TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Талибанците ќе капитулираат во Пакистан?

А1 - 13.09.2009

Талибанците најавуваат дека ќе се предадат во долината Сват во Пакистан, по фаќањето на Маулана Фазлула, еден од нивните лидери, пишува "Сандеј ...

Сандеј телеграф: Талибанците најавуваат предавање по апсење на нивниот лидер

Канал5 - 13.09.2009

Талебанците највуваат дека ке се предадат во долината Сват во Пакистан,по факањето на Маулана Фазлула, еден од нивните лидери,пишува "Сандеј ...

Талибанците ќе се предадат

Вечер Прес - 13.09.2009

Талибанците прогласиле дека ќе се предадат во долината Сват во Пакистан, по фаќањето на Маулана Фазлула, еден од нивните лидери, пишува "Сандеј телеграф", ...

22 убиени милитанти во Пакистан

Р.С.Европа - 12.09.2009

Пакистанските власти соопштуваат дека воените сили денеска убиле 22 милитанти во северозападниот регион Хибер, долж границата со Авганистан.

Пакистанците го уапсија портпаролот на Талибанците

Утрински - 12.09.2009

ИСЛАМАБАД - Пакистански безбедносни сили го уапсиле портпаролот на Талибанците во долината Сват.

Во Пакистан убиени 22 милитанти

Форум - 12.09.2009

Стотици припадници на племенските милиции ги напуштија нивните редови во северозападниот регион Кхибер под закана од милитантите, дури и откако пакистанската ...

Уапсен талибанскиот портпарол

Телма - 11.09.2009

Пакистанските сили за безбедност го уапсија портпаролот на талибанците Муслим Кан и уште четворица талибански лидери во долината Сват, соопшти портпаролот на ...

Пакистанските сили го уапсија портпаролот на талибанците

Алсат-М - 11.09.2009

Пакистанските сили за безбедност го уапсија портпаролот на талибанците Муслим Кан и уште четворица талибански лидери во долината Сват, соопшти портпаролот на ...

Пакистанските сили го уапсија портпаролот на талибанците

Алфа - 11.09.2009

Пакистанските сили за безбедност го уапсија портпаролот на талибанците Муслим Кан и уште четворица талибански лидери во долината Сват, соопшти портпаролот на ...

Пакистанските сили го уапсија портпаролот на талибанците

Форум - 11.09.2009

Пакистанските сили за безбедност го уапсија портпаролот на талибанците Муслим Кан и уште четворица талибански лидери во долината Сват, соопштил портпаролот на ...

Пакистанските сили го уапсија портпаролот на талибанците

Кирилица - 11.09.2009

Пакистанските сили за безбедност го уапсија портпаролот на талибанците Муслим Кан и уште четворица талибански лидери во долината Сват, соопшти портпаролот на ...

Пакистанските сили го уапсија портпаролот на талибанците

Канал5 - 11.09.2009

Пакистанските сили за безбедност го уапсија портпаролот на талибанците Муслим Кан и уште четворица талибански лидери во долината Сват, соопшти портпаролот на ...

Четири деца и 25 бунтовници загинаа во Пакистан

Кајгана - 10.09.2009

Четири деца и 25 исламистички бунтовници беа убиени вчера во пакистански племенски регион каде владините војски водат борби со талибанци и Ал Каеда.

4 деца загинаа во верски судири во Пакистан

А1 - 09.09.2009

Четири деца и 25 исламистички бунтовници беа убиени во пакистански племенски регион каде владините војски водат борби со Талибанци и Ал Каеда.

Та­ли­бан­ци­те во Па­кис­тан уби­ја че­ти­ри мом­чи­ња

Вест - 09.09.2009

ПЕШАВАР, ПАКИСТАН, 9 септември (Ројтерс) - Талибанските милитанти вчера нападнаа група момчиња на пат кон училиште, и убија четири од нив, а три се ранети, ...

Четири деца и 25 бунтовници загинаа во Пакистан

Алсат-М - 09.09.2009

Четири деца и 25 исламистички бунтовници беа убиени вчера во пакистански племенски регион каде владините војски водат борби со талибанци и Ал Каеда.

Четири деца и 25 бунтовници загинаа во Пакистан

Кирилица - 09.09.2009

Четири деца и 25 исламистички бунтовници беа убиени вчера во пакистански племенски регион каде владините војски водат борби со талибанци и Ал Каеда Вооружен ...

Четири деца и 25 бунтовници загинаа во пакистан

Сител - 09.09.2009

Четири деца и 25 исламистички бунтовници беа убиени вчера во пакистански племенски регион каде владините војски водат борби со талибанци и Ал Каеда.

Талибанци убија 4 ученици во Пакистан

Р.С.Европа - 08.09.2009

Талибански милитанти нападнаа група ученици во северозападен Пакистан на пат кон училиште, при тоа убивајки четворица од нив и ранувајки тројца.

Пакистанските Талибанци нападна ученици на пат кон училиште

Алсат-М - 08.09.2009

Талибанските милитантни нападна денеска група ученици во Пакистан додека оделе во училиште во северозападниот дел на земјата.

Пакистански војници убиле 33 бунтовници

Форум - 07.09.2009

Пакистанските сили за безбедност убиле 33 бунтовници во еднонеделната акција во Хајберскиот теснец, главниот пат преку кон се снабдуваат западните и локалните ...