TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сликата на Шумахер и на кредитна картичка

Дневник - 21.09.2002

ФОРМУЛА 1 * Експанзијата на популарноста на петкратниот светски шампион, Михаел Шумахер, продолжува со зголемувањето на предметите на кои се наоѓа неговиот лик. Последна во низата е кредитната картичка "Михаел Шумахер", која ја издава германската банка "Дојче Вермогенсбератум АГ".

Поради Ферари опаѓа ТВ гледаност на Формула 1

А1 - 18.09.2002

Поради целосната доминација на тимот на „Ферари“ во Ф-1 и уверливите победи на Михаел Шумахер, драстично е опадната ТВ гледаноста. Вакви податоци објави британската ТВ станица ИТВ, која забележала драстично опаѓање на ТВ гледаност откако Михаел Шумахер во Франција ја осигурал петтата шампионска ...

За промена, овојпат Барикело пред Шумахер

Утрински - 16.09.2002

Во Монца нова еден-два победа за Ферари, седма сезонава во Формула 1 Бразилецот Рубенс Барикело во трката за Големата награда на Италија во Монца ја забележа својата трета гран-при победа сезонава во Формула 1, а заедно со својот тимски колега, Германецот Михаел Шумахер, му ја донесоа седмата ...