TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“

Канал5 - 16.10.2016

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје денеска попладне голем собир ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ на кој е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски. . Владејачката партија викендов организираше неколку јавни тематски трибини на кои ...

Граѓани од цела Македонија во колони одат на собирот на ВМРО-ДПМНЕ

Вест - 16.10.2016

Колони возила од сите градови во Македонија и колони граѓани одат кон Скопје на големиот собир во во 15.00 часот во Спортскиот центар Борис Трајковски во Скопје, на големиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ.

Почна големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ, над 40.000 граѓани бараат да се стави крај на кризата (Фото)

Вест - 16.10.2016

Повеќе од 40 илјади граѓани присуствуваат на собирот на кој главен мотив е да се повикаат македонските граѓани масовно да излезат на претстојните предвремени парламентарни избори и со својот глас да придонесат Македонија што поскоро да излезе од ...

Народен собир организиран од ВМРО-ДПМНЕ во СЦ "Борис Трајковски"

24 Вести - 16.10.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ денеска во спортскиот центар „Борис Трајковски“ најави народен собир, по оддржаните панел дискусии што ги организираше партијата изминатите денови . „ВМРО-ДПМНЕ порачува: Време е за крај на политичката криза.

ВМРО-ДПМНЕ денеска на собир во „Борис Трајковски”

Фокус - 16.10.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ денеска во СЦ „Борис Трајковски“ во 15 часот ќе одржи голем собир, како што го нарекуваат од партијата, а на кој свое обраќање ќе има Никола Груевски. Со денешниот собир ќе се заокружи викендот на трибини, собири и ...

Колони автобуси кон Скопје за митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 16.10.2016

Членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ од различни градови, од утрово тргнаа на пат кон Скопје за да присуствуваат на партискиот собир. Автобуси има од Битола, Прилеп, Кичево, Делчево, Кавадарци, Велес итн.

Стотици Автобуси пристигнаа во Скопје за собирот на ВМРО-ДПМНЕ, Скопје блокирано

ТВ21 - 16.10.2016

Стотици членови и симпатизери на владејачката ВМРО-ДПМНЕ од рано утрово, тргнаа од различни градови, на пат кон Скопје за да присуствуваат на партискиот собир, кој ќе започне во 15 часот во ЦС „Борис Трајковски”.

Скопје парализирано, почна собирот на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 16.10.2016

Уште од утрово стотици автобуси од цела Македонија со членови и симпатизери на ВМРО ДПМНЕ пристигнаа во Скопје за да присуствуваат на собирот во ЦС „Борис Трајковски“. Предмалку во салата пристигна и лидерот на партијата Никола Груевски, кој ...

Груевски побара 63 пратеника на изборите за да не го уценуваат

Сакам да кажам - 16.10.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски побара 63 пратеника на претстојните избори, кои треба да се одржат на 11 декември, на денешниот собир на партијата во салата „Борис Трајковски“ во Скопје.

Груевски: Изборите ќе бидат референдум за Македонија

24 Вести - 16.10.2016

Аирлија избори, победуваме. Вака лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски го започна своето обраќање на партискиот собир што се одржа во салата Борис Трајковски. Собирот беше под мотото Време е за крај на кризата.

Кои се функционерите во ВМРО-ДПМНЕ?

Алсат-М - 16.10.2016

Кои се денешните функционери на ВМРО-ДПМНЕ? Македонската етничка партија која заедно со ДУИ го сочинуваат мнозинството уште од 2008 година е онаа чии определени функционери и ден денес се познати по нивните ставови и делувања против Албанците.

Груевски побара поддршка за 63 пратеници

Телма - 16.10.2016

„Аирлија избори! Победуваме!“- ова беа првите зборови што лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, им ги упати на членовите и симпатизерите на неговата партија. Ги повика да и обезбедат на ВМРО-ДПМНЕ победа и стабилно мнозинство од 63-ца пратеници.

Околу 40.000 граѓани на собирот на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Нетпрес - 16.10.2016

Околу 40.000 граѓани од цела Македонија излегоа на масовниот собир на ВМРО-ДПМНЕ кој се одржува денеска. Реки од народ се упатија кон СЦ Борис Трајковски и пеејќи народни песни и’ даваат поддршка на владејачката партија.

Голем број прилепчани тргнаа на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје (ФОТО+ВИДЕО)

Press24 - 16.10.2016

И покрај лошото време, прилепчани во голем број со автобуси и автомобили тргнаа кон Скопје да присуствуваат на собирот. Прилеп масовно дава поддршка на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ кој денеска ќе се одржи во спортскиот центар „Борис ...

ФОТО: Околу 40.000 граѓани на масовниот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 16.10.2016

Околу 40.000 граѓани од цела Македонија излегоа на масовниот собир на ВМРО-ДПМНЕ кој се одржува денеска. Реки од народ се упатија кон СЦ Борис Трајковски и пеејќи народни песни и’ даваат поддршка на владејачката партија.

Денеска ВМРО-ДПМНЕ организира собир во салата „Борис Трајковски“

МКД - 16.10.2016

По неколкутте трибини и дебати одржани вчера и завчера, ВМРО-ДПМНЕ денеска овие активности ќе ги заокружи со собир во спортскиот центар „Борис Трајковски" кој ќе почне во 15 часот. На собирот своеобраќање ќе има и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

ВМРО ДПМНЕ денеска со голем собир во СЦ„Борис Трајковски“

Нова ТВ - 16.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ денеска со голем собир во СЦ „Борис Трајковски“ каде свое обраќање ќе има лидерот партијата, Никола Груевски. Партијата се уште не го соопштила времето на одржување на собирот. „Нашата цел е да бидеме секогаш подобри и да продолжиме да ...

ВМРО-ДПМНЕ организира народен собир во Скопје

+инфо - 16.10.2016

Собирот ќе се одржи во спортскиот центар „Борис Трајковскиќ“. ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи народен собир кој ќе се одржи во спортскиот центар „Борис Трајковски“ со почеток во 15 часот. Собирот го најави Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на ...

Груевски ќе се обрати пред граѓаните на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 16.10.2016

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје денеска попладне голем собир ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ на кој за во 15 часот е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски. Уште од рано утрово, граѓани од цела Македонија масовно се собираат ...

ВМРО-ДПМНЕ организира собир во Скопје

Стандард - 16.10.2016

Владејачката партија, ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје, во салата Борис Трајковски ќе организира голем собир каде свое обраќање ќе има лидерот на партијата Никола Груевски. Од владеачката партија вчера порачаа дека е време за крај на политичката криза.

Битола масовно го поддржа големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 16.10.2016

Огромен број на битолчани утрово тргнаа кон Скопје за да бидат дел од големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ. Граѓани на Битола масовно со автобуси доаѓаат кон Скопје. Во СЦ „Борис Трајковски“ денес се заокружува викендот на трибини, собири и партиски настани ...

Собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“

Репортер - 16.10.2016

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје денеска попладне голем собир ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ на кој е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски. Владејаката партија викендов организираше неколку јавни тематски трибини на кои ...

Прилепчани масовно тргнаа на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 16.10.2016

И покрај лошото време, прилепчани во голем број со автобуси и автомобили тргнаа кон Скопје да присуствуваат на собирот. Прилеп масовно дава поддршка на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ кој денеска ќе се одржи во спортскиот центар „Борис ...

Собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“

А1 On - 16.10.2016

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје денеска попладне голем собир ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ на кој е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски. Владејаката партија викендов организираше неколку јавни тематски трибини на кои ...

Автобуси со членови на ВМРО-ДПМНЕ брзаат кон Скопје

+инфо - 16.10.2016

Во Скопје се оджува собир на партијата кој започнува во 15 часот. Автобуси од Битола, Прилеп, Кичево, Делчево, Кавадарци, Велес полни со членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ пристигаат во Скопје.

Битола со масовнa поддршка за големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 16.10.2016

Огромен број на битолчани утрово тргнаа кон Скопје за да бидат дел од големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ. Граѓани на Битола масовно со автобуси доаѓаат кон Скопје. Во СЦ „Борис Трајковски“ денес се заокружува викендот на трибини, собири и партиски настани ...

ПРИЛЕП, ВЕЛЕС, КИЧЕВО..: Граѓани од цела Македонија на пат кон Скопје за собирот на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Телеграф - 16.10.2016

Собирот е епилог од неколкудневните панел-дискусии што ги организираше партијата, а кои беа на повеќе теми од социјалниот, општествениот, културниот, економскиот, како и политичкиот живот во земјава Колони автобуси има по патиштата низ земјава, а се ...

Скопје блокирано од стотици автобуси за собирот на ВМРО ДПМНЕ

Нова ТВ - 16.10.2016

Уште од утрово со стотици автобуси од цела Македонија илјадници членови и симпатизери на ВМРО ДПМНЕ пристигнаа во Скопје за да присуствуваат на собирот салата „Борис Трајковски“, јавува новинарката на НОВА, Маја Јовановска.

СÈ Е ПОДГОТВЕНО: Симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ масовно доаѓаат на големиот партиски собир (ВИДЕО/ВО ЖИВО)

Телеграф - 16.10.2016

Се очекува на собирот да присуствуваат околу 30.000 луѓе Сè е подготвено за почетокот на големиот собир во организација на ВМРО-ДПМНЕ. Во пресрет на распуштањето на Парламентот, владејачката партија во спортскиот центар „Борис Трајковски“ организира ...

Груевски ќе се обрати пред граѓаните на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 16.10.2016

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје денеска попладне голем собир ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ на кој за во 15 часот е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски. Уште од рано утрово, граѓани од цела Македонија масовно се собираат ...

ВИДЕО: Околу 40.000 граѓани на масовниот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 16.10.2016

Околу 40.000 граѓани од цела Македонија излегоа на масовниот собир на ВМРО-ДПМНЕ кој се одржува денеска. Реки од народ се упатија кон СЦ Борис Трајковски и пеејќи народни песни и’ даваат поддршка на владејачката партија.

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Голем народен собир на ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 16.10.2016

Во СЦ „Борис Трајковски“ се одржува голем народен собир на ...

Почна големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 16.10.2016

Во преполнетата сала „Борис Трајковски" во Скопје и пред насобраните граѓани на платото на спортскиот центар почна големиот народен собир на ВМРО-ДПМНЕ на кој свое обраќање че има лидерот на партијата Никола Груевски.

ЗНАМИЊА, ПЕСНИ, НАРОД: Масовен собир на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје (ФОТО/ВО ЖИВО)

Телеграф - 16.10.2016

Повеќе од 40 илјади граѓани присуствуваат на собирот на кој главен мотив е да се повикаат македонските граѓани масовно да излезат на претстојните предвремени парламентарни избори и со својот глас да придонесат Македонија што поскоро да излезе од ...

Прилепчани тргнаа на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје (ФОТО+ВИДЕО)

Нетпрес - 16.10.2016

И покрај лошото време, прилепчани во голем број со автобуси и автомобили тргнаа кон Скопје да присуствуваат на собирот. Прилеп масовно дава поддршка на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ кој денеска ќе се одржи во спортскиот центар „Борис ...

Груевски ќе се обрати пред граѓаните на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 16.10.2016

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје денеска попладне голем собир ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ на кој за во 15 часот е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски. Уште од рано утрово, граѓани од цела Македонија масовно се собираат ...

Сплотени под македонското знаме – над 40.000 граѓани за поддршка на ВМРО – ДПМНЕ

Алфа - 16.10.2016

Доста е веќе од вештачки креирани кризи, порачаа граѓаните на масовниот собир. Велат, избори мора да има на 11 декември, а на нив народот уште еднаш ќе потврди дека ВМРО – ДПМНЕ ја има целосната доверба на граѓаните.

Собир на ВМРО-ДПМНЕ: Исто и веќе видено, само сендвичите се плаќаа

Нова ТВ - 16.10.2016

Собир како и десетици други на владејачката партија – долг говор на Груевски со фалби, но и навреди и закани кон неистомислениците, толку сличен со оние претходните, што на социјалните мрежи на шега се коментираше дека можеби и си ги искомбинирал од ...

Груевски: 63 пратеници за стабилна Влада, избори на 11 декември за крај на кризата

Сител - 16.10.2016

63 пратеници за стабилна влада, без уцени и со фокус на проекти за подобар живот на граѓаните побара денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пред 35 илјади граѓани во преполната сала на спортскиот центар Борис Трајковски.

Груевски ќе се обрати пред граѓаните на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 16.10.2016

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје денеска попладне голем собир ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ на кој за во 15 часот е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски. Уште од рано утрово, граѓани од цела Македонија масовно се собираат ...

ВРМО-ДПМНЕ ќе одржи партиски собир

Р.С.Европа - 16.10.2016

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ попладне најави дека ќе одржи партиски собир во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје, на кој е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски. Владејаката партија викендов организираше неколку јавни ...

(Фото) автобусите на ЈСП злоупотребени за собирот на ДПМНЕ

Репортер - 16.10.2016

Активистите на ВМРО-ДПМНЕ ги вози ЈСП. Автобуси од цела Македонија дојдоа кон Скопје за собирот на ВМРО-ДПМНЕ, а голем дел од нив, по дождливото време беа донесени во Ново Лисиче и Аеродром со автобуси на ЈСП.

Битола масовно го поддржа големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 16.10.2016

Огромен број на битолчани утрово тргнаа кон Скопје за да бидат дел од големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ. Граѓани на Битола масовно со автобуси доаѓаат кон Скопје. Во СЦ „Борис Трајковски“ денес се заокружува викендот на трибини, собири и партиски настани ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска со голем собир во Скопје

Фактор - 16.10.2016

Партијата на власт, денеска во Скопје ќе го заокружи викендот на трибини, настани и партиски собири . Во салата Борис Трајковски во Скопје ВМРО-ДПМНЕ денеска организира голем собир каде свое обраќање ќе има лидерот на партијата Никола Груевски.

Голем собир на ВМРО-ДПМНЕ во салата „Борис Трајковски“

Либертас - 16.10.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ денеска во 15 часот, во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе одржи голем народен собир, најави Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на нивната страница на „Фејсбук“.

СÈ Е ПОДГОТВЕНО: Симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ масовно доаѓаат на големиот партиски собир

Вечер Прес - 16.10.2016

Се очекува на собирот да присуствуваат околу 30.000 луѓе Сè е подготвено за почетокот на големиот собир во организација на ВМРО-ДПМНЕ. Во пресрет на распуштањето на Парламентот, владејачката партија во спортскиот центар „Борис Трајковски" организира ...

Груевски ќе се обрати пред граѓаните на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 16.10.2016

Голем народен собир на ВМРО ДПМНЕ во спортскиот центар Борис Трајковски. Голем број членови и симпатизери на партијата дојдоа за да му ја дадат својата поддршка на претседателот на партијата Никола Груевски, на политиките и програмата на ...

Околу 40.000 граѓани на масовниот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 16.10.2016

Околу 40.000 граѓани од цела Македонија излегоа на масовниот собир на ВМРО-ДПМНЕ кој се одржува денеска. Реки од народ се упатија кон СЦ Борис Трајковски и пеејќи народни песни и’ даваат поддршка на владејачката партија.

Aвтобуси и “мобилни сендвичарници” на партискиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 16.10.2016

Стотици членови и симпатизери на владејачката ВМРО-ДПМНЕ од рано утрово, тргнаа од различни градови, на пат кон Скопје за да присуствуваат на партискиот собир, кој започнa во 15 часот во ЦС „Борис Трајковски”- јави тв 21 Автобуси пристигаа од ...

Груевски пристигна во салата Борис Трајковски- Аирлија избори, победуваме!

Вечер Прес - 16.10.2016

Голем народен собир на ВМРО ДПМНЕ во спортскиот центар Борис Трајковски. Голем број членови и симпатизери на партијата дојдоа за да му ја дадат својата поддршка на претседателот на партијата Никола Груевски, на политиките и програмата на ...

Народен собир на ВМРО-ДПМНЕ во салата „Борис Трајковски“

Мета - 16.10.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ денеска во 15 часот во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе одржи голем народен собир, најави Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на нивната страница на „Фејсбук“.

Битола со масовна поддршка за големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 16.10.2016

Огромен број на битолчани утрово тргнаа кон Скопје за да бидат дел од големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ. Граѓани на Битола масовно со автобуси доаѓаат кон Скопје. Во СЦ „Борис Трајковски“ денес се заокружува викендот на трибини, собири и партиски настани ...

Ова е народ, ова е Македонија (ФОТО+ВИДЕО)

Република - 16.10.2016

СРЦ „Борис Трајковски“ не ги собра сите кои сакаат да ѝ искажат поддршка на владејачката гарнитура Околу 40.000 граѓани од цела Македонија излегоа на масовниот собир на ВМРО-ДПМНЕ кој се одржува денеска.

ЗНАМИЊА, ПЕСНИ, НАРОД: Масовен собир на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје (ФОТО/ВО ЖИВО)

Вечер Прес - 16.10.2016

Повеќе од 40 илјади граѓани присуствуваат на собирот на кој главен мотив е да се повикаат македонските граѓани масовно да излезат на претстојните предвремени парламентарни избори и со својот глас да придонесат Македонија што поскоро да излезе од ...

Граѓани од цела Македонија со масовна поддршка за собирот на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 16.10.2016

Илјадници граѓани од Битола, Штип, Прилеп, Кавадарци, Кичево,Тетово и други градови од државата наскоро ќе пристигнат во главниот град за да присуствуваат на митингот кој го организира владеачката ВМРО ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска на собир во „Борис Трајковски”

Тера - 16.10.2016

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје денеска попладне голем собир ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ на кој е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски. Владејаката партија викендов организираше неколку јавни тематски трибини.

Собир на ВМРО ДПМНЕ: Груевски побара 63 пратенички мандати за власт без уцени

Канал 77 - 16.10.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на денешниот собир на партијата во салата „Борис Трајковски“ во Скопје побара 63 пратеника на претстојните избори, кои треба да се одржат на 11 декември.

Прилепчани масовно тргнаа на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Пулс24 - 16.10.2016

И покрај лошото време, прилепчани во голем број со автобуси и автомобили тргнаа кон Скопје да присуствуваат на собирот. Прилеп масовно дава поддршка на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ кој денеска ќе се одржи во спортскиот центар „Борис ...

ПРИЛЕП, ВЕЛЕС, КИЧЕВО..: Граѓани од цела Македонија на пат кон Скопје за собирот на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Вечер Прес - 16.10.2016

Собирот е епилог од неколкудневните панел-дискусии што ги организираше партијата, а кои беа на повеќе теми од социјалниот, општествениот, културниот, економскиот, како и политичкиот живот во земјавa Колони автобуси има по патиштата низ земјава, а се ...

ГАЛЕРИЈА: Илјадници луѓе од сите страни за собирот на ВМРО - ДПМНЕ

Вечер Прес - 16.10.2016

Граѓаните масовно се упатија за да ја дадат поддршката за собирот на ВМРО-ДПМНЕ. Илјадници луѓе се собираат насекаде низ Скопје Неколку групи во овој момент се упатуваат кон спортската сала Борис Трајковски каде се очекуваат да дојдат десетици ...

(ВИДЕО) Симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ по Илинденска се слеваат кон СЦ „Борис Трајковски“

еМагазин - 16.10.2016

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје денеска попладне голем собир ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ на кој е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски. Стотици членови и симпатизери на партијата по Илинденска се упатија кон собирот.

Собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“...

Н.Македонија - 16.10.2016

Собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“ Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје денеска попладне голем собир ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ на кој е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски.

Собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“

Lider - 16.10.2016

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје денеска попладне голем собир ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ на кој е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски. Владејаката партија викендов организираше неколку јавни тематски трибини на кои ...

Арсовски: Моделот на ВМРО-ДПМНЕ до сега се покажа успешен

Lider - 16.10.2016

Во Отвореното студио на ТВ Нова со Билјана Василева Трендафилова гостуваа аналитичарите Иванка Додовска, Петар Арсовски и Владимир Божиновски. Тема на разговор меѓу другото беше и денешниот говор на лидерот на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ, Никола ...

Дискусија на ВМРО-ДПМНЕ: „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот” (ВИДЕО)

Вистина.мк - 16.10.2016

– ВМРО-ДПМНЕ попладнево во Македонската опера и балет организираше панел-дискусија „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот”. Пред членките на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и во присуство на лидерот на партијата Никола Груевски, ...

Околу 40.000 граѓани на масовниот собир на ВМРО-ДПМНЕ/Видео

Lider - 16.10.2016

Околу 40.000 граѓани од цела Македонија излегоа на масовниот собир на ВМРО-ДПМНЕ кој се одржува денеска. Реки од народ се упатија кон СЦ Борис Трајковски и пеејќи народни песни и’ даваат поддршка на владејачката партија.

Змејковски: На почетокот во ВМРО примавме само чистокрвни вмровци

Фокус - 15.10.2016

Првиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Борис Змејковски , на денешната трибина се осврна на почетните години по формиарњето на ВМРО-ДПМНЕ, кога, како што рече тој, партијата била во тешка финансиска кондиција и во своите редови примала само ...

ВМРО утре организира собир во Борис Трајковски

Фокус - 15.10.2016

Викендот на трибини, собири и партиски настани што ги организира ВМРО-ДПМНЕ утре треба да се заокружи со собир во спортскиот центар „Борис Трајковски“ кој ќе започне во 15 часот, најавија од партијата.

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ врши притисок врз наставниот кадар во прилепските училишта

Телма - 15.10.2016

СДСМ денеска со обвинување дека ВМРО ДПМНЕ врши силен притисок врз наставниот кадар во прилепските училишта кои го напуштиле синдикатот. Како што велат од општинската организација на опозицијата најголемиот присик и закани за намалување на плати ...

Сдсм: Власта ги принудува наставниците да одат на протест

24 Вести - 15.10.2016

Во пресрет на утрешниот собир на ВМРО-ДПМНЕ, опозицијата повторнно обвинува дека ВМРО-ДПМНЕ врши притисок кон администрацијата, наставниците, вработените во државните претпријатија, велат особено ова е воочливо во образованието.

Дискусија на ВМРО-ДПМНЕ: „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот".

Канал5 - 15.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ попладнево во Македонската опера и балет организираше панел-дискусија „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот". Пред членките на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и во присуство на лидерот на партијата Никола Груевски, ...

Дискусија на ВМРО-ДПМНЕ: „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот".

Вест - 15.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ попладнево во Македонската опера и балет организираше панел-дискусија „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот". Пред членките на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и во присуство на лидерот на партијата Никола Груевски, ...

Неловски: искреноста, чесноста и пожртвуваноста се столбот на умс на ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21 - 15.10.2016

Ние сме тоа што сме благодарение на луѓето кои во изминативе години ја градеа партијата ВМРО-ДПМНЕ и истрале со својата работа во еден од најтешките периоди на партијата, изјави на синоќешната трибина на ветераните Владимир Нелоски, претседателот на ...

ВМРО-ДПМНЕ на народен собир во с.ц. Борис Трајковски

ТВ21 - 15.10.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ денеска во 15 часот во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе одржи голем народен собир, најави Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на нивната страница на „Фејсбук“.

Отчетноста, сидро на ВМРО ДПМНЕ

Вест - 15.10.2016

ВМРО ДПМНЕ одново промовира трендови во водењето на државата и тоа преку отчетноста, како базичен постулат што е карактеритичен за политиката на развиените демократии со која работите во општеството се менуваат на подобро.

Јаковлески предупредува: Не си играјте со ВМРО!

Фокус - 15.10.2016

Мане Јаковлески, на панел-дискусијата што ја организира ВМРО-ДПМНЕ како одговор на опозицискиот марш на 11 октомври, му даде поддршка на партискиот лидер Никола Груевски во име на основачите и ветераните на партија.

Јаковлески предупреди: Не си играјте со ВМРО и Македонија!

Курир - 15.10.2016

Мане Јаковлески , на панел дискусијата што ја организира ВМРО-ДПМНЕ му даде поддршка на партискиот лидер Никола Груевски во име на основачите и ветераните на партија. Kако одговор на опозицискиот марш на 11 октомври тој го поддржа Груевски и испрати ...

Змејковски: Се гордеам со сите основачи, членови на ВМРО-ДПМНЕ кои цврсто застанаа на нозе за да ја формираат партијата

Press24 - 15.10.2016

Било што и да се изгради во било кој сегмент како во градежништвото или во општеството, мора прво да се удрат темелите и да се посади коренот. Се гордеам со сите основачи, со сите членови на ВМРО-ДПМНЕ во тој период, кои што цврсто застанаа на нозе ...

Неловски: Искреноста, чесноста и пожртвуваноста се столбот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 15.10.2016

Ние сме тоа што сме благодарение на луѓето кои во изминативе години ја градеа партијата ВМРО-ДПМНЕ и истрале со својата работа во еден од најтешките периоди на партијата, изјави на синоќешната трибина на ветераните Владимир Нелоски, претседателот на ...

„Вест“: Владејачката партија диктира трендови, отчетноста сидро на ВМРО ДПМНЕ

Курир - 15.10.2016

ВМРО ДПМНЕ одново промовира трендови во водењето на државата и тоа преку отчетноста, како базичен постулат што е карактеритичен за политиката на развиените демократии со која работите во општеството се менуваат на подобро.

Јаковлевски: На 11-ти декември да го дадеме својот глас за ВМРО-ДПМНЕ, гарантот за успешна Македонија

Press24 - 15.10.2016

На 11-ти декември да го дадеме својот глас за ВМРО-ДПМНЕ, гарантот за успешна Македонија, порача на синоќешната тривина еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ, Мане Јаковлевски. -И на крај, ги повикувам сите во Македонија и нашите браќа и сестри во ...

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе организира народен собир во Скопје

+инфо - 15.10.2016

Настанот ќе се одржи во спортскиот центар „Борис Трајковски“. Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ утре во 15 часот во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе одржи голем народен собир, најави Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на нивната страница на ...

„Вест“: Владејачката партија диктира трендови, отчетноста сидро на ВМРО ДПМНЕ

Press24 - 15.10.2016

ВМРО ДПМНЕ одново промовира трендови во водењето на државата и тоа преку отчетноста, како базичен постулат што е карактеритичен за политиката на развиените демократии со која работите во општеството се менуваат на подобро.

Рангелова: Без поддршката од Груевски жените не би ја имале моќта да креираат политики во партијата (ВИДЕО)

Нетпрес - 15.10.2016

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ е една од најсилните организации во Р. Македонија и партијата ВМРО-ДПМНЕ беше истакнато денеска на панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема “Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот”.

Рангелова: Без поддршката од Груевски жените не би ја имале моќта да креираат политики во партијата (ВИДЕО)

Press24 - 15.10.2016

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ е една од најсилните организации во Р. Македонија и партијата ВМРО-ДПМНЕ беше истакнато денеска на панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема “Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот” Претседателката на ...

Кузмановска: Оваа влада има направено многу за жените во нашата држава

Press24 - 15.10.2016

Во владата на Република Македонија се донесени многу закони за заштита на жената од минатото па се до денес. Тука спаѓа законот за заштита на жената кога ќе се врати од породилно, таа да биде безбедна и да не стравува дека ќе биде избркана, а со ова ...

Јаковлевски: Ние ветераните му ја даваме целосната поддршка на нашиот лидер и претседател Никола Груевски

Курир - 15.10.2016

Во продолжение интегрален текст од обраќањето на Јаковлевски… Почитувани, денес меѓу нас веќе го нема идеологот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Богдановски, го нема Никола Кљусев, Јордан Мијалков, Костадин Диневски-Динката, Борис Трајковски, чичко Дуле, Митко ...

Чаушевска: Владините мерки го олеснуваат и животот на жените

Нетпрес - 15.10.2016

Најголемиот дел од проектите кои се остваруваа во општината Градско се поврзани токму со жената и со подобрување на квалитетот на нејзиниот живот, истакна градоначалничката на Градско Жанета Чаушевска која денеска зема учество во панел дискусија на ...

Змејковски: Се гордеам со сите основачи, членови на ВМРО-ДПМНЕ кои цврсто застанаа на нозе за да ја формираат партијата

Нетпрес - 15.10.2016

Било што и да се изгради во било кој сегмент како во градежништвото или во општеството, мора прво да се удрат темелите и да се посади коренот. Се гордеам со сите основачи, со сите членови на ВМРО-ДПМНЕ во тој период, кои што цврсто застанаа на нозе ...

Нелоски: Искреноста, чесноста и пожртвуваноста се столбот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 15.10.2016

Ние сме тоа што сме благодарение на луѓето кои во изминативе години ја градеа партијата ВМРО-ДПМНЕ и истрале со својата работа во еден од најтешките периоди на партијата, изјави на синоќешната трибина на ветераните Владимир Нелоски, претседателот на ...

Чаушевска: Владините мерки имаат рефлексија на локално ниво и им го олеснуваат животот на жените

Press24 - 15.10.2016

Најголемиот дел од проектите кои се остваруваа во општината Градско се поврзани токму со жената и со подобрување на квалитетот на нејзиниот живот, истакна градоначалничката на Градско Жанета Чаушевска која денеска зема учество во панел дискусија на ...

Јаковлевски: На 11-ти декември да го дадеме својот глас за ВМРО-ДПМНЕ, гарантот за успешна Македонија

Курир - 15.10.2016

На 11-ти декември да го дадеме својот глас за ВМРО-ДПМНЕ, гарантот за успешна Македонија, порача на синоќешната тривина еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ, Мане Јаковлевски. -И на крај, ги повикувам сите во Македонија и нашите браќа и сестри во ...

Дискусија на ВМРО-ДПМНЕ: „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот” (ВИДЕО)

Курир - 15.10.2016

– ВМРО-ДПМНЕ попладнево во Македонската опера и балет организираше панел-дискусија „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот”. Пред членките на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и во присуство на лидерот на партијата Никола Груевски, ...

Рангелова: Без поддршката од Груевски жените не би ја имале моќта да креираат политики во партијата (ВИДЕО)

Курир - 15.10.2016

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ е една од најсилните организации во Р. Македонија и партијата ВМРО-ДПМНЕ беше истакнато денеска на панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема “Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот” Претседателката на ...

Кузмановска: Оваа влада има направено многу за жените во нашата држава

Курир - 15.10.2016

Во владата на Република Македонија се донесени многу закони за заштита на жената од минатото па се до денес. Тука спаѓа законот за заштита на жената кога ќе се врати од породилно, таа да биде безбедна и да не стравува дека ќе биде избркана, а со ова ...

Чаушевска: Владините мерки имаат рефлексија на локално ниво и им го олеснуваат животот на жените

Курир - 15.10.2016

Најголемиот дел од проектите кои се остваруваа во општината Градско се поврзани токму со жената и со подобрување на квалитетот на нејзиниот живот, истакна градоначалничката на Градско Жанета Чаушевска која денеска зема учество во панел дискусија на ...

Јаковлевски: Ние ветераните му ја даваме целосната поддршка на нашиот лидер и претседател Никола Груевски

Press24 - 15.10.2016

Во продолжение интегрален текст од обраќањето на Јаковлевски… Почитувани, денес меѓу нас веќе го нема идеологот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Богдановски, го нема Никола Кљусев, Јордан Мијалков, Костадин Диневски-Динката, Борис Трајковски, чичко Дуле, Митко ...

Дискусија на ВМРО-ДПМНЕ: „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот”.

Press24 - 15.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ попладнево во Македонската опера и балет организираше панел-дискусија „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот”. Пред членките на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и во присуство на лидерот на партијата Никола Груевски, ...

ВМРО-ДПМНЕ со тродневен отчет за сработеното

Алфа - 15.10.2016

Жената е сила , жената е движење, се поееднаква и порамноправна. ВМРО ДПМНЕ успеја да ја поромени положбата на жената во политиката. Унијата на жени на партијата прерасна во столб и носечко движење кое се погласно се бори за правата на понежниот пол ...

Голем собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“

Курир - 15.10.2016

Викендот на трибини, собири и партиски настани што ги организира ВМРО-ДПМНЕ, денес ќе се заокружи со собир во спортскиот центар „Борис Трајковски“. По дводневната програма во МОБ (вчера и во петокот), овој тродневен настан на ВМРО-ДПМНЕ ќе го има ...

Дискусија на ВМРО-ДПМНЕ: „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот”.

А1 On - 15.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ попладнево во Македонската опера и балет организираше панел-дискусија „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот”. Пред членките на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и во присуство на лидерот на партијата Никола Груевски, ...

ДИСКУСИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ: „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот".

Телеграф - 15.10.2016

Учесничките на панелот ги охрабрија жените да се вклучат во политиката. Посочија дека за разлика од 1998 година кога имало пет пратенички во Парламентот, сега се 43, а со измените на Изборниот законик на кандидатските листи треба да бидат 40 ...

Дискусија на ВМРО-ДПМНЕ: „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот”

Репортер - 15.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ попладнево во Македонската опера и балет организираше панел-дискусија „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот”. Пред членките на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и во присуство на лидерот на партијата Никола Груевски, ...

Јаковлески: Ние ветераните му ја даваме целосната поддршка на нашиот лидер Никола Груевски

Нетпрес - 15.10.2016

Во продолжение интегрален текст од обраќањето на Мане Јаковлески, еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, денес меѓу нас веќе го нема идеологот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Богдановски, го нема Никола Кљусев, Јордан Мијалков, Костадин ...

Дискусија на ВМРО-ДПМНЕ: „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот"

Сител - 15.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ попладнево во Македонската опера и балет организираше панел-дискусија „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот". Пред членките на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и во присуство на лидерот на партијата Никола Груевски, ...

Голем собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“

Нетпрес - 15.10.2016

Викендот на трибини, собири и партиски настани што ги организира ВМРО-ДПМНЕ утре треба да се заокружи со собир во спортскиот центар „Борис Трајковски“. По дводневната програма во МОБ (вчера и денеска), овој тродневен настан на ВМРО-ДПМНЕ ќе го има ...

Јаковлевски: Груевски ја има целосната поддршка од ветераните

Пулс24 - 15.10.2016

Во продолжение интегрален текст од обраќањето на Јаковлевски… Почитувани, денес меѓу нас веќе го нема идеологот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Богдановски, го нема Никола Кљусев, Јордан Мијалков, Костадин Диневски-Динката, Борис Трајковски, чичко Дуле, Митко ...

Чаушевска: Владините мерки имаат рефлексија на локално ниво и им го олеснуваат животот на жените

Вечер Прес - 15.10.2016

Најголемиот дел од проектите кои се остваруваа во општината Градско се поврзани токму со жената и со подобрување на квалитетот на нејзиниот живот, истакна градоначалничката на Градско Жанета Чаушевска која денеска зема учество во панел дискусија на ...

Змејковски: Се гордеам со сите основачи, членови на ВМРО-ДПМНЕ кои цврсто застанаа на нозе за да ја формираат партијата

Вечер Прес - 15.10.2016

Било што и да се изгради во било кој сегмент како во градежништвото или во општеството, мора прво да се удрат темелите и да се посади коренот. Се гордеам со сите основачи, со сите членови на ВМРО-ДПМНЕ во тој период, кои што цврсто застанаа на нозе ...

Чаушевска: Мерките на владата им го олеснуваат животот на жените

Пулс24 - 15.10.2016

Најголемиот дел од проектите кои се остваруваа во општината Градско се поврзани токму со жената и со подобрување на квалитетот на нејзиниот живот, истакна градоначалничката на Градско Жанета Чаушевска која денеска зема учество во панел дискусија на ...

Нема многу жени на пазарот на трудот, но се квалитетен, високообразован кадар

Република - 15.10.2016

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ е една од најсилните организации во Р. Македонија и партијата ВМРО-ДПМНЕ беше истакнато денеска на панел-дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема “Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот”, на којашто учествуваа ...

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе организира голем народен собир

Мета - 15.10.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ утре во 15 часот во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе одржи голем народен собир, најави Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на нивната страница на „Фејсбук“.

Рангелова: Без поддршката од Груевски жените ќе ја немаа моќта да креираат политики во партијата

Пулс24 - 15.10.2016

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ е една од најсилните организации во Р. Македонија и партијата ВМРО-ДПМНЕ беше истакнато денеска на панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема “Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот” Претседателката на ...

Неловски: Искреноста, чесноста и пожртвуваноста се столбот на УМС

Пулс24 - 15.10.2016

Ние сме тоа што сме благодарение на луѓето кои во изминативе години ја градеа партијата ВМРО-ДПМНЕ и истрале со својата работа во еден од најтешките периоди на партијата, изјави на синоќешната трибина на ветераните Владимир Нелоски, претседателот на ...

Владејачката партија диктира трендови, отчетноста сидро на ВМРО ДПМНЕ

Вечер Прес - 15.10.2016

Познато е дека во современата комуникација со јавноста ова е авангарден потег не само во земјава и во регионот и дека станува збор за добро осмислен концепт испробан во глобални рамки преку кој најбројната партија ќе им покаже и на своите ...

Јаковлевски: Ние ветераните му ја даваме целосната поддршка на нашиот лидер и претседател Никола Груевски

Република - 15.10.2016

Интегрален текст од обраќањето на Јаковлевски Почитувани, денес меѓу нас веќе го нема идеологот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Богдановски, го нема Никола Кљусев, Јордан Мијалков, Костадин Диневски-Динката, Борис Трајковски, чичко Дуле, Митко Врапчето, и ...

Дискусија на ВМРО-ДПМНЕ: „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот”

Пулс24 - 15.10.2016

– ВМРО-ДПМНЕ попладнево во Македонската опера и балет организираше панел-дискусија „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот”. Пред членките на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и во присуство на лидерот на партијата Никола Груевски, ...

Змејковски: На почетокот во ВМРО примавме само чистокрвни вмровци

Локално - 15.10.2016

Сепак, тој не се осврна на денешниот период, кога партијата во своите органи и структури инкорпорираше луѓе без ниту еден стаж во ДПМНЕ, па дури и прифати луѓе од други субјекти, информира Фокус.

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе организира голем народен собир

Локално - 15.10.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ утре во 15 часот во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе одржи голем народен собир, најави Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на нивната страница на „Фејсбук“.

Дискусија на ВМРО-ДПМНЕ: „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот”

Вечер Прес - 15.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ попладнево во Македонската опера и балет организираше панел-дискусија „Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот" Пред членките на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и во присуство на лидерот на партијата Никола Груевски, ...

Јаковлевски: На 11-ти декември да го дадеме својот глас за гарантот за успешна Македонија ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 15.10.2016

На 11-ти декември да го дадеме својот глас за ВМРО-ДПМНЕ, гарантот за успешна Македонија, порача на синоќешната тривина еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ, Мане Јаковлевски. -И на крај, ги повикувам сите во Македонија и нашите браќа и сестри во ...

„Вест“: Владејачката партија диктира трендови

Пулс24 - 15.10.2016

ВМРО ДПМНЕ одново промовира трендови во водењето на државата и тоа преку отчетноста, како базичен постулат што е карактеритичен за политиката на развиените демократии со која работите во општеството се менуваат на подобро.

Јаковлевски: На 11-ти декември да го дадеме својот глас за ВМРО-ДПМНЕ, гарантот за успешна Македонија

Вечер Прес - 15.10.2016

На 11-ти декември да го дадеме својот глас за ВМРО-ДПМНЕ, гарантот за успешна Македонија, порача на синоќешната тривина еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ, Мане Јаковлевски -И на крај, ги повикувам сите во Македонија и нашите браќа и сестри во ...

Голем собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“

Пулс24 - 15.10.2016

Викендот на трибини, собири и партиски настани што ги организира ВМРО-ДПМНЕ, денес ќе се заокружи со собир во спортскиот центар „Борис Трајковски“. По дводневната програма во МОБ (вчера и во петокот), овој тродневен настан на ВМРО-ДПМНЕ ќе го има ...

Јаковлевски предупредува: Не си играјте со ВМРО- Груевски да си оди!

Локално - 15.10.2016

Мане Јаковлески, на панел-дискусијата што ја организира ВМРО-ДПМНЕ како одговор на опозицискиот марш на 11 октомври, му даде поддршка на партискиот лидер Никола Груевски во име на основачите и ветераните на партија.

Закани, списоци и притисоци пред утрешниот митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Локално - 15.10.2016

Буџетарите и админситрацијата на ВМРО ДПМНЕ од цела Македонија мораат на список да дојдат на митингот во Скопје. Партиските челници и локални шерифи на ВМРО ДПМНЕ им се заканувале дека кој нема да дојде на митнг во понеделник да не доаѓа на работа.

Не нè плашат шарени револуции, УМС стои зад Никола Груевски

Република - 15.10.2016

Ние сме тоа што сме благодарение на луѓето кои во изминативе години ја градеа партијата ВМРО-ДПМНЕ и истрале со својата работа во еден од најтешките периоди на партијата, изјави на синоќешната трибина на ветераните Владимир Нелоски, претседателот на ...

Го исполнивме заветот на предците, се гордеам со сите основачи на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 15.10.2016

Било што и да се изгради во било кој сегмент како во градежништвото или во општеството, мора прво да се удрат темелите и да се посади коренот. Се гордеам со сите основачи, со сите членови на ВМРО-ДПМНЕ во тој период, кои што цврсто застанаа на нозе ...

Јаковлески предупреди: Не си играјте со ВМРО и Македонија!

Вечер Прес - 15.10.2016

Мане Јаковлески, на панел дискусијата што ја организира ВМРО-ДПМНЕ му даде поддршка на партискиот лидер Никола Груевски во име на основачите и ветераните на партија Kако одговор на опозицискиот марш на 11 октомври тој го поддржа Груевски и испрати ...

Рангелова: Без поддршката од Груевски жените не би ја имале моќта да креираат политики во партијата

Вечер Прес - 15.10.2016

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ е една од најсилните организации во Р. Македонија и партијата ВМРО-ДПМНЕ беше истакнато денеска на панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема "Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот" Претседателката на ...

Кузмановска: Оваа влада има направено многу за жените во нашата држава

Вечер Прес - 15.10.2016

Во владата на Република Македонија се донесени многу закони за заштита на жената од минатото па се до денес. Тука спаѓа законот за заштита на жената кога ќе се врати од породилно, таа да биде безбедна и да не стравува дека ќе биде избркана, а со ова ...

Јаковлески: Не си играјте со ВМРО и Македонија!

Пулс24 - 15.10.2016

Мане Јаковлески, на панел дискусијата што ја организира ВМРО-ДПМНЕ му даде поддршка на партискиот лидер Никола Груевски во име на основачите и ветераните на партија. Kако одговор на опозицискиот марш на 11 октомври тој го поддржа Груевски и испрати ...

Отчет на ВМРО-ДПМНЕ: Стотици проекти од интерес на граѓаните

Lider - 15.10.2016

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ дава отчет за сработеното. Партијата во изминативе десеттина година спроведе стотици мерки и проекти за подобрување на квалитетот на живот на граѓаните, од економија и социјала, до култура, образование, спорт.

ВМРО – ДПМНЕ се уште без одговор како стана најбогата партија во Европа ВИДЕО

Фокус - 14.10.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ поседува 93 имотни листови во кои е запишана вкупна површина поголема од 33.000 метри квадратни. Ова ја прави партијата една од најбогатите и најимотните партии во Европа, пишува СКУП Македонија во своето истражување ...

Притисоци за администрација за митингот на ВМРО-ДПМНЕ?

Фокус - 14.10.2016

Во здравствените домови, болници, општини, училишта…, во повеќе градови во Македонија, како што јавуваат граѓан(к)и и граѓански новинари, се врши интензивна мобилизација не само на државната администрација, туку и на сите буџетари, за митингот на ...

ВМРО-ДПМНЕ организира тридневен партиски настан

Канал5 - 14.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ во следните три дена ќе организира партиски настани, трибини и собири на кои ќе се дискутира за постигнувањата на партијата, проектите, но и за нејзините генерални политики, најави денеска на прес-конференција Никола Тодоров, член на ...

ВМРО-ДПМНЕ организира тридневни настани, трибини, собири...

Вест - 14.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ во следните три дена ќе организира партиски настани, трибини и собири на кои ќе се дискутира за постигнувањата на партијата, проектите, но и за нејзините генерални политики, најави денеска на прес-конференција Никола Тодоров, член на ...

ВМРО – ДПМНЕ ќе организира серија партиски трибини

24 Вести - 14.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ во следните три дена ќе организира партиски настани, трибини и собири на кои ќе се дискутира за постигнувањата на партијата, проектите, но и за нејзините генерални политики, најави денеска на прес-конференција Никола Тодоров, член на ...

ВМРО-ДПМНЕ организира тридневен партиски настан

Репортер - 14.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ во следните три дена ќе организира партиски настани, трибини и собири на кои ќе се дискутира за постигнувањата на партијата, проектите, но и за нејзините генерални политики, најави денеска на прес-конференција Никола Тодоров, член на ...

Пешевски: ВМРО-ДПМНЕ има тим, има луѓе за тешки проекти кои знаат да ја водат државата во вистинска насока

Press24 - 14.10.2016

Секаде ќе видите дека во изминатиот период тимот на ВМРО-ДПМНЕ реализирал проекти кои се тешки за реализација. Многу влади претходно говореле за проекти, имало и подготовка, но реализацијата недостасувала.

ВМРО-ДПМНЕ ги закажа изборите на Фејсбук?

+инфо - 14.10.2016

Официјалното мото на настанот е „Ова е твоја земја, ти одлучуваш“. На социјалната мрежа Фејсбук вчера беше креирана посебна страница за настан закажан за 11 декември, наречена „Парламентарни избори 2016 година“.

Пешевски: ВМРО-ДПМНЕ има луѓе кои знаат да ја водат државата во вистинска насока

Нетпрес - 14.10.2016

Секаде ќе видите дека во изминатиот период тимот на ВМРО-ДПМНЕ реализирал проекти кои се тешки за реализација. Многу влади претходно говореле за проекти, имало и подготовка, но реализацијата недостасувала.

(ФОТО) По списоците и притисоците, автобуси се упатуваат кон Скопје на собирот на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 14.10.2016

Во овие моменти автобуси од повеќе градови низ Македонија се упатуваат кон Скопје, на собирот на ВМРО-ДПМНЕ во салата „Борис Трајковски“. Дополнителниот заменик министер за информатичко општество и администрација, Александар Кирацовски, објави дека ...

ВМРО-ДПМНЕ организира тридневен партиски настан

Сител - 14.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ во следните три дена ќе организира партиски настани, трибини и собири на кои ќе се дискутира за постигнувањата на партијата, проектите, но и за нејзините генерални политики, најави денеска на прес-конференција Никола Тодоров, член на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го крие расипништвото и луксузот од снимателите и фоторепортерите

Репортер - 14.10.2016

Со забраната за влез на новинарските екипи во барокниот дворец – седиште на ВМРО-ДПМНЕ, оваа партија уште еднаш покажа дека не се залага ниту за отчетност ниту за медиумски слободи“, реагираат од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ организира тридневен партиски настан

А1 On - 14.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ во следните три дена ќе организира партиски настани, трибини и собири на кои ќе се дискутира за постигнувањата на партијата, проектите, но и за нејзините генерални политики, најави денеска на прес-конференција Никола Тодоров, член на ...

ВМРО-ДПМНЕ организира собир во "Борис Трајковски" в недела

Р.С.Европа - 14.10.2016

Членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и министер за здравство Никола Тодоров најави дека во следните три дена владејачката партија ќе организира партиски настани, трибини и собири на кои ќе се дискутира за постигнувањата на партијата, проектите, ...

ВМРО-ДПМНЕ со тридневни партиски трибини и собири

Стандард - 14.10.2016

Членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров рече дека во следните три дена партијата ќе организира партиски настани, трибини и собири на кои ќе се дискутира за постигнувањата на партијата, проектите, но и за нејзините генерални политики.

Викенд на отчетност на ВМРО-ДПМНЕ што ќе финишира со собир во недела

Капитал - 14.10.2016

Викенд на отчетност и на претставување проекти на ВМРО-ДПМНЕ што ќе се заокружи во недела, во салата „Борис Трајковски“, со обраќање на лидерот на партијата, Никола Груевски, најави членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров, на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го крие расипништвото и луксузот од снимателите и фоторепортерите

А1 On - 14.10.2016

„Со забраната за влез на новинарските екипи во барокниот дворец – седиште на ВМРО-ДПМНЕ, оваа партија уште еднаш покажа дека не се залага ниту за отчетност ниту за медиумски слободи. Ова докажува дека врхушката од ВМРО-ДПМНЕ не сака да се види ...

Пешевски: ВМРО-ДПМНЕ има тим, има луѓе за тешки проекти кои знаат да ја водат државата во вистинска насока

Курир - 14.10.2016

Секаде ќе видите дека во изминатиот период тимот на ВМРО-ДПМНЕ реализирал проекти кои се тешки за реализација. Многу влади претходно говореле за проекти, имало и подготовка, но реализацијата недостасувала.

СИТЕЛ: ВМРО-ДПМНЕ одржува викенд на отчетност и на реални проекти и дела

Press24 - 14.10.2016

Во пресрет на изборите ВМРО-ДПМНЕ стартува со викендот на идеи и отчетност. Од владејачката партија порачуваат дека е време за крај на политичката криза До крајот на оваа седмица, од ВМРО-ДПМНЕ најавуваат серија трибини и партиски настани на кои ќе ...

ТРИДНЕВНИ АКТИВНОСТИ: В недела голем собир на ВМРО-ДПМНЕ во „Борис Трајковски“

Телеграф - 14.10.2016

Владејачката партија, како што кажа Тодоров, порачува дека е време за крај на политичката криза, време е за крај на деструкциите, поигрувањето со чувствата на луѓето, крај и за штетите за државата ВМРО-ДПМНЕ во следните три дена ќе организира ...

Тридневни трибини на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 14.10.2016

Во следните три дена владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ ќе организира партиски настани, трибини и собири на кои ќе се дискутира за постигнувањата на партијата, проектите, но и за нејзините генерални политики, најави во петок на прес-конференција Никола ...

ВМРО-ДПМНЕ викендов ќе организира трибини и собири за отчетност и проекти

МКД - 14.10.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ викендов ќе организира партиски настани, трибини и собири на кои ќе се дискутира за постигнувањата на партијата, проектите, но и за нејзините генерални политики, најави денеска Никола Тодоров, член на Извршниот ...

Пешевски: ВМРО-ДПМНЕ има луѓе кои знаат да ја водат државата во вистинска насока

Пулс24 - 14.10.2016

Секаде ќе видите дека во изминатиот период тимот на ВМРО-ДПМНЕ реализирал проекти кои се тешки за реализација. Многу влади претходно говореле за проекти, имало и подготовка, но реализацијата недостасувала.

Тридневни трибини на ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 14.10.2016

Во следните три дена владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ ќе организира партиски настани, трибини и собири на кои ќе се дискутира за постигнувањата на партијата, проектите, но и за нејзините генерални политики, најави во петок на прес-конференција Никола ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го крие расипништвото и луксузот од снимателите и фоторепортерите

Либертас - 14.10.2016

„Со забраната за влез на новинарските екипи во барокниот дворец – седиште на ВМРО-ДПМНЕ, оваа партија уште еднаш покажа дека не се залага ниту за отчетност ниту за медиумски слободи“, реагираат од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ организира тридневен партиски настан

Локално - 14.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ во следните три дена ќе организира партиски настани, трибини и собири на кои ќе се дискутира за постигнувањата на партијата, проектите, но и за нејзините генерални политики, најави денеска на прес-конференција Никола Тодоров, член на ...

Комисија за економија и финансии ВМРО ДПМНЕ ОК Битола: Разликата помеѓу ЌЕ направиме на СДСМ и НАПРАВЕНОТО на ...

Пулс24 - 14.10.2016

Слушаме како опозицијата ветува дека АКО победеле на изборите во наредните 3 години ЌЕ обезбеделе 3 милијарди евра за капитални инвестиции во инфраструктурата и ќе обезбеделе раст на градежништвото.

ВМРО-ДПМНЕ вешто го крие луксузот: Новинарски екипи „непожелни“ во новото седиште на партијата

Фактор - 14.10.2016

Новинарските екипи се непожелни во новото седиште на партијата на власт. Ова е заклучокот од денешниот “блокиран влез“ за сниматели и фоторепортери за време на средбата на екс премиерот со комесарот за проширување Јоханес Хан.

ВМРО-ДПМНЕ го крие расипништвото и луксузот од снимателите и фоторепортерите

Бриф - 14.10.2016

Со забраната за влез на новинарските екипи во барокниот дворец – седиште на ВМРО-ДПМНЕ, оваа партија уште еднаш покажа дека не се залага ниту за отчетност ниту за медиумски слободи. Ова докажува дека врхушката од ВМРО-ДПМНЕ не сака да се види ...

ФОТО: По списоците и притисоците, автобуси се упатуваат кон Скопје на собирот на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 14.10.2016

Во овие моменти автобуси од повеќе градови низ Македонија се упатуваат кон Скопје, на собирот на ВМРО-ДПМНЕ во салата „Борис Трајковски“. Во здравствените домови, болници, општини, училишта…, во повеќе градови во Македонија, како што јавуваа ...

Дали администрацијата „доброволно“ ќе присуствува на неделниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ?

Фактор - 14.10.2016

Владејачката партија, ВМРО-ДПМНЕ во недела (16. октомври) организира собир во спортскиот центар Борис Трајковски каде свое обраќање ќе има претседателот на партијата, Никола Груевски. Во социјалните медиуми веќе кружат фотографии од пораки, во кои ...

Пешевски: ВМРО-ДПМНЕ има тим, има луѓе за тешки проекти кои знаат да ја водат државата во вистинска насока

Lider - 14.10.2016

Секаде ќе видите дека во изминатиот период тимот на ВМРО-ДПМНЕ реализирал проекти кои се тешки за реализација. Многу влади претходно говореле за проекти, имало и подготовка, но реализацијата недостасувала.

ВМРО ДПМНЕ: Нови 140 детски градинки ќе има

Канал5 - 13.10.2016

Средства за реализација на проектот за отворање на детски градинки има и тој ќе се реализира бидејќи ВМРО-ДПМНЕ е одговорна партија и ги исполнува ветувањата дадени пред граѓаните, наведува ВМРО-ДПМНЕ во реакцијата на изјавата на Дамјан Манчевски од ...

Опозицијата ја напушти собраниската сала оти не сака да гласа за именување нови функционери

Сакам да кажам - 13.10.2016

Опозицијата ја напушти салата и нема да гласа за предложените точки за именувања и разрешувања функционери на собраниската седница, предложени од Комисијата за избори и именувања. „Предлогот на опозицијата за симнување на точките од дневниот ред кои ...

Груевски: ВМРО ДПМНЕ го поздрави завршетокот на проектот “Превод На 1000 Книги”

Канал5 - 13.10.2016

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски денеска присуствување на промоцијата на проектот 1000 нови книги и изрази задоволство што завршил ...

ВМРО-ДПМНЕ: Проектот за детски градинки е долгорочен, има средства за реализација

Вест - 13.10.2016

Средства за реализација на проектот за отворање на детски градинки има и тој ќе се реализира бидејќи ВМРО-ДПМНЕ е одговорна партија и ги исполнува ветувањата дадени пред граѓаните, наведува ВМРО-ДПМНЕ во реакцијата на изјавата на Дамјан Манчевски од ...

Манчевски: Во буџетот за 2017 нема за нови градинки

24 Вести - 13.10.2016

СДСМ тврди дека во предлог буџетот за 2017 година никаде ги нема 140. детски градинки кои лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вети дека ќе ги изгради за три и пол години, во вредност од 25 милиони евра.

Собраниска дебата – кој е против избори на 11 декември?!

ТВ21 - 13.10.2016

Пратениците од опозицијата ја напуштија собраниската седница откако не помина нивниот предлог за симнување од дневен ред на точките кои се однесуваат за именување на функционери, со образложение дека нема да гласаат за предизборно вдомување на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нови 140 детски градинки ќе има

МКД - 13.10.2016

Граѓаните знаат дека сѐ што ВМРО-ДПМНЕ ќе вети, истото се реализира. Граѓаните знаат дека за разлика од деструктивната политика на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ настапува со конкретни проекти, рокови и финансиски средства за нивна реализација, реагира ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните знаат дека се што ВМРО-ДПМНЕ ќе вети, истото се реализира

А1 On - 13.10.2016

„Нови 140 детски градинки ќе има. Граѓаните знаат дека се што ВМРО-ДПМНЕ ќе вети, истото се реализира. Граѓаните знаат дека за разлика од деструктивната политика на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ настапува со конкретни проекти, рокови и финансиски средства за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Проектот за детски градинки е долгорочен, има средства за реализација

Сител - 13.10.2016

Средства за реализација на проектот за отворање на детски градинки има и тој ќе се реализира бидејќи ВМРО-ДПМНЕ е одговорна партија и ги исполнува ветувањата дадени пред граѓаните, наведува ВМРО-ДПМНЕ во реакцијата на изјавата на Дамјан Манчевски од ...

ТВ Нова: Според аналитичарите, СДСМ нема време да ја надомести разликата во рејтингот

Курир - 13.10.2016

СДСМ го очекува уште еден пораз иако мнозинството на ВМРО-ДПМНЕ нема да биде толку комотно,политичките аналитичари прогнозираат нова победа на владејачката партија на претстојните предвремени парламентарни избори.

Законите за СЈО не стасаа ниту на дневен ред, парламентарното мнозинство предводено од ВМРО-ДПМНЕ гласаше против овој ...

Репортер - 13.10.2016

Предлог-законите што ги бара Специјалното јавно обвинителство не беа ставени на дневен ред на денешната собраниска седница, бидејќи парламентарното мнозинство предводено од ВМРО-ДПМНЕ гласаше против овој предлог.

Ѓорѓиевски: Младите стојат позади ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Груевски, тие ќе го дадат крајниот суд на 11-ти декември (ФОТО)

Курир - 13.10.2016

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Битола ги претстави мерките за млади кои изминатиот период беа промовирани од лидерот на партијата Никола Груевски. На трибината беа промовирани над 40 проекти и мерки и на истата беа присутни млади од ...

Реакција: ВМРО-ДПМНЕ била одговорна партија, СДСМ лаже и манипулира

Стандард - 13.10.2016

„Граѓаните знаат дека се што ВМРО-ДПМНЕ ќе вети, истото се реализира. Граѓаните знаат дека за разлика од деструктивната политика на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ настапува со конкретни проекти, рокови и финансиски средства за нивна реализација“, реагираат од ...

Провиден обид за нова деструкција и конфликтност од страна на СДСМ: Повторно наместо проекти и програма сакаат бегство ...

Курир - 13.10.2016

Најголемата опозициска партија наместо со проекти и програма да излезе пред граѓаните, повторно сака да избега од избори со предвидливи и срамни потези, кои не поминуваат ниту кај нивното членство и нивните поддржувачи.

ВМРО ДПМНЕ ГИ ЗАКАЖА ИЗБОРИТЕ – Партијата е силна, АМА НА ФЕЈСБУК

Репортер - 13.10.2016

На социјалната мрежа „Фејсбук“ денеска беше креирана посебна страница за настан закажан за 11 декември, наречена „ Парламентарни избори 2016 година “. Официјалното мото на настанот е „Ова е твоја земја, ти одлучуваш“.

АНАЛИЗА НА ТВ НОВА: СДСМ нема време да го достигне рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Телеграф - 13.10.2016

Според аналитичарите, прислушуваните разговори и работата на СЈО не им донеле корист на опозиционерите СДСМ го очекува уште еден пораз, иако мнозинството на ВМРО-ДПМНЕ нема да биде толку комотно, прогнозираат политичките аналитичари во однос на ...

До кога СДСМ ќе ја држи цела држава во криза?

Нетпрес - 13.10.2016

Најголемата опозициска партија наместо со проекти и програма да излезе пред граѓаните, повторно сака да избега од избори со предвидливи и срамни потези, кои не поминуваат ниту кај нивното членство и нивните поддржувачи.

СДМС ја напушти собраниската седница, не гласаат за нови „партиски војници“

Макфакс - 13.10.2016

Опозициската СДСМ ја напушти собраниската седница, во четврток, затоа што не сакаа да гласаат за предложените точки за именувања и разрешувања функционери на собраниската седница, предложени од Комисијата за избори и именувања.

СДМС ја напушти собраниската седница, не гласаат за нови „партиски војници“

Кајгана - 13.10.2016

Опозициската СДСМ ја напушти собраниската седница затоа што не сакаа да гласаат за предложените точки за именувања и разрешувања функционери на собраниската седница, предложени од Комисијата за избори и именувања.

Законите за СЈО овојпат не стасаа ниту на дневен ред, СДСМ ја напушти седницата

+инфо - 13.10.2016

„Од понеделник ќе се тргне на избори и вие ќе си ја добиете лекцијата“, и порача Димовски на опозицијата. Предлог-законите што ги бара Специјалното јавно обвинителство не беа ставени на дневен ред на денешната собраниска седница, бидејќи ...

ВМРО ДПМНЕ: Проектот „140 градинки“ е дел од долгорочниот буџет

Нова ТВ - 13.10.2016

Нови 140 детски градинки ќе има, се вели во соопштението од ВМРО ДПМНЕ како одгвор на прес конференцијата на потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски. – Граѓаните знаат дека се што ВМРО-ДПМНЕ ќе вети, истото се реализира.

Опозицијата ја напушти седницата, не сака да учествува во именувањето на функционери пред избори

МКД - 13.10.2016

Пратениците на СДСМ предложија да не се именуваат повеќе нови функционери до изборите, побараа да се симнат точките од дневен ред кои се однесуваат на тоа и рекоа дека нема да гласаат за предизборно вдомување на партиски војници.

ВМРО-ДПМНЕ: Нови 140 детски градинки ќе има- Мега проектот што го најави Груевски ќе се реализира во наредните 4 години

Курир - 13.10.2016

Нови 140 детски градинки ќе има, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Граѓаните знаат дека се што ВМРО-ДПМНЕ ќе вети, истото се реализира. Граѓаните знаат дека за разлика од деструктивната политика на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ настапува со конкретни проекти, рокови и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Финасирањето на изградба на градинките е долгорочно

+инфо - 13.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ го повика СДСМ да го поддржи буџетот за 2017 година. Дамјан Манчевски не сфаќа дека Буџетот за 2017 година е наречен така, заради тоа што важи заклучно со 31 декември 2017. Мега проектот што го најави Претседателот Никола Груевски е ...

СДСМ ја напушти собраниската седница, не гласаат за нови „партиски војници“

Точка - 13.10.2016

Опозициската СДСМ ја напушти собраниската седница, во четврток, затоа што не сакаа да гласаат за предложените точки за именувања и разрешувања функционери на собраниската седница, предложени од Комисијата за избори и именувања.

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски има познавања во економијата исто колку што аболицираниот криминалец Заев се разбира во нуклеарна ...

Пулс24 - 13.10.2016

Ќе има нови 140 детски градинки. Граѓаните знаат дека се што ВМРО-ДПМНЕ ќе вети, истото се реализира. Граѓаните знаат дека за разлика од деструктивната политика на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ настапува со конкретни проекти, рокови и финансиски средства за ...

Законите за СЈО не стасаа ниту на дневен ред, парламентарното мнозинство предводено од ВМРО-ДПМНЕ гласаше против овој ...

Либертас - 13.10.2016

Предлог-законите што ги бара Специјалното јавно обвинителство не беа ставени на дневен ред на денешната собраниска седница, бидејќи парламентарното мнозинство предводено од ВМРО-ДПМНЕ гласаше против овој предлог.

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски има познавања во економијата колку што Заев се разбира во нуклеарна физика

Либертас - 13.10.2016

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ – реакција на прес конференцијата на Дамјан Манчевски : Нови 140 детски градинки ќе има. Граѓаните знаат дека се што ВМРО-ДПМНЕ ќе вети, истото се реализира. Граѓаните знаат дека за разлика од деструктивната политика на ...

Разочарување во опозициските редови: Повторно ги загубивме изборите

Република - 13.10.2016

Ниту меѓу опозициските експерти веќе нема дилеми. СДСМ го чека нов пораз на изборите на 11 декември. Прислушуваните материјали, партизацијата на Специјалното обвинителство и урнисувањето на главниот град, не дадоа никаков ефект.

ВМРО-ДПМНЕ ги закажа изборите – на „Фејсбук“?

Бриф - 13.10.2016

На социјалната мрежа „Фејсбук“ денеска беше креирана посебна страница за настан закажан за 11 декември, наречена „ Парламентарни избори 2016 година “. Официјалното мото на настанот е „Ова е твоја земја, ти одлучуваш“.

ВМРО-ДПМНЕ ги закажа изборите – ама на „Фејсбук“?

Либертас - 13.10.2016

На социјалната мрежа „Фејсбук“ денеска беше креирана посебна страница за настан закажан за 11 декември, наречена „ Парламентарни избори 2016 година “. Официјалното мото на настанот е „Ова е твоја земја, ти одлучуваш“.

Повторно наместо проекти и програма СДСМ сакаат бегство од избори со предвидливи и срамни потези

Пулс24 - 13.10.2016

Најголемата опозициска партија наместо со проекти и програма да излезе пред граѓаните, повторно сака да избега од избори со предвидливи и срамни потези, кои не поминуваат ниту кај нивното членство и нивните поддржувачи.

ВМРО-ДПМНЕ ги закажа изборите – на „Фејсбук“?

Мета - 13.10.2016

На социјалната мрежа „Фејсбук“ денеска беше креирана посебна страница за настан закажан за 11 декември, наречена „ Парламентарни избори 2016 година “. Официјалното мото на настанот е „Ова е твоја земја, ти одлучуваш“.

Аналитичарите тврдат: СДСМ нема време да ја надомести разликата во рејтингот

Пулс24 - 13.10.2016

СДСМ го очекува уште еден пораз иако мнозинството на ВМРО-ДПМНЕ нема да биде толку комотно,политичките аналитичари прогнозираат нова победа на владејачката партија на претстојните предвремени парламентарни избори.

ВМРО: ДПМНЕ е одговорна партија, 140 детски градинки ќе има

Фактор - 13.10.2016

Средства за реализација на овој мегапроект на ВМРО-ДПМНЕ има и тој ќе се реализира бидејќи ВМРО е одговорна партија и ги исполнува ветувањата дадени пред граѓаните, реагираше денеска владејачката партија на пресот на Дамјан Манчевски .

Младите стојат зад ВМРО-ДПМНЕ, тие ќе го дадат крајниот суд на 11-ти декември (Фото)

Република - 13.10.2016

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Битола ги претстави мерките за млади кои изминатиот период беа промовирани од лидерот на партијата Никола Груевски. На трибината беа промовирани над 40 проекти и мерки и на истата беа присутни млади од ...

Разочарување во опозициските редови: Повторно ги загубивме изборите

Вечер Прес - 13.10.2016

Прислушуваните материјали, партизацијата на Специјалното обвинителство и урнисувањето на главниот град, не дадоа никаков ефект. Рејтингот на СДСМ се уште далеку зад оној на ВМРО-ДПМНЕ Ниту меѓу опозициските експерти веќе нема дилеми.

ВМРО-ДПМНЕ: Проектот за детски градинки е долгорочен, има средства за реализација...

Н.Македонија - 13.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ: Проектот за детски градинки е долгорочен, има средства за реализација Средства за реализација на проектот за отворање на детски градинки има и тој ќе се реализира, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ е одговорна партија и ги исполнува ветувањата дадени ...

ВМРО-ДПМНЕ не подготвува одговор на граѓанскиот марш, ама спрема партиски собир

Мета - 12.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ засега не планира марш или собир на отворено кој би бил реакција на тој што вчера го направи СДСМ во Скопје. Сепак, членови од партијата на власт велат дека најавен им е собир в недела (16 октомври) во затворен простор во Скопје, на кој, ...

ВМРО-ДПМНЕ не подготвува одговор на граѓанскиот марш, ама спрема партиски собир

Локално - 12.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ засега не планира марш или собир на отворено кој би бил реакција на тој што вчера го направи СДСМ во Скопје. Сепак, членови од партијата на власт велат дека најавен им е собир в недела (16 октомври) во затворен простор во Скопје, на кој, ...

РСЕ: Груевски платил околу 1,6 милиони долари за фалби од Американците

Фокус - 11.10.2016

Состаноците на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со конгресменот Пити Сешн и со помошникот секретар во национална безбедност Алан Берсин и некои колумни на американски аналитичари, но и на Груевски биле договорени преку компаниите во САД ...

РСЕ: Груевски платил околу 1,6 милиони долари за фалби од Американците

Репортер - 11.10.2016

Состаноците на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со конгресменот Пити Сешн и со помошникот секретар во национална безбедност Алан Берсин и некои колумни на американски аналитичари, но и на Груевски биле договорени преку компаниите во САД ...

Груевски плаќал дебело за Американците да го тапкаат по рамо

+инфо - 11.10.2016

Извештаите се објавени во Американската државна агенција за регистрација за странски соработници во Министерството за правда. Состаноците на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со конгресменот Пити Сешн и со помошникот секретар во национална ...

ВМРО-ДПМНЕ плаќала за американско тапкање по рамо

Р.С.Европа - 11.10.2016

Во извештаите на американските компании што ги има ангажарино ВМРО-ДПМНЕ тие како свои активности ги навеле средбите на Груевски со конгресмени и други американски политичари, како и колумни во Њузвик и Хил.

(ФОТО) Полициски кордон го чува седиштето ВМРО – ДПМНЕ

Репортер - 11.10.2016

Пред седиштето на ВМРО – ДПМНЕ полициски кордон. Граѓаните маршираат покрај „Рекорд“ и се движат кон Собрание. Затворена е улицата кон објектот на владејачката партија, но за разлика од претходните протести кога приодот кон главниот штаб го чуваа ...

Колку платил Груевски за да се состане со американските политичари?

Стандард - 11.10.2016

Состаноците на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со конгресменот Пити Сешн и со помошникот секретар во национална безбедност Алан Берсин и некои колумни на американски аналитичари, но и на Груевски биле договорени преку компаниите во САД ...

ВМРО-ДПМНЕ дебело плаќала американско тапкање по рамо

Репортер - 11.10.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ плаќала за поддршката на САД за ВМРО-ДПМНЕ, јавува денеска македонскиот сервис на „ Радио Слободна за Европа “, објавувајќи извештаи од американските компании што ВМРО-ДПМНЕ ги има ангажирано.

ВМРО-ДПМНЕ дебело плаќала американско тапкање по рамо

Либертас - 11.10.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ плаќала за поддршката на САД за ВМРО-ДПМНЕ, јавува денеска македонскиот сервис на „ Радио Слободна за Европа “, објавувајќи извештаи од американските компании што ВМРО-ДПМНЕ ги има ангажирано.

ВМРО-ДПМНЕ дебело плаќала американски консултантски фирми за поддршка на Груевски

Мета - 11.10.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ плаќала за поддршката на САД за ВМРО-ДПМНЕ, јавува денеска македонскиот сервис на „ Радио Слободна за Европа “, објавувајќи извештаи од американските компании што ВМРО-ДПМНЕ ги има ангажирано.

Владеачката партија плаќала за средби со американски политичари?!

Фактор - 11.10.2016

Владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ плаќала дебела сума за тапкање по рамо, пренесе „ Радио Слободна за Европа “. Македонскиот јавен сервис на РСЕ објавуви извештаи од американските компании што ВМРО-ДПМНЕ ги има ангажирано и од нив може да се види ...

ВМРО-ДПМНЕ плаќала за американско тапкање по рамо

Локално - 11.10.2016

Во извештаите на американските компании што ги има ангажарино ВМРО-ДПМНЕ тие како свои активности ги навеле средбите на Груевски со конгресмени и други американски политичари, како и колумни во Њузвик и Хил.

Груевски: Ставот на ВМРО ДПМНЕ за СЈО останува непроменет

OhridNews - 10.10.2016

ВМРО ДПМНЕ не го менува ставот во врска со барањата на Специјалното јавно обвинителство за законски измени упатени до Собранието на република Македонија, изјави денеска во Охрид партискиот лидер Никола Груевски.