TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фаталната рана била нанесена со нож

Време - 12.08.2004

СПОРЕД ОБДКУЦИСКИОТ НАОД Судските вештаци утврдиле дека дваесетгодишниот Дарко Ангелов, кој почина од повреди добиени во тепачка, бил прободен со нож во градниот кош, а не со скршено пивско шише, како што првично беше соопштено. Истражните органи утврдиле дека првоосомничениот И.Р.

Момчето било избодено со нож а не со скршено пивско шише

Вест - 12.08.2004

РАСВЕТЛЕНО УБИСТВОТО НА 21-ГОДИШНИОТ ДАРКО АНГЕЛОВ ОД СТРУМИЧКОТО СЕЛО МОКРИЕВО Судско-полициската истрага покажа дека Ангелов бил избоден со нож од И.Р.(20) од Ново Село, а потоа бил брутално удиран со клоци и од Ј.Г.(23). На осомничените, истражен судија им одредил притвор од по 30 дена ...

Заврши обдукцијата на убиениот Ангелов

А1 - 11.08.2004

Обдукцијата што вчера била извршена врз телото на Дарко Ангелов, покажала дека смртта не настапила ниту од повредите нанесени со стакленото шише, ниту од тепањето, што врз Ангелов го извршиле осомничените, туку од убодот од нож.

Момче убиено во тепачка

Време - 11.08.2004

ИНЦИДЕНТ ВО СТРУМИЧКО Момче било убиено во тепачка во кафе-бар во струмичкото село Мокриево, вчера, два часа по полноќ. Струмичките полицајци информираа дека инцидентот се случил во кафе-барот „Калипсо“. Во тепачката учествувале Дарко А. (21) од селото Мокриево и И.Р. (20) и Ј.Г. (23) од Ново Село.

Момче прободено со пивско шише и претепано до смрт

Вест - 11.08.2004

СВИРЕПО УБИСТВО ВО СТРУМИЧКОТО СЕЛО МОКРИЕВО 21-годишниот Дарко Ангелов во тепачка со две момчиња од Ново Село на излезот пред кафе-барот Калипсо каде што пиеле бил ранет во градите а потоа брутално претепан Поради нерасчистени стари сметки и вербални навреди, вчера во струмичкото село Мокриево се ...

Во тепачка во струмичко животот го загуби 21 годишниот Дарко Ангелов

А1 - 10.08.2004

Во тепачката во која животот го загуби 21 годишниот Дарко Ангелов од селото Мокриево, учествувале и осомничените 20 годишниот И.Р. и 23 годишниот Ј.Г. и двајцата од Ново село. Трагичниот настан се случил околу 2 часот по полноќ пред кафе барот Калипсо во кој сите тројца се забавувале.