TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владо Јаневски со три статуетки

Дневник - 19.02.2005

"ЗЛАТНА БУБА МАРА" НА ПОПУЛАРНОСТА Популарните нивните фанови и пријатели завчера ја наполнија Универзалната сала до последното место за да бидат дел од осмото издание на манифестацијата "Златна буба мара на популарноста". Дваесет и седум "Буба мари" "летнаа" на вистинските места - кај ...

Три часа забава до бесвест

Вечер Прес - 19.02.2005

Последното, осмо издание на "Златна Буба Мара на популарните”, што завчеравечер со одржа во преполната Универзална сала, и овојпат им ја затна устата на сите "добронамерници" кои не веруваа дека овој настан ќе прерасне во традиција и покажа дека е манифестација за која секогаш се бара влезница ...

Осмо издание на "Златна буба мара на популарноста"

Дневник - 17.02.2005

УНИВЕРЗАЛНА САЛА Осмото издание на манифестацијата "Златна буба мара на популарноста" ќе се одржи денес во Универзалната сала во 20 часот. Организаторите најавуваат голем број музички гости и награди, а водител на настанот ќе биде Тони Михајловски.

Лет, лет буба маро донеси ми награди

Вест - 16.02.2005

УТРЕВЕЧЕР ЌЕ СЕ ИЗБИРААТ НАЈПОПУЛАРНИТЕ НА ЕСТРАДАТА Утревечер, во 20,15 во Универзалната сала по осми пат ќе се доделуваат златните буба мари за најпопуларните на домашната естрада. Рекламната кампања на годинешнава "златна буба мара на популарноста" помину Утревечер, во 20,15 во Универзалната ...

Златна буба мара за животно дело на Љубомир Бранѓолица

Вест - 14.02.2005

Љубомир Бранѓолица ќе ја добие наградата за животно дело на "Златна буба мара на популарноста". Познатиот композитор, продуцент и аранжер напиша многу македонски евергрини меѓу кои најпознатата "Езеро мое". Браноѓолица е автор на музика за неколку домашни филмови.