TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хари Потер е најгледан серијал

Вечер Прес - 14.09.2007

Серијалот филмови за Хари Потер ги надмина по заработка оние за Џејмс Бонд и Војна на ѕвездите. Петтте филмови за малиот волшебник во светот заработија 4,47 милијарди долари, додека серијалот, за 007 досега заработил "само" 4,44 милијарди, и тоа за сите 22 филмови.

Доаѓа Хари Поттер петка

Вест - 12.09.2007

ОД ДЕНЕС ВО КИНАТА ВО РАМСТОР Од денеска во кината во Рамстор почнува прикажувањето на петто продолжение на Хари потер насловено "Хари Потер и редот на фениксот". Пред новото продолжение од серијалот за Хари Потер се големи очекувањата.

„Хари Потер“ во кината во „Рамстор“

Дневник - 12.09.2007

Филмот „Хари Потер и редот на фениксот“ од денеска ќе почне да се прикажува во скопските кина во трговскиот центар „Рамстор“. Проекциите ќе се одржуваат во неколку термини. Билетите за тие што ќе го гледаат филмот од 11.30, 14 и 17 часот ќе чинат 120 денари, а за вечерните проекции, во 20 и во ...

Хари Потер во Скопје

Вечер Прес - 12.09.2007

Филмот "Хари Потер и Редот на фениксот" стигна во Македонија, и од денеска ќе го гледаме во двете кино сали "5 Стар синема". "Хари Потер и Редот на фениксот" го следи петтото продолжение од сторијата за волшебничкиот Месија во училиштето за магии и волшепства Хогвартс, кога враќањето на злогласниот ...

Разбеснетиот Принц Хари нападнал фотограф

Вечер Прес - 10.09.2007

Фуриозниот принц Хари тотално збесна на еден фотограф, му се завртел и почнал да му урла: "ќе те удрам по тоа е...но лице!" Хари се разбеснел откако го запазил папарацото кој се обидувал да го слика како во рана зора трча по својата девојка Челзи Дејви (21) пренесува The Sun.