TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фрлена кашикара пред ресторан во Велес

А1 - 13.05.2006

Синоќа врз ресторанот „Болетус“ во Велес беше фрлена бомба кашикара. За среќа, повредени нема. Бомбашот не успеал да го пробие стаклото од прозорецот и да ја фрли во ресторанот во кој имало многу гости. Бомбата експлодирала на тревникот пред него, уништила еден автомобил и искршила повеќе прозорци ...

„Кашикара“ експлодирала во двор од куќа

Време - 12.05.2006

ЧАИР Непознати напаѓачи завчера фрлиле рачна бомба „кашикара“ во двор од семејна куќа во скопската населбата Чаир. За среќа, во инцидентот немало повредени лица, но од експлозијата биле оштетени неколку прозорци, врата и фасадата на куќата.

Фрлена бомба "кашикара" пред куќа

Вест - 12.05.2006

ЕКСПЛОЗИЈА ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА ГАЗИ БАБА Експлозивна направа завчера околу 2 часот утрото експлодирала во двор на куќа во скопската населба Гази Баба. Како што информираа во полиција експлозивната направа била фрлена во пред куќата на 61 годишната Ф.Е. на улицата Аврам Писевски.

Експлозивна направа фрлена во двор од куќа

Дневник - 12.05.2006

Немаше повредени во експлозијата на бомба при која беа оштетени прозорци и фасада од куќа, завчера изутрината во скопската населба Чаир. Татнежот од експлозијата ја вознемирил домаќинката, а полицијата го испитува случајот. Според МВР, завчера во два часот по полноќ силен екот од експлозивна ...

Експлодираше кашикара во Чаир

Вечер Прес - 12.05.2006

Завчера попладне кашикара експлодираше во двор од станбена куќа на улицата "Аврам Писевски" во скопската населба Чаир. Во инцидентот нема повредени, причинета е само незначителна материјална штета. Едноподруго, ова е трета фрлена бомба во дворот на куќата број 52.