TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсените кај Радуша пуштени на слобода

Утрински - 15.05.2010

Двајцата приведени при акцијата во Радуша што се случи во средата, од вчера се на слобода. По истекувањето на краткотрајниот притвор во траење од 48 часа, Шабан Осман (61) и Авдиљ Јусуфи (25) од село ...

ДПА бара независна истрага за Радуша

Утрински - 15.05.2010

ТЕТОВО - Демократската партија на Албанците апелира до меѓународните претставници во Македонија превентивно и дипломатски да дејствуваат за да се спречат евентуалните натамошни влошувања на ...

ДПА бара независна истрага за полициската акција во Радуша

А1 - 14.05.2010

Демократската партија на Албанците бара меѓународната заедница да спроведе независна истрага за полициската акција кај Радуша.

Петок, 14 мај

BBC - 14.05.2010

„Напнато и во коалицијата и на терен" насловува НОВА МАКЕДОНИЈА по полициските акции во Блаце и Радуша, каде што при потрагата по бункери со оружје се случија престрелки и четири жртви.

Македонија - САД ја поздравија акцијата на МВР

Време - 14.05.2010

Амбасадорот на САД во земјава Филип Рикер ја поздрави полициската акција што беше спроведена завчера во атарот на скопското село Радуша.

ДПА бара независна истрага за „Радуша“

Р.С.Европа - 14.05.2010

ДПА бара да се спроведе независна истрага од страна на меѓународната заедница за полициската акција кај скопско Радуша. Имер Алиу координатор на пратеничката група на ДПА на прес-конференција во ...

Пак на работ на амбисот?

Шпиц - 14.05.2010

Политичка нервоза и нови „фактури“, тензии на теренот, засилено присуство на полицијата во некогашните кризни региони, мрачни сценарија - ситуацијата потсетува на конфликтот пред неполни десет ...

ДПА бара независна истрага за полициската акција во Радуша

Алфа - 14.05.2010

ДПА бара да се спроведе независна истрага од страна на меѓународната заедница за полициската акција кај скопско Радуша. - Бараме истрага со цел да се расветли овој случај во кој беа убиени четворица ...

ДПА бара независна истрага за акцијата во Радуша

Шпиц - 14.05.2010

ДПА бара да се спроведе независна истрага од страна на меѓународната заедница за полициската акција кај скопско Радуша.- Бараме истрага со цел да се расветли овој случај во кој беа убиени четворица ...

ДПА бара меѓународна истрага за убиствата

Алсат-М - 14.05.2010

ДПА на Мендух Тачи денеска од меѓународната заедница побара да изврши независна истрага во врска со убиството на четворицата Албанци кај селото Свиларе.

Уапсените во Ново село поврзани со групата кај Радуша

Сител - 14.05.2010

Сопственикот на оружјето кое синоќа полицијата го пронајде во тетовското село Ново Село, бил логистика и е поврзан со групата која што пред два дена беше елиминарана во скопското село Радуша, велат ...

ДПА бара независна истрага за Радуша

Канал5 - 14.05.2010

ДПА бара независна истрага за Радуша,што би ја спровела меѓународната заедница.Од партијата на Тачи сметаат дека убиството на четворицата не било пресметка со криминалци туку класична ликвидација.

Упасените во Ново село поврзани со групата кај Радуша

Нетпрес - 14.05.2010

Сопственикот на оружјето кое синоќа полијата го пронајде во тетовското село Ново Село, бил логистика и е поврзан со групата која што пред два дена беше елиминарана во скопското село Радуша, велат од ...

Пронајденото оружје кај Радуша било наменето за Скопје ?

Канал 77 - 14.05.2010

Пронајденото оружје во комбе во близина на скопското село Радуша било наменето за криминални структури кои делувааат во Скопје, смета Јанко Бачев, актуелен претседател на партијата Народно движење за ...

Поента - Слушнете ги истрелите!

Време - 13.05.2010

Диана Младеновска Застрашувачки одекнуваат истрелите од Радуша и по завршувањето на полициската акција во која вчера рано наутро, според последните информации, беа убиени четворица и ранети ...

Македонија - Запален фитилот!

Време - 13.05.2010

Благојче Петрески Четворица вооружени шверцери на оружје, како што ги оквалификува полицијата, се убиени во престрелка вечера утро, на десет километри од скопското село Радуша.

Меѓународната заедница ја поздравува акцијата на МВР кај Радуша

Р.С.Европа - 13.05.2010

Претставниците на меѓународната заедница во нивните реакции за настанот кај Радуша сметаат дека станува збор за вооружени криминални елементи и ја поздравуваат акцијата на полицијата против нив.

Дневен печат - Повторно нелегално оружје

Р.С.Европа - 13.05.2010

Сите дневни медиуми пишуваат за втората тура нелегално оружје што полицијата го заплени кај селото Радуша, а на што претходеше вооружена престрелка со криминална банда во која загинаа четири лица, ...

Крвав шверц со оружје кај Радуша

Утрински - 13.05.2010

Радуша - Четири лица загинаа во оружен инцидент што вчераутро се случи на патот меѓу скопските села Свиларе, Радуша и Рашче.

Стабилноста во турбуленција

Утрински - 13.05.2010

Настаните во Радуша се надоврзаа на синџирот од неизвесност и стравувања дека е можна нова дестабилизација на државата и на политички и на безбедносен план, во клучни моменти за меѓународното ...

Пратката фатена, адресата непозанта

Н.Македонија - 13.05.2010

Од МВР не откриваат дали има поврзаност меѓу овој транспорт на оружје и неодамна откриените бункери полни со оружје и со експлозив кај селото Блаце Уште една пратка на автоматски пушки, рачни фрлачи ...

Се распука северна Македонија

Шпиц - 13.05.2010

По инцидентот и откако пристигнаа новинарските екипи на местото на злосторството беа видливи траги од крв низ асфалтот покриени со моторно масло.

Партиски реакции за вчерашниот инцидент кај Радуша

Алсат-М - 13.05.2010

За вчерашниот инцидент во Радуша денеска реагираа само малите опозициски партии. Партијата за демократски просперитет смета дека граѓаните треба да бидат внимателни и да не наседнат во ваквите ...

Четири лица загинаа во престрелка на македонската граница

SETimes - 13.05.2010

Вооружените лица убиени од полицијата се обидувале да прошверцуваат оружје во Македонија, велат властите во Скопје. (Mакфакс, Ајриш тајмс - 13/05/10; AФП, Ројтерс, АП, ДПА, ББС, АКИ, МИА, Макфакс, ...

Рикер: САД ја поздравуваат полициската акција против криминални елементи

Кирилица - 13.05.2010

САД ја поздравуваат успешната полициска акција на Македонија против вооружени криминални елементи кои очигледно планирале акти на насилство против граѓаните на Македонија, вели во писмената изјава за ...

Четворица загинати во престрелка во Радуша

МРТ - 13.05.2010

Четворица загинати во престрелка меѓу македонската полиција и криминална група во близина на селото Радуша. По претходни сознанија, полицијата околу три часот утринава кај село Радуша пресретнала ...

Пратениците не сакаат да ги коментираат случувањата во Радуша

МРТ - 13.05.2010

Ниту еден пратеник денеска не сакаше да ги коментира случувањата во Радуша. Тие велат дека прво ќе го почекаат официјалниот извештај од МВР, а потоа ќе излезат со став.

САД ја поздравуваат успешната полициска акција

МРТ - 13.05.2010

САД ја поздравуваат успешната полициска акција на Македонија против вооружени криминални елементи кои очигледно планирале акти на насилство против граѓаните на Македонија.

Двајца приведени за престрелката кај Радуша

Канал5 - 13.05.2010

Двајца приведени за престрелката кај Радуша Од извори на истрагата, Канал 5 дознава дека пред вчерашната акција, кај Свиларе полицијата привела две лица за кои се сомнева дека биле претходница на ...

Оружјето било внесено од Косово

Канал5 - 13.05.2010

Оружјето било пренесено од Косово, најверојатно со коњи и магариња. Оперативни информации на МВР биле дека тоа ќе биде префрлено кон внатрешноста.

Рикер ја поздрави акцијата на МВР

Нетпрес - 13.05.2010

Амбасадорот на САД во Македонија Филип Рикер вчера ја поздрави полициската акција што беше спроведена вчера во атарот на скопското село Радуша.

Брисел не верува во можен конфликт во Македонија

Нетпрес - 13.05.2010

Европската унија жали што во Македонија се случуваат криминални активности и шверц на оружје, одблиску ја следи ситуацијата и е во постојан контакт со властите во Македонија и во Косово, јавува ...

Убиените кај Радуша со дебели полициски досиеја

Нетпрес - 13.05.2010

Четворицата убиени во вчерашната полициска акција во атарот на скопското село Радуша имале дебели полициски досиеја, барани со потерници, осудувани за убиства и напади на полицајци.

Четворица убиени во престрелка кај Радуша

А1 - 12.05.2010

Четворица загинати во пукотниците кои започнале утринава околу три часот на патот меѓу селата Рашче и Радуша. По претходно добиени сознанија, синоќа на патот кај селото Радуша полицијата во заседа ...

Во полициска акција - четворица загинати

А1 - 12.05.2010

Ова е изрешетениот „Мерцедес спринетр“ со кој синоќа требаше да се испорача оружје од Косово во Македонија. Преку илегален премин кај селото Дворце, па на пат кон Радуша ова била трасата на ...

Брисел не очекува дестабилизација

А1 - 12.05.2010

Европската Унија жали за криминалниот инцидент во Радуша и одблиску ја следи ситуацијата во Македонија. Во моментов ништо не укажува на можна дестабилизација, смируваат денеска од Брисел.

Четворица убиени крај македонско-косовската граница

BBC - 12.05.2010

Полицијата во Македонија вели дека четири лица се убиени на границата со Косово. Се додава дека полициајта престретнала група која се обидувала да внесе оружје и експлозиви во Македонија.

Брисел ја смирува јавноста во Македонија

Deutsche Welle - 12.05.2010

Европската унија жали што во Македонија се случуваат криминални активности и шверц на оружје, одблиску ја следи ситуацијата и е во постојан контакт со властите во Македонија и во Косово.

Четворица убиени кај Радуша

Deutsche Welle - 12.05.2010

Четворица убиени во полициска заседа поставена за криминално-екстремистичка група која пренесувала оружје од Косово во Македонија.

Престрелка во Радуша

Р.С.Европа - 12.05.2010

Во близина на село Радуша кај македонско косовската граница во текот на изминатата ноќ, како што неофицијално се дознава, дошло до престрелка во која имало повредени.

Четворица загинати во престрелката кај Радуша

Р.С.Европа - 12.05.2010

Во близина на село Радуша кај македонско косовската граница во текот на изминатата ноќ, како што изјави портпаролот на МВР Иво Котевски, дошло до престрелка меѓу полицијата и вооружена група при што ...

Четири лица загинаа во престрелка кај Радуша

Р.С.Европа - 12.05.2010

Оружена престрелка меѓу полициска патрола и криминална група се случила во текот на изминатата ноќ во близина на селото Радуша на македонско косовската граница, при што загинале четворица членови на ...

Во престрелка кај Радуша 4 мртви

Оn.net - 12.05.2010

Четворица криминалци загинале во вооружена престрелка помеѓу македонската полиција и вооружена банда, која се случила синоќа во близина на селото Радуша кај македонско косовската граница, јавува ...

Четворицата убиени во престрелки со полицијата

Р.С.Европа - 12.05.2010

Еден од убиените и е добро познат на полицијата. Во минатото, нападнал овластено службено лице. Во отсуство бил осуден на 9 години затвор, и по него имало распишана меѓународна потерница, изјави ...

Политичарите без реакции за инцидентот кај Радуша

Р.С.Европа - 12.05.2010

Засега ниту еден од македонските политичари не сака да го коментира инцидентот во близина на селата Радуша и Рашче каде во престрелка меѓу полицијата и криминална група загинаа четири лица членови на ...

САД ја поздравија акцијата кај Радуша

Р.С.Европа - 12.05.2010

САД ја поздравуваат успешната акција на полицијата против вооружени криминални елементи кои очигледно планирале акти на насилство против граѓаните на Македонија, се вели во писмената изјава на ...

Радуша: запленето оружје, четворица мртви

Телма - 12.05.2010

По претходно добиени иформации за нелегален трансфер на оружје полицијата синоќа поставила заседа на патот меѓу селата Рашче и Радуша, каде утрово околу 3 часот го пресретнале комбето марка Мерцедес ...

Рикер: САД ја поздравуваат полициската акција кај Радуша

Телма - 12.05.2010

САД ја поздравуваат успешната полициска акција на Македонија против вооружени криминални елементи кои очигледно планирале акти на насилство против граѓаните на Македонија, вели во писмената изјава за ...

Повредени во Радуша?

Алсат-М - 12.05.2010

Повредени, а можѓеби и загинати во престрелката која се случи во текот на ноќта на косовско-македонската граница во близина на селото Радуша, дознава АЛСАТ-М.

Вооружена престрелка меѓу полицијата и криминална група во Радуша

Алфа - 12.05.2010

Во раните утрински часови во скопското село Радуша се случила вооружена престрелка меѓу полицијата и криминална група. Според МВР, има неколкумина загинати и ранети, како и приведени.

Четворица загинати во престрелката кај Радуша

Алсат-М - 12.05.2010

Четири лица загинаа во престрелката што вооружена група ја имала со полициските сили на македонско-косовската граница во близаина на Радуша во раните утрински часови, дознава Алсат-М.

Престрелка меѓу МВР и вооружени лица во Радуша, еден загинат

Форум - 12.05.2010

Синоќа во селото Радуша, во непосредна близина на Скопје, дошло до престрелка меѓу илегални оружани групи и македонската полиција, дознава „Форум“.

Радуша - Престрелка меѓу полицијата и вооружена банда, четворица загинати

Шпиц - 12.05.2010

Престрелка меѓу полицијата и вооружена банда се случи рано утрово околу 2 часот по полноќ во близина на скопското село Радуша.Во инцидентот загинаа четири лица од вооружената банда кои со патничкото ...

Четворица загинати во престрелка кај Радуша

Алфа - 12.05.2010

Полицијата застрела четворица вооружени на патот кон скопското село Радуша. Утрото во 2 полициска патрола се обидела да запре комбе за кое имале сознанија дека транспортира оружје.

Има приведени од инцидентот кај Радуша

Форум - 12.05.2010

Според последните информации во врска со сабајлешната престрелак во реонот на Радуша, има најмалку еден приведен од групата која околу три часот учествуваше во престрелка со припадниците на ...

Престрелка меѓу полицијата и банда, четворица загинати

Идивиди - 12.05.2010

Скопје, 12 мај 2010 (МИА) - Престрелка меѓу полицијата и вооружена банда се случи рано утрово околу 2 часот по полноќ во близина на скопското село Радуша.

Пратениците не сакаат да ги коментираат случувањата во Радуша

Форум - 12.05.2010

Ниту еден пратеник денеска не сакаше да ги коментира случувањата во Радуша. Тие велат дека прво ќе го почекаат официјалниот извештај од МВР, а потоа ќе излезат со став Пратеничките групи се собраа на ...

МВР: Идентификувани тројца од четворицата загинати

Форум - 12.05.2010

Полицијата потврди дека се идентификувани тројца од загинатите во престрелката што ноќеска се случи во близина на скопското село Радуша, врз база на документацијата што била најдена кај нив Еден од ...

Рикер со поддршка за полициската акција

Алсат-М - 12.05.2010

САД ја поздравуваат денешната успешна акција на македонската полиција против криминалните елементи кои на евидентен начин планираат насилни дејствија против граѓаните на Република Македонија.

Јанкуловска: Полицијата ја има ситуацијата под контрола

Алсат-М - 12.05.2010

Инцидентот во регионот околу Радуша Министерството за внатрешни работи го смета како обид за трговија со нелегално оружје во Македонија.

Изјава од амбасадорот Филип Рикер за денешната акција на полицијата

Алфа - 12.05.2010

САД ја поздравуваат успешната полициска акција на Македонија против вооружени криминални елементи кои очигледно планирале акти на насилство против граѓаните на Македонија.

Вооружена престрелка и жртви кај Радуша

Алсат-М - 12.05.2010

Четворица загинати, тројца од нив се идентификувани, еден од село Грчец скопско, еден од село Мерово и еден од Приштина.

САД ја поздравија успешната полициска акција

Форум - 12.05.2010

САД ја поздравуваат успешната полициска акција на Македонија против вооружени криминални елементи кои очигледно планирале акти на насилство против граѓаните на Македонија, се наведува во писмената ...

Четири лица убиени во близина на македонско-косовската граница

SETimes - 12.05.2010

СКОПЈЕ, Македонија -- Четири лица беа убиени рано во средата (12-ти мај) во престрелката меѓу македонската полиција и шверцери во селото Радуша, во близина на косовската граница.

Криза е ре

Дневник - 12.05.2010

Таман Груевски замина во Мароко, во скопско Радуша се случи Казабланка. Не знам дали Си-ен-ен ќе продолжи да прикажува добри вести од Македонија .

Може да следува противудар

Дневник - 12.05.2010

АЛБЕРТ МУСЛИУ, АНАЛИТИЧАР Тешко можам да се убедам дека ваквата акција ќе остане без одговор, вели Муслиу Како ја анализирате полициската акција и престрелката во близина на Радуша? - Ова почнува да ...

Четворица убиени во престрелка со полицијата

Дневник - 12.05.2010

Нема причина за загриженост, оцени министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска по тешкиот инцидент со шверцери на оружје кај Радуша Четири лица биле убиени во престрелка со полицијата кај ...

Четворица загинати во престрелката кај Радуша.Запленет арсенал на оружје

Канал5 - 12.05.2010

Три часа ноќеска траела престрелкатаво близина на селото Радуша кај македонско- косовската граница.Полициски извори за канал 5 потврдуваат дека четворица од вооружената група загинале.Нема повредени ...

Престрелка меѓу полицијата и вооружена група кај Радуша

Сител - 12.05.2010

Рано утринава дошло до судир меѓу полицијата и вооружена група во атарот на селата Радуша и Рашче, дознава Сител од неофицијални извори.

Четворица загинати во престрелка со МВР кај Радуша

Кирилица - 12.05.2010

МВР во престрелка со вооружена група на косовско македонската граница заплени голема количина оружје Во 2 часот по полноќ патрола на МВР престретнала шверцерска криминална група по што дошло до ...

Четворица загинати во престрелка меѓу полицијата и вооружена група кај Радуша

Сител - 12.05.2010

Престрелка меѓу полицијата и вооружена банда се случи рано утрово околу 2 часот по полноќ во близина на скопското село Радуша.

Двајца од загинатите кај Радуша од Македонија,еден од Косово

Канал5 - 12.05.2010

Тројца од четворицата загинати во ноќешната престрелка во околината на Радуша се идентификувани.Имињата не се објавуваат,но познато е дека двајца се од Mакедонија ,од селата Грчец и Мерово,а еден од ...

Идентификувани тројца од загинатите во Радуша

Сител - 12.05.2010

Двајца македонски државјани и еден Косовец, се трите засега идентификувани лица, кои рано утринава загинаа во оружената престрелка со македонската полиција кај скопското село Радуша.

Јанкуловска: Полицијата се судри со шверцерска група – состојбата е под контрола

Канал5 - 12.05.2010

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, тврди дека не постои простор за загриженост и дека полицијата има целосна контрола врз безбедноста на граѓаните.

Акциите на МВР се доказ дека нема причина за загриженост тврди Јанкуловска

Кирилица - 12.05.2010

Според министерката, полицијата има целосна контрола и располага со сите информации што се релевантни за безбедноста на Република Македонија Престрелка меѓу полицијата и вооружена банда се случи рано ...

Рикер:САД ја поздравуваат полициската акција кај Радуша

Канал5 - 12.05.2010

САД ја поздравуваат успешната полициска акција на Македонија против вооружени криминални елементи кои очигледно планирале акти на насилство против граѓаните на Македонија, вели во писмената изјава за ...

Четворица загинати во престрелка кај Радуша

Вечер - 12.05.2010

Групата што го превезувала нелегалното оружје во близина на Радуша не се одзвала на полициската наредба да запре. Лицето кое управувало со комбето со лажни прилепски регистарски таблички, ја отворило ...

Загинати и ранети во престрелка близу границата со Косово

eReporter - 12.05.2010

Загинати и ранети има во инцидент што се случил ноќеска кај селото Радуша, во близина на границата со Косово, потврдија за „еРепортер“ полициски извори.

Нападната полициска патрола во скопско Радуша

Нетпрес - 12.05.2010

Оружена престрелка, меѓу полициска патрола и вооружена криминална група, се случила во атарот на скопските села Радуша и Рашче, дознава Нетпрес неофицијално.

ФОТО:Македонската полиција застрела четворица во престрелка кај Радуша

eReporter - 12.05.2010

Четворица се убиени ноќеска во престрелка со полиција во реонот на Рашче-Радуша, во близина на границата со Косово, соопштиза еРепортер портпаролот на МВР, Иво Котевски.

Загинати и повредени во престрелка во Радуша

Канал 77 - 12.05.2010

Синоќа во Радуша на македонско-косовската граница дојде до вооружена престрелка меѓу македонската полиција и вооружена банда. Три часа траела престрелката.Жителите слушале пукање до 3 часот утринава.

Полицијата заробила неколку екстремисти во Радуша

Нетпрес - 12.05.2010

Македонската полиција во оружениот инцидент во скопското село Радуша, заробила неколку вооружени лица кој пукале во полицјаците, дознава Нетпрес од разузнувачки извори.

Идентификувани тројца од загинатите во Радуша

Нетпрес - 12.05.2010

Двајца македонски државјани и еден Косовец, се трите засега идентификувани лица, кои рано утринава загинаа во оружената престрелка со македонската полиција кај скопското село Радуша.

МВР: Напаѓачите на полицијата во Радуша се шверцери на оружје

Нетпрес - 12.05.2010

Групата која ноќеска се судри со полицијата најверојатно биле шверцери на оружје кое требало да заврши во Македонија. Ова се првичните сомневања на министерството за внатрешни работи.

Идентификувани тројца од загинатите кај Радуша

Канал 77 - 12.05.2010

Полицијата потврди дека се идентификувани тројца од загинатите во престрелката што ноќеска се случи во близина на скопското село Радуша, врз база на документацијата што била најдена кај нив.

САД ја поздравија успешната полициска акција

eReporter - 12.05.2010

САД ја поздравуваат успешната полициска акција на Македонија против вооружени криминални елементи, кои очигледно планирале акти на насилство против македонските граѓани.

Четворица загинати во престрелка во Радуша

Макфакс - 12.05.2010

Синоќа во Радуша на македонско-косовската граница дојде до вооружена престрелка меѓу македонската полиција и вооружена банда.

Убиените шверцери – жители на селата Грчец и Мерово

Макфакс - 12.05.2010

Еден жител на селото Мерово и двајца од селото Грчец се меѓу четворицата загинати во ноќешната претрелка меѓу македонската полиција и криминална група во Радуша, информираат блиски полициски извори ...

Пратениците не сакаат да ги коментираат случувањата во Радуша

Макфакс - 12.05.2010

Ниту еден пратеник денеска не сакаше да ги коментира случувањата во Радуша. Тие велат дека прво ќе го почекаат официјалниот извештај од МВР, а потоа ќе излезат со став.

МВР: Идентификувани тројца од четворицата загинати во Радуша - Фото

Макфакс - 12.05.2010

Полицијата потврди дека се идентификувани тројца од загинатите во престрелката што ноќеска се случи во близина на скопското село Радуша, врз база на документацијата што била најдена кај нив.

САД ја поздравуваат успешната полициска акција

Макфакс - 12.05.2010

САД ја поздравуваат успешната полициска акција на Македонија против вооружени криминални елементи кои очигледно планирале акти на насилство против граѓаните на Македонија.

Повредени и уапсени во пукотници кај Радуша

Inpress - 12.05.2010

Скопје, 12. мај (ИНПРЕС) Три часа ноќеска траела престрелката во близина на селото Радуша кај македонско- косовската граница.

Јанкулоска закажа прес во 13 часот за акцијата кај Радуша

Inpress - 12.05.2010

Скопје, 12. мај (ИНПРЕС) Министерот за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, денеска, во касарната Ѓорче Петров, во 13,00 часот, ќе даде изјава во врска со последната реализација во Радуша, соопшти ...

Четворица загинале во престрелка меѓу полицијата и вооружена група на границата со Косово

Inpress - 12.05.2010

Скопје,12. мај (ИНПРЕС) Четворица загинаа во престрелка меѓу полицијата и вооружена група оваа ноќ на македонско-косовската граница, јави македонската телевизија Алсат-М.

САД застанаа зад полициската акција кај Радуша

Inpress - 12.05.2010

Скопје, 12. мај (ИНПРЕС) Американскиот амбасадор Филип Рикер, набрзо по објавувањето на деталите за ноќешната полициска акција кај Радуша, на македонско - косовската граница, се огласи со писмено ...