TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Професорот не силувал, туку само "милувал"

Дневник - 12.11.2005

скандал Професорот од Стоматолошкиот факултет од Скопје, кој е осомничен за силување студентка, по дводневен притвор вчера бил пуштен од Истражниот затвор во Шутка, без кауција, потврдија во Основниот суд Скопје 1. Студентка од петта година на Стоматолошкиот факултет, на осум странци во детали ...

Професорот-силувач ослободен од притвор

Време - 12.11.2005

СУДСКА ОДЛУКА Професорот на Клиниката по стоматологија во Скопје, кого во вторникот студентка го пријавила за обид за силување, кога дошла да полага испит во неговиот кабинет, вчера бил ослободен од 30-дневниот притвор што му го определил истражен судија од Основниот суд Скопје 1.

Притворениот за силување пуштен на чесен збор

Вест - 12.11.2005

СЛУЧАЈ СЕКСУАЛЕН НАПАД НА СТОМАТОЛОШКИ ФАКУЛТЕТ Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 одлучил дека стоматологот Ј.Ј. нема потреба да остане во притвор во наредните 15 дена. Нема да бега, објаснуваат од Основниот суд 1, оти има имот на негово име и семејство во земјава.

На стоматологија молк по секс скандалот во кабинетот за орална хирургија

Канал5 - 11.11.2005

Трет ден молчење за скандалот на стоматологија. Медицинските кругови ја пласираа информацијата дека професорот со иницијали Ј.Ј кој се обиде да ја силува студентката денеска излегол од затвор. Од затворот во Шутка ја демнатираат ова информација.

Професор се обидел да силува студентка

Време - 11.11.2005

НА СТОМАТОЛОШКАТА КЛИНИКА Професор на Клиниката по стоматологија во Скопје во вторникот се обидел да силува студентка, која дошла да полага испит во неговиот кабинет. Студентката од Скопје, која била трета година на Стоматолошкиот факултет, успеала да се оттргне од нападот на 63-годишниот професор ...

Професор од Стоматологија силувал студентка

Вест - 11.11.2005

ИСПИТ ВО КАБИНЕТ Скандалот се случил во вторникот наутро, кога девојката влегла во кабинетот на доктор Ј.Ј. за да полага испит по орална хирургија, по што професорот без да забележи студентката ја заклучил вратата од канцеларијата и почнал да и се умилкува, за на к Лекар од Клиниката за ...

И` скокнал на студентка, завршил во Шутка

Вечер Прес - 11.11.2005

Еминентен професор на Стоматолошкиот факултет во Скопје, со иницијали Ј.Ј., е притворен поради тоа што и скокнал на студентка. Според сигурни извори, професорот ноќта меѓу средата и четвртокот е приведен во затворот Шутка. Истрагата се уште е во тек, а при повеќечасовното распрашување овој ...

Професор на стоматологија се обидел да силувана студентка

Канал5 - 10.11.2005

Пред два дена професор на стоматологија се обидел да силува студентка која дошла на испит. Шеесет и тригодишниот професор по орална хурургија со иницијали Ј. Ј ја нападнал студентката откако влегла во неговиот кабинет. Пред два дена професор на стоматологија се обидел да силува студентка која дошла ...