема повредени вработени во ПроКредит банка при грабежот

Форум - 10.04.2009

Нема повредени од вработените и клиентите на ПроКредит банка, кои во текот на грабежот се нашле во експозитурата, стои во официјалното соопштение на банката “Благодарение на навремената реакција на мониторинг ...

Грабеж во Струга

Алсат-М - 10.04.2009

Непознати лица околу 4:30 часот извршиле оружено разбојништво во објект на ноќниот „Астра клуб“ во Струга. Како што соопшти СВР - Охрид, грабежот го извршиле три маскирани лица вооружени со две автоматски ...

Возилата пронајдени, ограбувачите на ПроКредит банка во бегство

Форум - 10.04.2009

Двете возила, со кои ограбувачите на ПроКредит банка, избегале по престрелката со полицијата се пронајдени во близина на граничниот премин Блаце Двајца полицајци и една жена се ранети, во при престрелката на ...

МВР трага по напаѓачите, нивните возила пронајдени на патот кон Блаце

Н.Македонија - 10.04.2009

Скопје, 10 април (МИА) - МВР трага по вооружените лица кои денеска ја ограбија Про кредит банка во центарот на Скопје, при што беа повредени двајца полицајци и една жена.

Во престрелката со разбојниците повредени двајца полицајци

Алфа - 10.04.2009

Се уште се трага по вооружената група која при грабеж на Про кредит банка во центарот на Скопје украде 50 илјади евра, рани двајца полицајци и еден случаен минувач.

Вооружена престрелка во центарот на Скопје

Кирилица - 10.04.2009

Пред 10 минути на раскрсницата кај Тифани, во Центарот на Скопје имало вооружена пресметка помеѓи полицијата и непознати лица Првичните информации говорат дека станува збор за кражба во Прокредит банката по ...

Вооружена престрелка во Центарот на Скопје

Сител - 10.04.2009

Утринава на раскрсницата кај Тифани, во Центарот на Скопје имало вооружена пресметка помеѓу полицијата и непознати лица, ранет полицаец.

Застрелан полицаец во центарот на Скопје

Вечер - 10.04.2009

Полицаец претпладнево е застрелан од непознати вооружени лица пред Про кредит банка лоцирана на булевар Партизански одредии во близна на Соборниот храм.

Вооружен грабеж на банка во центарот на Скопје

МРТ - 10.04.2009

Најмалку еден полицаец е ранет во центарот на Скопје при вооружен грабеж на банка. Според најновите информации на репортерот на Макфакс, полицијата успеала да ги пронајде грабнувачите.

Филмски грабеж на банка во центарот на Скопје

Вечер - 10.04.2009

Еден полицаец е потешко повреден, а еден полесно по престрелка помеѓу непознати вооружени лица и полицијата пред Про кредит банка лоцирана на булеварот Партизански одредии во близна на Соборниот храм.

Полицаец и жена повредени при оружен грабеж на Про кредит банка во центарот на Скопје

Сител - 10.04.2009

Еден полицаец е потешко повреден, а еден полесно по престрелка помеѓу непознати вооружени лица и полицијата пред Про кредит банка лоцирана на булеварот Партизански одредии во близна на Соборниот храм.

Пет лица повредени при оружен грабеж на Про кредит банка во Скопје

Канал5 - 10.04.2009

Двајца полицајци и една жена се ранети во оружениот грабеж на Про кредит банка лоцирана на булеварот „Партизански одреди“ во близина на Соборниот храм, што претпладнево околу 9:30 часот го извршија засега ...

Тројцата повредени цивили при грабежот на „Прокредит банка“ пуштени на домашно лекување

Канал5 - 10.04.2009

Тројцата цивили кои беа полесно повредени при денешниот оружен грабеж на „Прокредит банка“ во Скопје и пренесени во Градската болница, се пуштени на домашно лекување.

Полицаецот хоспитализиран на КАРИЛ не е во животна опасност

Сител - 10.04.2009

Повредениот полицаец во денешниот оружен грабеж на Про кредит банка во Скопје кој беше хоспитализиран на Клиниката за анестезиологија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ), е надвор од животна ...

По грабежот во Про кредит банка, вооружена престрелка во центарот на Скопје

Кирилица - 10.04.2009

Во 9:30 часот на раскрсницата кај комплексот Тифани, во Центарот на Скопје по вооружената пресметка помеѓу полицијата и непознати лица, повредени се два полицајци и една жена, сите вон животна опасност Станува ...

Oружен грабеж во Струга

Сител - 10.04.2009

Непознати лица лица рано изутрината околу 4:30 часот извршиле оружен грабеж во објект на „Астра клуб“ во Струга. Како што соопшти СВР - Охрид, грабежот го извршиле три маскирани лица вооружени со две ...

МВР трага по напаѓачите, нивните возила пронајдени на патот кон Блаце

Канал5 - 10.04.2009

МВР трага по вооружените лица кои денеска ја ограбија Про кредит банка во центарот на Скопје, при што беа повредени двајца полицајци и една жена.

МВР се уште трага по напаѓачите од вооружениот грабеж

Кирилица - 10.04.2009

Според портпаролот на МВР Иво Котевски засега нема приведени лица и во тек е увидот на местото на настанот, како и на снимениот материјал од камерите на банката за утврдување на идентитетот на напаѓачите ...

МВР трага по напаѓачите, нивните возила пронајдени на патот кон Блаце

Сител - 10.04.2009

МВР трага по вооружените лица кои денеска ја ограбија Про кредит банка во центарот на Скопје, при што беа повредени двајца полицајци и една жена.

Петмината повредени во оружениот грабеж на “Прокредит банка” се Надвор од животна опасност

Сител - 10.04.2009

Надвор од животна опасност се сите петмина повредени во вооружениот грабеж на “Прокредит банка”. Двајцата полицајци повредени во престрелката беа префрлени во Ургентниот Центар.

Надвор од животна опасност се двајцата полицајци кои беа погодени при вооружениот грабеж

Канал5 - 10.04.2009

Надвор од животна опасност се двајцата полицајци кои беа погодени при вооружениот грабеж на експозитурата на Прокредит банка. Едниот од нив поминал само со гребаница и веднаш е пуштен на домашно лекување.

Вооружен грабеж со крвава разврска во Прокредит банка во центарот на Скопје

Канал5 - 10.04.2009

Вооружен грабеж со крвава разврска во Прокредит банка во центарот на Скопје. Во десетминутната заложничка драма разрешена со полициска интервенција ранети се двајца полицајци и жена која се превезувала во ...

Полицијата во потрага по разбојниците кои упаднаа во "Прокредит банка"

Сител - 10.04.2009

Петмина повредени, од нив двајца полицајци, ова е епилогот по вооружената престрелка на булеварот партизански одреди. Во 9 и 30 утринава неколкумина вооружени и маскирани напаѓачи упаднале во експозитурата на ...

Филмски грабеж и крвава пресметка во центарот на Скопје

Вечер - 10.04.2009

Двајца полицајци и една жена се ранети во вооружен грабеж кој се случи во експозитура на "Про Кредит банка" на булеварот "Партизански одреди" во близина на Соборниот храм во Скопје.

Двајца ранети во грабеж на банка во центарот на Скопје

Нетпрес - 10.04.2009

Две лица биле ранети во грабеж на експозитура на Про Кредит Банка утринава во центарот на Скопје, во близина на Соборниот храм. Полицијата е на местото на настанот и засега нема повеќе информации за случајот.

Про Кредит Банка: Вработени во банката не се повредени, украдени се 50.000 евра

Нетпрес - 10.04.2009

Службата за односи со јавност на Про Кредит Банка информира дека во инцидентот утринава во нивната експозитура во центарот на Скопје нема повредени од вработените и клиентите, но дека разбојниците украле ...

ВИДЕО: Тројца ранети и украдени 50.000 евра е исходот од разбојништвото во Про Кредит Банка

Нетпрес - 10.04.2009

Најмалку три лица биле ранети во вооружен грабеж на експозитура на Про Кредит Банка утринава на булеварот Партизански одреди во центарот на Скопје.

Повредените полицајци во стабилна состојба

Нетпрес - 10.04.2009

Еден од полицајците што беше ранет утрово во престрелка при грабежот на Про Кредит Банка, е хоспитализиран во Ургентен центар.

Полициската потрага по напаѓачите продолжува

Нетпрес - 10.04.2009

Полицијата на прес конференција го потврди денешниот инцидент кога беа повредени двајца полицајци во грабежот на “Покредит банка“од каде беа украдени 50.000 евра. Нивната здравствена состојба е стабилна.

Вооружен грабеж на банка во центарот на Скопје

Макфакс - 10.04.2009

Најмалку еден полицаец е ранет во центарот на Скопје при вооружен грабеж на банка. Според најновите информации на репортерот на Макфакс, полицијата успеала да ги пронајде грабнувачите.

Очевидец на грабежот: Се случуваше како на филм

Макфакс - 10.04.2009

Се се случуваше многу брзо, како на филм, изјави еден очевидец на грабежот на експозитурата на Про кредит банката на булеварот Партизански одреди во центарот на Скопје.

Блокиран половина град

Макфакс - 10.04.2009

Улиците во центарот на Скопје и пошироко денеска поради грабежот на Прокредит банка, се делумно или целосно блокирани од полициски возила, возила на брзата помош, како и колони од цивилни возила.

ПроКредит банка – ограбени 50,000 евра

Макфакс - 10.04.2009

Одземена е готовина од трезорот во износ од 50.000 евра, официјално соопшти ПроКредит банка, чија експозитура денеска во центарот на Скопје беше цел на вооружен грабеж.

Спектакуларен грабеж сред бел ден во Скопје

Макфакс - 10.04.2009

Еден полицаец е ранет, како и жена од заскитан куршум, при вооружениот грабеж што изутрината околу 09,30 часот се случи во експозитура на банка спроти Соборниот храм.

Двајца полицајци полесно ранети

Макфакс - 10.04.2009

Двајца полицајци се полесни ранети во оружениот грабеж на банка што изутрината беше извршен во центарот на Скопје, изјавија попладнево болнички извори за Макфакс. Полицајците се во стабилна состојба.

Тројца повредени од грабежот пуштени на домашно лекување

Макфакс - 10.04.2009

Три лица полесно повредени при грабежот на банката во Скопје, се пуштени на домашно лекување по прегледот во Градската болница во Скопје, изјави за Макфакс, директорот д-р Виктор Камиловски.

МВР: Нема уапсени ограбувачи , возилата пронајдени

Макфакс - 10.04.2009

Групата која изврши спектакуларен вооружен грабеж на банка во центарот на Скопје се уште е бегство, а полицијата пронајде две возила со кои тие управувале, на патот кон граничниот премин Блаце кон Косово.

Заборавиле да ја заклучат банката

Макфакс - 09.04.2009

Она за што сите ограбувачи во светот веројатно сиот живот сонуваат е ноќе да наидат на отворена банка. Тоа се случи во англискиот град Дирам.