TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски води кон фанатизам

Време - 09.09.2009

Грчката шефица на дипломатијата, Дора Бакојани вчера ја обвини владата во Скопје и премиерот Никола Груевски дека место конструктивност во разговорите за ...

Бакојани: Македонската Влада разгорува фанатизам

Утрински - 09.09.2009

Грчката министерка за надворешни работи, Дора Бакојани, ја обвини македонската Влада дека наместо конструктивност во разговорите за името, го разгорува ...

Бакојани: Груевски го турка народот во фанатизам

Алсат-М - 08.09.2009

Официјална Атина ја обвини владата во Скопје дека наместо конструктивност во разговорите за името, го разгорува фанатизмот кај сопствениот народ и го одалечува ...

Бакојани: Груевски го турка народот во фанатизам

Вечер Прес - 08.09.2009

Додека Бакојани глуми конструктивност, грчкиот претседател Каролос Папуљас го потпиша указот за распуштање на Парламентот и закажување на предвремените ...

Бакојани: Груевски го турка народот во фанатизам

А1 - 07.09.2009

Официјална Атина ја обвини владата во Скопје дека наместо конструктивност во разговорите за името, го разгорува фанатизмот кај сопствениот народ и го ...

Бакојани: "Груевски народот го турка во фанатизам"

Телма - 07.09.2009

Официјална Атина ја обвини владата во Скопје дека наместо конструктивност во разговорите за името, го разгорува фанатизмот кај сопствениот народ и го одалечува ...

Бакојани: Груевски го турка народот во фанатизам

Форум - 07.09.2009

Бакојани владата на Груевски дека наместо конструктивност во разговорите за името, го разгорува фанатизмот кај сопствениот народ и го оддалечува од влез во ЕУ ...

Бакојани – Груевски го турка народот во фанатизам

Макфакс - 07.09.2009

Официјална Атина ја обвини владата во Скопје дека наместо конструктивност во разговорите за името, го разгорува фанатизмот кај сопствениот народ и го одалечува ...