TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За настапот во ЛШ ќе бараме уште два квалитетни бека

Време - 12.09.2007

ВЕСЕЛИН ВУЈОВИЌ, ТРЕНЕР НА ВАРДАР ПРО Триесет години патувам по светот и како играч и како тренер, но понапорно и потешко патување не сум доживеал во животот, изјави Веселин Вујовиќ, тренерот на македонскиот ракометен првак Вардар про, кој во неделата обезбеди учество во една од групите од Лигата ...

Европските марки - инспирација

Вечер Прес - 12.09.2007

Нашиот шампион во квалификациите лесно се справи со просечниот состав на Полва Сервити од Естонија, но сега го очекуваат екипи од евро кремот На Вардар му беше доволен и бод во Полва, на реваншот против естонскиот шампион Полва Сервити (30:30), откако во "Кале" го исплаши со убедливи 37:22.

Вардар не победи и на гости

Дневник - 11.09.2007

Македонскиот ракометен шампион Вардар про го завери своето петто учество во Лигата на шампионите, откако на реваншот на гости против Полва Сервити одигра нерешено 30-30. На првата средба во Скопје, нашиот претставник ги прегази аутсајдерите од Естонија со 37-22.

Вардар про со реми до групите од ЛШ

Утрински - 11.09.2007

Вардарци одиграа 30:30 во реваншот со Полва Сервити во Естонија, на ред се дуелите со Адемар Леон, Загреб и Шафхаузен Македонскиот ракометен првак Вардар про рутински го одработи формалниот возвратен натпревар со Полва Сервити по високата победа од 37:22 во првиот меч во Скопје, играјќи нерешено ...

Вардар ќе игра во ЛШ, но...

Време - 11.09.2007

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛШ, ПОЛВА СЕРВИТИ - ВАРДАР ПРО 30-30 (15-15) И покрај неочекуваното реми во Естонија, ракометарите на Вардар про се пласираа во групата Ц во Лигата на шампионите (ЛШ) и по двегодишна пауза ќе играат во најквалитетната европска лига.

Кире Лазаров гостува во Скопје

Вест - 11.09.2007

РАКОМЕТ - ВАРДАР ПРО ПОВТОРНО ВО ГРУПИТЕ ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ Вардар Про уште еднаш обезбеди учество во ракометната Лига на шампионите откако на реваншот во Полва, Естонија, одигра нерешено 30:30 (15:15) со истоимениот тим.